Gönderen Konu: kitmtm vs prins  (Okunma sayısı 19071 defa)

piscocuk

kitmtm vs prins
« : Haziran 27, 2013, 10:11:43 ÖS »
Selam arkadaslar

Kismetse onumuzdeki hafta yeni aracima kavusacagim.araba 2.4 accord 2400 cc 190 hp
Isim vermekten cekinmeyecegim maslak cevre otogazla gorustum daha once iki aracimida orada yaptirmistim kendilerinden cok memnunum (hocam) yönlendirmisti saolsun.kendileri bana kit mtm bu arac icin bicilmis kaftan khein enjektorlu hic sorun yasamazsin biraz pahallidir ama hakkini verir dedi.

Arastirmalarimda kitmtm ve prins ayni enjektoru kullaniyor.satis sonrasi musteri memnuniyeti olsun sorunsuzluk olsun turkiye geneli servis agi olsun hangisini tercih etmeliyim

Yorum yaparken mumkunse sebepleriyle yaparsani sevinirim

Tesekkurler

23korg23

Ynt: kitmtm vs prins
« Yanıtla #1 : Haziran 27, 2013, 10:25:48 ÖS »
Aracin simdide hayirli olsun. Kitmtm bence iyi enjektorden baska artilarida var bildigim kadariyla. Mesela devir sinyalini bobinden almiyorlar mtm de.. birde obd destekli ise sorun cikarmaz diye dusunuuyorum

piscocuk

« Yanıtla #2 : Haziran 27, 2013, 10:31:54 ÖS »
Beklenen kisi ve yorum geldi..tesekkurler hocam

Ssimdi kaba taslak bi hesap yaptim 2400 tl ye ortalama 4500 5000 km arasi yol yapiyorum biran takmasammi diye dusundum.

Ama taktiracaksamda sorunsuz bir kit olsun istiyorum.net cevaplarla ikna olmam gerek bunu tak bu sebepten  yada bunu takma bu sebepten gibi..

Mehmetttt

« Yanıtla #3 : Haziran 27, 2013, 10:41:29 ÖS »
Kit Mtm brc firmasının üreticisidir. Keihin enjektörlü obd destekli kiti sorunsuz çalışır aracınızda. Prins de keihin enjektörüyle sıkıntı çıkartmaz o da mükemmel uyum sağlar. Sizin bakmanız gereken fiyat. Bayi olarak kit mtm daha fazla görünüyor. Prinsin de arkasında güçlü bir ipragaz desteği var. 
Kit mtmt + fiyat, obd desteği
Prins + ipragaz desteği
diyebiliriz.

23korg23

« Yanıtla #4 : Haziran 27, 2013, 10:43:37 ÖS »
Sen huseyin beye yasin hoca selam soyledi de az daha indirim yapsin :)  daha once lpg taktirdin tecruben var cok kurcalamaya gerek yok mtm isabetli bi karar. Duymak istediklerini soylememis olabilirim ama inanki cok bisey demeye gerek yok diyecek tek soz mtm dir...

23korg23

« Yanıtla #5 : Haziran 27, 2013, 10:47:47 ÖS »
Arac 6 silindir miydi?

piscocuk

« Yanıtla #6 : Haziran 27, 2013, 10:49:44 ÖS »
Hayir 4

23korg23

« Yanıtla #7 : Haziran 27, 2013, 11:06:06 ÖS »
Peki 2400 neydi? Cift regulatormu takiyolar yada daha buyuk bi regularor mu

Mehmetttt

« Yanıtla #8 : Haziran 27, 2013, 11:31:20 ÖS »
Bakım fiyatları mtm daha ucuz onu da ekleyeyim...

piscocuk

« Yanıtla #9 : Haziran 28, 2013, 03:45:52 ÖÖ »
Mgm nin regulatoru ve enjektoru iyidir dedigine gore tek takiyorlar sanirim

Yarin 2 firmayla daha gorusucem 2a gibi firmalar.sonra durumu netlestrip kararimi vericem

06FAT68

« Yanıtla #10 : Haziran 28, 2013, 10:11:34 ÖÖ »

Yarin 2 firmayla daha gorusucem 2a gibi firmalar.sonra durumu netlestrip kararimi vericem

eğer ki aralarında çok uçuk fiyat farkı yoksa Prins öneririm neden sorusunda ise çok accord 2,4 kullanıcısı arkadaş var ve çoğunda prins takılı sorunsuzlar. MTM de de öyle olur mu bilmem ama Prins genel anlamda diğer markalardan daha az yakıyor (örneğin başka marka 0,320krş yakarken prins 0,310-0,315krş yakıyor aynı yol güzergahlarında) ne kadar arkadaşlarla görüştü isek prins ve telefleks diğer markalardan az yaktığı kanaatine vardık. Eğerki arada 100-200 lira fiyat farkı var ise Prinsi tavsiye ederim
LPG 2,40TL iken uzun yolda tek kişi klima açık %95 c.c. 115km/h hızla 8,4lt lpg tüketimim oldu. bence 2,400cc yaklaşık 1650kglık araç için mükemmel ötesi bir değer
mtmde sorun yaşarsınız demiyorum yalnış anlamayın ama piyasada bu araçlarda daha çok prins var iken mtm biraz risk olur diye nacize görüşüm
« Son Düzenleme: Haziran 28, 2013, 10:12:43 ÖÖ Gönderen: 06FAT68 »

23korg23

« Yanıtla #11 : Haziran 28, 2013, 10:32:16 ÖÖ »

eğer ki aralarında çok uçuk fiyat farkı yoksa Prins öneririm neden sorusunda ise çok accord 2,4 kullanıcısı arkadaş var ve çoğunda prins takılı sorunsuzlar. MTM de de öyle olur mu bilmem ama Prins genel anlamda diğer markalardan daha az yakıyor (örneğin başka marka 0,320krş yakarken prins 0,310-0,315krş yakıyor aynı yol güzergahlarında) ne kadar arkadaşlarla görüştü isek prins ve telefleks diğer markalardan az yaktığı kanaatine vardık. Eğerki arada 100-200 lira fiyat farkı var ise Prinsi tavsiye ederim
LPG 2,40TL iken uzun yolda tek kişi klima açık %95 c.c. 115km/h hızla 8,4lt lpg tüketimim oldu. bence 2,400cc yaklaşık 1650kglık araç için mükemmel ötesi bir değer
mtmde sorun yaşarsınız demiyorum yalnış anlamayın ama piyasada bu araçlarda daha çok prins var iken mtm biraz risk olur diye nacize görüşüm

telefex ile prins ve mtm yi aynı sınıfa koymak doğru değil diye düşünüyorum.. obde destekli kitler obd siz kitlere göre biraz daha az yakar çünki sürekli olarak ideal karışım sağlarlar ve buda hem daha iyi performans sağlar hemde yaktı tasarrufu daha fazla olur.. fiyatları kıyaslamak tabiki gerekli

piscocuk

« Yanıtla #12 : Haziran 28, 2013, 10:44:03 ÖÖ »
obd kitlerin daha iyi ve performanslı olduğunu söylersek ozaman MTM kit prinse göre bir adım önde

istediğim sorunsuzca aracın 2400 cc ve 190 hp nin hakkını vere vere almak
yani kickdown yapınca benzine geçmesin
vtec açınca benzine geçmesin
7000 devirden sonra benzine geçmesin

bunlar benim için öncelikli sonrasında tabiki fiyatı gelir

ama atıyorum prins 3000 tl dir yukarıdaki isteklerimi karşılayamaz istemem
mtm 2500 tl dir isteklerimi karşılar benim için yeterlidir
mtm de prinsle aynı parada olsa ve yukarıda saydıklarımı karşılarsa yine tercihim mtm den yana olur

Mehmetttt

« Yanıtla #13 : Haziran 28, 2013, 10:47:13 ÖÖ »
Mtm dediklerinizi karşılar ve sayın 23korg23 ün de dediği gibi obd ile düzeltme yaparak ideal karışımı yakalamış olursunuz. 500 tl 8 depoya yakın lpg demek...
« Son Düzenleme: Haziran 28, 2013, 10:47:25 ÖÖ Gönderen: Mehmetttt »

piscocuk

« Yanıtla #14 : Haziran 28, 2013, 11:14:14 ÖÖ »
prinste obd sistemi kullanılmıyor sanırım

cihan_ozgul

• Cihan ÖZGÜL
« Yanıtla #15 : Haziran 28, 2013, 11:26:22 ÖÖ »
ben civic de kullanıyorum. birdefasında regülatörüm arızalandı,servise gittim bana bir çırak yönlendirlier, hemen merkezi aradım,Şafak bey ile tanıştık. Durumu anlattım tekrar servise  gitmemi istedi. 15 dk sonra gittiğimde beni başusta kapıda karşıladı. bir hürmet bir nezaket görseniz:) hemen regülatörümü sorgusuz suhalsiz değiştirdiler garantiden. yaklaşık  aydır aynı regülatör ile kullanıyorum bir sıkıntı yok. olaydan 2 gün sonra ve 1 hafta sonra kitmtm den memnuniyet ile ilgili Şafak bey aradı.
Kısacası servis olayında kitmtm gerçekten hoşuma gitti.
 Performans olarak diğer lpg kullanan arkadaşlara göre daha performanslı gerçekten khein enjektörden mi bilmem ama otomatik arabanın s modunda 3 vitesde 165i gördüm gerçekten. buan birkaç civic ci arkadaşımız inanmadı ama videoya çekip gösterebilirim. hatta ve hatta 4. vitesde 205 yaptı. bunlara inanmayan arkadaşlar olacaktır, çünkü birkaç arkadaşım inanmadı bir test sürüşü sonunda kanaat ettiler. isteyen olursa videosunuda çekip gönderebilirim.
 bir kötülüğünü söyleyebilirim,enjektörlerim bana biraz sesli çalışıyor gibi geldi. yani enjektölerin vurma sesi içeriden tıkıtrıolarak hissedilebiliyor sanırım o da enjektörlerin tuturulduğu yer ile alakalı olabilir.
Yakıt olarak;diğer lpg l araçlar ile aynı.
ürün parçası olarak brc yedek parçlarının üzerinde üretim yeri kitmtm yazıyor. bir ustanın anlattığına göre kit mtm Türkiye ye girerken distiribütör stratejisi olarak 2 firma olarak girmiş, ama ürün aynı fabrikada yapılıyor. demişti.

Umarım faydası olmuştur. ama merak ettiğiniz bir konu olursa kitmtm kullanıcı olarak yardımcı olabilirim...

Mehmetttt

« Yanıtla #16 : Haziran 28, 2013, 11:30:53 ÖÖ »
ben civic de kullanıyorum. birdefasında regülatörüm arızalandı,servise gittim bana bir çırak yönlendirlier, hemen merkezi aradım,Şafak bey ile tanıştık. Durumu anlattım tekrar servise  gitmemi istedi. 15 dk sonra gittiğimde beni başusta kapıda karşıladı. bir hürmet bir nezaket görseniz:) hemen regülatörümü sorgusuz suhalsiz değiştirdiler garantiden. yaklaşık  aydır aynı regülatör ile kullanıyorum bir sıkıntı yok. olaydan 2 gün sonra ve 1 hafta sonra kitmtm den memnuniyet ile ilgili Şafak bey aradı.
Kısacası servis olayında kitmtm gerçekten hoşuma gitti.
 Performans olarak diğer lpg kullanan arkadaşlara göre daha performanslı gerçekten khein enjektörden mi bilmem ama otomatik arabanın s modunda 3 vitesde 165i gördüm gerçekten. buan birkaç civic ci arkadaşımız inanmadı ama videoya çekip gösterebilirim. hatta ve hatta 4. vitesde 205 yaptı. bunlara inanmayan arkadaşlar olacaktır, çünkü birkaç arkadaşım inanmadı bir test sürüşü sonunda kanaat ettiler. isteyen olursa videosunuda çekip gönderebilirim.
 bir kötülüğünü söyleyebilirim,enjektörlerim bana biraz sesli çalışıyor gibi geldi. yani enjektölerin vurma sesi içeriden tıkıtrıolarak hissedilebiliyor sanırım o da enjektörlerin tuturulduğu yer ile alakalı olabilir.
Yakıt olarak;diğer lpg l araçlar ile aynı.
ürün parçası olarak brc yedek parçlarının üzerinde üretim yeri kitmtm yazıyor. bir ustanın anlattığına göre kit mtm Türkiye ye girerken distiribütör stratejisi olarak 2 firma olarak girmiş, ama ürün aynı fabrikada yapılıyor. demişti.

Umarım faydası olmuştur. ama merak ettiğiniz bir konu olursa kitmtm kullanıcı olarak yardımcı olabilirim...

+1 Mtm Srl Brc yi de üreten firmadır. Brc geçen dönemlerde Brc Sequent ve Brc fast olarak iki farklı distiribütör-2a Mühendislik ve Turital- ile geliyordu o da sıkıntı oldu bayağı o yüzden kit mtm olarak kardeş mühendislik ile gelmeye başladı aynı üretim aynı mal ancak kit mtm de fark olarak obd desteği ve keihin enjektör seçeneği var.
Prins'te obd desteği yok dediğiniz gibi sayın piscocuk.

Mehmetttt

« Yanıtla #17 : Haziran 28, 2013, 11:39:11 ÖÖ »
Ana şirket fuelsytemssolutions'tır.
http://www.fuelsystemssolutions.com/subsidiaries.asp

piscocuk

« Yanıtla #18 : Haziran 28, 2013, 11:42:20 ÖÖ »
bilgiler için teşekkürler arkadaşlar

mtm de enjektörler çokmu ses yapıyor gerçekten

büyük ihtimalle kitmtm taktırıcam.yasin hocam konuşacak bugün

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #19 : Haziran 28, 2013, 12:39:31 ÖS »
Bende yakın zamanda LPG taktırmayı düşünüyorum BRC var aklımda ancak çevreotogaz sitesinde Tartarini ile BRC 1700 civarında aynı fiyat Kitmtm ise 2000 tl Eğer BRC & Tartarini seçilmiş olsa hangisini seçmek mantıklı olurdu ayrıca takipteyim ne taktıracaksınız yorumunuz nasıl olcak paylaşımlarınızı bekliyorum

Mehmetttt

« Yanıtla #20 : Haziran 28, 2013, 12:45:38 ÖS »
bilgiler için teşekkürler arkadaşlar

mtm de enjektörler çokmu ses yapıyor gerçekten

büyük ihtimalle kitmtm taktırıcam.yasin hocam konuşacak bugün
Eğer Brc'nin ino 9 enjektörü kullanılırsa biraz sesli, keihin daha sessizdir. bir de montajda düzgün sabitlenirse sıkıntı olmaz bazen temas kaynaklı ses yapabiliyor.

Mehmetttt

« Yanıtla #21 : Haziran 28, 2013, 12:48:40 ÖS »
Bende yakın zamanda LPG taktırmayı düşünüyorum BRC var aklımda ancak çevreotogaz sitesinde Tartarini ile BRC 1700 civarında aynı fiyat Kitmtm ise 2000 tl Eğer BRC & Tartarini seçilmiş olsa hangisini seçmek mantıklı olurdu ayrıca takipteyim ne taktıracaksınız yorumunuz nasıl olcak paylaşımlarınızı bekliyorum
Tartarini lpg de çok eski firmalardan doğru montajla sıkıntısız bir kittir, Brc daha yaygın servisi var, garanti sistemi güçlü vb. Ben olsam Brc tercih ederdim.

Mehmetttt

« Yanıtla #22 : Haziran 28, 2013, 12:50:57 ÖS »
Kit mtm Keihin enjektörse o da düşünülebilir.

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #23 : Haziran 28, 2013, 12:51:50 ÖS »
Tartarini lpg de çok eski firmalardan doğru montajla sıkıntısız bir kittir, Brc daha yaygın servisi var, garanti sistemi güçlü vb. Ben olsam Brc tercih ederdim.
O zaman BRC tercih edilmeli peki diyelim ki Kitmtm girdi işin içine BRC ile Kitmtm arasında hangisini seçmemi tavsiye ederdiniz ? + veya - leri nelerdir ?
« Son Düzenleme: Haziran 28, 2013, 12:52:12 ÖS Gönderen: oqano »

piscocuk

« Yanıtla #24 : Haziran 28, 2013, 12:54:24 ÖS »
benim aracım için kullanılacak enjektör khein