Gönderen Konu: yardım istiyorum s2000 li arkadaşlardan  (Okunma sayısı 24566 defa)

infaztim

Ynt: yardım istiyorum s2000 li arkadaşlardan
« Yanıtla #25 : Temmuz 30, 2007, 03:03:15 ÖS »
bazı arkadaşlar olmaz demiş ben listesiyle veriym yapman gerekenleri.
1-mugen beyin
2-skunk racing tipi egzantrik 388 derece
3-headers komple egzost sistemi
4-toda racing üst kapak
5-skunk ayarlı kasnaklar
6-skunk titanyum subaplar ve subap yayları
7-HKS benzin regülatörü
8-apex-i vtec kontroller
9-toda racing emme manifoldu
10-seramik baskı
11-şanzuman
12-fren kiti
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

burada yaklaşık olarak 400 hp vericek bi liste vardır.(iyi ayar iyi işçilik) eğer bunları yaparsan aracın 400 hp olur.

ha ben gündelikte biniym sadece ge4zinti diğil ihtiyaç gideren bir araba olarak bakıosan s2000 e. bu dediğim kasar çünkü egsantrik derecesi malum :D eğerki göze almıosan direk turboooooooooob çufffffffffff :D

iskender

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Temmuz 30, 2007, 03:16:39 ÖS »
abi iyi güzel listeyi verdin de kaça mal olcak bıde ben devamlı arabanın içindeyim inmiorum aradan kaçlira yakacak.boş ver abi ben sadece egzos filtre takılım öle inceden yeterli olur herhalde dimi :)

infaztim

« Yanıtla #27 : Temmuz 30, 2007, 03:20:48 ÖS »
sen arabadan inmiosan bu liste hem cebini hem piskolojini yakar.çünkü öle turlamalık bi liste diil.sen şu dediklerimi yap...
1-header
2-komple egsoz
3-cai
4-chip
 bu dediklerim sana 280 hp verir ama dedimya iyi bi usat lzım.GÖKMEN USTA halleder.
ekstra olarak egsantriğe girersin
290-300 derece arasında bi egsantrik ile aracın sana 300 hp vericektir ve şehir içinde kullanım problemi olmayacaktır.

infaztim

« Yanıtla #28 : Temmuz 30, 2007, 03:23:42 ÖS »
bu saydıklarım s2000 i çok ayrıcalıklı kılar.hele egsantriğide koyarsan gerçekten farklı olur :d

iskender

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Temmuz 30, 2007, 03:28:45 ÖS »
1-header
2-komple egsoz
3-cai
4-chip
şu saydıkların beni tatmin eder abi bunlar kaça mal olur aceba bide dediğin usta ist demi

iskender

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Temmuz 30, 2007, 03:37:06 ÖS »
aaaa abi çok önemli bi soru daha ben aracı hardtopsız aldımı farz edelim kışın donarmıyım arabanın içinde  :kiskis

infaztim

« Yanıtla #31 : Temmuz 30, 2007, 03:43:35 ÖS »
valla kardeş hardtop baya yararlı diolar sanırım yağmurda falan tıp tıp ses duymuomuşsun daha bi kullanışlıymış anlicağın.bak sana mugen fiatları veriom.

header 2.400 ytl
komple egsoz 2.700ytl
filtre 2.500ytl
beyin 2.900ytl

yani buda demek oluoki mugene yaklaşma :D sadece beyini mugenden seçebilirsin diğerlerini asla tavsiye etmem nedeni fiyat :D

iskender

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Temmuz 30, 2007, 04:56:41 ÖS »
mugen olmayan parçalar garanti bozuyomus nasıl olcak

infaztim

« Yanıtla #33 : Temmuz 30, 2007, 05:04:49 ÖS »
sen sadece chipi mugen koy.diğer parçalar başını ağırtmaz korkma. bu iş böle arkadaş ya gidip aldığın yeri kafalarsın ben egsoz takıcam garantiden çıkarmayın yada takıcan tamirat için servise diil iyi biustaya gidicen benim yaptığım gibi :D

iskender

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Temmuz 30, 2007, 05:11:47 ÖS »
haklısın artık servisle anlaşma yapıcam artık  :kiskis

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Temmuz 30, 2007, 07:31:00 ÖS »

bazı arkadaşlar olmaz demiş ben listesiyle veriym yapman gerekenleri.
1-mugen beyin
2-skunk racing tipi egzantrik 388 derece
3-headers komple egzost sistemi
4-toda racing üst kapak
5-skunk ayarlı kasnaklar
6-skunk titanyum subaplar ve subap yayları
7-HKS benzin regülatörü
8-apex-i vtec kontroller
9-toda racing emme manifoldu
10-seramik baskı
11-şanzuman
12-fren kiti
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

burada yaklaşık olarak 400 hp vericek bi liste vardır.(iyi ayar iyi işçilik) eğer bunları yaparsan aracın 400 hp olur.

ha ben gündelikte biniym sadece ge4zinti diğil ihtiyaç gideren bir araba olarak bakıosan s2000 e. bu dediğim kasar çünkü egsantrik derecesi malum :D eğerki göze almıosan direk turboooooooooob çufffffffffff :D

Abicim F20C yi K20A2 ile karıştırma lütfen , her taktığın parçadan type-r gibi verim alamazsın , bu parçaları takıpta 400+ hp alan var mı? Alan varsa gormek isterim.

Ayrica ilk sayfaya SC ile 440hp olur demişsin , 400lü hp'leri ancak turbo besleme ile alabilirsin.

aSil

« Yanıtla #36 : Temmuz 30, 2007, 07:52:25 ÖS »
infaztim 400 HP falan vermez o liste. Lütfen yapmayın. K20 motoru F20C den daha verimlidir fakat K20 ye bile o listeyi dayasan o bile 400 ün yanına bile yaklaşamaz. Adamlar tubo ile kasıp anca 400 ü buluyorlar. Öyle direk rakamla "şu kadar beygir alırsın" gibi bir yaklaşım çok yanlış. Yüklersin, egzantrik, beyin vs. vs. yine 300 HP (3 aşağı 5 yukarısı) gibi değerlerde kalır. Öyle atıp tutmak istemiyorum. Kısacası beygir (güç) kazanmak o kadar da kolay değil. Hele ki zaten limitlerini zorlayan bir motor ise...

Sevgili iskender, aracını gündelik kullanıyorsan; manifoldtan itibaren egzos sistemi, filtre kiti bir süre seni mutlu eder sonra daha fazlasını istersen beyin + debriyaj setiyle şenlendirirsin arabanı. Memnun da kalırsın, yeterli de gelir kanımca.      

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Temmuz 30, 2007, 08:02:50 ÖS »
Arabayı alsın yapılacak çok şey var , her türlüde yardımcı oluruz , Zübeyir Abimiz sozu soyledikten sonra , bize konuşmak düşmez :)

infaztim

« Yanıtla #38 : Temmuz 31, 2007, 01:54:03 ÖÖ »
yok arkadaşlar bakın bunları ben sölemiorum ben arkadaşa yardımcı olabilmek adına gökmen ustanın yanındaki elemanla msn de görüştüm çoooook rahat alınır dedi.ama bakın egsantrik katkısını göz ardı etmeyin yazdığım egsantrik derecesine bakınız.388 derece.adam ısrarla olurrrrrrrrrrrr dio.isterseniz gidin onunla konuşun arkadaşlar.sonuç itibariyle onun söylediklerini aktarıyorum buraya.maksat paylaşım.  >=ok

infaztim

« Yanıtla #39 : Temmuz 31, 2007, 01:56:46 ÖÖ »
440 hp yi turboyla alırsın demiştim arkadaşa kaancım.karıştırmışsın sanırım.:D üstelik turboyla 700hp de alırsın çok rahat.yineliyorum çooook rahat  >=ok

infaztim

« Yanıtla #40 : Temmuz 31, 2007, 02:00:45 ÖÖ »
arkadaşım bana chiple bile 240 hp olan gücü rahatlıkla 270 hp ye taşıyabiliceğini söledi.ben ona istinaden yzıorum.
30 hp chip
6-10 hp headers
5 hp komple egsoz
6-10 hp cai
100 hp ye yakın egsantrik

infaztim

« Yanıtla #41 : Temmuz 31, 2007, 02:01:52 ÖÖ »
egsantrik olayına girilince hpler desteyle gelio heleki benim dediğim derecelerde egsantrik olunca

infaztim

« Yanıtla #42 : Temmuz 31, 2007, 02:04:12 ÖÖ »
 Derecelei Egzantrik

Motor gucunu artirmayi saglayan yontemlerden biride standarttan daha yuksek dereceli egzantrik milinin takilmasi. Milin gorevi emme ve egzoz supaplarini kontrol etmek.
En eski ve verilmli yontemlerden biri olan egzantrik mili modifikasyonu sonucunda yuzde 35 oranina kadar guc artisi saglaniyor. Yuksek dereceli versiyonlar, supaplarin acilma ve kapanma zamanlarini uzun tutarak yanma odasina birim zamanda daha fazla yakit ve hava girmesini sagliyor. Dolayisiyla daha fazla yanma gerceklesiyor. Buda daha fazla guc anlamina geliyor. Milin uzerindeki kamlarin acilari ve yapisma gore tork yada guc etkileniyor. Sivri kamil miller, supaplari erken acarak torkun artmasini saglarken, genis tepeli kamlar gucu artirmak icin tercih ediliyor. Yuksek dereceli egzantrik milleri, motorun rolanti devrini de yukseltiyor. Ancan bunu yaparken motorun rolantide dengesiz calismasina neden olabiliyor. Verimli bir modifikasyon islemi icin, egzantrik milinin disinda supaplarin hareketini saglayan diger mekanik ve elektronik parcalarin da gelistirilmesinde yarar var. Ornegin supaplar, supap yaylari, egzantrik mili kasnaklari, beyin programi, atesleme sistemi gibi.

Lift: Lift, eksantrik milinin subaplari ne kadar bastirdigini gösteren degerdir.

Duration: Subapin yatagindan çiktigi zamanki derece ölçümüdür.

Overlap: Giris ve çikis subaplarinin ayni anda açik oldugu sürenin derecesidir. Giris eksantrik milinin açilis numarasi çikis eksantrik milinin kapanis numarasina eklenerek hesaplanir.

Power Band: Eksantrigin gücünü verimli bir sekilde verebildigi devir araligidir.

-----------------Dereceli Eksantrik Mili Ne Kadar Güç Verir? ------------------------

Cadde otomobilleri için üretilmis eksantrikler derecelerine ve kullanicinin seçimine göre 10bg ile 25 bg arasinda güç üretebilecek kapasitedelerdir, yaris otomobilleri için üretilmis eksantrikler ise çok daha yüksek olarak 80-100bg'lere kadar güçler üretebilmektedirler.

infaztim

« Yanıtla #43 : Temmuz 31, 2007, 02:06:48 ÖÖ »
burdanda anlaşılacağı üzere atmosferik olarak 400 hplere yaklaşmak mümkündür arkadaşlar....

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Temmuz 31, 2007, 03:43:20 ÖÖ »
Abi boyle duygusal hpleri çok duyduk onu tak şu kadar beygir bunu tak şu kadar beygir , Gokmen Usta'nın yaninda calisan kaç tane s2000 yapmışta biliyor?

katılım egzantiriğiyle kaç km gidecek araç ayrıca ? O setuplı araçlar sürekli kırılma vs. gibi problemler yaratıyor. Bizde uydurmuyoruz heralde...

infaztim

« Yanıtla #45 : Temmuz 31, 2007, 05:21:50 ÖS »
doru sölüosun kaancım bende bunu diğer saqyfada belirttim saten sanırım atlamışsın.egsantrik derecesi yükselirse bukadar rolanti yalan olur her dur kalkta stop eder vs vs ama 400 hp yapılır kaancım...ben bugün tekrardan konuştum varsa isteyen yollasın yapalım dio :D hadi kazasız belasız.

ALG

• THT
« Yanıtla #46 : Ağustos 01, 2007, 10:09:28 ÖS »
kusura bakma ama yazmamak için tuttum kendimi, infaztim yazdığın şeyleri gerçekten inanarakmı yazıyorsun..
ne demek 100 hp dereceli egzantirkle alınır??? desteyle nasıl geliyor bu beygirler, yapma arkadaşım yaa.
K20A gibi bir motorda bile alınamayan beygirleri sen S2Kde sereserpe dağıtmışsın..jun videolarını biraz izle derim, oradaki set-uplara bak ve ne kadar hp üretebildiklerini orada gör..tabi tamamıyla race set-up makinalar bunlar..herkes herşeyi söyler ama şunuda söliim o görüştüğün arkadaş JUN mühendislerinden daha iyi tanıyamazlar bu makinaları heralde..
« Son Düzenleme: Ağustos 01, 2007, 10:14:42 ÖS Gönderen: ALG »

mugens

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Ağustos 02, 2007, 07:03:13 ÖS »
MERHABA ARKADASLAR SOHBETINIZE VE YORUMLARINIZA Bİ KAÇ ŞEYDE BEN EKLEMEK İSTEDİM...

ÖNCELİKLE S2000 ZATEN ATMOSFERIK BASINCTA EN YUKSEK GÜCÜ ELDE EDEN VE HERKES TARAFINDANDA ONAYLANMIŞ BİR MAKİNADIR.
1000 CC BASINA 120 HP ÇOK YUKSEK VE TATMİN EDİCİ Bİ GÜÇ.
DİĞER ARKADAN İTİŞLİ ARABALARDAN AYIRAN ÖZELLİĞİ İSE ASC,DSC,TRACK OFF V.S. GİBİ ANTİ PATINAJ SİSTEMİNİN OLMAMASI.BUNUN
YERİNE VSA YARI KİLİTLİ DİFRANSİYEL VAR VE ÇOKTA TATMİN EDİCİ.
YAKLASIK 1,5 SENEDIR 2005 MODEL S 2000 KULLANIORUM VE BENDE ARABAYI ILK ALDIGIMDA ISKENDER ARKADASIMIZ GIBI ARABAYI YUKLEMEK ISTEDIM  <nohapy 10 NUN UZERINDE SAYILI USTA ILE GORUSTUM HERKES OLUR DEDI ISTEDIGIN PERFORMANCE ALIRSIN DEDİ.
400 HP DEIL 650 HP KADAR CIKARTIRIZ DEDI AMA HAFTADA BI KERE SERVISE ÇAY İÇMEYE GELİRSİN DE DEDİLER.
YANİ BU ARABA ZATEN FABRIKA CIKISININ EN UST SEVIYESINDE CIKAARTILMIS BI ARABA HİÇ GEREK YOK BU  KDR YÜKLEMEYE ARABAYI
ZATEN STOCK HALIYLE BILE TAM PERFORMANCE KIMSE ALAMAZ INANIN BANA ÇÜNKÜ ARABANIN NE ZMN NE YAPACAGI HIC BELLI OLMUO
BELKİ KOMİK GELECEK AMA 3.VİTES DEN 4.VİTESE GECERKEN BILE ARKASI ÖNE GELMEYE ÇALIŞIO BU MAKİNANIN.
ZATEN ÖRNEKLERIDE VAR MESELA ANTALYA PLAKALI MASLAKTA BEYAZ BI S2000 VAR 650 HP LIK BI CANAVAR.AMA O ARABAYI GUNLUK
KULLANIMDA KULLANMAK COK ZOR HATTA İMKANSIZ BEN NE ZMN MASLAĞA GİTSEM GÜZELİM ARABA ORDA YATIO :ağlaa

BENCE MODIFIYE ISLEMLERINI SERVIS GARANTILI ******DA MUGEN PARCALARI ILE YAPABILIRSIN SANA TAVSIYEM BU OLUR.

BNM ARABADA .MUGEN BEYİN
                     .İNJEN KOMPLE HEADERS  PERFORMANCE EGSOZ SISTEMI MEVCUT
                     .İNJEN AÇIK HAVA FİLTRESİ
                     .İRİDYUM BUJİ(BU İŞLEMİ SAKIN UNUTMA YOK 5.000-6.000 KM DE BİR BUJI DEISTIRIRSIN)
                     .MUGEN FREN SİSTEMİ(GERCEKTEN COK ZEVKLIO OLUYO GAZA BASIOSUN GIDIO FRENE BASIOSUN DURUO >=ok
                     .3.5 MM LIK BI DE YAY KYDUGUN ZMN YOL TUTUS DAHA İİ OLUR.

BU İŞLEMLERDEN SONRA BNM ARABANIN YAKLASIK VERİLERİ 290 HP BULUO....

UNUTMA ALACAĞIN ARABA KUPON BİR ARABA VE SERVİS GARANTİSİ DIŞINDA İŞLEM YAPTIRIRSAN BAŞIN ÇOK AĞRIR.

NOT:650 HP HONDA S2000 ISTIOSAN YAKLASIK TUTARI 1 SENE ÖNCE 20.000 YT İLE 22.000 YTL ARASI DEISIYODU.

HERKESE İİ GÜNLER KAFANIZI ŞİŞİRDİM AMA..

iskender

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : Ağustos 02, 2007, 09:17:39 ÖS »
yok kardeşim neden kafamızı şişiresin verdiğin bilgiler ciddi teşekur ederim. bende zatem arabayı yuklemekten vazgeçtım gerenk yok headers egzos yeter gıbıme gelıo  fazlası hem bana hem arabaya zarar... hayırlısıyla bi oturim direksiyonuna yapıcaz bişiler

vti18

« Yanıtla #49 : Ağustos 02, 2007, 09:37:20 ÖS »
atmosferik 400 hp mi :) birkac sayı onceki trtuningte bi tane s2000 dynoya cikarmişlardı; aem v2 cold air intake, j's racing beyin,j's racing headers,hks catback egzost, hks bujiler falan sonuc; 258hp(stock 229hp cıkmıs)... bence sagdan soldan duyulan seylere fazla inanmamak lazim gokmen ustanın yanindakiler once benim ariza işigimi sondursunler sonra s2000 i 400 hp yaparlar  >%6rol