Gönderen Konu: Yeni Arabam Hakkında Biraz Bilgi Lütfen  (Okunma sayısı 15132 defa)

06VG544

Yeni Arabam Hakkında Biraz Bilgi Lütfen
« : Ekim 11, 2011, 09:05:54 ÖÖ »
Öncelikle selamınaleyküm THT ailesi yaklaşık 20dk uygun bir konubaşlığı bulamadım ve en son şu anki başlık olsun dedim umarım sıkıntı olmaz :) Gelelim konuya aldığım araba Honda Civic Elegance 2012 yaklaşık 10 aylık bir serüvenin ardından cumartesi de yeter gari kalk git al diye vahi indikten sonra plazaya gittim geçen ayki zammın üstüne bir kez daha zam gelmiş yani arabanın liste fiyatı 47.300 tl olmıuş oh dedim vatan milet sakarya gelsin bakalım dedikten parksensru ve cam altı mıkelajı hedıye dendı bende isteklerimi sıraladım navigasyon + arkakamera , kapı eşiği ışıklı civic yazsı da olsun dedım tamam dedıkten sonra madem kamera var arka tampona boş yere 4 tane delik açmanın bir anlamı yok onu kaldıralım dediğimde onun yerine kavucuk paspas verdiler en sonrasında fiyat işine soyunduk ve 47.300 de anlaşmaya vardık ha dedik tamam benim limitlerimin altında derken kasko 1.000 tl sigorta 350 tl kredi masrafları noter vs.vs. kabaca araba yine 50.000 i buldu :D almadan önce 3 renk arasında gittim geldim ben ısrarla iç döşemesinin siyah olmasını istedim böylece çok istememe rağmen füme rengini eledim sonraki 2 seçeneğim beyaz ve gümüşdü galeride hali hazırda beyazı vardı ancak bagaş kapağını açtığımda büyük bir şok yaşadım plaka aydınlatma kısmındaki kaplamanın işçiliğini görünce çıldırdım ha bilemiyorum belki servis teslim etmeden sonra son bir rütuş atıyordur ama oradaki işçiliği gördükten sonra beyazdanda birden soğudum ve sonunda gümüşe karar kıldım ve siparişimi verdim teee bu ayın sonunda geliyor yetişirse ay sonu yetişmez ise kasımın ilk haftası allah nasip ederse uzun bir marotonun sonunda arabama kavuşuyorum çok uzattım sanırım ama içimde çocukca bir sevinç var kusura bakmayın :D gelelim bana aracı teslim alırken nelere dikkat edeceğim konusuna forumda araştırma yaptım ama bulamadım malesef belkide benim beceriksizliğimden kaynaklanıyor ama engin bilgilerinize danışayım dedim özelliklede şunları merak ediyorum

1-navigasyon istedim tam anlayamadım oradaki arkadaşın nedemek istediğini ama sanki eski teypinide vereceğim dedi sanki bu mümkünmü
2-satışı yapan geç bayan arkadaşımız karlı marlı birşey dedi gürültüden onuda anlamadım onların ne kadar ıvır zıvırı varsa onlarıda verelim dedi
3-malum aracın içinde 2bin tl lik teyp olacağından cam filmini servisdemi yaptırayım yoksa dışarda dahamı hesaplı olur

aklıma gelen bunlar bunlar dışında bana engin bilgileriniz paylaşabilirseniz çok sevinirim

sevgiler ve saygılar

Volkan GİRGİN

quiard

Ynt: Yeni Arabam Hakkında Biraz Bilgi Lütfen
« Yanıtla #1 : Ekim 11, 2011, 10:42:09 ÖÖ »
1- Navigasyon serviste monte edilirken eski ünite gögüs çerçevesi ile çıkarılacak ve size teslim edilecek..
bende evde kutusunda duruyor.. bazıları ise gittigidiyor, sahibinden gibi sitelerde satmaya çalışıyor..

2- Karlık olmasın o :)

3-cam filminin navigasyon ünitenize bir faydası yok, ünite sıradan oto hırsızlarınca sokülebilecek birşey değil.. Ben cam filmini aracı almadan önce servise yaptırdım. istediğim malzemeyi kullandılar ve bir problem olsaydı servis ile muhattap olmayı tercih ettim..

park sensörüne gelince, keşke vazgeçmeseymişsiniz, 2010 dan bu yana nerdeyse tüm satılan civic lere hediye verildiği için sanırım 2012 olup park sensörsüz tek araç sizinki olacak.

06VG544

« Yanıtla #2 : Ekim 11, 2011, 11:05:59 ÖÖ »
1- Navigasyon serviste monte edilirken eski ünite gögüs çerçevesi ile çıkarılacak ve size teslim edilecek..
bende evde kutusunda duruyor.. bazıları ise gittigidiyor, sahibinden gibi sitelerde satmaya çalışıyor..

2- Karlık olmasın o :)

3-cam filminin navigasyon ünitenize bir faydası yok, ünite sıradan oto hırsızlarınca sokülebilecek birşey değil.. Ben cam filmini aracı almadan önce servise yaptırdım. istediğim malzemeyi kullandılar ve bir problem olsaydı servis ile muhattap olmayı tercih ettim..

park sensörüne gelince, keşke vazgeçmeseymişsiniz, 2010 dan bu yana nerdeyse tüm satılan civic lere hediye verildiği için sanırım 2012 olup park sensörsüz tek araç sizinki olacak.

Hocam karlık değil o yav eminim ürünleri dedi sanırım tahminim iç döşeme koruma vs.vs. gibi park sensörüne gelince içime sinmedi açıkcası tamponda 4 tane geliğin açılması zaten kamera olacağından onun yerine kapı eşiğini tercih ettim :) bilgiler için teşekkür ederim

bozdemir

« Yanıtla #3 : Ekim 11, 2011, 11:23:09 ÖÖ »

Hayırlı uğurlu olsun. Her yer işte vardır bir hayır. Yalnız benim anlamadığım plaka aydınlatmasının orada nasıl bir işlem vardı. Tam olarak nereyi kastettiniz.

06VG544

« Yanıtla #4 : Ekim 11, 2011, 11:35:49 ÖÖ »

Hayırlı uğurlu olsun. Her yer işte vardır bir hayır. Yalnız benim anlamadığım plaka aydınlatmasının orada nasıl bir işlem vardı. Tam olarak nereyi kastettiniz.

alt kısımdaki dikdörtgen olarak sanki yapıştırılmış gibi bir görünümü var yamuk yumuk duruyordu keşke resmini çekseydim ama o sırada alım işlerinin heyecanıyla aklıma gelmedi umarım anlatabilmişimdir

ozkanshn

« Yanıtla #5 : Ekim 11, 2011, 01:02:55 ÖS »
cam filminni serviste yaptırman daha mantıklı hatta pazarlığının içine onu da koysan iyi olurdu zira ben hala kapı eşiği, cam filmi, rüzgarlıktan birkaçını pazarlık içine koymadığıma pişmanım. Arabayı alırken mutlaka aracın her yerine iyce bak 2011 model aracımı sa....... bayisinden alırken aracımda beyaz noktalar olduğunu gördüm satış temsilcisi üzerinde paket gibi bişey olduğundan kaynaklandığını yıkamada geçeceğini söylediğinden ve ilk aracımı alma sevinciyle hemen yola koyuldum. Geldiğimde ilk 1000 bakımına götürdüm ve ilimin servisinde bunların çıkmadığını ne olduğunu sorduğumda boya olduğunu söylediler. Aracın üstünde yağlı boya yapılmış gibi her tarafında beyaz lekeler oluşmuştu (aracım siyah) servisi aldığım bayi ile görüştürerek boya koruma yaptırarak hallettim. Aslında bana göre davalık bir konuydu sonuçta 43 milyar verip arabanın her yeri boyanmış bir araba alıyosun ama uzatmadım. Navigasyon taktırırsan aracın orijinal teybini de alabiliyorsun onu söylemek istemiş...

06VG544

« Yanıtla #6 : Ekim 11, 2011, 01:42:26 ÖS »
cam filminni serviste yaptırman daha mantıklı hatta pazarlığının içine onu da koysan iyi olurdu zira ben hala kapı eşiği, cam filmi, rüzgarlıktan birkaçını pazarlık içine koymadığıma pişmanım. Arabayı alırken mutlaka aracın her yerine iyce bak 2011 model aracımı sa....... bayisinden alırken aracımda beyaz noktalar olduğunu gördüm satış temsilcisi üzerinde paket gibi bişey olduğundan kaynaklandığını yıkamada geçeceğini söylediğinden ve ilk aracımı alma sevinciyle hemen yola koyuldum. Geldiğimde ilk 1000 bakımına götürdüm ve ilimin servisinde bunların çıkmadığını ne olduğunu sorduğumda boya olduğunu söylediler. Aracın üstünde yağlı boya yapılmış gibi her tarafında beyaz lekeler oluşmuştu (aracım siyah) servisi aldığım bayi ile görüştürerek boya koruma yaptırarak hallettim. Aslında bana göre davalık bir konuydu sonuçta 43 milyar verip arabanın her yeri boyanmış bir araba alıyosun ama uzatmadım. Navigasyon taktırırsan aracın orijinal teybini de alabiliyorsun onu söylemek istemiş...

eyvallah özkan kardeşim teşekkür ederim bilgiler için ve yaşadığın şanssızlıkmı denir ne denir bilmem ama yaptıkları gerçektende ayıp. Umarım en kötü durumun bu olur.

hondaciwic

« Yanıtla #7 : Ekim 11, 2011, 02:56:33 ÖS »
hayırlı olsun

2432

« Yanıtla #8 : Ekim 11, 2011, 08:09:26 ÖS »
bu arada ben de 2 cümle söylemek isterim. geri görüş kamerasını tampona delmek suretiyle olduğu gibi ayrıyaten plaka aydınlatma lampalarının yanına, plaka aydınlatma lambası ile beraber yapılmış kamera modelleri de var.http://urun.gittigidiyor.com/NECVOX-HONDA-CIVIC-GERI-VITES-KAMERASI_W0QQidZZ24764354   de ki gibi. ayrıca arka park sensörünü de bütün bayiiler hediye olarak takıyorlar ki sonradan takılmasını istesen 500 lira istiyorlar. cam filmini bana sorarsan dışarıdan oldukça kaliteli yapan yerlerden de yaptırabilirsin.
keşke almışken beyazını alsaydın ancak hayırlı olsun en güzeli sahibinin içine sinenidir. ben pek incelememiştim ancak aracın bagajına koymaları gereken trafik seti var ki bunu atlamaman dileğiyle ,ben dikkat etmemiştim ve trafik setinden nasibimi aldım.

Ouzhan_

« Yanıtla #9 : Ekim 11, 2011, 08:18:52 ÖS »
hayırlı olsun civiciniz . beklemek iyidir bekleyin. belki bu heyecanı başka zaman yasamıycaksınız. aracıda teslim alırken ailenizle gidin. teslim alırkende motorlu tasıt vergisi makbuzunu ve trafik seti almayı unutmayın

carousal

« Yanıtla #10 : Ekim 11, 2011, 08:23:46 ÖS »
Aslında imkan olsa aracın boyasını test ettirmek lazım mikron bazında. Yanılmıyorsan Eskişehir'de bir bayi sonradan rötuş yapılmış bir aracı 0 ayağına satmış, aracı alan şahıs satarken araçta boya olduğunu öğrenince bayi ile mahkemelik olmuş. Arabaları tırdan indirirken çiziyorlar, sonra da boyayıp satıyorlar maalesef. Tırdan indirme kısmı tam bir fiyasko bunu yalnızca Honda için söylemiyorum, tüm markalarda böyle. Birkaç ay önce Ankara'da Renault bayisi önünde tırdan sıfır kilometre araçları indiriyorlardı, adamlar arabaları ana yolda geri viteste yaklaşık 30-40 km hızla sürüp bayinin bahçesine sokuyorlardı, görünce inanamadım.

Aslında 0 kilometre araç alındığında, garanti belgesi ve kullanma kılavuzunda belirtilen kontrollerin hepsi yapılmalı. Yağ seviyesinden tutun da, şanzımanına, tüm lamba ekipmanının çalışıp çalışmadığına, bağlantılara, hortumlara vesaire. Ayrıca bu kontroller yapıldıktan sonra ilgili sayfalar doldurulmalı, ancak maalesef bu kontrolleri yapmıyor bayiler. En azından yapıyorlarsa bile kullanma kılavuzuna işlemiyorlar.

Bu arada hayırlı olsun, keşke beyaz renk alsaydınız. Gri renk maalesef yıkandığında kendini belli eden bir renk değil. Geçtiğimiz sene aracın dışını 6 ay yıkamadım, yağan yağmurla kendi kendine temizlendi. Hiçbir fark yok. Belki de benim arabanın wax'a ihtiyacı vardır. Ancak bu sene evin karşısında inşaat çalışması olduğu için her ay yıkatıyorum, resmen çamur yağıyor otoparka. İnşaat ile otopark arası yaklaşık 750 metre olmasına rağmen muazzam toz geliyor.
« Son Düzenleme: Ekim 11, 2011, 08:26:35 ÖS Gönderen: carousal »

06VG544

« Yanıtla #11 : Ekim 11, 2011, 08:57:33 ÖS »
hayırlı olsun civiciniz . beklemek iyidir bekleyin. belki bu heyecanı başka zaman yasamıycaksınız. aracıda teslim alırken ailenizle gidin. teslim alırkende motorlu tasıt vergisi makbuzunu ve trafik seti almayı unutmayın

Çok teşekkür ederim bilgiler için aracı sanırım tekbaşıma alacağım sebebi plazanın ikamet ettiğimiz yere çok ters olması şimdi bütün bir aileyi oralara kadar sürüklemekde ayrı bir vicdan olayı lakin havalarda iyice bozdu bugün ankara resmen sınıfda kaldı :)

Aslında imkan olsa aracın boyasını test ettirmek lazım mikron bazında. Yanılmıyorsan Eskişehir'de bir bayi sonradan rötuş yapılmış bir aracı 0 ayağına satmış, aracı alan şahıs satarken araçta boya olduğunu öğrenince bayi ile mahkemelik olmuş. Arabaları tırdan indirirken çiziyorlar, sonra da boyayıp satıyorlar maalesef. Tırdan indirme kısmı tam bir fiyasko bunu yalnızca Honda için söylemiyorum, tüm markalarda böyle. Birkaç ay önce Ankara'da Renault bayisi önünde tırdan sıfır kilometre araçları indiriyorlardı, adamlar arabaları ana yolda geri viteste yaklaşık 30-40 km hızla sürüp bayinin bahçesine sokuyorlardı, görünce inanamadım.

Aslında 0 kilometre araç alındığında, garanti belgesi ve kullanma kılavuzunda belirtilen kontrollerin hepsi yapılmalı. Yağ seviyesinden tutun da, şanzımanına, tüm lamba ekipmanının çalışıp çalışmadığına, bağlantılara, hortumlara vesaire. Ayrıca bu kontroller yapıldıktan sonra ilgili sayfalar doldurulmalı, ancak maalesef bu kontrolleri yapmıyor bayiler. En azından yapıyorlarsa bile kullanma kılavuzuna işlemiyorlar.

Bu arada hayırlı olsun, keşke beyaz renk alsaydınız. Gri renk maalesef yıkandığında kendini belli eden bir renk değil. Geçtiğimiz sene aracın dışını 6 ay yıkamadım, yağan yağmurla kendi kendine temizlendi. Hiçbir fark yok. Belki de benim arabanın wax'a ihtiyacı vardır. Ancak bu sene evin karşısında inşaat çalışması olduğu için her ay yıkatıyorum, resmen çamur yağıyor otoparka. İnşaat ile otopark arası yaklaşık 750 metre olmasına rağmen muazzam toz geliyor.

esasen gri seçimimin sepeplerinden biriside oydu tozu kiri belli etmemesi ama yıkadıktan sonra birde cila sprey olayını yapınca çok güzel parlıyor birde anladığım kadarı ile son çıkan araçların boyası sinliymiş (Hangi Model aralıları olduğunu bilmiyorum) bu sepepden dolayı oldukca dikkat çekici olabiliyor :) bayi konusuna gelince aslında seervisten tanıdığımız var yani çakallık yapacaklarını sanmıyorumki olduya yaparlarsada bu bayi için büyük bir riskdir zaten ankarada 2 tane satış yeri var ve birbirleri ile rekabet içindeler o yüzden boyle ucuz numaralarla isimlerinin lekenmesini istemezler. Üşenmeyip bu kadar güzel bir yazı sunduğun içinde ayrıca teşekkür ederim
« Son Düzenleme: Ekim 11, 2011, 08:59:50 ÖS Gönderen: 06VG544 »

06VG544

« Yanıtla #12 : Ekim 11, 2011, 09:02:07 ÖS »
bu arada ben de 2 cümle söylemek isterim. geri görüş kamerasını tampona delmek suretiyle olduğu gibi ayrıyaten plaka aydınlatma lampalarının yanına, plaka aydınlatma lambası ile beraber yapılmış kamera modelleri de var.http://urun.gittigidiyor.com/NECVOX-HONDA-CIVIC-GERI-VITES-KAMERASI_W0QQidZZ24764354   de ki gibi. ayrıca arka park sensörünü de bütün bayiiler hediye olarak takıyorlar ki sonradan takılmasını istesen 500 lira istiyorlar. cam filmini bana sorarsan dışarıdan oldukça kaliteli yapan yerlerden de yaptırabilirsin.
keşke almışken beyazını alsaydın ancak hayırlı olsun en güzeli sahibinin içine sinenidir. ben pek incelememiştim ancak aracın bagajına koymaları gereken trafik seti var ki bunu atlamaman dileğiyle ,ben dikkat etmemiştim ve trafik setinden nasibimi aldım.

ilgi ve bilginiz için teşekkür ederim daha öncedende yazdığım gibi tampona fazladan delik açılması içime sinmedi onun yerine ışıklı kapı eşiğini tercih ettim trafik setinide listeme ekledim :)

abdakar

« Yanıtla #13 : Ekim 11, 2011, 09:34:12 ÖS »
Hayırlı olsun. Beklemenin heyecanı anlatılmaz yaşanır bence. Ama biraz zor geçecek günler söyleyeyim.

mali

« Yanıtla #14 : Ekim 11, 2011, 11:37:59 ÖS »
öncelikle araban şimdiden hayırlı olsun
kısmet olursa bende sıfır almayı düşünüyorum..
navigasyon kapı eşiği 2012 elegance ot düşünüyorum
size bu fiyatı hangi bayi verdi? (özeldende yazabilirsiniz)
birde anladığım kadarıyla navgasyon kapı eşiği ve kauçuk paspası pazarlık sonucu hediye etmişler gibi bişey olmuş değilmi
bu konularda beni bilgilendirirsen sevinirim.

mali

« Yanıtla #15 : Ekim 11, 2011, 11:40:20 ÖS »
fiyat araştırıyorum ve birçok bayiden fiyat aldım.
geçenlerde bende ankaradaki bayinin birisini telefonla aradım
neyse ankaradaki bayii arayınca benden sabit bir numara istediler bende yok dedim işyeri numarasıda olur dediler vardiyalı çalışıncı ordan ulaşmanızda zor dedim neyse sabit numara omlayıncı fiyat vermiyorlarmış?... neden dedim ni yani sabit numaramız olmayınca sıfır araba alamıcazmı dedim onlarda başka bayiler fiyat almak için cep tlf aradıklarını söylediler.... o zaman anladım arada çok ciddi bir rekabet olduğunu...

2432

« Yanıtla #16 : Ekim 12, 2011, 02:46:43 ÖS »
mart ayında aracımı alırken  (beyaz) elegance manuel için adana da 43500,eskişehir de 42000,ist da 42000 , kocaeli de 41500 fiyat almıştım.

bazısı kotayı tutturabilmek için kimi de kotayı tutturup da fazladan hediye edildiği için fiyattan indirime gidiyor.

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #17 : Ekim 12, 2011, 02:52:43 ÖS »
Alıntı
1-navigasyon istedim tam anlayamadım oradaki arkadaşın nedemek istediğini ama sanki eski teypinide vereceğim dedi sanki bu mümkünmü
2-satışı yapan geç bayan arkadaşımız karlı marlı birşey dedi gürültüden onuda anlamadım onların ne kadar ıvır zıvırı varsa onlarıda verelim dedi
3-malum aracın içinde 2bin tl lik teyp olacağından cam filmini servisdemi yaptırayım yoksa dışarda dahamı hesaplı olur

1-navigasyon taktırabilirsin. cyclone marka öneriyorum 1100 TL ye var.
2-servis tabiki size satmak için kar yapacaksınız dışarıdan daha uygun falan filan hikaye okuyacaktır.
3-cam filmini serviste yaptırıp 300 TL para ödemeyin.. 50 TL ye cam filmi yaptırın en temizi.. Aksaray'da yardımcı olurum.
Her 2 halukar da da cam filmini ruhsata işletemiyorsunuz..

« Son Düzenleme: Ekim 12, 2011, 02:53:57 ÖS Gönderen: TuRKiSh.Dj »

BGR19

« Yanıtla #18 : Ekim 12, 2011, 03:36:14 ÖS »
Alıntı

1-navigasyon taktırabilirsin. cyclone marka öneriyorum 1100 TL ye var.
2-servis tabiki size satmak için kar yapacaksınız dışarıdan daha uygun falan filan hikaye okuyacaktır.
3-cam filmini serviste yaptırıp 300 TL para ödemeyin.. 50 TL ye cam filmi yaptırın en temizi.. Aksaray'da yardımcı olurum.
Her 2 halukar da da cam filmini ruhsata işletemiyorsunuz..

Bence de cam filmini ucuz yatirin ola ki polis sokerse iciniz yanmasin :)

06VG544

« Yanıtla #19 : Ekim 12, 2011, 06:26:30 ÖS »
bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar TuRKiSh.Dj yarın bayiiye tekrar gideceğim bir fiyat alayım bakalım uçuk kaçık bir fiyat verirlerse aksaraya yolum çok düşüyor hem bu bahane ile tanışmış oluruz hemde yardımını seve seve alırım sağolasın ama benim gözüm iç dikiz aynasında sallanana takıldı :))))

HondaCivic10

« Yanıtla #20 : Ekim 12, 2011, 07:19:59 ÖS »
Hayırlı olsun aracınız.Aramıza bir makyajlı gümüş daha katıldı hadi hayırlısı :)

06VG544

« Yanıtla #21 : Ekim 12, 2011, 07:43:03 ÖS »
Hayırlı olsun aracınız.Aramıza bir makyajlı gümüş daha katıldı hadi hayırlısı :)

Çok teşekkür ederim allah olmyanlara daha iyilerini nasip etsin forumda imzlardaki gümüşeri görünce kalp ritmimde bir oynama oluyor :) kaldı 20 gün şafak sayar gibi yav

Ouzhan_

« Yanıtla #22 : Ekim 12, 2011, 09:43:52 ÖS »
hocam sizide ne kadar cok bekletiyorlar öyle ben 4 gün beklemiştim cıldırdım sizin daha 20 gününüz var allah yardımcınız olsun  :D

06VG544

« Yanıtla #23 : Ekim 12, 2011, 10:02:48 ÖS »
hocam sizide ne kadar cok bekletiyorlar öyle ben 4 gün beklemiştim cıldırdım sizin daha 20 gününüz var allah yardımcınız olsun  :D

Aslında renk seçimindenmidir bilmiyorum ama bu gün siyah ve beyazlar gelmiş haftaya füme geliyor ondan sonraki haftada gümüş işte ayın sonuna evrak işleri vs.vs. yetişir ise olacak olmazsa kasımın ilk haftası bayrama kalmasında  :)
« Son Düzenleme: Ekim 12, 2011, 10:03:49 ÖS Gönderen: 06VG544 »

2432

« Yanıtla #24 : Ekim 12, 2011, 10:33:41 ÖS »

Aslında renk seçimindenmidir bilmiyorum ama bu gün siyah ve beyazlar gelmiş haftaya füme geliyor ondan sonraki haftada gümüş işte ayın sonuna evrak işleri vs.vs. yetişir ise olacak olmazsa kasımın ilk haftası bayrama kalmasında  :)
dostum henüz geç kalmış sayılmazsın, gel beyazda karar kıl
ileride rütuşu var osu var busu var...