Gönderen Konu: kitmtm vs prins  (Okunma sayısı 19072 defa)

Mehmetttt

Ynt: kitmtm vs prins
« Yanıtla #25 : Haziran 28, 2013, 01:02:10 ÖS »
Bende yakın zamanda LPG taktırmayı düşünüyorum BRC var aklımda ancak çevreotogaz sitesinde Tartarini ile BRC 1700 civarında aynı fiyat Kitmtm ise 2000 tl Eğer BRC & Tartarini seçilmiş olsa hangisini seçmek mantıklı olurdu ayrıca takipteyim ne taktıracaksınız yorumunuz nasıl olcak paylaşımlarınızı bekliyorum
Tartarini lpg de çok eski firmalardan doğru montajla sıkıntısız bir kittir, Brc daha yaygın servisi var, garanti sistemi güçlü vb. Ben olsam Brc tercih ederdim.
O zaman BRC tercih edilmeli peki diyelim ki Kitmtm girdi işin içine BRC ile Kitmtm arasında hangisini seçmemi tavsiye ederdiniz ? + veya - leri nelerdir ?
Kit Mtm + OBD Desteği -İdeal karışım için yazılımda düzeltmeler yapar-, Keihin Enjektör
BRC +Garanti, çok yaygın servis ağı, fiyat.
Brc'nin de enjektörleri çok iyidir, ancak Keihin daha sessiz ve hondanın oem orjinal enjektör üreticisidir.
« Son Düzenleme: Haziran 28, 2013, 01:02:41 ÖS Gönderen: Mehmetttt »

Mehmetttt

« Yanıtla #26 : Haziran 28, 2013, 01:04:33 ÖS »
Sönmez Bey Kit Mtm takıyor, Prins de, Mehmet Bey de -Asvtec- Brc bölge bayi onlara da bir sorun farklarını isterseniz.
Kullanıcılar da yorumlarını yazarsa daha sağlıklı cevaplar alırsınız.

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #27 : Haziran 28, 2013, 01:05:04 ÖS »
Bende yakın zamanda LPG taktırmayı düşünüyorum BRC var aklımda ancak çevreotogaz sitesinde Tartarini ile BRC 1700 civarında aynı fiyat Kitmtm ise 2000 tl Eğer BRC & Tartarini seçilmiş olsa hangisini seçmek mantıklı olurdu ayrıca takipteyim ne taktıracaksınız yorumunuz nasıl olcak paylaşımlarınızı bekliyorum
Tartarini lpg de çok eski firmalardan doğru montajla sıkıntısız bir kittir, Brc daha yaygın servisi var, garanti sistemi güçlü vb. Ben olsam Brc tercih ederdim.
O zaman BRC tercih edilmeli peki diyelim ki Kitmtm girdi işin içine BRC ile Kitmtm arasında hangisini seçmemi tavsiye ederdiniz ? + veya - leri nelerdir ?
Kit Mtm + OBD Desteği -İdeal karışım için yazılımda düzeltmeler yapar-, Keihin Enjektör
BRC +Garanti, çok yaygın servis ağı, fiyat.
Brc'nin de enjektörleri çok iyidir, ancak Keihin daha sessiz ve hondanın oem orjinal enjektör üreticisidir.
BRC de OBD desteği yok mu ? Şimdi kafam karıştı işte az farkla Kit mtm mi yaptırsam :(

Mehmetttt

« Yanıtla #28 : Haziran 28, 2013, 01:11:03 ÖS »
Brc de Obd desteği yoktur, anlık düzeltme yapmaz ancak yol ayarıyla, güzel bir ayarla sorunsuz binersiniz.
Kit Mtm Obd bağlantısı kurarak anlık düzeltmeler yapar deniyor.

23korg23

« Yanıtla #29 : Haziran 28, 2013, 04:06:26 ÖS »
Prins silverline adli bir seri daha cikardi ve enjektorleri khein olmadigindan daha ucuz bununla kitmtm yi kiyaslama hatasina dusulmesin.. ayrica hep soylenen servis kalitesinide gozardi etmemek lazim

Mehmetttt

« Yanıtla #30 : Haziran 28, 2013, 04:19:34 ÖS »
Sayın Yasin Bey, peki Prins VSI-2 Keihin için Kit mtm keihin in üstüne 400 tl vermek mantıklı mıdır? Yani hangisi tercih edilmelidir?

23korg23

« Yanıtla #31 : Haziran 28, 2013, 04:38:59 ÖS »
Arkadaslar sizleri yanlis yonlendirmek istemem.. bir isi 3 liraya mukemmel bi sekilde yapiyosaniz ustune para vermek sizinle ilgili bisey.. prinste obd destegi yok ise 2.4 accord icin kitmtm den baska care gorunmuyor

cihan_ozgul

• Cihan ÖZGÜL
« Yanıtla #32 : Haziran 28, 2013, 05:21:10 ÖS »
Arkadaslar sizleri yanlis yonlendirmek istemem.. bir isi 3 liraya mukemmel bi sekilde yapiyosaniz ustune para vermek sizinle ilgili bisey.. prinste obd destegi yok ise 2.4 accord icin kitmtm den baska care gorunmuyor
+1

06FAT68

« Yanıtla #33 : Haziran 28, 2013, 11:24:17 ÖS »
ağrıda yaşarken aracımla (2,4 accord) 180-200km hızlarla giderken sanki benzinde çalıyormuş şüphesi aklıma düştü ama prinsi falan arayıp söylemedim sadece başka bir forum sitesinde yazdım bana telefonla türkiye temsilcisi ulaştı en yakın servise gitmemi istedi dedimki aramızdaki mesafe 200km ozaman onlar size gelsin dediler. istemem dedim eğerki erzurum servisimizden memnun kalmaz iseniz istanbuldan ilk uçakla arkadaşları gönderelim dediler. yine red ettim.
benzinden çalma proplemi gerçekten var ise atıyorum aracınız 30lira ise 35e sizden almayı talep ederiz dediler.
yalnış anlamayın ben prinste falan çalışmıyorum lpgli ilk arabam sayılır ama servisçilik anlayışı derseniz işte buyrun
trabzona tayinim çıkmıştı o dönem trabzonda plakamı ve tüm bilgileri vererek bana ulaşıp aracın gerekli kontrollerini yaptılar. buyrun serviss

piscocuk

« Yanıtla #34 : Temmuz 02, 2013, 10:38:21 ÖÖ »
evet arkadaşlar dün aracımı aldım..az önce çevre otogazı arayıp randevumu aldım ve netten de sızdırmazlık için randevu aldım
kısmetse yarın montajımı yaptırıp cuma günüde sızdırmazlık raporunu aldıktan sonra pazartesi günü içinde muayne istasyonundan randevumu alıp olayı sonlandırmayı düşünüyorum

yardımlarınız için ayrı ayrı teşekkürederim hepinize

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #35 : Temmuz 02, 2013, 10:40:18 ÖÖ »
evet arkadaşlar dün aracımı aldım..az önce çevre otogazı arayıp randevumu aldım ve netten de sızdırmazlık için randevu aldım
kısmetse yarın montajımı yaptırıp cuma günüde sızdırmazlık raporunu aldıktan sonra pazartesi günü içinde muayne istasyonundan randevumu alıp olayı sonlandırmayı düşünüyorum

Muayene için randevu almanıza gerek yok oraya gidip Tadilat tuşuna tıklayıp muayenenizi yaptırabilirsiniz 2 kere yorulmamış olursunuz çünkü abimde aynısını yapmıştı

piscocuk

« Yanıtla #36 : Temmuz 02, 2013, 12:29:25 ÖS »

Muayene için randevu almanıza gerek yok oraya gidip Tadilat tuşuna tıklayıp muayenenizi yaptırabilirsiniz 2 kere yorulmamış olursunuz çünkü abimde aynısını yapmıştı

nasıl yani.biraz açarmısınız tam anlayamadım
benim ki ilk muayne olacak henüz muayne randevusu almadım montaj ve projeden sonra almayı düşünüyorum

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #37 : Temmuz 02, 2013, 01:06:08 ÖS »
Bakın şöyle oluyor muhtemelen Mimarsinan'daki İstasyona gidip Sızdırmazlık raporunu alıyorsunuz sonra yine oraya yakın olan Tüv türk istasyonuna gidip ekrana plakanızı yazıp Tadilat yazan yerden numara alıyosunuz sonra Vezne'ye muayene ücretinizi yatıyosunuz sonra kapıda sıra bekliyorsunuz isminizi söylüyorlar ve muayeneye giriyosunuz Ön kapıdan aracı teslim ediyorsunuz siz arka tarafta bekleyin diyolar sonra muayeneden geçtiyse arka tarafta muayene kağıdını verip aracınızı teslim ediyorlar anlaşılmayan bir durum varsa yine yardımcı olurum LPG yi yeni taktıracağınız için Tadilat olarak Tüvtürk'den muayeneye girebilirsiniz

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #38 : Temmuz 02, 2013, 01:10:43 ÖS »

piscocuk

« Yanıtla #39 : Temmuz 02, 2013, 02:20:17 ÖS »
gördüm orayada yazdım.
ben işimi sağlama almak için arayıp randevuda alıcam oraya gittiğimde aaaaaa olmak istemiyorum çünkü

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #40 : Temmuz 02, 2013, 02:29:36 ÖS »
Aaaa olmayacaksınız ama siz bilirsiniz

piscocuk

« Yanıtla #41 : Temmuz 02, 2013, 02:30:43 ÖS »
ben eşşeği sağlam kazığa bağlim..zaten bu tarz yerlerde en ufak şeylerden dolayı sorun çıakrıyorlar birde bunun stresine girmeye hiç gerek yok

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #42 : Temmuz 02, 2013, 02:35:23 ÖS »
O zaman benden size bir tavsiye Tank üzerindeki seri numara ile Evrak'daki seri numarayı kontrol edin orda bir harf bile yanlış olsa montaj yaptırdığınız yere geri dönüp evrağı düzelttirmeniz lazım bir dünya km yapmamak için bu kontrolü yapın derim

piscocuk

« Yanıtla #43 : Temmuz 02, 2013, 03:21:39 ÖS »
farklı birşey daha vardı 2 sene önce başıma gelmişti lpg tankının şekli ve sınıfı ile iligli birşeydi
adamlarla 1 saat kavga ettikten sonra işimi çözdüm.

cobra34

« Yanıtla #44 : Temmuz 02, 2013, 03:32:09 ÖS »
2.4 lerde en çok dikakt edilmesi gereken regülatör basıncı.ben şahsen brc prins gibi markalara bu kadar para verilmesini doğru bulmuyorum.zaten aracımdada brc lpg varmış regülatör basıncı düşük geldiği için vogas dual plus takılmış.

piscocuk

« Yanıtla #45 : Temmuz 02, 2013, 03:34:51 ÖS »
ben kitmtm taktıracağım yarın kısmetse

« Yanıtla #46 : Şubat 22, 2014, 02:41:36 ÖS »
Saygıdeğer arkadaşlar;

KitMTM lpg otogaz kiti Türkiye çapında çok iyi bilinen bir ürün olup BRC' yi üreten fabrikanın ismidir. Bu ürün hem OBDI sistemi ayrıca daima keihn enjektör kullanıyor oluşu aracın tüm tepkilerine en iyi şekilde sonuç veren Lpg otogaz sistemidir. Bu sistem ile ilgili tüm sorunlarınızı benimle direkt paylaşabilirsiniz. Ben Şafak Karaca olarak; 1996 yılından beri; Türkiye pazarına lpg otogaz kiti toptan olarak satan firmanın 15 yıldır satış ve pazarlama müdürüyüm. Ayrıca; teknik konulardaki sorunlarınızı bizimle direkt paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki mail adresimizden tüm sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Ve zamanımın kısıtlı olmasından dolayı devamlı forum sitelerinde maalesef yazamamaktayım.

info@kitmtm.com.tr mail adresine sorunlarınızı yazarsanız; size en hızlı çözümleri üretmeye çalışacağım.

Tüm forum ailesine sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

iceberg987

« Yanıtla #47 : Şubat 22, 2014, 10:40:22 ÖS »
Ben mtm yi çok duymadım. Ama alıcı satıcıysan prins dedin mi adam düşünmüyor bile yalnız mtm deyince ben vazgeçmiştim alacağım arabadan ... Ben prins taktırdım 2012 honda civic yeni kasa . Bugün 294 km yaptım lpg yi 2.93 ten aldım 74 tl yaktı  toplamda :) Bundan daha da az yakmaz heralde.. yalnız benim enjektörler kein degil prins in kendi ürettiği enjektörlerden ...

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #48 : Şubat 22, 2014, 11:06:15 ÖS »
2.95 tl lpg fiyatı 75 tllik aldım , şehiriçi-şehirdışı ortalama 304 km yaptım , beyin aeb yazılımlı safefast obdıı (atiker) hiç pişmanlık duymuyorum iyiki taktırmışım .. >=ok