Gönderen Konu: Çok kar yağdı, yarın dikkattt !  (Okunma sayısı 9833 defa)

rallier_61

Ynt: Çok kar yağdı, yarın dikkattt !
« Yanıtla #25 : Ocak 23, 2010, 09:33:39 ÖS »
önde zincir vardı gaza basıp,yan yan toparladım :D bişe olmadı,SAGOlasın...

MaximuS

« Yanıtla #26 : Ocak 23, 2010, 09:42:29 ÖS »
arkadaslar su an basibuyukteyim ve yarin sabah evime gitmem gerekecek. ve daha simdiden heryer buzlandi. biraz taktik alsam su buzda araba kullanmaya bayilanlardan... benim pek tecrubem yok da...

rallier_61

« Yanıtla #27 : Ocak 23, 2010, 09:47:09 ÖS »
araç manuel mi,otomatik mi?

MaximuS

« Yanıtla #28 : Ocak 23, 2010, 09:51:09 ÖS »
manuel

rallier_61

« Yanıtla #29 : Ocak 23, 2010, 09:53:35 ÖS »
2.viteste kalkış,motor freni,yumuşak direksiyon hareketleri..v.s.

MaximuS

« Yanıtla #30 : Ocak 23, 2010, 10:07:59 ÖS »
arkadasim sagolasin da o kadarini zaten biliyorum. basibuyugu bilmiyorsun herhalde. kendimi e5 e atsam gerisi kolay. buz tutmus dimdik bi yokustan nasil asagi ineecegimi kestiremiyorum sadece...?

34GB4525

« Yanıtla #31 : Ocak 23, 2010, 10:13:34 ÖS »
Ben biliyorum başıbüyüğü o virajlı dik yolda yazın ben bariyere vuruyordum az daha oradan araçlar yol yapmamışsa inmen mümkün değil sabah erken çıkma derim 

rallier_61

« Yanıtla #32 : Ocak 23, 2010, 10:15:33 ÖS »
arkadasim sagolasin da o kadarini zaten biliyorum. basibuyugu bilmiyorsun herhalde. kendimi e5 e atsam gerisi kolay. buz tutmus dimdik bi yokustan nasil asagi ineecegimi kestiremiyorum sadece...?
sen de sağol da öyle bir model yok..sen de Beykoz'u bilmiyorsun galiba..tek yol akbil :D

34GB4525

« Yanıtla #33 : Ocak 23, 2010, 10:24:28 ÖS »
Ben beykozuda bilirim :D Bu gün uzun bi aradan sonra akbili fulledim :D

MaximuS

« Yanıtla #34 : Ocak 23, 2010, 10:27:28 ÖS »
benim derdimin beykozun ya da bsibuyugun ne kadar diklikte olmasi degil emin ol. sadece virajli ve fazlasiyla dik olan bi yoldan nasil asagiya inecegim konusunda yardim almakti...
senelerdir adanada kar bile gormuyordum. istanbul, kar ve buz icin tecrubesiz sayilirim...

ysf55

« Yanıtla #35 : Ocak 23, 2010, 10:28:15 ÖS »
gecen gün kaportacı bi arkadas var diyodu kar yağsada işler acılsa diye :) Şakası bile kötü. dikkatli olalım arkadaşlar

34GB4525

« Yanıtla #36 : Ocak 23, 2010, 10:32:09 ÖS »
benim derdimin beykozun ya da bsibuyugun ne kadar diklikte olmasi degil emin ol. sadece virajli ve fazlasiyla dik olan bi yoldan nasil asagiya inecegim konusunda yardim almakti...
senelerdir adanada kar bile gormuyordum. istanbul, kar ve buz icin tecrubesiz sayilirim...
Anladık arkadaşım makarısına takılıyoruz yavaş yavaş sür herkezin gittiği yollardan git ana hartellerden gitmeye çalış şokak aralarına girmemeye çalış sabah erken çıkma vs...

Hee bu arada mümkünse en güzeli işlerini ertele hiç çıkma değilse arabasız çık toplu taşıma kullan olmadı mümkün değilse bunlar yukarıda söylediklerime uy ;)

MaximuS

« Yanıtla #37 : Ocak 23, 2010, 10:38:25 ÖS »
neyse arkadaslar tesekkur ederim...

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #38 : Ocak 23, 2010, 11:42:12 ÖS »
bak inerken araca fren yapmadıkça araç her türlü iner aşağı kendini korkutma fazla.ama şu varki iner pozisyonda iken karşına birşey çıkarsa hiç şansın olmaz :) arabanın o an hangi tarafa kendini atacağını tahmin edemezsin..çok çok kaldırıma çıkarsın çok bişey olmaz..mahsur kalmaktan iyidir:)

MaximuS

« Yanıtla #39 : Ocak 23, 2010, 11:43:58 ÖS »
kaldirima cikarsa tamponu orda birakiriz ya da parcalariz...
sabah ola hayrola...

statik

« Yanıtla #40 : Ocak 24, 2010, 09:41:46 ÖS »
Buzlu yolda çıkmak akıl işi değil arkadaşlar bence. Buz yani daha açıklaması yok. Yarın sabah işe gideceğim, bırakın arabayı, otobüs gidebilir mi acaba bilmiyorum. Ve yarın işe gitmek zorundayım, çok büyük bir toplantı var... Of....

MaximuS

« Yanıtla #41 : Ocak 24, 2010, 09:54:33 ÖS »
arkadaşlar mecburen sabah 9 da yola çıktım... allahatan bikaç araba geçmiş yoldan da biraz eritmişler karı... yani 1. viteste ne gaz ne fren öylece indik gittik... kazasız belasız vardık çok şükür...

statik

« Yanıtla #42 : Ocak 24, 2010, 09:57:03 ÖS »
Çok şükür hocam aman dikkat

piscocuk

« Yanıtla #43 : Ocak 25, 2010, 08:12:36 ÖÖ »
bence biraz fazla yaygara yapıldı.bilmiyorum ama ben cumartesi 12 de çıktım adapazarına girttim.ordan pamukovaya geçtim.çok fena kar yağdı.gece orada kaldım.pazar sabah 11 de çıktım yola istanbul tuzlaya geldim.yine hiç bişey yoktu.saat 4 gibi yola çıktım bakırköye kuzenime geldim.gece orada kaldım.sabah kakltım sefaköye işime geldim.yine hiç bişey yoktu.hatta dün karşıdan gelirken 1. köprüyü kullandım tuzladan bakırköye 30 dk da geldim.köprüden gaz kesmeden geçmek  hiç durmamak nekadar güzel birşeymiş.

alp55

« Yanıtla #44 : Ocak 25, 2010, 11:41:04 ÖÖ »
cumartesi saat 13:30 gibi çekmeköyden avcılara gittim boğazdan itibaren edirnekapıya kadar durağan bir trafik vardı, sonrasında yol oldukça rahat geçti, dün 15:00 te geri dönüş fsm üzerinden oldu, kar yoğunluğu boğazda fazlasıyla rüzgarla birlikte hissediliyordu ama yol açıktı
trafikte acemi olan pekçok sürücüyle karşılaştım acamiliğin sebebi karlı ve buzlu yollarda tecrübe edinmemek, ben bunu yadırgamam ama belliki içinde korku var cesaretinbir yere kadar ama trafiği bunaltıp arka tarafını şişirmenin bir alemi varmı, önünde abartısız 500m mesafe koymuşsun ve üç şeritli yolda üç araba yanyana aynı hızda gidermi yahu üstelik yol buz değil
şimdi bana karşı olacak arkadaşlar olacaktır mutlaka ben acemi sürücülere karşı değilim hatta acemi olanlara trafikte yardımcıda oluyorum her zaman, ama acemi olupta gitmesi gereken şeritten neden gitmezler, yada geçiş yapılırken yol vermemek için neden gaza yüklenirler bunu anlamıyorum, adeta babalarının şeritini kullanıyorlar

piscocuk

« Yanıtla #45 : Ocak 25, 2010, 11:47:07 ÖÖ »
seninkiler iyi gaza yükleniyor.adam solu kapatmış.kaptırmış geliyorum deli gibi sellektör yapıyorum.serit değiştireceğine adam frene basıyor.bu nasıl bir mantıktır

alp55

« Yanıtla #46 : Ocak 25, 2010, 12:14:05 ÖS »
seninkiler iyi gaza yükleniyor.adam solu kapatmış.kaptırmış geliyorum deli gibi sellektör yapıyorum.serit değiştireceğine adam frene basıyor.bu nasıl bir mantıktır
ha bide böyleleri var ki bu modelleri hiç anlamıyorum

statik

« Yanıtla #47 : Ocak 25, 2010, 05:49:07 ÖS »
bence biraz fazla yaygara yapıldı.bilmiyorum ama ben cumartesi 12 de çıktım adapazarına girttim.ordan pamukovaya geçtim.çok fena kar yağdı.gece orada kaldım.pazar sabah 11 de çıktım yola istanbul tuzlaya geldim.yine hiç bişey yoktu.saat 4 gibi yola çıktım bakırköye kuzenime geldim.gece orada kaldım.sabah kakltım sefaköye işime geldim.yine hiç bişey yoktu.hatta dün karşıdan gelirken 1. köprüyü kullandım tuzladan bakırköye 30 dk da geldim.köprüden gaz kesmeden geçmek  hiç durmamak nekadar güzel birşeymiş.

Biz meterolojinin yalancısıyız hocam :) aha daha demin ntv de diyordu -15 ler -30 lar havada uçuyor. Bizim devletimiz bizi uyarmaz, iş işten geçtikten sonra "biz daha önce uyarmıştık" deyip kendilerini temize çıkarırlar. Burda bize düşen kendi kendimizi uyarmak. Bırakalım yaygara olarak kalsın. Gerçi halkalı-altınşehir-ikitelli-avcılar-beylikdüzü civarları insan üstü bir kar yağışı altındaydı :) anadolu yakasına az yağdı yani.

statik

« Yanıtla #48 : Ocak 25, 2010, 05:52:02 ÖS »
ha bide böyleleri var ki bu modelleri hiç anlamıyorum
Onlardan çok fazla var piyasada malesef. İdam edeceksin öyle tipleri "salak oldukları için". Tövbe tövbe..

34GB4525

« Yanıtla #49 : Ocak 25, 2010, 08:29:33 ÖS »
Yine basın şişirdi ama yağacağı bu işte ;)