Gönderen Konu: Honda Civic HB Dizel Tanıtım Tarihi  (Okunma sayısı 10602 defa)

BHAAL

Honda Civic HB Dizel Tanıtım Tarihi
« : Nisan 15, 2013, 12:32:04 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba, daha önce mükerrer kereler söylediğimiz gibi Nisan ayında Civic HB dizelin lansmanı yapılacaktı, tarih kesinleşti, kesin tanıtım tarihi 20 Nisan, ilgilenen, bekleyen, satın almayı düşünen arkadaşlara duyurulur.

kacaman

Ynt: Honda Civic HB Dizel Tanıtım Tarihi
« Yanıtla #1 : Nisan 15, 2013, 12:44:28 ÖÖ »
hayırlısı bakalım.

BHAAL

« Yanıtla #2 : Nisan 15, 2013, 03:33:04 ÖS »
evet hayırlısı, beklemedeyiz... dış görüntüsünü hiç ama hiç beğenmediğim halde otomatiğini getirirlerse ben anında alıcam diyorum, piyasada sağlam dizel otomatik yok malesef

Fatih!

« Yanıtla #3 : Nisan 15, 2013, 03:43:40 ÖS »
Ben en son aldıgım 2012 civic imi 2 ay önce 42500 e sattım
40.000 km de elegance düz vitesti.
43500 e almistim zaten..
Şuan honda nın hiçbir modelini gözüm yemiyor.
vw uctu gitti teknolojide 1.2 tsi motorlar 3-4 litre civic e fark atiyor.
dizel i 61-64 bin tl arası satılcakmıs cok ucuk geldi.
Beklicez artık.

bbhnda

« Yanıtla #4 : Nisan 15, 2013, 06:37:42 ÖS »
bence bi bekleyin motor şanzımanlara bi bakalaım.. motor nasıl bi sıkıntısı varmı ?

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #5 : Nisan 15, 2013, 07:11:49 ÖS »
Honda Civic Efsanesi,dizelle devam ediyor...çok güzel ve anlamlı bir başlık olmuş.Bence bu araç çok satar,Hondayı bilmeyenler bile dizel abi az yakıyor diye alır bunu.İmkanım olursa bende almayı düşünürüm şahsen, sedan da gelmeli ayrıca
« Son Düzenleme: Nisan 15, 2013, 07:12:44 ÖS Gönderen: oktayoo »

BHAAL

« Yanıtla #6 : Nisan 15, 2013, 08:39:01 ÖS »
bence bi bekleyin motor şanzımanlara bi bakalaım.. motor nasıl bi sıkıntısı varmı ?

motorda sıkıntı olmaz zira isuzu geliştirdi, gezegende dizel konusunda daha uzman bi firma yok, o yüzden hiç tereddütüm yok bu konuda ama yanlış anlamadıysam 3 yıl 90bin km garantiyle satılacak,ki bu honda açısından bi gerileme sayılabilir, eğer doğruysa. hazır isuzudan almışsın yapıştır 200bin km ki isuzular 1 milyon km garantili satılır, 300 desen bile başın ağrımaz, sonra da çek fiyatı 60ın acık altına, otomatiğini bi zahmet sokuver piyasaya, ondan sonra otur satışları seyret sen, tipine bakmadan peynir ekmek gibi satılır.

o kadar uzun garantisi olmasını beklemiyorum elbette, yapmazlar öyle bişeyi servisten kazanmak amacıyla, ama otomatiğini getirmesi bile ciddi bi şekilde tozunu attırır piyasanın. tipi kötü diyoruz ama sanki 308 daha mı güzel, dizel olunca millet tipe bakmıyor, o yüzden ciddi bi satış rakamı yakalar bence, bu haliyle bile yakalar da, bize arabamızı sattırır mı onun derdindeyiz işte.

bbhnda

« Yanıtla #7 : Nisan 15, 2013, 08:42:53 ÖS »

motorda sıkıntı olmaz zira isuzu geliştirdi, gezegende dizel konusunda daha uzman bi firma yok, o yüzden hiç tereddütüm yok bu konuda ama yanlış anlamadıysam 3 yıl 90bin km garantiyle satılacak,ki bu honda açısından bi gerileme sayılabilir, eğer doğruysa. hazır isuzudan almışsın yapıştır 200bin km ki isuzular 1 milyon km garantili satılır, 300 desen bile başın ağrımaz, sonra da çek fiyatı 60ın acık altına, otomatiğini bi zahmet sokuver piyasaya, ondan sonra otur satışları seyret sen, tipine bakmadan peynir ekmek gibi satılır.

o kadar uzun garantisi olmasını beklemiyorum elbette, yapmazlar öyle bişeyi servisten kazanmak amacıyla, ama otomatiğini getirmesi bile ciddi bi şekilde tozunu attırır piyasanın. tipi kötü diyoruz ama sanki 308 daha mı güzel, dizel olunca millet tipe bakmıyor, o yüzden ciddi bi satış rakamı yakalar bence, bu haliyle bile yakalar da, bize arabamızı sattırır mı onun derdindeyiz işte.

ben honda kendi geliştirdi ye biliyorum motoru zira fiatta da yokmu bu motor ? 120 hp 300 tork.

bbhnda

« Yanıtla #8 : Nisan 15, 2013, 08:43:17 ÖS »
araba güzel tipini sedan gibi yargılamadım.

HondaRR

• magbaignIZ
    • Verified Females  Superlative Сasual Dating
« Yanıtla #9 : Nisan 15, 2013, 08:49:02 ÖS »
inş fiyatı çok yüksek olmaz ben almak istiyorum ama biraz denense piyasada sonra alsak daha doğru olur diye düşünüyorum

BHAAL

« Yanıtla #10 : Nisan 15, 2013, 08:58:54 ÖS »
ben honda kendi geliştirdi ye biliyorum motoru zira fiatta da yokmu bu motor ? 120 hp 300 tork.

yok motor direkt isuzudan, güç olarak emsali yok zaten, karma olarak 3.6 L/100km yakabilen başka motor da yok. enteresan olanı bu motorun hafif güçlendirilmiş hali crv de kullanılacakmış sene sonunda, bu da demek oluyor ki chip tuninge çok uygun bi motor, yükle gelsin yani.

bbhnda

« Yanıtla #11 : Nisan 15, 2013, 09:03:31 ÖS »
 şöyle 190 lık bi dizel accorda koysunlarda düşünelim :D 

kacaman

« Yanıtla #12 : Nisan 16, 2013, 05:57:36 ÖÖ »

yok motor direkt isuzudan, güç olarak emsali yok zaten, karma olarak 3.6 L/100km yakabilen başka motor da yok. enteresan olanı bu motorun hafif güçlendirilmiş hali crv de kullanılacakmış sene sonunda, bu da demek oluyor ki chip tuninge çok uygun bi motor, yükle gelsin yani.
emsali yok derken yakıt bakımından mı dediniz

BHAAL

« Yanıtla #13 : Nisan 16, 2013, 04:19:10 ÖS »
Hem güç verileri hem yakıt tüketimi açısından söyledim, dikkat ederseniz "karma" olarak 3.6L/100km , şehir dışı değil. 1.6 litre dizeller içerisinde 120bg güç üreten de yok yanlış hatırlamıyorsam, hatta 2.0 TDI'ın max 380 Nm tork üretebildiği düşünülürse torku da hiç fena değil. Keşke sedana da gelse bu motor.

bbhnda

« Yanıtla #14 : Nisan 16, 2013, 04:30:21 ÖS »
Hem güç verileri hem yakıt tüketimi açısından söyledim, dikkat ederseniz "karma" olarak 3.6L/100km , şehir dışı değil. 1.6 litre dizeller içerisinde 120bg güç üreten de yok yanlış hatırlamıyorsam, hatta 2.0 TDI'ın max 380 Nm tork üretebildiği düşünülürse torku da hiç fena değil. Keşke sedana da gelse bu motor.

fiat bravoda 1.6 multıjet 120 hp torkuda 300 .zaten ona istinaden fiattan alınma diye tahmin ediyordum...

http://www.fiat.com.tr/modeller/sayfalar/bravo.aspx

kacaman

« Yanıtla #15 : Nisan 16, 2013, 04:40:01 ÖS »
sedan er geç gelecektir.
renault un ürettiği 1.6 130hp ve 320n/mt motor var hatta bu motoru daha da güçlendirip 160hp  380n/mt olarak mercedese sattı şeklinde biliyorum, 130hp lik motoru da nıssana sattı.

BHAAL

« Yanıtla #16 : Nisan 16, 2013, 04:48:04 ÖS »
fiat bravoda 1.6 multıjet 120 hp torkuda 300 .zaten ona istinaden fiattan alınma diye tahmin ediyordum...
http://www.fiat.com.tr/modeller/sayfalar/bravo.aspx

Hımm doğru unutmuşum teşekkürler, ama bu aynı motor değil, sıkıştırma oranı 16:1 ve sarfiyatı 1 daha az, Isuzu'ya sipariş verildiğini biliyorum, hatta ilk haberi çıktığında hacmi 1.7L olacak denmişti, sene 2001. Fiat'ın motoru GM kanalıyla Opel'de kullanıldı sadece. Zaten Honda motoruyla meşhur bi firma olduğu için gidip de Fiat'dan alamaz motoru, mecburen dizel konusunda daha tecrübeli bi firmaya gitmek durumundaydı, ki bence doğru seçim zira sonra Toyota gibi olmak vardı işin sonunda.

sedan er geç gelecektir.
renault un ürettiği 1.6 130hp ve 320n/mt motor var hatta bu motoru daha da güçlendirip 160hp  380n/mt olarak mercedese sattı şeklinde biliyorum, 130hp lik motoru da nıssana sattı.

Nissan Renault ortak zaten, kullanılması doğal da Mercedes işine ben de şaşırdım, sanırım büyük firmalar küçük motorlara arge yapmak istemiyor artık, gidip ufak firmalardan satın almak daha kolaylarına geliyor. BMW'de PSA'dan aldı 1.6 sınıfta hem dizeli hem benzinliyi, sonra bu sene Toyota'da bu motora geçeceğini duyurdu ama üç kağıda kaçıp BMW motoru kullanacağız şeklinde duyurmayı seçti, o da ayrı bi ironik vaka tabi.

faw13

« Yanıtla #17 : Nisan 16, 2013, 04:55:53 ÖS »
biraz kavram karmaşası olmuş :) tamam bmw mercedes büyükler ama renault (hiç sevmem ama gerçekler) devasa bir üreticidir, psa grup ayrı onlar sadece avrupada araba üretirler ama renault çok geniş sektörlerde başarılı araçlar üretip tüm dünyada da satışını yapar

bbhnda

« Yanıtla #18 : Nisan 16, 2013, 04:57:53 ÖS »
biraz kavram karmaşası olmuş :) tamam bmw mercedes büyükler ama renault (hiç sevmem ama gerçekler) devasa bir üreticidir, psa grup ayrı onlar sadece avrupada araba üretirler ama renault çok geniş sektörlerde başarılı araçlar üretip tüm dünyada da satışını yapar

tam onu dicektim renoda dev yaw... merso 1 satıyorsa reno 2 satıyor....

BHAAL

« Yanıtla #19 : Nisan 16, 2013, 05:26:06 ÖS »
tabiki öyle, severim ben de renault'u, ufak dizeller içinde en sorunsuz orda, hiç şüphe yok buna. lakin ben araçların klasmanı açısından söyledim, üst sınıfa büyük motor üretmek için gereken bilgi ellerinde fazlasıyla var ama daha önce hiç küçük motor üretmediler, mercedes c segmentinde yoktu mesela, o açıdan "küçük" dedim bir genelleme yaparak.

bbhnda

« Yanıtla #20 : Nisan 16, 2013, 05:50:04 ÖS »
tabiki öyle, severim ben de renault'u, ufak dizeller içinde en sorunsuz orda, hiç şüphe yok buna. lakin ben araçların klasmanı açısından söyledim, üst sınıfa büyük motor üretmek için gereken bilgi ellerinde fazlasıyla var ama daha önce hiç küçük motor üretmediler, mercedes c segmentinde yoktu mesela, o açıdan "küçük" dedim bir genelleme yaparak.

ha orası öyle tabi pek silindirli modelleri yok..

CMYK

« Yanıtla #21 : Nisan 17, 2013, 03:23:20 ÖS »

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #22 : Nisan 17, 2013, 04:42:25 ÖS »
Hayırlısı bakalım,otomatik yok!

levo

« Yanıtla #23 : Nisan 18, 2013, 01:26:35 ÖS »
  Dün bayinin önünden geçerken yeni dizel cıvıc aklıma geldi ve el frenini çekip içeri girdiğimde 20 nisanda lansmanı yapılacak dizel aracın servis katında boya koruması yapıldığı söylendi.

Aracın yanına gidip incelediğimde ilk izlenimim daha bir heybetli olduğu ve iç kısımda kullanılan malzeme kalitesinin daha bir arttırıldığı yönünde oldu fiyata gelince lansman döneminde verilen liste fiyatından daha uygun bir şeyler yapılacağı yönünde izlenim edindim.

Söylenene göre birazda fiyatını ilerleyen günlerdeki talep oranı belirleyekmiş.

BHAAL

« Yanıtla #24 : Nisan 18, 2013, 01:52:01 ÖS »
ben de servise gittim arabaya bakayım önden diye ama fiyat dışında bişey öğrenemedim. araç yoktu ortalarda, otomatiği de şuan için hesapta yok, ama gelme ihtimali var gibi söyledi hatun, yurtdışında da görünüyor zaten otomatik versiyonu, sanırım gelirse cvt olarak gelecek, o yüzden iyi mi olur kötü mü bilemedim açıkçası.