Gönderen Konu: Headers  (Okunma sayısı 10760 defa)

ALG

• THT
Headers
« Yanıtla #25 : Aralık 11, 2005, 11:36:57 ÖS »
resimler guzel onur :eek:  ama seramik pistonla ne alaka #-o

DjHellfireS

• Ziyaretçi
Headers
« Yanıtla #26 : Aralık 11, 2005, 11:49:12 ÖS »
Seramik kaplamanin uzerine sargiya gerek kalacagini sanmyorum. Fakat bazi forumlarda bu kaplamalarin sargilarin kaput isisini du$urmesi yani sira bazi dezavantajlari oldugu soyleniyor. Bilimsel acidan kanitlanmamasina ragmen headersin uzerindeki IsI bir $ekilde oradan cikacak.
1)motora iletilecek
2)Egzos borusunun devamini IsItacak

motora da IsI binecek egzos borusunada. motora bir zarari dokunur mu nedir acikcasi kesin bir bilgim yok fakat bu tarz hipotezler uretiliyor.

ALG

• THT
Headers
« Yanıtla #27 : Aralık 12, 2005, 10:19:35 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "DjHellfireS"
Seramik kaplamanin uzerine sargiya gerek kalacagini sanmyorum..

katılıorum...

ALG

• THT
Headers
« Yanıtla #28 : Aralık 12, 2005, 10:25:54 ÖÖ »
motora binecek dedigin ısı zaten kombusyon(patlama) sonucu motordan cıkan ısı..icersindeki ısı dısarıya verdiginin kat be kat fazlası...zaten olusan guc bu patlama sayesinde olusuo biliosun..yanı ısının gidecegi nokta radyator.. oradada cozum belli zaten yuksek basınca dayanıklı radiotor cap..

DjHellfireS

• Ziyaretçi
Headers
« Yanıtla #29 : Aralık 12, 2005, 11:54:30 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "ALG"
motora binecek dedigin ısı zaten kombusyon(patlama) sonucu motordan cıkan ısı..icersindeki ısı dısarıya verdiginin kat be kat fazlası...zaten olusan guc bu patlama sayesinde olusuo biliosun..yanı ısının gidecegi nokta radyator.. oradada cozum belli zaten yuksek basınca dayanıklı radiotor cap..

bende ayni $ekilde du$unuyorum ama bu tarz yazilarla o kadar cok kar$ila$tim ki kafam kari$ti : )

Maverick

• Ziyaretçi
Re: :)
« Yanıtla #30 : Aralık 21, 2005, 01:55:36 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "gorki"
walla bence mıllet elını deydırıpte yakmasın dıye sarıyolar.bende gecen haftalarda headers ı koydum 2 parmagım yanlıslıkla dokundu bır yerı kurcalarken valla parmaklarımın bırazı yapıstı headersın ustune.aman dıkkat arkadaslar!!!! hala ıyılesmedı elım walla

gecmıs olsun kardes walla dıkkat etmek lazım

s2k

• Ziyaretçi
Headers
« Yanıtla #31 : Ocak 15, 2006, 03:37:42 ÖS »
ex wrap hem kaput ici isisini dusurur ki bu totalde motor isisinin dusmesi vs vs sonuc olarak guc dususunu engeler, ama en onemli bir diger ozelligide ex gazlarinin ex portlarindan son susturucuya kadar olan hizini arttirir bunu nasil yapar dusunun biraz ;)

Bu arada ceramic coated headerlari kaplarsaniz cok daha uzun omurlu olur buda ayri bi faydasi  :D

ALG

• THT
Ynt: Headers
« Yanıtla #32 : Mayıs 16, 2006, 10:01:35 ÖS »
bu konuyla ilgili güzel bir fikir alışverişimiz olmuştu, güncellemekte fayda oldugunu düşündüm..

aSil

« Yanıtla #33 : Mayıs 16, 2006, 10:33:56 ÖS »
Bugünlerde headers takmaya hazırlanıyordum ve bu konuyu gündeme getirmek iyi oldu. Şimdi bende AEM V2 yani SRI (Short Ram Intake) olduğundan headers ın kaput altındaki ısıyı arttırması durumu kafamı kurcaladı. Zaten filtre motora yakın bi yerde bitiyor ki headers da motor bloğunun arka kısmından yani filtre ile aynı hizadan çıkıyor. Bu durumda filtrenin direk olarak headers ısısından etkileneceğini düşünüyorum. Headers ı sardırıp filtreyi de CAI (Cold Air Intake) olanla değiştirmek daha mantıklı mı olacak ne dersiniz ?

vtimania

« Yanıtla #34 : Mayıs 16, 2006, 10:43:36 ÖS »
headers ı sardırmak genelde uygulanan bir yontem....headers ı kesın sardır derım..

gokhan035

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Mayıs 16, 2006, 10:52:22 ÖS »
Headers ı sardırıp filtreyi de CAI (Cold Air Intake) olanla değiştirmek daha mantıklı mı olacak ne dersiniz ?

Aynen öyle yapmanı tavsiye ediyorum bende, hatta headers yapmasan bile o short ram intake i Cold air intake le kesin değiştir derim, hem ses hem de performansı direk fakedersin...

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Ekim 09, 2009, 11:41:39 ÖÖ »
güncel

mali

« Yanıtla #37 : Ekim 10, 2009, 07:17:59 ÖÖ »
güzel bilgiler teşekkürler