Gönderen Konu: LPG SİSTEMLERİNE DAİR TÜM SORU VE SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ  (Okunma sayısı 207454 defa)

ysfkyc

• Yusuf KUYUCU
Ynt: LPG SİSTEMLERİNE DAİR TÜM SORU VE SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ
« Yanıtla #350 : Aralık 25, 2013, 10:04:11 ÖS »
ayrıca accord 2.0 sport otomatik şanzımanla 16lt/100km gibi aşırı bir tüketimim var. bu konuda çok muzdaribim sorun ne olabilir. yardımcı olabilirseniz sevinir. kime göstersem normal diyip geçiyor. ama bazı arkadaşların aynı araçla tüketimleri 11 lt civarında. sorun ne olabilir bir uzman görüşüne ihtiyacım var.

16 lt biraz fazla bir değer eğer ş.içi 14.5- 15 lt deseydiniz normal derdim ama 16 lt biraz yüksek ...
cevaplar içi teşekkür ederim. aracın egzozu yapılırken sanırım tam yapılmamış ilk sahibi değiştirmiş sanırım sonra orjinalini taktırmış ama tam yaptıramamrış yani egzoz biraz tıkalı gibiymiş. bu yakıtı etkiler mi? ve yapıldıktan sonra tekrar gaz ayarı yapılması gerekir mi? şimdiden teşekkürler iyi forumlar

honda2002

« Yanıtla #351 : Aralık 26, 2013, 12:13:40 ÖS »
Egzost problemliyse çekişi ve yakıtı negatif etkiler.
Egzost çuya göstermen lazım.

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
    • www.yildizotogaz.com.tr
« Yanıtla #352 : Aralık 26, 2013, 01:14:55 ÖS »
ayrıca accord 2.0 sport otomatik şanzımanla 16lt/100km gibi aşırı bir tüketimim var. bu konuda çok muzdaribim sorun ne olabilir. yardımcı olabilirseniz sevinir. kime göstersem normal diyip geçiyor. ama bazı arkadaşların aynı araçla tüketimleri 11 lt civarında. sorun ne olabilir bir uzman görüşüne ihtiyacım var.

16 lt biraz fazla bir değer eğer ş.içi 14.5- 15 lt deseydiniz normal derdim ama 16 lt biraz yüksek ...
cevaplar içi teşekkür ederim. aracın egzozu yapılırken sanırım tam yapılmamış ilk sahibi değiştirmiş sanırım sonra orjinalini taktırmış ama tam yaptıramamrış yani egzoz biraz tıkalı gibiymiş. bu yakıtı etkiler mi? ve yapıldıktan sonra tekrar gaz ayarı yapılması gerekir mi? şimdiden teşekkürler iyi forumlar

bahsetmiş olduğunuz sorun aşırı yakıt tüketimin yanında performans kaybına da neden olacaktır .işinin ehli bir servis yada egzoscuya göstermenizde fayda var .

can3520

« Yanıtla #353 : Ocak 04, 2014, 09:33:03 ÖÖ »
Merhabalar, 2005 otomatik civic sahibiyim, 2 aydır araçta devir yüksekliği var. Uzun yolda önceden 120yle 3000 devirde giderken şu an 3300de gidiyor. Aynı şekilde şehir içi kullanımlarda da 300 devir kadar yüksek. Bir de dip gaz yapınca araç vites küçültürken bir süre boşluğa düşüp sonra vites küçültüyor. Dün benzinde kullandım aracı ve araç normaldi devir olarak ve performans olarak da fark vardı. Cevaplarınız için teşekkürler
« Son Düzenleme: Ocak 04, 2014, 09:33:18 ÖÖ Gönderen: can3520 »

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #354 : Ocak 05, 2014, 07:17:31 ÖS »
Merhabalar, 2005 otomatik civic sahibiyim, 2 aydır araçta devir yüksekliği var. Uzun yolda önceden 120yle 3000 devirde giderken şu an 3300de gidiyor. Aynı şekilde şehir içi kullanımlarda da 300 devir kadar yüksek. Bir de dip gaz yapınca araç vites küçültürken bir süre boşluğa düşüp sonra vites küçültüyor. Dün benzinde kullandım aracı ve araç normaldi devir olarak ve performans olarak da fark vardı. Cevaplarınız için teşekkürler

merhaba

aracınız bir yerlerden hava alıyor olabilir yada aracın lpg ayarları çok fakirde kaldıysa araç normal devrin biraz üzerinde çalışabilir .bu iki konuyu kontrol ettirmenizde fayda var .

selamlar

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #355 : Ocak 07, 2014, 07:53:26 ÖS »
lpg de 15 krşluk indirim yapıldı  >=ok

By_emre

« Yanıtla #356 : Ocak 07, 2014, 09:22:07 ÖS »
lpg de 15 krşluk indirim yapıldı  >=ok
Ustam güzel haber teşekkürler :) 

okaybaran

• OKAY
« Yanıtla #357 : Ocak 08, 2014, 06:46:26 ÖS »
Sönmez usta aracım yeni civic prins lpg taktırdım 500 km fln yaptım. Şuan tek sıkıntı biraz gürültülü çalışıyor gibi motor. Çekişte bir problem yok. Motoru stop ettiğimde hafif bir ciyak ediyor. Servise götürdüğümde lpg'den dediler. Regülatör ve lpg filtresinin yeri sabit değil yanlış yerde gibi bir konuşma geçti. Bu sıkıntı nasıl giderilir ustam, regülatör şasenin ayağına konmuş durumda bundan kaynaklı bir sıkıntı mı veya regülatör, lpg hava filitresi yeni civiclerde nereye konmalı ?
Şimdiden teşekkürler ustam.

cinliserkan

« Yanıtla #358 : Ocak 09, 2014, 08:42:49 ÖÖ »
Ustam mrb.. Kırşehir'de oturuyorum  ve aracıma prins lpg taktırmayı düşünüyorum.. ANKARA da tavsiye edeceginiz bayii varmıdır.. Birde şehirlerarası 90-100 km hızla 36 kuruş yakıyor. Normalde olmadığını düşünüyorum.. Lpg sonrası ne kadar yakar..

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #359 : Ocak 09, 2014, 08:26:59 ÖS »
Sönmez usta aracım yeni civic prins lpg taktırdım 500 km fln yaptım. Şuan tek sıkıntı biraz gürültülü çalışıyor gibi motor. Çekişte bir problem yok. Motoru stop ettiğimde hafif bir ciyak ediyor. Servise götürdüğümde lpg'den dediler. Regülatör ve lpg filtresinin yeri sabit değil yanlış yerde gibi bir konuşma geçti. Bu sıkıntı nasıl giderilir ustam, regülatör şasenin ayağına konmuş durumda bundan kaynaklı bir sıkıntı mı veya regülatör, lpg hava filitresi yeni civiclerde nereye konmalı ?
Şimdiden teşekkürler ustam.

merhaba

genel olarak regülatör aracın göğüs kısmına montaj edilmesi en doğru olur fakat bu birazda ustanın montajı ile alakalı yani her ustanın işçiliği ve aksamı konumlandırması farklılık gösterebilir .regülatör ve filtre ünitesi sağlam montaj edilmiş ise sorun olmaması lazım ustanıza gidip mevcut sorununuzu dile getirineminim size yardımcı olacaktır .muhtemelen regülatör bir yere temas ediyor ve o sese neden oluyordur ,basit bir işlem ile sorununuz çözülecektir .canınızı sıkmayın prinsin keyfini sürün derim .

selamlar

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #360 : Ocak 09, 2014, 08:47:11 ÖS »
Ustam mrb.. Kırşehir'de oturuyorum  ve aracıma prins lpg taktırmayı düşünüyorum.. ANKARA da tavsiye edeceginiz bayii varmıdır.. Birde şehirlerarası 90-100 km hızla 36 kuruş yakıyor. Normalde olmadığını düşünüyorum.. Lpg sonrası ne kadar yakar..

merhaba serkan bey

ankarada kayra otogaz tufan usta ve öz zirve otogaz memduh usta ile ivedi olarak görüşüp ikisinden birine içiniz rahat montaj yaptırabilirisiniz. 36 krş gayet normal bir rakam sabit 90 km hiz ile uzun yolda lpgde ortalama krş cinsinden yakıtınız 25-26 krş olacaktır .

selamlar

serserim87

« Yanıtla #361 : Ocak 09, 2014, 08:56:53 ÖS »
benim araçtada brc marka lpg var içinde az lpg kaldığında genelde biraz fazla hız yapınca benzine geçiyor. basınç ayarları vs olabilir. bi baktırmayı düşünüyorum....

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #362 : Ocak 15, 2014, 10:15:42 ÖÖ »
    S.a. Sönmez ustam,

94 civic 1.5 el karbüratörlü aracımın rölantisi normalde 900 devire ayarlı, ama çok nadiren bu devirde duruyor, genelde rölanti çok düşüyor (500 devir gibi). Ayarı bozuldu desem bazen ustanın ayarladığı 900 devirde duruyor, ama dediğim gibi bu nadir oluyor. Bu değişkenlik neden olabilir acaba?

looper2

« Yanıtla #363 : Ocak 15, 2014, 11:08:10 ÖÖ »
s.a sönmez ustam, aracımda aldesa marka tüp var. baya sıkıntı yaşamaktayım ve çok kez servise gitmeme rağmen çözemdik. pc ye bağlıyor hataları siliyor o alık herşey normal, 10km gidiyorum yine aynı sıkıntı devam ediyor.  sıkıntımız şu gaz yemiyo araba patırtı yaparak gaz yiyor ve 4bin devrin üzerine çıkmıyor tamamen kesiyor gazı. rolanti tutmuyor vs. vs. bi yardımcı olursanız çok makbule geçer. şimdiden tşkler.

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #364 : Ocak 17, 2014, 09:53:16 ÖÖ »
benim araçtada brc marka lpg var içinde az lpg kaldığında genelde biraz fazla hız yapınca benzine geçiyor. basınç ayarları vs olabilir. bi baktırmayı düşünüyorum....

evet teşhisiniz doğru basınç ayarlarını kontrol ettirmenizde fayda var

selamlar

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #365 : Ocak 17, 2014, 09:54:32 ÖÖ »
    S.a. Sönmez ustam,

94 civic 1.5 el karbüratörlü aracımın rölantisi normalde 900 devire ayarlı, ama çok nadiren bu devirde duruyor, genelde rölanti çok düşüyor (500 devir gibi). Ayarı bozuldu desem bazen ustanın ayarladığı 900 devirde duruyor, ama dediğim gibi bu nadir oluyor. Bu değişkenlik neden olabilir acaba?

bu durum lpg regülatörünüzden ,aracın hava ile ilgili sorunlarından kaynaklanıyor olabilir .ustanıza bunları kontrol etmesi yönünde ricada bulunun lütfwn .

selamlar

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #366 : Ocak 17, 2014, 09:58:13 ÖÖ »
s.a sönmez ustam, aracımda aldesa marka tüp var. baya sıkıntı yaşamaktayım ve çok kez servise gitmeme rağmen çözemdik. pc ye bağlıyor hataları siliyor o alık herşey normal, 10km gidiyorum yine aynı sıkıntı devam ediyor.  sıkıntımız şu gaz yemiyo araba patırtı yaparak gaz yiyor ve 4bin devrin üzerine çıkmıyor tamamen kesiyor gazı. rolanti tutmuyor vs. vs. bi yardımcı olursanız çok makbule geçer. şimdiden tşkler.

a.s 

sonunuz için kesin ve net birşey söylemek gerçeketen zor fakat büyük olasılıkla p1 map sensörünüz arızalı ve enjektörlerinizde sağlıklı çalışmıyor .ustanıza bu iki hususta bilgi verin sorun çözülecektir .tabi ayarlarınıda kararlı çalışcak hale getirmeli .eğer ustanız işinin ehliyse emin olun çözümü çok basit .eğer bana yakın bir yerlerde iseniz buyrun gelin sorununuzu köklü olarak çözelim .

selamlar

looper2

« Yanıtla #367 : Ocak 17, 2014, 10:24:45 ÖÖ »
tam ütüne bastın hocam ama p1 map sensörünü 2 ay önce değiştirdik yine p1 den hata veriyor. usta hataları silince düzeliyor. olacagı bu kadar kit zayıf diyor :)) vel hasılı son kez usda değiştirecem yine olmazsa kiti değiştirecem. sorularımızı cvpsız bırakmadığınız için ayrıca tşkler.
« Son Düzenleme: Ocak 17, 2014, 10:26:03 ÖÖ Gönderen: looper2 »

deyvid

« Yanıtla #368 : Ocak 17, 2014, 10:40:54 ÖÖ »
merhaba
2011  elegance lpg li aracım var periyodik bakım ve gaz kontrolunu yeni yaptırdım
aracın ekranı  şehiriçi  12-13 l/100 km civarında bu değer normalmidir

deyvid

« Yanıtla #369 : Ocak 17, 2014, 04:09:40 ÖS »
selam
benim yazdığım 12-13 lt/100km  neyi gösteriyor aracım lpg li
yani ilk çalıştırmada benzin sonra lpg kullanıyorum

ama ekranda gördüğüm değer benzin değeri değil mi

benzin olsa bile bu değer yüksek görünüyor bunun normali nedir

ayrıca lpg de yaktığım değer bu 12-13 lt değerinden de yüksekse  araç 100 km de en az 14 lt gaz yakıyormı diyeceğim

her türlü  bilgi için teşekkürler

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #370 : Ocak 20, 2014, 07:56:02 ÖS »
tam ütüne bastın hocam ama p1 map sensörünü 2 ay önce değiştirdik yine p1 den hata veriyor. usta hataları silince düzeliyor. olacagı bu kadar kit zayıf diyor :)) vel hasılı son kez usda değiştirecem yine olmazsa kiti değiştirecem. sorularımızı cvpsız bırakmadığınız için ayrıca tşkler.

rica ederim .

:)  yüksek ihtimalle takılan map sensörüde arızalı yoksa neden arıza versin bu durum mümkün değil map sensörünü tekrar değiştirmesini isteyiniz .

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #371 : Ocak 20, 2014, 07:58:24 ÖS »
merhaba
2011  elegance lpg li aracım var periyodik bakım ve gaz kontrolunu yeni yaptırdım
aracın ekranı  şehiriçi  12-13 l/100 km civarında bu değer normalmidir

yol bilgisayarınız tüm hesabı benzine göre yapmaktadır .doğru yakıt verisi elde etmek için deponuzu doldurup 100 km yaptıktan sonra yine aynı pompadan dolum yaparak en doğru verileri elde etmiş olursunuz .bunu kontrol edin çıkan rakamlar sonucu yakıt verileriniz normal mi değilmi karar verelim .

selamlar

bomba565627

« Yanıtla #372 : Ocak 21, 2014, 08:52:20 ÖS »
bende bugün farkettim.3000 devire çıktığımda benzine geçiyor. Fakat bunu tek ışık yanıp sönerken oldu. tam fulleyip bakamadım henüz. aracım 2013 elegance eco lpg.

can3520

« Yanıtla #373 : Ocak 21, 2014, 09:03:38 ÖS »
Gaz basıncı az olduğunda benzine geçer, aracınıza gaz alıp tekrar üst devirleri deneyin böyle bir sorun olursa lpg ayarı gerekir

jvega

« Yanıtla #374 : Ocak 21, 2014, 10:44:22 ÖS »
Merhaba Honda CRV II aracım var ve Prins LPG kiti takılı araçta..Bugün Würth LPG katkısı aldım.Daha kullanmadım haftaya uzun yol yapıcam o zaman kullanmayı düşünüyorum.Aramızda kullanan var mı ?

Birazda markasının Würth olmasından dolayı aldım.

https://shop.wurth.com.tr/5861-lpg-katkisi-300ml
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2014, 10:46:43 ÖS Gönderen: jvega »