Gönderen Konu: 2012 Honda Civic otomatik Elegance Performans Sorunu  (Okunma sayısı 30951 defa)

bbhnda

Ynt: 2012 Honda Civic otomatik Elegance Performans Sorunu
« Yanıtla #25 : Şubat 19, 2012, 11:24:36 ÖS »
http://www.hizliresim.com/ resmi buraya yükleyin foruumlar ekini kopyalayıp yapıştırın

avans

« Yanıtla #26 : Şubat 19, 2012, 11:25:47 ÖS »
url=http://bit.ly/c25MCx][/url]

avans

« Yanıtla #27 : Şubat 19, 2012, 11:26:42 ÖS »
ve dedım gıbı bagaj dolu 4 kısı hıc sorun olmadı ılerde trafık yogunlastı ıcın aılem oldundan rısk edemedım,,

avans

« Yanıtla #28 : Şubat 19, 2012, 11:29:26 ÖS »

avans

« Yanıtla #29 : Şubat 19, 2012, 11:30:23 ÖS »

bbhnda

« Yanıtla #30 : Şubat 19, 2012, 11:31:30 ÖS »
sizce açılırmı motor daha araç 1200 de ?birde siz rodaj olarak hangi km bandını dikkate aldınız? bu arada resimler performansımızı açıklar nitelikte :D

avans

« Yanıtla #31 : Şubat 19, 2012, 11:35:45 ÖS »
sizce açılırmı motor daha araç 1200 de ?birde siz rodaj olarak hangi km bandını dikkate aldınız? bu arada resimler performansımızı açıklar nitelikte :D
dostum aslında ben artık su rodajdır,arabayı çalıstırdında ısıtmaktır bana gore cok gerılerde kaldı sen hıc denedınmıkı devamlı basıp uzun yola cıkmayı,,bana gore su anda senın aracında cıka bılır hee nolur bıraz daha fazla yakar anlarım,,performansı acıklar dogru ama o,hızla gıderken arkada oturan ablamla bırbırımızı duyamıyoduk okadar ıcerde yol sesı vardıkı anlatamam,,hersey bana gore performans deyıl,bagaja bebek arabası sıgmadıktan sonra,,hele bıde amırtısorlerın sesı cabası,,

bbhnda

« Yanıtla #32 : Şubat 19, 2012, 11:41:16 ÖS »
dostum aslında ben artık su rodajdır,arabayı çalıstırdında ısıtmaktır bana gore cok gerılerde kaldı sen hıc denedınmıkı devamlı basıp uzun yola cıkmayı,,bana gore su anda senın aracında cıka bılır hee nolur bıraz daha fazla yakar anlarım,,performansı acıklar dogru ama o,hızla gıderken arkada oturan ablamla bırbırımızı duyamıyoduk okadar ıcerde yol sesı vardıkı anlatamam,,hersey bana gore performans deyıl,bagaja bebek arabası sıgmadıktan sonra,,hele bıde amırtısorlerın sesı cabası,,

bununla uzun yola henüz çıkmadım aslında bir çıkmak gerekir.yol sesinden bende rahatsızdım aslında ancak yeni kasa focus sahibi arkadaş var dedim gel bakayım bi test et şunu ford sessizliğiyle bilindiği için dedi bundan iyisi can sağlığı yalnız biraz rüzgar sesi var.önümde canlı örnek olarak diğer araç corolla ile kıyaslıyorum rüzgar neredeyse aynı yalnız yol sesini kesmiş toyota.bagajı küçük doğrudur.corolla 450 litre ben rahat sıharım o derece :D

avans

« Yanıtla #33 : Şubat 19, 2012, 11:47:45 ÖS »

bununla uzun yola henüz çıkmadım aslında bir çıkmak gerekir.yol sesinden bende rahatsızdım aslında ancak yeni kasa focus sahibi arkadaş var dedim gel bakayım bi test et şunu ford sessizliğiyle bilindiği için dedi bundan iyisi can sağlığı yalnız biraz rüzgar sesi var.önümde canlı örnek olarak diğer araç corolla ile kıyaslıyorum rüzgar neredeyse aynı yalnız yol sesini kesmiş toyota.bagajı küçük doğrudur.corolla 450 litre ben rahat sıharım o derece :D
benı uzen  yakıt bagaj ıcerı sesalma tur olayı,,son zamanlarda cok km yapmaya basladım gecen nısan ayında sattım,jetta aldım suanda gayet memnunum bı depo 55ltre mazotla 700km cok rahat goruyorum performans olarakta hıc hondayı aramadım,180km hızda 3000 devırde 6 ılerı oldugundan bu yakıtada yansıyo,yol tutusu tur bagaj olsun,cok memnunum jetanın yakında 1.4 benzınlısı gelıyomus cıvıc alıcama sahsı fıkrım jettadan yana olurdum,honda bana kalırsa oncekı yaptı adı sayesınde daha ekmek yıce benzıyo,

BGR19

« Yanıtla #34 : Şubat 20, 2012, 10:05:44 ÖS »
aracınız hayırlı olsun :)
arkadaşın da dediği gibi 5000km civarı değişir performans hissedilir artış olur yani benim pug da öyle olmuştu hissedilir şekilde artmıştı performans

Th£ LorD

• Kadir KURT Kişisel Web Sayfam
« Yanıtla #35 : Şubat 21, 2012, 05:31:07 ÖÖ »
aracınız hayırlı olsun :)
arkadaşın da dediği gibi 5000km civarı değişir performans hissedilir artış olur yani benim pug da öyle olmuştu hissedilir şekilde artmıştı performans
İnsallah arkadasim tek umidim o kaldi 1000 km ye kadar sabir edecegim sonra servis bakimi faha sonra bir daha test edecegim umarim acilir

Loss Minute

« Yanıtla #36 : Şubat 21, 2012, 11:01:50 ÖS »
Araç daha yeni kilometresi ilerledikçe aradaki farkı anlayacaksın. Bir de otomatik viteslerde ani hızlamalar için manuellere göre gaza biraz daha yüklenmen gerek. Olmadı kulakçıklardan vites düşür gaza bas. Yüksek devirde kullan ;)

ESesshisevusty

Style 1 week Hand bags: Alexander Wang Tumble Next year
« Yanıtla #37 : Şubat 22, 2012, 04:00:24 ÖÖ »
Mainly because Alexander Wang's wire expands and additionally spreads, this individual exhibits dwindling hand bags at the runway, very much to be able to my own dismay. Alexander Wang Crash Next year gave enough products for american for getting an impact from the we should be expecting take place show up, although too few to completely accomplish the attraction as a Wang fangirl. We will be looking impatiently intended for images of the full-line to make sure you turn out.

For the time being, me and my juicer we're looking for a modest amount of Wang by means of Louis Vuitton, a minimum of the spot where the runway carriers tend to be. Massive, crisp and clean duffels along with reduced aftermarket clutches the same offered hair and then clochettes that were further similar to the good France gadgets households when compared to Alexander Wang's specific model of in town great. An even more extensive glimpse might have been nice, however , a interest rates are spurred that i'm awaiting noticing the particular entirety goods Wang will using the somewhat different beauty of these handbags.
louis vuitton sunglasses

Th£ LorD

« Yanıtla #38 : Şubat 22, 2012, 05:29:49 ÖÖ »
Araç daha yeni kilometresi ilerledikçe aradaki farkı anlayacaksın. Bir de otomatik viteslerde ani hızlamalar için manuellere göre gaza biraz daha yüklenmen gerek. Olmadı kulakçıklardan vites düşür gaza bas. Yüksek devirde kullan ;)
Aynen dediginiz gibi yapiyorum evet otomatik manuel kadar atik degil ama performansida motor acilsin gorecegiz demekki motor rodaj suresi varmis

hkngzr

« Yanıtla #39 : Şubat 24, 2012, 12:46:24 ÖS »

url=http://bit.ly/c25MCx][/url]

Arkadaşlar bu iki araçta otomatik ve D modunda kullanılıyor. İlk cıvıc 5300 civarı devirde 190 yapmış, diğeri 4500 devirde 208 yapmış. Sizce bir gariplik yokmu?

faw13

« Yanıtla #40 : Şubat 24, 2012, 12:58:58 ÖS »
gaza çok basmak - az basmak, 4. vites 5. vites :)

2432

« Yanıtla #41 : Şubat 24, 2012, 02:23:07 ÖS »
hafif eğim aşağı giderken düşük devirde yüksek sürat yapabilirsiniz.

avans

« Yanıtla #42 : Şubat 24, 2012, 02:48:02 ÖS »
Hayatin boyunca 100  km hizdan yukari cikmamissin bu bariz belli:)))dikkat ettiysen 190 km hizla giderken yol yokus ozaman 5,den 4,dusmus hali yani arac 4,fiteste sonra 5,liyo gercek bi resme bile bahane buluyosunyaaaa,sana guluyorum,

Th£ LorD

« Yanıtla #43 : Şubat 24, 2012, 03:11:19 ÖS »
arakadaslar bugun aracım 570 km oldu ve otoyolda bir test ettim D modundaarac 190 cok rahat gördü biraz daha bastım 204 oldu yavas yavas acılıyor ama S modunda denemedim ya D modu daha aktif geldi bana :)

hkngzr

« Yanıtla #44 : Şubat 24, 2012, 09:24:32 ÖS »
Hayatin boyunca 100  km hizdan yukari cikmamissin bu bariz belli:)))dikkat ettiysen 190 km hizla giderken yol yokus ozaman 5,den 4,dusmus hali yani arac 4,fiteste sonra 5,liyo gercek bi resme bile bahane buluyosunyaaaa,sana guluyorum,

Arkadaşım bahane bulma veya polemik yaratma gibi bir amacım olmadı, hayatımda 100-200 ün üzerine pek çok defalar çıktım ama otomatik araç hiç kullanmadım bu nedenle olan bi yanlış anlama. Hata ettikse affola..

avans

« Yanıtla #45 : Şubat 25, 2012, 11:37:39 ÖS »

Arkadaşım bahane bulma veya polemik yaratma gibi bir amacım olmadı, hayatımda 100-200 ün üzerine pek çok defalar çıktım ama otomatik araç hiç kullanmadım bu nedenle olan bi yanlış anlama. Hata ettikse affola..
estafırullah zaten foto montaj yapmak ısteseydım daha yuksekbı hız yapardım,,ama ne gerek var..yarın bıgun 3500 devırde 190km hız yapan bı arac gorursende sasırma,buyuk ıhtımalle 6,ilerıdır bılgın olsun:)

canguder

« Yanıtla #46 : Şubat 25, 2012, 11:57:06 ÖS »
arakadaslar bugun aracım 570 km oldu ve otoyolda bir test ettim D modundaarac 190 cok rahat gördü biraz daha bastım 204 oldu yavas yavas acılıyor ama S modunda denemedim ya D modu daha aktif geldi bana :)

fd6 ile aynı motor ve şanzımana sahipler. yeni civic yerden daha yüksek. fd6 ile performansları aynı diyebiliriz. yeni civicte bir kaç problem çözülmüş donanım eklenmiş. motor ve şanzımanın aynı olması açıkçası bana pek hoş gelmedi. daha iyi bir motor+şanzıman geliştirilebilirdi. bütün firmalar yeni motorlar yeni şanzımanlarla piyasaya giriyor. civicin işi zor gibi. bizim milletin dizel aşkına honda cevap verirse satışları yükselir. çünkü dizel arabayı arabanın ne olduğuna bakmadan (örnek fluence,megane) az yakıyor diye alan çok insan var. honda dizel piyasasından pay alabilir.

avans

« Yanıtla #47 : Şubat 26, 2012, 12:03:27 ÖÖ »

fd6 ile aynı motor ve şanzımana sahipler. yeni civic yerden daha yüksek. fd6 ile performansları aynı diyebiliriz. yeni civicte bir kaç problem çözülmüş donanım eklenmiş. motor ve şanzımanın aynı olması açıkçası bana pek hoş gelmedi. daha iyi bir motor+şanzıman geliştirilebilirdi. bütün firmalar yeni motorlar yeni şanzımanlarla piyasaya giriyor. civicin işi zor gibi. bizim milletin dizel aşkına honda cevap verirse satışları yükselir. çünkü dizel arabayı arabanın ne olduğuna bakmadan (örnek fluence,megane) az yakıyor diye alan çok insan var. honda dizel piyasasından pay alabilir.
hayır benım anlamadım bu adamlar 6yıldır ne yapmıslar,motor aynı ek ozellıkler zaten dıyer arabalara ne yapılmıssı aynısı oluyo,tasarım desen oda hondadan beklenenın dısında,,dızel getırse bıle 60,000 65,000tlye kım verır hondaya oda tartısılır,,

dadasonur

« Yanıtla #48 : Şubat 26, 2012, 12:34:34 ÖS »
jetta dizele veriyorsunuz 60 65 de cıvıc dizele neden okadar etmez diyorsunuz jetta üst düzey bi arabamı !!!!

avans

« Yanıtla #49 : Şubat 26, 2012, 03:57:18 ÖS »
jetta dizele veriyorsunuz 60 65 de cıvıc dizele neden okadar etmez diyorsunuz jetta üst düzey bi arabamı !!!!
o,sızın olaya nasıl baktınızla alakalı,eyer bı tatıle gıderken bavulun yanına cocuk arabam sıgmıyosa,benım 62 yasındakı annem cukurlara gırdımde bu nasıl 2010 model araba takur tukur ses gelıyo dedıyse(amırtısorden cukura gırınce gelen ses)benım gıbı 4,saat boyun amelıyatında kalmıs bırı,sabahları ozellıkle dıreksıyonu cevırırken zorlanması,yaktı yakıt olsun,gercı honda gıbı en azından sınıfına gore en az yakan arac ama gunumuz sartlarında sıkıntı,ınsan halıyle neden bole dıye kendıne soramadan edemıyo,jettanın cıvıc,ten ust duzey oldunu kabul etmıyorum tabıkı deyıl,ama bı renaultla karsılastırdında tabıkı ust duzey demek glıyo ıcımden,hemde renault gıbı bı fırma tr,yolları ıcın özel amırtısor gelıstıren bı fırma olmasına ramen,,bugun jetta almaya kalksanız 2012 kasım dıyorlar 62.000 tlye aldım arabayı bugun satla koysam rahat 65,000 satarım,renault elektrıklı otomobıl uretmek ıcın kolları sıvamıs,bız honda nıye tr,ye dızel getırmıyosunun tartısmasını yapıyoruz,ve durumu kurtarmak ıcın servıste gaz taktırma ımkanı sunuyolar,zamanında hyundai bunu yaptında bu sıtede cok elestırılmıstı,burada genel anlamda nedenını acıklamaya calıstım, bu sıtede honda vw bu cok tartısıldı konular kapandı vsss,,bırde su tum dızel arabalar ıcın konusuyorum,deposu 55lt olan bı arac en fazla 750km yapıyo sakın ben 900 950km yapıyorum dıyenlere kulak asmayın,,hepsı sehır efsanesi,