Gönderen Konu: cıvıc fd6 branda. bu ürün nasıldır ?  (Okunma sayısı 12148 defa)

CAGLAR28

cıvıc fd6 branda. bu ürün nasıldır ?
« : Mayıs 12, 2012, 10:26:38 ÖS »
branda düşünmekteyim aracı fazla kullanmıyorum haftada bir iki kısa mesafe .genelde haftasonu kullanıyorum ve temizlediğimde temiz kalsın istiyorum.kapalı garajım yok.sık sık bakan 20 günde bi cila her yıkamadan sonra da hızlı cila atan biriyim yani toplamak etmek sorun olmayacak brandayı. tek sorunum terletir mi boyaya zarar verir mi miflon malzeme diyor her sitedekinde onla kaplıymış nasıl bir malzemedir kullanan var mı ? ürün bu heryerde aynı ortalama fiyatı ...
http://www.hepsiburada.com/Liste/btcar-honda-civic-sedan-2007-ve-sonrasi-araca-ozel-branda-grup6/productDetails.aspx?productId=otbtc992322&categoryId=20026424

MerT01__civic

Ynt: cıvıc fd6 branda. bu ürün nasıldır ?
« Yanıtla #1 : Mayıs 12, 2012, 10:51:41 ÖS »
kardeşim açıklamalardaki gibiyse gayet hoş bence :) fiyatıda uygun.. bende mi alsam acaba :)

bende çok titizim senin gibi biliyorsun :))

CAGLAR28

« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2012, 10:56:24 ÖS »
valla kafaya koydum ama korkular var boyaya zarar verir mi işte.bi tane daha buldum da iyice soruşturacam bakalım
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-honda-civic-araclar-icin-oto-branda-100-kalite-83741528/detay

Ouzhan_

« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2012, 11:08:17 ÖS »
ben aldım 45 liraya en yakın zamanda atarım resmini kılıfın içi pamuklu oldugu zaman hiçbirşey yapmıyor örtüp toplaması 5 dakkanı almaz

MerT01__civic

« Yanıtla #4 : Mayıs 12, 2012, 11:10:13 ÖS »
ben aldım 45 liraya en yakın zamanda atarım resmini kılıfın içi pamuklu oldugu zaman hiçbirşey yapmıyor örtüp toplaması 5 dakkanı almaz
kardeşim izlenimlerini paylaş bizimle :) bende alıcam büyük ihtimal..

Ouzhan_

« Yanıtla #5 : Mayıs 12, 2012, 11:15:31 ÖS »
önceki aracımızdada kullanıyoduk temiz cekilmesi lazım.eger araba 1 hafta yatıyorsa (yaz mevsimi için söylüyorum) 3.gün falan köşelerden kaldırıp havalandırmakta fayda var.yarında biniyim pazartesi yıkar cekerim fotografı.bu sefer arabamı degil brandamı görün  :D

cagatay54

« Yanıtla #6 : Mayıs 12, 2012, 11:49:47 ÖS »
branda pek tavsiye etmiyorlar hava sirkülasyonu olmadığı için rutubetten çürüme yapabiliyor araç boyada kabarmalar olabiliyor.dikkat etmekte fayda var

baron12

« Yanıtla #7 : Mayıs 13, 2012, 03:40:54 ÖS »
güneş alan bi ortam oldukça kısa süreli dahi olsa branda boyaya zarar verir bu şartlar dısında ise en fazla kapalı alan dahi olsa sıkı sık havlandırılması gerekir aracın

2432

« Yanıtla #8 : Mayıs 13, 2012, 03:55:16 ÖS »
bu miflonlu denenden izmirde 2 sene kullandım. aracın üzerini temizken örteceksin, malum araç tozluysa branda ile aracın arasında kalan tozlar çizilmeye sebep olur. 2-3 günde bir brandanın kenarlarını kaldırıyordum , içine hava girmesi için. kullanma talimatında da öyle diyor. havasızlıktan araca yapışırsa üzerine de güneş yakarsa elbet zararlı olacaktır. ancak ben 2 sene kullandım arada bir çocukların yaramazlıkları sonucu yırtılmalar oldu. eğer brandası olmasaydı branda yırtılmayacak da araçta ciddi çizikler olacaktı.

aracına bineceğin zaman ise çok güzel oluyor. brandayı katlıyorsun ve aracaın karşında tertemiz olarak duruyor. arabadan daha fazla zevk alıyorsun.

şu an aracım kapalı garajda ve bir hafta yattığı zaman üzerindeki tozlanmadan dolayı aracı yıkamaktan soğudum yavvv!

Ouzhan_

« Yanıtla #9 : Mayıs 13, 2012, 07:12:13 ÖS »
bu miflonlu denenden izmirde 2 sene kullandım. aracın üzerini temizken örteceksin, malum araç tozluysa branda ile aracın arasında kalan tozlar çizilmeye sebep olur. 2-3 günde bir brandanın kenarlarını kaldırıyordum , içine hava girmesi için. kullanma talimatında da öyle diyor. havasızlıktan araca yapışırsa üzerine de güneş yakarsa elbet zararlı olacaktır. ancak ben 2 sene kullandım arada bir çocukların yaramazlıkları sonucu yırtılmalar oldu. eğer brandası olmasaydı branda yırtılmayacak da araçta ciddi çizikler olacaktı.

aracına bineceğin zaman ise çok güzel oluyor. brandayı katlıyorsun ve aracaın karşında tertemiz olarak duruyor. arabadan daha fazla zevk alıyorsun.

şu an aracım kapalı garajda ve bir hafta yattığı zaman üzerindeki tozlanmadan dolayı aracı yıkamaktan soğudum yavvv!
+1
cok güzel acıklamıssınız olayı bende sizin dediginiz gibi kullanıyorum hiç bir problem yasamadım

Ouzhan_

« Yanıtla #10 : Mayıs 14, 2012, 11:47:01 ÖÖ »
biraz gec oldu beklettigim için özür dilerim.

Ouzhan_

« Yanıtla #11 : Mayıs 14, 2012, 11:52:02 ÖÖ »
hava biraz rüzgarlıydı rüzgarlı havada kılıf atmasın diye eşşegi saglam kazıga baglamak misali bagladım. :D

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #12 : Mayıs 14, 2012, 11:58:35 ÖÖ »
Bende uzun arastirmalar sonucu c.tesi gunu aldim, hafta ici 5 gun aracim yatiyor, tozdan cok kus pislikleri beni mahvetti, boyamda ciddi tahrisler meydana geldi kus pisligi yuzunden. Forumlarda da kullanim kitapciginda da mutlaka 3 gunde bir havalandirma tavsiye ediliyor.
Dikissiz soguk kaynak ile birlestirme olan ve ici miflon kaplilari tercih ediniz.

Ouzhan_

« Yanıtla #13 : Mayıs 14, 2012, 12:02:33 ÖS »
hayırlı olsun en iyisini yapmışsınız en kötü 3 günde bir havalandırmak lazım gerci hergün bindigimizden havalandırmaya gerek yok  :)

CAGLAR28

« Yanıtla #14 : Mayıs 14, 2012, 01:14:57 ÖS »
aklımda tek bi soru kaldı şimdi burası pek nezih yer değil açıkçası :) bunun altında ne var diye dikkat çekmeyen sıradan duran bi arabayı dikkat çektirip zarar verdirir miyim ? bir de 4 gün filan kullanmıyorum ben genelde böyle kalsa bi sıkıntı olmaz heralde.

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #15 : Mayıs 14, 2012, 01:53:00 ÖS »
Yakinimizdaki bir avm otoparkinda s2000 var ve aylarca brandali yatiyor, gerci onun tavanda orj branda :) yapisma, boyaya zarar verme vs olayi olsa o araca branda takmazdi galiba

Ouzhan_

« Yanıtla #16 : Mayıs 14, 2012, 08:42:30 ÖS »
aklımda tek bi soru kaldı şimdi burası pek nezih yer değil açıkçası :) bunun altında ne var diye dikkat çekmeyen sıradan duran bi arabayı dikkat çektirip zarar verdirir miyim ? bir de 4 gün filan kullanmıyorum ben genelde böyle kalsa bi sıkıntı olmaz heralde.
bende pek nezih bir semtte oturmuyorum(bagcılardayım) :D bi sıkıntı cıkartıcagını zannetmiyorum zaten insan art niyetli oldumu brandada dinlemez. tavsiyem brandayı cektikten sonra iple baglamanız havanın ne olacagı belli degil bir rüzgar olur gece bakmışsınız branda yok  :D ön iki janta kaputun üstünden ip gecirin birde arka bagajın üzerinden iki jant arası ip gecirdinizmi hortumda cıksa branda ucmaz

MerT01__civic

« Yanıtla #17 : Mayıs 14, 2012, 10:25:20 ÖS »
@Ouzhan_ çok teşekkür ederim kendi adıma resimler için :) araç güneş görmüyor zaten üstü kapalı.. tek sıkıntı tozlanması.. bu resimlerle beraber kesin karar verdim almaya :)

ama hangi linktekini alsam ona karar vermedim şimdide ? :)) sahibinden'deki mi diğeri mi

Ouzhan_

« Yanıtla #18 : Mayıs 14, 2012, 11:28:20 ÖS »
@Ouzhan_ çok teşekkür ederim kendi adıma resimler için :) araç güneş görmüyor zaten üstü kapalı.. tek sıkıntı tozlanması.. bu resimlerle beraber kesin karar verdim almaya :)

ama hangi linktekini alsam ona karar vermedim şimdide ? :)) sahibinden'deki mi diğeri mi
rica ederim. ne demek ben aksesuarcıdan aldım.kutusunda civic sedan yazıyodu.araca göre yani boyutları.ben arabamla gittim.dedim bi deniyelim falan.denedik öyle aldık.50 dedi 45 e aldım :D

Ouzhan_

« Yanıtla #19 : Mayıs 14, 2012, 11:34:00 ÖS »
netten aldıgında boyut olarak sıkıntılı olabilir.içine sinmezse olmazsa geri gönderme falan ugraştırır.ilk önce tanıdıgın bildigin aksesuarcı varsa oraya sor öyle al derim ama yinede karar senin.
akşam bindim tertermiz.zerre toz yok.kılıfa para veriyoruz ama yıkmadan sudanda tasarrufunu yapıyoruz :D

MerT01__civic

« Yanıtla #20 : Mayıs 14, 2012, 11:41:29 ÖS »
netten aldıgında boyut olarak sıkıntılı olabilir.içine sinmezse olmazsa geri gönderme falan ugraştırır.ilk önce tanıdıgın bildigin aksesuarcı varsa oraya sor öyle al derim ama yinede karar senin.
akşam bindim tertermiz.zerre toz yok.kılıfa para veriyoruz ama yıkmadan sudanda tasarrufunu yapıyoruz :D
doğru söylüyorsun :) bu olmadı geri al deme şansımız yok malesef :)) ya var branda ama işte yetmiyor boyu az dışarda kalıyor eski şahin için özel dikilmiş branda ;D

Ouzhan_

« Yanıtla #21 : Mayıs 15, 2012, 12:07:08 ÖÖ »
doğru söylüyorsun :) bu olmadı geri al deme şansımız yok malesef :)) ya var branda ama işte yetmiyor boyu az dışarda kalıyor eski şahin için özel dikilmiş branda ;D
brandan varmıs zaten sen en iyisi sahin al  >%6rol >%6rol

MerT01__civic

« Yanıtla #22 : Mayıs 15, 2012, 12:11:27 ÖÖ »
;D alsam aslında bunu satıp 2 tane :D

Ouzhan_

« Yanıtla #23 : Mayıs 15, 2012, 12:15:51 ÖÖ »

Ouzhan_

« Yanıtla #24 : Mayıs 15, 2012, 12:16:57 ÖÖ »
Dipnot:yazdıklarım yanlış anlaşılmaya yol açmasın sadece espri amaçlıdır.