Gönderen Konu: 2012 Honda Civic otomatik Elegance Performans Sorunu  (Okunma sayısı 30716 defa)

Th£ LorD

• Kadir KURT Kişisel Web Sayfam
2012 Honda Civic otomatik Elegance Performans Sorunu
« : Şubat 18, 2012, 10:22:48 ÖS »
2012 Honda Civic otomatik Elegance Performans Sorunu (Yeni Kasa)

Arkadaslar Subatın 10 unda sonunda aracımı teslim aldım bugun bir test edeyim diye (arac suanda 300 km de) otoyola cıktım.

D sürüş modunda arac oldukca ekonomik sessiz uzun yol için ideal.
S modunda yani spor olarak kullanmak istediğimde arac 0 dan 150 km kadar hiç bir sorun yok gayet iyi fakat 4 ve 5 viteslere gectğinde arac sağırlasıyor inanın sanki 1.4 arac gibi 170 i görmek için cok zorlandı 5 e attıgında arac gitmiyor bile bu durum oldukca sinirimi bozdu bende 2009 premium manuel arac manyak gidiyordu 220 gördüm aracta 200 de bile arac sagırlasmıyordu bu durum acaba motor yenidir diye mi ? yoksa bu arac performans bakımından sınıfda mı kaldı veya diğer otamatiklerde bu sekilde mi

Diğer konularda arac fren bakımından diğer 2006 - 2012 modelleri arasında  fren sorununu yasamıs performans fren diski taktırmıstım fren hiç iyi değil ve abs hemen devreye giriyordu bunda o gibi sorunlar yok.

Yol tutuşu oldukça basarılı inanın hiç arac virajlarda kendi kafasına göre gitmiyor tepki oldukca guzel viraj dısına kacacak hissi yok daha cok içeri girmek istiyor.
Ses yalıtımı diğer araca göre daha basarılı
tek kusuru bana simdi performans geldi acaba 1000 bakımında servis ayarmı yapacak yoksa dediğim gibi otomatikler boylemi

Th£ LorD

Ynt: 2012 Honda Civic otomatik Elegance Performans Sorunu
« Yanıtla #1 : Şubat 18, 2012, 10:27:05 ÖS »
Ayrıca malzeme kalitesine gelince arkadaslar bu yeni kasa daha kaliteli gibime geldi.
Bir de emniyet kemerinin alt tokaları ses yapardı yani koltugga cok yakın olduğu için sallantılarda vurup tıkırtılar cıkarırdı yeni kasada bu sorunu da cozmusler.

Bagaj konusunda diğer araca cocugun bebe koltugunu koymakda zorlanırken bu rahatlıkla sıgdı :)

Birde otomatik kullanan arkadaslara bir sorum olacak ;
Arac S modunda direk gaz bastınmı kendi kendine atıyor bir direksiyondan vitese bastınmı arac sana bırakıyor dogru değil mi ?
ben o sekilde ancak aractan alıyorum vitesi.

bbhnda

« Yanıtla #2 : Şubat 18, 2012, 10:28:35 ÖS »
aracın hayırlı olsun kardeşim güzel seçim.bence ayara gerek yok motor daha çok yeni bir 1000 km daha bekle derim benimki 1200k da ama ben bile istediğim performansı alamıyorum şu an :D

Th£ LorD

« Yanıtla #3 : Şubat 18, 2012, 10:29:21 ÖS »
teşekkürler kardeşim

fakat inan bugun cok morelim bozuldu umarım yeniliğindendir yoksa 1.4 araclar tokatlar bu aracı :)

bbhnda

« Yanıtla #4 : Şubat 18, 2012, 10:29:59 ÖS »
ya birde yeni kasa hakkında bir soru sorayım sana , bu yeni kasa bana çok dar gibi geldi yani nasıl desem fd6 göre sanki biraz ince gibi geldi kapıları falan sen ne düşünüyorsun bu konuda ?

bbhnda

« Yanıtla #5 : Şubat 18, 2012, 10:30:55 ÖS »
teşekkürler kardeşim

fakat inan bugun cok morelim bozuldu umarım yeniliğindendir yoksa 1.4 araclar tokatlar bu aracı :)

hiçde birşey yapamazlar kardeşim merak etme sen alırsın s moduna köklersin gazı plakalığını okurlar :D

Th£ LorD

« Yanıtla #6 : Şubat 18, 2012, 10:34:30 ÖS »
ya birde yeni kasa hakkında bir soru sorayım sana , bu yeni kasa bana çok dar gibi geldi yani nasıl desem fd6 göre sanki biraz ince gibi geldi kapıları falan sen ne düşünüyorsun bu konuda ?
Dar değil kardeşim diğer kasa biraz daha alcak bu biraz daha yuksek aslında tavan mesafesi biraz kısa o yuzden o hissi almıs olabilirsin arkada 1.80 uzerindeki kişilerin kafası tavana carpma ihtimali olur dik oturursa ama on koltuklar sonuna kadar geri cekik olsada arka koltukta oturanı rahatsız etmiyor diğer aracta ediyordu.

umarım ben onların plakalarını okumam fluence rampada dizel az daha gececekti beni acıkcası canımı sıktı bu durum
teşekkürler kardeşim

hiçde birşey yapamazlar kardeşim merak etme sen alırsın s moduna köklersin gazı plakalığını okurlar :D

bbhnda

« Yanıtla #7 : Şubat 18, 2012, 10:37:44 ÖS »
Dar değil kardeşim diğer kasa biraz daha alcak bu biraz daha yuksek aslında tavan mesafesi biraz kısa o yuzden o hissi almıs olabilirsin arkada 1.80 uzerindeki kişilerin kafası tavana carpma ihtimali olur dik oturursa ama on koltuklar sonuna kadar geri cekik olsada arka koltukta oturanı rahatsız etmiyor diğer aracta ediyordu.

umarım ben onların plakalarını okumam fluence rampada dizel az daha gececekti beni acıkcası canımı sıktı bu durum
teşekkürler kardeşim

öyledir elbette ben pek dikkatli bakmamıştım zaten ama araç güzel özellikle önü mercekli farları çok hoşuma gitti tekrar hayırlı olsun kazasız belasız.. o performans işinide kafana takma yol yapınca açılır diye düşünüyorum zaten hondada km nasıl gidiyor anlamıyorsun bakkala bile arabayla gider oldum :D :D

Th£ LorD

« Yanıtla #8 : Şubat 18, 2012, 10:41:17 ÖS »
kar erisin hava acsın diye 1 haftadır bekliyorum bugun hava guzel cıktım bende sizin ki otomatik mi.
Bu arada sizinki de hayırlı olsun tekerine taş değmesin :)

Otomatikse 4 ve 5 vites performansı sizin acıldımı ?
« Son Düzenleme: Şubat 18, 2012, 10:43:02 ÖS Gönderen: Th£ LorD »

Th£ LorD

« Yanıtla #9 : Şubat 18, 2012, 10:55:43 ÖS »
Evet arkadaslar yukarıda ki dusuncelerim ve ozellikle performans konusunda baska arkadaslarımında dusuncelerini ve izlenimlerini sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılar

MerT01__civic

« Yanıtla #10 : Şubat 18, 2012, 11:02:27 ÖS »
aracınız daha çok yeni bence biraz sabredin en azından 1000 km olsun :)

TC 400

« Yanıtla #11 : Şubat 18, 2012, 11:04:31 ÖS »
5000 km  aşmanız gerek ;)

bbhnda

« Yanıtla #12 : Şubat 18, 2012, 11:13:14 ÖS »
kar erisin hava acsın diye 1 haftadır bekliyorum bugun hava guzel cıktım bende sizin ki otomatik mi.

benimki düz kardeşim... güzel temennin için teşekkür ederim yalnız maalesef değdi hatta değmeden biraz daha öte civata girdi :D

ilker öztürk

« Yanıtla #13 : Şubat 18, 2012, 11:22:53 ÖS »
hondalarda açılma diye bir şey yok diye biliyorum,ben sıfır aldığımda bayide arkadaşa sormuştum ,bas git dedi,araba daha 100 yada 200 kmde iken şimdi tam hatırlamyorum ama 210-220 civarına cıkmıştı hemen(manuel di) tabi kısa süreliydi bu sürat

GÖKHAN066

« Yanıtla #14 : Şubat 19, 2012, 12:08:00 ÖÖ »
öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın ayrıca bence motorun açılması lazım biraz motoru devirli kullanarak açmak sizin elinizde

Th£ LorD

« Yanıtla #15 : Şubat 19, 2012, 03:10:56 ÖS »
aracınız daha çok yeni bence biraz sabredin en azından 1000 km olsun :)
5000 km  aşmanız gerek ;)

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim umarım oyledir yoksa 1000 km deki servis bakımında durumu servistekilere de aktaracagım. Umarım otomatik manuel gibi ataklasır :)

hondalarda açılma diye bir şey yok diye biliyorum,ben sıfır aldığımda bayide arkadaşa sormuştum ,bas git dedi,araba daha 100 yada 200 kmde iken şimdi tam hatırlamyorum ama 210-220 civarına cıkmıştı hemen(manuel di) tabi kısa süreliydi bu sürat
öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın ayrıca bence motorun açılması lazım biraz motoru devirli kullanarak açmak sizin elinizde

benimki düz kardeşim... güzel temennin için teşekkür ederim yalnız maalesef değdi hatta değmeden biraz daha öte civata girdi :D

Kardeşim sanada geçmiş olsun :) hatıra diye sakla :)

Ama arac gerçekten yakıyor ya 100 km de 10.6 gösteriyor oda normal kullanımda.
Sitelerinde 9 yazıyordu :)

avans

« Yanıtla #16 : Şubat 19, 2012, 06:48:12 ÖS »
Aracin yeni olmasi gitme bakimindan fark etmez yakit ekinomik olmasi sebebiyle gidiste sikinti olabilir, gazli araclarda gitsin diye gaz ayarini acmasi gibi bi durum olsa gerek ,nihayetinde ayni motor,allah kaza bela vermesin gule gule bin,diresksiyon sertli ve tur olayi ne alemde bilgi verirmisin,bide amirtisorler arkaya oturan olunca vuruntu yapiyormu?saygilar
« Son Düzenleme: Şubat 19, 2012, 06:51:38 ÖS Gönderen: avans »

2432

« Yanıtla #17 : Şubat 19, 2012, 07:42:57 ÖS »
aracın vitesini artırıp gaza basmak yerine aracı sonuna kadar hızlandırdıktan sonra vitesi büyütme yoluyla 4. viteste 210 km/h a kadar çıktım ama 5. vitese atamadım. manuellerde vitesi normal büyütür 5 e attıktan sonra gazı köklerdim bunda küçük vitesten itibaren basıyorum

Th£ LorD

« Yanıtla #18 : Şubat 19, 2012, 08:22:21 ÖS »
Aracin yeni olmasi gitme bakimindan fark etmez yakit ekinomik olmasi sebebiyle gidiste sikinti olabilir, gazli araclarda gitsin diye gaz ayarini acmasi gibi bi durum olsa gerek ,nihayetinde ayni motor,allah kaza bela vermesin gule gule bin,diresksiyon sertli ve tur olayi ne alemde bilgi verirmisin,bide amirtisorler arkaya oturan olunca vuruntu yapiyormu?saygilar
İste eger oyle bir durum varsa performans olmadiktan sonra ne edeyim bu araci palio beni gectikten sonra civicin karizmasi nerede...
Suspansiyon ve amortisor vurmasi suana kadar duymadim acikcasi arkaya 3 kisi binmedi daha dreksiyon yepkisi be turu iyi tek sorun PERFORMANS

Th£ LorD

« Yanıtla #19 : Şubat 19, 2012, 08:23:11 ÖS »
aracın vitesini artırıp gaza basmak yerine aracı sonuna kadar hızlandırdıktan sonra vitesi büyütme yoluyla 4. viteste 210 km/h a kadar çıktım ama 5. vitese atamadım. manuellerde vitesi normal büyütür 5 e attıktan sonra gazı köklerdim bunda küçük vitesten itibaren basıyorum
Arkadasim 5 e atsaydin aninda 160 a inerdin aracta 4-5 fiyasko valla

avans

« Yanıtla #20 : Şubat 19, 2012, 10:14:07 ÖS »
Ben fd6 la 4 kisi bagaj dolu 210 cok rahat bolu otobaninda gordum,sizi anlaya biliyorum,aklima gelen şu ya arac doluyken ne olacak cok meraklandim,galiba gelen gideni aratacak,
« Son Düzenleme: Şubat 19, 2012, 10:15:20 ÖS Gönderen: avans »

bbhnda

« Yanıtla #21 : Şubat 19, 2012, 10:45:41 ÖS »
siz o hızı yaptığınızda aracınız kaç bindeydi?

avans

« Yanıtla #22 : Şubat 19, 2012, 11:03:15 ÖS »
8500 9000 bin arasi

bbhnda

« Yanıtla #23 : Şubat 19, 2012, 11:20:58 ÖS »
8500 9000 bin arasi

anladım benimkide 1200 de performans isteğim gibi değil tam biraz daha açılmasını bekliyorum

avans

« Yanıtla #24 : Şubat 19, 2012, 11:22:49 ÖS »
resmı ata bılsem resmıde var 4500 devırde gordum ılerde trafık yogunlastından rıske edemedım yoksa daha gıderdı
« Son Düzenleme: Şubat 19, 2012, 11:23:22 ÖS Gönderen: avans »