TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Honda Hakkında => Konuyu başlatan: orchun - Aralık 20, 2010, 09:31:34 ÖS

Başlık: 2012 civic gördügümde şoook oldum........
Gönderen: orchun - Aralık 20, 2010, 09:31:34 ÖS
Arkadaslar sizinle bir video paylasmak istiyorum bu vidyo dubai de cekilmiş..2012 kasanın test sürüsü .... altındaki yorumlarda bir cok insan bunun amerika için cıkan city oldugunu yazmıs ama yanılıyolar bu araba city deil zaten city için kasası oldukca büyük..Bu arada direksiyonu yeni kasa accordların direksiyonuyla aynı ve iç gövde 2010 CR-Z ile benzer yani bu araç yeni cıkıyor..Honda neden böyle bisey yaptı bu araba niye bu kadar yuvarlaklastı , arka stoplar hiç güzel değil..spor sedan kimliğinden cok uzak duruyo..gercekten cok üzüldüm ve yeni kasa civic almakla dogru karar verdiğimi anladım cünkü bir 5 sene cekilmezdi..Umarım arac bu değildir ya da kasada en azından stoplar ve tamponlarda bir oynama yaparlar..."bu amerika dicek olan arkadaslara " biz dubai ile aynı kasa civic kullanıyoruz ve cekim dubai de...umarım yanılmısızdır yoksa benim için büyük hayal kırıklıgı...

http://www.youtube.com/watch?v=npteCSuXBMQ&feature=related

altındaki bir cok civic sever bu arabayı cok cirkin ve sade bulup cok üzülmüşler ve kasanın amerikadaki elentraya cok benzediğini iddaa etmişler..umarım cizgiden uzaklasmazlar....
Başlık: Ynt: 2012 civic gördügümde şoook oldum........
Gönderen: onur1980 - Aralık 20, 2010, 09:48:53 ÖS
valla cok sıradan bir arac olmuş. sanırım hondanın şuanki kasaları pirim yapacak bu kasa piyasaya cıkınca. cok basit olmus gercekten.
Gönderen: orchun - Aralık 20, 2010, 09:51:34 ÖS
ben de aynısını düşünmekteyim eger kasa buysa suanki civiclerin 2.elde fiyatları düşmez
Gönderen: onur1980 - Aralık 20, 2010, 09:53:13 ÖS
sanki city modeli gibi geldi bana ama civic oldugunu yazıyor
Gönderen: orchun - Aralık 20, 2010, 09:55:04 ÖS
citynin içini o kadar donanımlı yapıcaklarını zannetmiyorum ve city için kasası cok büyük
Gönderen: orchun - Aralık 21, 2010, 01:10:35 ÖS
güncel
Gönderen: LION - Aralık 21, 2010, 01:26:07 ÖS
o buraya gelene kadar 10 defa üz değiştirir mrk etmeyin arkadaşlar ayrıca budy kitlerini falan da bi görelim bu yurt dışı kasası ;)
Gönderen: orchun - Aralık 21, 2010, 01:31:58 ÖS
bu dubai de cıkıcak kasa zaten yazmıstım ve biz dubai ile aynı kasayı kullanıyoruz...
Gönderen: ugursenkal - Aralık 21, 2010, 01:45:33 ÖS
iğrenç ötesi olmuş
Gönderen: chevasil - Aralık 21, 2010, 04:35:25 ÖS
valla bizim 2000 model civic'i tekrar aynı yüzle piyasaya sürsen bundan daha cok satar :) iğrenç olmuş.
Gönderen: kacaman - Aralık 21, 2010, 05:30:33 ÖS
civicim şimdi daha da kıymetlendi gözümde
Gönderen: mehmet1971 - Aralık 21, 2010, 06:10:22 ÖS
Zaten bir daha civic  almayı düşünmüyordum. Bu ve buna benzer çıkarsa heççç almam. Yaşta Kemal2 e erdi zaten. D ye geçme zamanı geldi de geçiyorda.
Gönderen: kacaman - Aralık 21, 2010, 06:11:47 ÖS
mehmet hocam senin aklın passat tdı 1.6 da biliyorum
Gönderen: yalçınn - Aralık 21, 2010, 06:38:34 ÖS
city e benzemiş farları ve panjuru arkası kötü zaten....
Gönderen: orchun - Aralık 21, 2010, 06:40:34 ÖS
peki ya focusu gördünüz mü ?

http://www.youtube.com/watch?v=z-nagDXU_N0&feature=related
Gönderen: orchun - Aralık 21, 2010, 06:41:51 ÖS
honda cok hata yapıyo bence fordun bu dizaynının dizeline karsılık , hiç birimizin begenmediği benzinli oto sürücek piyasaya...çok kan kaybetmez mi sizce de ?
Gönderen: koraygeo - Aralık 21, 2010, 07:15:03 ÖS
bence honda şuanki yeni civic kadar araba satamayacak Türkiyede..ufak tefek sorunlar yaşatsada şuanki yeni kasa gerçekten süper hem iç hem dış dizayn olarak
Gönderen: scarface - Aralık 21, 2010, 07:16:40 ÖS
çok çirkin... eni kasa buysa honda kendi ayağına sıkar... yeni focus çok çok daha güzel görünüyor.
Gönderen: mehmet1971 - Aralık 22, 2010, 05:36:26 ÖÖ
Aynen öyle
Gönderen: mertxtreme - Aralık 24, 2010, 05:58:43 ÖS
Biri bana bunun City olduğunu sölesin. Honda'dan soğudum ya
Gönderen: emre16 - Aralık 24, 2010, 07:35:37 ÖS
bu ne yaaa şimdiki kasayı değiştirmeden devam etseydi çok daha iyi olurdu hep korkuyorduk inş batırmazlar diye ama sanırım korktuğumuz başımıza gelicek ve civicin 9.nesili çöp olucak.....
Gönderen: zeybek - Aralık 24, 2010, 07:42:41 ÖS
daha önce de dediğim gibi, öyle yada böyle bizim yeni kasalar efsane olcek :kiskis
Gönderen: scarface - Aralık 24, 2010, 08:44:11 ÖS
ben bunun yeni civic olduğuna inanmıyorum...
Gönderen: pcvirus - Aralık 24, 2010, 09:29:02 ÖS
ben bunun yeni civic olduğuna inanmıyorum...
aynen
Gönderen: vtecesref - Aralık 25, 2010, 06:38:08 ÖÖ
aynen bu olmaz umarım
Gönderen: orchun - Aralık 25, 2010, 07:09:36 ÖÖ
arkadaslar yeni civic ocak 2011 de tanıtılcak muh. amerikada bi fuarda görücüye cıkıcak diye bir yerde okumustum eger orda görücüye cıkar ve bu gördügünüz aracsa içimizi biraz rahatlatabiliriz cünkü o zman bize gelicek olan bunun biraz daha makyajlısı olur hiç olmazsa biraz daha güzel olabilir :) ama bunun tam tersi olup buna benzer bisey cıkarsa üzülüyorum ki bize gelcek arac aynen videoda gördüğümüz arac olucaktır...TEKRAR HATIRLATMAK istiyorum bu video dubaide cekilmiş ve biz dubai ile aynı kasayı kullanıyoruz :(
Gönderen: kacaman - Aralık 25, 2010, 07:29:18 ÖÖ
sağlam kaynaklardan öğrendiğim bilgiyi aktarayım.
evet dubai deki kasa yani cıty nin hacimlisi olan geliyormuş, ama kasanın tutmayacağı endişesi var, değiştirilmesi talep edilmiş türkiye genel merkezi tarafından ama kabul görmemiş, herkesin bilgisine.
Gönderen: murtilaf - Aralık 25, 2010, 08:23:51 ÖÖ
Bencede bu araç civic olamaz. Dubainin benzin sorunu olmadığı için araçları ve motor hacimleri büyük. Bu zaten oradaki her marka araçta rahatlıkla görülebilir. Ülkemizdeki mazda toyota vb. araçların oradaki modelleri çok daha büyük ve konforlu. Dolayısıyla aynı şey city'e de yansımış diyorum..
Gönderen: scarface - Aralık 25, 2010, 09:39:16 ÖÖ
civic honda'nın kalbidir... yeni kasa buysa Türkiye'de honda biter...
Gönderen: hard_die - Aralık 25, 2010, 10:24:45 ÖÖ
görüntüler daha çok cityi andırıyor ama eğer yeni kasa civic buysa inanınki bizim kasalar efsane kasa olmaya aday...
Gönderen: nadirgoktan - Aralık 25, 2010, 11:40:20 ÖÖ
Araba toyota olmuş
Gönderen: orchun - Aralık 25, 2010, 12:23:25 ÖS
Bencede bu araç civic olamaz. Dubainin benzin sorunu olmadığı için araçları ve motor hacimleri büyük. Bu zaten oradaki her marka araçta rahatlıkla görülebilir. Ülkemizdeki mazda toyota vb. araçların oradaki modelleri çok daha büyük ve konforlu. Dolayısıyla aynı şey city'e de yansımış diyorum..

arkadasım hacimlerinin byük olması sadece motora yansır yani kasada bi değişiklik yaratmaz bizim kullandıgımız araclar duabideki araclarının aynı sadece motorlar farklı...
Gönderen: canguder - Aralık 25, 2010, 12:28:07 ÖS
yeni kasa bu kadar çirkin olamaz. bu city'nin büyüğü gibi duruyor. mugen body kit spoiler ile belki şekil kazanabilir ama orjinal olarak beş para etmeyen bir tasarım olmuş. umarım türkiyeye bunlar gelmez.
Gönderen: Tekos - Aralık 25, 2010, 12:50:32 ÖS
Video'nun altında hyundai olabilir bu araba vs. yazmışlar ben araştırdım bu araç hyundai degil ama aracın dış hatları neredeyse hyundai ve kia görünümünde.Eğer bu yeni kasa Honda Civic olursa.Bizim kasa Honda'lar efsane olur.Fakat yeni Honda'nın offical çizim resmi yayınlandı video'daki gibi bir araba değil.
Gönderen: orchun - Aralık 25, 2010, 01:08:52 ÖS
Video'nun altında hyundai olabilir bu araba vs. yazmışlar ben araştırdım bu araç hyundai degil ama aracın dış hatları neredeyse hyundai ve kia görünümünde.Eğer bu yeni kasa Honda Civic olursa.Bizim kasa Honda'lar efsane olur.Fakat yeni Honda'nın offical çizim resmi yayınlandı video'daki gibi bir araba değil.

Amerikalılar arabayı amerikadaki elentraya ve kialara benzetmişler ama hiçbiri hyundai dememiş aksine yazanların cogu bunu alıcaıma hyundai alırım hem daha ucuz hem daha güzel görünüyo yazmıslar ve bir cogu aracı cok cirkin ve sade bulmus
Gönderen: orchun - Aralık 25, 2010, 01:14:22 ÖS
yeni kasa bu kadar çirkin olamaz. bu city'nin büyüğü gibi duruyor. mugen body kit spoiler ile belki şekil kazanabilir ama orjinal olarak beş para etmeyen bir tasarım olmuş. umarım türkiyeye bunlar gelmez.

aracın içine dikkatli bakarsanız city olmadıgını anlarsınız...dikkat ederseniz direksiyon simdiki accordların aynı (2010 accordlar) ve iç tasartım yeni cıkan bi arac olan crz ile 2010 civicin karısımı yani kimse city için bu kadar ugrasmaz :)
Gönderen: kacaman - Aralık 25, 2010, 03:38:29 ÖS
evet araç cıty nin daha hacimlisi,
gelecek olan kasa bu.
Gönderen: metin07 - Aralık 25, 2010, 04:11:50 ÖS
berbat. 2007-2011 kasa çok daha başarılı.
Gönderen: scarface - Aralık 25, 2010, 05:33:19 ÖS
ocak ayında amerikada yapılacak oto show'u bekleyip göreceğiz... yeni kasa civic ilk olarak orada boy gösterecek...
Gönderen: orchun - Aralık 25, 2010, 05:38:09 ÖS
arkadaslar yeni civic ocak 2011 de tanıtılcak muh. amerikada bi fuarda görücüye cıkıcak diye bir yerde okumustum eger orda görücüye cıkar ve bu gördügünüz aracsa içimizi biraz rahatlatabiliriz cünkü o zman bize gelicek olan bunun biraz daha makyajlısı olur hiç olmazsa biraz daha güzel olabilir :) ama bunun tam tersi olup buna benzer bisey cıkarsa üzülüyorum ki bize gelcek arac aynen videoda gördüğümüz arac olucaktır...TEKRAR HATIRLATMAK istiyorum bu video dubaide cekilmiş ve biz dubai ile aynı kasayı kullanıyoruz :(
ocak ayında amerikada yapılacak oto show'u bekleyip göreceğiz... yeni kasa civic ilk olarak orada boy gösterecek...
Gönderen: hard_die - Aralık 25, 2010, 05:40:10 ÖS
Amerikan oto showun resmi internet sayfasında yapılan açıklamaya göre 10-11 Ocak 2011 de basın mensuplarına kapılarını açıyorlar.
Yatırımcı sanayiciler için bu tarih 12-13 Ocak 2011
Kamu için ise 15-23 Ocak 2011
Bilgilerinize arz olunur :)
Gönderen: Tekos - Aralık 25, 2010, 09:38:08 ÖS
Ben altındaki yazıya çok fazla bakmadım , sadece göz gezdirdim ve sonra düşündümki yok ya bu yeni civic olamaz dedim.Çünkü bu araba satmaz bu şekilde , daha sonrasında da acaba başka bir araba markasımı diye araştırmaya giriştim.Hyundai ve Kia'nın tüm modellerine baktım.Arkadaşlar ben bir Hondacı olarak şunu söyliyeyim Kia ve Hyundai'nin yeni modelleri bu arabadan çok daha guzel ve ''Kacaman'' nickli arkadaşımızın yazdıgı gibi bu araç Türkiye'ye gelirse bence hiç tutmaz.
Bir tane daha civic'mi alsak ne :D Stok yapalım bari :D :)

Amerikalılar arabayı amerikadaki elentraya ve kialara benzetmişler ama hiçbiri hyundai dememiş aksine yazanların cogu bunu alıcaıma hyundai alırım hem daha ucuz hem daha güzel görünüyo yazmıslar ve bir cogu aracı cok cirkin ve sade bulmus
Gönderen: goldbergbrk - Aralık 25, 2010, 11:17:54 ÖS
spy fotoğraflarla bu videodaki aracı karşılaştırınca aşağı yukarı çıkıcak kasa böyle yane  daha toparlak topan patlıcan gibi bişey yapmışlar arka stoplar aynı olur büyük ihtimal videodakiyle ama ön farlar şuanki 2011 hb civiclerdeki gibi keskin hatlardada çıkabilir birkaç resim var bununlara alakalı ama en kesin sonucu ocak 10dan sonra görücez.eski hb tarzda sedan yaparlarsa yine satar arabalar, yok bu videodaki gibi çıkarsa  kaporasını vermişim 2009 aracımın alırım kahvemi uzatırım ayaklarımı yeni kasaya yarıla yarıla gülerim :D:D:D
Gönderen: ramco 06 - Aralık 26, 2010, 08:37:22 ÖÖ
bu araç kesınlıkle city
Gönderen: orchun - Aralık 26, 2010, 10:51:45 ÖÖ
spy fotoğraflarla bu videodaki aracı karşılaştırınca aşağı yukarı çıkıcak kasa böyle yane  daha toparlak topan patlıcan gibi bişey yapmışlar arka stoplar aynı olur büyük ihtimal videodakiyle ama ön farlar şuanki 2011 hb civiclerdeki gibi keskin hatlardada çıkabilir birkaç resim var bununlara alakalı ama en kesin sonucu ocak 10dan sonra görücez.eski hb tarzda sedan yaparlarsa yine satar arabalar, yok bu videodaki gibi çıkarsa  kaporasını vermişim 2009 aracımın alırım kahvemi uzatırım ayaklarımı yeni kasaya yarıla yarıla gülerim :D:D:D

arkadasım senin baktıgın arac hb olanı zaten eger üstü siyah kaplıyı söylüyorsan o hb olan ;)
Gönderen: vtec05 - Aralık 26, 2010, 02:26:02 ÖS
abi bu araç değildir valla hiç satmaz bu ise ayrıca toyota gibi olmuş resmen......
Gönderen: kacaman - Aralık 26, 2010, 03:08:12 ÖS
satmayacağını türkiye genel merkezi de biliyor, değiştirilmesi talebinde bulunmuşlar, başka bir kasa gönderilsin buraya diye ama nafile, gelecek olan araç cıty nin hacimlisi.
Gönderen: civicci35 - Aralık 27, 2010, 07:03:51 ÖÖ
valla cıty olomasını temenni ediyoruz.ancak cıty'de yeni kasa değiştirdi bu kadar çabuk yenileneceğini düşünmüyorum.zaten aracın ön panel  hariç her yeri yenilenmiş.ön panelde amerikadaki cıvıclerle neredeyse aynı.buda cıvıc olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.tek tesellimiz bugüne kadar amerikan versiyonu  ile türkiyeye gelen cıvıcde mutlaka ufak tefek te olsa makyaj farkının olması umarız bu seferde böyle olur makyajlayp gönderirler.yoksa honda türkiyede takalyı atar.
Gönderen: orchun - Aralık 27, 2010, 07:05:57 ÖÖ
valla cıty olomasını temenni ediyoruz.ancak cıty'de yeni kasa değiştirdi bu kadar çabuk yenileneceğini düşünmüyorum.zaten aracın ön panel  hariç her yeri yenilenmiş.ön panelde amerikadaki cıvıclerle neredeyse aynı.buda cıvıc olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.tek tesellimiz bugüne kadar amerikan versiyonu  ile türkiyeye gelen cıvıcde mutlaka ufak tefek te olsa makyaj farkının olması umarız bu seferde böyle olur makyajlayp gönderirler.yoksa honda türkiyede takalyı atar.

evet biz amerikadan farklı kasa kullanıyoruz ancak bu video dubai de cekilmiş ve biz dubaiyle aynı kasayı kullanıyoruz :(
Gönderen: canguder - Aralık 27, 2010, 09:20:37 ÖÖ
şu anda kullandığımız civic bir tasarım harikası honda hangi modeli çıkarsa yine sönük kalacak. tasarımda bir devrim yarattı. bunu devam ettirmesi gerekiyor. ama bu resimdeki civic ise honda büyük bir hata yapmak üzere.
Gönderen: EvolutionTheory - Aralık 27, 2010, 12:52:59 ÖS
Valla City olduğunu düşünüyorum açıkçası ben.
Gönderen: orchun - Aralık 27, 2010, 01:11:51 ÖS

maleseeff...citynin kasası daha yeni yenilendi + city için kasa genisliği ve uzunlugu oldukca büyük
Gönderen: Tekos - Aralık 27, 2010, 09:20:01 ÖS
İnşallah city olur ama ben hiç zannetmiyorum,yani city'nin boyutunu eğer bu kadar büyütürlerse civic'in boyutlarını daha da büyütmeleri lazım o zaman accordlardan bir farkı kalmaz...
Ben halen daha bunun civic olmasını kabullenmek istemiyorum ama sanırım bu yeni civic ... Genede 13-20 ocak arası bu işin en netini görecegiz...
Gönderen: scarface - Aralık 28, 2010, 07:11:55 ÖÖ
kimse inanmak istemese de sanırım bence de bu yeni civic :(
Gönderen: Jumper - Aralık 28, 2010, 08:52:44 ÖÖ
youtube üzerindeki spy videolara baktığınızda zaten çizgilerin hemen hemen aynı olduğunu anlayabiliyorsunuz, bencede oldukça berbat bir kasa
Gönderen: 23korg23 - Aralık 28, 2010, 09:52:29 ÖÖ
bence videodaki arac honda değil zaten amblem falkan yok. boşuna tedirgin olmayın arkadaslar :)
Gönderen: orchun - Aralık 29, 2010, 12:12:03 ÖS
güncell
Gönderen: HONDAHAN - Aralık 29, 2010, 12:34:24 ÖS
Ya iyi de bu "videolar" bölümünde olsaydı daha doğru olmazmıydı ? Bakın burası yanlış demiyorum. Ama videolar bölümünde olsaydı daha doğru olurdu ve biz de oraya eklenen videoya yorum yaptığımızda "bu konu vardı" diye tepki almazdık.   >:(

Neyse aynı yorumu buraya da yapıştırayım bari

<nohapy  Yok bu Japon'larda bir strateji var da ben çözemedim. Çekik gözlü efsane Toyota'dan sonra yuvarlak farlı facia Toyota gibi şimdi de Honda bizim kasalardan sonra böyle bir faciaya imza atıyor. İmza dedim de Jet Fadıl 'ın üreteceğim dediği İmza bile bundan güzelmiydi neydi   <nohapy  Neyse olsun yaa bu demektir ki bizim kasaların fiyatları minimum 3 sene düşmeyecek   >=ok
Gönderen: orchun - Aralık 29, 2010, 12:36:28 ÖS
:) tepki göstermedik ki burdaki yorumlarıda görmenizi istedik..yeni honda modeli oldugu için video değilde direk hondayla alakalı oldugu için  " honda hakkında " bölümünde paylasmak istedim ?
Gönderen: HONDAHAN - Aralık 29, 2010, 12:38:20 ÖS
Olsun olsun çok önemli değil yaa. Tepki dediğim; siz link vermişsiniz, bir başkası vardı demiş... la dedim nooluyo :)

Paylaşım için sağol bu arada.
Gönderen: orchun - Aralık 29, 2010, 12:41:11 ÖS
:) ne demek hepimizi ilgilendiriyor honda demek biz demek :)) hehehe sizin yorumunuzda cok dogru toyota 98 kasadan sonra 2002 kasada sizin dediğiniz yuvarlak farlıları cıkarmıs ve cogu bayi cok büyük sıkıntıya düşmüştü cünkü araclar satılmıyodu...honda da eger bu kasayı cıkarırsa gercekten büyük zarara ugricak burda biz sanslı olcaz cünkü sizinde belirttiginiz gibi bizim aracların fiyatları asla düşmicek ;)
Gönderen: LION - Aralık 29, 2010, 12:54:00 ÖS
bu aracın civic olduğunun kanıtı videonun üzerinde civic yazmaı mıdır? 2012 city de bulsak da rahatlasak, 2012 city olma olasılığı olamaz mı aracın arkasında model yazmıyor çünkü
Gönderen: orchun - Aralık 29, 2010, 12:55:58 ÖS
city yeni cıktı kardesim en az 4 senede değişiyor kasa ki honda 5 sene de değiştiriyor
Gönderen: LION - Aralık 29, 2010, 01:03:19 ÖS
inşallah son çıkışı yapana kadar üzreinde oynarlar biraz sanki test ediyorlardı araçları videoda kısmet artık ne diyelim ;)
city yeni cıktı kardesim en az 4 senede değişiyor kasa ki honda 5 sene de değiştiriyor
Gönderen: hakangunister - Aralık 29, 2010, 02:27:12 ÖS
Çirkin......
Gönderen: BGR19 - Aralık 29, 2010, 05:09:46 ÖS
 >ag berbay yaa ben de toyota gibi dandik olmuş die düşünüorum hantal duruo. spy fotolarla karşılaştırdım çizgiler harbi aynı ama hondanın yayınladığı resimdekine pek benzemio ben de anlamadım
Gönderen: canguder - Aralık 29, 2010, 06:44:53 ÖS
şu japonlar yazdıklarımızı okusalarda vazgeçseler şu sevdadan. 1 kişi bile beğenmedi forumdan , genel olarak düşünürsek bu araç bayilerin elinde kalır bizim kasalarda büyük prim yapar :)
Gönderen: scarface - Aralık 29, 2010, 06:58:58 ÖS
bence şimdiki kasa eski kasa konumuna geçeceği için millet alternatif sıfırları düşünür... başka markalara yönelir...
Gönderen: orchun - Aralık 29, 2010, 07:09:52 ÖS
bence şimdiki kasa eski kasa konumuna geçeceği için millet alternatif sıfırları düşünür... başka markalara yönelir...

bence hondacı hondadan vazgecmez..simdiki kasalara yönelir cevrede temiz olanlar yüksek fiyata gider
Gönderen: pcvirus - Aralık 29, 2010, 07:17:11 ÖS
valla arkadaslar
şimdiki civicleri ilk gordugumde bana çok itici gelmişti
ki
arabanın sade hali bile halen bana itici geliyor
eğer olurda bu fotolardaki arabalar 2012 model olarak çıkarsa
onlara uygulanacak body kitleri merak ediyorum açıkçası
:D:D:D:D
o zaman bakarım guzelmi kötümü die
Gönderen: HONDAHAN - Aralık 30, 2010, 04:27:58 ÖÖ
Arkadaşlar daha önce de biryerlerde söylemiştim; ben Tuzla e-5 te gözümle canlı canlı gördüm spyını. Üstünde 4 parça bez vardı; ön farların orası, arka stopların orası ve ön iki kapı. Üzülerek söylüyorum 2012 civic birebir bu.
Gönderen: RoCkWaRyUmM!!! - Aralık 30, 2010, 05:57:37 ÖÖ
yuhh be yakışmamış hic hondaya  >%Sakin desenize kendi kendini bitiriyor. bence millet diğer sıfır modellere dönüş yapar.
Gönderen: canguder - Aralık 31, 2010, 02:51:58 ÖÖ
motoru hibrit yapıp uygun fiyata satsalar ordan kurtarsa diyorum. tip olarak sınıfta kaldı şimdiden.
Gönderen: scarface - Aralık 31, 2010, 10:00:34 ÖÖ
yuhh be yakışmamış hic hondaya  >%Sakin desenize kendi kendini bitiriyor. bence millet diğer sıfır modellere dönüş yapar.

aynen katılıyorum...
Gönderen: orchun - Aralık 31, 2010, 11:37:32 ÖÖ
bence araclar piyasaya cıkmadan önce 3 4 çizim üzerine kullanıcı anketi yapılmalı....civic böyle olmasın birileri bu yorumları okusun hiçbirimiz sevmedik !!!!
Gönderen: scarface - Aralık 31, 2010, 12:13:52 ÖS
doğru söylüyorsunuz orchun... anket en güzeli olurdu...
Gönderen: mertxtreme - Ocak 01, 2011, 08:12:01 ÖÖ
valla arkadaslar
şimdiki civicleri ilk gordugumde bana çok itici gelmişti
ki
arabanın sade hali bile halen bana itici geliyor
eğer olurda bu fotolardaki arabalar 2012 model olarak çıkarsa
onlara uygulanacak body kitleri merak ediyorum açıkçası
:D:D:D:D
o zaman bakarım guzelmi kötümü die

ilker, baba haklısında bu harbiden kofti ya:) body kitten yeni araba çıkarman lazım:)
Gönderen: emre16 - Ocak 01, 2011, 03:00:34 ÖS
bütün tr deki hondacılar bir olup sesimizi duyurmaya çalışsak Hondaya işe yaramaz mı acaba?tr ye bu araba gelirse cityden az satar diye dile getirsek, hiç çıkarmasalar daha iyi veya şu an ki makyajlı civic bundan 10x daha güzel....valla düşündükçe üzülüyorum civic bu kadar kalitesiz ve kötü duramaz kianın son modelleri daha iyi honda nasıl böyle bir hataya düştü kim çizdi bu aracı yaaa....
Gönderen: forbid55 - Ocak 06, 2011, 07:26:16 ÖS
Çakma corolla olmuş, şahsen takas etmem :)

Bu da hatchback versiyonu sanırım. http://www.youtube.com/watch?v=g4EA2qw20-8
Gönderen: orchun - Ocak 06, 2011, 07:28:11 ÖS
Çakma corolla olmuş, şahsen takas etmem :)

Bu da hatcback versiyonu sanırım. http://www.youtube.com/watch?v=g4EA2qw20-8

>=ok aynen kardesim o da hatcback :((
Gönderen: forbid55 - Ocak 06, 2011, 07:40:11 ÖS
Çakan çakana valla şu hyundai marka araca bakar mısınız yaa resmen mercedes e amg serisi..
http://www.youtube.com/watch?v=nCgs1w8Ebrc&feature=fvw
Gönderen: HONDAHAN - Ocak 07, 2011, 04:45:21 ÖÖ
Genesisten sonra da bunu yapmışlar heralde. Ya vay arkadaş sonradan çıkma Hyundai bile çığır atladı, hele Kia`nın 2012 jeep'leri harika. Bu yıllanmış çınar Honda niye böyle yapar ki? Benim umurumda değil aslında, Allah kaza bela vermezse arabama 15 sene bineceğim, o denli aşığım. Ama yeni Honda'cı olacaklar için tasalanıyorum.
Gönderen: Tekos - Ocak 07, 2011, 06:25:00 ÖS
Kia'nın yeni modelleri var www.kiamotors.com bak inanamazsın çok güzel modeller çıkarmış... Optima diye bir model var şahsen ben çok begendim ama sonuçta kia işte...
Bana göre yeni çıkacak olan civic'in bu optimaya benzemesi gerekiyordu benim yabancı sitelerde okudugum o yönde ama şu anki videoya bakacak olursak uzaktan yakından hiç alakası yok ...
Genesisten sonra da bunu yapmışlar heralde. Ya vay arkadaş sonradan çıkma Hyundai bile çığır atladı, hele Kia`nın 2012 jeep'leri harika. Bu yıllanmış çınar Honda niye böyle yapar ki? Benim umurumda değil aslında, Allah kaza bela vermezse arabama 15 sene bineceğim, o denli aşığım. Ama yeni Honda'cı olacaklar için tasalanıyorum.
Gönderen: idedeler - Ocak 07, 2011, 06:35:59 ÖS
o modelin üstünde ufak tefek oynamalar yapılacağını düşünüyorum avrupaya gönderilecek modele hiç benzemiyor sanki yeni city nin daha büyük kasalısı
Gönderen: canguder - Ocak 09, 2011, 06:22:20 ÖÖ
hondadan daha cüsseli ve estetik bir civic beklerdik. ama tam tersine civic ismini öldürmüşler.
Gönderen: scarface - Ocak 09, 2011, 10:20:11 ÖÖ
Kia'nın yeni modelleri var www.kiamotors.com bak inanamazsın çok güzel modeller çıkarmış... Optima diye bir model var şahsen ben çok begendim ama sonuçta kia işte...
Bana göre yeni çıkacak olan civic'in bu optimaya benzemesi gerekiyordu benim yabancı sitelerde okudugum o yönde ama şu anki videoya bakacak olursak uzaktan yakından hiç alakası yok ...

kia optima gerçekten şahaneymiş...
Gönderen: Tekos - Ocak 09, 2011, 10:26:31 ÖÖ
Benimde çok hoşuma gitti ama ''kia'' markası adamı biraz düşündürüyor.Kaldıki yabancı forumlarda kia'nın artık eskisi gibi olmadıgı daha konforlu,saglam ve iç materyalinin daha iyi ve saglam araçlar ürettiği yönünde, neyse konu pertlemesin 5 gün'e kalmaz yeni civic'i fuar görüntüleri ile görürüz herhalde...

kia optima gerçekten şahaneymiş...
Gönderen: luke skywalker - Ocak 09, 2011, 06:50:28 ÖS
Arkadaslar sizinle bir video paylasmak istiyorum bu vidyo dubai de cekilmiş..2012 kasanın test sürüsü .... altındaki yorumlarda bir cok insan bunun amerika için cıkan city oldugunu yazmıs ama yanılıyolar bu araba city deil zaten city için kasası oldukca büyük..Bu arada direksiyonu yeni kasa accordların direksiyonuyla aynı ve iç gövde 2010 CR-Z ile benzer yani bu araç yeni cıkıyor..Honda neden böyle bisey yaptı bu araba niye bu kadar yuvarlaklastı , arka stoplar hiç güzel değil..spor sedan kimliğinden cok uzak duruyo..gercekten cok üzüldüm ve yeni kasa civic almakla dogru karar verdiğimi anladım cünkü bir 5 sene cekilmezdi..Umarım arac bu değildir ya da kasada en azından stoplar ve tamponlarda bir oynama yaparlar..."bu amerika dicek olan arkadaslara " biz dubai ile aynı kasa civic kullanıyoruz ve cekim dubai de...umarım yanılmısızdır yoksa benim için büyük hayal kırıklıgı...

http://www.youtube.com/watch?v=npteCSuXBMQ&feature=related

altındaki bir cok civic sever bu arabayı cok cirkin ve sade bulup cok üzülmüşler ve kasanın amerikadaki elentraya cok benzediğini iddaa etmişler..umarım cizgiden uzaklasmazlar....

Videonun altında birisi şöyle yazmış:You should change the title to 2012 HONDA CITY! You're spreading the public with wrong info!
Türkçe'ye tercümesi:Başlığı 2012 Honda City olarak değişmelisin.Kamuoyunu yanlış bilgilendiriyorsun.
Bir diğeri Bu araç Honda İnsight demiş.
Yani bu aracın Civic ile alakası yok bence.City olmasın?
Gönderen: casua - Ocak 09, 2011, 06:59:40 ÖS
ben de ilk gördüğümde şok oldum ama ikinci kez izlediğimde bu araba honda değil iranlıların yaptığı çakma bir araç zaten araba iran plaka bunlar oto fualarını gezip beyendikleri arabaların fotolarından bunun gibi mutatnt çakma araba yapıyorlar siz gönlünüzü ferah tutun bunun HONDA ile yakında uzaktan alakası yok benden demesi
Gönderen: kacaman - Ocak 09, 2011, 07:02:55 ÖS
arkadaşlar gaziantep akcanlar honda servisine gittim geçenlerde, serviste de bu cıty görünümlü araç gelecek dediler, şimdi neye inanalım.
Gönderen: luke skywalker - Ocak 09, 2011, 07:18:39 ÖS
arkadaşlar gaziantep akcanlar honda servisine gittim geçenlerde, serviste de bu cıty görünümlü araç gelecek dediler, şimdi neye inanalım.
O zaman doğrudur.Gelecekse Türkiye'ye bence satar,millet alışır bunada.Başka bir seçenekleri yokki.Civic satışı duracakmı yani?
Gönderen: kacaman - Ocak 09, 2011, 07:27:48 ÖS
hatta bu kasanın çok satmayacağını, piyasada tutmayacağını ve başka bir kasa gönderemezler mi diye genel merkezin japonya ile görüştüğünü, fakat kararın bu kasa olarak belirlendiğini öğrendim.
Gönderen: fatih_155 - Ocak 09, 2011, 08:22:38 ÖS
abi bu ne ya şaka gibi
Gönderen: Antoni54 - Ocak 09, 2011, 08:28:05 ÖS
ßir Araßa İtici Olur Onu Anlarımda ßu Araßa İtice DeğiL İhrenç oLmuş Sözüm ßurdan Dışarı Ama ßu Araca 40-50 ßin Verip Alan Adamın AkLı Yok Derim Ve ßenim ßiLdiğim Modifiye Camiası ßu Araßanın Yüzüne ßile ßakmaz..
Gönderen: forbid55 - Ocak 09, 2011, 09:54:53 ÖS
Her ne kadar Honda sitesinde olsak, Honda markasına gönül versek de şunu inkar edemeyiz ki Civic, Hondanın tüm markalarının toplamından belki de 5 kat çok satıyor(du) kısacası Honda'nın bel kemiği idi. Sitedeki yorumlara ve videoda izlediğimiz aracın tipine bakacak olursak, kişisel kanaatimce Hondanın Mitsubishi, Suzuki ya da Kia dan farkı kalmayacak pazar payı olarak. Hondacıların bu tavrından kazançlı çıkan da Opel, VW, Renault, Toyota olacak.
İnşallah yeni Civic o gördüğümüz araç değildir, eğer öyle ise ben aracımı sattığımda KESİNLİKLE o aracı almam. 
Gönderen: HONDAHAN - Ocak 10, 2011, 04:26:48 ÖÖ

Optimaya harbiden bayıldım. Ama Türkiye sayfasına baktım, yok. Yine güzeller avrupaya, kıytırıklar Türkiye 'ye.
Gönderen: Tekos - Ocak 10, 2011, 06:41:40 ÖÖ
Valla ben halen daha yeni civic'in bu kadar tipsiz olacagına inanamıyorum.Honda insight'in sedan modeli yok ama sanki video'daki araba insight'in sedan modeli gibi ... Neyse 3-5 gün kaldı neyin ne oldugunu öğreneceğiz...

Optimaya harbiden bayıldım. Ama Türkiye sayfasına baktım, yok. Yine güzeller avrupaya, kıytırıklar Türkiye 'ye.
Gönderen: HONDAHAN - Ocak 10, 2011, 09:08:49 ÖÖ
Aynen, 3-5 gün kaldı göreceğiz. Ama bahisleri de açalım. :) Ben yeni civic bu derim. :)
Gönderen: canguder - Ocak 10, 2011, 12:02:24 ÖS
bu kia ne zaman çakma araba yapmayı bırakıp kendi tarzını oluşturacak merak ediyorum :) optima dediğiniz renault ismi ve tipide aynı yeni lagunaya benzemiş. Kia aynen hyundai gibi çakmacı bir firma olarak gözümde kalacaktır. Yeni civic konusunda hondanın acil birşeyler yapması gerekiyor.
Gönderen: HONDAHAN - Ocak 10, 2011, 12:48:56 ÖS
bu kia ne zaman çakma araba yapmayı bırakıp kendi tarzını oluşturacak merak ediyorum :) optima dediğiniz renault ismi ve tipide aynı yeni lagunaya benzemiş. Kia aynen hyundai gibi çakmacı bir firma olarak gözümde kalacaktır. Yeni civic konusunda hondanın acil birşeyler yapması gerekiyor.

Doğru söze ne hacet canım Kianın şuan piyasada olan modeli de civicten çakma. :D ;) Ama optima harbi güzel araba. O arabanın markası Honda olsa en az 60-70 kağıt ;)
Gönderen: Tekos - Ocak 10, 2011, 01:08:22 ÖS
+10000

Doğru söze ne hacet canım Kianın şuan piyasada olan modeli de civicten çakma. :D ;) Ama optima harbi güzel araba. O arabanın markası Honda olsa en az 60-70 kağıt ;)
Gönderen: metin07 - Ocak 14, 2011, 09:44:36 ÖÖ

Ben de Maraş Kısakürek honda servisinde sordum. Eğitime gitmiş-gelmiş olan servis elemanı, toplantıda uzmanların yeni civic hakkında hiç bir şey bilmediklerini, onların da beklemede olduklarını ve hatta "biz görmedik daha siz nerden gördünüz, o gördüğünüz değil merak etmeyin" dediklerini söyledi.
Gönderen: AhmetCvc - Ocak 14, 2011, 12:06:03 ÖS
Arkadaşlar,kasanın yenilenmesi duygusal olarak beni üzdü daha yeni almıştım civic imi :) fakat bu kasa gerçekten çok çirkin olmuş.Araç benliğini yitirmiş tek kasada.Bakın,yan yana koyun fd6 ile vtec2 yi bu aracın aynı model  olduğunu rahatça anlarsınız(bilmediğinizi varsayarak) ama fd6 ile koy bu yeni kasayı yan yana aynı bırakın modelini,aynı marka olduğunu bile söylemek zor olur.(Modelden kastım,2. isim yani civic,corolla,focus gibi,markadan kastım ilk isim honda,toyota gibi)
Fakat,fd6 ların dış ülkede olanlarına baktığımız zaman,ön farlar yenilerdeki gibi düz uzanıyo,arka farlar hafif yuvarlak.O diğer ülkelerdeki fd6 larda oldukça çirkin geliyor bana.Yani,buraya makyajlı,daha hoş ve agresif görünümlü bir civic gelebilir.Öyle olursa iyi bi kasa olur gibime geliyor.
Gönderen: HLKSLR - Şubat 09, 2011, 07:19:01 ÖÖ
Arkada 4'lü stoptan vazgeçtikleri sürece civic ruhunu kaybetmiş olacak...
Gönderen: 34CİVİC097 - Şubat 09, 2011, 11:12:01 ÖS
bence o araç bırakın civic olmasını honda bile değildir.benim bildiğim honda o kadar iğrenç bir aracı piyasaya sürmez.hondanın en zayıf halkası city bile buna 1000 basar. bence yeni civic aşağıda linkini verdiğim araç.
http://www.youtube.com/watch?v=dUFbAdlChyY&feature=related
Gönderen: koraygeo - Şubat 09, 2011, 11:45:23 ÖS
dostum bu yeni civic değil..şuan hala satışta olan tr de olmayan civic coupe
Gönderen: fearless.32 - Şubat 09, 2011, 11:49:30 ÖS
bence o araç bırakın civic olmasını honda bile değildir.benim bildiğim honda o kadar iğrenç bir aracı piyasaya sürmez.hondanın en zayıf halkası city bile buna 1000 basar. bence yeni civic aşağıda linkini verdiğim araç.
http://www.youtube.com/watch?v=dUFbAdlChyY&feature=related

Bu araba alınır işte... Sİ
Gönderen: faw13 - Şubat 09, 2011, 11:52:27 ÖS
abd için çıkan modele niye bu kadar takıldınız anlamadım ya sonuçta bu araç abd fuarında tanıtılmadı mı, detroitte hatta :D abd nin göz zevki avrupa ve japonyadan çok farklıdır, o model avrupada satılacak model değil bu gün gibi ortada, evet benimki spekülasyon ama gene de bu böyle :D
Gönderen: luke skywalker - Şubat 10, 2011, 12:03:17 ÖÖ
İşi çok gizli tutuyorlar galiba.
Türkiye için tasarlanmış olan Civic bence çok geniş bir makyaj operasyonu geçirmiş yepyeni bir uzay aracı gibi birşey olacak.
Türkiye pazarını asla kaybetmek istemezler ufak bir görsellik yüzünden.
Türk Civic severleride bizden daha iyi tanıyorlar bence.

Gönderen: faw13 - Şubat 10, 2011, 12:07:34 ÖÖ
hb gene şimdiki gibi uçlarda bir tasarım olur, sedan da gene şimdiki gibi sedanların geleceğini belirleyecek bir model olur, beğensin beğenmesin herkes 8. jenerasyon civic in şu anki genel sedan tasarımını çok ciddi biçimde etkilediğini kabul ediyor sonuçta, civic in arkası neredeyse tüm model araçlar için standart oldu, çoğu sedanın arkası birbirine benziyor şu anda, özellikle koreliler pek bir sevdiler civic i çok çaldılar :D ayrıca sınıfı için kısa kaput da büyük bi yenilik olmuştu
Gönderen: luke skywalker - Şubat 10, 2011, 12:10:10 ÖÖ
hb gene şimdiki gibi uçlarda bir tasarım olur, sedan da gene şimdiki gibi sedanların geleceğini belirleyecek bir model olur, beğensin beğenmesin herkes 8. jenerasyon civic in şu anki genel sedan tasarımını çok ciddi biçimde etkilediğini kabul ediyor sonuçta, civic in arkası neredeyse tüm model araçlar için standart oldu, çoğu sedanın arkası birbirine benziyor şu anda, özellikle koreliler pek bir sevdiler civic i çok çaldılar :D ayrıca sınıfı için kısa kaput da büyük bi yenilik olmuştu
2006 yılında yeni kasa Civic çıktığında Jetta'nın arka stop grubuna  benzerliği dikkat çekmişti ama hangisi daha önce piyasaya çıktı ki?
Gönderen: faw13 - Şubat 10, 2011, 12:11:49 ÖÖ
jetta civicten daha önce yenilendi, herhalde daha önce çıkmıştır, benim kastettiğim genel hatlarıyla ama sadece arkasından bahsettim de tüm tasarım olarak bakmak lazım
Gönderen: luke skywalker - Şubat 10, 2011, 12:23:15 ÖÖ
Sanki 2012 model Civic,Chevrolet Cruze son çıkan modelini taklit edecek gibi bir his var içimde.
Gönderen: PearL GreY MoNsteR - Şubat 10, 2011, 09:07:16 ÖS
Arkada 4'lü stoptan vazgeçtikleri sürece civic ruhunu kaybetmiş olacak...

+999999999999999999999999
Gönderen: Hayat Onda - Şubat 11, 2011, 10:21:08 ÖÖ
2012 böyle ise ben ölene kadar bu (2010) kasayı değişmem
Gönderen: pcvirus - Şubat 18, 2011, 01:58:55 ÖÖ
az önce mail geldi
saat 02:56

http://automobiles.honda.com/2012-civic/
Gönderen: BGR19 - Şubat 18, 2011, 01:10:14 ÖS
arklar poşet getirin kuscaaaaaam :(
zaten hep si ların resimleri var normaller 1,2 tane ve arkası yok resimlerde. içi biraz karışmış bi inceliim adam gibi
bu arada paylaşım için thx
evet baktım, o direksion ne ole yav üstüne bi joystick koymadıkları kalmış :(
Gönderen: fearless.32 - Şubat 18, 2011, 01:13:24 ÖS
Benim İES'in stopları bundan güzel valla.
Gönderen: BGR19 - Şubat 18, 2011, 01:16:52 ÖS
Benim İES'in stopları bundan güzel valla.
katılıorm kardeş
Gönderen: Salih6993 - Şubat 18, 2011, 01:18:40 ÖS
çok kötü walla bizim fd'lerin fiyatı artar bunlar çıkınca :D
Gönderen: odogru - Şubat 18, 2011, 09:29:22 ÖS
http://revistaautoesporte.globo.com/Revista/Autoesporte/0,,EMI212127-10142,00-HONDA+REVELA+CIVIC+PARA+EUA.html      fotolar burda...  içi dışı hepsi....
Gönderen: kacaman - Şubat 18, 2011, 09:55:26 ÖS
çok kırma bir çizgi çıkmış ortaya, cerato, şuanki civic, cıty, ınsıgnıa ve belki kızıcaksınız ama clio symbol karışımı bişey çıkmış.
Gönderen: civic_dream - Şubat 18, 2011, 10:20:09 ÖS
çok kırma bir çizgi çıkmış ortaya, cerato, şuanki civic, cıty, ınsıgnıa ve belki kızıcaksınız ama clio symbol karışımı bişey çıkmış.

kesinlikle katılıyorum
Gönderen: kırmızı - Şubat 26, 2011, 09:27:08 ÖS
Biri bana bunun City olduğunu sölesin. Honda'dan soğudum ya

kesinlikle city bu çünkü 2012 cıvıc gördüm ben
Gönderen: kırmızı - Şubat 26, 2011, 09:28:36 ÖS
honda.com adresine girin ve 2012 cıvıc görün muhteşemmmm
Gönderen: tolgaacar - Şubat 26, 2011, 09:29:07 ÖS
bizim kasalar pirim yapıcak gibi
Gönderen: esso06 - Şubat 27, 2011, 01:08:13 ÖÖ
City alt kasadan sonra en kötü tasarım.Selefinin agresif çizgileri kaybolmuş..Honda yanlışlara devam ediyor.
1-VTİdan sonra yeni bir atmosferik ''1.6'' çıkartmaması
2-Trdeki tüm Accordların otm.şanzuman olması
3-Dizel araç üretmemesi
4-Fiat bile 1.4turbo benzinli araç üretirken hala turbo seçeneğini koymaması
ve en son bu tasarım...
Gönderen: scarface - Şubat 27, 2011, 03:32:32 ÖS
City alt kasadan sonra en kötü tasarım.Selefinin agresif çizgileri kaybolmuş..Honda yanlışlara devam ediyor.
1-VTİdan sonra yeni bir atmosferik ''1.6'' çıkartmaması
2-Trdeki tüm Accordların otm.şanzuman olması
3-Dizel araç üretmemesi
4-Fiat bile 1.4turbo benzinli araç üretirken hala turbo seçeneğini koymaması
ve en son bu tasarım...

çok haklısınız...
Gönderen: scarface - Şubat 27, 2011, 03:34:20 ÖS
şimdiki yeni kasalar da prim falan yapmaz bence... eski kasa her zaman eski kasadır... ben şahsen bu yeni çıkacak kasayı beğenmeyen bir hondacı olarak, gidip eski kasa (yani şimdiki yeni kasa) araba alacağıma, başka bir markanın sıfırını alırım... sıfır her zaman daha iyidir...
Gönderen: hypn0ss - Şubat 27, 2011, 05:51:56 ÖS
inş. bu değildir.
Gönderen: kırmızı - Şubat 28, 2011, 11:19:20 ÖS
http://www.teamhondaturkey.com/forum/honda_hakkinda/veeeeeeee_iste_yeni_civic-t47836.0.html

yeni civic buuu
Gönderen: angaramos - Mart 01, 2011, 10:23:10 ÖÖ
arkadaşlar heycana gerek yok videodaki beyaz civichttp://www.youtube.com/watch?v=B2SnL8Twmqw&feature=fvw
Gönderen: angaramos - Mart 01, 2011, 10:24:23 ÖÖ
http://www.youtube.com/watch?v=B2SnL8Twmqw&feature=fvw
Gönderen: angaramos - Mart 01, 2011, 11:03:54 ÖÖ
bence eğer videodakiyse süper ötesi olmuş senin paylaştığın aracın logosu bile yok bence çakma bir araç
Gönderen: SeRDaR_!!! - Mart 01, 2011, 09:58:08 ÖS
ilk gördüğümde berbat geldi... cupe'si güzel ama sedan biraz tırt gibi tip olarak... ama başka bi foto da sevdim... :S karışık duygular içindeyim... her şeye rağmen ben kendi civic'imi seviyorum.. :))
Gönderen: ahmet290 - Mart 02, 2011, 01:42:37 ÖÖ
önden yeni vw leri andırıyo arkadan toyotanın bir aracı vardı ama adını hatırlayamadım ona beziyo  <783^2 yani kötü iç dizaynı asimetrik bi çizgi var,ön konsolda yandan yemiş gibi sanki..

bende 2007 kasalar böyle ise gelecek kasa inanılmaz olur diyodum ama hüsran..

2012 alacak olsam corollayı tercih ederdim.
Gönderen: pcvirus - Mart 02, 2011, 03:18:55 ÖS
hele bi çıksın dünya gözüyle bi görelim
ancak o zaman karar veririm
Gönderen: ersöz - Mart 23, 2011, 10:24:09 ÖÖ
 12 yıldır cıvıc'e binen birsi olarak söylüyorum.yeni kasanın daha hacimli ve ağır olduğunu düşünüyorum.Arkadaşlar cıvıclerin en büyük handikapı bence hafif ve alçak olmaları 2012 kasa ile bu sanki giderilmiş gibi geliyor bana.allahın doğancısı,şahincisinin bile  kırmızı ışıkta dururken yanımıza gelip o güzelim cıvıc'e alçak olduğu için  tepeden bakması çok sinirimi bozuyor.
Gönderen: freerhyme - Mart 24, 2011, 05:03:01 ÖS
http://automobiles.honda.com/future-cars/

bu yeni honda civic Amerika versiyonu. City nin ağabeyi gibi duruyo daha çok
Gönderen: freerhyme - Mart 24, 2011, 05:04:24 ÖS
eğer Türkiye ye de bu gelecekse kötü...
Gönderen: orchun - Mart 24, 2011, 05:10:36 ÖS
bence eğer videodakiyse süper ötesi olmuş senin paylaştığın aracın logosu bile yok bence çakma bir araç

arkadasım arac cakma değil , firmalar araclarını deneme sürüşlerine cıkarırlar , baska firmalarda görmesinler kopya almasınlar diye her tarafını gizlerler , aracları karsılastırırsan zaten bazı yerlerine bant ve plastikle kapattıklarını görürsün
Gönderen: aliylmz - Mart 24, 2011, 05:18:54 ÖS
çok kötü ya bu ne bee...hadi arka kısım neysede on tampon ne öyle yaaa.....

bu cıvıc olamazzzz hayırrr aslaa aslaaa yaaaa...
Gönderen: pcvirus - Mart 24, 2011, 11:47:49 ÖS
oldu bilee :D:D:D
Gönderen: unalkaya - Nisan 07, 2011, 03:20:29 ÖS
cok kotu
Gönderen: esso06 - Nisan 07, 2011, 10:14:26 ÖS
Honda deyince motor ve görsellik gelir akla ama bu kasayla görselliği bitirmişler adamlar...
Gönderen: luke skywalker - Nisan 07, 2011, 10:36:24 ÖS
Son görüntülere bakınca bence Honda görsellik olarak piyasayı kırıp geçirecek.
Belli olmaz belki 2010 kasaları bile eskitebilir yenisi çıkınca.
Gönderen: orchun - Nisan 07, 2011, 10:53:24 ÖS
zaten suanda heycan yaratmaya gerek yok .. türkiyeye gelicek arac bu değil ... içi aynı böyle ancak farlar ve tamponlarda

hafif oynama olucak ... 2012 de civic de dizelde olucak sölemedi demeyin
Gönderen: esso06 - Nisan 08, 2011, 06:26:21 ÖS
zaten suanda heycan yaratmaya gerek yok .. türkiyeye gelicek arac bu değil ... içi aynı böyle ancak farlar ve tamponlarda

Benzinli Elegance 48.050,00 dizelini 60'a falan satarlar herhalde :S
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 08, 2011, 06:40:00 ÖS
hocam bu araç hondayamı benziyor. bence araplar sanayide yapmış honda amblemi yok bişey yok ne oldu belli değil.
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 08, 2011, 06:40:44 ÖS
yeni kasa city bile buna 5 çker bu honda değil.
Gönderen: orchun - Nisan 08, 2011, 06:44:54 ÖS

Benzinli Elegance 48.050,00 dizelini 60'a falan satarlar herhalde :S

her aracın potansiyeli bellidir 60 liraya civic zor gider benim tahminim full donanımlı dizel 53 55 gibi olur..
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 08, 2011, 06:51:14 ÖS
honda değil arkadaşlar yalan haber boş yere piyasa yapmayın bence::))))
Gönderen: orchun - Nisan 08, 2011, 10:40:46 ÖS
kardesim arac honda civic sadece belirli yerleri platiklerle kapatılmıs ve bazı yerlerinde bant var cünkü rakip firmalar görmemesi için
Gönderen: avans - Nisan 10, 2011, 12:46:31 ÖS

dostum dizel getirse bile kim hondaya 50,60tl,verip alicakki,ben şahsen vermem,
Gönderen: AVCILARR - Nisan 10, 2011, 02:19:32 ÖS
gerçekten hondaya hiç yakışmayan bir kasa bizlerde oılan kasalar bu araç türkiyeye gelirse değer kaybetmez dahada prim yapar gibi geliyo >=ok
Gönderen: AVCILARR - Nisan 10, 2011, 02:22:33 ÖS
biraz araştırdım gelicek olan kasanın linki bence hiçte fena saylmaz ayrıca o araç gerçekten civic olmyabilir                          http://www.wheelosphere.org/2012-honda-civic-image/
Gönderen: orchun - Nisan 10, 2011, 03:58:37 ÖS
biraz araştırdım gelicek olan kasanın linki bence hiçte fena saylmaz ayrıca o araç gerçekten civic olmyabilir                          http://www.wheelosphere.org/2012-honda-civic-image/

2012 civic zaten amerikada detroit auto show da sergilendi .. amerikada cıkıcak olan arac bu arac yalnız bizdeki sadece biraz daha değişik olucak farları ve tampon yapısı farklı olucak o kadar !!!
Gönderen: born35 - Nisan 10, 2011, 04:06:55 ÖS
CIVIC HB OLMUŞ BU
Gönderen: caucass - Nisan 10, 2011, 05:39:01 ÖS
civic buysa toyota avensise geçerim valla
Gönderen: AVCILARR - Nisan 10, 2011, 06:18:50 ÖS

2012 civic zaten amerikada detroit auto show da sergilendi .. amerikada cıkıcak olan arac bu arac yalnız bizdeki sadece biraz daha değişik olucak farları ve tampon yapısı farklı olucak o kadar !!!
detroit auto showda sergilenen arabayı türkiye 2013ten önce sokmazlar o kasa çıktıktan sonra makyajlanarak türkiyeye sürülecek olan araç
Gönderen: orchun - Nisan 10, 2011, 06:57:52 ÖS

detroit auto showda sergilenen arabayı türkiye 2013ten önce sokmazlar o kasa çıktıktan sonra makyajlanarak türkiyeye sürülecek olan araç

detroitte sergilenen aracın hafif makyajlı hali 2012 subat mart ayında bayilerde yerini alıcak ve büyük ihtimal 2012 bitmeden de dizel motor seceneğide sunulucak
Gönderen: born35 - Nisan 10, 2011, 07:16:02 ÖS
 <783^2
Gönderen: caucass - Mayıs 01, 2011, 01:59:13 ÖS
inanmayın bu saçmalıklara yaaaawww
Gönderen: sinanuykur - Mayıs 06, 2011, 09:29:58 ÖS
bencede çok kötü .citynin biraz buyumuş haliii....
Gönderen: 34ozn88 - Mayıs 09, 2011, 09:01:21 ÖÖ
Icini cok begeneceksiniz yanliz. Bende sizinle ayni fikirdeyim dis tasarim cok fakir olmus ama full kasalarin icini gorun. . . Komple deri ve sanki 3 serisi bir BMW Rahatligi var ve ic donanim harika konsol super.
Gönderen: Ouzhan_ - Mayıs 09, 2011, 01:50:36 ÖS
far ve stoplar makyajlanınca şekli biraz düzelicektir.gözümüz alışmadı ondan kötü diyoruz :)
Gönderen: caucass - Mayıs 10, 2011, 04:36:14 ÖS
belkide çok süper bi model çıkacaktır, bellimi olur
Gönderen: mete77 - Mayıs 15, 2011, 03:01:53 ÖS
çoook beğendim zaten civic HBin ön tarafını inanılmaz begeniyordum böyle çıkarsa inanılmaz tutar bide dizel gelirse ve en fulunu 50 milyar yaparlarsa inanılmaz tutar benden söylemesi
Gönderen: rot-balans - Mayıs 23, 2011, 07:52:32 ÖS
Dizayn olarak kötü değil, çok kötü bi araba. Ama eğer motor sistemini japonlara yakışır bir teknoloji seviyesinde yaparlarsa, civic satışlarında bir fiyasko olacağını sanmam. Fakat yinede 2007-2011 modellerine nazaran daha az satış olacağı kaçınılmaz gibime geliyor. Bakalım...
Gönderen: ykavcioglu - Mayıs 23, 2011, 07:57:47 ÖS
bu kasa bize gelmez..
Gönderen: serindurus - Mayıs 25, 2011, 01:33:44 ÖS
tip olarak goxzumuz alışırmı bılmem ama yenı civic te 6 vites olması gerek ayrıca start stop teknolojısı nın gerısınde kalmamalıyız ..
Gönderen: kolok - Mayıs 25, 2011, 02:17:30 ÖS
zevk meselesi herkesin görüşüne saygım var ama benim sedan modeli hoşuma gitti parayı denklersem almayı düşünüyorum inşaallah...
Gönderen: kehadamus - Haziran 13, 2011, 09:18:39 ÖÖ
çok güzel modifiye yapılabilecek bi kasa yapmışlar bence.
Gönderen: serindurus - Haziran 14, 2011, 07:22:06 ÖÖ
arkadaşlar bu kasa turkıyeye daha farklı bır şekille gelebılır bu kasa turkıyede tutulmaz
Gönderen: 34ozn88 - Haziran 17, 2011, 09:57:03 ÖÖ
Arkadaslar. Honda bundan sonra Tum Amerikada ve avrupada KAsa Degistirmeden uretime geciyormus. Bu olan Tusinami felaketinden sonra, makyajli arac uretip ulkeler arasi farklilik olusmicakmis. ama motor'da kisitlamalar soz konusu olabilirmis sanirim. bide sanmiyorum tek kapi 2.2 SI gelsin :D
Gönderen: ursus - Haziran 17, 2011, 10:05:41 ÖÖ
önü ne olur bilmem fakat aracın arkası muhtemelen böyle çıkacak. arkası gerçekten berbat. bi de hala merceksiz far kullanıyorlar töbe yarabbim.
Gönderen: ßlacK AnqeL - Haziran 30, 2011, 10:03:56 ÖÖ
bunu gercekten honda yapamaz .. :( bırı hondanın dızayncılarını oldurdu mu naptı bu ne yaaa =( 2010 cıvıc  >=ok
Gönderen: BHAAL - Haziran 30, 2011, 02:31:52 ÖS
arkadaşlar mühim bir haberim var bu hususta: forumdaki konuşmalardan ben de sıkıntıya düştüm sizin gibi, bir hafta kadar önce honda türkiyeye bir mail attım nedir durum, yeni kasa geliyor mu diye. bugüne kadar bir cevap gelmemişti ben de umudumu kesmiştim ama biraz önce bir bayan aradı beni 02626488700 nolu numaradan, önce işletiliyorum sandım ama ciddi ciddi fabrikadan aramışlar... özetle cevap şudur arkadaşlar:
"türkiyedeki hondalar kocaelinde ve avrupa standarlarına uygun üretilir, o yüzden amerikadaki hondaların fotolarına bakarak yorum yapmak doğru olmaz, zaten bizim gündemimizde bir kasa değişikliği yok, bu seneye dair üretim hattımızda bir değişiklik yok 2011leri üretmeye devam ediyoruz şuanda, yıl sonunda 2012de ne yapacağımıza karar vereceğiz, ek olarak turbo yahut dizel motor getirmek gibi bir durum da gündemimizde bulunmamaktadır, zaten hondanın elinde sadece 2.2 ictdi isimli dizel motor bulunmaktadır, onu da vaktiyle accord ile getirdik ama talep olmadığı için onu da gündemden kaldırdık, mevcut durumda size söyleyebileceğimiz tek şey 2012de yeni kasa civic yok, crz kesin geliyor, typer da artık gelmeyecek"

havadisler böyle arkadaşlar... daha önce okuduğumu yazmıştım ama fabrika da arayıp aynısını söyleyince ben de boynumu büktüm artık... sevelim sevmeyelim o civicler buraya gelmeyecekmiş velhasıl... ben bari eski vti dohc motorları falan getirseniz demiştim de, bozdular bıraktılar resmen... 1-2 sene bişey beklememek lazım anlaşılan
Gönderen: Grafink - Temmuz 01, 2011, 10:06:36 ÖÖ
Acayip sıkıcı bir durum. Fabrikanın yaptığı açıklama oldukça politik. Yıl sonunda 2012 de ne yapacağımıza karar vereceğiz demişler, Pekala yeni kasa getirmeye de karar verebilirler... Tam da Si'ımı satıp, 0 bi civic almayı düşündüğüm bu günlerde, Belki önü karartılmış farlar ve beyaz renkli kasa ile güzel olan ama arkadan özellikle stoplar ve tampon yüzünden hiç bi kurtuluş yolu olmayan yeni kasayı, yeni teknolojileri Özeliikle "ECON" modu ve güncel olması sebebi ile almak zorunda kalacağımı düşünüyordum. Ama fabrikanın açıklaması konuyu iyice belirsizliğe sürükledi. 2 haftadır diğer marka ve modelleri inceliyorum. Estetiğe ve özellikle iç görüntüye önem veren biri olduğum için. hiç biri beni tatmin etmedi. Honda hariç tabiiki. Özellikle bu başlıkta dile getirilen Kia Optima modeli, Türkiye'ye gelse bile, konsol açısından en rezalet görünen araç diyebilirim. ayrıca bagaj bölümüde fazla uzun gibi... Otomatik Vites kullanıcısı olduğum için Yeni Focus, hem dış hem de iç yönden tatmin edici görünse de, Ford'un otomatik, yarı otomatik şanzımanlarının ezikliği ortada. Aslında öncelikle honda ve diğer japon şanzımanları hariç tüm otomatik şanzımanların ömürleri genel olarak kısa ve problemli görünüyor. Hundai Elentra oldukça güzel görünse de konsol açısından sınıfta kalıyor. Evet kabul etmeliyim ki konsol estetiği benim için adeta bir takıntı. Özellikle 93 Si'ımın konsolundan daha güzel olan konsol şu an ki sedanlar ve Hb lerdeki konsol. HB lerdeki konsol bu güne kadar gördüklerimin içinde en iyileri. Ancak Yeni kasa Civic dış görünümde olduğu kadar iç görünümde de başarısız. Kendine has yumuşak eğrilerini kaybedip, Avrupa arabalardaki gibi kaba çizgiler edinmiş... Kapı ve konsol birleşimleri ise 25-30 yıllık arabalardaki gibi görünüyor :( Yine de paneldeki değişiklikler ve asimetrik dizaynı açısından kabul edilebilirdi benim için.... İşin içinden çıkamıyorum. şimdi ortalama 50 bin lira verip full bir sedan alabilir, 2011 model 0 ama eski kasa bir arabaya binebilir. Bahsettiğim Econ modu ve diğer yenilikleri görmezden gelebilirim... ya da yeni kasa durumu belli olana kadar Si'ımla devam edebilirim.... Ancak bu durumda da sırf ufak tefek yenilikler yüzünden odun gibi bir arabaya binmem gerekecek... :( Puff... İnsan evladına revamıdır bu yaptığın honda!
Gönderen: BHAAL - Temmuz 01, 2011, 07:16:07 ÖS
şu deprem tsunami hadisesi bunların planlarını etkiledi sanki... daha önce tanıtılan araçlar piyasaya sürülüyor ancak yeni bir hareket yok... yoksa ben makyaj kasanın ardından kesin yenisi gelir gözüyle bakıyodum hadiseye... ama bu sene mümkün olmayacak artık napalım
Gönderen: TuRKiSh.Dj - Temmuz 01, 2011, 09:38:56 ÖS
gerçekten bende şok olmuştum gördüğümde
Gönderen: ursus - Temmuz 02, 2011, 03:54:39 ÖS
honda'nın benzinli motor teknolojisi rakiplerine göre geri kalmış durumda. bunu formula 1' e bakarak söylüyorum. aynı şey bmw için de geçerli. honda hibrit,elektrik,hidrojen, bmw de dizel motor üzerinde güzel işler çıkarıyorlar. rakipleri benzin üzerinden motor üretmeye devam ettiği için, bu iki markanın benzinli motorlarına fark atmış durumdalar. her iki üretici de formula 1 den çekildi. her iki üretici de turbo beslemeli motor kullanmıyor. en azından bmw 2000lerde bile turbo yerine supercharger kullanmış bir markadır takdir edersiniz.

şuna şaşırarak bakıyorum. aracımı 2009 yılında aldığımda, vw tsi lar 120 hp güç üretiyor, 160 hp lik motorlu jettaları ise 65.000 e yakın bir fiyattan satıyordu. yine o yıl çıkardıkları scirocco modelinin 2.0 tsi' ı 210 hp lik motorla türkiye'ye geliyordu. toyota corolla 110 hp 1.6 vvti motorla honda'nın gerisinde kalıyordu. bmw 3.16 uzun vites oranları ve 2000 model 110hplik motoruyla 160km son hıza ulaşamıyordu bile. chevrolet, astralar için daewoo'dan aldığı 110 hp lik ecotech motorları cruze'lara koyarak yeni bir atak yapmaya çaışmıştı. piyasadaki en göz dolduran turbo motor, 1.6 ya 180hp güç üreten insignia'ydı. 70.000-80.000 liraya satılıyordu. ford da 110 hp lik motorları yeni piyasaya sürmüştü. honda'nın yeni civic'ini 2006 da piyasa sürmüş olmasını göz önüne aldığımda, diğer üreticilerin çok geri kaldığını söylemek yanlış bir sonuca işaret etmezdi. fakat vw'nin tsi ile iyi işler çıkaracağı 100 metreden görülebiliyordu. teknolojinin yeni olması, fsi ların zırt pırt sorunlar çıkarması, motorunda seramik kullanmayan vw'nin sorunsuz bir motor üretemeyeceği ön yargısıyla jetta olan tercihimi civic'ten yana değiştirdim.

aradan 2 sene geçti. vw tsi'da aldı yürüdü. bmw hala 2000 den kalma 1.6 sını 3.16lara koymaya devam ediyor fakat bir de 3.20d gerçeği var. mercedesin zaten kompresörle kafası rahat. volvo, insignia oranlarında bir motorla s60 ı çıkardı. toyota'nın d-d4 si var. hemen her üreticinin turbo dizel ve turbo benzinli motorları var. ama honda'nın dizeli de turbosuz, benzinlisi de turbosuz. bu gün fia turbolu v6 silindirli 1.6 motorların kullanımına onay verdi. artık f1 araçları turbo beslemeli olacak. zaten f1 de rezil rüsva olan honda'nın geri dönmesini hiç beklemeyin. seneye getirilecek modelin 125 hp lik güncel vtec motor olacağından eminim. hybird'i de fiyatından dolayı kimse almıyor.

cr-z ucuza satılırsa, devlet saçma vergilerini bu araca uygulamazsa, gözüm kapalı alırım. turboydu, muazzam motor sesiydi umrumda olmaz. ben uzay mekiğine benzeyen araba kullanmaktan hoşlanan bir insanım. lakin türk toplumunun artık hondayı dışlayacağını da, tıplı vw tsi ların pazarı yiyip yutacağını gördüğüm gibi görebiliyorum. yaklaşık 5 yıl toyota ve honda'dan randıman beklemeyin. adamlar tüm güçleriyle santrali zararsız hale getirmeye çalışıyor. japonlarda vatan, turbodan önce gelir. türk toplumu ise turboya aç.
Gönderen: Qzann - Temmuz 11, 2011, 11:09:30 ÖS
youtube a    2012 civic sedan yazarsanız    yeni kasasının ne kadar  harika oldugunu anlarsınız.   bu  vıdeodaki  civic  biraz sadece olmus evet ama bnim dediğim videolar sis farlarına varana kadar araba çok şekil olmuşş  ve showroom larda gösteriye çıkmış bile :)
Gönderen: karizmatik871 - Ağustos 02, 2011, 09:27:01 ÖS
rahat olun arkadaşlar 2012 civic bunların hiçbiri değil.hatırlasanıza 2007-2011 honda civiclerin amerikan yada dubai hiç fark etmez türkiye hariç versiyonları da böyle irenç dümdüz bir araç değilmiydi?benim anlamadığım şu an satıştaki civic yurt dışı versiyona on basar.ordaki insanlar zevksiz yada salakmıda o irenç kasaya biniyolar.yada bizim tr deki civicleri gördüklerinde bitarafları düşmüyomuki acaba?servis sahibi tanıdığımın dediğine göre çok çılgın tr versiyonlu civic geliyomuş.ve vtı efsanesi yeniden olacakmış.1.6 170 yada 180bg motor seçeneği geliyormuş.merakla bekliyorum..
Gönderen: independent - Ağustos 03, 2011, 07:59:45 ÖÖ
arkadaşlar kaçınılmaz son ön tip olarak yine güzel olsa arka tarafı tamamen farklı olmuş ben biraz arakayı clk modeline benzettim ama hiç hondaya gitmemiş  altta'da videosu bence türkiyeye gelecek olanda bu model

http://www.youtube.com/watch?v=FnVF5xlW95k
Gönderen: emre16 - Ağustos 03, 2011, 01:27:34 ÖS
inşallah Asya kasası güzel yaparlar yoksa bu modeli accent blue ile kapışır anca....
Gönderen: MerT01__civic - Ağustos 03, 2011, 02:00:17 ÖS
arkadaşlar kaçınılmaz son ön tip olarak yine güzel olsa arka tarafı tamamen farklı olmuş ben biraz arakayı clk modeline benzettim ama hiç hondaya gitmemiş  altta'da videosu bence türkiyeye gelecek olanda bu model

http://www.youtube.com/watch?v=FnVF5xlW95k
Türkiye'ye gelecek olan bu modelse bence hiç güzel değil ??? hele arkası tam bir facia
Gönderen: rebeloghy - Ağustos 03, 2011, 04:02:51 ÖS
trye gelen hangi civic bunlarla aynı oldu ki ? merak etmeyin yollarda görmiceksiniz bunları :)
Gönderen: BHAAL - Ağustos 03, 2011, 04:14:18 ÖS
yanlış saymadıysam bu mevzuyla ilgili 3 başlık açıldı, 3ü de 10 sayfadan fazla sürdü, ikisinde izah etmeye çalıştım ama millet gene bildiğini okuyor, bunlar gelmicek arkadaşlar, 2012de türkiyede yeni kasa falan olmicak, fabrikanın beyanatı, uzatmanın anlamı yok!

son kez yazıyorum: yeni kasa yok, turbo yok, dizel yok, s2000 yok .. tek yenilik hybrid crz olacak
Gönderen: ursus - Ağustos 03, 2011, 06:55:58 ÖS
http://www.youtube.com/watch?v=PtpkcRigSUE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=rF_Wu4Ll_BU&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=MmnE-qf5P-4&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=1aydOxUXowI&feature=related
Gönderen: baygul - Ağustos 05, 2011, 12:33:18 ÖÖ
Bir kaç başka video daha var yeni civic ile ilgili ,hepsi bu araçla aynı..Bir civic düşünün ki bu kadar Hondacı beğenmesin ilginç:)
Gönderen: TheEren - Ağustos 05, 2011, 12:38:37 ÖÖ
Honda'nın bu araç ile prestij kaybediceği kesin
Gönderen: ilkercom - Ağustos 05, 2011, 12:02:54 ÖS
Yurt dışında standart olarak yeni kasalar 1,8 i-vtec sohc olarak satılmakta.
civic si için 2400 cc 201 hp kullanılıyor.

hibrid motor 1,5 litre

2,2 dizel motoru 2012 modellerde  göremedim ama avrupada kullanılıyor sanırım.

Yeni bir açıklama yapıldı. honda tarafından. avrupalı müşteriler için düşük hacimli dizel gelecekmiş. 2013 gibi. accord ve civic haricinde jazz için de kullanılabilir denildi.

Kimse merak etmesin honda yeni kasası ile de çok çok iyi olacak.
Eğer dizel seçeneği gelirse piyasayı yakacak eminim.
Gönderen: ilkercom - Ağustos 05, 2011, 12:13:11 ÖS
http://www.honda.com/newsandviews/article.aspx?id=5528

http://www.fleetnews.co.uk/news/2011/3/23/honda-to-launch-new-small-diesel-engine/39158/

Gönderen: civicwhite - Ağustos 06, 2011, 06:16:53 ÖS
(http://a1108.hizliresim.com/11/8/6/11017.jpg)
Gönderen: ursus - Ağustos 06, 2011, 07:04:09 ÖS
(http://a1108.hizliresim.com/11/8/6/11017.jpg)

güzel bu
Gönderen: jackal6961 - Ağustos 07, 2011, 11:31:12 ÖÖ
hoşuma gitmedi hiç
Gönderen: emre16 - Ağustos 08, 2011, 01:39:17 ÖS
yanlış saymadıysam bu mevzuyla ilgili 3 başlık açıldı, 3ü de 10 sayfadan fazla sürdü, ikisinde izah etmeye çalıştım ama millet gene bildiğini okuyor, bunlar gelmicek arkadaşlar, 2012de türkiyede yeni kasa falan olmicak, fabrikanın beyanatı, uzatmanın anlamı yok!

son kez yazıyorum: yeni kasa yok, turbo yok, dizel yok, s2000 yok .. tek yenilik hybrid crz olacak
niye kasa yenilenmicek ki,5 yılda bir oluyodu benim bildiğim ama bunun gelmesindense mevcut kasaya dizel koyup satsa müthiş olur....
Gönderen: Grafink - Ağustos 08, 2011, 01:42:50 ÖS
baktıkça baktıkça hoşuma gitmeye başladı resmen.
Gönderen: ilkercom - Ağustos 08, 2011, 01:49:46 ÖS

Kasa yenilendi bile. Türkiyede satışı 2012 yi bulabilir sadece. Dizel zaten mevcut var. 2,2 cdti tr ye gelmiyor. Yakında küçük hacim dizel yapılacak.

Turbo zaten honda nın felsefesine aykırı.
Gönderen: BHAAL - Ağustos 08, 2011, 02:47:36 ÖS
hocam tahminle konuşmuyorum... farazi cevapla da işim yok... başka ülkelerin haberlerine bakıp bakıp telaşa düşüyorsunuz olan biten budur. hatırlayın, buraya gelen civicler hep farklı oldu çünkü burada üretildi... dizel yok derken türkiyeye dizel gelmeyecek manasında söyledim elbet o yüzden manasız cevap vermene gerek yoktu, turbo felsefesine aykırı falan da hikaye günü geldiğinde her teknoloji eskir hepsi de yenilenir, turbo koymaz başka bişey koyar ama bu benim mizacıma aykırı gibi bi yorum da yapmaz hiçbir firma. ben de turbo olmayacak dedim yeni kasalarda ama günü geldiğinde koymak zorunda kalabilir honda da pekala, bmw bile pes etti bir değil iki turbo koyar oldu. zaten belirttiklerim de benim değil fabrikanın söyledikleriydi, fabrika çatır çatır makyaj kasa üretiyor, üretim hattında yeni bir makine yok dedim anlatamadım, evvelce telefon numarası bile vermiştim, inanmayan arar sorar. ezcümle 2012 de yeni kasa falan beklemeyin der kenara çekirilim, gerisi sizin bileceğiniz iş
Gönderen: ilkercom - Ağustos 08, 2011, 02:55:26 ÖS
Arkadaşım bende tahmini konuşmuyorum. Honda motor başkanının açıklamaları bunlar.

Diyor ki bizim ana stratejimiz müşterinin hız, ekonomi , çevrecilik beklentisini karşılamak.

Benzinli motorlar bu sektörün geleceği ve aynen devam edeceğiz diyor.

Dizeller co2 emisyonunu düşürmede etkili makinalar bu yüzden avrupa gibi yerlere ufak bi dizel geliştiriyoruz 2012 de piyasaya çıkar diyor.

bunun yanında hibirid ve elektrikli araç geliştirmelerimiz devam ediyor. Sürekli teknolojinin geliştirilmesi için çalışma yapıyor ve şirket kaynaklarını bu konuya açıyoruz diyor.

Yuasa ve bleu energy ile çalışmalarımız var diyor.

Yeni kasa olayına gelince amerikada piyasaya çıktığına göre er veya geç ülkemizde de satılacak. 20 sene 8. jenerasyon satacak halleri yok.

Honda türkiye geçmişte olduğu gibi kendi ürettiklerini itelemek derdinde. müşteri beklentisi filan s2nde değil. Adamlar ne dizeli düşünür nede adam gibi motor seçeneği getirmeyi.

Gönderen: Grafink - Ağustos 08, 2011, 02:59:03 ÖS
Fabrika'nın / Yetkililerin, yeni kasa gelmeyecek demesi anlaşılır birşey, sonuçta hala üretim bandından araçlar çıkıyor. onların satışını baltalamak istemeyeceklerdir. Ancak 2011 yılında, hele ki iletişim artık bu kadar kolaylaşmışken, 2012 kasaları Türkiye'ye getirmemek ya da Üretimine başlanmaması aklıma yatmıyor. En başta, 2012 kasalardaki motorlar haleflerine göre %8 daha ekonomik. Honda.com da açık ve net olarak belirtilmiş. az buçuk mürekkep yalamış kim varsa en basitinden bu motorlar gelene kadar 0 almak istemeyecektir. Sonuçta şimdiki kasa başlayalı nerdeyse 5 sene olmuş... Kimse eski kasa 0 almak istemeyecektir. Fabrika'nın buna kayıtsız kalabileceğini pek zannetmiyorum. Sonuçta işletmeler, fabrikalar, yıllık üretim hacmi üzerinden planlarlar kendilerini, Elbet 2012 başında da yeni bir plan yapılacaktır. Hyundai elentrayı sürmüş, öteki jettayı makyajlamış... Honda'nın durmayı seçmesi işletme mantalitesine aykırı. Kasayı değiştirmese bile motor seçenekleri değişecektir. diye düşünüyorum. Sonuçta o soldaki yeşil düğme bende niye yok diye soracaktır insanlar.

Bir ikinci mevzu, Turbo'yu teknolojik bi yenilik olarak nitelendiremiyorum, sonuçta bin yıldır var olan bir teknoloji, düşük hacimli motorlarda uygulanması belki bir yeniliktir. Turbo ister fabrikadan çıksın ister sonradan takılsın, en fazla bir modifiye parçası olabilir bana göre. Ancak benzinli motorların ulaşabildiği en yüksek teknoloji V-Tec. Ha bu honda felsefesine ters mi değilmi bilemem, ama sitesindeki haberler ve gelişmeler takip edildiğinde, Honda'nın ekseninin hybrid ya da tam elektrikli motorlara kaydığını görmemek imkansız. Ayrıca CNG li versiyon Yeni Civic ise, Honda'nın atmosferik motorları hakkında ne düşündüğünü biraz da olsa fısıldıyor.

Honda'nın Teknoloji olarak geri kaldığı tek şey, "Yine bana göre" çift kavramalı şanzuman. Malesef Amerika'da satılan Modellerin hiç birinde de mevcut değil. Bu hayli üzücü...  
Gönderen: ilkercom - Ağustos 08, 2011, 03:10:48 ÖS
Yeni jazz da CVt şanzımanı tork konvertörü ile birleştirmişler. Honda sanırım sorunlu buluyor çift kavramayı. Ayrıca bu yıl sonunda jazz hibrid olarak japonyada satılacak.

Cvt ile ilgili sanırım çalışmalar var. Yeni kasa civic de şanzıman belki biraz düzgün olur.

Bu arada motor specleri mevcut 1,8 ile aynı. Sanırım şanzıman ile ilgili bir kaç düzenleme yapılmış.

O yeşil düğme neyse benimde aklımı aldı. ECON tuşuna basınca sanırım yakıt ile ilgili bi kaç ayar çekiyor. Varsa otomatik şanzımana da müdahale eder belki. Ama neticede her yeni kasa öncekinden az tüketmek zorunda. Tüketici de sıfır alıp eski kasa almaz.

Honda türkiyenin tutumu gerçekten rezil vaziyette. Adamlar resmen Hb civicleri p.ç ettiler.
Gönderen: Grafink - Ağustos 08, 2011, 03:16:49 ÖS
sitede yazdığına göre, Econ tuşuna basınca arabanın kulağını çekiyorsun, söylediğimi yap yağtıığımı yapma diyorsun, gaza gelip gaza yüklensen de, araç 110 u falan geçmiyor herlhade, birde devri azalt, devri yükselt gibi uyarılarla falan iyiden dengeliyor. Cvt bence de çifk kavramalıya alternatif olabilir, biraz daha geliştirilebilirse, Ama hem debriyaj olmasın hem de az yakalım istiyorsak tek alternatifimiz i-shift. bu durum sıkıcı gerçekten. Ve evet, efendi gibi yap HB işte, 1.6 Tam otomatik... 1.4 nedir, abi, nasıl taşıyacak o kasayı... :/ o çok abuk oldu gerçekten de. 
Gönderen: Grafink - Ağustos 08, 2011, 03:21:22 ÖS
Hayır bir de, HB de beni vuran ilk şey, üçgen şekilli çift egzos olmuştu. 1.4 lerde, dekor olarak koymuşlar. egzoslar kapalı, alttarafta, lavabo gideri gibi bişey, var. ordan üflüyor dumanı :/ Doğan görünümlü şahinlerimiz vardı, Saolsunlar, Civic HB görünümlü Cazz'larımız da oldu. Hadi hayırlısı...
Gönderen: ilkercom - Ağustos 08, 2011, 03:24:45 ÖS
Hondanın normalde 1,6 motoru yok. Türkiye mısır singapur  gibi ülkelere alternatif olarak üretmişler.

Bence vergi avantajı dışında bir getirisi yok. 1,8 uzunda bariz şakilde az yakıo. Şehir içinde hemen hemen aynı. Hatta kasarsan 1,8 az bile yakar.

1,4 ekonomi düşünenlere yönelik ama ne kadar iyidir bilemem.

Eksoz olayını bilmiyordum harbiden rezil bi olay. megane eksozu gibi :D
Gönderen: BHAAL - Ağustos 08, 2011, 03:31:28 ÖS
Fabrika'nın / Yetkililerin, yeni kasa gelmeyecek demesi anlaşılır birşey, sonuçta hala üretim bandından araçlar çıkıyor. onların satışını baltalamak istemeyeceklerdir. Ancak 2011 yılında, hele ki iletişim artık bu kadar kolaylaşmışken, 2012 kasaları Türkiye'ye getirmemek ya da Üretimine başlanmaması aklıma yatmıyor. En başta, 2012 kasalardaki motorlar haleflerine göre %8 daha ekonomik. Honda.com da açık ve net olarak belirtilmiş. az buçuk mürekkep yalamış kim varsa en basitinden bu motorlar gelene kadar 0 almak istemeyecektir. Sonuçta şimdiki kasa başlayalı nerdeyse 5 sene olmuş... Kimse eski kasa 0 almak istemeyecektir. Fabrika'nın buna kayıtsız kalabileceğini pek zannetmiyorum. Sonuçta işletmeler, fabrikalar, yıllık üretim hacmi üzerinden planlarlar kendilerini, Elbet 2012 başında da yeni bir plan yapılacaktır. Hyundai elentrayı sürmüş, öteki jettayı makyajlamış... Honda'nın durmayı seçmesi işletme mantalitesine aykırı. Kasayı değiştirmese bile motor seçenekleri değişecektir. diye düşünüyorum. Sonuçta o soldaki yeşil düğme bende niye yok diye soracaktır insanlar.

Bir ikinci mevzu, Turbo'yu teknolojik bi yenilik olarak nitelendiremiyorum, sonuçta bin yıldır var olan bir teknoloji, düşük hacimli motorlarda uygulanması belki bir yeniliktir. Turbo ister fabrikadan çıksın ister sonradan takılsın, en fazla bir modifiye parçası olabilir bana göre. Ancak benzinli motorların ulaşabildiği en yüksek teknoloji V-Tec. Ha bu honda felsefesine ters mi değilmi bilemem, ama sitesindeki haberler ve gelişmeler takip edildiğinde, Honda'nın ekseninin hybrid ya da tam elektrikli motorlara kaydığını görmemek imkansız. Ayrıca CNG li versiyon Yeni Civic ise, Honda'nın atmosferik motorları hakkında ne düşündüğünü biraz da olsa fısıldıyor.

Honda'nın Teknoloji olarak geri kaldığı tek şey, "Yine bana göre" çift kavramalı şanzuman. Malesef Amerika'da satılan Modellerin hiç birinde de mevcut değil. Bu hayli üzücü...  

bu söylediklerinizi ben de düşündüm vaktiyle ama şöyle de bi durum var hadi kasa yenilenmicek dedi kendini garantiye aldı, niye kesinlikle dizel üretilmiyecek diyor? bu müşteri kaybetmek olmaz mıydı? beklemem gider jetta tdi alırım örneğin dimi? bence öyle komplo teorilerine gerek yok zira bizimkiler cidden çok düz mantık adamlar, resmen kıçlarını toplayıp yenileyemediler kasayı, benim izahatım bu.

Honda türkiye geçmişte olduğu gibi kendi ürettiklerini itelemek derdinde. müşteri beklentisi filan s2nde değil. Adamlar ne dizeli düşünür nede adam gibi motor seçeneği getirmeyi.

yani aynı şeyi söylemiyor muyuz biz şimdi? olay tamamen honda türkiyenin mok yemesi diyorum ben de... o fotolar amerikan civiclere ait. zaten adamlar 2012 diye çıkardılar, yani 2011 de ürettiler o arabaları... e biz 2012ye gireceğiz şurda daha en ufak bi hareket yok bizim fabrikada, millet henüz makyaj kasaya ayılamadı. mümkün değil yani... en iyimser tarih 2013 olur türkiye için.

NOT: econ tuşu sadece ekonomiyi arttırma amaçlı tasarlanmış, motorla oynamıyor, sadece şanzımanın geçişlerini öne alıyor ve klimayı kısıyor, sonuçta elde edebildiği değer amerikan söylemiyle 31mpg (yani 7,6L/100km). linki aşağıda bakabilirsiniz

http://www.youtube.com/watch?v=PUcvi8T0t-o
Gönderen: Grafink - Ağustos 08, 2011, 03:33:47 ÖS
Evet, Bende inceledim, gerçekten de 1.8 motor 1.6 ya göre daha avantajlı, ama madem illa küçük motor  koycaksan, 1.6 koy, onu demek istedim. Amerika lansmanı yapılmadan önce elegance Tam otomatik vardı kafamda, 45 lira fiyat aldım, benim si ya da takasta 10.500 teklif ettiler, LPG takılı değildi o zaman. Ama lansmandan sonra beklemeye karar verdim, bu arada 1.8 leri inceleme fırsatım oldu ve gördüm ki, i shift 1.8 şehir içinde 1.6 AT den daha az yakıyor. Açıkçası gerçekten de 2012 de yeni kasa çıkmazsa "0" alma niyetimden geçip, 1.8 HB alacağım, i-shift. Yeni kasa çıkınca da takasa veririm, sonuçta35 liraya kadar, temiz bulunabiliyor piyasada... 10K cebimde kalır. Koyarım bankada yeni kasa/motorlar çıkana kadar, üç beş değerini bulur. ama asla 0 honda almam. sonuçta sokaktan toplamıyoruz parayı. Hayatımın en büyük düş kırıklığıydı terakkide egsozları kapalı HB kasayı gördüğüm an :/
Gönderen: Grafink - Ağustos 08, 2011, 03:38:49 ÖS
Econ hakkında bilgilendirme için teşekkürler, Tam otomatik şanzımanda 7.1 litre bence önemli birşey. şu an 11-12 lt LPG 9.7.11.5 arası benzin tükkettiğim düşünülürse,  Birde komplo teorisi olarak düşünmedim ben hiç, bana normal göründü, sonuçta işletme literatürde böyle tanımlanır, sürekli kar etmek isteyen organizma... Dizel konusunu ise bilemiyorum. Ama benim bi fabrikam olsaydı bende buna benzer bir açıklama yapardım. Sonuçta, Şu an için hala üretimlerinin devam ettiğini yeni kasa hakkında kararı 2012 de vereceklerini söylemişti ki, 2012 ye pek te bişey kalmadı
Gönderen: ilkercom - Ağustos 08, 2011, 03:47:16 ÖS
üstad yazdıklarımı yanlış anlama seninle ilgili sorun yok. Neticede bizler honda kullanıcısıyız.

2013 e filan sarkıcağını sanmam ama sarksa daha iyi olur :D

Yurt dışında yedek parça ve modifiye aksesuarlar oturur bize öyle gelir.

@grafink  kesinlikle 1,8 hb tavsiye ederim. Bambaşka bir dünya. Sedan ile alakası yok. Çok sportif bir araç.
ekonomik kullanıcam dersen daha başarılı. Ben düz tavsiye ederim.
Gönderen: Grafink - Ağustos 08, 2011, 03:58:19 ÖS
DEbriyaj ile uğraşmak bana zul geliyor ya, ama bu f1 kulakçıkları ise acayip heyecan uyandırıyor. Evet i s-hift te yığılma falan oluyormuş ama, genelde sakin süren biriyim,  kafa çıkaranlara, aragaz verenlere pek kulak asmıyorum. Anca birisi sıkıştırıacak olursa dipliyorum gazı...  Zaten öncelikli egsozlara ve kokpite vurulmuş durumdayım. kasanın dizaynı hakkında ise söylecek söz bırakmamış zaten tasarımcılar, Kesinlikle kafamdaki araç 1.8 HB, tabi 2013 e kalırsa yeni kasa. Yok eğer, ekim- kasım gibi yeni ksa durumu ortaya çıkarsa, elbette yeni kasa tercihim olacak. Yeni kasanın asimetrik kokpitini oldukça beğendim. Bu sebeplerden, Nadasa bıraktım kendimi, bekleyeceğim. Benim ihtiyar delikanlı saolsun gümbür gümbür gibi gidiyor :D
Gönderen: BHAAL - Ağustos 08, 2011, 04:05:49 ÖS
Econ hakkında bilgilendirme için teşekkürler, Tam otomatik şanzımanda 7.1 litre bence önemli birşey. şu an 11-12 lt LPG 9.7.11.5 arası benzin tükkettiğim düşünülürse,  Birde komplo teorisi olarak düşünmedim ben hiç, bana normal göründü, sonuçta işletme literatürde böyle tanımlanır, sürekli kar etmek isteyen organizma... Dizel konusunu ise bilemiyorum. Ama benim bi fabrikam olsaydı bende buna benzer bir açıklama yapardım. Sonuçta, Şu an için hala üretimlerinin devam ettiğini yeni kasa hakkında kararı 2012 de vereceklerini söylemişti ki, 2012 ye pek te bişey kalmadı

rica ederim. evet mevcut civiclerde şehir içinde 10 lt yakar yazıyor katologda bunun 7ye düşürülmesi iyi olur tabiki ama onun da videoları var, araba vites geçişlerini 2000 devire çekiyor, o şekilde de 120nin üstüne çıkamaz, fazla dur kalk da olmaması gerekiyor, çok da ekonomik olacağını sanmıyorum o yüzden, hondanın durumu ortada, ekonomiyi hiçbir zaman öne çıkarmadılar, fazlasını beklemek haksızlık olur sanıyorum.

bu arada amerikan versiyonun en net görüntüsü şu videoda:

http://www.youtube.com/watch?v=_OIkjUMxjdQ&feature=related

bence bu fena değil esasen, en azından si'dan kat be kat güzel lakin pek bi alman havasında... civicin agresif ruhu yok bunda... daha ziyade jetta gibi, ufak çaplı konfor arabası işte... o açıdan bize gelenin buna benzeyeceğini sanmıyorum, yada en azından bundan farklı bir versiyonu daha sunulmak zorunda yoksa mevcut müşteriyi kaybeder gibi geliyor bana.
Gönderen: Grafink - Ağustos 08, 2011, 04:14:45 ÖS
Bu kasa ile ilgili beğenmediğim tek şey arka görünümü aslında, "stoplar ve tampon" ön kısmı olsun, yan çizgileri ve kokpiti kapı kapanma yerlerini saymazsak çok başarılı bile bulduğumu söylebilirim. Si nin önünü daha çok beğeniyorum, bunlara göre daha agresif geiyor, ama bize si gelmez herhalde, egg lerden sonra hiç yokmuş. Jetta gibi ufak çaplı konfor arabası tanımına katılıyorum ama şu bir gerçek, bu kasası bile, jettalardan daha güzel duruyor. Kasa tasarımı olarak en başarılı olanlar ise bence insignia ve Yeni Focus... Bu iki tasarımın yanında bu gerçekten de yakışmadı honda'ya. Sonuçta insignia benim için pahalı, focus ise, bilmiyorum hiç incelediniz mi, HB egsozlarından daha acayip bişrey yapmış, Power Shift vitesin, (+-) kontrolü, vites topuzunun solunda 2 küçük volkmen düğmesi gibi. :D... Bi ara yeni focus'a yönelmiştim. Bu detay bi anda soğuttu beni, Hayır hadi f1 yapamıyosun, bari vites topuzunu oynatalım :D
Gönderen: ursus - Ağustos 08, 2011, 07:23:55 ÖS
şurda bi tanıtım çizgi filmi var
http://automobiles.honda.com/civic-si-coupe/
Gönderen: kayacan03 - Eylül 05, 2011, 07:41:03 ÖS
avrupa için özelcivicin kısmı arka resmi:
http://www.world.honda.com/news/2011/4110831New-Civic-Frankfurt-Motor-Show/index.html
avrupada yeni civic sedan olmayacak anlaşılan. selamlar.bekir.

Bu kasa ile ilgili beğenmediğim tek şey arka görünümü aslında, "stoplar ve tampon" ön kısmı olsun, yan çizgileri ve kokpiti kapı kapanma yerlerini saymazsak çok başarılı bile bulduğumu söylebilirim. Si nin önünü daha çok beğeniyorum, bunlara göre daha agresif geiyor, ama bize si gelmez herhalde, egg lerden sonra hiç yokmuş. Jetta gibi ufak çaplı konfor arabası tanımına katılıyorum ama şu bir gerçek, bu kasası bile, jettalardan daha güzel duruyor. Kasa tasarımı olarak en başarılı olanlar ise bence insignia ve Yeni Focus... Bu iki tasarımın yanında bu gerçekten de yakışmadı honda'ya. Sonuçta insignia benim için pahalı, focus ise, bilmiyorum hiç incelediniz mi, HB egsozlarından daha acayip bişrey yapmış, Power Shift vitesin, (+-) kontrolü, vites topuzunun solunda 2 küçük volkmen düğmesi gibi. :D... Bi ara yeni focus'a yönelmiştim. Bu detay bi anda soğuttu beni, Hayır hadi f1 yapamıyosun, bari vites topuzunu oynatalım :D
Gönderen: Fatih! - Eylül 06, 2011, 10:54:51 ÖÖ
Evet, Bende inceledim, gerçekten de 1.8 motor 1.6 ya göre daha avantajlı, ama madem illa küçük motor  koycaksan, 1.6 koy, onu demek istedim. Amerika lansmanı yapılmadan önce elegance Tam otomatik vardı kafamda, 45 lira fiyat aldım, benim si ya da takasta 10.500 teklif ettiler, LPG takılı değildi o zaman. Ama lansmandan sonra beklemeye karar verdim, bu arada 1.8 leri inceleme fırsatım oldu ve gördüm ki, i shift 1.8 şehir içinde 1.6 AT den daha az yakıyor. Açıkçası gerçekten de 2012 de yeni kasa çıkmazsa "0" alma niyetimden geçip, 1.8 HB alacağım, i-shift. Yeni kasa çıkınca da takasa veririm, sonuçta35 liraya kadar, temiz bulunabiliyor piyasada... 10K cebimde kalır. Koyarım bankada yeni kasa/motorlar çıkana kadar, üç beş değerini bulur. ama asla 0 honda almam. sonuçta sokaktan toplamıyoruz parayı. Hayatımın en büyük düş kırıklığıydı terakkide egsozları kapalı HB kasayı gördüğüm an :/

1.8 HB ler üretimden kalktı.
Hatta 1.4 hb düz vites alayım dedim böyle bir araç ortada yok bile.
Gönderen: nevzatpamuk - Aralık 23, 2011, 05:00:28 ÖS
Nisan 2011BY TONY Quiroga
2012 Honda Civic Si ilk sürücü burada okuyun.

Honda araba, bir marka olarak sayılır olsaydı, Amerika Birleşik Devletleri 12. büyük olacağını o kadar çok Yurttaşlık satıyor. Volkswagens veya mazdas fazla Yurttaşlık geçen yıl ABD'de yeni evlerine gitti. Böyle satış rakamları ile, Honda redesigned 2012 Civic muhafazakar bir yandan oynamaya olduğunu çok fazla bir sürpriz değil.

Önceki nesil Civic 2006 yılında geldiğinde, süpürüldü geri ön cam ve fütüristik bir stil bir şok biraz. Bu bize bakmaya alışmış büyümeye neredeyse otomobilin tüm yaşam döngüsü almıştır. Honda tasarımcıları yine aynı tür şans almayan. 2012 için gördüğümüz, geçmişte Civic dikkatli bir evrim. Aslında, uygun doğru bir adım, bir gerileme neredeyse. Tüm ince değişiklikler uzun bir kaput, heykel tamponlar, ve daha büyük öncekinden daha Civic görünümü daha geleneksel taillights-. Ayrıca aerodinamik geliştirmek. Honda, ama aynı zamanda, çünkü küçük bir ızgara açılması ve düz underbody stil revizyonlar parçası sayesinde, daha düşük bir sürtünme katsayısı iddia ediyor.

İçinde Hala Alien

İçeride, sivil toplum analog takometre üzerinde dijital hız koyar iki katmanlı bir gösterge tablosu tutar. Dış gibi, iç hemen tanıdık henüz yeni. Plastik kalitesi biraz daha geliştirilmiş ve ilginç kapı panelleri Graining pirinç kağıdı ve benzeri yoktur. Tiner A-sütunları ileri yardım görünürlük, yeni koltuklar, daha az destekleyici-şükürler olsun, onlar daha az müdahaleci bir bel desteği var hissediyorum. Yeni beş-inç ekran, en temel DX Döşeme seviyesinden tüm modellerde standarttır. Dubbed "akıllı Çoklu Bilgi Ekranı" ekranı, hız göstergesi sağ oturur ve yol bilgisayarı, ses, saat, ve (böylece donatılmış arabalar) navigasyon bilgilerini verir.

Sedan 105.1-inç dingil açıklığı, 1.2 inç daha kısa olmasına rağmen, arka diz mesafesi 1.6 inç artar. Toplam uzunluk, yükseklik ve genişlik değişmeden kalır, ancak sivil toplum, daha geniş ve daha ferah bir iç hisseder. Honda, omuz odası, yaklaşık üç santim arttı iddia ediyor. Ön yolcu kesinlikle eskisinden daha uzağa hissediyor. EPA göre, yeni Civic Hatchback'in 94,7 kübik feet alanı içinde bulunmaktadır. Yani geçen yılki araba göre yaklaşık dört çalışır.

Civic kupalar giden modeli 1.1 inç daha kısa hatta çok daha kısa bir 103,2 inçlik dingil mesafesi var. İç mekan tavan 83,7 kübik feet 83.2 veya 82.6 biraz düşer. Ön koltuk, coupe, sedan gibi geniş hissediyor. Kübik feet azalma pahasına tırmanmaya deneyin vermedi arka koltukta, gelmiş olmalıdır. Misiniz?

Aynı Boyut ama Sürücüler Büyük

Bir kere biz artan boyutu ve daha önemli hissediyorum devam eden bir izlenim, yol altında. Amortisörlü ön ve çok noktadan bağlı arka süspansiyon Tweaks daha fazla seyahat ve biraz daha yumuşak bir sürüş verim. Büyük etkileri öncekinden daha uzak görünüyor ve biraz daha sert bir yekpare yapı tarafından emilir. Sadece daha sert, ama öncesine göre biraz daha hafif. En büyük kilo kaybı, £ 58, EX-L sedan oluşur. Diğer sürümler geçen yıl 20 ila 55 pound daha hafif.

Elektrikli hidrolik direksiyon Değişiklikler daha yavaş bir oran ve daha katı bir şekilde monte edilmiş bir raf içerir. Otomobilin büyük bir his katıyor az otorite, köşeleri içine selefi, yeni Civic dönüşler ile karşılaştırıldığında. Elektrikli hidrolik direksiyon, öncesine göre daha az geri bildirim sağlayan çok uyuşmuş. Genel olarak, otomobilin daha sert bir vücut, ses yalıtımı arttı sleepier direksiyon oyunculuk daha olgunluk hakkında daha fazla. Yol izolasyonu daha büyük bir anlam ve lüks ile izolasyon eşit sürücüleri değişiklikleri takdir edecektir. Relished küçük araba neredeyse spor araba gibi kişilik sivil toplum düş kırıklığına uğrayabilirler. Sürücülerin

Biliyor musunuz? Siz mi?

Performans Si modeli ve yakıt yudumlarken melez istisna ile, her Civic sedan ve coupe (DX, LX, EX ve EX-L), 140 hp ve 128 lb-ft ile 1.8-litre dört silindirli motor olacak tork. (Doğal gaz yanma GX 1.8 kullanır.) Esasen bir taşıma üzerine önceki nesil, motor aşağı düşük biraz daha fazla tork ve iç sürtünmeyi azaltmak birkaç değişiklik zevk yok. Dört silindirli hala mutlu spin, ama daha az gürültü kabin girer. O gürültü olmadan, motor '11 Civic olduğu gibi sabit olarak çalışıyor gibi görünmüyor.

Başka bir taşıma parçası üzerinde Honda'nın beş vitesli otomatik şanzıman, tüm diğerleri alt iki Döşeme seviyeleri 800 $ seçenek, DX ve LX, ve standart. 28 mpg şehir ve otomatik modelleri için 39 karayolu düşük sürtünme ve daha istekli tork konvertör-tıkanabilir programlama yardım artışı yakıt ekonomisi gibi bir kaç günceller. (Geçen yıl otomatik olarak 25 şehir ve 36 karayolu döndü.) Bu arada, biraz titiz sadece beş-ileri manuel kadar 26/34, 28 şehir ve 36 karayolu görememesi olduğunu hayal kırıklığına uğrayacaktır.
Gönderen: Tekos - Aralık 23, 2011, 05:48:57 ÖS
Arkadaşım bu ne ? Ben hiç bir şey anlamadım ?
Nisan 2011BY TONY Quiroga
2012 Honda Civic Si ilk sürücü burada okuyun.

Honda araba, bir marka olarak sayılır olsaydı, Amerika Birleşik Devletleri 12. büyük olacağını o kadar çok Yurttaşlık satıyor. Volkswagens veya mazdas fazla Yurttaşlık geçen yıl ABD'de yeni evlerine gitti. Böyle satış rakamları ile, Honda redesigned 2012 Civic muhafazakar bir yandan oynamaya olduğunu çok fazla bir sürpriz değil.

Önceki nesil Civic 2006 yılında geldiğinde, süpürüldü geri ön cam ve fütüristik bir stil bir şok biraz. Bu bize bakmaya alışmış büyümeye neredeyse otomobilin tüm yaşam döngüsü almıştır. Honda tasarımcıları yine aynı tür şans almayan. 2012 için gördüğümüz, geçmişte Civic dikkatli bir evrim. Aslında, uygun doğru bir adım, bir gerileme neredeyse. Tüm ince değişiklikler uzun bir kaput, heykel tamponlar, ve daha büyük öncekinden daha Civic görünümü daha geleneksel taillights-. Ayrıca aerodinamik geliştirmek. Honda, ama aynı zamanda, çünkü küçük bir ızgara açılması ve düz underbody stil revizyonlar parçası sayesinde, daha düşük bir sürtünme katsayısı iddia ediyor.

İçinde Hala Alien

İçeride, sivil toplum analog takometre üzerinde dijital hız koyar iki katmanlı bir gösterge tablosu tutar. Dış gibi, iç hemen tanıdık henüz yeni. Plastik kalitesi biraz daha geliştirilmiş ve ilginç kapı panelleri Graining pirinç kağıdı ve benzeri yoktur. Tiner A-sütunları ileri yardım görünürlük, yeni koltuklar, daha az destekleyici-şükürler olsun, onlar daha az müdahaleci bir bel desteği var hissediyorum. Yeni beş-inç ekran, en temel DX Döşeme seviyesinden tüm modellerde standarttır. Dubbed "akıllı Çoklu Bilgi Ekranı" ekranı, hız göstergesi sağ oturur ve yol bilgisayarı, ses, saat, ve (böylece donatılmış arabalar) navigasyon bilgilerini verir.

Sedan 105.1-inç dingil açıklığı, 1.2 inç daha kısa olmasına rağmen, arka diz mesafesi 1.6 inç artar. Toplam uzunluk, yükseklik ve genişlik değişmeden kalır, ancak sivil toplum, daha geniş ve daha ferah bir iç hisseder. Honda, omuz odası, yaklaşık üç santim arttı iddia ediyor. Ön yolcu kesinlikle eskisinden daha uzağa hissediyor. EPA göre, yeni Civic Hatchback'in 94,7 kübik feet alanı içinde bulunmaktadır. Yani geçen yılki araba göre yaklaşık dört çalışır.

Civic kupalar giden modeli 1.1 inç daha kısa hatta çok daha kısa bir 103,2 inçlik dingil mesafesi var. İç mekan tavan 83,7 kübik feet 83.2 veya 82.6 biraz düşer. Ön koltuk, coupe, sedan gibi geniş hissediyor. Kübik feet azalma pahasına tırmanmaya deneyin vermedi arka koltukta, gelmiş olmalıdır. Misiniz?

Aynı Boyut ama Sürücüler Büyük

Bir kere biz artan boyutu ve daha önemli hissediyorum devam eden bir izlenim, yol altında. Amortisörlü ön ve çok noktadan bağlı arka süspansiyon Tweaks daha fazla seyahat ve biraz daha yumuşak bir sürüş verim. Büyük etkileri öncekinden daha uzak görünüyor ve biraz daha sert bir yekpare yapı tarafından emilir. Sadece daha sert, ama öncesine göre biraz daha hafif. En büyük kilo kaybı, £ 58, EX-L sedan oluşur. Diğer sürümler geçen yıl 20 ila 55 pound daha hafif.

Elektrikli hidrolik direksiyon Değişiklikler daha yavaş bir oran ve daha katı bir şekilde monte edilmiş bir raf içerir. Otomobilin büyük bir his katıyor az otorite, köşeleri içine selefi, yeni Civic dönüşler ile karşılaştırıldığında. Elektrikli hidrolik direksiyon, öncesine göre daha az geri bildirim sağlayan çok uyuşmuş. Genel olarak, otomobilin daha sert bir vücut, ses yalıtımı arttı sleepier direksiyon oyunculuk daha olgunluk hakkında daha fazla. Yol izolasyonu daha büyük bir anlam ve lüks ile izolasyon eşit sürücüleri değişiklikleri takdir edecektir. Relished küçük araba neredeyse spor araba gibi kişilik sivil toplum düş kırıklığına uğrayabilirler. Sürücülerin

Biliyor musunuz? Siz mi?

Performans Si modeli ve yakıt yudumlarken melez istisna ile, her Civic sedan ve coupe (DX, LX, EX ve EX-L), 140 hp ve 128 lb-ft ile 1.8-litre dört silindirli motor olacak tork. (Doğal gaz yanma GX 1.8 kullanır.) Esasen bir taşıma üzerine önceki nesil, motor aşağı düşük biraz daha fazla tork ve iç sürtünmeyi azaltmak birkaç değişiklik zevk yok. Dört silindirli hala mutlu spin, ama daha az gürültü kabin girer. O gürültü olmadan, motor '11 Civic olduğu gibi sabit olarak çalışıyor gibi görünmüyor.

Başka bir taşıma parçası üzerinde Honda'nın beş vitesli otomatik şanzıman, tüm diğerleri alt iki Döşeme seviyeleri 800 $ seçenek, DX ve LX, ve standart. 28 mpg şehir ve otomatik modelleri için 39 karayolu düşük sürtünme ve daha istekli tork konvertör-tıkanabilir programlama yardım artışı yakıt ekonomisi gibi bir kaç günceller. (Geçen yıl otomatik olarak 25 şehir ve 36 karayolu döndü.) Bu arada, biraz titiz sadece beş-ileri manuel kadar 26/34, 28 şehir ve 36 karayolu görememesi olduğunu hayal kırıklığına uğrayacaktır.
Gönderen: civic46 - Aralık 23, 2011, 06:25:13 ÖS
netteki cümle çeviri programlarını kullandığınızda bazı cümleleri direk birinci anlamı ile tercüme eder cümle içindeki anlamını dikkate almaz ve böylece saçma bir yazı ortaya çıkar...
Gönderen: BGR19 - Aralık 23, 2011, 06:55:41 ÖS
:D haha evet keşke direk ingilizcesini paylaşsaydı arkadaş bilenler okurdu
Gönderen: Boostmaster - Aralık 23, 2011, 07:11:51 ÖS
yeni civic ler bugun izmir e geldi sanırım iş çıkışı yanından geçtiğim tır üzerinde yanlış saymadıysam 5 civic vardı ve resimlerde arkadaşların paylaştıgı resimlerle aynı tabi ki içerisini göremedim araçlar büyük bir ihtimal terakki ye getirildi merak edenlere duyurulur :)
Gönderen: BySeLçuKkK - Aralık 23, 2011, 07:16:33 ÖS
büyük ihtimalle 24 aralığa kadar bayilerde olur
Gönderen: SONE-R - Aralık 23, 2011, 07:28:45 ÖS
arkadaşın paylaştığı saçma sapan çevrilmiş uzun cümleyi aynen copy paste yapıp ingilizceye çevirdiğinizde karşınıza düzgün cümlelerle yazılmış bir ingilizce metin çıkıyor... :D :D
Gönderen: nevzatpamuk - Aralık 24, 2011, 08:36:14 ÖÖ
ben ingilizce bilmiyorum. merak ettiğim için paylaştım . bilen birisi türkçe çevirisini yapar paylaşırsa ben dahil pek çok kişi yabancı gözüyle nasıl bakıldığını daha iyi anlayabilir. çeviriyi yapacak kişiyede şimdiden teşekkürler
Gönderen: ümit07 - Ocak 06, 2012, 08:42:29 ÖÖ
hondanın eski kasasının 2012 si derim ben en güzeli
Gönderen: Brawe - Ocak 10, 2012, 12:22:06 ÖS
bence bu kasa ara kasa gibi kullanılır
tutmayacağı belli
hemen bir makyaj ve.........
Gönderen: mehmetgürbüz - Nisan 23, 2012, 12:23:57 ÖÖ
Şu an sipariş yetiştiremiyorlar ve fiyatıda martta yükseldi. Yani tutuldu bu kasa ama eski kasa hala gönlümde
Gönderen: TUNÇ99 - Nisan 23, 2012, 08:17:07 ÖS
iki gün önce 2008 civicimi periodik bakıma bıraktım servise.beklerken yeni kasa test aracına bindim.turladım geldim.netice:
-ses izolasyonu bizim kasalara göre iyi,
-motor aynı olmasına rağmen daha bir atik ve güçlü gibi geldi-psikolojik olabilir.
-yeni donanımlar elbette güzel olmuş.geri görüş kamerası hoşuma gitti.
-anahtarlık sustalı olmuş-cebe sığar şimdi.
-yine 4 cam ve sunroof kumandadan kapanmıyor.
-gögüste kullanılan plastik hoşuma gitmedi.dizayn ve kalite olarak beğenmedim.
-sanırım dikiz aynasıda kendinden kararan cinsten değildi.
-bagaj büyümüş ama yedek lastik incelmiş.
bana göre honda bu kasayı 2 yıl içinde makyajlar ve eksiklerini tamamlar.yine sıfır alacak olsam beklerim makyajı..
Gönderen: caucass - Ağustos 09, 2012, 04:05:57 ÖS
2012 yeni kasa rezalet, katletmişler güzelim arabayı
Gönderen: kacaman - Ağustos 09, 2012, 07:47:13 ÖS
abi uzun zamandır göremiyorduk seni, hoşgeldin.
Gönderen: hakko modelistlik - Ağustos 09, 2012, 08:09:02 ÖS
dh yeni civic kullanıcılarıyla uğraşmaktan gelemiyo vakti olmuyo caucassın
Gönderen: caucass - Ağustos 10, 2012, 06:49:30 ÖS
dh yeni civic kullanıcılarıyla uğraşmaktan gelemiyo vakti olmuyo caucassın

DH dekileri kızdırmak çok zevkli oluyor valla; buradaki arkadaşlar alışmış benim esprilere, pek tepki varmiyorlar :dil