Gönderen Konu: YENİ CİVİCLER NEDEN BU KADAR SORUN CIKARIYOR...  (Okunma sayısı 84521 defa)

vtech07

YENİ CİVİCLER NEDEN BU KADAR SORUN CIKARIYOR...
« : Haziran 05, 2009, 12:43:29 ÖS »
Arkadaşlar forumu yakından takip ediyorum ve dikkatimi çeken 2008 2009 model civiclerden cok sorun cıktığına dair bir sürü soru geliyo arkadaş bi yerinden ses geliyo demiş cevap da şu yeni civiclerde normal.:)..kafama takılan neden bu kadar sorun cıkarıyo bu kadar lüks olan bi araç...

doan

Ynt: YENİ CİVİCLER NEDEN BU KADAR SORUN CIKARIYOR...
« Yanıtla #1 : Haziran 05, 2009, 12:48:28 ÖS »
bana kalırsa maliyetten kısıp seri üretimi hızlandırmanın sonucu olarak çıkıyor bu problemler.

yani ciddi anlamda kalite farkı var. abiler kızabilirler belki ama yeni seri civicler hondanın kalitesine yakışmıyor. motoruna hiçbir laf edemessiniz ancak kullanılan malzeme ve işçilik düşük seviyede bunlar benim gözlemlerim sadece tabi ki..

FATOŞ

« Yanıtla #2 : Haziran 05, 2009, 12:48:54 ÖS »
Hondanın en çok satan modeli civic sedan ee dolayısı ile forum üyelerinin çoğunluğunun kullandığı model... sadece 1 kişinin aracında bir sorun olduğunda sanki tüm cıvıc sedanlar öyleymiş gibi bir imaj yaratıldığından sizede öyle gelmesi çok normal... forumda abartıldığı kadar sorun çıkaran bir model değil içiniz rahat olsun... öyle olsa Honda'nın en çok satan modeli olmazdı değilmi? :)

nisay

« Yanıtla #3 : Haziran 05, 2009, 12:54:22 ÖS »
Hondanın en çok satan modeli civic sedan ee dolayısı ile forum üyelerinin çoğunluğunun kullandığı model... sadece 1 kişinin aracında bir sorun olduğunda sanki tüm cıvıc sedanlar öyleymiş gibi bir imaj yaratıldığından sizede öyle gelmesi çok normal... forumda abartıldığı kadar sorun çıkaran bir model değil içiniz rahat olsun... öyle olsa Honda'nın en çok satan modeli olmazdı değilmi? :)

öyle diyorsunuz ama en basit boya problemini neredeyse bütün kullanıcılar söylüyor, bunun yanı sıra gelen sesleri bahsetmeyen forum üyesi yok gibi.

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #4 : Haziran 05, 2009, 01:05:33 ÖS »
sesler var 2009 aracım ve kaporta boyasıyla tampon boyasında ton farkı var komik yani

vtech07

« Yanıtla #5 : Haziran 05, 2009, 01:13:50 ÖS »
evet bu ses olayını bir çok civic kullanıcısından duydum yani....  1   civic de değil bu şikayetler..demek ki..

serkansobe

« Yanıtla #6 : Haziran 05, 2009, 01:15:35 ÖS »
kaporta ve tamponda boya ton farkı olabilir çünkü biri plastik diğeri metal, buna hava şartlarıda etken olabilir dayanım farkları var dediğim gibi biri metal diğeri plastik bu yüzden olabilir.

eski çalıştığım firmada kiralık araçların hepsi yeni kasa hondaydı ve en az 10 çeşit yeni kasa hondaya bindim ve uzun yol yaptım, hiçbirisindede hiçbir probleme rastlamadım. kendi aracımda 2000 1,6ies ondanda çok memnunum

vtech07

« Yanıtla #7 : Haziran 05, 2009, 01:19:09 ÖS »
eski kasalarda bende pek şikayet görmedim ama bu yeni kasalarda cidden baya var...bende de var cünkü

FATOŞ

« Yanıtla #8 : Haziran 05, 2009, 01:24:19 ÖS »
çok abartılıyor...

TUNÇ99

« Yanıtla #9 : Haziran 05, 2009, 03:26:54 ÖS »
bence abartılmıyor.40 milyar ver al-keyfini süremeden şikayete başla.yol sesi var.hyundai accentde bile aynı sesi duyunca yuh dedim.biz 20 milyar farkı neden verdik?-sürücü tarafı emniyet kemeri direkte tık tık ses var.bu ses ki meşhur olmuş.servis bile yapcak bişey yok dedi.boya sorun.taş gelmesin diye kamyonlardan,otobüslerden kaçarak gidiyorum.2 yerde iz var ön kaputta.ne diyelim araba duruşuyla cezbediyo-içiyle-donanımıyla değil.

Fitos

« Yanıtla #10 : Haziran 05, 2009, 03:57:49 ÖS »
sen hyundai accent al bakalım ne kadar süre sonra nerelerinden ses geliyo. 40 milyar dediğin rakam şu an hiçbirşey piyasada. Ve her aracın eksi yönleri olur, hiçbiri tamamen mükemmel olamaz çünkü insanların beklentileri farklı. Bunların hiçbiri olmasın diyosan mercedes bayisine falan uğra bence. ( Yol sesi olayının da lastik ve asfaltın cinsiyle çok alakalı olduğunu biliyosundur heralde. Accentte takılı olan lastik sesi daha az iletiyordur içeriye o kadar yani ;)arabayı beğenmiyosun diye itin bitarafına sokmaya da gerek yok heralde dimi arkadaşım =) )

serkansobe

« Yanıtla #11 : Haziran 05, 2009, 04:02:46 ÖS »
diyelimki aracın boyası çok sağlam ve hiçbirşey olmuyo o zaman kamyonların otobüslerin arkasından gidermisiniz

Fitos

« Yanıtla #12 : Haziran 05, 2009, 04:04:24 ÖS »
diyelimki aracın boyası çok sağlam ve hiçbirşey olmuyo o zaman kamyonların otobüslerin arkasından gidermisiniz
o da ayrı bi mesele tabi =) bu arada accent konusunda yanlış anlamışım pardon ama dediklerimin arkasındayım yol ve lastik.

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #13 : Haziran 05, 2009, 04:17:54 ÖS »
arabamı ilk aldım 35000 tl para verdim gacırtı gucurtu geliyodu çok cnm sıkıldı sinir oldum hallediliyo problemler ama neden olsun daha kaliteli yapsın ama ihtyaçları yok zaten yok satıyolar Allah hondaloarımızı kazasız belasız kullanmak nasip etsin arkadaşlar hiç kimse kızıp darılmasın ufak tefek problemler var ama diğer markalarda yok demek değil.

Fitos

« Yanıtla #14 : Haziran 05, 2009, 04:25:00 ÖS »
abicim olucak tabi arabada hiçbişe olmasa 4-4lük olsa bu adamlar accordu nası satıcak veya ilerde bakın şurasını da böyle yeniledik geliştirdik nası dicekler =) bende ufak tefek çok takmıştım ilk aldığımda yok aux girişi yok bunun yok radyosunda neden RDS yok falan diye. ama zamanla bütünü görmeye başlayınca insan görmüyo onları, en azından ben o duruma geldim =) tabi asıl önemli olan dediğin gibi kazasız belasız..gerisi fasa fiso.

KorhanKa

« Yanıtla #15 : Haziran 05, 2009, 07:07:05 ÖS »
Aracımı çok seviyorum ama şuda bir gerçek ki nasıl olsa satıyor mantığı var. Boya ve malzeme kalitesi iyi değilaynı segmentteki focusun işçiliği ve malzemesi donanımı çok daha iyi (motor hariç) ama şuda bi gerçek focusmu civic mi KESİNLİKLE CİVİC

ramco 06

« Yanıtla #16 : Haziran 05, 2009, 07:25:07 ÖS »
hondanın kullandıgı malzemeler dandık bencede,,yanı bı wolksvagen yada opel gıbı kalıte fıskırmıyor,,,ama sanayı nedır bılmıyor o yonuyle cok güzel,,,

ovunisin

« Yanıtla #17 : Haziran 05, 2009, 07:35:04 ÖS »
çok abartılıyor...

Arkadaşlar bende abartıldığı kanısındayım. problem denilen şeyler aslında son derece küçük basit. uzun  yola çıktığınızda diğer araçların lastiklerinden fırlayan taşlar tampona kaputa gelip küçük boya atmalarına neden oluyor haklısınız. 2008 civicimde aynı boya atmaları var. Ama bu civice özgü bir şey değil bütün arabalarda olabilecek bir şey. eğer bunu sorun kabul edersek o zaman bu araba ile yola çıkmamız gerek. Plastik aksamda yerinden çıkmalar. Örneğin benim arka hoparlör ızgaraları yerine bir türlü oturmuyor. Küçükyalıdaki servise götürdüm oturttular ızgaraları yerine. Evim servise 2 km geldim yine çıkmıştı. Bir daha da götürmedim. Şimdi öyle kullanıyorum. Peki bu ızgaraların yerinden çıkması arabanın gitmesine engel mi oluyor. Tabiki değil. Uygun yol bulupta gazladığım zaman hız göstergesinde gördüğüm rakam her şeyi bu tip basit problemleri bir tarafa bırakmam yetiyor. Diğer arkadaşlarında dediği gibi motor ve mekanik no problem. Zaten bu Honda'nın ruhunda olan bir şey. Bir gelenek. Honda diğerleri gibi konforlu binek otomobilleri yaparka başlamamış bu işe. Doğrudan katılım motorları ve otomobileri ile başlamış. Bir F1 aracında ne kadar konfor olabilir ki. Bence konfodaki küçük problemler bu temelden geliyor. Her zaman honda derim.

mali

« Yanıtla #18 : Haziran 05, 2009, 08:38:28 ÖS »
Bende abartıldığını düşünüyorum. Diğer markaların sitelerinde herşey güllük gülüstanlık gösteriyorlar ama bilmeyenler sorunlarını sonradan anlıyolar. Her arabanın bir eksisi vardır. Hondanın eksisi diğerlerine göre az ki BU KADAR TERCİH EDİLİYOR. Bir iki kronik sorunuda çözseler çok hoş olacak.

nadirgoktan

« Yanıtla #19 : Haziran 05, 2009, 08:46:29 ÖS »
hondanın kullandıgı malzemeler dandık bencede,,yanı bı wolksvagen yada opel gıbı kalıte fıskırmıyor,,,ama sanayı nedır bılmıyor o yonuyle cok güzel,,,

opelde kalite mi fışkırıyor? son kasa 1.6 enjoy new astra  vardı bende ve civiğin lastiğiyle takasa girseler o araca binmem bi daha.
bi focus forumlarına girinde sorun görün... civiği neden bu kadar acımasız eleştiriyosunuz anlamıyorum. tabiki ufak tefek sorunlarımız olucak. zaten hiç bir marka alın bu arabayı ömür boyu garantili hiç bi yerine hiç bişey olmaz diye satmıyor...

nadirgoktan

« Yanıtla #20 : Haziran 05, 2009, 10:48:01 ÖS »
+ şuan f.o.r.d.c.l.u.b sitesine baktım adamlar bela anıyolar. bi girin bakın allah rızası için. bi fren bi boya için bu kdar kötülemeyin dünya güzeli civicleri

fikito

« Yanıtla #21 : Haziran 05, 2009, 10:53:04 ÖS »
bu segmentte bu paraya daha iyisini alamazsın...sizde bu kanıdasınız ki civic aldınız ben 2007 civic elegance oto. aldım 2006 da çok memnun kaldım sattım ve şimdi 2009 model makyajlı elegance oto. aldım çok memnunum...tek problem sadece camın atmasıydı oda cam filminden gayet normal kimse alınmasın saygılar...

civic72

« Yanıtla #22 : Haziran 05, 2009, 11:00:51 ÖS »
kendi arabaları çokmu iyiymiş sorsaydın arkadaşımda dizel focus var lanet okuyor arabasına satsamda japon alsam diyor civic kötü bir araç değil çekemeyenler .ok atıyor

nadirgoktan

« Yanıtla #23 : Haziran 05, 2009, 11:13:17 ÖS »
kendi arabaları çokmu iyiymiş sorsaydın arkadaşımda dizel focus var lanet okuyor arabasına satsamda japon alsam diyor civic kötü bir araç değil çekemeyenler .ok atıyor
bende bundan bahsediyorum. sanki civicler çok ötü her yerindne ses geliyo opel ford ii araba sanki. valla civic kötü diyen gelsin bi benim aracı sürsüm ses mes dinlesin öle karar versin.. astramı civic mi... ya zoruma giden astrayla kıyaslanması

civic72

« Yanıtla #24 : Haziran 05, 2009, 11:30:06 ÖS »
Astra arabamı ya sorunlu markanın teki opel herkez görüyoruz çıkardığı sorunları en basiti şikayetimvar.coma baksın ondan sonra civicle kıyaslasın performans olarak civic konfor olarakta bana göre civic bu arada astra ile kıyaslanması normal sonuçta d sınıfı değil civic bu araç c sınıfı premium bile değil ondan kıyaslana bilir