Gönderen Konu: YENİ CİVİCLER NEDEN BU KADAR SORUN CIKARIYOR...  (Okunma sayısı 84400 defa)

ilkeronat

Ynt: YENİ CİVİCLER NEDEN BU KADAR SORUN CIKARIYOR...
« Yanıtla #25 : Haziran 06, 2009, 08:23:42 ÖÖ »
astra ve civic aracımız var. astra almanyadan geldi civic türkiye montaj.aralarında bariz işçilik ve malzeme kalitesi var. yol tutuş konusunda da astra önde fakat koltuğa oturup motoru çalıştırınca aradaki farkı anlıyorsunuz.motor performansı kıyaslanacak gibi değil.

FATOŞ

« Yanıtla #26 : Haziran 06, 2009, 08:35:02 ÖÖ »
hondanın kullandıgı malzemeler dandık bencede,,yanı bı wolksvagen yada opel gıbı kalıte fıskırmıyor,,,ama sanayı nedır bılmıyor o yonuyle cok güzel,,,

sadece gülüyorum şu mesaja bence kalite anlayışınız farklı :)

KorhanKa

« Yanıtla #27 : Haziran 06, 2009, 01:56:58 ÖS »
arkadaşlar ben yanlış anlaşıldım galiba ben civic almadan önce 407 focus dizel ve 2003-2004 arası bmw ile kıyasladım civic beni ikna ettiki aldım zaten dediğim gibi işiçilik kalitesinden bahstmiştim oda focusla, astra ile adını bile yan yana anmam. mutlaka focusunda kendine özgü pobrmlri var eşimin aracı focus dizel ve belki 30.000 km yapmısımdır şirket işi için seyahatlerde kullanıyorum Dizel :) focus tan inip hondaya bindiimde motor farkını kesinlikle anlıyosun keza arabanın konforuda öyle. Ama şuda bi gerçek karartmalı dikiz aynası 4 cam kademeli otomatik, müzik sistemi bunlar ufak detay ama yinede bu parçalar ekstra ha bu özellikler civici focustan aşşamı yapıyor kesinlikle hayır ama 3 kuruş daha koyup bu özellikleri ekleseler kötümü olurdu. şu an clio da bile (yanlışsa pardon) karanlığa duyarlı farlar var. Ama dediğim gibi arabamı çok seviyorum ve bu ufak tefek - ler onu diğerlerinden kötü yapmaz sonuçta diğerleriininde büyük eksiklikleri var.Hondanın ki diğerlerine göre az olduğu için tercih ettik.(Boya HARİÇÇÇ)

ramco 06

« Yanıtla #28 : Haziran 06, 2009, 05:08:18 ÖS »
hondanın kullandıgı malzemeler dandık bencede,,yanı bı wolksvagen yada opel gıbı kalıte fıskırmıyor,,,ama sanayı nedır bılmıyor o yonuyle cok güzel,,,

opelde kalite mi fışkırıyor? son kasa 1.6 enjoy new astra  vardı bende ve civiğin lastiğiyle takasa girseler o araca binmem bi daha.
bi focus forumlarına girinde sorun görün... civiği neden bu kadar acımasız eleştiriyosunuz anlamıyorum. tabiki ufak tefek sorunlarımız olucak. zaten hiç bir marka alın bu arabayı ömür boyu garantili hiç bi yerine hiç bişey olmaz diye satmıyor...
benım bahsettıgım kalıtesı son kasasın kapı içleri,,,ön göğüs,,,,ya cukurlarda bıle tangur tungur,,,ama bı almanda bu boyle diil,,ne asfalt sesı alıyor nede cukurlarda tangur tungur diil,,,acımasız fılan davrandıgımız yok aslında honda fanatıklıgı yapmanın bı anlamı yok,,benım aracımda honda hemde 94 model si ama egrı oturup dpgru konusalım

ramco 06

« Yanıtla #29 : Haziran 06, 2009, 05:12:11 ÖS »

sadece gülüyorum şu mesaja bence kalite anlayışınız farklı :)

bence sizde binin bı opele es deger fıyatta ve parmak ucunuzla ön panele bı bastırın almanlar yumusacık malzeme kullanıyor,,,ama japonlar tak tuk bu kadar fanatık olmayalım,,,

megAkrep07

« Yanıtla #30 : Haziran 06, 2009, 05:22:25 ÖS »
seri üretim den dolayı başka bir nedeni yok

vtech07

« Yanıtla #31 : Haziran 06, 2009, 05:36:12 ÖS »
arkadaş o anlamda doğru söylüyo ic dizayndaki malzeme kalitesi baya bi düşük... ben golften civic e gectim ama onun konforunu hala arıyorum yani...  bu araç kötüdür diye bir şey söylenmiyo burada zaten eksik tarafları söyleniyo bizde hondacıyız yani..

ramco 06

« Yanıtla #32 : Haziran 06, 2009, 08:21:43 ÖS »
arkadaş o anlamda doğru söylüyo ic dizayndaki malzeme kalitesi baya bi düşük... ben golften civic e gectim ama onun konforunu hala arıyorum yani...  bu araç kötüdür diye bir şey söylenmiyo burada zaten eksik tarafları söyleniyo bizde hondacıyız yani..
valla anlayıslı bırılerını gormek ne güzel,,,

megAkrep07

« Yanıtla #33 : Haziran 06, 2009, 08:29:38 ÖS »
yanlış anlaşılıyo konular bazen kardeş... ondan oluyo heralde :)

honda121

« Yanıtla #34 : Haziran 06, 2009, 10:00:26 ÖS »

opelde kalite mi fışkırıyor? son kasa 1.6 enjoy new astra  vardı bende ve civiğin lastiğiyle takasa girseler o araca binmem bi daha.
bi focus forumlarına girinde sorun görün... civiği neden bu kadar acımasız eleştiriyosunuz anlamıyorum. tabiki ufak tefek sorunlarımız olucak. zaten hiç bir marka alın bu arabayı ömür boyu garantili hiç bi yerine hiç bişey olmaz diye satmıyor...

Vay be. Opel' den fışkıran kaliteyi ben göremedim nedense :D, demek ki dikkatli bakmak gerekiyo :)

Kemall

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Haziran 06, 2009, 10:12:46 ÖS »
Hondanın en çok satan modeli civic sedan ee dolayısı ile forum üyelerinin çoğunluğunun kullandığı model... sadece 1 kişinin aracında bir sorun olduğunda sanki tüm cıvıc sedanlar öyleymiş gibi bir imaj yaratıldığından sizede öyle gelmesi çok normal... forumda abartıldığı kadar sorun çıkaran bir model değil içiniz rahat olsun... öyle olsa Honda'nın en çok satan modeli olmazdı değilmi? :)

Fatoş hanım haklı, arabada sorun falan yok
sağ ön kapı içinden bozuk yolda tıkırtılar geliyordu, bakım zamanı yakın
bakımda kapıyı açtırıp baktıracaktım, ama ne oldu nasıl olduysa kendi kendine düzeldi
bunun dışında en küçük bir sorun yaşamadım, bir buçuk yıl oldu ne bir ses ne başka sorun yaşamadım, artık hiç bir marka ve modelide beyenemiyorum

nadirgoktan

« Yanıtla #36 : Haziran 07, 2009, 12:48:25 ÖÖ »
şimdi canım kardeşim burda fanatiklik yapıyo gibi görünüyoruz ama yeri geldiğinde de yerden yere vuruyoruz ama şu bi gerçek yiğidi öldür hakkını yeme.şimdi sen diyosunki ön konsolu bi ittir astra daha kaliteli. şöyle söleyim new astramı istanbuldan almıştım. ankraya dönüyorum anaa oda nee kola içiyorum yaa bu kolayı nereye koaycam ben? kola koyma yeri bile yapmamışlar. motoru falan kıyasladığım yok zaten. sadece benim astramda değil çoğu son kasadaki astraların kroniksorunlarını söleyim...

triptronik şanzumanlardaki (F) hatası. maliyeti :3800 serviste 1500 özelde.

çalışmayan korna... çözüm yok. cevap : kornaya iyi basmıyomuşuz benim servise cevabım
airbagları patlatacak kadar basıyorumama olmuyo işte.

son seviyede bile aracı kaçıran el freni....
işçilikse bunlarda işçilik adam gibi yapsınlar kornayı şamzumanı...

nikky

« Yanıtla #37 : Haziran 07, 2009, 01:05:00 ÖÖ »
hazır astra'dan konu açılmışken bende 1-2 bişey demeden geçemicem.. 2006'da sıfır km astra 1.6 easytronic araç aldık o zaman yeni civic yok tabi.. paranla rezil olmak böyle bişey heralde.. aracın şanzıman zaten şaka gibi rezalet ötesi bi sistem, motor desen boş sepet bi motor klimayı açarsın araç iptal 1.2 albealar yanından geçer, Nadirinde dediği gibi korna sıkıntılı ve eşya gözü yok..vs. şimdi anlatsam 2 sayfa şey çıkar kısacası 20 küsür bin km anca dayandık arabaya sattık kurtulduk.. bi daha opel mi ?? asla !! Zaten insanlar burda opeli fazla abartıyo almanyada opel tofaş muamelesi görüyor..

Fitos

« Yanıtla #38 : Haziran 07, 2009, 01:29:29 ÖÖ »
aracın kalitesi ön konsolun yumuşaklığıyla alakalıysa daha da bişey demiyorum. Bütüne bakarak konuşmak lazım teker teker eksikleri sayarsak her araçta var bunlar. Her kişinin beklentileri ne yöndeyse ona göre değerliendiriyo arabayı. Saygı duymak lazım.

emre16

« Yanıtla #39 : Haziran 07, 2009, 01:38:19 ÖÖ »
walla araç durusuyla iç konsoluyla her seyi bitiriyor...şikayetin olsa bile seviyosun çünkü emsallerinin arasında en iyisi....

ForEnginePOWER

« Yanıtla #40 : Haziran 07, 2009, 01:44:04 ÖÖ »
bana kalırsa maliyetten kısıp seri üretimi hızlandırmanın sonucu olarak çıkıyor bu problemler.

yani ciddi anlamda kalite farkı var. abiler kızabilirler belki ama yeni seri civicler hondanın kalitesine yakışmıyor. motoruna hiçbir laf edemessiniz ancak kullanılan malzeme ve işçilik düşük seviyede bunlar benim gözlemlerim sadece tabi ki..
Arkadaşa katılıorum abicim aynısını yaşıoduk 2008 yılında Bizim Fabrikada günde 64 kamyon çıkardığımız zamanlar oldu ve çoğundada hata yazılıp yazılıp gönderdik çünki biz yapıp yetiştiremioduk kamyonları işin içine hız girince kalite baya bi düşüo denildiği gibi

ForEnginePOWER

« Yanıtla #41 : Haziran 07, 2009, 01:46:42 ÖÖ »
Ve plastik aksam konusunda WV ler çok üstün Alman sonuçta

ramco 06

« Yanıtla #42 : Haziran 07, 2009, 11:38:21 ÖÖ »
ya bırakın bu işleri arkadaslar bakıyorsunu zama nedense goremıyorsunuz,,,aracın guneslıklerı torostan farkı yok,,,,mesela son kasa diilde 2003-2005i baz alalım güneşlikler,,,aynı sekılde kapı içleri,,,cam kaldırma özellikleri iğrenç,,,,direksiyona bağli kollar sinyal far vb,,,kumanda panelleri,,,yanı bunlar aklıma gelenler,,bunları bi almanla aynı kefeye koyun bakalım,,ben halen soyluyorum hondanın artısı vardır eksısıde vardır,,,

Kemall

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Haziran 07, 2009, 02:33:42 ÖS »
göğüslük sert maddeden yapılmış olabilir ama ne toz tutuyor nede leke
opelin bırak astrasını corsasını, vectarsı bile 5 para etmez

nadirgoktan

« Yanıtla #44 : Haziran 08, 2009, 12:10:20 ÖÖ »
ramço kardeş inan ben çok denedim astrayı sevmeyi ama civicle kıyaslanamaz bile... yani istemezdim 2005 model 1.6 easytronik new hb astrayı 23800 ytl  ye satmayı ama alan bile olmadı zorla verdik hemde araç daha 40.000 de idi...şimdi olay biraz konudan kayıyo pert etmek istemiyorum ama eksisi olmayan araç zaten yok. ama + lar ile - leri yan yana getir astra ile civic kıyaslanamazzzzz bence kardeş :m

Fitos

« Yanıtla #45 : Haziran 08, 2009, 08:16:48 ÖÖ »
bence bu konu böyle uzar gider çünkü zevkler ve renkler tartışılamaz =) biri diyoki arabanın yürürü iyi öbürü diyo güneşliği kötü öteki diyo malzemesi dandik bilmemne... sahibi araçta neye önem veriyosa ona göre yapıyo değerlendirmesini. ben eminim astrayı her yönüyle çok beğenip civicten nefret edenlerde vardır o yüzden o iyi bu ondan kötü gibi tespitlerde bulunulmamalı bence. ancak araçlar teknik özellikleri ile birebir karşılaştırılırsa ortaya objektif bi sonuç çıkabilir. öbür türlü uzar gider böyle... =) konu başlığına geri dönelim sorunlu civiclere bakalım bence neleri varmış neleri yokmuş =)

fzthgosm

« Yanıtla #46 : Haziran 08, 2009, 10:56:58 ÖÖ »
honda birçok arkadaşın dedigi gibi kaliteden ödün vermeye başladı.kim ne derse desin.isteyen kızsın isteyen alkışlasın.ben 96 modelden sonra bir çok arabasına bindim hondanın gördüm ki 2009 a yaklaşıldıkça kalitesi azalıyor

ramco 06

« Yanıtla #47 : Haziran 08, 2009, 12:59:23 ÖS »
o zaman forum sıtelere kapansın butun markalar kotulensın sadece hondalarımı övelim burda,,,,

Kemall

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : Haziran 09, 2009, 01:47:32 ÖÖ »
honda birçok arkadaşın dedigi gibi kaliteden ödün vermeye başladı.kim ne derse desin.isteyen kızsın isteyen alkışlasın.ben 96 modelden sonra bir çok arabasına bindim hondanın gördüm ki 2009 a yaklaşıldıkça kalitesi azalıyor
farklı bir psikoloji etkisinde böyle düşündüğünü sanıyorum,
kardeşimin 2006 civicini cilaladım, ön kaput bile çok ince ve dirençsiz gibime geldi
çekişide zayıf bence, üstelik arabası daha 25 binde
benim 08 in kaportası çok daha mukavim , cilalarken falan hiç bir yeri esnemiyor, içide daha tok, motoruda daha iyi çekiyor, aradaki 15 HP her koşulda hissediliyor, sadece tamponlar hafif ve dirençsiz gibi, ama bu da normal adamlar arabayı hafif tutmaya çalışıyor, zaten 1300 kilo bile fazla bu kasaya

coolpower

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : Haziran 10, 2009, 12:43:46 ÖÖ »
arkadaşlar hepinize saygılar. bizler hondalarımızın plastik aksamlarının gıcırtısını sorun haline getirirken bakın reno cular nelerle uğraşıyor. şikayetvar sitesinden alıntıdır.

RENAULT Yeni Laguna 3 Yolda Bırakıyor filipper333  [04 Nisan 2009, 09:00]
Yeni Laguna 3 1.5 Privilage dizel aracımla Temmuz 2008 - Şubat 2009 ve Mart 2009 tarihlerinde 3 kez yolda kaldım. Araç turbo basınç hortumunu patlatıyor ve hareketsiz hale geliyor. Her defasında değişen hortum tekrar patlıyor ve özellikle ön kokpit ve torpido arkasından elektrik motoru çalışması ve vınlama benzeri sesler geliyor. Ve şiddeti giderek artmakta. Araçta farklı zamanlarda akü boş ukatılımı çıkmakta ama yapılan ölçümlerde dolu olduğunu servis söylemektedir. Araç farklı zamanlarda arıza lambasını yakmakta ve enjeksiyon arızası vermekte bu arıza varken araç 3000 deviri geçmemekte. Ancak araç stop edilip tekrar çalıştırılınca arıza ışıkları sönmekte ve servisin bağladığı cihazla veriler resetlendikten sonra hareket edebilir duruma gelmektedir.

Bunların dışında araçta çeşitli parçalar da servis tarafından arıza nedeniyle değiştirilmiştir. Tüm bunların sonucunda ve de özellikle hortum patlaması nedeniyle yolda kalmalarımızın sonucunda artık yeter diyerek Renault Mais'e aracın değiştirilmesi için başvuruda bulundum. Aldığım cevap ise aracımın bir servise çekilerek detaylı olarak incelenmesi ve tamir edilerek tarafıma verilmesi oldu. Araç Kırklareli Renault Uzunlar servisinde 3 gün detaylı incelemeye ve tamirata alınmıştı.

17 mart 2009 tarihinde serviste detaylı tamiri! yapılan aracımı teslim aldıktan sonra 20 Mart tarihinde hamile olan eşimi İstanbul'a hastaneye kontrole getirirken tekrar yolda kaldım. Renault Mais'ten beni aradılar ve aracı değiştirmeye hiç yanaşmıyorlar yolda kalmamın olabileceğini bunun kaç kere olduğunun önemli olmadığını ve aracımı detaylı bir şekilde tamir etmek istediklerini söylediler. Araç zaten Mart ortalarında Mais tarafından detaylı incelemeye alınmıştı ama servisten çıktıktan 3 gün sonra tekrar yolda kalmıştım. Ve 26 Mart 2009 tarihinde akıl almaz bir olay yaşandı 24 Mart 2009 tarihinde Renault servisinde aracımın ön fren balatalarının bittiği ve değişmesi gerektiği söylenmişti ve servis tarafından değiştirilmişti. Ancak değişimden sonra aracın frenleri zor tutar hale geldi ve neredeyse ölüyorduk. Kırklareli-Edirne karayolunda araç kontrolden çıktı ve frenler zorla tuttu araç frene basınca savruldu ve zor durarak bayırdan aşağı yuvarlanmaktan kurtuldum. Hemen Edirne Renault Tanınmışlar servisine gittim ve yapılan incelemede 2 gün önce aracıma takılan balataların Laguna 3'e ait olmadığı ortaya çıktı. *

gördüğünüz gibi biz sorunsuzluktan dolayı çok ince detaylara girebiliyoruz. yukardaki laguna'cı arkadaş arabayı bir yürütebilse çok sevinecek üstelikte laguna civic'ten bir üst sınıf araç hepinize iyi günler