TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Problemler ve Çözümleri => Konuyu başlatan: Th£ LorD - Şubat 18, 2012, 10:22:48 ÖS

Başlık: 2012 Honda Civic otomatik Elegance Performans Sorunu
Gönderen: Th£ LorD - Şubat 18, 2012, 10:22:48 ÖS
2012 Honda Civic otomatik Elegance Performans Sorunu (Yeni Kasa)

Arkadaslar Subatın 10 unda sonunda aracımı teslim aldım bugun bir test edeyim diye (arac suanda 300 km de) otoyola cıktım.

D sürüş modunda arac oldukca ekonomik sessiz uzun yol için ideal.
S modunda yani spor olarak kullanmak istediğimde arac 0 dan 150 km kadar hiç bir sorun yok gayet iyi fakat 4 ve 5 viteslere gectğinde arac sağırlasıyor inanın sanki 1.4 arac gibi 170 i görmek için cok zorlandı 5 e attıgında arac gitmiyor bile bu durum oldukca sinirimi bozdu bende 2009 premium manuel arac manyak gidiyordu 220 gördüm aracta 200 de bile arac sagırlasmıyordu bu durum acaba motor yenidir diye mi ? yoksa bu arac performans bakımından sınıfda mı kaldı veya diğer otamatiklerde bu sekilde mi

Diğer konularda arac fren bakımından diğer 2006 - 2012 modelleri arasında  fren sorununu yasamıs performans fren diski taktırmıstım fren hiç iyi değil ve abs hemen devreye giriyordu bunda o gibi sorunlar yok.

Yol tutuşu oldukça basarılı inanın hiç arac virajlarda kendi kafasına göre gitmiyor tepki oldukca guzel viraj dısına kacacak hissi yok daha cok içeri girmek istiyor.
Ses yalıtımı diğer araca göre daha basarılı
tek kusuru bana simdi performans geldi acaba 1000 bakımında servis ayarmı yapacak yoksa dediğim gibi otomatikler boylemi
Başlık: Ynt: 2012 Honda Civic otomatik Elegance Performans Sorunu
Gönderen: Th£ LorD - Şubat 18, 2012, 10:27:05 ÖS
Ayrıca malzeme kalitesine gelince arkadaslar bu yeni kasa daha kaliteli gibime geldi.
Bir de emniyet kemerinin alt tokaları ses yapardı yani koltugga cok yakın olduğu için sallantılarda vurup tıkırtılar cıkarırdı yeni kasada bu sorunu da cozmusler.

Bagaj konusunda diğer araca cocugun bebe koltugunu koymakda zorlanırken bu rahatlıkla sıgdı :)

Birde otomatik kullanan arkadaslara bir sorum olacak ;
Arac S modunda direk gaz bastınmı kendi kendine atıyor bir direksiyondan vitese bastınmı arac sana bırakıyor dogru değil mi ?
ben o sekilde ancak aractan alıyorum vitesi.
Gönderen: bbhnda - Şubat 18, 2012, 10:28:35 ÖS
aracın hayırlı olsun kardeşim güzel seçim.bence ayara gerek yok motor daha çok yeni bir 1000 km daha bekle derim benimki 1200k da ama ben bile istediğim performansı alamıyorum şu an :D
Gönderen: Th£ LorD - Şubat 18, 2012, 10:29:21 ÖS
teşekkürler kardeşim

fakat inan bugun cok morelim bozuldu umarım yeniliğindendir yoksa 1.4 araclar tokatlar bu aracı :)
Gönderen: bbhnda - Şubat 18, 2012, 10:29:59 ÖS
ya birde yeni kasa hakkında bir soru sorayım sana , bu yeni kasa bana çok dar gibi geldi yani nasıl desem fd6 göre sanki biraz ince gibi geldi kapıları falan sen ne düşünüyorsun bu konuda ?
Gönderen: bbhnda - Şubat 18, 2012, 10:30:55 ÖS
teşekkürler kardeşim

fakat inan bugun cok morelim bozuldu umarım yeniliğindendir yoksa 1.4 araclar tokatlar bu aracı :)

hiçde birşey yapamazlar kardeşim merak etme sen alırsın s moduna köklersin gazı plakalığını okurlar :D
Gönderen: Th£ LorD - Şubat 18, 2012, 10:34:30 ÖS
ya birde yeni kasa hakkında bir soru sorayım sana , bu yeni kasa bana çok dar gibi geldi yani nasıl desem fd6 göre sanki biraz ince gibi geldi kapıları falan sen ne düşünüyorsun bu konuda ?
Dar değil kardeşim diğer kasa biraz daha alcak bu biraz daha yuksek aslında tavan mesafesi biraz kısa o yuzden o hissi almıs olabilirsin arkada 1.80 uzerindeki kişilerin kafası tavana carpma ihtimali olur dik oturursa ama on koltuklar sonuna kadar geri cekik olsada arka koltukta oturanı rahatsız etmiyor diğer aracta ediyordu.

umarım ben onların plakalarını okumam fluence rampada dizel az daha gececekti beni acıkcası canımı sıktı bu durum
teşekkürler kardeşim

hiçde birşey yapamazlar kardeşim merak etme sen alırsın s moduna köklersin gazı plakalığını okurlar :D
Gönderen: bbhnda - Şubat 18, 2012, 10:37:44 ÖS
Dar değil kardeşim diğer kasa biraz daha alcak bu biraz daha yuksek aslında tavan mesafesi biraz kısa o yuzden o hissi almıs olabilirsin arkada 1.80 uzerindeki kişilerin kafası tavana carpma ihtimali olur dik oturursa ama on koltuklar sonuna kadar geri cekik olsada arka koltukta oturanı rahatsız etmiyor diğer aracta ediyordu.

umarım ben onların plakalarını okumam fluence rampada dizel az daha gececekti beni acıkcası canımı sıktı bu durum
teşekkürler kardeşim

öyledir elbette ben pek dikkatli bakmamıştım zaten ama araç güzel özellikle önü mercekli farları çok hoşuma gitti tekrar hayırlı olsun kazasız belasız.. o performans işinide kafana takma yol yapınca açılır diye düşünüyorum zaten hondada km nasıl gidiyor anlamıyorsun bakkala bile arabayla gider oldum :D :D
Gönderen: Th£ LorD - Şubat 18, 2012, 10:41:17 ÖS
kar erisin hava acsın diye 1 haftadır bekliyorum bugun hava guzel cıktım bende sizin ki otomatik mi.
Bu arada sizinki de hayırlı olsun tekerine taş değmesin :)

Otomatikse 4 ve 5 vites performansı sizin acıldımı ?
Gönderen: Th£ LorD - Şubat 18, 2012, 10:55:43 ÖS
Evet arkadaslar yukarıda ki dusuncelerim ve ozellikle performans konusunda baska arkadaslarımında dusuncelerini ve izlenimlerini sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılar
Gönderen: MerT01__civic - Şubat 18, 2012, 11:02:27 ÖS
aracınız daha çok yeni bence biraz sabredin en azından 1000 km olsun :)
Gönderen: TC 400 - Şubat 18, 2012, 11:04:31 ÖS
5000 km  aşmanız gerek ;)
Gönderen: bbhnda - Şubat 18, 2012, 11:13:14 ÖS
kar erisin hava acsın diye 1 haftadır bekliyorum bugun hava guzel cıktım bende sizin ki otomatik mi.

benimki düz kardeşim... güzel temennin için teşekkür ederim yalnız maalesef değdi hatta değmeden biraz daha öte civata girdi :D
Gönderen: ilker öztürk - Şubat 18, 2012, 11:22:53 ÖS
hondalarda açılma diye bir şey yok diye biliyorum,ben sıfır aldığımda bayide arkadaşa sormuştum ,bas git dedi,araba daha 100 yada 200 kmde iken şimdi tam hatırlamyorum ama 210-220 civarına cıkmıştı hemen(manuel di) tabi kısa süreliydi bu sürat
Gönderen: GÖKHAN066 - Şubat 19, 2012, 12:08:00 ÖÖ
öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın ayrıca bence motorun açılması lazım biraz motoru devirli kullanarak açmak sizin elinizde
Gönderen: Th£ LorD - Şubat 19, 2012, 03:10:56 ÖS
aracınız daha çok yeni bence biraz sabredin en azından 1000 km olsun :)
5000 km  aşmanız gerek ;)

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim umarım oyledir yoksa 1000 km deki servis bakımında durumu servistekilere de aktaracagım. Umarım otomatik manuel gibi ataklasır :)

hondalarda açılma diye bir şey yok diye biliyorum,ben sıfır aldığımda bayide arkadaşa sormuştum ,bas git dedi,araba daha 100 yada 200 kmde iken şimdi tam hatırlamyorum ama 210-220 civarına cıkmıştı hemen(manuel di) tabi kısa süreliydi bu sürat
öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın ayrıca bence motorun açılması lazım biraz motoru devirli kullanarak açmak sizin elinizde

benimki düz kardeşim... güzel temennin için teşekkür ederim yalnız maalesef değdi hatta değmeden biraz daha öte civata girdi :D

Kardeşim sanada geçmiş olsun :) hatıra diye sakla :)

Ama arac gerçekten yakıyor ya 100 km de 10.6 gösteriyor oda normal kullanımda.
Sitelerinde 9 yazıyordu :)
Gönderen: avans - Şubat 19, 2012, 06:48:12 ÖS
Aracin yeni olmasi gitme bakimindan fark etmez yakit ekinomik olmasi sebebiyle gidiste sikinti olabilir, gazli araclarda gitsin diye gaz ayarini acmasi gibi bi durum olsa gerek ,nihayetinde ayni motor,allah kaza bela vermesin gule gule bin,diresksiyon sertli ve tur olayi ne alemde bilgi verirmisin,bide amirtisorler arkaya oturan olunca vuruntu yapiyormu?saygilar
Gönderen: 2432 - Şubat 19, 2012, 07:42:57 ÖS
aracın vitesini artırıp gaza basmak yerine aracı sonuna kadar hızlandırdıktan sonra vitesi büyütme yoluyla 4. viteste 210 km/h a kadar çıktım ama 5. vitese atamadım. manuellerde vitesi normal büyütür 5 e attıktan sonra gazı köklerdim bunda küçük vitesten itibaren basıyorum
Gönderen: Th£ LorD - Şubat 19, 2012, 08:22:21 ÖS
Aracin yeni olmasi gitme bakimindan fark etmez yakit ekinomik olmasi sebebiyle gidiste sikinti olabilir, gazli araclarda gitsin diye gaz ayarini acmasi gibi bi durum olsa gerek ,nihayetinde ayni motor,allah kaza bela vermesin gule gule bin,diresksiyon sertli ve tur olayi ne alemde bilgi verirmisin,bide amirtisorler arkaya oturan olunca vuruntu yapiyormu?saygilar
İste eger oyle bir durum varsa performans olmadiktan sonra ne edeyim bu araci palio beni gectikten sonra civicin karizmasi nerede...
Suspansiyon ve amortisor vurmasi suana kadar duymadim acikcasi arkaya 3 kisi binmedi daha dreksiyon yepkisi be turu iyi tek sorun PERFORMANS
Gönderen: Th£ LorD - Şubat 19, 2012, 08:23:11 ÖS
aracın vitesini artırıp gaza basmak yerine aracı sonuna kadar hızlandırdıktan sonra vitesi büyütme yoluyla 4. viteste 210 km/h a kadar çıktım ama 5. vitese atamadım. manuellerde vitesi normal büyütür 5 e attıktan sonra gazı köklerdim bunda küçük vitesten itibaren basıyorum
Arkadasim 5 e atsaydin aninda 160 a inerdin aracta 4-5 fiyasko valla
Gönderen: avans - Şubat 19, 2012, 10:14:07 ÖS
Ben fd6 la 4 kisi bagaj dolu 210 cok rahat bolu otobaninda gordum,sizi anlaya biliyorum,aklima gelen şu ya arac doluyken ne olacak cok meraklandim,galiba gelen gideni aratacak,
Gönderen: bbhnda - Şubat 19, 2012, 10:45:41 ÖS
siz o hızı yaptığınızda aracınız kaç bindeydi?
Gönderen: avans - Şubat 19, 2012, 11:03:15 ÖS
8500 9000 bin arasi
Gönderen: bbhnda - Şubat 19, 2012, 11:20:58 ÖS
8500 9000 bin arasi

anladım benimkide 1200 de performans isteğim gibi değil tam biraz daha açılmasını bekliyorum
Gönderen: avans - Şubat 19, 2012, 11:22:49 ÖS
resmı ata bılsem resmıde var 4500 devırde gordum ılerde trafık yogunlastından rıske edemedım yoksa daha gıderdı
Gönderen: bbhnda - Şubat 19, 2012, 11:24:36 ÖS
http://www.hizliresim.com/ resmi buraya yükleyin foruumlar ekini kopyalayıp yapıştırın
Gönderen: avans - Şubat 19, 2012, 11:25:47 ÖS
url=http://bit.ly/c25MCx](http://b1202.hizliresim.com/u/n/2vvn7.jpg)[/url]
Gönderen: avans - Şubat 19, 2012, 11:26:42 ÖS
ve dedım gıbı bagaj dolu 4 kısı hıc sorun olmadı ılerde trafık yogunlastı ıcın aılem oldundan rısk edemedım,,
Gönderen: avans - Şubat 19, 2012, 11:29:26 ÖS
(http://b1202.hizliresim.com/u/n/2vvsn.jpg) (http://bit.ly/c25MCx)
Gönderen: avans - Şubat 19, 2012, 11:30:23 ÖS
(http://b1202.hizliresim.com/u/n/2vvtl.jpg) (http://bit.ly/c25MCx)
Gönderen: bbhnda - Şubat 19, 2012, 11:31:30 ÖS
sizce açılırmı motor daha araç 1200 de ?birde siz rodaj olarak hangi km bandını dikkate aldınız? bu arada resimler performansımızı açıklar nitelikte :D
Gönderen: avans - Şubat 19, 2012, 11:35:45 ÖS
sizce açılırmı motor daha araç 1200 de ?birde siz rodaj olarak hangi km bandını dikkate aldınız? bu arada resimler performansımızı açıklar nitelikte :D
dostum aslında ben artık su rodajdır,arabayı çalıstırdında ısıtmaktır bana gore cok gerılerde kaldı sen hıc denedınmıkı devamlı basıp uzun yola cıkmayı,,bana gore su anda senın aracında cıka bılır hee nolur bıraz daha fazla yakar anlarım,,performansı acıklar dogru ama o,hızla gıderken arkada oturan ablamla bırbırımızı duyamıyoduk okadar ıcerde yol sesı vardıkı anlatamam,,hersey bana gore performans deyıl,bagaja bebek arabası sıgmadıktan sonra,,hele bıde amırtısorlerın sesı cabası,,
Gönderen: bbhnda - Şubat 19, 2012, 11:41:16 ÖS
dostum aslında ben artık su rodajdır,arabayı çalıstırdında ısıtmaktır bana gore cok gerılerde kaldı sen hıc denedınmıkı devamlı basıp uzun yola cıkmayı,,bana gore su anda senın aracında cıka bılır hee nolur bıraz daha fazla yakar anlarım,,performansı acıklar dogru ama o,hızla gıderken arkada oturan ablamla bırbırımızı duyamıyoduk okadar ıcerde yol sesı vardıkı anlatamam,,hersey bana gore performans deyıl,bagaja bebek arabası sıgmadıktan sonra,,hele bıde amırtısorlerın sesı cabası,,

bununla uzun yola henüz çıkmadım aslında bir çıkmak gerekir.yol sesinden bende rahatsızdım aslında ancak yeni kasa focus sahibi arkadaş var dedim gel bakayım bi test et şunu ford sessizliğiyle bilindiği için dedi bundan iyisi can sağlığı yalnız biraz rüzgar sesi var.önümde canlı örnek olarak diğer araç corolla ile kıyaslıyorum rüzgar neredeyse aynı yalnız yol sesini kesmiş toyota.bagajı küçük doğrudur.corolla 450 litre ben rahat sıharım o derece :D
Gönderen: avans - Şubat 19, 2012, 11:47:45 ÖS

bununla uzun yola henüz çıkmadım aslında bir çıkmak gerekir.yol sesinden bende rahatsızdım aslında ancak yeni kasa focus sahibi arkadaş var dedim gel bakayım bi test et şunu ford sessizliğiyle bilindiği için dedi bundan iyisi can sağlığı yalnız biraz rüzgar sesi var.önümde canlı örnek olarak diğer araç corolla ile kıyaslıyorum rüzgar neredeyse aynı yalnız yol sesini kesmiş toyota.bagajı küçük doğrudur.corolla 450 litre ben rahat sıharım o derece :D
benı uzen  yakıt bagaj ıcerı sesalma tur olayı,,son zamanlarda cok km yapmaya basladım gecen nısan ayında sattım,jetta aldım suanda gayet memnunum bı depo 55ltre mazotla 700km cok rahat goruyorum performans olarakta hıc hondayı aramadım,180km hızda 3000 devırde 6 ılerı oldugundan bu yakıtada yansıyo,yol tutusu tur bagaj olsun,cok memnunum jetanın yakında 1.4 benzınlısı gelıyomus cıvıc alıcama sahsı fıkrım jettadan yana olurdum,honda bana kalırsa oncekı yaptı adı sayesınde daha ekmek yıce benzıyo,
Gönderen: BGR19 - Şubat 20, 2012, 10:05:44 ÖS
aracınız hayırlı olsun :)
arkadaşın da dediği gibi 5000km civarı değişir performans hissedilir artış olur yani benim pug da öyle olmuştu hissedilir şekilde artmıştı performans
Gönderen: Th£ LorD - Şubat 21, 2012, 05:31:07 ÖÖ
aracınız hayırlı olsun :)
arkadaşın da dediği gibi 5000km civarı değişir performans hissedilir artış olur yani benim pug da öyle olmuştu hissedilir şekilde artmıştı performans
İnsallah arkadasim tek umidim o kaldi 1000 km ye kadar sabir edecegim sonra servis bakimi faha sonra bir daha test edecegim umarim acilir
Gönderen: Loss Minute - Şubat 21, 2012, 11:01:50 ÖS
Araç daha yeni kilometresi ilerledikçe aradaki farkı anlayacaksın. Bir de otomatik viteslerde ani hızlamalar için manuellere göre gaza biraz daha yüklenmen gerek. Olmadı kulakçıklardan vites düşür gaza bas. Yüksek devirde kullan ;)
Başlık: Style 1 week Hand bags: Alexander Wang Tumble Next year
Gönderen: ESesshisevusty - Şubat 22, 2012, 04:00:24 ÖÖ
Mainly because Alexander Wang's wire expands and additionally spreads, this individual exhibits dwindling hand bags at the runway, very much to be able to my own dismay. Alexander Wang Crash Next year gave enough products for american for getting an impact from the we should be expecting take place show up, although too few to completely accomplish the attraction as a Wang fangirl. We will be looking impatiently intended for images of the full-line to make sure you turn out.

For the time being, me and my juicer we're looking for a modest amount of Wang by means of Louis Vuitton, a minimum of the spot where the runway carriers tend to be. Massive, crisp and clean duffels along with reduced aftermarket clutches the same offered hair and then clochettes that were further similar to the good France gadgets households when compared to Alexander Wang's specific model of in town great. An even more extensive glimpse might have been nice, however , a interest rates are spurred that i'm awaiting noticing the particular entirety goods Wang will using the somewhat different beauty of these handbags.
louis vuitton sunglasses (http://www.louisvuitton-outletsshop.org/)
Gönderen: Th£ LorD - Şubat 22, 2012, 05:29:49 ÖÖ
Araç daha yeni kilometresi ilerledikçe aradaki farkı anlayacaksın. Bir de otomatik viteslerde ani hızlamalar için manuellere göre gaza biraz daha yüklenmen gerek. Olmadı kulakçıklardan vites düşür gaza bas. Yüksek devirde kullan ;)
Aynen dediginiz gibi yapiyorum evet otomatik manuel kadar atik degil ama performansida motor acilsin gorecegiz demekki motor rodaj suresi varmis
Gönderen: hkngzr - Şubat 24, 2012, 12:46:24 ÖS
(http://b1202.hizliresim.com/u/n/2vvtl.jpg) (http://bit.ly/c25MCx)
url=http://bit.ly/c25MCx](http://b1202.hizliresim.com/u/n/2vvn7.jpg)[/url]

Arkadaşlar bu iki araçta otomatik ve D modunda kullanılıyor. İlk cıvıc 5300 civarı devirde 190 yapmış, diğeri 4500 devirde 208 yapmış. Sizce bir gariplik yokmu?
Gönderen: faw13 - Şubat 24, 2012, 12:58:58 ÖS
gaza çok basmak - az basmak, 4. vites 5. vites :)
Gönderen: 2432 - Şubat 24, 2012, 02:23:07 ÖS
hafif eğim aşağı giderken düşük devirde yüksek sürat yapabilirsiniz.
Gönderen: avans - Şubat 24, 2012, 02:48:02 ÖS
Hayatin boyunca 100  km hizdan yukari cikmamissin bu bariz belli:)))dikkat ettiysen 190 km hizla giderken yol yokus ozaman 5,den 4,dusmus hali yani arac 4,fiteste sonra 5,liyo gercek bi resme bile bahane buluyosunyaaaa,sana guluyorum,
Gönderen: Th£ LorD - Şubat 24, 2012, 03:11:19 ÖS
arakadaslar bugun aracım 570 km oldu ve otoyolda bir test ettim D modundaarac 190 cok rahat gördü biraz daha bastım 204 oldu yavas yavas acılıyor ama S modunda denemedim ya D modu daha aktif geldi bana :)
Gönderen: hkngzr - Şubat 24, 2012, 09:24:32 ÖS
Hayatin boyunca 100  km hizdan yukari cikmamissin bu bariz belli:)))dikkat ettiysen 190 km hizla giderken yol yokus ozaman 5,den 4,dusmus hali yani arac 4,fiteste sonra 5,liyo gercek bi resme bile bahane buluyosunyaaaa,sana guluyorum,

Arkadaşım bahane bulma veya polemik yaratma gibi bir amacım olmadı, hayatımda 100-200 ün üzerine pek çok defalar çıktım ama otomatik araç hiç kullanmadım bu nedenle olan bi yanlış anlama. Hata ettikse affola..
Gönderen: avans - Şubat 25, 2012, 11:37:39 ÖS

Arkadaşım bahane bulma veya polemik yaratma gibi bir amacım olmadı, hayatımda 100-200 ün üzerine pek çok defalar çıktım ama otomatik araç hiç kullanmadım bu nedenle olan bi yanlış anlama. Hata ettikse affola..
estafırullah zaten foto montaj yapmak ısteseydım daha yuksekbı hız yapardım,,ama ne gerek var..yarın bıgun 3500 devırde 190km hız yapan bı arac gorursende sasırma,buyuk ıhtımalle 6,ilerıdır bılgın olsun:)
Gönderen: canguder - Şubat 25, 2012, 11:57:06 ÖS
arakadaslar bugun aracım 570 km oldu ve otoyolda bir test ettim D modundaarac 190 cok rahat gördü biraz daha bastım 204 oldu yavas yavas acılıyor ama S modunda denemedim ya D modu daha aktif geldi bana :)

fd6 ile aynı motor ve şanzımana sahipler. yeni civic yerden daha yüksek. fd6 ile performansları aynı diyebiliriz. yeni civicte bir kaç problem çözülmüş donanım eklenmiş. motor ve şanzımanın aynı olması açıkçası bana pek hoş gelmedi. daha iyi bir motor+şanzıman geliştirilebilirdi. bütün firmalar yeni motorlar yeni şanzımanlarla piyasaya giriyor. civicin işi zor gibi. bizim milletin dizel aşkına honda cevap verirse satışları yükselir. çünkü dizel arabayı arabanın ne olduğuna bakmadan (örnek fluence,megane) az yakıyor diye alan çok insan var. honda dizel piyasasından pay alabilir.
Gönderen: avans - Şubat 26, 2012, 12:03:27 ÖÖ

fd6 ile aynı motor ve şanzımana sahipler. yeni civic yerden daha yüksek. fd6 ile performansları aynı diyebiliriz. yeni civicte bir kaç problem çözülmüş donanım eklenmiş. motor ve şanzımanın aynı olması açıkçası bana pek hoş gelmedi. daha iyi bir motor+şanzıman geliştirilebilirdi. bütün firmalar yeni motorlar yeni şanzımanlarla piyasaya giriyor. civicin işi zor gibi. bizim milletin dizel aşkına honda cevap verirse satışları yükselir. çünkü dizel arabayı arabanın ne olduğuna bakmadan (örnek fluence,megane) az yakıyor diye alan çok insan var. honda dizel piyasasından pay alabilir.
hayır benım anlamadım bu adamlar 6yıldır ne yapmıslar,motor aynı ek ozellıkler zaten dıyer arabalara ne yapılmıssı aynısı oluyo,tasarım desen oda hondadan beklenenın dısında,,dızel getırse bıle 60,000 65,000tlye kım verır hondaya oda tartısılır,,
Gönderen: dadasonur - Şubat 26, 2012, 12:34:34 ÖS
jetta dizele veriyorsunuz 60 65 de cıvıc dizele neden okadar etmez diyorsunuz jetta üst düzey bi arabamı !!!!
Gönderen: avans - Şubat 26, 2012, 03:57:18 ÖS
jetta dizele veriyorsunuz 60 65 de cıvıc dizele neden okadar etmez diyorsunuz jetta üst düzey bi arabamı !!!!
o,sızın olaya nasıl baktınızla alakalı,eyer bı tatıle gıderken bavulun yanına cocuk arabam sıgmıyosa,benım 62 yasındakı annem cukurlara gırdımde bu nasıl 2010 model araba takur tukur ses gelıyo dedıyse(amırtısorden cukura gırınce gelen ses)benım gıbı 4,saat boyun amelıyatında kalmıs bırı,sabahları ozellıkle dıreksıyonu cevırırken zorlanması,yaktı yakıt olsun,gercı honda gıbı en azından sınıfına gore en az yakan arac ama gunumuz sartlarında sıkıntı,ınsan halıyle neden bole dıye kendıne soramadan edemıyo,jettanın cıvıc,ten ust duzey oldunu kabul etmıyorum tabıkı deyıl,ama bı renaultla karsılastırdında tabıkı ust duzey demek glıyo ıcımden,hemde renault gıbı bı fırma tr,yolları ıcın özel amırtısor gelıstıren bı fırma olmasına ramen,,bugun jetta almaya kalksanız 2012 kasım dıyorlar 62.000 tlye aldım arabayı bugun satla koysam rahat 65,000 satarım,renault elektrıklı otomobıl uretmek ıcın kolları sıvamıs,bız honda nıye tr,ye dızel getırmıyosunun tartısmasını yapıyoruz,ve durumu kurtarmak ıcın servıste gaz taktırma ımkanı sunuyolar,zamanında hyundai bunu yaptında bu sıtede cok elestırılmıstı,burada genel anlamda nedenını acıklamaya calıstım, bu sıtede honda vw bu cok tartısıldı konular kapandı vsss,,bırde su tum dızel arabalar ıcın konusuyorum,deposu 55lt olan bı arac en fazla 750km yapıyo sakın ben 900 950km yapıyorum dıyenlere kulak asmayın,,hepsı sehır efsanesi,
Gönderen: bomba565627 - Şubat 15, 2014, 08:04:25 ÖÖ
hocam üstünden 2 sene geçmiş. :)) peki şu an izlenimlerin nedir . Ben de performans sıkıntısı yaşıyorum. Gitmiyor araba. 4 aylık oldu.7.000 km de.elegance eco lpg .
Ayrıca s modunu önerirmisin ? Artıları eksileri nedir. Gerçi çok anlamış değilim. D nedir? S nedir ? Neden S de manuel gidiliyor. Neden D de vites atılabiliyor gibi.
Gönderen: mehmet zengin - Şubat 15, 2014, 08:41:28 ÖÖ
ben iki defa istanbul-karaman yaptım. ilk aldığımda 3000km falandı. banada gitmiyor gibi gelmişti. ikinci gidişimde de uçuyor gibi geldi. Ama bir konu daha var eco tuşuna basarsanız uzun yolda sabır gerekiyor :) 70lik amca sabrı :) Sıkıntı olmayacak göreceksiniz. Unuttum yazmayı 5 yetişkin full bagaj :) yokuşlarda yavaşlayınca - kola bi tık o da tamam oooh miss :) Turbo olsa bizim araçlarda düşünemiyorum  olacakları :)
Gönderen: bomba565627 - Şubat 15, 2014, 08:53:08 ÖÖ
ben iki defa istanbul-karaman yaptım. ilk aldığımda 3000km falandı. banada gitmiyor gibi gelmişti. ikinci gidişimde de uçuyor gibi geldi. Ama bir konu daha var eco tuşuna basarsanız uzun yolda sabır gerekiyor :) 70lik amca sabrı :) Sıkıntı olmayacak göreceksiniz. Unuttum yazmayı 5 yetişkin full bagaj :) yokuşlarda yavaşlayınca - kola bi tık o da tamam oooh miss :) Turbo olsa bizim araçlarda düşünemiyorum  olacakları :)
  sevgili iş güv. uzmanım sen beni mi takip ediyorsun. :) Aynı araçtan bahsediyoruz dimi :) siz hiç ford focus 1.6 , citroen c4 1.6 , peugeot 1.6 , hyundai  1.4 ,suzuki swift 1.2 sürdünüz mü ?  dikkat ederseniz 1.2 motorda 1.6 da var yazdıklarımda. Arabalar kaçıyorrr. Ben hondayı bunlarla karşılaştırırım. Kalkıp bmw ile karşılaştırmayız. bunlarla karşılaştığımda ataklık olarak,hızlanma olarak çok geride gibi geldi. Valla bir tane babayiğit çıksın gelsin alsın benim hondayı. satayım kendisine .) Fakat bir yanımda satma diyor. Acayip ısındım.  Normalde araba 1 aylık olunca heves kaçar ıkıncı el olur. Ama 4 ay olmuş  hala kız gibi bakıyorum :)
Gönderen: mehmet zengin - Şubat 15, 2014, 09:35:31 ÖÖ
Kardeş öncelikle ben kim yorum yapmış hakkaten bakmıyorum. Tesadüf sanırım?

1,6 focus kullandım 2011 modeldi dizeldi, sanırım 115hp onlar? bizim arabadan 1,5sn daha hızlı idi manuel şanzıman. c4 de kullandım o da 2010du die hatırlıyorum. Ama onun 0-100ünü bilmiyorum. Şimdi baktım C4 thp die bi motor 156hp 9,3sn. diğer yazdıklarını (peugeot, hyundai ve suzuki) bilmiyorum. Ama bi ara bi accent era kafa mı tuttu anlayamadım? en son iç dikiz aynasından geç geç die el sallamıştım ki ben hızlı araba kullanamam, iyi bi şoför değilim. Hatta bi mini buluşma oldu da ha gayret Mehmet abi die takıldılar bana :) Ama o hyundaide hangi motor vardı bilemem? Bende son olarak zaten yazdım bizim arabaya turbo takılsa düşünemiyorum diye. Bizim arabaların 0-100ü 12,3sn gibi. 1-2sn daha hızlı olacam diye de açıkcası binmem o arabalara. O kadar param yok, kötü diye demiyorum.  araba benim için vasıta, rahat kullanımı olsun sıkıntı çıkarmasın gerisi yalan. O dönemde 1,6 benzinli araçlar arasında fiyatı lpg dahil en ucuz civic idi. Test sürüşü yaptım beğendim Allah nasip etti aynı gün aldık. Memnunum 1 yıl geçti. Marka fanatiği de değilim. Ama Hondacı oldum gibi, fanatik değil. Eksikleri say de onları da sayarım sorun yok :)
Gönderen: mehmet zengin - Şubat 15, 2014, 09:43:15 ÖÖ
Ben hızlı araba kullanmadığım için bana iyi geliyor da olabilir? Dediğim gibi ilk baştaki hantallığı daha sonra kalmadı. Algıda yanılgı da yaşıyor olabilirim?
Gönderen: bomba565627 - Şubat 15, 2014, 10:56:53 ÖÖ
Ben hızlı araba kullanmadığım için bana iyi geliyor da olabilir? Dediğim gibi ilk baştaki hantallığı daha sonra kalmadı. Algıda yanılgı da yaşıyor olabilirim?
surerken cok yoruluyorum. Sanki gaza bassrken dehh demem lazimmis gibi. Hizlanmasi cok kotu. Sinuna kadar kokluyorum. Yavaas yavas hizlaniyor (eco kapali tabii ) 10000 olsun da bakalim :))
Gönderen: mehmet zengin - Şubat 15, 2014, 02:53:55 ÖS
Focus, Cerato ve Civic hepsi 2,0motor ve otomatik vites. Sanırım ford ve kia turbolu? En 0-100 en iyi kia. civic ise 0,6sn geride. Atmosferik bir araç için 0,3sn büyük bir fark değil sanırım. Aynı durum 1,6 motorlar için de geçerlidir bence. 0,6sn yavaş kalıyoz atmosferik bir araba ile. Can sıkmaya gerek yok :) Bunları karşıtlık olsun die eklemiyorum sakın yanlış anlaşılmasın.

http://www.youtube.com/watch?v=G4aHv7CfePM

Bi de şöle bişiy var.

http://www.youtube.com/watch?v=6EB-1U-9_4w
Gönderen: mehmet zengin - Şubat 15, 2014, 03:24:35 ÖS
Konu iyi oldu. merak ettim bi araştırdım da civic baya iyi imiş bence. Atmosferik motor olmasına rağmen. Bizim otomatik civic 0-100 12,2sn, manuel ise 9,9sn fabrika verisi. Hız yapmam ama civici daha bi sevdim şimdi :)

1,6 125hp civic fb7 otm 0-100 11,65sn http://www.youtube.com/watch?v=quokbSdWCPk

1,4 hyundai accent manuel 0-100 11,5sn http://www.youtube.com/watch?v=o_zxsr2mrTo

1,6 hyundai crdi manuel 0-100 10,7sn  http://www.youtube.com/watch?v=FuXepQh5XwM 

1,6 thp C4 156hp otm 0-100 9,45sn  http://www.youtube.com/watch?v=Y2o4LBjYmqg

1,6 focus 180hp manuel 0-100 8,9sn  http://www.youtube.com/watch?v=YkkBm9QSY58

1,6 e-hdi 308 otom  0-100 12,1sn  http://www.youtube.com/watch?v=JG0YroUQx7Q

1,6 gs sport swift 0-100 sanırım 9,5sn gibi http://www.youtube.com/watch?v=r733YV3R9zQ
Gönderen: mehmet zengin - Şubat 15, 2014, 03:37:37 ÖS
En sonda fren testleri varmış. C4 baya sıkı duruyor 37,5m, peugeot 37,6m, focus 37,9m, civic 39,4m, accent 1,4 41,4m, accent 1,6 42,9m. Civic için bu konuda bişiy yapılmalı olmadı şimdi. Sen git abd çarpışma kriterlerinde en iyi sonuçları al frenler 39,4m olmadı işte :( en kötü 37,5m olmalı. C4 ü kutlarım :)
Gönderen: bbhnda - Şubat 15, 2014, 06:35:10 ÖS
Focus, Cerato ve Civic hepsi 2,0motor ve otomatik vites. Sanırım ford ve kia turbolu? En 0-100 en iyi kia. civic ise 0,6sn geride. Atmosferik bir araç için 0,3sn büyük bir fark değil sanırım. Aynı durum 1,6 motorlar için de geçerlidir bence. 0,6sn yavaş kalıyoz atmosferik bir araba ile. Can sıkmaya gerek yok :) Bunları karşıtlık olsun die eklemiyorum sakın yanlış anlaşılmasın.

http://www.youtube.com/watch?v=G4aHv7CfePM

Bi de şöle bişiy var.

http://www.youtube.com/watch?v=6EB-1U-9_4w

civici baya yermişler ve aksanları gerçekten çok kötü :D
Gönderen: alimagar - Şubat 15, 2014, 07:32:44 ÖS
kardeşim aynı motorun 1.4 nü ben kullanıyorum ben bu araçla 3500km izmir mardin yol yaptım senin araban 1.6 tamam tork fakiri rampalarda düşük devirde şişer ama yüksek devirlerde canavarlaşır 1.4 ile ben 190da kesiciye giriyorum bu motoru yüksek devirlerde 3200 ve üstü o zaman perfomns neymiş görürsün aa dersenki hem uçsun hemde az yaksın dersen o öyle bir cumhuriyet.
Gönderen: mehmet zengin - Şubat 15, 2014, 07:54:26 ÖS
Civic algida yanilgiya sebep oluyor. O videoda yerdikleri seyler kisiden kisiye degisir yani zevk meselesi. Performans ise farkli. Plastik sert demis mesela. Hakli sert. Ama atmosferik bir motor performansina ne diyebilir? Anca basiom ama gitmio gibi gelio diyor videoda. Sonuc ne saniye farki bile yok? Demek bi de gitse ne olacak. Ama honda kesinlikle turboya girmeli yoksa olmayacak algi yanilgisi markaya zarar veriyor.
Gönderen: bbhnda - Şubat 16, 2014, 01:36:23 ÖÖ
Civic algida yanilgiya sebep oluyor. O videoda yerdikleri seyler kisiden kisiye degisir yani zevk meselesi. Performans ise farkli. Plastik sert demis mesela. Hakli sert. Ama atmosferik bir motor performansina ne diyebilir? Anca basiom ama gitmio gibi gelio diyor videoda. Sonuc ne saniye farki bile yok? Demek bi de gitse ne olacak. Ama honda kesinlikle turboya girmeli yoksa olmayacak algi yanilgisi markaya zarar veriyor.

şöylede ilginç bir durum var bahsettikleri civic 2.0
Gönderen: mehmet zengin - Şubat 16, 2014, 03:16:56 ÖÖ

şöylede ilginç bir durum var bahsettikleri civic 2.0
sanirim videoyu izlemeden paylastim saniyorsun. Ilk yazdigimi bir daha okursan performans icin 1.6 larinda ayni placagini zannettigimi belirttim. Sonra biraz daha aradtirdim ve bir sonraki mesajimda 1.6 motar ve cok daha yuksek beygirlerde markalarin testlerinin videolarini ekledim. Ayrica konu basligi performans. Konfor vs degil. Kim ne derse desin civic sinifinda turbolularda dahil geride degil. Tum videolari 0-100 icin ekledim. En kral turboludan bile 1sn geride degil.
Gönderen: mehmet zengin - Şubat 16, 2014, 03:26:37 ÖÖ
Eklediklerimden en guclusu 1.6 focus ve 180 beygir manuel 8.9sn 0-100. 125beygir manuel civic 9.9sn. Artik birakinda o kadar olsun. Bugun normal bi focus bile bir civic den daha pahalidir diye tahmin ediyorum? Bu motor bu performans benim icin para-çokomel egrisinde en iyi yerde :)