TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: onur_s - Haziran 18, 2011, 10:18:06 ÖÖ

Başlık: Megane,Civic,Leon
Gönderen: onur_s - Haziran 18, 2011, 10:18:06 ÖÖ
arkadaşlar geçenlerde bi karşılaştırma konusu açmıştım foruma giremedim konu kapanmış.
2005 115 bg 1.6 benzinli megane 2 ,2011 civic otom.,2011 leon tdi otm.karşılaştırması
sanırım fanatiklikten arkadaşlar civic dediler ama civic baya geride kaldı kesinlikle alakamız yoktu.leonla megane çekişmeli gitti civic sanki basmamış gibiydi.hiçbir araçta sorun yok.anca otomatiğine kafa tutarlar o da tutabilirlerse gibisine söz denilmiş,biz denedikten sonra arkadaşım 1.3 palio mjet ile deniyor ve palionun 4.vitesine kadar 100-120 civarı palio geçiyor 100 e önce varıyor yani ardından civic gelip geçmeye başlıyor.oksijen sensörü arızalı 2006 lancer 100 bg olan da arkadan gelip civic geçiyor.civiğin otomatiği çok kötüymüş.düzünü de biliyorum alakası olmaz denilmiş,en fazla 1 boy önümüzde olurdu.sanırım fanatiklik oldu.benimde amacım ortalık kızıştırmak vs.değil gerçekten uzak yorumları görünce böyle konuştum.biz video çekmedik.defalarca denedik,sıfırdan kalkış baktık hüsran,benim araç içinde iyi değildi,birinci vites 10 dan yürüdük tam giderken,ardından 20 den yürüdük,2.vites 40 tan yürüdük,2.vites 50 den yürüdük ama yok hep aynı.civicci arkadaş 2.vitesim 117 gibi bitiyor gidemiyor dedi.bende 4 ileri otm.fiesta vardı 1.6 100 bg,o da 2 de 110 derdi ama meganla kafa kafaya giderdi 140 a kadar.civic aşırı geride kaldı.bu araçların 125 hp olmadığını düşünen varmı benim gibi?siz daha iyi bilirsiniz hondaları,eğer ies yada vtec2 ,fd6 dan hızlıysa bunda bişey var demektir :)
Başlık: Ynt: Megane,Civic,Leon
Gönderen: rotasızKAPTAN - Haziran 18, 2011, 10:45:05 ÖÖ
kusura bakmayın ama ben dedıklerınıze ınanmıyorum.ben 2007 manuel elegance kullanıcısıyım yakın cevremdekılerle kalkıs yaparım ve şöforluğunu bılmedıklerımle bır kalkış yapmam.liste;
2000 vectra 2.0cd
1997 bmw 3.20
2006 bmw 1.16
2007 golf tsi 122bg
2004 passat 1.9tdi otomatık
1999 mercedes e200(136bg)otomatık
2000 civic 1.6ies
2006 vtec2
2004 accord 2.0 otomatik
2007 civic hb i-shift
bmw 320,116 ve civic hb haricindekilerle çok çok az bir farkla aldım.hatta merco ve accord yakalamaya başlıyordu hemen 4 lülerı yaktım.diyeceğim ben otomatık kullanmadım ivmelenmesını bılemıcem ama bu araclarada megane harıc kök söktürecegıne emınım ayrıca 125 hp konusunda bir gram teredütt etmedim senın varsa teredüttün kap gel aracını
Gönderen: NeFeR - Haziran 18, 2011, 12:49:40 ÖS
Arkadaş bişey ispatlamaya çalısıyorsan video koyarsın yoksa herkes henüz 8 göderisi olan üyenin amacının aracı karalamak oldugunu düşünür benim gibi.
Gönderen: emre16 - Haziran 18, 2011, 02:56:47 ÖS
evet o kadar denenmişse video koymanız gerekir,civic otomatiğin bu kadar kötü olduğunu bizde görelim değil mi?Bende bu kadar kötü olabileceğine kesinlikle katılmıyorum.Hele hele 1.3 mjet palio civicin dumanında boğulur...
Gönderen: civic2011 - Haziran 18, 2011, 03:53:05 ÖS
resmen civic karalamak için açılmış konu tartışma yaratılmaya çalışıyor 1.3 multijet palio sadece gülmekle yetiniyorum + civic'in otomatigi hiçte kötü değil kullanan arkadaşlar var benim gibi trafikte ne araçları geride bırakıyor ben sizin civic kullandıgınıza bile inanmıyorum şuan özelliklede otomatik olanını
Gönderen: rebeloghy - Haziran 18, 2011, 04:02:36 ÖS
onur_s hangi sehirdesin ?
Gönderen: onur_s - Haziran 18, 2011, 09:17:34 ÖS
haklısınız arkadaşlar yeni üye oldum yanlış anlaşılabilir.benim tereddütüm var merak ediyorum ankaradayım.çıkalım görelim uzun uzun basalım.aracım su an dolu yazılım vs var ve sıkıntılı.garantiden bişeyleri değişmesi gerekiyor.bu da baya zaman alır,bunlar düzeldikten sonra ben orjinal yazılımla cipsiz haliyle full stok aracımla,her türlü çıkar denerim.tanısmıs,aracları görmüş oluruz.ben civiğin 122 tsi geçebilceğine inanmıyorum kısa ve öz.Eskişehirliler varsa ankaradan döndüğümde araçları tekrar ayarlarım ,inanmayanlar yanıma oturur 1.6 tdi leonla,1.6 meganın 2011 model otomatik fd6 yı cok rahat geçtiğini.ben karalar gibi göründüm ama ne yazikki forumda baya fanatik insanlar var,bu yüzden savunmaya geçiyorum.karalama oluyor.düzü güzel gidiyor fakat otomatiği iğrenç
Gönderen: NeFeR - Haziran 18, 2011, 11:41:48 ÖS
Sende haklısın kendine göre.Eskişehir'e gelince beklerim:)
Gönderen: onur_s - Haziran 19, 2011, 09:35:14 ÖÖ
ağustos gibi oradayım paslasırız.getir bi otomatik 1.6 sedan.bende getirmeye calıscam.sende 1.8 hbmi var?onlada biz deneriz 1.4 t ile.18 jantlarım var geçersin ama bakarız nasıl oluyor diye.
Gönderen: vtec05 - Haziran 19, 2011, 09:41:46 ÖÖ
ya arkadaşım ben vtecII ile megane 2yi ayırıyorum i-vtec napar bilemem. megane 2 arkamda kayboluyor desem ???
Gönderen: onur_s - Haziran 19, 2011, 09:47:58 ÖÖ
doğrudur derim.her araba bir değil derim.sizin vtec iyi gidiyodur megan iyi gitmiyodur,megan iyi gitsede sizin civic ciğerlidir :)
Gönderen: vtec05 - Haziran 19, 2011, 09:51:24 ÖÖ
doğrudur derim.her araba bir değil derim.sizin vtec iyi gidiyodur megan iyi gitmiyodur,megan iyi gitsede sizin civic ciğerlidir :)
maşaalah ciğerlidir kendisi ama bi video bulmamız lazım yoksa inanmam hele 1.3 palio....
Gönderen: onur_s - Haziran 19, 2011, 09:58:23 ÖÖ
haklısınız video lazım .bilseydim 50 tane çekerdim :D
Gönderen: chevasil - Haziran 19, 2011, 10:46:20 ÖÖ
1.3 palio'ya bile haa imkansız o civic ölmüş olması lazım yada o 1.3 palio değil. o kadarda değil.
Gönderen: onur_s - Haziran 19, 2011, 11:26:02 ÖÖ
birde birşey diyeceğim forum çok güzel herkes cevap yazıyor hemen fakat bazı yerlerde fazla fanatiklik var ,birisi yazmıs a3 1.4 civicten hızlı bile olsa civicten iyi bi araba olduğunu göstermez şeklinde.fanatik olmadan cevaplayalım,lütfen.civicle a3 kıyaslarsak civic sedanın uzunluk ve fiyatının ucuzluğu dısında ne artısı var?ben audi delisi değilim.yaklasık 1.5 sene önce beyaz sedan civic alcaktım düz vites full sunrooflu ,xenonlu vs.43 e bıraktılar.güzel araba donanımı beni çekti trendline golf alcağıma dolu sunrooflu,xenonlu araba alırım dedim.sonra comfortline tsi dsg golf alabilceğimizi öğrenince golf almayı düşündüm,dsg istiyordum baya baya ama aklımda olursa kesinlikle a3 yatıyordu,aynı bayi audide satınca yan tarafta a3 le iş bitti fiyatta indiler,dsg golften vazgeçip düz a3 te karar kıldım.civic -golf -a3 seklinde gittim.comfortline golf civic kadar dolu değildi fakat kalitesi civicten yüksekti.a3 ikisindende yüksek ve kompakt sınıfın lideri şu an.116 da başedemedi,eğer a3 te tsi seçeneği olmasaydı 116 alacaktım.tsi ve a3 direk aldım.ve bu saydığım alman araçları kesinlikle civicten toktu kapısını açıp kapadığımda civic hafif geldi tokluk açısından.ama 43 liraya kadar alcak olsam civic sedan alırdım full.bütçeyle alakalı,kapak jantlı değil,xenon,sunroof ,sanırım 6 lı cd calarda vardı,oo dedim çok güzel beyazı da baya güzel duruyor.o paraya en iyisi bu dedim onu alacaktım bütçe çıkınca allaha sukur seçeneklerim değişti.
Gönderen: orchun - Haziran 19, 2011, 11:32:50 ÖÖ
birde birşey diyeceğim forum çok güzel herkes cevap yazıyor hemen fakat bazı yerlerde fazla fanatiklik var ,birisi yazmıs a3 1.4 civicten hızlı bile olsa civicten iyi bi araba olduğunu göstermez şeklinde.fanatik olmadan cevaplayalım,lütfen.civicle a3 kıyaslarsak civic sedanın uzunluk ve fiyatının ucuzluğu dısında ne artısı var?ben audi delisi değilim.yaklasık 1.5 sene önce beyaz sedan civic alcaktım düz vites full sunrooflu ,xenonlu vs.43 e bıraktılar.güzel araba donanımı beni çekti trendline golf alcağıma dolu sunrooflu,xenonlu araba alırım dedim.sonra comfortline tsi dsg golf alabilceğimizi öğrenince golf almayı düşündüm,dsg istiyordum baya baya ama aklımda olursa kesinlikle a3 yatıyordu,aynı bayi audide satınca yan tarafta a3 le iş bitti fiyatta indiler,dsg golften vazgeçip düz a3 te karar kıldım.civic -golf -a3 seklinde gittim.comfortline golf civic kadar dolu değildi fakat kalitesi civicten yüksekti.a3 ikisindende yüksek ve kompakt sınıfın lideri şu an.116 da başedemedi,eğer a3 te tsi seçeneği olmasaydı 116 alacaktım.tsi ve a3 direk aldım.ve bu saydığım alman araçları kesinlikle civicten toktu kapısını açıp kapadığımda civic hafif geldi tokluk açısından.ama 43 liraya kadar alcak olsam civic sedan alırdım full.bütçeyle alakalı,kapak jantlı değil,xenon,sunroof ,sanırım 6 lı cd calarda vardı,oo dedim çok güzel beyazı da baya güzel duruyor.o paraya en iyisi bu dedim onu alacaktım bütçe çıkınca allaha sukur seçeneklerim değişti.

gecen sene 2007 model coupe 1.9 tdi a3 üm vardı .. arac fulldü sadece otomatik vites deildi .. kalitesini hiç begenmedim o para verildikten sonra neler var ...audi için a3 bana göre hiç de iyi yapılmıs bir arac deil .. audi alıcaksan audi A5 ten baslar gerisi parayı atmaktır
Gönderen: onur_s - Haziran 19, 2011, 11:43:10 ÖÖ
sıfır kompakt sınıf en iyi araç nedir şu an alınabilecek? makyajlı a3 ten bahsediyorum.2007 degil.
Gönderen: orchun - Haziran 19, 2011, 12:03:43 ÖS
sıfır kompakt sınıf en iyi araç nedir şu an alınabilecek? makyajlı a3 ten bahsediyorum.2007 degil.

ben arkadasımın kafasına girdim audi tecrübemden sonra söyle ki ;

arkadasım 70 bin lira civarı verip 14 tfsi s line a3 alıcaktı ... o parayı verme yazık edersin dedim baya uzun arastırdık .. o da kompakt sınıf istiyordu , ben scirocco dedim gittik bayiye arac yoktu 6 ay sonrasına isminizi yazıyorlar .. sonra konustuk ettik en sonunda 60 bin liraya 1.4 tsi 160 hp lik highline golf aldık suan inanılmaz memnun arabasından , paramın hakkını sonuna kadar aldım diyor
Gönderen: onur_s - Haziran 19, 2011, 12:22:37 ÖS
evet golfte cok güzel 160 lıgı olması artı cok sessiz güzel bi araba.a3 kadar kaliteli değil ama 160 lık motor insanı caydırabilir
Gönderen: orchun - Haziran 19, 2011, 10:50:40 ÖS
evet golfte cok güzel 160 lıgı olması artı cok sessiz güzel bi araba.a3 kadar kaliteli değil ama 160 lık motor insanı caydırabilir

yapma gözünü seviyim golfe a3 kadar kaliteli değil diyorsun :) ben derim ki a3 golf kadar kaliteli yani golfün a3ten bi basamak yukarda oldugunu düşünüyorum .. ( ikisininde en full modelini aldıgımızda )
Gönderen: onur_s - Haziran 20, 2011, 06:26:51 ÖS
yapma abi :) audi ,vw,seat-skoda diye gider.ben aracımdan vw e bindiğimde takoz gibi geliyor.full audinin donanımı zaten golften çok çok dolu olacaktır,dolu golf'e karşı boş a3 te donanım olmasa bile içine bindiğinde plastik kalitesi vs çok farklı.direksiyonundaki deri bile farkediyor a3 teki yumuşacık,golftekinden.vw e bile mail atsan a3 kaliteli diye cevap alırsın :) :) piyasada full diye gezen ama full olmayan a3 çok.
bi-xenon farlar
ön-arka görüntülü park sensörü
Rns-e navigasyon sistemi
dış -iç s-line
deri koltuk,koltuk ısıtmaları
bose müzik sistemi
su an sahibindende full bi a3 yok.daha güzel olsaydı golf isterdim gönlüm a3 ten yana oldu,babamda ağzımın tadını iyi bildiğimi söyler hep ama :)
Gönderen: orchun - Haziran 20, 2011, 06:44:59 ÖS
yapma abi :) audi ,vw,seat-skoda diye gider.ben aracımdan vw e bindiğimde takoz gibi geliyor.full audinin donanımı zaten golften çok çok dolu olacaktır,dolu golf'e karşı boş a3 te donanım olmasa bile içine bindiğinde plastik kalitesi vs çok farklı.direksiyonundaki deri bile farkediyor a3 teki yumuşacık,golftekinden.vw e bile mail atsan a3 kaliteli diye cevap alırsın :) :) piyasada full diye gezen ama full olmayan a3 çok.
bi-xenon farlar
ön-arka görüntülü park sensörü
Rns-e navigasyon sistemi
dış -iç s-line
deri koltuk,koltuk ısıtmaları
bose müzik sistemi
su an sahibindende full bi a3 yok.daha güzel olsaydı golf isterdim gönlüm a3 ten yana oldu,babamda ağzımın tadını iyi bildiğimi söyler hep ama :)

neyse bosver konu zaten megane , civic ,leon arasında :) peki sende honda sempatisi mi var acaba ? ya da burdaki muhabbetler mi hosuna gitti ? yani yanlıs anlama seni yargılamıyorum
Gönderen: onur_s - Haziran 20, 2011, 07:48:11 ÖS
yok merak ettim öyle girdim,birde deneme olunca konu açayım dedim açıkçası bir de fanatik hondacıların olduğunu biliyordum onları da bazı konularda yanıldıkları için tatlı sekilde yanılgılarını varsa benim yanılgılarımın düzelmesi için de üye oldum.
Gönderen: fastest40 - Haziran 20, 2011, 08:07:36 ÖS
kardeşim önceki konuda gerekli şeyleri yazmıştım dragda neler olcanı rollde ve top speedde aynısı sölüyorsun drgada megane hem manuel hem hafif gider kullandım leon turbonun desteğiyle bi adım öndeydi civicde arkada rollede kısa bi uzamadan sonra civicin geçeceği illaki top speede gelince tartışmasız civic zaten aynılarını sölüyorsun video bekliyoruz ancak hiç biri manuel CİVİCLE başa çıkamazzz!!!
Gönderen: onur_s - Haziran 20, 2011, 08:34:48 ÖS
kardeşim önceki konuda gerekli şeyleri yazmıştım dragda neler olcanı rollde ve top speedde aynısı sölüyorsun drgada megane hem manuel hem hafif gider kullandım leon turbonun desteğiyle bi adım öndeydi civicde arkada rollede kısa bi uzamadan sonra civicin geçeceği illaki top speede gelince tartışmasız civic zaten aynılarını sölüyorsun video bekliyoruz ancak hiç biri manuel CİVİCLE başa çıkamazzz!!!
bende öyle düşünüyorum,otomatiği zorda,düz vites civic'in hepsini geçeceği.çünkü biz max 160 a kadar denedik.önceden gördüğüm düz vites civic'e göre araba kendini belli eder başta o kadar kurtulmasada top speedde geçeceği yönünde benimde fikrim.meganında 3 ten sonra ve 4.vitesi fena değil fakat civic meganı uzunda geçer gibi duruyor.denesem kesin konusurum ama büyük bi ihtimal civic -megane-leon diye devam eder top speedde.leon kendi 3.vitesinde 110 a kadar filan meganın 1 boy önüne de çıksa sonra tekrar megane geliyor bi süre eşit gidiyorlar sonra megane kafa çıkarıyor bazen leon kafa çıkarır gibi yaptı kafa burun gittiler.otomatik civic sona kalır.demekki civicin otomatik şanzımanı aracı çok kesiyor.bi yerde yazmıstım otomatik fiestayla vtec2 otm.geçtim diye,bi arkadaş veri koydu.fiestanın 0-100 üyle aynıymıs vtec2 otm.0-100 ü fakat 0-130 civic 21 sn civarı,fiestanın 18-19 arasıydı.otomatik civicci arkadasımın söylediğine göre araç 5 e atıyormuş attığında çakılıyormus o hızda.ne görürsen 4 te mi o tip bişeyler söyledi ama kendisiyle konusurum memlekete gidince unuttum şimdi aklımda kalmadı :)
Gönderen: fastest40 - Haziran 20, 2011, 08:38:33 ÖS
kardeşim civic otm 3 de 180 civarı yapıyo birazda sürücüye bağlı s  modunda sürmek gerek vs bir sürü teferruat kullanmak test etmek gerekir....
Gönderen: orchun - Haziran 20, 2011, 08:53:02 ÖS
kardeşim civic otm 3 de 180 civarı yapıyo birazda sürücüye bağlı s  modunda sürmek gerek vs bir sürü teferruat kullanmak test etmek gerekir....

siteye videosunu koydum ısıklarda iki araca makas attıktan sonra s modunda 3. viteste 6200 devirde 150 gördü eminim , makas atmasam ve daha yol olsaydı 180 barajına yaklasırdı .. benim araba stock bu arada.

http://www.youtube.com/watch?v=v7IY0AcUvLk
Gönderen: rotasızKAPTAN - Haziran 20, 2011, 08:55:45 ÖS
onur nickli arkadasım araçlar hakkında bilgi sahibi olmadan konu açmayın araştırın bi ya vtec2ler 4 vitesdir.2.olarak 130 km hızı 3.viteste olur gazı köklediğinde mümkün değil 4 e atması.fiesta da yalan olur.vtec2 sahibi arkadsın kullanmayı bılmıyor sanırsam fiesta ne ya.tamam manuel megane her türlü geçer ama fiesta hele otomatik.
Gönderen: idedeler - Haziran 20, 2011, 10:01:58 ÖS
manuel megane ın otomatik vtec2 yi geçeceğini pek sanmıyorum sahsen(ama muhtemel), megane 3 dizeli bile katır katır yemişliğim var vtec2 ile tabi belli bi hıza kadar önümdeydi.Yiğidi öldür hakkını yeme renault da artık berbat araba yapmıyor bence.
Gönderen: fastest40 - Haziran 20, 2011, 10:07:32 ÖS
manuel megane ın otomatik vtec2 yi geçeceğini pek sanmıyorum sahsen(ama muhtemel), megane 3 dizeli bile katır katır yemişliğim var vtec2 ile tabi belli bi hıza kadar önümdeydi.Yiğidi öldür hakkını yeme renault da artık berbat araba yapmıyor bence.
bence manuel megane otm vteci yer denemesi bedava :)
Gönderen: onur_s - Haziran 21, 2011, 12:08:38 ÖÖ
arkadaşlar yapmayın etmeyin düz vtec ten bahsetmiyorum.ayrıca bahsedilen fiesta 0-140 aralığında meganla tam kafa kafaya gidiyor.o kadar çok denedik ki.ben vtec 2 nin 5 vites olduğunu söylemiyorum fd6 5 vites değilmi?fiesta çıtır çıtır yerdi yedi de ,meganla kafa kafaya gittiğini düşünürsek 140 a kadar ,fd6 otomatiği de o aralıkta baya baya geçmiş oluyor.devamında civiğin yetişmesi için iyi yol lazım.fanatiklik etmeyin manuel olsa neyse,fiestanın oranları da vtec2 den kısa.kaç tane otomatik 1.6 fiestaya denk geldiniz hepsi dizel piyasadaki fiestaların ötekiler de denemez hepsini nerdeyse bayan kullanıyor :) .yeni fiestaların da 1.6 sı yok.bahsettiğimiz meganda 80 bg yada 100 bg dci değil,115 hp 1.6 16v benzinli.,1.6 ies otomatiktende hızlıydı fiesta onu da denedik,megan iesi rahat geçti,iesi ben sürdüm hatta,fiestada meganla 4.vitese kadar kafa kafaya olduğuna göre otomatik iesten hızlı oluyor.ieste ne gaz takılmış ne oynanmış bi araçtı.2.7 190 lık ,range sportla kaldırdık fiestayı onu bile yedi :D:D .vtec2 otomatiği olan varsa dümdüz yolda video bekleriz .
Ben tam düz bi yolda çekmiştim eskiden
http://tinypic.com/player.php?v=6ixp3a&s=4
ama burada normal kalktım.7000 de çevirebiliyordu araç burada 6500 çeviriyor.bu halini megane geçiyor ama 7 bin dönersem 0-140 aynı.
Gönderen: onur_s - Haziran 21, 2011, 12:21:32 ÖÖ
meganı da çok hafife almamak lazım
http://www.youtube.com/watch?v=RUUCkF4VbVU&feature=channel_video_title
hızlanma videoları filanda var buyrun
Gönderen: goldbergbrk - Haziran 21, 2011, 02:01:26 ÖÖ
okan tüfek bu arkadaşın aracı çip egsoz filtre herşey var o araçda adam 320 bmwleri geçiyor .ayrıca sedan megane değil hb megan. hbler daha hızlı sedanlara göre ona rağmen kalkışda kasılıyor bu araç vtec 2 karşısında iddaa ederim sürücüsü güzel bir manuel fd6 ile kapışamaz megan 2 ler.
Gönderen: onur_s - Haziran 21, 2011, 07:20:53 ÖÖ
320 bmwleri geçmek zor değil zaten.benim bildiğim sadece filtre vardı o meganda,manuele geçilir diyorum zaten fakat otomatikleri bile geçemez deniliyor benimde o garibime gitti.
Gönderen: canguder - Haziran 21, 2011, 08:25:02 ÖÖ
hepsi stock olduğu taktirde 0-200 arası civic-megane-leon
0-100 arası megane-civic-leon olur. Megane seri araçtır bunu herkes biliyor ama civicte bu forumda herkes tarafından biliniyor bizi arabadan anlamıyor sanıp buraya yazmak bence hoş değil. civic manuel olursa eğer hertürlü önde gider. hondanın farkı diğer markaların muadillerinden performanslı ve sportif olmasıdır.
Gönderen: ctr07 - Haziran 21, 2011, 09:01:41 ÖÖ
yeni fiestanın 1.6 sı yok mu?bunlar ne 1.6 duratorg 95 ps tdcı,1.6 duratec ti-vct 120 ps.
Gönderen: orchun - Haziran 21, 2011, 10:04:21 ÖÖ
Manuel vtec2 mle extrema megane hble kapismistim isiklardan kalkis.. 1. 2. Vites ondeydim sonrasi megane uzamisti
Gönderen: vtec05 - Haziran 21, 2011, 01:55:11 ÖS
Manuel vtec2 mle extrema megane hble kapismistim isiklardan kalkis.. 1. 2. Vites ondeydim sonrasi megane uzamisti
abi iki ihtimal var ya benim araba çok iyi gidiyor yada megane iyi gidemiyordu vtec 2 ile megane çatır çatır yedim ben
Gönderen: vtec05 - Haziran 21, 2011, 02:00:51 ÖS
abi iki ihtimal var ya benim araba çok iyi gidiyor yada megane iyi gidemiyordu vtec 2 ile megane çatır çatır yedim ben
pardon abi hb olduğunu görmedim ama hb ilede deneriz daha denemedik :D
Gönderen: idedeler - Haziran 22, 2011, 01:07:36 ÖÖ
megane 2 lerin 2000 cc leri var yanılmıyorsam 6 ileri manuel falan olması gerekiyor,bi yanılgı olmasın bu megane konusunda....
Gönderen: onur_s - Haziran 22, 2011, 07:33:14 ÖÖ
yeni fiestanın 1.6 sı yok mu?bunlar ne 1.6 duratorg 95 ps tdcı,1.6 duratec ti-vct 120 ps.

1.6 benzinli otomatiği yok.vtec2 yi megane 3 te geçmiş derseniz inanırım çünkü meganla ilk 2  vites kafa kafaya girseniz 3 te koparabilir 3 te de kafa kafayasınız benim fiesta gibi,4 e atar 140 ta ondan sonra geçmeye başlar.
@canguder
siz ne derece inanırsınız peki otomatiğin geçebileceğine,bende manuel olsa geçer diyorum fakat otomatik konusunda anlaşamıyoruz.+ ben denedim diyorum fakat siz yine 0-100 sıralaması yapmışsınız.leonun kendi 3.vitesinde meganın 1boy önüne çıktığını da yazdım.yani 100 e önce varıyor leon.son hızda megane geçer.otomatik 2011 model civic rampa aşşağı bi yolda son hızda geçer,çünkü araç uzun oranladan dolayı gidemiyor.düzlükte yine megane karşısında geçilecektir,leonla ne olur bilemem.otomatik civicci arkadaş bayırda 214 gördüğünü ve düzde bu hızı görmesinin imkansız olduğunu söyledi.düz vites zaten mesafe uzadıkça alacaktır.bu konuda hemfikiriz.
Gönderen: canguder - Haziran 22, 2011, 08:44:17 ÖÖ

1.6 benzinli otomatiği yok.vtec2 yi megane 3 te geçmiş derseniz inanırım çünkü meganla ilk 2  vites kafa kafaya girseniz 3 te koparabilir 3 te de kafa kafayasınız benim fiesta gibi,4 e atar 140 ta ondan sonra geçmeye başlar.
@canguder
siz ne derece inanırsınız peki otomatiğin geçebileceğine,bende manuel olsa geçer diyorum fakat otomatik konusunda anlaşamıyoruz.+ ben denedim diyorum fakat siz yine 0-100 sıralaması yapmışsınız.leonun kendi 3.vitesinde meganın 1boy önüne çıktığını da yazdım.yani 100 e önce varıyor leon.son hızda megane geçer.otomatik 2011 model civic rampa aşşağı bi yolda son hızda geçer,çünkü araç uzun oranladan dolayı gidemiyor.düzlükte yine megane karşısında geçilecektir,leonla ne olur bilemem.otomatik civicci arkadaş bayırda 214 gördüğünü ve düzde bu hızı görmesinin imkansız olduğunu söyledi.düz vites zaten mesafe uzadıkça alacaktır.bu konuda hemfikiriz.

düz vites mesafe uzadıkça değil direk uzamaya başlar bu konuda hemfikir değiliz. manuel civic baştan sona kadar önde olur. otomatik civiclerin ilk kalkışları hantal ama 100-200 arası bu iki aracıda geride bırakır. 125 hp ve hondadan bahsediyoruz bir kaç kez honda ies,vtec2,i-vtec kullanmanı tavsiye ederim.
Gönderen: rebeloghy - Haziran 22, 2011, 11:27:12 ÖÖ
leon ve megane neden hızlı sanılıyo anlamıyorum. vtec2 de kullandım leon da tır sokarım aralarına ya yapmayın
Gönderen: vtec05 - Haziran 22, 2011, 11:49:02 ÖÖ
abi sen bikere megane geç leonuda derdimde turbo var video dedik video yok meganenin geçtiğine nasıl inanalım şimdi ben megane 2de yedim leonuda uzunda ne olur bilmem ama kısada yerim ben 110 hp lik araba ile megane yiyebiliyorsam 125 hp ne yapar işte bi düşünmek lazım....... video gelmedende inanamam kardeşim meganenin geçtiğine
Gönderen: onur_s - Haziran 22, 2011, 02:59:53 ÖS
arkadaşlar civiğin sahibine söylüyorum üye olursa olur burda yazar anlatır.bu kadar uzayan bişey görmedim bende yalan olmaz,hepsini geçtim diğer konudada olay tsi a kadar vardı..ses etmedim ama tsi ın üstünde arabasını bilen bi adam varsa civicle alakası olmaz,düz vites civic nasıl meganın,leonun önünden gider süzüle süzüle manuel civiğin önündende tsi öyle gider,atmosferik arabayla turbo aracı bir tutmayın hata edersiniz arada çok bi hacim farkı yok,atmosferikle turbo araç kıyaslanacaksa suradan yola çıkın,tsi ları 2.0 araçlarla kıyaslayın,accord olur mesela,opel astra gsi ecotechler olur mesela vs vs,1.6 turbo insigniayı filanda 2.5 bi araçla kıyaslayın,gti,vti gibi araçları da katarsam dediğim gibi ecotech gsi olur,stok gti olur çok bi fark olmaz bunlar tsi ı geçsede saç baş giderler çok bi fark olmaz,ama kurcalanmış gti lar vs güzel gidiyor 2 farklı 106 gti la denedim.tekinin videosu da var.inanmazsanız onuda gösteririm.keşke video çekseymişim.gsi yerse yer.1.6 litre gti da uzunda kafa kafaya gidebilir.vti görmedim bilmiyorum yorum yok o yüzden,a3 1.4 tfsi ile,2.0 litre sağlıklı bi 96 4 kapı gsi geçmiş birisi olarak yorumlarım böyle.sonuç olarak eskişehirde varsa otomatik civic sahibi arkadaş forumdan,yönlendireyim megancı arkadasım hazır bekliyor.her zaman dener.vtec05;senin arabanla 125 lik araba bir değil onda ağırlık fazlası var.başka bi tsi videosu.bunları aradan seçmiyorum düzgün giden bi tsi böyle gider.
sonuç olarak otomatik civic bu leon ve megandan nal topluyor,manuel civic onlara nal toplatıyor.
http://www.youtube.com/watch?v=Svqhyu7M1_o
Gönderen: onur_s - Haziran 22, 2011, 03:06:30 ÖS
az bi eğimde böyle gidiyor araba düzelteyim.o atılan eğimli yolda civiğin 220 yapması gibi.ben olayı çözemedim kimi vtec2 cilerde fd6 ağır araba vtec2 yle geçiyorum diyor?
Gönderen: vtec05 - Haziran 22, 2011, 03:47:34 ÖS
arkadaşlar civiğin sahibine söylüyorum üye olursa olur burda yazar anlatır.bu kadar uzayan bişey görmedim bende yalan olmaz,hepsini geçtim diğer konudada olay tsi a kadar vardı..ses etmedim ama tsi ın üstünde arabasını bilen bi adam varsa civicle alakası olmaz,düz vites civic nasıl meganın,leonun önünden gider süzüle süzüle manuel civiğin önündende tsi öyle gider,atmosferik arabayla turbo aracı bir tutmayın hata edersiniz arada çok bi hacim farkı yok,atmosferikle turbo araç kıyaslanacaksa suradan yola çıkın,tsi ları 2.0 araçlarla kıyaslayın,accord olur mesela,opel astra gsi ecotechler olur mesela vs vs,1.6 turbo insigniayı filanda 2.5 bi araçla kıyaslayın,gti,vti gibi araçları da katarsam dediğim gibi ecotech gsi olur,stok gti olur çok bi fark olmaz bunlar tsi ı geçsede saç baş giderler çok bi fark olmaz,ama kurcalanmış gti lar vs güzel gidiyor 2 farklı 106 gti la denedim.tekinin videosu da var.inanmazsanız onuda gösteririm.keşke video çekseymişim.gsi yerse yer.1.6 litre gti da uzunda kafa kafaya gidebilir.vti görmedim bilmiyorum yorum yok o yüzden,a3 1.4 tfsi ile,2.0 litre sağlıklı bi 96 4 kapı gsi geçmiş birisi olarak yorumlarım böyle.sonuç olarak eskişehirde varsa otomatik civic sahibi arkadaş forumdan,yönlendireyim megancı arkadasım hazır bekliyor.her zaman dener.vtec05;senin arabanla 125 lik araba bir değil onda ağırlık fazlası var.başka bi tsi videosu.bunları aradan seçmiyorum düzgün giden bi tsi böyle gider.
sonuç olarak otomatik civic bu leon ve megandan nal topluyor,manuel civic onlara nal toplatıyor.
http://www.youtube.com/watch?v=Svqhyu7M1_o
tamam kardeşim iyi diyosun hoş diyosun ağırlık fazla ama motorda bi okadar güçlü otomatik  civic biraz hantal doğru yokuş olmadanda yüksek hızlara çıkamaz o da doğru.bide meganedan daha güçlü bi araç nasıl geçiliyo onu anlamış değilim???
vtec2 ile fd6 kapışması çok tartışıldı bu forumda plotaja kalmış artık vtec 2de geçiyo fd6 da :D
Gönderen: efsane_001 - Haziran 22, 2011, 07:30:25 ÖS
hayret birşey civic geride kalıcak ben civicle ne meganeleri tokatladım yolda
Gönderen: onur_s - Haziran 22, 2011, 10:58:52 ÖS
otomatik civic,megane karşısında duramıyor.
manuel civic meganı geçiyor.
leonu bilmem 160 a kadar meganla kafa burun gidiyor,civic kaç boy tam bilmiyorum arkadan geliyor.o kadar yakın değil ama 1-2 boy değil.
Gönderen: onur_s - Haziran 30, 2011, 04:18:54 ÖS
megane ,ies le deniyor.fd6 otomatik civiği olan arkadaş bir de ies aldı bir de onunla deneyelim demiş.araç 130 binde ve düz vites.
1.vites 30km le giderken 3 korna yapıp basıyorlar.
1 -2 .vites kafa kafaya,megane 3 e atınca (95 gibi 2.vitesi bitiyor),civic ies i ufak ufak geçmeye başlıyor.
rahat geçilen meganlar dci dı sanırım arkadaslar :)
Gönderen: rebeloghy - Haziran 30, 2011, 04:26:39 ÖS
vtec2mle meganea gecildiğim gün ehliyeti ruhsatı anahtarı trafik subeye bırakır alın bunları benden derim.
Gönderen: galantus - Temmuz 07, 2011, 08:55:57 ÖÖ
vtec2mle meganea gecildiğim gün ehliyeti ruhsatı anahtarı trafik subeye bırakır alın bunları benden derim.

al bende de o kadar. Sanırım burkadaş hiç honda kullanmamış. Çünkü kullanmış olsa böyle konuşması mümkün değil. Ben meganın dizelde dahil her türlüsünü kullandım.2 senedir de vtec2 kullanıyorum. Bırakın meganın geçmesini kıyası bile güldürüyor beni.Uzunu düzü yokuşu bayırı altı üstü hiç farketmez megan gecsin ibreti alem için yakarım o vtec2 yi:) Megan ancak gecse gecse civicin otomatiğini kalkışta gecer oda kalkışta. Buda ne derece kıyas olur onuda megancıya sormak gerekir artık:)
Gönderen: rebeloghy - Temmuz 07, 2011, 09:56:58 ÖÖ
onur_s sana sadece söyle bisey söylüyorum honda motorları teknik veriyle kıyaslayıp gectim gecerim dencek motorlar değildir, ivmeleri baskadır. Megane gibi pati yapıp sehir icinde iki üc arabayı sıkıstırmakla yürüdüm dencek araba değildir.

Niye böyle sacma bi tartısma üzerine konusuyoruz Civic'e gelince otomatik megane ve leon düz ? hepsi otomatik olsun da kim kimin kac boy icinde o gözüksün. leon da megane da 0-160a kadar garantili 3er boy yer vtec2den. bu net bişeydir tartısmaya acmayın.

eğimsiz yüksek hızlara cıkamıyormus vtec2, hızlanamıyormus da bilmem neymis. Sen temiz bi vtec2 aldın bilincli bilincli gazladın actın güzel baktın sonra yürüdün de kesiciye kadar mis gibi yürümüyor mu dedin?

40binde tertemiz bi vtec2 aldık ekim ayında, temizliğine rengine 25.500 verdim. yürüdükce acılıyor, suan 215e kadar sorunsuz yürüyor ve kesiciye girmedi 215te. viraj geldiği icin bıraktım mecbur. sağır kalmıs tüp takılmıs bilmem noolmus arabalara bakıp da vtec2 böyle yürüyo demeyin.
Gönderen: hsncck26 - Temmuz 07, 2011, 10:04:35 ÖÖ
onur_s sana sadece söyle bisey söylüyorum honda motorları teknik veriyle kıyaslayıp gectim gecerim dencek motorlar değildir, ivmeleri baskadır. Megane gibi pati yapıp sehir icinde iki üc arabayı sıkıstırmakla yürüdüm dencek araba değildir.

Niye böyle sacma bi tartısma üzerine konusuyoruz Civic'e gelince otomatik megane ve leon düz ? hepsi otomatik olsun da kim kimin kac boy icinde o gözüksün. leon da megane da 0-160a kadar garantili 3er boy yer vtec2den. bu net bişeydir tartısmaya acmayın.

eğimsiz yüksek hızlara cıkamıyormus vtec2, hızlanamıyormus da bilmem neymis. Sen temiz bi vtec2 aldın bilincli bilincli gazladın actın güzel baktın sonra yürüdün de kesiciye kadar mis gibi yürümüyor mu dedin?

40binde tertemiz bi vtec2 aldık ekim ayında, temizliğine rengine 25.500 verdim. yürüdükce acılıyor, suan 215e kadar sorunsuz yürüyor ve kesiciye girmedi 215te. viraj geldiği icin bıraktım mecbur. sağır kalmıs tüp takılmıs bilmem noolmus arabalara bakıp da vtec2 böyle yürüyo demeyin.
+1 zaten 6 7 yıllık araçlar sağır kalcagını pek zannetmem ( cunku hondan varsa başkaları tarafından durtuylorsun :D)
Gönderen: DENON - Temmuz 07, 2011, 10:21:12 ÖÖ
meganıda , leonu da getirin bu tarafa doğru beyler , neyin tartışmasını yapıyosunuz siz allah aşkına , leon 1.6 dedıgınız arac haal 8 valf motora sahıp, megane zaten şanzıman oranlarından dolayı serı bır arac değil, vtec2 nın şanzıman oranlarını incelersenız eger diğer ıkı aracında şansının olmadıgını görürsünüz, herşey 0-100 hızlanma değil yada hp gücü değil, bılmeden denemeden yapılan yorumlar gerşçekten cok sacma oluyor , denemyenler kulaktan dolma laflarla lütfen mesaj yazıp kendılerını komık duruma düşürmesin
Gönderen: rebeloghy - Temmuz 07, 2011, 10:49:42 ÖÖ
meganıda , leonu da getirin bu tarafa doğru beyler , neyin tartışmasını yapıyosunuz siz allah aşkına , leon 1.6 dedıgınız arac haal 8 valf motora sahıp, megane zaten şanzıman oranlarından dolayı serı bır arac değil, vtec2 nın şanzıman oranlarını incelersenız eger diğer ıkı aracında şansının olmadıgını görürsünüz, herşey 0-100 hızlanma değil yada hp gücü değil, bılmeden denemeden yapılan yorumlar gerşçekten cok sacma oluyor , denemyenler kulaktan dolma laflarla lütfen mesaj yazıp kendılerını komık duruma düşürmesin

vtec2 pro.'su var burda :)
Gönderen: DENON - Temmuz 07, 2011, 11:02:15 ÖÖ

vtec2 pro.'su var burda :)
estagfurullah ta , denemeden de yorum yapılması hoş değil bence
Gönderen: ctr07 - Temmuz 07, 2011, 11:11:25 ÖÖ
cıvıc oto kullanmadan yorum yapıyolar ya yuh artık ne yani otomotikse 160 da tıkanmıyo ki eğimsiz yolda oto gitmezmiş gel bi dolaştırıyim seni düzde gidiyo mu gitmiyo mu lütfen kullanmadan yorum yapmayalım...ha manuel cıvıc daha dolu gidiyo o da bir gerçek ama oto nun en büyük zaafı 0 dan kalkış ilk harekettir.vites oranları uzun evet ama 125 hp...
http://www.youtube.com/watch?v=W6J25DIctkk&feature=related
29. saniye ye kadar düzlük daha sonra rampa  aşşağı ama zaten adam düzde 210 u geçmiş devir de 6100 gibi ..
manuel de böle yürüyo işte;
http://www.youtube.com/watch?v=tRSSNNe8J0g
Gönderen: ctr07 - Temmuz 07, 2011, 11:15:04 ÖÖ
bu da otomatik aklerasyonu 1 .viteste tam gaz yapmıyo 5500 de vites yükseltiyo videonu 26.27. saniyesinde gaz kesip tekrar basıyo.
http://www.youtube.com/watch?v=PaLPFNLWmm8&NR=1
Gönderen: rebeloghy - Temmuz 07, 2011, 11:18:40 ÖÖ
bu cevap bana değil dimi ? 0-160 deme nedenim 160 yeter megane ve leona fark acmak icin diye. yoksa otomtk civic'in düzden daha yüksek hıza cıktıgını bilmeyen insan değiliz :S
Gönderen: ctr07 - Temmuz 07, 2011, 11:19:48 ÖÖ
bu da corollanın hazin sonu ikiside 1.6 ikiside a\t cıvıc ın tek avantajı üstünde 15 jant var yol uzadıkça 2 boy oluyo hadi janttan diyelim 1 boy rahat yine atıyo...
http://www.youtube.com/watch?v=Sgw8-YNsQuQ
Gönderen: ctr07 - Temmuz 07, 2011, 11:21:02 ÖÖ
bu cevap bana değil dimi ? 0-160 deme nedenim 160 yeter megane ve leona fark acmak icin diye. yoksa otomtk civic'in düzden daha yüksek hıza cıktıgını bilmeyen insan değiliz :S
yok yok sana değil yukarda cıvıc düzde yürümüyo demişlerde onlara 160 ı misal verdim...sana olsa alıntı yapardım.
Gönderen: BGR19 - Temmuz 09, 2011, 10:50:14 ÖS
şaka mı bu?
Gönderen: ctr07 - Temmuz 10, 2011, 07:25:29 ÖÖ
şaka mı bu?
şakaya benzeyen bişey mi var?varsa ne?
Gönderen: BGR19 - Temmuz 10, 2011, 03:45:37 ÖS
şaka mı bu?
pardon ben sadece ilk sayfayı okumuşum yanlış anlamayın ;D
Gönderen: rebeloghy - Temmuz 10, 2011, 08:06:52 ÖS
tamam sorun cözüldü bütün konu sakaymıs :D en mantıklı acıklama tabi :D
Gönderen: ctr07 - Temmuz 10, 2011, 10:49:35 ÖS
şaka mı bu?
pardon ben sadece ilk sayfayı okumuşum yanlış anlamayın ;D
öle desene kardeşim yaw k.bakma...:):
Gönderen: BGR19 - Temmuz 11, 2011, 06:27:52 ÖS
:D demekki bi daha tum konuyu okuyoruz
Gönderen: onur_s - Temmuz 14, 2011, 10:29:13 ÖÖ
leon 1.6 102 değil okuyupta cevap verirseniz daha güzel olur.1.6 tdi dsg.
ben memlekete döndüğümde,video da çekeriz,sitede arkadaslar varsa eskişehirden.stock arabası olupta.sanırım aradan gördüm bi tane shellde foto.bulusur,tanısır,aracları deneriz :)
otomatik civicte varsa siz getirin,bende arkadasıma söylerim fd6 otomatik civic,gelirse gelir.kendisinde 1 tanede ies var 2001.
Gönderen: canguder - Temmuz 14, 2011, 02:13:34 ÖS
ben memlekete döndüğümde,video da çekeriz,sitede arkadaslar varsa eskişehirden.stock arabası olupta.sanırım aradan gördüm bi tane shellde foto.bulusur,tanısır,aracları deneriz :)
otomatik civicte varsa siz getirin,bende arkadasıma söylerim fd6 otomatik civic,gelirse gelir.kendisinde 1 tanede ies var 2001.

oto galerimi işletiyorsun kardeşim ?
Gönderen: rebeloghy - Temmuz 15, 2011, 10:50:21 ÖS
dizelin benzinli araca hele ki devir ustası hondaya karsı ne sansı var ki daha bi sakaya sardı :D
Gönderen: onur_s - Temmuz 17, 2011, 01:07:22 ÖÖ

oto galerimi işletiyorsun kardeşim ?
işletiyorum veya işletmiyorum diğer yerdede aynı şeyi yazmıssın hoşuma gitmedi.bende 2011 leon tdi,2010 a3 var.ikiside benim.
diğerleri cevremdeki arkadaslarımın(megane,civic fd6 auto,2001 ies).eskişehirde otomatik araçlarla denemek istiyoruz,meganı,leonu.,2011 civici olan arkadasımda 2001 ies te var.denersek onunla deneriz,çekişmeli olur.gelecek araçlarda son susturucu bile olmasın ama :) bizde yok.3 hafta sonra eskişehirdeyim.daha nası anlatayım umarım merakın gitmiştir.
olay  budur;
leon tdi ,megane 1.6,da 2011 otomatik civiği geçti dedim.inanmadınız.
aynı megane 2001 manuel ies i de geçti.ona hiç inanmazsınız heralde.
benim tdi la iddiam yok sadece 2011 model civiği 0 dan 150 ye kadar filan zorlanmadan geçiyorum.150 ye kadar denedik yol o kadar müsaitti.iesle denemedim.
bi aksam tanısalım hem aracları deneriz,hem tanısmıs oluruz.eskişehirdeyim 3 hafta sonra
Gönderen: ctr07 - Temmuz 17, 2011, 11:58:46 ÖÖ
oto da oto manuelle neden denemiyosunuz?çekiniyomıusunuz leon tdı ile.acaba kaç boy giricek araya.bakıyorumda 1 aydır cıvıc geçtim diye yorum yapıyosunuz cıvıc auto ile a6 2.0 tdı  tokatladık adam gelemedi resmen.ama en önemli faktör süürücü nerden bilicem ben o cıvıc in s te bastığını 7200 devir de vites attığını?150 yekadar basmısıınız bide  200 denemesi yapın.
Gönderen: onur_s - Temmuz 17, 2011, 01:18:13 ÖS
trafikte denemedik diyorum bizzat arkadaslarla anlastık cıktık denedik geldik.ben manueli geçtim demiyorum ki manuel de yoktu.olsa onlada denerdik.geçerim demiyorum.ama otomatiği rahat rahat geçiyorum.ama bazı arkadaslar otomatiği de geçemezsin deyince işler karışıyor.arkadas 2 de 117 yapıyorum diyor kaçta 117 yapıyor civic benden daha iyi bilirsiniz.öyle trafikte adam denk getirip adam bastımı basmadımı nasıl bastı bunları bilmeden geçtim demiyoruz.ben niye manuelle deneyim o zaman benim aracım otomatik ?
ies var 2001 manuel.onunla denerim.merak etmeyin.benim çekincem yok geçilsem de geçildiğimi kabul ederim.neden kabul etmek zor anlamıyorum bakın kaç sayfadır anlayısla karsıladım ama kabul edin artık.geçsek gecilsek nolur onu da geçtim,biz denedik öylesine konu açtım ama bu kadar fanatiklik fazla.şimdi iesle denesem geçemesem bile belki kafa kafaya gitsem atıyorum,bu sefer ies leş diyeceksiniz.ama civic 2011 model.
Gönderen: ctr07 - Temmuz 17, 2011, 03:21:06 ÖS
kardeşim fanatiklik yapmıyorum bak mesala konunun birinde rampada tsı geçtim diyen oldu ben aksini idda ettim tsı RAMPADA geçer dedim.benim aracımda oto diyosun senin aracın (leon) sanırım dsg çift kavrama manuelden daha hızlı bir şanzıman cıvıcte ise klasik oto var.ama şunu diyorum o cıvıc cınin söförlüğünden şüpeliyim s moda almış mı vsa kapamışmı redline girmişmi.hangi konu bilmiyorum ama baya eski bi konu da birisi golf tdı dsg si ile cıvıc oto ile denediğini yazmıştı ve cıvıc (oto) golf ün harka tamponun da bitirmiş 200 de doğru farkı kapamaya başlamış ama yol bitmiş ve golf cü arkadaş objektif biçimde cıvıc in kalkış ta sardığını ondan cıvıc in geri kaldığını geçemediğin itiraf etti.ama sen diyosun ki rahat rahat geçiyorum.geçsen de geçmesen de fark etmez kardeşim önemli olan insalık.ama sen den bir ricam var manuelle dene.o zaman hondanın atmosferiğine saygı duyarsın.yukarda paylaştığım corolla oto cıvıc oto kapışmasını da izle cıvıc senin kötülediğin kadar kötü diğildir.
Gönderen: onur_s - Temmuz 17, 2011, 03:43:27 ÖS
kötülemiyorum,ama civic geride kalıyor burada arkadasların söylediği de uzunda geçeceği yönünde fakat biz 150-160 a kadar denediğimizde civic bariz arkada kalıyordu.bende ayriyetten tsi için rampada düzde,bayır assagı her türlü geçer diyorum.şanzıman konusunda haklısın.manuel civic varsa eskişehirde deneyelim.iesle denerim arkadasım denerse.s moda aldı arkadas,kendiside diyor uzun deneyelim diye.ama kendisine de sorsanız tsi la denemez :)
Gönderen: ctr07 - Temmuz 17, 2011, 09:27:28 ÖS
 o denemeyebilir antalyada olsan tdı ile denerdim benimki manuel olsa tsı ile de denerdim.geride kalmıştır bi şey diyemem.bu arada tsı dan kastın ne passat tsı la sırf tsı diye cıvıc geçeceğini düşünmüyosun demi a3 ten bahsediyosun galiba(inş.)diğer konuda da fastest40 nickli arkadaş leon tsı ı geçmiş.yani cıvıcte tsı geçebiliyo ve geçiyoda.
saygılar.
Gönderen: canguder - Temmuz 18, 2011, 07:51:56 ÖÖ
o zaman leon tdi , leon 1.4 tsi ile kapışır hatta geçer diyebilirmiyiz ?
Gönderen: onur_s - Temmuz 18, 2011, 11:47:12 ÖS
bende a3 var,passatı filan bilmem.leon tdi da var.a3 tsidan boy boy yer leon tdi.
Gönderen: canguder - Temmuz 19, 2011, 07:49:34 ÖÖ
çok eski bir konu vardı civic dream manuel , a3 tfsi s-tronic tokatlıyordu. bulabilirsem video eklerim. burda bir çelişki var onur kardeşim.
Gönderen: onur_s - Temmuz 19, 2011, 08:46:02 ÖÖ
çok eski bir konu vardı civic dream manuel , a3 tfsi s-tronic tokatlıyordu. bulabilirsem video eklerim. burda bir çelişki var onur kardeşim.
evet hatta ben o ara a3 almamıstım.allah allah dedim yinede.videodan gördüğüm a3 ün kalkamadığıydı.ve sadece kalkıs videosuydu.ileride ne olur ne biter bilinmez.o sekilde bende kalktığımda arkadasımın çipli partnerı önüme atlıyordu :D
ben teklifimi yaptım.zaten özellikle düz ies ve otomatik fd6 yla video cekmeye calısacağım.hatta otomatik civiği boşverelim direk iesle video cekelim.su sekilde video eklerim;
2001 ies düz-2005 megane 2 sedan 1.6 16v
ies-leon tdi
son video yu da merakınız gitsin diye çekeceğim denemeye gerek yok benim için
18 jantlı a3 tsi-ies.

Gönderen: onur_s - Ağustos 14, 2011, 06:44:45 ÖS
arkadaslar bi kac gun once forumdan hasanla bizim meganı denedik bende bi kere filan bastım a3 le.
sıfırdan kalkıs megane 2.vitese kadar bi gidiyor 3 te vtec2 geçiyor bi kaç boy uzun yol denemedik 140 a kadar filandır.belki 150.
tam hatırlamıyorum ama vtec2 3 te meganı geciyor.ama meganda sanıldığı kadar kötülencek gidişi yok
iesle denendiğinde meganla kafa kafaya gibi bişey bi ara 4 te megane geçer gibi olmus.
benim bastığımdada fark biraz oluyor,aracımda soft bi yazılım var 145 civarlarında,yazılımın bi artısı olmadı denemede cünkü aracımda orta karar 70-80 kilo 4 tane insan+18 jant 225 taban lastık vardı.aracımı da gayet iyi biliyorum yazılımla 4.vites sonu 4 boy fark ediyordu.vtec2 yi merak ediyorduk denildiği gibi meganı geçti ama meganda cok tü kaka değil yine iesle gidiyor.fd6 yı da gecer dedim hasanda öyle ama 170 ten sonra fd6 kopuyor dedi.tsi konusunda ise yine dediğim gibi gecemez diyordum öylede oldu.bence stok hali kadarda gitmiyordu araba abartmıs gibi olmayım ama 16 jant tek kısı stokken o gunku halını kesınlıkle gecerdi.arabalar bi yana tanıstık gorustuk,iddia üzerine bulustuk ama oyle cıddı hıc bı zaman ısımız olmaz,denenir görülür ama kım kımı gecmıs onemlı degıl ıddıadır otesı yok hıcbır zaman.videoda cekmedık,inanmayan olursa yine cekerız artık
Gönderen: ctr07 - Ağustos 14, 2011, 07:31:47 ÖS
belki kalkışta megane fd i geçer ama 3 te fd yürür gibi geliyo bana 150-160 ta da yakalar geçer ve gider.senin a3 megana kaçboy atabiliyo denedin mi?
Gönderen: hsncck26 - Ağustos 14, 2011, 08:06:16 ÖS
arkadaslar bi kac gun once forumdan hasanla bizim meganı denedik bende bi kere filan bastım a3 le.
sıfırdan kalkıs megane 2.vitese kadar bi gidiyor 3 te vtec2 geçiyor bi kaç boy uzun yol denemedik 140 a kadar filandır.belki 150.
tam hatırlamıyorum ama vtec2 3 te meganı geciyor.ama meganda sanıldığı kadar kötülencek gidişi yok
iesle denendiğinde meganla kafa kafaya gibi bişey bi ara 4 te megane geçer gibi olmus.
benim bastığımdada fark biraz oluyor,aracımda soft bi yazılım var 145 civarlarında,yazılımın bi artısı olmadı denemede cünkü aracımda orta karar 70-80 kilo 4 tane insan+18 jant 225 taban lastık vardı.aracımı da gayet iyi biliyorum yazılımla 4.vites sonu 4 boy fark ediyordu.vtec2 yi merak ediyorduk denildiği gibi meganı geçti ama meganda cok tü kaka değil yine iesle gidiyor.fd6 yı da gecer dedim hasanda öyle ama 170 ten sonra fd6 kopuyor dedi.tsi konusunda ise yine dediğim gibi gecemez diyordum öylede oldu.bence stok hali kadarda gitmiyordu araba abartmıs gibi olmayım ama 16 jant tek kısı stokken o gunku halını kesınlıkle gecerdi.arabalar bi yana tanıstık gorustuk,iddia üzerine bulustuk ama oyle cıddı hıc bı zaman ısımız olmaz,denenir görülür ama kım kımı gecmıs onemlı degıl ıddıadır otesı yok hıcbır zaman.videoda cekmedık,inanmayan olursa yine cekerız artık
kardeşim dragta megan 1 boy önde(1  de baya seri ) 2 de yanyanayız 3 te de ayırıyor benı araç.

ama video çekmemişsiniz ya ayıp :D
Gönderen: ilkercom - Ağustos 14, 2011, 10:47:33 ÖS
yahu arkadaş bakıyorum youtube a küfür kafir ganimet. çok totonuza güveniyorsanız manuel araçları kaldırın.

Birde arada 1,8 hb i-shift denedik diyor. yav kafamı yapıyorsunuz.

utanmasanız manuel sedan manuel hb geçtim diyeceksiniz.

Tesadüfen denk geldim elemanın biri chevrolet forumlarında 1,4 lacetti ile 1,4 2012 hb geçtim diyordu. chevroletciler topa koydu elemanı sen neden sallıyorsun hondayı geçmen mümkün değil diye.  :D

Arkadaş ben daha otobanda 160 üzeri megane görmedim. bi defa fluence ile denk geldik o da 180 üzerine gelemedi ayırdım direk.
Bende diyorum biz 3,20 dizlellerle a6 2,0 tdi lerle kapışırken meganeler nerde diye. adamlar boş durmayıp klavye başında gazlıyormuş :D
Gönderen: galantus - Ağustos 14, 2011, 11:15:59 ÖS
Meganmı pehh gülerim ben ona. Benim 2 tane arkadaşın var burda. ikiside dersini aldı yanaşmıyorlar artık bana. Kalkışta hafiften bir burun cıkarır hepsi o. gerisi yalan olur :) Benim merak ettiğim şu 122 lik tsi lar. Hiç denk gelmedi bakalım onları merak ediyorum
Gönderen: hsncck26 - Ağustos 14, 2011, 11:29:32 ÖS
Meganmı pehh gülerim ben ona. Benim 2 tane arkadaşın var burda. ikiside dersini aldı yanaşmıyorlar artık bana. Kalkışta hafiften bir burun cıkarır hepsi o. gerisi yalan olur :) Benim merak ettiğim şu 122 lik tsi lar. Hiç denk gelmedi bakalım onları merak ediyorum
senın araba 2 de direk ayırıyor mu megane yi. ben denedim 1 de megan 1 boy önde 2 de yakalayıp 3 te geçiyorum :D
Gönderen: galantus - Ağustos 15, 2011, 12:15:32 ÖÖ
1 de sadece biraz burun cıkarıyor 2. vitesin sonu kesiciye yakın yarım boy atıyorum 3. vites meftaaa. Zaten bilirsiniz vtec2 nin 3. vitesi cok can yakar dayanabilecek atmosferik kendi sınıfında belkide yok. fd6 bile 3. vitese dayanamıyor ama 4 atınca fd6 yakalayıp ayırmaya başlıyor. Bütün vtec2 lermi öyle yoksa benimkidemi bir sorun var bilmiyorum. Alt devirler cok canlı ve cok serii 1 2 3 süper ama 180 den sonra benim araç sanki biraz fazla kesiliyor gibime geliyor. Tamam daha gidiyor gitmiyor değil ama bana öyle geliyorki biraz daha canlı olabilir. Belkide bana öyle geliyordur bilmiyorum.
Gönderen: Cntknatly - Ağustos 15, 2011, 01:21:38 ÖÖ
şimdi ben burada desem ki 2005 model VtecII'le 230   (ikiyyyüzotuz) yaptım ınanmazsınız ( :   ama yaptım hemde tam 3 kere. kadran kırmaya calıstım fakat sureklı farklı sebeblerden (ondekını yakalama serıte dalmalar vs vs. frenledım )  dolayı olmadı. 
Gönderen: hsncck26 - Ağustos 15, 2011, 03:35:20 ÖÖ
1 de sadece biraz burun cıkarıyor 2. vitesin sonu kesiciye yakın yarım boy atıyorum 3. vites meftaaa. Zaten bilirsiniz vtec2 nin 3. vitesi cok can yakar dayanabilecek atmosferik kendi sınıfında belkide yok. fd6 bile 3. vitese dayanamıyor ama 4 atınca fd6 yakalayıp ayırmaya başlıyor. Bütün vtec2 lermi öyle yoksa benimkidemi bir sorun var bilmiyorum. Alt devirler cok canlı ve cok serii 1 2 3 süper ama 180 den sonra benim araç sanki biraz fazla kesiliyor gibime geliyor. Tamam daha gidiyor gitmiyor değil ama bana öyle geliyorki biraz daha canlı olabilir. Belkide bana öyle geliyordur bilmiyorum.
aynen dediğiniz gibi. fakat roll dışında normalde en kötü vites 3.vites bence. sanki araba gitmiyor gibi. ama 1 2 4 5 öle değil gibi :D
Gönderen: hsncck26 - Ağustos 15, 2011, 03:35:45 ÖÖ
şimdi ben burada desem ki 2005 model VtecII'le 230   (ikiyyyüzotuz) yaptım ınanmazsınız ( :   ama yaptım hemde tam 3 kere. kadran kırmaya calıstım fakat sureklı farklı sebeblerden (ondekını yakalama serıte dalmalar vs vs. frenledım )  dolayı olmadı. 
sen arabanı ne zman aldın kardşm :D
Gönderen: ilkercom - Ağustos 15, 2011, 07:45:44 ÖÖ
sabah bi VW toureg seyrantepe stadının önünde trafik açılınca köprüye doğru bastı geçti sağımdan. Ara hızlanması bayağı iyi bi tır boyu fark attı :D Ben de yapıştırdım arkadan. Ben 180 i yazdım bıraktım. araya 8 10 tane tır girerdi. sonra zaten etiler sapağına girdim. abi focus clio megane lar ile devam etti :D
Gönderen: onur_s - Ağustos 15, 2011, 06:49:23 ÖS
hasan soleseydın cekerdık boslugumuza gelmiş cekmıyoruz hıc normaldede :D
Gönderen: hsncck26 - Ağustos 15, 2011, 06:53:11 ÖS
hasan soleseydın cekerdık boslugumuza gelmiş cekmıyoruz hıc normaldede :D
ya ben orj son susturucu yerıne dandık bıtane son susturucu taktım. içeride tık ses yok ama dışarda var dıyorlar onu merak ettıgımden vıdeo soruyorum :D nese bi ara bidaha deneriz :D
Gönderen: onur_s - Ağustos 15, 2011, 08:36:42 ÖS
sen katı hangi arabada iptal ettin fayda sagladı bundamı yoksa oncekı arabadamı ,bide kac bindeydi o araba
Gönderen: hsncck26 - Ağustos 15, 2011, 09:41:46 ÖS
sen katı hangi arabada iptal ettin fayda sagladı bundamı yoksa oncekı arabadamı ,bide kac bindeydi o araba
kardeşim km ile pek ilgisi yok yaw. bu orj. yanı kat iptalı falan yok :D
ama ies olayını ben merak ettim. bu gece çıkcan mı :D
Gönderen: onur_s - Ağustos 17, 2011, 01:28:57 ÖS
cıkıyoruz bazende ies her zaman gelmiyo,otomatik fd6 da heralde sorun var,baska bi tane arkadasta var ikisini denemeyi düşünüyoruz cünkü partner tepee yle 2 de 70 ten roll yaptık ,partner 3teydi,ayırdı gitti 170 lere kadar bastık fd6 yla gelemedik 3-5 kere denedik
Gönderen: ilkercom - Ağustos 17, 2011, 01:53:16 ÖS
bisikletle filan deneyin belki fd6 geçer. :D
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 17, 2011, 03:41:44 ÖS
bisikletle filan deneyin belki fd6 geçer. :D

1.8 olduğunu bilmesem sen gibi tayyar muamelesi yapıcam .
Gönderen: ilkercom - Ağustos 17, 2011, 03:43:04 ÖS
?
Gönderen: ctr07 - Ağustos 17, 2011, 04:27:37 ÖS
cıkıyoruz bazende ies her zaman gelmiyo,otomatik fd6 da heralde sorun var,baska bi tane arkadasta var ikisini denemeyi düşünüyoruz cünkü partner tepee yle 2 de 70 ten roll yaptık ,partner 3teydi,ayırdı gitti 170 lere kadar bastık fd6 yla gelemedik 3-5 kere denedik
partner mi fd geçti ?geçen günde beni 1.3 doblo geçti devam edin siz böyle bu fd ler hiç yürümüyo zaten top speed denemesi yaptım 130 gördüm inanırmısınız?ama merak etmeyin bisikleti 60 gibi ayırıyorum.20 km den rolling yaptık bisiklet hafifi olduğu için kafa çıkarttı ama 60 gibi 1 boy attım...
Gönderen: ctr07 - Ağustos 17, 2011, 04:29:00 ÖS
http://www.youtube.com/watch?v=Sgw8-YNsQuQ
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 17, 2011, 04:34:53 ÖS
partner mi fd geçti ?geçen günde beni 1.3 doblo geçti devam edin siz böyle bu fd ler hiç yürümüyo zaten top speed denemesi yaptım 130 gördüm inanırmısınız?ama merak etmeyin bisikleti 60 gibi ayırıyorum.20 km den rolling yaptık bisiklet hafifi olduğu için kafa çıkarttı ama 60 gibi 1 boy attım...

PİSKİLETÇİ basmamıştır yeme bizi şimdi
Gönderen: ilkercom - Ağustos 17, 2011, 04:36:15 ÖS
atosla kalksan demek ki araya tır....

Yahu adamın youtube da hondacılara ana avrat saymadığı kalmış sizde ciddiye alıyorsunuz. Ben bu yazdıklarına gülüyorum :D
Gönderen: ctr07 - Ağustos 17, 2011, 04:44:33 ÖS

pedal hareketlerine bakılırsa bastı gibi ya emin değilim ahsuahahs
Gönderen: ctr07 - Ağustos 17, 2011, 04:46:40 ÖS

Yahu adamın youtube da hondacılara ana avrat saymadığı kalmış sizde ciddiye alıyorsunuz. Ben bu yazdıklarına gülüyorum :D
bizim ağzımız yok mu ?
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 17, 2011, 04:56:43 ÖS

pedal hareketlerine bakılırsa bastı gibi ya emin değilim ahsuahahs

vitesli miydi dikkat ettin mi ? :))
Gönderen: ctr07 - Ağustos 17, 2011, 04:59:48 ÖS
hem de 21.saydım.
Gönderen: ctr07 - Ağustos 17, 2011, 05:29:21 ÖS

k. bakmayında bu cevap kime çözemedim ciddiyim yanlış anlamayın bide kim küfür etmiş?kimin yazdıklarına gülüyosunuz?
Gönderen: ilkercom - Ağustos 17, 2011, 07:02:49 ÖS

k. bakmayında bu cevap kime çözemedim ciddiyim yanlış anlamayın bide kim küfür etmiş?kimin yazdıklarına gülüyosunuz?

Bu konuyu açan arkadaşın cidden honda ile bir sorunu var sanırım kötü bir anısı oldu :D

Ben yazdıklarını ciddiye almıyorum. FD6 yı boş ver önünde honda logosu olan her hangi bir araba öyle piyasa araçlardan fark yemez. Buna gülüyorum.
bisiklet filan ironi olsun diye yazdım.

Hala da honda ile ilgili sıkıntısı varsa youtube a küfür yazmak yerine 2,0 megane veya TSi motorlu bir araç ile deneyelim isterse. 1,8 hb öyle kolay lokmamıymış. Honda ilah mı yazmış Youtube şimdi bişey yazıcam mübarek saatte...
Gönderen: ctr07 - Ağustos 17, 2011, 07:25:57 ÖS

Bu konuyu açan arkadaşın cidden honda ile bir sorunu var sanırım kötü bir anısı oldu :D

Ben yazdıklarını ciddiye almıyorum. FD6 yı boş ver önünde honda logosu olan her hangi bir araba öyle piyasa araçlardan fark yemez. Buna gülüyorum.
bisiklet filan ironi olsun diye yazdım.

Hala da honda ile ilgili sıkıntısı varsa youtube a küfür yazmak yerine 2,0 megane veya TSi motorlu bir araç ile deneyelim isterse. 1,8 hb öyle kolay lokmamıymış. Honda ilah mı yazmış Youtube şimdi bişey yazıcam mübarek saatte...
+1 bisiklet olayını seni desteklemek için yazdım zaten hayır cvıc düzde yürümüyomuş falan filan sinir oldum ya aynı şeyi tsı söylesek demedikleri kalmaz alın işte corolla videosuda koydum bal gibi yürüyo makina partner falan boş işler bunlar...
Gönderen: ctr07 - Ağustos 17, 2011, 07:33:52 ÖS
fd yürümüyo koşuyo
http://www.youtube.com/watch?v=tRSSNNe8J0g
Gönderen: crx07 - Ağustos 18, 2011, 01:23:15 ÖÖ
bence manuel megane otm vteci yer denemesi bedava :)
+5500 hondalarda gordugum kadarıyla otomatıkler manuellere gore baya yavas ıvmelenıyor bn yolda 160 la seyrederken yanımdan dizel bi megane gecmıstı muhtemelen 1.5 motor olanlardan en az 210 du arabanın anca reengını secebıldım :)
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 07:14:34 ÖÖ
bu sadece hodaya özgü bişey değildir soruyorum size hangi otomatik(çift kavramalar hariç)manuelinden hızlı???
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 08:31:45 ÖÖ
bu sadece hodaya özgü bişey değildir soruyorum size hangi otomatik(çift kavramalar hariç)manuelinden hızlı???

benim sattığım ies :))
Gönderen: ilkercom - Ağustos 18, 2011, 09:00:59 ÖÖ
arkadaş bu ies neymiş kıymetini bilememişiz :D
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 09:21:19 ÖÖ
arkadaş bu ies neymiş kıymetini bilememişiz :D

200 hp turbo olunca zor rakip çokıyordu İlker
Gönderen: ilkercom - Ağustos 18, 2011, 09:22:16 ÖÖ
orjinal şanzımanla yürüyordun yani.
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 09:25:13 ÖÖ
evet defalarca videosunu yayınladık linklerde 0-100 6.6 sn 0-170 12.5 sn

tekrar koyalım istersen buraya da :)
Gönderen: ilkercom - Ağustos 18, 2011, 09:27:49 ÖÖ
iyi nediyeyim hayırlı olsun.
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 09:36:22 ÖÖ
aynı turbo işlemini manuel ies e yapsak el sallıcağını biliyosun dimi?
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 10:09:21 ÖÖ
manuel devir kaybı yaşayıp gazı tekrar dolduruken sen her türlü yüksek devirde devam edebiliyorsun yani iyi bir otomatik turbo manueli her türlü plaka okutturuyor yani senin yapsak dediğini biz yaptık zaten .

herhangi bir manuel ağzına kadar doldurulmuş turbo aracı iyi izleyin 1.2.ve 3. viteste muhakkak devir kaybı yaşar yoksa piston kaybı yaşar ;)
Gönderen: ilkercom - Ağustos 18, 2011, 10:13:57 ÖÖ
Hulk öyle bi devir kaybı yaşamıyor :D

Otomatik şanzıman ne kadar güce ne kadar süre dayanacak?
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 10:18:00 ÖÖ
günümüz araçlarına baktığında

mustang- mercedes-bmw-audi-italyan devleri ve ingilizler daha sayamadım araçların motorları otomatik şanzuman kullanır  yüzdeye vurulduğunda otomatik şanzuman daha fazladır sanırım soruna cevap olarak alabilirsin.

ne kadar güce dayanacak dediğinde ben sana hemen söyleyim kadran kırma terimini duymuşsundur sanırım ben gözümle gördüm,şu şöyleydi bi arkadaşta bu vardı ,tanıdığım yaptı demiyorum dikkat et
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 10:21:20 ÖÖ
yapılan birşey varsa örneklendirmek kesin çözümdür bana ihtimaller üzerine örnek verirsen konuu uzar gider ve bu tarz tartışmalarda biz hep bunu yaşıyoruz hani video vs ..

link alttadır incelemek istersen bakabilirsin birebir kendi çekimimdir kısa tutmamın sebebi önüme araç çıkmasıydı daha birçok videosu da var zaten dilersen onlarıda koyabilirim otomatik vitesin dayandığı gücü sana daha iyi yansıtır ;)

http://www.teamhondaturkey.com/forum/hondanizi_taniyalim/i_love_doch_videosuyla_beraber-t50520.0.html
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 10:22:03 ÖÖ
manuel devir kaybı yaşayıp gazı tekrar dolduruken sen her türlü yüksek devirde devam edebiliyorsun yani iyi bir otomatik turbo manueli her türlü plaka okutturuyor yani senin yapsak dediğini biz yaptık zaten .

herhangi bir manuel ağzına kadar doldurulmuş turbo aracı iyi izleyin 1.2.ve 3. viteste muhakkak devir kaybı yaşar yoksa piston kaybı yaşar ;)
bu nuda ilk defa senden duydum ilkercom unda dediği gibi hulk hiç de devir kaybetmiyodu.
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 10:25:20 ÖÖ
1000 hp nin üzerinde araçlar biliyorum manuel...senin saydıkların kadar da ben manuel itialyan ingiliz felan sayarım..iş uzar gider..
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 10:28:07 ÖÖ
http://www.youtube.com/watch?v=oOqVjs1m8nU
ben devir kaybı falan göremedim...
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 10:30:28 ÖÖ
konu pert olmasın bence ,dediğim gibi ben yaptığım ve deneyimlerim üzerine örneklendiriyorum an be an olayın içerisinde olan benim gerisi mışlar müşler den ibarettir bana

uzamasının alemi de yok  sizin dediğiniz de uygundur der selam ederim....
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 10:30:51 ÖÖ
http://www.youtube.com/watch?v=oOqVjs1m8nU
ben devir kaybı falan göremedim...

araç senin mi ?
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 10:33:46 ÖÖ
dalga mı geçiyosun?
Gönderen: Grafink - Ağustos 18, 2011, 10:34:08 ÖÖ
hız/güç işini bilmem de, Manuel vitesin Otomatik vistesten daha çok satıldığı ülkeler, imf e devasa borcu olan ve geçim sıkıntısı çeken ülkeler...  Birde debriyaja basmak hız ve ivmelenme için çok önemli olsaydı herhalde F1 araçları da  direksiyondan  değil manuel vites olurdu... Yanlışım varsa düzeltin ama, debriyajsız özel bir yarı otomatik sistem kullanıyor bu araçlar... Yani manuel vites ne kadar seversek sevelim bi süre sonra bitecek... Manuel vites ülkemiz ve bir çok benzer ülkede sadece daha ucuz olduğu ve daha az yakıt tükettirdiği için tercih ediliyor. daha iyi olduğu için değil. Yani meselenin ekonomik çözümlemesi böyle.
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 10:35:14 ÖÖ
dalga mı geçiyosun?

bence sen geçiyorsun

ne dedim mıştan müşten ibaret gerisi benim için.
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 10:37:58 ÖÖ
dalga mı geçiyosun?

bence sen geçiyorsun

iyi o zaman otomatik herzaman geçer mutlu oldunmu?
Gönderen: ilkercom - Ağustos 18, 2011, 10:41:46 ÖÖ
yahu iesin şanzımanını ferrari ile aynı kefeye koydunuz ya. Turquaz şu an sende mi bu araç.
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 10:43:32 ÖÖ
dalga mı geçiyosun?

bence sen geçiyorsun

amaç mutlu olmak değil bilgileri paylaşıyorum ben burada bu insanalar bir video kısalığında bu işlemleri yapmıyorlar,bizler izlerken of vay üff çekerken birçok sorun çıkıyor her katılım sonrasında ve tekrar revize etme işlemleri var ,aynı perf yakalayamamak var dah iyisi olması var zarar vermemesi var vs vs.. uzayabilir

benim anlattıklarım bana özel olanlar ama sizinkiler youtube vs verileri .video sonrasını yaşayanlardan biri benim peki örneklendiren arkadaşlar oralar mıydı ? değil!! fark burada ve anlatmak istediğim bu .

binlerce video var örneklendirilebilecek bunlardan biride benim aracım .
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 10:44:44 ÖÖ
yahu iesin şanzımanını ferrari ile aynı kefeye koydunuz ya. Turquaz şu an sende mi bu araç.

hayır bu sefer crx veya si  yüklemeyi düşünüyorum neden sordun?
Gönderen: ilkercom - Ağustos 18, 2011, 10:46:22 ÖÖ
Yok yaptım oldu diyorsun ya turbolu bir otomatiği kaç sene kullandın merak ettim.
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 10:47:16 ÖÖ
Yok yaptım oldu diyorsun ya turbolu bir otomatiği kaç sene kullandın merak ettim.

2 sene yok yalan olmasın 1 sene 7 ay

Gönderen: ilkercom - Ağustos 18, 2011, 10:48:09 ÖÖ
Hmm çok uzun bu süre. Bu süre zarfında hiç sorun da çıkarmamıştır.
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 10:51:15 ÖÖ
dalga mı geçiyosun?

bence sen geçiyorsun

amaç mutlu olmak değil bilgileri paylaşıyorum ben burada bu insanalar bir video kısalığında bu işlemleri yapmıyorlar,bizler izlerken of vay üff çekerken birçok sorun çıkıyor her katılım sonrasında ve tekrar revize etme işlemleri var ,aynı perf yakalayamamak var dah iyisi olması var zarar vermemesi var vs vs.. uzayabilir

benim anlattıklarım bana özel olanlar ama sizinkiler youtube vs verileri .video sonrasını yaşayanlardan biri benim peki örneklendiren arkadaşlar oralar mıydı ? değil!! fark burada ve anlatmak istediğim bu .

binlerce video var örneklendirilebilecek bunlardan biride benim aracım .
yahu turquaz nereye çekiyosun konuyu.tamam bilgi paylaşıyoruz ama yazdığın mesajları bi oku sadece ben biliyorum havasındasın araba seninmi falan filan küçümsemeye mi çalışıyosun ?
video yu izleyince ben devir kaybı falan görmedim sende dersinki bak şurda kayıp var bende tekrar bakarım varsa eyw yoksa yok derim tartışmasını bilmiyoruzzz..
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 10:52:01 ÖÖ
küçümsemeye çalışşan da yapamassın zatenn..
Gönderen: ilkercom - Ağustos 18, 2011, 10:53:47 ÖÖ
Bu gün tarihe not düşülsün manuel civic ies otomatikten daha kötü denildi ya helal olsun. 4 vites konvertörlü şanzıman ile F1 şanzımanı aynı kefeye konuldu başka bişey demiyorum. millet keko demekki stage3 kavrama takıo.
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 10:54:43 ÖÖ
Bu gün tarihe not düşülsün manuel civic ies otomatikten daha kötü denildi ya helal olsun. 4 vites konvertörlü şanzıman ile F1 şanzımanı aynı kefeye konuldu başka bişey demiyorum. millet keko demekki stage3 kavrama takıo.
arkadaş çift kavramaların etkisinde kalmış..
Gönderen: ilkercom - Ağustos 18, 2011, 10:56:06 ÖÖ
yaptım oldu diyor dsg taktı herhalde ies e.
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 10:57:54 ÖÖ
olabilir manuelleri geçtiğine göre bende de a\t var ama gerçekleri kabul etmek lazım..
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 10:59:58 ÖÖ
kimse kimseyi küçümsemiyor zaten bu uygun bir terim değil. eğer böyle hissettirdiysem üzgünüm

konu amacını aşıyor herkesin arabası sorun çıkartmadığı sürece kendine güzeldir ,kazasız belasız sürüşler .
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 11:01:08 ÖÖ
kimse kimseyi küçümsemiyor zaten bu uygun bir terim değil. eğer böyle hissettirdiysem üzgünüm

konu amacını aşıyor herkesin arabası sorun çıkartmadığı sürece kendine güzeldir ,kazasız belasız sürüşler .
sizede kazasız belasız sürüşler yanlış bi şey dediysek te affola..
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 11:03:12 ÖÖ

küçümseme arıyorsanız budur işte .

dsg şanzuman aracım zaten var arkadaşım merak ettiğin bu ise. değilse diğeri tamamen farklı bir konu!
Gönderen: ilkercom - Ağustos 18, 2011, 11:05:02 ÖÖ
arkadaşım ies manuel devir kaybeder otomatik etmez diyorusun. sonra ben yaptım videosu var sizin ki nerde diyorsun. Sana hayatta başarılar.
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 11:07:35 ÖÖ
arkadaşlar herkez mal varlığını mı dökücek buraya?konu amacından sapmasın.dsg cift kavrama olduğu için bu örneği verdi arkadaş..yanlış anlamayın ama sanırım siz gerçekten çift kavramayla karıştırdığınız için ferrrari italyanlar falan örneğini verdiniz..

(italyanlar ben yanlamam.)rwd.:D
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 11:11:58 ÖÖ
arkadaşım ies manuel devir kaybeder otomatik etmez diyorusun. sonra ben yaptım videosu var sizin ki nerde diyorsun. Sana hayatta başarılar.

mesajımı iyi okursan normal bir manuel ve normal bir otomatik demedim yüklü arabalar için örneklendirdim

neyse gerek yok bunlara anlaşamayacağımız açıkca ortada sen audilerde bmw'lerle katılım yaparken otomatik turbolar yürümez arkadaşım ok ben kabulleniyorum başarı dileklerin için ayrıca teşekkürler.

Gönderen: rebeloghy - Ağustos 18, 2011, 12:36:01 ÖS
hayatımda bu kadar sasırmadım ben arabayla ilgili bi konuda :D 

bahsi gecen üst düzey spor araclar manuel olsa kullanıcıları araclara hükmedemiceği icin otomatik türevi değisik sanzımanlara sahipler. firmaların acıklamaları bile bu yöndedir.

mercedes amg serisi araclarını otomatik üretir o bile yetmez muhtesem tork canavarlarını kontrol edebilmek isteyen müsterilerine sürüs egitimi verir ki araclarının hakkını verebilsinler. 

kac sfr var bildiğiniz arkadan itisli 400hplerin üstünde manuel bi araca hükmedebilen ?

insanların yeteneksizliğini manuel otomatik tartısmasına yansıtmayın. dsg de koca bi yalan 0,1 saniyede vites değistirio diyosunuz dsgyle aynı sürede vites değistirilebiliyor denedik bunu hic idda etmeyin.  dsg 0,1 saniyede değistirio sanıyosunuz da aracın bunu algılayıp yere aktarması düzle aynı sürede tamamlanıyor hatta Gercek bi söfr düz vitesi daha basarılı kullanabiliyor.

Katılım dediğin düz vites oluuuuuuuur..

@ turquaz  abi aracına alınma yine bak turbonu lpgni uygulamıssın emek vermissin cok tatlı bi calısma ortaya koymussun. helal olsun. ama senin bunu yapmıs olman otomatiği manuelden üstün kılamaz.

Hiç bir otomatik vites manuel performansı sunamaz.
Gönderen: Grafink - Ağustos 18, 2011, 01:03:41 ÖS
şimdi binek araçlar la f1 araçların şanzımanlarını aynı kefeye koymuyorum. Benim söylemeye çalıştığım, hızlanma, katılım vs gibi konular için en üst noktada otomatik tip şanzuman tercih ediliyor. Bunun sebebi hükmetmek de olabilir başka birşey de... Otomobil diyorsak dünya otomobil sanayisinin rotası bu katılımlarla yön buluyor... Zirvenin tepesinde ise manuelden söz edilmiyor... Gelişmiş ülkelerde manuel araç nerdeyse yok... Ha binek arabalarda manuel daha iyi performans veriyodur. versin... Belki de otomatik vites insan faktörünü minimuma indirdiği için katılımlarda etik bile olmayabilir... Ama bu otomobil dünyasının geleceğine hakim olduğu gerçeğini değiştirmez. Yoksa elbette f1 aracın vites sisteminin bizim araçlarla bir alakası yoktur. böyle bişey söylemiyorum. Ben teknolojiden bahsediyorum. Açıkça bellidir ki belirli hızların üzerinde gidiliyorsa ve mikrosaniyeler kazananı belirliyorsa, kimse devriyaja bastım, kavrattım, vitesi değiştirdim, gaza bastımla uğraşmıyor, en hızlı sürüş için otomatik vites tercih ediliyor... Demekki bizim araçlarda yaşanabilen gecikmeler, performans düşmeleri ya da otomatik dezavantajları bu işin zirvesinde çoktan çözülmüş. 10 sene sonra sokaklar da da çözülecektir...
Gönderen: TURQAZ - Ağustos 18, 2011, 01:34:13 ÖS
şimdi binek araçlar la f1 araçların şanzımanlarını aynı kefeye koymuyorum. Benim söylemeye çalıştığım, hızlanma, katılım vs gibi konular için en üst noktada otomatik tip şanzuman tercih ediliyor. Bunun sebebi hükmetmek de olabilir başka birşey de... Otomobil diyorsak dünya otomobil sanayisinin rotası bu katılımlarla yön buluyor... Zirvenin tepesinde ise manuelden söz edilmiyor... Gelişmiş ülkelerde manuel araç nerdeyse yok... Ha binek arabalarda manuel daha iyi performans veriyodur. versin... Belki de otomatik vites insan faktörünü minimuma indirdiği için katılımlarda etik bile olmayabilir... Ama bu otomobil dünyasının geleceğine hakim olduğu gerçeğini değiştirmez. Yoksa elbette f1 aracın vites sisteminin bizim araçlarla bir alakası yoktur. böyle bişey söylemiyorum. Ben teknolojiden bahsediyorum. Açıkça bellidir ki belirli hızların üzerinde gidiliyorsa ve mikrosaniyeler kazananı belirliyorsa, kimse devriyaja bastım, kavrattım, vitesi değiştirdim, gaza bastımla uğraşmıyor, en hızlı sürüş için otomatik vites tercih ediliyor... Demekki bizim araçlarda yaşanabilen gecikmeler, performans düşmeleri ya da otomatik dezavantajları bu işin zirvesinde çoktan çözülmüş. 10 sene sonra sokaklar da da çözülecektir...

tercuman oldun tşk..
Gönderen: rebeloghy - Ağustos 18, 2011, 01:35:22 ÖS
otomatik vites sanki cok farklı calısıyor yapmayın gözünüzü seveyim. gelsin izmirli bi otomatik sahibi ölcelim onun aracı vites değisimini algılayıp kac saniyede hızlanmaya geciyor, ben vites değistirip kac saniyede yapıyorum aynı seyi.

debriyaj pedalı yok diye otomatik anında vites mi değistiriyor sanıyosunuz ?  supersport kategorisinde bir cok örnek verebilirim size hala düz vites devam eden!!!!!!!  iki üc sakız olmus marka otomatik üretiyor diye gelismis ülkede düz vites yok , düz vites fakirlik , düz vites enayilik dicek kadar ''cahil'' olmayın.

cok gelismis dediğiniz ülkelerde arabayı bi yerden bi yere gitme aracından daha fazlası olarak gören bütün araba tutkunları manuel araclar alıyorlar.

m3 ten anlayan smg değil düz alır mesela. neden smg ye ihtiyac duymaz ? araca hükmedebilcek kapasitededir. siz değilsiniz diye otomatik vites düzden iyi diyemezsiniz.

otomatik arac vites değisiminde hamle yapamaz, ama gelin düz vites aracta clutchkick teknigiyle vites yükseltin nasıl öne fırlarsınız.  

virajlı yollara hic hic hic girmiyorum.

düzlükler hızlı arabalar , virajlar ise hızlı soförler icindir. diye bi söz vardır. dünyanın her yerinde bilinir bu. ve viraj da soförlük de düz vites isidir.

Otomatik arac cok trafikte zaman geciriyorsanız istanbul gibi bi yerde, acemiyseniz, yada performansla isim yok diyorsanız sizin olsun tabi ki tercihtir. saygı duyarım amaaaaa kalkıp da burda otomatik vites manuelden iyidir demeyin nolursunuz. ''Bilmeyen icin daha iyidir''

hadi iyi forumlar
Gönderen: galantus - Ağustos 18, 2011, 02:47:58 ÖS
otomatik vites sanki cok farklı calısıyor yapmayın gözünüzü seveyim. gelsin izmirli bi otomatik sahibi ölcelim onun aracı vites değisimini algılayıp kac saniyede hızlanmaya geciyor, ben vites değistirip kac saniyede yapıyorum aynı seyi.

debriyaj pedalı yok diye otomatik anında vites mi değistiriyor sanıyosunuz ?  supersport kategorisinde bir cok örnek verebilirim size hala düz vites devam eden!!!!!!!  iki üc sakız olmus marka otomatik üretiyor diye gelismis ülkede düz vites yok , düz vites fakirlik , düz vites enayilik dicek kadar ''cahil'' olmayın.

cok gelismis dediğiniz ülkelerde arabayı bi yerden bi yere gitme aracından daha fazlası olarak gören bütün araba tutkunları manuel araclar alıyorlar.

m3 ten anlayan smg değil düz alır mesela. neden smg ye ihtiyac duymaz ? araca hükmedebilcek kapasitededir. siz değilsiniz diye otomatik vites düzden iyi diyemezsiniz.

otomatik arac vites değisiminde hamle yapamaz, ama gelin düz vites aracta clutchkick teknigiyle vites yükseltin nasıl öne fırlarsınız.  

virajlı yollara hic hic hic girmiyorum.

düzlükler hızlı arabalar , virajlar ise hızlı soförler icindir. diye bi söz vardır. dünyanın her yerinde bilinir bu. ve viraj da soförlük de düz vites isidir.

Otomatik arac cok trafikte zaman geciriyorsanız istanbul gibi bi yerde, acemiyseniz, yada performansla isim yok diyorsanız sizin olsun tabi ki tercihtir. saygı duyarım amaaaaa kalkıp da burda otomatik vites manuelden iyidir demeyin nolursunuz. ''Bilmeyen icin daha iyidir''

hadi iyi forumlar
Arkadaş doğru söylüyor.Kendi şahsi görüşümdür bence otomatik acemi işidir. Şahsen ben asla ve asla otomatik bir araba almam. Otomatik araç kullanmak bana hiç zevk vermiyor. Diyeceksinizki otomatiklerde manuel olarak kullanabilirsin yok kardeşim illaki debiraj olacak bana gerisi boş. Tabiki tercih meselesidir. Herkesin tercihine saygı duymak gerekir.
Gönderen: ilkercom - Ağustos 18, 2011, 03:33:33 ÖS
acemi işidir kadın işidir vs bence büyük sözler. c200 kompressor sürüyorum bazen geyet keyifli :D

Ben de direk manuel tercih ederim ama otomatiğe de saygım sonsuz.

Ancak yinede otomatik daha perfoormanslı demek her durumda doğru değil.
Gönderen: rebeloghy - Ağustos 18, 2011, 04:44:18 ÖS
arkadas sunu örnek vermis  iki tane ies düsünün ikisi de turbo uygulanmıs araclar. manuel olan 1 2 3. viteslerde pati ceker performansı aktaramazken otomatik olan yürür gidermis.... öyle bi hikaye yok :) mod yapıyorsan manuel arac olucak gaz debriyaj kullanmayı ögrenince manuelde de sıkıntı olmaz. otomatik arac manuel gibi hızlı vites değistiremediği icin patiye kalmaz tabi.  siz kalkmıs daha performanslı diyorsunuz.. Mclarenlar köenigssegler corvetteler bosuna manuel zaten. adam üretiyor kullanamayan almasın diyor.

Otomatikciler alınmasın , aracın otomatik acemisin demem töbe. Herkese saygım var önceki yazımda da belirttim. Ancak abimiz burda otomatik daha seridir daha performansa yöneliktir derse gülerim kızmayın :)
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 09:50:33 ÖS
rebelogy her sözüne katılıyorum ama dsg hakkında yanılıyosun.

http://www.youtube.com/watch?v=LROqVLz4z8M
 bu gibi bir kaç video daha var da konu yu pert etmeyelim..
iyi akşamlar..
Gönderen: ctr07 - Ağustos 18, 2011, 09:52:14 ÖS
bu video da ha net http://www.youtube.com/watch?v=X4HpD5K6Qws&feature=related
Gönderen: rebeloghy - Ağustos 19, 2011, 12:02:53 ÖS
ctr07 tesekkürler,dsg konusunda yanılmısım gercekten.. hakkını vermek lazım. ancak otomatik ies konusunda söylediklerimin arkasındayım hala :D dsgden kat kat daha yavas..
Gönderen: ctr07 - Ağustos 19, 2011, 02:15:11 ÖS
ctr07 tesekkürler,dsg konusunda yanılmısım gercekten.. hakkını vermek lazım. ancak otomatik ies konusunda söylediklerimin arkasındayım hala :D dsgden kat kat daha yavas..
bi şey değil abi oto ies hakında haklısın..:)
Gönderen: onur_s - Ağustos 19, 2011, 10:22:00 ÖS
ilkercom;
hondayla ilgili bişeyim yok allaha sükür ne gördüysem yazıyorum.inanmıyorsan atlar gelirsin bakarız,1.8 civicinlede tsi deneriz.
ben fd6 otomatikte sorun olduğunu iddia ediyorum ,baska bi fd6 yla deneyeceğiz diyorum.dediklerimde atma tutma varmı hasana sorun o zaman forumdan belki ona inanırsınız.
ies veya vtec2 ye bişey diyen varmı, meganı bizzat kendim iesi sürerek geçtim.1.5 boydu tam.arka tamponumda değilde cok az bişey daha arkamdaydı.190 a yaklastık bıraktık.
vtec 2 yi hasan söylesin.
fd6 OTOMATİK denedik kaç kere,araç gelemedi,forumdan uzun deneyin diyenler oldu onu da denedik bi yere kadar (180 e kadar)
otomatik geçerse top speedde geçecek gibi.fd6 otomatiği ve golf tsi ı olan arkadasım 2 de 70 basın uzun basın dedi bastık.fd6 da sorun varsa bilemem diyorum üstüne basa basa,ötekiyle denediğimiz zaman görürüz.
sorunum olsa 320 dizellerle olurdu hondaların spor olmayan binekleriyle sorunum olmuyor .vti -typer filan giderse gitsin,vti la da denemek lazım aslında :)
Gönderen: hsncck26 - Ağustos 19, 2011, 11:29:23 ÖS
ilkercom;
hondayla ilgili bişeyim yok allaha sükür ne gördüysem yazıyorum.inanmıyorsan atlar gelirsin bakarız,1.8 civicinlede tsi deneriz.
ben fd6 otomatikte sorun olduğunu iddia ediyorum ,baska bi fd6 yla deneyeceğiz diyorum.dediklerimde atma tutma varmı hasana sorun o zaman forumdan belki ona inanırsınız.
ies veya vtec2 ye bişey diyen varmı, meganı bizzat kendim iesi sürerek geçtim.1.5 boydu tam.arka tamponumda değilde cok az bişey daha arkamdaydı.190 a yaklastık bıraktık.
fd6 OTOMATİK denedik kaç kere,araç gelemedi,forumdan uzun deneyin diyenler oldu onu da denedik bi yere kadar (180 e kadar)
otomatik geçerse top speedde geçecek gibi.fd6 otomatiği ve golf tsi ı olan arkadasım 2 de 70 basın uzun basın dedi bastık.fd6 da sorun varsa bilemem diyorum üstüne basa basa,ötekiyle denediğimiz zaman görürüz.
sorunum olsa 320 dizellerle olurdu hondaların spor olmayan binekleriyle sorunum olmuyor .vti -typer filan giderse gitsin,vti la da denemek lazım aslında :)
heheh bulursan vti denersin :D
Gönderen: ilkercom - Ağustos 19, 2011, 11:40:41 ÖS
ilkercom;
madem fd6 sorunlu neden youtube a o kadar küfür yazdın?
Gönderen: ctr07 - Ağustos 20, 2011, 07:34:10 ÖÖ
vtı neyle kovalıcan 122 lik tsı lamı belki partner geçer vtı..
Gönderen: ilkercom - Ağustos 20, 2011, 11:07:54 ÖÖ
pinarello dogma varmış 20 vites yol katılım bisikleti :D
Gönderen: onur_s - Ağustos 22, 2011, 10:03:20 ÖS
ilkercom;
madem fd6 sorunlu neden youtube a o kadar küfür yazdın?
ben hiçbir yere küfür yazmadım,isim benzerliği olabilir bilip bilmeden konusmamak lazım
Gönderen: onur_s - Ağustos 22, 2011, 10:05:01 ÖS
vtı neyle kovalıcan 122 lik tsı lamı belki partner geçer vtı..
otomatik fd6 yla kovalıcam
Gönderen: ctr07 - Ağustos 22, 2011, 10:50:58 ÖS
partnerle kovala partner geçiyoya fd yi.
Gönderen: onur_s - Ağustos 23, 2011, 11:55:37 ÖÖ
olabilir aslında ;)
tartısmak istemiyorum benim bi arkadasımda olan 2009 model makyajlı otomatik fd6 kasa civicle,2011 model 1.6 110 hp lik partner tepee denemelerinde hiçbir türlü partnerı geçemedik,2 ye 2  denedik uzun da bastık 170 lere kadar.fakat olmadı hatta ben hondadaydım 2 de 70 basınca geceriz dedik gecemedik,vsayı kapadık 2.vites 114 te bitiyodu sanırım tam 7 bine gelirken koldan attı arkadas vitesi kesiciye filan dusurmeden.bizde otomatik fd6 sı olan baska bir arkadasa dedik,konustuk anlattı bişeyler sorun olabilir diye düşündük.hondayla yada başka bi aracla sorunumuz yok.bu konuda tartısacakta bişey yok.yalan söylemeyeceğimi hasanla gerçi bir kere görüşmemize rağmen tahmin edebilir ayrıca öylesine denedik her zamanki gibi,öteki civicle belki deneriz belki denemeyiz,bu kadar ciddiyetinde değiliz açıkçası eğleniyoruz,gecmiş gecilmiş önemli değil.sorun olabilir diyorsanız olabilir doğrudur bişey demem,bende olabilir diyorum zaten.ama arıza filan bişey yoktu araçta.başka otomatik vitesli fd6 yla denemek gerektiğini söyledim.otomatik fd6 sı olan arkadasta ya aracta bi sıkıntı var yada gerçekten geçemiyor dedi.pek giden bi araba değil fakat son hızı güzel dedi.olaylar budur.honda sitesi olduğu için hondayla olan denemeleri buraya yazıyorum ayrıca garezim yok,HİÇBİR YERE de küfür filan yazmadım yazmam..kimsede fanatiklik yapmasın lütfen.aracı olan varsa gelir böyle böyle geçemez bi sorun vardır der bi de benimkiyle deneriz der onlada denenirse denenir.burada tartısmanın hiçbir anlamı yok.
Gönderen: ctr07 - Ağustos 23, 2011, 12:00:10 ÖS
olabilir aslında ;)
tartısmak istemiyorum benim bi arkadasımda olan 2009 model makyajlı otomatik fd6 kasa civicle,2011 model 1.6 110 hp lik partner tepee denemelerinde hiçbir türlü partnerı geçemedik,2 ye 2  denedik uzun da bastık 170 lere kadar.fakat olmadı hatta ben hondadaydım 2 de 70 basınca geceriz dedik gecemedik,vsayı kapadık 2.vites 114 te bitiyodu sanırım tam 7 bine gelirken koldan attı arkadas vitesi kesiciye filan dusurmeden.bizde otomatik fd6 sı olan baska bir arkadasa dedik,konustuk anlattı bişeyler sorun olabilir diye düşündük.hondayla yada başka bi aracla sorunumuz yok.bu konuda tartısacakta bişey yok.yalan söylemeyeceğimi hasanla gerçi bir kere görüşmemize rağmen tahmin edebilir ayrıca öylesine denedik her zamanki gibi,öteki civicle belki deneriz belki denemeyiz,bu kadar ciddiyetinde değiliz açıkçası eğleniyoruz,gecmiş gecilmiş önemli değil.sorun olabilir diyorsanız olabilir doğrudur bişey demem,bende olabilir diyorum zaten.ama arıza filan bişey yoktu araçta.başka otomatik vitesli fd6 yla denemek gerektiğini söyledim.otomatik fd6 sı olan arkadasta ya aracta bi sıkıntı var yada gerçekten geçemiyor dedi.pek giden bi araba değil fakat son hızı güzel dedi.olaylar budur.honda sitesi olduğu için hondayla olan denemeleri buraya yazıyorum ayrıca garezim yok,HİÇBİR YERE de küfür filan yazmadım yazmam..kimsede fanatiklik yapmasın lütfen.aracı olan varsa gelir böyle böyle geçemez bi sorun vardır der bi de benimkiyle deneriz der onlada denenirse denenir.burada tartısmanın hiçbir anlamı yok.
tamam kardeşim geçmedin falan demiyorum zaten...normal şartlarda fd yi geçemez diyorum bu benim düşüncem.ben küfür yazdın falan demiyorum.
Gönderen: onur_s - Ağustos 23, 2011, 12:02:09 ÖS
olabilir aslında ;)
tamam kardeşim geçmedin falan demiyorum zaten...normal şartlarda fd yi geçemez diyorum bu benim düşüncem.ben küfür yazdın falan demiyorum.
yok zaten sana değildi,yani ben gördüğümü söyledim ehliyet alırken doktor pilot olursun bu gözlerle demişti gözlerdede bi bozukluk yok :)
Gönderen: ctr07 - Ağustos 23, 2011, 12:07:00 ÖS
olabilir aslında ;)
yok zaten sana değildi,yani ben gördüğümü söyledim ehliyet alırken doktor pilot olursun bu gözlerle demişti gözlerdede bi bozukluk yok :)
.:)
Gönderen: onur_s - Ağustos 28, 2011, 10:25:07 ÖÖ
arkadaslar dediğimiz gibi dün aksam özellikle video da çektim.denilenlere göre hondada sorun olabilir diyordum zaten sizin deyimlerinize göre.40 bin bakımından yeni çıkmıs baska bir lpg filan takılmamıs fd6 otomatik ile partnerı tekrar denedik.3-4 kere denendi.diğer honda bundan kötü var bişeyler yada gaz garamadı.bu honda geçiyor,video koyamadım,ama bi yere kadar partnerın geçtiği de oluyor.bi kere 150 de civic partnerı yakalayıp geçiyor,baska bi yerde hızı bilmiyorum video ya bakmak lazım.partnerın ölü devri hondanın canlı oldugu devir civic geçiyor zaten.2 de 80 honda basıyor 3 te 80 partner üst devire kalıyor zaten ölü devir.40 tan basıldı.bir iki kere daha basıldı..sonuc olarak diğer honda bunun kadar gitmiyor.arıza filanda yok.diğer hondayla da denemek lazım diye düşünüyoruz farkı görmek için.hala inanmayan olursa mecbur videoları koyarım cokta güzel çektim aslında yukleyebilsem koyardım.
Gönderen: galantus - Ağustos 28, 2011, 10:56:18 ÖÖ
arkadaslar dediğimiz gibi dün aksam özellikle video da çektim.denilenlere göre hondada sorun olabilir diyordum zaten sizin deyimlerinize göre.40 bin bakımından yeni çıkmıs baska bir lpg filan takılmamıs fd6 otomatik ile partnerı tekrar denedik.3-4 kere denendi.diğer honda bundan kötü var bişeyler yada gaz garamadı.bu honda geçiyor,video koyamadım,ama bi yere kadar partnerın geçtiği de oluyor.bi kere 150 de civic partnerı yakalayıp geçiyor,baska bi yerde hızı bilmiyorum video ya bakmak lazım.partnerın ölü devri hondanın canlı oldugu devir civic geçiyor zaten.2 de 80 honda basıyor 3 te 80 partner üst devire kalıyor zaten ölü devir.40 tan basıldı.bir iki kere daha basıldı..sonuc olarak diğer honda bunun kadar gitmiyor.arıza filanda yok.diğer hondayla da denemek lazım diye düşünüyoruz farkı görmek için.hala inanmayan olursa mecbur videoları koyarım cokta güzel çektim aslında yukleyebilsem koyardım.
e koyda görelim o zaman update edip link vereceksin hepsi bu zor değil :)  Şu hondayı gecen meşhur partneri merak ettik :)
Gönderen: volkan_sahin - Ağustos 28, 2011, 11:24:54 ÖÖ
kusura bakmayın ama ben dedıklerınıze ınanmıyorum.ben 2007 manuel elegance kullanıcısıyım yakın cevremdekılerle kalkıs yaparım ve şöforluğunu bılmedıklerımle bır kalkış yapmam.liste;
2000 vectra 2.0cd
1997 bmw 3.20
2006 bmw 1.16
2007 golf tsi 122bg
2004 passat 1.9tdi otomatık
1999 mercedes e200(136bg)otomatık
2000 civic 1.6ies
2006 vtec2
2004 accord 2.0 otomatik
2007 civic hb i-shift
bmw 320,116 ve civic hb haricindekilerle çok çok az bir farkla aldım.hatta merco ve accord yakalamaya başlıyordu hemen 4 lülerı yaktım.diyeceğim ben otomatık kullanmadım ivmelenmesını bılemıcem ama bu araclarada megane harıc kök söktürecegıne emınım ayrıca 125 hp konusunda bir gram teredütt etmedim senın varsa teredüttün kap gel aracını
sen gel 1,3 multijetle benim manuel FD 6 yı geç arabayı sana vereyim. :D öldüm yaaaa
Gönderen: onur_s - Ağustos 28, 2011, 11:32:18 ÖÖ
e koyda görelim o zaman update edip link vereceksin hepsi bu zor değil :)  Şu hondayı gecen meşhur partneri merak ettik :)
öteki hondayı geçiyor,onda sorun var dedik,bunla denedik,sonucları yukarıya yazdım.telefonumun kablosu yok pcye atamıyorum.sonuclar dediğim gibi.partnerın ölü devri civic geçip gidiyor.40 tan -50 den basılınca 140-150 lere kadar partner one geçiyor sonra civic geçiyor.uzunda geçip gidecek.ama diğer honda hiçbir türlü geçemiyor,1.3 palio da 90-100 lere kadar onu geçiyor.
diğerini geçemez :)
manuelden bahsetmiyoruz zaten arkadaslar otomatik üstüne konusalım
Gönderen: volkan_sahin - Ağustos 28, 2011, 11:36:03 ÖÖ
bence hiçte adil olmamış. Ne olursa olsun 40 la giderken bastığında gaza birkere diğer araba turbolu ne olursa olsun fırlayacağı kesin fakat ne olacak 5000 gibi kesicide onun öldüğü devirde v-tec başlayacak konuşmaya 7000 gibi kesicide peki durrur halde denediniz mi kalkmayı 0 dan başlayarak ? eğer gene partner diyorsanız biraz pilotaja doğru ibre kayacak pilotaj hatasına göre birde sanırım bahsettiğin araç otomatik vites civic değilmi.
bir şey daha var. hatta ben hondadaydım 2 de 70 basınca geceriz dedik gecemedik,vsayı kapadık 2.vites 114 te bitiyodu sanırım tam 7 bine gelirken denişsin birebir aldım. Bendede manuel 2011 FD6 var 2.vitesim 93-95 arası bitiyor kesicide sendemi bişey var bendemi bişey var çözmedim neredeyse 20 KM lik bir hız farkı var ki kaldıki bendeki manuel benim o hızları görmem gerekir diye düşünüyorum. Fakat 2. viteste en fazla görebildiğim kesiciden önce 95 gibi ...
Gönderen: onur_s - Ağustos 28, 2011, 11:44:09 ÖÖ
bence hiçte adil olmamış. Ne olursa olsun 40 la giderken bastığında gaza birkere diğer araba turbolu ne olursa olsun fırlayacağı kesin fakat ne olacak 5000 gibi kesicide onun öldüğü devirde v-tec başlayacak konuşmaya 7000 gibi kesicide peki durrur halde denediniz mi kalkmayı 0 dan başlayarak ? eğer gene partner diyorsanız biraz pilotaja doğru ibre kayacak pilotaj hatasına göre birde sanırım bahsettiğin araç otomatik vites civic değilmi.
bir şey daha var. hatta ben hondadaydım 2 de 70 basınca geceriz dedik gecemedik,vsayı kapadık 2.vites 114 te bitiyodu sanırım tam 7 bine gelirken denişsin birebir aldım. Bendede manuel 2011 FD6 var 2.vitesim 93-95 arası bitiyor kesicide sendemi bişey var bendemi bişey var çözmedim neredeyse 20 KM lik bir hız farkı var ki kaldıki bendeki manuel benim o hızları görmem gerekir diye düşünüyorum. Fakat 2. viteste en fazla görebildiğim kesiciden önce 95 gibi ...
manuel-otomatik farkı.otomatiğin oranları daha uzun.manuel görür diye bişey yok.2.viteste daha cok gören araba daha hızlı diye bişeyde yok aksine daha kötü :) sen kendini manuellerle kıyasla otomatikler biraz uzun olur.
cok adil oldu,2 ye 2 denendi,dizelde devir bandı kısa,honda 1.vitesten basıyor,partner 2
2 de 80 tam honda devri,partnerında tam 3.vites ölmeye basladığı devir.
50-60 ta bastılar sanırım.bu hızlarda en kötü 50-60 olacaktır eğer 2.viteste basarsa.sıfırdan hiç denemedik,aracları görelim dedik yürürken bastık bu honda sağlıklı ondan eminiz.
Gönderen: volkan_sahin - Ağustos 28, 2011, 12:04:38 ÖS
manuel-otomatik farkı.otomatiğin oranları daha uzun.manuel görür diye bişey yok.2.viteste daha cok gören araba daha hızlı diye bişeyde yok aksine daha kötü :) sen kendini manuellerle kıyasla otomatikler biraz uzun olur.
cok adil oldu,2 ye 2 denendi,dizelde devir bandı kısa,honda 1.vitesten basıyor,partner 2
50-60 ta bastılar sanırım.bu hızlarda en kötü 50-60 olacaktır eğer 2.viteste basarsa.sıfırdan hiç denemedik,aracları görelim dedik yürürken bastık bu honda sağlıklı ondan eminiz.
iyide hocam bu araçların torkları aynı değilmi ? nasıl olurda 20 km farkeder onu anlayamadım ?
Gönderen: onur_s - Ağustos 28, 2011, 12:11:37 ÖS
iyide hocam bu araçların torkları aynı değilmi ? nasıl olurda 20 km farkeder onu anlayamadım ?
otomatik olanın şanzıman oranları daha uzun,başka hiç bi fark yok.yani senden daha fazla görüyor her viteste.ama seni geçemez :) arac uzun vitesi daha geç çevirir doğal olarak.manuelin oranları daha kısa.