Gönderen Konu: Megane,Civic,Leon  (Okunma sayısı 47473 defa)

onur_s

Megane,Civic,Leon
« : Haziran 18, 2011, 10:18:06 ÖÖ »
arkadaşlar geçenlerde bi karşılaştırma konusu açmıştım foruma giremedim konu kapanmış.
2005 115 bg 1.6 benzinli megane 2 ,2011 civic otom.,2011 leon tdi otm.karşılaştırması
sanırım fanatiklikten arkadaşlar civic dediler ama civic baya geride kaldı kesinlikle alakamız yoktu.leonla megane çekişmeli gitti civic sanki basmamış gibiydi.hiçbir araçta sorun yok.anca otomatiğine kafa tutarlar o da tutabilirlerse gibisine söz denilmiş,biz denedikten sonra arkadaşım 1.3 palio mjet ile deniyor ve palionun 4.vitesine kadar 100-120 civarı palio geçiyor 100 e önce varıyor yani ardından civic gelip geçmeye başlıyor.oksijen sensörü arızalı 2006 lancer 100 bg olan da arkadan gelip civic geçiyor.civiğin otomatiği çok kötüymüş.düzünü de biliyorum alakası olmaz denilmiş,en fazla 1 boy önümüzde olurdu.sanırım fanatiklik oldu.benimde amacım ortalık kızıştırmak vs.değil gerçekten uzak yorumları görünce böyle konuştum.biz video çekmedik.defalarca denedik,sıfırdan kalkış baktık hüsran,benim araç içinde iyi değildi,birinci vites 10 dan yürüdük tam giderken,ardından 20 den yürüdük,2.vites 40 tan yürüdük,2.vites 50 den yürüdük ama yok hep aynı.civicci arkadaş 2.vitesim 117 gibi bitiyor gidemiyor dedi.bende 4 ileri otm.fiesta vardı 1.6 100 bg,o da 2 de 110 derdi ama meganla kafa kafaya giderdi 140 a kadar.civic aşırı geride kaldı.bu araçların 125 hp olmadığını düşünen varmı benim gibi?siz daha iyi bilirsiniz hondaları,eğer ies yada vtec2 ,fd6 dan hızlıysa bunda bişey var demektir :)
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2011, 10:19:19 ÖÖ Gönderen: onur_s »

rotasızKAPTAN

Ynt: Megane,Civic,Leon
« Yanıtla #1 : Haziran 18, 2011, 10:45:05 ÖÖ »
kusura bakmayın ama ben dedıklerınıze ınanmıyorum.ben 2007 manuel elegance kullanıcısıyım yakın cevremdekılerle kalkıs yaparım ve şöforluğunu bılmedıklerımle bır kalkış yapmam.liste;
2000 vectra 2.0cd
1997 bmw 3.20
2006 bmw 1.16
2007 golf tsi 122bg
2004 passat 1.9tdi otomatık
1999 mercedes e200(136bg)otomatık
2000 civic 1.6ies
2006 vtec2
2004 accord 2.0 otomatik
2007 civic hb i-shift
bmw 320,116 ve civic hb haricindekilerle çok çok az bir farkla aldım.hatta merco ve accord yakalamaya başlıyordu hemen 4 lülerı yaktım.diyeceğim ben otomatık kullanmadım ivmelenmesını bılemıcem ama bu araclarada megane harıc kök söktürecegıne emınım ayrıca 125 hp konusunda bir gram teredütt etmedim senın varsa teredüttün kap gel aracını

NeFeR

« Yanıtla #2 : Haziran 18, 2011, 12:49:40 ÖS »
Arkadaş bişey ispatlamaya çalısıyorsan video koyarsın yoksa herkes henüz 8 göderisi olan üyenin amacının aracı karalamak oldugunu düşünür benim gibi.

emre16

« Yanıtla #3 : Haziran 18, 2011, 02:56:47 ÖS »
evet o kadar denenmişse video koymanız gerekir,civic otomatiğin bu kadar kötü olduğunu bizde görelim değil mi?Bende bu kadar kötü olabileceğine kesinlikle katılmıyorum.Hele hele 1.3 mjet palio civicin dumanında boğulur...

civic2011

« Yanıtla #4 : Haziran 18, 2011, 03:53:05 ÖS »
resmen civic karalamak için açılmış konu tartışma yaratılmaya çalışıyor 1.3 multijet palio sadece gülmekle yetiniyorum + civic'in otomatigi hiçte kötü değil kullanan arkadaşlar var benim gibi trafikte ne araçları geride bırakıyor ben sizin civic kullandıgınıza bile inanmıyorum şuan özelliklede otomatik olanını

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 18, 2011, 04:02:36 ÖS »
onur_s hangi sehirdesin ?

onur_s

« Yanıtla #6 : Haziran 18, 2011, 09:17:34 ÖS »
haklısınız arkadaşlar yeni üye oldum yanlış anlaşılabilir.benim tereddütüm var merak ediyorum ankaradayım.çıkalım görelim uzun uzun basalım.aracım su an dolu yazılım vs var ve sıkıntılı.garantiden bişeyleri değişmesi gerekiyor.bu da baya zaman alır,bunlar düzeldikten sonra ben orjinal yazılımla cipsiz haliyle full stok aracımla,her türlü çıkar denerim.tanısmıs,aracları görmüş oluruz.ben civiğin 122 tsi geçebilceğine inanmıyorum kısa ve öz.Eskişehirliler varsa ankaradan döndüğümde araçları tekrar ayarlarım ,inanmayanlar yanıma oturur 1.6 tdi leonla,1.6 meganın 2011 model otomatik fd6 yı cok rahat geçtiğini.ben karalar gibi göründüm ama ne yazikki forumda baya fanatik insanlar var,bu yüzden savunmaya geçiyorum.karalama oluyor.düzü güzel gidiyor fakat otomatiği iğrenç
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2011, 09:19:55 ÖS Gönderen: onur_s »

NeFeR

« Yanıtla #7 : Haziran 18, 2011, 11:41:48 ÖS »
Sende haklısın kendine göre.Eskişehir'e gelince beklerim:)

onur_s

« Yanıtla #8 : Haziran 19, 2011, 09:35:14 ÖÖ »
ağustos gibi oradayım paslasırız.getir bi otomatik 1.6 sedan.bende getirmeye calıscam.sende 1.8 hbmi var?onlada biz deneriz 1.4 t ile.18 jantlarım var geçersin ama bakarız nasıl oluyor diye.

vtec05

« Yanıtla #9 : Haziran 19, 2011, 09:41:46 ÖÖ »
ya arkadaşım ben vtecII ile megane 2yi ayırıyorum i-vtec napar bilemem. megane 2 arkamda kayboluyor desem ???

onur_s

« Yanıtla #10 : Haziran 19, 2011, 09:47:58 ÖÖ »
doğrudur derim.her araba bir değil derim.sizin vtec iyi gidiyodur megan iyi gitmiyodur,megan iyi gitsede sizin civic ciğerlidir :)

vtec05

« Yanıtla #11 : Haziran 19, 2011, 09:51:24 ÖÖ »
doğrudur derim.her araba bir değil derim.sizin vtec iyi gidiyodur megan iyi gitmiyodur,megan iyi gitsede sizin civic ciğerlidir :)
maşaalah ciğerlidir kendisi ama bi video bulmamız lazım yoksa inanmam hele 1.3 palio....

onur_s

« Yanıtla #12 : Haziran 19, 2011, 09:58:23 ÖÖ »
haklısınız video lazım .bilseydim 50 tane çekerdim :D

chevasil

« Yanıtla #13 : Haziran 19, 2011, 10:46:20 ÖÖ »
1.3 palio'ya bile haa imkansız o civic ölmüş olması lazım yada o 1.3 palio değil. o kadarda değil.

onur_s

« Yanıtla #14 : Haziran 19, 2011, 11:26:02 ÖÖ »
birde birşey diyeceğim forum çok güzel herkes cevap yazıyor hemen fakat bazı yerlerde fazla fanatiklik var ,birisi yazmıs a3 1.4 civicten hızlı bile olsa civicten iyi bi araba olduğunu göstermez şeklinde.fanatik olmadan cevaplayalım,lütfen.civicle a3 kıyaslarsak civic sedanın uzunluk ve fiyatının ucuzluğu dısında ne artısı var?ben audi delisi değilim.yaklasık 1.5 sene önce beyaz sedan civic alcaktım düz vites full sunrooflu ,xenonlu vs.43 e bıraktılar.güzel araba donanımı beni çekti trendline golf alcağıma dolu sunrooflu,xenonlu araba alırım dedim.sonra comfortline tsi dsg golf alabilceğimizi öğrenince golf almayı düşündüm,dsg istiyordum baya baya ama aklımda olursa kesinlikle a3 yatıyordu,aynı bayi audide satınca yan tarafta a3 le iş bitti fiyatta indiler,dsg golften vazgeçip düz a3 te karar kıldım.civic -golf -a3 seklinde gittim.comfortline golf civic kadar dolu değildi fakat kalitesi civicten yüksekti.a3 ikisindende yüksek ve kompakt sınıfın lideri şu an.116 da başedemedi,eğer a3 te tsi seçeneği olmasaydı 116 alacaktım.tsi ve a3 direk aldım.ve bu saydığım alman araçları kesinlikle civicten toktu kapısını açıp kapadığımda civic hafif geldi tokluk açısından.ama 43 liraya kadar alcak olsam civic sedan alırdım full.bütçeyle alakalı,kapak jantlı değil,xenon,sunroof ,sanırım 6 lı cd calarda vardı,oo dedim çok güzel beyazı da baya güzel duruyor.o paraya en iyisi bu dedim onu alacaktım bütçe çıkınca allaha sukur seçeneklerim değişti.
« Son Düzenleme: Haziran 19, 2011, 11:28:14 ÖÖ Gönderen: onur_s »

orchun

« Yanıtla #15 : Haziran 19, 2011, 11:32:50 ÖÖ »
birde birşey diyeceğim forum çok güzel herkes cevap yazıyor hemen fakat bazı yerlerde fazla fanatiklik var ,birisi yazmıs a3 1.4 civicten hızlı bile olsa civicten iyi bi araba olduğunu göstermez şeklinde.fanatik olmadan cevaplayalım,lütfen.civicle a3 kıyaslarsak civic sedanın uzunluk ve fiyatının ucuzluğu dısında ne artısı var?ben audi delisi değilim.yaklasık 1.5 sene önce beyaz sedan civic alcaktım düz vites full sunrooflu ,xenonlu vs.43 e bıraktılar.güzel araba donanımı beni çekti trendline golf alcağıma dolu sunrooflu,xenonlu araba alırım dedim.sonra comfortline tsi dsg golf alabilceğimizi öğrenince golf almayı düşündüm,dsg istiyordum baya baya ama aklımda olursa kesinlikle a3 yatıyordu,aynı bayi audide satınca yan tarafta a3 le iş bitti fiyatta indiler,dsg golften vazgeçip düz a3 te karar kıldım.civic -golf -a3 seklinde gittim.comfortline golf civic kadar dolu değildi fakat kalitesi civicten yüksekti.a3 ikisindende yüksek ve kompakt sınıfın lideri şu an.116 da başedemedi,eğer a3 te tsi seçeneği olmasaydı 116 alacaktım.tsi ve a3 direk aldım.ve bu saydığım alman araçları kesinlikle civicten toktu kapısını açıp kapadığımda civic hafif geldi tokluk açısından.ama 43 liraya kadar alcak olsam civic sedan alırdım full.bütçeyle alakalı,kapak jantlı değil,xenon,sunroof ,sanırım 6 lı cd calarda vardı,oo dedim çok güzel beyazı da baya güzel duruyor.o paraya en iyisi bu dedim onu alacaktım bütçe çıkınca allaha sukur seçeneklerim değişti.

gecen sene 2007 model coupe 1.9 tdi a3 üm vardı .. arac fulldü sadece otomatik vites deildi .. kalitesini hiç begenmedim o para verildikten sonra neler var ...audi için a3 bana göre hiç de iyi yapılmıs bir arac deil .. audi alıcaksan audi A5 ten baslar gerisi parayı atmaktır

onur_s

« Yanıtla #16 : Haziran 19, 2011, 11:43:10 ÖÖ »
sıfır kompakt sınıf en iyi araç nedir şu an alınabilecek? makyajlı a3 ten bahsediyorum.2007 degil.

orchun

« Yanıtla #17 : Haziran 19, 2011, 12:03:43 ÖS »
sıfır kompakt sınıf en iyi araç nedir şu an alınabilecek? makyajlı a3 ten bahsediyorum.2007 degil.

ben arkadasımın kafasına girdim audi tecrübemden sonra söyle ki ;

arkadasım 70 bin lira civarı verip 14 tfsi s line a3 alıcaktı ... o parayı verme yazık edersin dedim baya uzun arastırdık .. o da kompakt sınıf istiyordu , ben scirocco dedim gittik bayiye arac yoktu 6 ay sonrasına isminizi yazıyorlar .. sonra konustuk ettik en sonunda 60 bin liraya 1.4 tsi 160 hp lik highline golf aldık suan inanılmaz memnun arabasından , paramın hakkını sonuna kadar aldım diyor

onur_s

« Yanıtla #18 : Haziran 19, 2011, 12:22:37 ÖS »
evet golfte cok güzel 160 lıgı olması artı cok sessiz güzel bi araba.a3 kadar kaliteli değil ama 160 lık motor insanı caydırabilir

orchun

« Yanıtla #19 : Haziran 19, 2011, 10:50:40 ÖS »
evet golfte cok güzel 160 lıgı olması artı cok sessiz güzel bi araba.a3 kadar kaliteli değil ama 160 lık motor insanı caydırabilir

yapma gözünü seviyim golfe a3 kadar kaliteli değil diyorsun :) ben derim ki a3 golf kadar kaliteli yani golfün a3ten bi basamak yukarda oldugunu düşünüyorum .. ( ikisininde en full modelini aldıgımızda )

onur_s

« Yanıtla #20 : Haziran 20, 2011, 06:26:51 ÖS »
yapma abi :) audi ,vw,seat-skoda diye gider.ben aracımdan vw e bindiğimde takoz gibi geliyor.full audinin donanımı zaten golften çok çok dolu olacaktır,dolu golf'e karşı boş a3 te donanım olmasa bile içine bindiğinde plastik kalitesi vs çok farklı.direksiyonundaki deri bile farkediyor a3 teki yumuşacık,golftekinden.vw e bile mail atsan a3 kaliteli diye cevap alırsın :) :) piyasada full diye gezen ama full olmayan a3 çok.
bi-xenon farlar
ön-arka görüntülü park sensörü
Rns-e navigasyon sistemi
dış -iç s-line
deri koltuk,koltuk ısıtmaları
bose müzik sistemi
su an sahibindende full bi a3 yok.daha güzel olsaydı golf isterdim gönlüm a3 ten yana oldu,babamda ağzımın tadını iyi bildiğimi söyler hep ama :)

orchun

« Yanıtla #21 : Haziran 20, 2011, 06:44:59 ÖS »
yapma abi :) audi ,vw,seat-skoda diye gider.ben aracımdan vw e bindiğimde takoz gibi geliyor.full audinin donanımı zaten golften çok çok dolu olacaktır,dolu golf'e karşı boş a3 te donanım olmasa bile içine bindiğinde plastik kalitesi vs çok farklı.direksiyonundaki deri bile farkediyor a3 teki yumuşacık,golftekinden.vw e bile mail atsan a3 kaliteli diye cevap alırsın :) :) piyasada full diye gezen ama full olmayan a3 çok.
bi-xenon farlar
ön-arka görüntülü park sensörü
Rns-e navigasyon sistemi
dış -iç s-line
deri koltuk,koltuk ısıtmaları
bose müzik sistemi
su an sahibindende full bi a3 yok.daha güzel olsaydı golf isterdim gönlüm a3 ten yana oldu,babamda ağzımın tadını iyi bildiğimi söyler hep ama :)

neyse bosver konu zaten megane , civic ,leon arasında :) peki sende honda sempatisi mi var acaba ? ya da burdaki muhabbetler mi hosuna gitti ? yani yanlıs anlama seni yargılamıyorum

onur_s

« Yanıtla #22 : Haziran 20, 2011, 07:48:11 ÖS »
yok merak ettim öyle girdim,birde deneme olunca konu açayım dedim açıkçası bir de fanatik hondacıların olduğunu biliyordum onları da bazı konularda yanıldıkları için tatlı sekilde yanılgılarını varsa benim yanılgılarımın düzelmesi için de üye oldum.

fastest40

« Yanıtla #23 : Haziran 20, 2011, 08:07:36 ÖS »
kardeşim önceki konuda gerekli şeyleri yazmıştım dragda neler olcanı rollde ve top speedde aynısı sölüyorsun drgada megane hem manuel hem hafif gider kullandım leon turbonun desteğiyle bi adım öndeydi civicde arkada rollede kısa bi uzamadan sonra civicin geçeceği illaki top speede gelince tartışmasız civic zaten aynılarını sölüyorsun video bekliyoruz ancak hiç biri manuel CİVİCLE başa çıkamazzz!!!

onur_s

« Yanıtla #24 : Haziran 20, 2011, 08:34:48 ÖS »
kardeşim önceki konuda gerekli şeyleri yazmıştım dragda neler olcanı rollde ve top speedde aynısı sölüyorsun drgada megane hem manuel hem hafif gider kullandım leon turbonun desteğiyle bi adım öndeydi civicde arkada rollede kısa bi uzamadan sonra civicin geçeceği illaki top speede gelince tartışmasız civic zaten aynılarını sölüyorsun video bekliyoruz ancak hiç biri manuel CİVİCLE başa çıkamazzz!!!
bende öyle düşünüyorum,otomatiği zorda,düz vites civic'in hepsini geçeceği.çünkü biz max 160 a kadar denedik.önceden gördüğüm düz vites civic'e göre araba kendini belli eder başta o kadar kurtulmasada top speedde geçeceği yönünde benimde fikrim.meganında 3 ten sonra ve 4.vitesi fena değil fakat civic meganı uzunda geçer gibi duruyor.denesem kesin konusurum ama büyük bi ihtimal civic -megane-leon diye devam eder top speedde.leon kendi 3.vitesinde 110 a kadar filan meganın 1 boy önüne de çıksa sonra tekrar megane geliyor bi süre eşit gidiyorlar sonra megane kafa çıkarıyor bazen leon kafa çıkarır gibi yaptı kafa burun gittiler.otomatik civic sona kalır.demekki civicin otomatik şanzımanı aracı çok kesiyor.bi yerde yazmıstım otomatik fiestayla vtec2 otm.geçtim diye,bi arkadaş veri koydu.fiestanın 0-100 üyle aynıymıs vtec2 otm.0-100 ü fakat 0-130 civic 21 sn civarı,fiestanın 18-19 arasıydı.otomatik civicci arkadasımın söylediğine göre araç 5 e atıyormuş attığında çakılıyormus o hızda.ne görürsen 4 te mi o tip bişeyler söyledi ama kendisiyle konusurum memlekete gidince unuttum şimdi aklımda kalmadı :)