Gönderen Konu: 2012 civic gördügümde şoook oldum........  (Okunma sayısı 83374 defa)

orchun

Ynt: 2012 civic gördügümde şoook oldum........
« Yanıtla #25 : Aralık 25, 2010, 07:09:36 ÖÖ »
arkadaslar yeni civic ocak 2011 de tanıtılcak muh. amerikada bi fuarda görücüye cıkıcak diye bir yerde okumustum eger orda görücüye cıkar ve bu gördügünüz aracsa içimizi biraz rahatlatabiliriz cünkü o zman bize gelicek olan bunun biraz daha makyajlısı olur hiç olmazsa biraz daha güzel olabilir :) ama bunun tam tersi olup buna benzer bisey cıkarsa üzülüyorum ki bize gelcek arac aynen videoda gördüğümüz arac olucaktır...TEKRAR HATIRLATMAK istiyorum bu video dubaide cekilmiş ve biz dubai ile aynı kasayı kullanıyoruz :(

kacaman

« Yanıtla #26 : Aralık 25, 2010, 07:29:18 ÖÖ »
sağlam kaynaklardan öğrendiğim bilgiyi aktarayım.
evet dubai deki kasa yani cıty nin hacimlisi olan geliyormuş, ama kasanın tutmayacağı endişesi var, değiştirilmesi talep edilmiş türkiye genel merkezi tarafından ama kabul görmemiş, herkesin bilgisine.

murtilaf

« Yanıtla #27 : Aralık 25, 2010, 08:23:51 ÖÖ »
Bencede bu araç civic olamaz. Dubainin benzin sorunu olmadığı için araçları ve motor hacimleri büyük. Bu zaten oradaki her marka araçta rahatlıkla görülebilir. Ülkemizdeki mazda toyota vb. araçların oradaki modelleri çok daha büyük ve konforlu. Dolayısıyla aynı şey city'e de yansımış diyorum..

scarface

« Yanıtla #28 : Aralık 25, 2010, 09:39:16 ÖÖ »
civic honda'nın kalbidir... yeni kasa buysa Türkiye'de honda biter...

hard_die

« Yanıtla #29 : Aralık 25, 2010, 10:24:45 ÖÖ »
görüntüler daha çok cityi andırıyor ama eğer yeni kasa civic buysa inanınki bizim kasalar efsane kasa olmaya aday...

nadirgoktan

« Yanıtla #30 : Aralık 25, 2010, 11:40:20 ÖÖ »
Araba toyota olmuş

orchun

« Yanıtla #31 : Aralık 25, 2010, 12:23:25 ÖS »
Bencede bu araç civic olamaz. Dubainin benzin sorunu olmadığı için araçları ve motor hacimleri büyük. Bu zaten oradaki her marka araçta rahatlıkla görülebilir. Ülkemizdeki mazda toyota vb. araçların oradaki modelleri çok daha büyük ve konforlu. Dolayısıyla aynı şey city'e de yansımış diyorum..

arkadasım hacimlerinin byük olması sadece motora yansır yani kasada bi değişiklik yaratmaz bizim kullandıgımız araclar duabideki araclarının aynı sadece motorlar farklı...

canguder

« Yanıtla #32 : Aralık 25, 2010, 12:28:07 ÖS »
yeni kasa bu kadar çirkin olamaz. bu city'nin büyüğü gibi duruyor. mugen body kit spoiler ile belki şekil kazanabilir ama orjinal olarak beş para etmeyen bir tasarım olmuş. umarım türkiyeye bunlar gelmez.

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #33 : Aralık 25, 2010, 12:50:32 ÖS »
Video'nun altında hyundai olabilir bu araba vs. yazmışlar ben araştırdım bu araç hyundai degil ama aracın dış hatları neredeyse hyundai ve kia görünümünde.Eğer bu yeni kasa Honda Civic olursa.Bizim kasa Honda'lar efsane olur.Fakat yeni Honda'nın offical çizim resmi yayınlandı video'daki gibi bir araba değil.

orchun

« Yanıtla #34 : Aralık 25, 2010, 01:08:52 ÖS »
Video'nun altında hyundai olabilir bu araba vs. yazmışlar ben araştırdım bu araç hyundai degil ama aracın dış hatları neredeyse hyundai ve kia görünümünde.Eğer bu yeni kasa Honda Civic olursa.Bizim kasa Honda'lar efsane olur.Fakat yeni Honda'nın offical çizim resmi yayınlandı video'daki gibi bir araba değil.

Amerikalılar arabayı amerikadaki elentraya ve kialara benzetmişler ama hiçbiri hyundai dememiş aksine yazanların cogu bunu alıcaıma hyundai alırım hem daha ucuz hem daha güzel görünüyo yazmıslar ve bir cogu aracı cok cirkin ve sade bulmus

orchun

« Yanıtla #35 : Aralık 25, 2010, 01:14:22 ÖS »
yeni kasa bu kadar çirkin olamaz. bu city'nin büyüğü gibi duruyor. mugen body kit spoiler ile belki şekil kazanabilir ama orjinal olarak beş para etmeyen bir tasarım olmuş. umarım türkiyeye bunlar gelmez.

aracın içine dikkatli bakarsanız city olmadıgını anlarsınız...dikkat ederseniz direksiyon simdiki accordların aynı (2010 accordlar) ve iç tasartım yeni cıkan bi arac olan crz ile 2010 civicin karısımı yani kimse city için bu kadar ugrasmaz :)

kacaman

« Yanıtla #36 : Aralık 25, 2010, 03:38:29 ÖS »
evet araç cıty nin daha hacimlisi,
gelecek olan kasa bu.

metin07

« Yanıtla #37 : Aralık 25, 2010, 04:11:50 ÖS »
berbat. 2007-2011 kasa çok daha başarılı.

scarface

« Yanıtla #38 : Aralık 25, 2010, 05:33:19 ÖS »
ocak ayında amerikada yapılacak oto show'u bekleyip göreceğiz... yeni kasa civic ilk olarak orada boy gösterecek...

orchun

« Yanıtla #39 : Aralık 25, 2010, 05:38:09 ÖS »
arkadaslar yeni civic ocak 2011 de tanıtılcak muh. amerikada bi fuarda görücüye cıkıcak diye bir yerde okumustum eger orda görücüye cıkar ve bu gördügünüz aracsa içimizi biraz rahatlatabiliriz cünkü o zman bize gelicek olan bunun biraz daha makyajlısı olur hiç olmazsa biraz daha güzel olabilir :) ama bunun tam tersi olup buna benzer bisey cıkarsa üzülüyorum ki bize gelcek arac aynen videoda gördüğümüz arac olucaktır...TEKRAR HATIRLATMAK istiyorum bu video dubaide cekilmiş ve biz dubai ile aynı kasayı kullanıyoruz :(
ocak ayında amerikada yapılacak oto show'u bekleyip göreceğiz... yeni kasa civic ilk olarak orada boy gösterecek...

hard_die

« Yanıtla #40 : Aralık 25, 2010, 05:40:10 ÖS »
Amerikan oto showun resmi internet sayfasında yapılan açıklamaya göre 10-11 Ocak 2011 de basın mensuplarına kapılarını açıyorlar.
Yatırımcı sanayiciler için bu tarih 12-13 Ocak 2011
Kamu için ise 15-23 Ocak 2011
Bilgilerinize arz olunur :)

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #41 : Aralık 25, 2010, 09:38:08 ÖS »
Ben altındaki yazıya çok fazla bakmadım , sadece göz gezdirdim ve sonra düşündümki yok ya bu yeni civic olamaz dedim.Çünkü bu araba satmaz bu şekilde , daha sonrasında da acaba başka bir araba markasımı diye araştırmaya giriştim.Hyundai ve Kia'nın tüm modellerine baktım.Arkadaşlar ben bir Hondacı olarak şunu söyliyeyim Kia ve Hyundai'nin yeni modelleri bu arabadan çok daha guzel ve ''Kacaman'' nickli arkadaşımızın yazdıgı gibi bu araç Türkiye'ye gelirse bence hiç tutmaz.
Bir tane daha civic'mi alsak ne :D Stok yapalım bari :D :)

Amerikalılar arabayı amerikadaki elentraya ve kialara benzetmişler ama hiçbiri hyundai dememiş aksine yazanların cogu bunu alıcaıma hyundai alırım hem daha ucuz hem daha güzel görünüyo yazmıslar ve bir cogu aracı cok cirkin ve sade bulmus

goldbergbrk

« Yanıtla #42 : Aralık 25, 2010, 11:17:54 ÖS »
spy fotoğraflarla bu videodaki aracı karşılaştırınca aşağı yukarı çıkıcak kasa böyle yane  daha toparlak topan patlıcan gibi bişey yapmışlar arka stoplar aynı olur büyük ihtimal videodakiyle ama ön farlar şuanki 2011 hb civiclerdeki gibi keskin hatlardada çıkabilir birkaç resim var bununlara alakalı ama en kesin sonucu ocak 10dan sonra görücez.eski hb tarzda sedan yaparlarsa yine satar arabalar, yok bu videodaki gibi çıkarsa  kaporasını vermişim 2009 aracımın alırım kahvemi uzatırım ayaklarımı yeni kasaya yarıla yarıla gülerim :D:D:D

ramco 06

« Yanıtla #43 : Aralık 26, 2010, 08:37:22 ÖÖ »
bu araç kesınlıkle city

orchun

« Yanıtla #44 : Aralık 26, 2010, 10:51:45 ÖÖ »
spy fotoğraflarla bu videodaki aracı karşılaştırınca aşağı yukarı çıkıcak kasa böyle yane  daha toparlak topan patlıcan gibi bişey yapmışlar arka stoplar aynı olur büyük ihtimal videodakiyle ama ön farlar şuanki 2011 hb civiclerdeki gibi keskin hatlardada çıkabilir birkaç resim var bununlara alakalı ama en kesin sonucu ocak 10dan sonra görücez.eski hb tarzda sedan yaparlarsa yine satar arabalar, yok bu videodaki gibi çıkarsa  kaporasını vermişim 2009 aracımın alırım kahvemi uzatırım ayaklarımı yeni kasaya yarıla yarıla gülerim :D:D:D

arkadasım senin baktıgın arac hb olanı zaten eger üstü siyah kaplıyı söylüyorsan o hb olan ;)

vtec05

« Yanıtla #45 : Aralık 26, 2010, 02:26:02 ÖS »
abi bu araç değildir valla hiç satmaz bu ise ayrıca toyota gibi olmuş resmen......

kacaman

« Yanıtla #46 : Aralık 26, 2010, 03:08:12 ÖS »
satmayacağını türkiye genel merkezi de biliyor, değiştirilmesi talebinde bulunmuşlar, başka bir kasa gönderilsin buraya diye ama nafile, gelecek olan araç cıty nin hacimlisi.

civicci35

« Yanıtla #47 : Aralık 27, 2010, 07:03:51 ÖÖ »
valla cıty olomasını temenni ediyoruz.ancak cıty'de yeni kasa değiştirdi bu kadar çabuk yenileneceğini düşünmüyorum.zaten aracın ön panel  hariç her yeri yenilenmiş.ön panelde amerikadaki cıvıclerle neredeyse aynı.buda cıvıc olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.tek tesellimiz bugüne kadar amerikan versiyonu  ile türkiyeye gelen cıvıcde mutlaka ufak tefek te olsa makyaj farkının olması umarız bu seferde böyle olur makyajlayp gönderirler.yoksa honda türkiyede takalyı atar.

orchun

« Yanıtla #48 : Aralık 27, 2010, 07:05:57 ÖÖ »
valla cıty olomasını temenni ediyoruz.ancak cıty'de yeni kasa değiştirdi bu kadar çabuk yenileneceğini düşünmüyorum.zaten aracın ön panel  hariç her yeri yenilenmiş.ön panelde amerikadaki cıvıclerle neredeyse aynı.buda cıvıc olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.tek tesellimiz bugüne kadar amerikan versiyonu  ile türkiyeye gelen cıvıcde mutlaka ufak tefek te olsa makyaj farkının olması umarız bu seferde böyle olur makyajlayp gönderirler.yoksa honda türkiyede takalyı atar.

evet biz amerikadan farklı kasa kullanıyoruz ancak bu video dubai de cekilmiş ve biz dubaiyle aynı kasayı kullanıyoruz :(

canguder

« Yanıtla #49 : Aralık 27, 2010, 09:20:37 ÖÖ »
şu anda kullandığımız civic bir tasarım harikası honda hangi modeli çıkarsa yine sönük kalacak. tasarımda bir devrim yarattı. bunu devam ettirmesi gerekiyor. ama bu resimdeki civic ise honda büyük bir hata yapmak üzere.