Gönderen Konu: Yeni Arabam Hakkında Biraz Bilgi Lütfen  (Okunma sayısı 15255 defa)

istemio

Ynt: Yeni Arabam Hakkında Biraz Bilgi Lütfen
« Yanıtla #25 : Ekim 13, 2011, 08:33:21 ÖÖ »
sevgili kardeşim,İnşallah güle güle kullan.
benim de 2011 beyaz premıumum var.beyaz bizim arabalarımıza çok yakışıyor.ama gri de hoş duruyor.
bu arada bizim kasalarda park sensörü olmayan tek civic olarak bence tarihe geçersin.. :)
kamera taktırmak için deldireceğin alan,toplam 4 adet sensör deliğinden daha büyük.. :)
senin yerinde olsam hemen fikrimden vaz geçer ve sensörümü taktırırım.kamera farklı, sensör çok farklı..bir ağabey tavsiyesi....
kazasız belasız günler dilerim...

06VG544

« Yanıtla #26 : Ekim 13, 2011, 08:54:52 ÖÖ »
benim de 2011 beyaz premıumum var.beyaz bizim arabalarımıza çok yakışıyor.ama gri de hoş duruyor.
bu arada bizim kasalarda park sensörü olmayan tek civic olarak bence tarihe geçersin.. :)
kamera taktırmak için deldireceğin alan,toplam 4 adet sensör deliğinden daha büyük.. :)
senin yerinde olsam hemen fikrimden vaz geçer ve sensörümü taktırırım.kamera farklı, sensör çok farklı..bir ağabey tavsiyesi....

Çok teşekür ederim sensörde üzerime büyük bir baskı uygulanıyor hem forumdan hem yakın çevremden bu gidişle onuda taktıracam sanırım zatan 100-150 tl arası bir şey renk konusuna gelince zaten bütün renklerinde uzaktan bakınca kaçılın ben geliyorum havası var :) Ama çevremdeki herkezin aracı beyaz bende benimki sırıtsın aralarında istiyorum bunlar bir yana sabah haberlerde ÖTV ye zam yazısını görünce geçirdiğim şok içden gelen derin bir sesle çok güzel sözler sarfettikten sonra bayıiyi aradım beni etkiliyormu diye allah dan ferahlatan cevabı aldım ondan sonra camlara film için fiyat dediğimde 300-400 arası birşeyler ararız dediler sizce abartımı bu fiyat

ozkanshn

« Yanıtla #27 : Ekim 13, 2011, 09:11:23 ÖÖ »
ben yetkili serviste yaptırdım 300tl 2 numara dışarda araştırdığımda kapıyı sökenler,filmi ayarlayamanlar olduğunu görünce arada da fazla bi fark göremeyınce serviste yaptırdım. Yalnız gece kapımın kitlenmediğini gördüğümde şok oldum ki hemen servisi aradım ve gece arabayla gelip mandalın temassızlık yaptığını söyleyip halletmişlerdi:)

Loss Minute

« Yanıtla #28 : Ekim 13, 2011, 09:12:08 ÖÖ »
Aracın şimdiden hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Renk konusunda ben genel olarak beyaz ve siyah rengi doğru bulmuyorum otomobillerde. Geçen servise gittiğimde makyajsız kasa bordo civic gördüm çok yakışıyor arabaya ama malesef yeni kasa ilk çıktığında vardı o renkten ve fazla satılmadı biliyorum. Füme ve bej renkleri bir incele. Tabi bu senin tercihin. Ama araç içini mutlaka bej renk tercih et. Daha ferah oluyor otomobil.
Hatchbak araçdan sedan araca geçen biri olarak park sensörü büyük ihtiyaç bunu özellikle belirteyim. Zaten aracın burnunu görmen imkansız zamanla alışırsın ama arka kısım için sensör güzel çözüm.
Tekrardan hayırlı olsun...

06VG544

« Yanıtla #29 : Ekim 13, 2011, 09:45:04 ÖÖ »
ben yetkili serviste yaptırdım 300tl 2 numara dışarda araştırdığımda kapıyı sökenler,filmi ayarlayamanlar olduğunu görünce arada da fazla bi fark göremeyınce serviste yaptırdım. Yalnız gece kapımın kitlenmediğini gördüğümde şok oldum ki hemen servisi aradım ve gece arabayla gelip mandalın temassızlık yaptığını söyleyip halletmişlerdi:)

Bilgi için teşekkür ederim bayiden sonra tanıdığım bildiğim 3 yeri daha aradım dediğin gibi hemen hemen aynı rakamlar uçuyor en temizi bayide yaptırıp almak .

Aracın şimdiden hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Renk konusunda ben genel olarak beyaz ve siyah rengi doğru bulmuyorum otomobillerde. Geçen servise gittiğimde makyajsız kasa bordo civic gördüm çok yakışıyor arabaya ama malesef yeni kasa ilk çıktığında vardı o renkten ve fazla satılmadı biliyorum. Füme ve bej renkleri bir incele. Tabi bu senin tercihin. Ama araç içini mutlaka bej renk tercih et. Daha ferah oluyor otomobil.
Hatchbak araçdan sedan araca geçen biri olarak park sensörü büyük ihtiyaç bunu özellikle belirteyim. Zaten aracın burnunu görmen imkansız zamanla alışırsın ama arka kısım için sensör güzel çözüm.
Tekrardan hayırlı olsun...

Amin. Teşekkür ederim iç döşeme olarak koyu tercih etmemin sebebi özellikle torpitonun olduğu kısımda kendini bilmez bazı arkadaşlarımın bacaküstü atarken sağa sola ayakkabalarını vurmaları ve sıyah iz bırakamsı eski arabamda beni deli ediyordu renk olarak aslında piyasada nadir gördüğüm kum rengi dedikleri bir renk dolaşıyor altın gibi çok tatlı duruyordu ama üretilmiyormuş tercihim zaten füme ve gümüş dü fümenin iç döşemerli açık olduğundan gümüşe karar kıldım sensörde hala kararsızım bir kesim arkadaşım zaten kamera var sensörü neyapacaksın tamponda mermi delikleri gibi 5 tane delikle dolanmaya gerek yok diyende var siz değerli arkadaşlarım gibi taktır diyende var :D bende artık aracı teslım alırken o ankı psıkolojık durumuma gore karar vereceğim

istemio

« Yanıtla #30 : Ekim 13, 2011, 10:40:31 ÖÖ »

Çok teşekür ederim sensörde üzerime büyük bir baskı uygulanıyor hem forumdan hem yakın çevremden bu gidişle onuda taktıracam sanırım zatan 100-150 tl arası bir şey renk konusuna gelince zaten bütün renklerinde uzaktan bakınca kaçılın ben geliyorum havası var :) Ama çevremdeki herkezin aracı beyaz bende benimki sırıtsın aralarında istiyorum bunlar bir yana sabah haberlerde ÖTV ye zam yazısını görünce geçirdiğim şok içden gelen derin bir sesle çok güzel sözler sarfettikten sonra bayıiyi aradım beni etkiliyormu diye allah dan ferahlatan cevabı aldım ondan sonra camlara film için fiyat dediğimde 300-400 arası birşeyler ararız dediler sizce abartımı bu fiyat
sevgili kardeşim,servis, benim aracıma Llumar marka cam filmini 200 tl ye takmıştı.bence çok uygundu.sen de pazarlık yap muhakkak..Tekrar güle güle kullan

Ouzhan_

« Yanıtla #31 : Ekim 13, 2011, 10:43:58 ÖÖ »
4 tane delikten bişey olmaz taktırın gitsin. zaten sensörü gövde rengine boyuyolar cok sırıtmaz .ben aracı alırken deri koltugu(1000tl) cam filmi(300) alarmı(250) hepsini orda yaptırdım yaptırırkende basım agrıdımı basınızı agrıtırım dedim :D bu yaptırdıgımıda kaskoyada islettirdim koltugu 1250 tl cam filmini 400tl alarmı 250tl olarak park sensörünü onlar hediye ettiler onuda 300 tl olarak kaskoya işlettim (park sönsörüde dikiz aynasını üstünde metrajlı)  şimdi kafam rahat. demek istedigim ne yaptırıyosan yaptır serviste sonradan ugrasma

06VG544

« Yanıtla #32 : Ekim 13, 2011, 11:11:12 ÖÖ »
4 tane delikten bişey olmaz taktırın gitsin. zaten sensörü gövde rengine boyuyolar cok sırıtmaz .ben aracı alırken deri koltugu(1000tl) cam filmi(300) alarmı(250) hepsini orda yaptırdım yaptırırkende basım agrıdımı basınızı agrıtırım dedim :D bu yaptırdıgımıda kaskoyada islettirdim koltugu 1250 tl cam filmini 400tl alarmı 250tl olarak park sensörünü onlar hediye ettiler onuda 300 tl olarak kaskoya işlettim (park sönsörüde dikiz aynasını üstünde metrajlı)  şimdi kafam rahat. demek istedigim ne yaptırıyosan yaptır serviste sonradan ugrasma

Bak şimdi kanıma girdin yaptırmışken deri döşemeyide yaptırayım çıksın aradan :D

Ouzhan_

« Yanıtla #33 : Ekim 13, 2011, 11:21:18 ÖÖ »

Bak şimdi kanıma girdin yaptırmışken deri döşemeyide yaptırayım çıksın aradan :D
42bin tl ye elegance manuel diye anlaştım satıs temsilciside benim kanıma girdi 2 bin tl aksesuar yapıtırıp geldim.önceki yazdıgıma ek olarak cam ve bagaj spoileride var  :D

ozkanshn

« Yanıtla #34 : Ekim 13, 2011, 01:11:51 ÖS »
en gerekli olan bana göre aracımda siyah olduğundan cam filmi ve rüzgarlık aracın dış görünüşünü %100 değiştiriyor. Hele ki yolda filmsiz civic görünce bomboş geliyor. İç aksesuar olarakta ışıklı kapı eşiği favorim akşamları çok değişik bir hava katıyor.

istemio

« Yanıtla #35 : Ekim 13, 2011, 01:24:13 ÖS »
[/quote]
ben de siyah deri döşememi aracımı alırken serviste yaptırmıştım.Çokta beğenmiştim.ön koltuklara honda armasına kadar yapıyorlar.
yalnız geçenlerde team honda da bir kardeşimizin ukatılımı vardı.diyorduki:deri döşeme yaptıranlar,kumaş kaplamalarınızı servise bırakmayın muhakkak isteyin size versinler yazmıştı.ben üzerinden 10 ay geçmiş olduğu için tabiiki isteyemedim.siz aynı hatayı yapmayınız...

06VG544

« Yanıtla #36 : Ekim 13, 2011, 02:05:21 ÖS »
en gerekli olan bana göre aracımda siyah olduğundan cam filmi ve rüzgarlık aracın dış görünüşünü %100 değiştiriyor. Hele ki yolda filmsiz civic görünce bomboş geliyor. İç aksesuar olarakta ışıklı kapı eşiği favorim akşamları çok değişik bir hava katıyor.

sanırım istediğim cam rüzgarlığı bayide yok yanlış hatırlamıyorsam mugen olması lazım 85 tl ön akra birleşik gibi duruyor ve gerçektende çok yakışıyor arabaya tercihim o olacak

ben de siyah deri döşememi aracımı alırken serviste yaptırmıştım.Çokta beğenmiştim.ön koltuklara honda armasına kadar yapıyorlar.
yalnız geçenlerde team honda da bir kardeşimizin ukatılımı vardı.diyorduki:deri döşeme yaptıranlar,kumaş kaplamalarınızı servise bırakmayın muhakkak isteyin size versinler yazmıştı.ben üzerinden 10 ay geçmiş olduğu için tabiiki isteyemedim.siz aynı hatayı yapmayınız...
[/quote]

bilgi için teşekkürler o konuyu okumuştum dikkat edilecek hususlar listeme ekledim :)

ozkanshn

« Yanıtla #37 : Ekim 13, 2011, 03:28:07 ÖS »
serviste takılan mugen rüzgarlık 200 tl ve arkadan öne doğru dediğin gibi

06VG544

« Yanıtla #38 : Ekim 13, 2011, 04:14:08 ÖS »

one yav ocak söndüren fiyat az önce birkaç siteye baktım 61 tl ile 85tl arasında değişiyor :)

« Son Düzenleme: Ekim 13, 2011, 04:18:13 ÖS Gönderen: 06VG544 »

2432

« Yanıtla #39 : Ekim 13, 2011, 04:47:20 ÖS »

one yav ocak söndüren fiyat az önce birkaç siteye baktım 61 tl ile 85tl arasında değişiyor :)

ben de baktım int de satış yapanlara da kalitesinden yana düzgün konuşamıyorlar hocam. kaçamak cevap veriyorlar. özellikle birisi aynı ürünü 4 farklı fiyattan satışa çıkarmış ki sebebini sordum kalite farkından dedi bunların kalitesi 2-3 lira lık mı farklar doğuruyor dedim yanıt alamadım.
moda car.com.tr adresinden buldum ki herkes genelde modacar markasını öne sürerek satıyorlar ürünlerini
http://www.modacar.com.tr/urun/sunplex-mugen-model-hcivic-2006-uzeri-on-arka-ruzgarlik-seti-42c012.aspx?ttype=Reviews#pt

darkless

« Yanıtla #40 : Ekim 13, 2011, 05:19:06 ÖS »
gg den bak mugen rüzgarlıgı sem t u n i n i g var ordan al servisten aksesuar alma fena gazlıyorlar ki onlarda ist ten alıyor

06VG544

« Yanıtla #41 : Ekim 15, 2011, 09:12:03 ÖÖ »
Eyvallah sağğolasınız birde aklıma takıldı bu arabanın gri muhabbeti kafamı karıştırdı benim bildiğim tek gri var o da gümüş diye geçiyor forumda bir kaç yerde gördüm galaxy grisi diye o ne oluyor :D bayiyi aradım onlarda başka gri tonu yok gri gridir diyor bir koyu tonuda zaten füme

istemio

« Yanıtla #42 : Ekim 15, 2011, 09:14:11 ÖÖ »
Eyvallah sağğolasınız birde aklıma takıldı bu arabanın gri muhabbeti kafamı karıştırdı benim bildiğim tek gri var o da gümüş diye geçiyor forumda bir kaç yerde gördüm galaxy grisi diye o ne oluyor :D bayiyi aradım onlarda başka gri tonu yok gri gridir diyor bir koyu tonuda zaten füme
kardeşim günaydın,hiç aklına takma.. gümüş griden başka gri yok.tek bir gri civic var.diğer renk füme.aynen senin dediğin gibi....

06VG544

« Yanıtla #43 : Ekim 15, 2011, 09:17:40 ÖÖ »
kardeşim günaydın,hiç aklına takma.. gümüş griden başka gri yok.tek bir gri civic var.diğer renk füme.aynen senin dediğin gibi....

Günaydın. Eyvallah abi sağolasın kafamdaki bir soru işareti daha kayboldu :) kaldı 15 gün poff geçmiyor

istemio

« Yanıtla #44 : Ekim 15, 2011, 10:46:44 ÖÖ »

Günaydın. Eyvallah abi sağolasın kafamdaki bir soru işareti daha kayboldu :) kaldı 15 gün poff geçmiyor
Kardeşim,
ben de aracımı beyaz istediğim için 25 gün beklemiştim.dediğin gibi günler geçmemişti.Ancak arabanız hazır efendim diye telefon gelipte bayii ye gittiğinde ve anahtarı eline alıp koltuğa oturduğunda ohhhh iyiki Honda almışım da beklemişim diyeceksin ve o beklediğin günleri çoktan unutmuş olacaksın..
Şimdiden hayırlı sürüşler dilerim..kazasız belasız.................

06VG544

« Yanıtla #45 : Ekim 18, 2011, 09:40:24 ÖÖ »
Biraz garip bir soru olacak ama bagaj kapağındaki stoplar yanıyormu yoksa süsmü o kadar inceledim arabayı dün yolda dikkatimi çekti araba duruyor farlar açık ama ışık mışık yanmıyor :D bu arada kaldı 10 gün

2432

« Yanıtla #46 : Ekim 18, 2011, 01:44:37 ÖS »
Biraz garip bir soru olacak ama bagaj kapağındaki stoplar yanıyormu yoksa süsmü o kadar inceledim arabayı dün yolda dikkatimi çekti araba duruyor farlar açık ama ışık mışık yanmıyor :D bu arada kaldı 10 gün
bagaj kapağındakiler stop değil arkadaşım. soldaki sis farı, sağdaki de içi boş olarak soldakinin simetriği.