Gönderen Konu: Yeni Civic Eco Benzin göstergesi düşme problemi  (Okunma sayısı 83863 defa)

teachers71

Ynt:
« Yanıtla #200 : Temmuz 22, 2014, 12:03:54 ÖÖ »
Son cümlenizde yazdığınız emülatörün görevi zaten. Kontak açınca sıfırlıyorsa takılmıştır.

Emre Ö

Ynt: Yeni Civic Eco Benzin göstergesi düşme problemi
« Yanıtla #201 : Temmuz 22, 2014, 12:59:23 ÖÖ »
serviste bu konuyu dile getirmiştim. samsun çim-art'da 2013 fb7 sahiplerini teker teker arayıp onun çözümü iiçin gerekli olan devreyi bağladıklarını söylediler . servise danışırsanız yardımcı olurlar heralde . Bende 2014 fb7 var kendileri aracı alırken takılı halde veriyolar bundan sonra

bombom41

« Yanıtla #202 : Temmuz 22, 2014, 09:03:35 ÖS »
takılı olmayanlarda kontak açıp kapatınca hep depo boş mu gösteriyor?

bugun mesela çalıştırayım dedim sabah kırmızı depo boş ışareti yandı sonra benzin göstergesi kademe kademe arttı ışık söndü..şimdi takılmış yani değil mi?

bir de lpg li aracı olanlara sormak istiyorum...sizin araçlar lpg ye geçince tır tır diye traktör gibi ses yapıyo mu? şimdi araç çalışınca benzinde motor sesi cok az hatta sessiz ama lpg ye geçince ses değişiyo...enjektör mü enjeksiyon mu oyle bişey dediler onun sesiymiş...ilk defa lpg li araç kullanıyorum garip geldi..bu sesi kesmenin yada azaltmanın yolu yok mu acep ?

halil ibrahim honda

• THE POWER OF DREAMS
« Yanıtla #203 : Temmuz 23, 2014, 10:59:39 ÖÖ »
ben aracı Sakarya sandıkçı oto dan sıfır araç aldım 1 hafta felan oldu ama emülatör felan hiç bişey bahsetmediler...sadece yarım depodan biraz fazla benzin bulunsun herzaman araçta denildi..benzin göstergesi de kontak açıp kapatınca tekrar eski haline geliyor..

Bu emülatör denen aletin olayı nedir? ne faydası var anlayamadım..bi faydası varsa 1000 bakımında söyliyim madem ücretsiz taksınlar.
MERHABALAR BOMBOM41 SİZİN ARACINIZDA YAKIT SEVİYE EMİLATÖRÜ TAKILI GENE 1000 KM BAKIMINA GELDİĞİNDE GÖSTERE BİLİRİZ SAYGILAR

halil ibrahim honda

• THE POWER OF DREAMS
« Yanıtla #204 : Temmuz 23, 2014, 11:02:16 ÖÖ »
Halil ibrahim beyin geliştirdiği sistem çok daha güzel bizi bilgilendirirse son durum nedir bende taktırmak isterim
SON DURUM MONTAJ VE DIŞARI SATIIŞLARIMIZI  YAPIYORUZ ŞUAN TAKTIRAN ARKADAŞLARDA VAR BURADA GAYET MEMNUNLAR SATIN ALMAK VE MONTAJ YAPTIRMAK İÇİN İRTİBATA GECEBİLİRSİNİZ

Emre Ö

« Yanıtla #205 : Temmuz 24, 2014, 03:51:11 ÖÖ »

bugun mesela çalıştırayım dedim sabah kırmızı depo boş ışareti yandı sonra benzin göstergesi kademe kademe arttı ışık söndü..şimdi takılmış yani değil mi?

bir de lpg li aracı olanlara sormak istiyorum...sizin araçlar lpg ye geçince tır tır diye traktör gibi ses yapıyo mu? şimdi araç çalışınca benzinde motor sesi cok az hatta sessiz ama lpg ye geçince ses değişiyo...enjektör mü enjeksiyon mu oyle bişey dediler onun sesiymiş...ilk defa lpg li araç kullanıyorum garip geldi..bu sesi kesmenin yada azaltmanın yolu yok mu acep ?

büyük ihtimalle takili olmayanlardada boş gözükür.
Aracın tarif ettiginiz sesi yapmasi gayet normal tüple benzin çalışmasindaki ses farki oldukca ayırt edilebilir derecede

alperd

• alperd
« Yanıtla #206 : Temmuz 24, 2014, 07:26:11 ÖÖ »

Aslında takılı olmayanların deposu dolu ise ibre yaklaşık 2 ay kadar doğru gösteriyor.
Modül olmayan araçlara servislerin yarım depodan fazla yakıt olsun demeleri bu yüzden.
Yarım deponun altına indikçe ibre hızlıca düşüp ışık yakıyor.
Işık bir kere yandıktan sonra da depoyu fullemediğin sürece yanık kalmaya devam ediyor.

Anlattığınıza göre sizinkine modül takılmıştır.

LPG enjektör sesi Benzin çalışmasından ayırt edilebilir yani ses gelmesi normal.
Ancak enjektör takımı aracın motor kapağına, emme manifoltuna vb. bir yerin üstüne değiyorsa ses 2 katına çıkıyor.
Enjektörlerin nasıl takıldığını kontrol edin eğer dediğim hata varsa düzelttirin.
« Son Düzenleme: Temmuz 24, 2014, 07:30:23 ÖÖ Gönderen: alperd »

bombom41

« Yanıtla #207 : Temmuz 24, 2014, 09:19:10 ÖS »
öncelikle cevabınız için teşekkurler..
aracı çalıştırınca benzin göstergesi kendi kendine artıyo sonra duruyo..

enjektörleri de  motorun üstündeki plastik kapağın üstüne yaslamışlar..oraya neden yapıştırmışlar anlayamadım zaten..mesela elimle motor kapagına baskı yapınca biraz ses azalıyor..biraz açıkta dursa sabitlense daha iyi değil mi? motor kapagına değmesne ne gerek var..motor çalışınca titreşim yapar enjektor de bitişik olunca o da durmadan titreşcek haliyle..gidince bakıma sorayım..bi ara resim atabilirsem gösteririm durumunu.

alperd

• alperd
« Yanıtla #208 : Temmuz 25, 2014, 07:19:32 ÖÖ »
öncelikle cevabınız için teşekkurler..
aracı çalıştırınca benzin göstergesi kendi kendine artıyo sonra duruyo..

enjektörleri de  motorun üstündeki plastik kapağın üstüne yaslamışlar..oraya neden yapıştırmışlar anlayamadım zaten..mesela elimle motor kapagına baskı yapınca biraz ses azalıyor..biraz açıkta dursa sabitlense daha iyi değil mi? motor kapagına değmesne ne gerek var..motor çalışınca titreşim yapar enjektor de bitişik olunca o da durmadan titreşcek haliyle..gidince bakıma sorayım..bi ara resim atabilirsem gösteririm durumunu.

Aynen tahmin ettiğim gibi :)
Hatalı montaj yapmışlar, vidalı ayak takıp enjektörleri ona takmaları bir yere değirmemeleri lazım, hiçbir şey beceremiyorlarsa 20 cm'lik bir hortum parçasını boyuna ikiye bölüp enjektör takımının altına bağlamayı akıl etsinler hiç ses kalmaz...
« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2014, 07:21:15 ÖÖ Gönderen: alperd »

alperd

• alperd
« Yanıtla #209 : Temmuz 25, 2014, 07:26:52 ÖÖ »
Teknisyenlerin en sık yaptığı hatadır hareketli parçaların üstüne gelişigüzel parça bağlamak. Eğitim şart.

Bir keresinde LPG filtresini altındaki başka bir hortumun kelepçesinin vidası üstüne oturtan bir usta yüzünden filtre vibrasyonla delinmiş ve LPG kaçağı olmuştu.

halil ibrahim honda

• THE POWER OF DREAMS
« Yanıtla #210 : Temmuz 25, 2014, 11:06:03 ÖÖ »
Teknisyenlerin en sık yaptığı hatadır hareketli parçaların üstüne gelişigüzel parça bağlamak. Eğitim şart.

Bir keresinde LPG filtresini altındaki başka bir hortumun kelepçesinin vidası üstüne oturtan bir usta yüzünden filtre vibrasyonla delinmiş ve LPG kaçağı olmuştu.
kactane teknis yen tanıyorsun !!! yok madem bu kadar iyi montaj yapıyorsun ozaman bir servis acta buralar boş vakit harcama

alperd

• alperd
« Yanıtla #211 : Temmuz 25, 2014, 01:23:56 ÖS »

kactane teknis yen tanıyorsun !!! yok madem bu kadar iyi montaj yapıyorsun ozaman bir servis acta buralar boş vakit harcama

Ben kullanıcıyım usta değil, montaj yapmam ama yapılanı düzelttiririm.
İşletmeciyim aynı zamanda, iş ortaklığı teklifiniz varsa değerlendirebilirim.
Yeterince teknisyen tanıyorum bu hataları fazlasıyla yaşadım hepsiyle muhatap oldum iyisini de kötüsünü de fazlasıyla gördüm.
Vaktimi de istediğim yerde harcarım.

Alınacak gücenecek bir şey yok siz iyi montaj yapıyorsanız lafım size değil demektir zaten.
Ayrıca emekli olunca babam da montaj teknisyenliği yapmıştır 4 yıl kadar, normalde uçak motor bakımcıdır.
Sözüm meclisten dışarı yani...

halil ibrahim honda

• THE POWER OF DREAMS
« Yanıtla #212 : Temmuz 25, 2014, 02:22:07 ÖS »

Ben kullanıcıyım usta değil, montaj yapmam ama yapılanı düzelttiririm.
İşletmeciyim aynı zamanda, iş ortaklığı teklifiniz varsa değerlendirebilirim.
Yeterince teknisyen tanıyorum bu hataları fazlasıyla yaşadım hepsiyle muhatap oldum iyisini de kötüsünü de fazlasıyla gördüm.
Vaktimi de istediğim yerde harcarım.

Alınacak gücenecek bir şey yok siz iyi montaj yapıyorsanız lafım size değil demektir zaten.
Ayrıca emekli olunca babam da montaj teknisyenliği yapmıştır 4 yıl kadar, normalde uçak motor bakımcıdır.
Sözüm meclisten dışarı yani...
ey vallah

bombom41

« Yanıtla #213 : Temmuz 25, 2014, 10:12:36 ÖS »
bi video yükledim..video başlayınca görüntü ile beraber  tam orda tüp devreye giriyor..sese gıcık oluyorum..dizel araçtan hoşlanmam sesine gıcık olduğum için tüpte dizel gibi..anlamadım bu işi..

http://youtu.be/MoA-1QXzRNA

yok mu bunun sesini azaltmanın yolu..
« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2014, 10:15:19 ÖS Gönderen: bombom41 »

halil ibrahim honda

• THE POWER OF DREAMS
« Yanıtla #214 : Temmuz 26, 2014, 10:45:06 ÖÖ »
bi video yükledim..video başlayınca görüntü ile beraber  tam orda tüp devreye giriyor..sese gıcık oluyorum..dizel araçtan hoşlanmam sesine gıcık olduğum için tüpte dizel gibi..anlamadım bu işi..

http://youtu.be/MoA-1QXzRNA

yok mu bunun sesini azaltmanın yolu..
MERHABALAR BU SESİN KESİLMESİ COK ZOR DUYDUĞUNUZ SES LPG SİSTEMİNE BAĞLI OLAN ENJEKTÖRLERİN EMMEMANİFOLDUNA GAZ VERDİĞİ ANDA CALIŞMA SESİ DİR SELENOİD FALFLERLE CALIŞTIĞI İÇİN BU TİP SES CIKARMASI GAYET DOĞAL YANİ MONTAJLA ALAKALI BİR DURUM DEĞİL ARACIN CALIŞMA KARAKTERİSTİĞİ BU ŞEKİLDE BENZİNDE CALIŞIRKEN ARACIN OJİNAL BENZİN ENJEKTÖRLERİNİN SESİNİ DUYAMAZSINIZ ONUN YAPISIDA ONA GÖRE DİZAYN EDİLMİŞ MALESEF BUNUNLA ALAKALI BİR CÖZÜM ŞUAN YOK  SAYGILAR

bombom41

« Yanıtla #215 : Ağustos 11, 2014, 09:40:21 ÖS »
anladım tesekkurler...

candeniz_1991

Ynt:
« Yanıtla #216 : Ağustos 21, 2014, 12:07:09 ÖÖ »
Aparat ile ilgili sonuç nedir?

fatihhandirili

• dert etme dua et!!!
« Yanıtla #217 : Eylül 14, 2014, 04:03:13 ÖÖ »
2014 civic aldim lpg li bende de aynısı oldu honda borayi aradım durumla ilgili bilgi aldım normal dediler zaten biraz bekleyince sönüyor ayrica uzun yolda da oluyormuş sanki araç benzin yakiyormus gibi benzin gostergesi ibresi aşağı düşüyor oda bu araclarda lastik basınç sensörü varmış oyüzden oluyormuş ama kesinlik le benzin yakmiyor araç denedim bunları bana honda bora servis te cem söyledi

muratakan

• Kişisel İnternet Sitesi
Ynt:
« Yanıtla #218 : Eylül 14, 2014, 08:57:31 ÖÖ »
:) iyi sallamis bora servis cem bey... sen tut 2014 model araca emulator takmadan sat ibre resetlemesin sonra tut lastik basinc sensoru de :) ne alakaysa

PPLL21

« Yanıtla #219 : Ekim 25, 2014, 03:51:58 ÖS »
bende 2014 eco civic var bugün sanki sıfırlamadan direk seviyeyi gösterdi farklı zamanlarda sıfırlama yaptı, bu aparat nasıl çalışıyo anlamadım kafasına göre mi acaba ???

RÜZGAR23

« Yanıtla #220 : Ekim 30, 2014, 02:01:49 ÖS »
:) iyi sallamis bora servis cem bey... sen tut 2014 model araca emulator takmadan sat ibre resetlemesin sonra tut lastik basinc sensoru de :) ne alakaysa
             aynen katılıyorummmmmmmmmmmmmmmmm ne alaka kel alaka:)

mallaca

« Yanıtla #221 : Ekim 30, 2014, 03:17:20 ÖS »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.
04.10.2012 tarihinde 6 yıl garantili lpg li civic aldık.Lpg montajı Yetkili Honda servisinde yapıldı.Aracı lpg ile kullanmamıza rağmen yol bilgisayarı nedeniyle araç benzinle gidiyormuş gibi sürekli benzin göstergesi düşüyor Yetkili servislere sordum şimdilik bir çözümü yok aracı yarım depodan fazla benzinle kullanın dediler.Honda Türkiyeye sordum şimdilik bir çalışma yok bu şekilde kullanmaya devam edin dediler.Araç satılırken böyle bir problem oalcağını kimse söylemedi ve şu an bunun için çözümde üretmiyorlar.Benim durumumda olan diğer civic eco sahipleride Honda Türkiye'ye şikayetlerini iletirlerse belki çözüm üretirler.Birde Civic Eco dan önce Normal civic alıpda lpg taktıran arkadaşlar bu problemi çözebildilermi acaba yoksa bu şekilde kullanmaya devam ediyorlarmı?

Şimdi Elektronik bir modül takıyorlar. Bu modül benzin göstergesinin düşme problemini ortadan kaldırıyor. Şöyle ki yolculuk esnansında yine gösterge düşüyor. Fakat kontak kapandıp tekrar çalıştırıldığında gösterge gerçek değerine tekrar geliyor. Bu konu ile ilgili LPG Servisinden aldığım broşürleri maille paylaşabilirim.

halil ibrahim honda

• THE POWER OF DREAMS
« Yanıtla #222 : Temmuz 22, 2015, 09:54:35 ÖS »
YAKIT GÖSTERGESİ DEĞİŞİM MODÜLÜ SATIŞI BAŞLAMIŞTIR SİPARIŞ VE BİLGİ İÇİN 0507 928 06 21 nolu TELEFONDA. SİPARİŞ VE BİLGİ ALABİLSİNİZ SAYGILAR SELAMLAR http://youtu.be/k2FVfdrfrQg

Facebook :YGDM. Wep adresi : www.yakitmodulu.com

halil ibrahim honda

• THE POWER OF DREAMS
« Yanıtla #223 : Temmuz 22, 2015, 09:55:05 ÖS »
YAKIT GÖSTERGESİ DEĞİŞİM MODÜLÜ SATIŞI BAŞLAMIŞTIR SİPARIŞ VE BİLGİ İÇİN 0507 928 06 21 nolu TELEFONDA. SİPARİŞ VE BİLGİ ALABİLSİNİZ SAYGILAR SELAMLAR http://youtu.be/k2FVfdrfrQg

Facebook :YGDM. Wep adresi : www.yakitmodulu.com

hamzaffo

« Yanıtla #224 : Temmuz 22, 2015, 11:00:01 ÖS »
İyi geceler. Peki bu cihaz başka araçlara uygulanıyor mu? Benim aracım 2011 honda city