Gönderen Konu: Megane,Civic,Leon  (Okunma sayısı 47702 defa)

onur_s

Ynt: Megane,Civic,Leon
« Yanıtla #75 : Temmuz 17, 2011, 03:43:27 ÖS »
kötülemiyorum,ama civic geride kalıyor burada arkadasların söylediği de uzunda geçeceği yönünde fakat biz 150-160 a kadar denediğimizde civic bariz arkada kalıyordu.bende ayriyetten tsi için rampada düzde,bayır assagı her türlü geçer diyorum.şanzıman konusunda haklısın.manuel civic varsa eskişehirde deneyelim.iesle denerim arkadasım denerse.s moda aldı arkadas,kendiside diyor uzun deneyelim diye.ama kendisine de sorsanız tsi la denemez :)

ctr07

« Yanıtla #76 : Temmuz 17, 2011, 09:27:28 ÖS »
 o denemeyebilir antalyada olsan tdı ile denerdim benimki manuel olsa tsı ile de denerdim.geride kalmıştır bi şey diyemem.bu arada tsı dan kastın ne passat tsı la sırf tsı diye cıvıc geçeceğini düşünmüyosun demi a3 ten bahsediyosun galiba(inş.)diğer konuda da fastest40 nickli arkadaş leon tsı ı geçmiş.yani cıvıcte tsı geçebiliyo ve geçiyoda.
saygılar.
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2011, 09:29:35 ÖS Gönderen: ctr07 »

canguder

« Yanıtla #77 : Temmuz 18, 2011, 07:51:56 ÖÖ »
o zaman leon tdi , leon 1.4 tsi ile kapışır hatta geçer diyebilirmiyiz ?

onur_s

« Yanıtla #78 : Temmuz 18, 2011, 11:47:12 ÖS »
bende a3 var,passatı filan bilmem.leon tdi da var.a3 tsidan boy boy yer leon tdi.

canguder

« Yanıtla #79 : Temmuz 19, 2011, 07:49:34 ÖÖ »
çok eski bir konu vardı civic dream manuel , a3 tfsi s-tronic tokatlıyordu. bulabilirsem video eklerim. burda bir çelişki var onur kardeşim.

onur_s

« Yanıtla #80 : Temmuz 19, 2011, 08:46:02 ÖÖ »
çok eski bir konu vardı civic dream manuel , a3 tfsi s-tronic tokatlıyordu. bulabilirsem video eklerim. burda bir çelişki var onur kardeşim.
evet hatta ben o ara a3 almamıstım.allah allah dedim yinede.videodan gördüğüm a3 ün kalkamadığıydı.ve sadece kalkıs videosuydu.ileride ne olur ne biter bilinmez.o sekilde bende kalktığımda arkadasımın çipli partnerı önüme atlıyordu :D
ben teklifimi yaptım.zaten özellikle düz ies ve otomatik fd6 yla video cekmeye calısacağım.hatta otomatik civiği boşverelim direk iesle video cekelim.su sekilde video eklerim;
2001 ies düz-2005 megane 2 sedan 1.6 16v
ies-leon tdi
son video yu da merakınız gitsin diye çekeceğim denemeye gerek yok benim için
18 jantlı a3 tsi-ies.

« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2011, 08:49:10 ÖÖ Gönderen: onur_s »

onur_s

« Yanıtla #81 : Ağustos 14, 2011, 06:44:45 ÖS »
arkadaslar bi kac gun once forumdan hasanla bizim meganı denedik bende bi kere filan bastım a3 le.
sıfırdan kalkıs megane 2.vitese kadar bi gidiyor 3 te vtec2 geçiyor bi kaç boy uzun yol denemedik 140 a kadar filandır.belki 150.
tam hatırlamıyorum ama vtec2 3 te meganı geciyor.ama meganda sanıldığı kadar kötülencek gidişi yok
iesle denendiğinde meganla kafa kafaya gibi bişey bi ara 4 te megane geçer gibi olmus.
benim bastığımdada fark biraz oluyor,aracımda soft bi yazılım var 145 civarlarında,yazılımın bi artısı olmadı denemede cünkü aracımda orta karar 70-80 kilo 4 tane insan+18 jant 225 taban lastık vardı.aracımı da gayet iyi biliyorum yazılımla 4.vites sonu 4 boy fark ediyordu.vtec2 yi merak ediyorduk denildiği gibi meganı geçti ama meganda cok tü kaka değil yine iesle gidiyor.fd6 yı da gecer dedim hasanda öyle ama 170 ten sonra fd6 kopuyor dedi.tsi konusunda ise yine dediğim gibi gecemez diyordum öylede oldu.bence stok hali kadarda gitmiyordu araba abartmıs gibi olmayım ama 16 jant tek kısı stokken o gunku halını kesınlıkle gecerdi.arabalar bi yana tanıstık gorustuk,iddia üzerine bulustuk ama oyle cıddı hıc bı zaman ısımız olmaz,denenir görülür ama kım kımı gecmıs onemlı degıl ıddıadır otesı yok hıcbır zaman.videoda cekmedık,inanmayan olursa yine cekerız artık

ctr07

« Yanıtla #82 : Ağustos 14, 2011, 07:31:47 ÖS »
belki kalkışta megane fd i geçer ama 3 te fd yürür gibi geliyo bana 150-160 ta da yakalar geçer ve gider.senin a3 megana kaçboy atabiliyo denedin mi?

hsncck26

« Yanıtla #83 : Ağustos 14, 2011, 08:06:16 ÖS »
arkadaslar bi kac gun once forumdan hasanla bizim meganı denedik bende bi kere filan bastım a3 le.
sıfırdan kalkıs megane 2.vitese kadar bi gidiyor 3 te vtec2 geçiyor bi kaç boy uzun yol denemedik 140 a kadar filandır.belki 150.
tam hatırlamıyorum ama vtec2 3 te meganı geciyor.ama meganda sanıldığı kadar kötülencek gidişi yok
iesle denendiğinde meganla kafa kafaya gibi bişey bi ara 4 te megane geçer gibi olmus.
benim bastığımdada fark biraz oluyor,aracımda soft bi yazılım var 145 civarlarında,yazılımın bi artısı olmadı denemede cünkü aracımda orta karar 70-80 kilo 4 tane insan+18 jant 225 taban lastık vardı.aracımı da gayet iyi biliyorum yazılımla 4.vites sonu 4 boy fark ediyordu.vtec2 yi merak ediyorduk denildiği gibi meganı geçti ama meganda cok tü kaka değil yine iesle gidiyor.fd6 yı da gecer dedim hasanda öyle ama 170 ten sonra fd6 kopuyor dedi.tsi konusunda ise yine dediğim gibi gecemez diyordum öylede oldu.bence stok hali kadarda gitmiyordu araba abartmıs gibi olmayım ama 16 jant tek kısı stokken o gunku halını kesınlıkle gecerdi.arabalar bi yana tanıstık gorustuk,iddia üzerine bulustuk ama oyle cıddı hıc bı zaman ısımız olmaz,denenir görülür ama kım kımı gecmıs onemlı degıl ıddıadır otesı yok hıcbır zaman.videoda cekmedık,inanmayan olursa yine cekerız artık
kardeşim dragta megan 1 boy önde(1  de baya seri ) 2 de yanyanayız 3 te de ayırıyor benı araç.

ama video çekmemişsiniz ya ayıp :D

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #84 : Ağustos 14, 2011, 10:47:33 ÖS »
yahu arkadaş bakıyorum youtube a küfür kafir ganimet. çok totonuza güveniyorsanız manuel araçları kaldırın.

Birde arada 1,8 hb i-shift denedik diyor. yav kafamı yapıyorsunuz.

utanmasanız manuel sedan manuel hb geçtim diyeceksiniz.

Tesadüfen denk geldim elemanın biri chevrolet forumlarında 1,4 lacetti ile 1,4 2012 hb geçtim diyordu. chevroletciler topa koydu elemanı sen neden sallıyorsun hondayı geçmen mümkün değil diye.  :D

Arkadaş ben daha otobanda 160 üzeri megane görmedim. bi defa fluence ile denk geldik o da 180 üzerine gelemedi ayırdım direk.
Bende diyorum biz 3,20 dizlellerle a6 2,0 tdi lerle kapışırken meganeler nerde diye. adamlar boş durmayıp klavye başında gazlıyormuş :D

galantus

« Yanıtla #85 : Ağustos 14, 2011, 11:15:59 ÖS »
Meganmı pehh gülerim ben ona. Benim 2 tane arkadaşın var burda. ikiside dersini aldı yanaşmıyorlar artık bana. Kalkışta hafiften bir burun cıkarır hepsi o. gerisi yalan olur :) Benim merak ettiğim şu 122 lik tsi lar. Hiç denk gelmedi bakalım onları merak ediyorum
« Son Düzenleme: Ağustos 14, 2011, 11:17:52 ÖS Gönderen: galantus »

hsncck26

« Yanıtla #86 : Ağustos 14, 2011, 11:29:32 ÖS »
Meganmı pehh gülerim ben ona. Benim 2 tane arkadaşın var burda. ikiside dersini aldı yanaşmıyorlar artık bana. Kalkışta hafiften bir burun cıkarır hepsi o. gerisi yalan olur :) Benim merak ettiğim şu 122 lik tsi lar. Hiç denk gelmedi bakalım onları merak ediyorum
senın araba 2 de direk ayırıyor mu megane yi. ben denedim 1 de megan 1 boy önde 2 de yakalayıp 3 te geçiyorum :D

galantus

« Yanıtla #87 : Ağustos 15, 2011, 12:15:32 ÖÖ »
1 de sadece biraz burun cıkarıyor 2. vitesin sonu kesiciye yakın yarım boy atıyorum 3. vites meftaaa. Zaten bilirsiniz vtec2 nin 3. vitesi cok can yakar dayanabilecek atmosferik kendi sınıfında belkide yok. fd6 bile 3. vitese dayanamıyor ama 4 atınca fd6 yakalayıp ayırmaya başlıyor. Bütün vtec2 lermi öyle yoksa benimkidemi bir sorun var bilmiyorum. Alt devirler cok canlı ve cok serii 1 2 3 süper ama 180 den sonra benim araç sanki biraz fazla kesiliyor gibime geliyor. Tamam daha gidiyor gitmiyor değil ama bana öyle geliyorki biraz daha canlı olabilir. Belkide bana öyle geliyordur bilmiyorum.

Cntknatly

« Yanıtla #88 : Ağustos 15, 2011, 01:21:38 ÖÖ »
şimdi ben burada desem ki 2005 model VtecII'le 230   (ikiyyyüzotuz) yaptım ınanmazsınız ( :   ama yaptım hemde tam 3 kere. kadran kırmaya calıstım fakat sureklı farklı sebeblerden (ondekını yakalama serıte dalmalar vs vs. frenledım )  dolayı olmadı. 

hsncck26

« Yanıtla #89 : Ağustos 15, 2011, 03:35:20 ÖÖ »
1 de sadece biraz burun cıkarıyor 2. vitesin sonu kesiciye yakın yarım boy atıyorum 3. vites meftaaa. Zaten bilirsiniz vtec2 nin 3. vitesi cok can yakar dayanabilecek atmosferik kendi sınıfında belkide yok. fd6 bile 3. vitese dayanamıyor ama 4 atınca fd6 yakalayıp ayırmaya başlıyor. Bütün vtec2 lermi öyle yoksa benimkidemi bir sorun var bilmiyorum. Alt devirler cok canlı ve cok serii 1 2 3 süper ama 180 den sonra benim araç sanki biraz fazla kesiliyor gibime geliyor. Tamam daha gidiyor gitmiyor değil ama bana öyle geliyorki biraz daha canlı olabilir. Belkide bana öyle geliyordur bilmiyorum.
aynen dediğiniz gibi. fakat roll dışında normalde en kötü vites 3.vites bence. sanki araba gitmiyor gibi. ama 1 2 4 5 öle değil gibi :D

hsncck26

« Yanıtla #90 : Ağustos 15, 2011, 03:35:45 ÖÖ »
şimdi ben burada desem ki 2005 model VtecII'le 230   (ikiyyyüzotuz) yaptım ınanmazsınız ( :   ama yaptım hemde tam 3 kere. kadran kırmaya calıstım fakat sureklı farklı sebeblerden (ondekını yakalama serıte dalmalar vs vs. frenledım )  dolayı olmadı. 
sen arabanı ne zman aldın kardşm :D

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #91 : Ağustos 15, 2011, 07:45:44 ÖÖ »
sabah bi VW toureg seyrantepe stadının önünde trafik açılınca köprüye doğru bastı geçti sağımdan. Ara hızlanması bayağı iyi bi tır boyu fark attı :D Ben de yapıştırdım arkadan. Ben 180 i yazdım bıraktım. araya 8 10 tane tır girerdi. sonra zaten etiler sapağına girdim. abi focus clio megane lar ile devam etti :D

onur_s

« Yanıtla #92 : Ağustos 15, 2011, 06:49:23 ÖS »
hasan soleseydın cekerdık boslugumuza gelmiş cekmıyoruz hıc normaldede :D

hsncck26

« Yanıtla #93 : Ağustos 15, 2011, 06:53:11 ÖS »
hasan soleseydın cekerdık boslugumuza gelmiş cekmıyoruz hıc normaldede :D
ya ben orj son susturucu yerıne dandık bıtane son susturucu taktım. içeride tık ses yok ama dışarda var dıyorlar onu merak ettıgımden vıdeo soruyorum :D nese bi ara bidaha deneriz :D

onur_s

« Yanıtla #94 : Ağustos 15, 2011, 08:36:42 ÖS »
sen katı hangi arabada iptal ettin fayda sagladı bundamı yoksa oncekı arabadamı ,bide kac bindeydi o araba

hsncck26

« Yanıtla #95 : Ağustos 15, 2011, 09:41:46 ÖS »
sen katı hangi arabada iptal ettin fayda sagladı bundamı yoksa oncekı arabadamı ,bide kac bindeydi o araba
kardeşim km ile pek ilgisi yok yaw. bu orj. yanı kat iptalı falan yok :D
ama ies olayını ben merak ettim. bu gece çıkcan mı :D

onur_s

« Yanıtla #96 : Ağustos 17, 2011, 01:28:57 ÖS »
kardeşim km ile pek ilgisi yok yaw. bu orj. yanı kat iptalı falan yok :D
ama ies olayını ben merak ettim. bu gece çıkcan mı :D
cıkıyoruz bazende ies her zaman gelmiyo,otomatik fd6 da heralde sorun var,baska bi tane arkadasta var ikisini denemeyi düşünüyoruz cünkü partner tepee yle 2 de 70 ten roll yaptık ,partner 3teydi,ayırdı gitti 170 lere kadar bastık fd6 yla gelemedik 3-5 kere denedik

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #97 : Ağustos 17, 2011, 01:53:16 ÖS »
bisikletle filan deneyin belki fd6 geçer. :D

TURQAZ

« Yanıtla #98 : Ağustos 17, 2011, 03:41:44 ÖS »
bisikletle filan deneyin belki fd6 geçer. :D

1.8 olduğunu bilmesem sen gibi tayyar muamelesi yapıcam .

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #99 : Ağustos 17, 2011, 03:43:04 ÖS »
?