Kullanıcı Adı: Sürekli Bağlı Kal
Şifre:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2 3 4 Yazdır
Gönderen Konu: 2012 Honda Civic otomatik Elegance Performans Sorunu  (Okunma Sayısı 10277 defa)
Th£ LorD

Yer: Kocaeli
Otomobil: 2012 CIVIC Elegance Otm (Yeni Kasa)
Şu Anda Sitede Değil

« : Şubat 19, 2012, 12:22:48 ÖÖ »

2012 Honda Civic otomatik Elegance Performans Sorunu (Yeni Kasa)

Arkadaslar Subatın 10 unda sonunda aracımı teslim aldım bugun bir test edeyim diye (arac suanda 300 km de) otoyola cıktım.

D sürüş modunda arac oldukca ekonomik sessiz uzun yol için ideal.
S modunda yani spor olarak kullanmak istediğimde arac 0 dan 150 km kadar hiç bir sorun yok gayet iyi fakat 4 ve 5 viteslere gectğinde arac sağırlasıyor inanın sanki 1.4 arac gibi 170 i görmek için cok zorlandı 5 e attıgında arac gitmiyor bile bu durum oldukca sinirimi bozdu bende 2009 premium manuel arac manyak gidiyordu 220 gördüm aracta 200 de bile arac sagırlasmıyordu bu durum acaba motor yenidir diye mi ? yoksa bu arac performans bakımından sınıfda mı kaldı veya diğer otamatiklerde bu sekilde mi

Diğer konularda arac fren bakımından diğer 2006 - 2012 modelleri arasında  fren sorununu yasamıs performans fren diski taktırmıstım fren hiç iyi değil ve abs hemen devreye giriyordu bunda o gibi sorunlar yok.

Yol tutuşu oldukça basarılı inanın hiç arac virajlarda kendi kafasına göre gitmiyor tepki oldukca guzel viraj dısına kacacak hissi yok daha cok içeri girmek istiyor.
Ses yalıtımı diğer araca göre daha basarılı
tek kusuru bana simdi performans geldi acaba 1000 bakımında servis ayarmı yapacak yoksa dediğim gibi otomatikler boylemi

"ÖLÜM" Gaz PedaLına Basan Ayakta,"HAYAT" Direksiyonu Tutan KoLLardadır. Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Basıp Hayata TuTunMaktır[!]
Th£ LorD

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2012, 12:27:05 ÖÖ »

Ayrıca malzeme kalitesine gelince arkadaslar bu yeni kasa daha kaliteli gibime geldi.
Bir de emniyet kemerinin alt tokaları ses yapardı yani koltugga cok yakın olduğu için sallantılarda vurup tıkırtılar cıkarırdı yeni kasada bu sorunu da cozmusler.

Bagaj konusunda diğer araca cocugun bebe koltugunu koymakda zorlanırken bu rahatlıkla sıgdı Smiley

Birde otomatik kullanan arkadaslara bir sorum olacak ;
Arac S modunda direk gaz bastınmı kendi kendine atıyor bir direksiyondan vitese bastınmı arac sana bırakıyor dogru değil mi ?
ben o sekilde ancak aractan alıyorum vitesi.

"ÖLÜM" Gaz PedaLına Basan Ayakta,"HAYAT" Direksiyonu Tutan KoLLardadır. Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Basıp Hayata TuTunMaktır[!]
bbhnda

Yer: ANKARA
Otomobil: FD6 civic 2012 premium
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #2 : Şubat 19, 2012, 12:28:35 ÖÖ »

aracın hayırlı olsun kardeşim güzel seçim.bence ayara gerek yok motor daha çok yeni bir 1000 km daha bekle derim benimki 1200k da ama ben bile istediğim performansı alamıyorum şu an Cheesy

Without racing , there is no Honda.
                       -Soichiro Honda
Th£ LorD

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2012, 12:29:21 ÖÖ »

teşekkürler kardeşim

fakat inan bugun cok morelim bozuldu umarım yeniliğindendir yoksa 1.4 araclar tokatlar bu aracı Smiley

bbhnda

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #4 : Şubat 19, 2012, 12:29:59 ÖÖ »

ya birde yeni kasa hakkında bir soru sorayım sana , bu yeni kasa bana çok dar gibi geldi yani nasıl desem fd6 göre sanki biraz ince gibi geldi kapıları falan sen ne düşünüyorsun bu konuda ?

-Soichiro Honda
bbhnda

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #5 : Şubat 19, 2012, 12:30:55 ÖÖ »

teşekkürler kardeşim

fakat inan bugun cok morelim bozuldu umarım yeniliğindendir yoksa 1.4 araclar tokatlar bu aracı Smiley

hiçde birşey yapamazlar kardeşim merak etme sen alırsın s moduna köklersin gazı plakalığını okurlar Cheesy

-Soichiro Honda
Th£ LorD

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #6 : Şubat 19, 2012, 12:34:30 ÖÖ »

ya birde yeni kasa hakkında bir soru sorayım sana , bu yeni kasa bana çok dar gibi geldi yani nasıl desem fd6 göre sanki biraz ince gibi geldi kapıları falan sen ne düşünüyorsun bu konuda ?
Dar değil kardeşim diğer kasa biraz daha alcak bu biraz daha yuksek aslında tavan mesafesi biraz kısa o yuzden o hissi almıs olabilirsin arkada 1.80 uzerindeki kişilerin kafası tavana carpma ihtimali olur dik oturursa ama on koltuklar sonuna kadar geri cekik olsada arka koltukta oturanı rahatsız etmiyor diğer aracta ediyordu.

umarım ben onların plakalarını okumam fluence rampada dizel az daha gececekti beni acıkcası canımı sıktı bu durum
teşekkürler kardeşim

hiçde birşey yapamazlar kardeşim merak etme sen alırsın s moduna köklersin gazı plakalığını okurlar Cheesy

bbhnda

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #7 : Şubat 19, 2012, 12:37:44 ÖÖ »

Dar değil kardeşim diğer kasa biraz daha alcak bu biraz daha yuksek aslında tavan mesafesi biraz kısa o yuzden o hissi almıs olabilirsin arkada 1.80 uzerindeki kişilerin kafası tavana carpma ihtimali olur dik oturursa ama on koltuklar sonuna kadar geri cekik olsada arka koltukta oturanı rahatsız etmiyor diğer aracta ediyordu.

umarım ben onların plakalarını okumam fluence rampada dizel az daha gececekti beni acıkcası canımı sıktı bu durum
teşekkürler kardeşim

öyledir elbette ben pek dikkatli bakmamıştım zaten ama araç güzel özellikle önü mercekli farları çok hoşuma gitti tekrar hayırlı olsun kazasız belasız.. o performans işinide kafana takma yol yapınca açılır diye düşünüyorum zaten hondada km nasıl gidiyor anlamıyorsun bakkala bile arabayla gider oldum Cheesy Cheesy

-Soichiro Honda
Th£ LorD

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #8 : Şubat 19, 2012, 12:41:17 ÖÖ »

kar erisin hava acsın diye 1 haftadır bekliyorum bugun hava guzel cıktım bende sizin ki otomatik mi.
Bu arada sizinki de hayırlı olsun tekerine taş değmesin Smiley

Otomatikse 4 ve 5 vites performansı sizin acıldımı ?

Th£ LorD

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #9 : Şubat 19, 2012, 12:55:43 ÖÖ »

Evet arkadaslar yukarıda ki dusuncelerim ve ozellikle performans konusunda baska arkadaslarımında dusuncelerini ve izlenimlerini sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılar

MerT01__civic

Yer: ADANA
Otomobil: 2011 Honda Civic Premium (M/T)
Şu Anda Sitede Değil

sohc Vtec ;)

« Yanıtla #10 : Şubat 19, 2012, 01:02:27 ÖÖ »

aracınız daha çok yeni bence biraz sabredin en azından 1000 km olsun Smiley

The Power Of Dreams
Honda Civic FD6!
TC 400

Yer: ESKİŞEHİR
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #11 : Şubat 19, 2012, 01:04:31 ÖÖ »

5000 km  aşmanız gerek Wink

bbhnda

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #12 : Şubat 19, 2012, 01:13:14 ÖÖ »

kar erisin hava acsın diye 1 haftadır bekliyorum bugun hava guzel cıktım bende sizin ki otomatik mi.

benimki düz kardeşim... güzel temennin için teşekkür ederim yalnız maalesef değdi hatta değmeden biraz daha öte civata girdi Cheesy

-Soichiro Honda
ilker öztürk

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #13 : Şubat 19, 2012, 01:22:53 ÖÖ »

hondalarda açılma diye bir şey yok diye biliyorum,ben sıfır aldığımda bayide arkadaşa sormuştum ,bas git dedi,araba daha 100 yada 200 kmde iken şimdi tam hatırlamyorum ama 210-220 civarına cıkmıştı hemen(manuel di) tabi kısa süreliydi bu sürat
GÖKHAN066

Otomobil: ACCORD 2.4
Şu Anda Sitede Değil

Kızlara €tek ErKeğe V-Tech YaKıŞıR !!!!!

« Yanıtla #14 : Şubat 19, 2012, 02:08:00 ÖÖ »

öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın ayrıca bence motorun açılması lazım biraz motoru devirli kullanarak açmak sizin elinizde
Th£ LorD

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #15 : Şubat 19, 2012, 05:10:56 ÖS »

aracınız daha çok yeni bence biraz sabredin en azından 1000 km olsun Smiley
5000 km  aşmanız gerek Wink

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim umarım oyledir yoksa 1000 km deki servis bakımında durumu servistekilere de aktaracagım. Umarım otomatik manuel gibi ataklasır Smiley

hondalarda açılma diye bir şey yok diye biliyorum,ben sıfır aldığımda bayide arkadaşa sormuştum ,bas git dedi,araba daha 100 yada 200 kmde iken şimdi tam hatırlamyorum ama 210-220 civarına cıkmıştı hemen(manuel di) tabi kısa süreliydi bu sürat
öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın ayrıca bence motorun açılması lazım biraz motoru devirli kullanarak açmak sizin elinizde

benimki düz kardeşim... güzel temennin için teşekkür ederim yalnız maalesef değdi hatta değmeden biraz daha öte civata girdi Cheesy

Kardeşim sanada geçmiş olsun Smiley hatıra diye sakla Smiley

Ama arac gerçekten yakıyor ya 100 km de 10.6 gösteriyor oda normal kullanımda.
Sitelerinde 9 yazıyordu Smiley

avans
İ.ANDIRIN

Yer: istanbul
Otomobil: premium A/t
Şu Anda Sitede Değil

yeniler etrafta görülünce eskiler unutulur.

« Yanıtla #16 : Şubat 19, 2012, 08:48:12 ÖS »

Aracin yeni olmasi gitme bakimindan fark etmez yakit ekinomik olmasi sebebiyle gidiste sikinti olabilir, gazli araclarda gitsin diye gaz ayarini acmasi gibi bi durum olsa gerek ,nihayetinde ayni motor,allah kaza bela vermesin gule gule bin,diresksiyon sertli ve tur olayi ne alemde bilgi verirmisin,bide amirtisorler arkaya oturan olunca vuruntu yapiyormu?saygilar

2005 es 2010 elegance 2013 premium (veee! göz alıştı Smiley )
2432

Yer: antalya
Otomobil: 2011 civic elegance
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #17 : Şubat 19, 2012, 09:42:57 ÖS »

aracın vitesini artırıp gaza basmak yerine aracı sonuna kadar hızlandırdıktan sonra vitesi büyütme yoluyla 4. viteste 210 km/h a kadar çıktım ama 5. vitese atamadım. manuellerde vitesi normal büyütür 5 e attıktan sonra gazı köklerdim bunda küçük vitesten itibaren basıyorum

2011 honda civic elegance otomatik
Th£ LorD

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #18 : Şubat 19, 2012, 10:22:21 ÖS »

Aracin yeni olmasi gitme bakimindan fark etmez yakit ekinomik olmasi sebebiyle gidiste sikinti olabilir, gazli araclarda gitsin diye gaz ayarini acmasi gibi bi durum olsa gerek ,nihayetinde ayni motor,allah kaza bela vermesin gule gule bin,diresksiyon sertli ve tur olayi ne alemde bilgi verirmisin,bide amirtisorler arkaya oturan olunca vuruntu yapiyormu?saygilar
İste eger oyle bir durum varsa performans olmadiktan sonra ne edeyim bu araci palio beni gectikten sonra civicin karizmasi nerede...
Suspansiyon ve amortisor vurmasi suana kadar duymadim acikcasi arkaya 3 kisi binmedi daha dreksiyon yepkisi be turu iyi tek sorun PERFORMANS

Th£ LorD

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #19 : Şubat 19, 2012, 10:23:11 ÖS »

aracın vitesini artırıp gaza basmak yerine aracı sonuna kadar hızlandırdıktan sonra vitesi büyütme yoluyla 4. viteste 210 km/h a kadar çıktım ama 5. vitese atamadım. manuellerde vitesi normal büyütür 5 e attıktan sonra gazı köklerdim bunda küçük vitesten itibaren basıyorum
Arkadasim 5 e atsaydin aninda 160 a inerdin aracta 4-5 fiyasko valla

Sayfa: [1] 2 3 4 Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer: