Gönderen Konu: AEM ems , HONDATA ve BOOST CONTROLLER  (Okunma sayısı 7916 defa)

illusion

AEM ems , HONDATA ve BOOST CONTROLLER
« : Haziran 11, 2009, 02:10:45 ÖS »
Sizce hangisi daha iyi sonuç veriyor?Hondata da kendimiz ayar yapabiliyor muyuz?AEM ile nelerle oynayabiliyoruz , boost control yapabiliyor muyuz? Sanıyorum  ayrıca boost controller almamız gerekiyor??

S2K_06

Ynt: AEM ems , HONDATA ve BOOST CONTROLLER
« Yanıtla #1 : Haziran 28, 2009, 10:37:02 ÖÖ »
En iyi sonucu Aem Ems verir benim fikrim tabi aşırı besleme var ise..atmosferik te beyin kullanma bence +2 vea -2 dediler bna..

yamansen

« Yanıtla #2 : Temmuz 16, 2009, 03:53:55 ÖÖ »
saglam bi ayarlı arac her zaman + verir aem ems vsa sız lar ıcın en uygunu

illusion

« Yanıtla #3 : Ekim 21, 2009, 04:44:49 ÖS »
 gt35r lı bir araca aem dusunuyorum,yoksa neyleyim aem i turbo aşırı beslemedikçe  (:...

TURBO_S2K

« Yanıtla #4 : Aralık 22, 2009, 08:09:07 ÖÖ »
sole soliyim, oncelikle s2000 inizin yili nedir? 06+ modellerde zaten AEM EMS olmuyor. Hondata zaten hic olmuyor. Hondata beyin cikardi s2000 icin ancak bu US Spec S2000 ler icin. Avrupadaki VSA lilara olmuyor.

Aracin 06+ ise tek yapabilecegin HKS F-Con. Eger VSA siz ise o zaman da AEM EMS alman lazim kesinlikle. Madem GT35R da kullanacaksin. AEM EMS ile basinci ayarlayabilirsin. Ancak bunun icin GM Boost Solenoid alman lazim birtane, tavsiye etmem. Bende ilk basta Boost Solenoid ile kullaniyodum hemen bozuluyo. Bence elektronik bir Boost Controller da al AEM EMS nin yainnda. Bolece istedigin gibi basinc ile oynayabilirsin. Her basinc acmak yada kismak istediginde arabayi bilgisayar a baglamana gerek kalmaz.

Ben sahsen HKS EVC cok tutulsa da cok pahali buluyorum, S2000 icin bence en mantiklisi AEM TRU-BOOST. ben mesela 2 setup yapmistim hem 17psi hem 22psi istedigim zaman gecis yapabiliyordim.

Bilmiyorum basladiniz mi yapmaya yada bitirdiniz mi ama baska sorun varsa memnuniyetle cevaplarim

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #5 : Aralık 22, 2009, 10:46:51 ÖÖ »
atmosferik araca beyin(chip) gereksiz diyen herkimse bu işi pek iyi bildiği söylenemez..stndrt vtec bile p28 ile güzel yzlm atınca 8hp-10hp farkettiriyor..:)

TURBO_S2K

« Yanıtla #6 : Aralık 23, 2009, 09:04:21 ÖÖ »
atmosferik araca beyin(chip) gereksiz diyen herkimse bu işi pek iyi bildiği söylenemez..stndrt vtec bile p28 ile güzel yzlm atınca 8hp-10hp farkettiriyor..:)
malesef s2000 ler diger bircok arabadan farkli bu konuda. beygirler valla tane ile aliniyo ve cok zor aliniyo. bizim arabada zaten chip uygulamasindan ziyade mecbur AEM EMS lazim yada bir Mugen yada J's beyin lazim. VAFC de kullanan oluyo, tabikide kotu degil. hic olmamasindan olmasi daha iyi ancak kimse diger arabalarin chip le yada ayarla aldigi gucleri s2000 in atmosferiginden beklemesin

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #7 : Şubat 08, 2010, 05:09:57 ÖS »
malesef s2000 ler diger bircok arabadan farkli bu konuda. beygirler valla tane ile aliniyo ve cok zor aliniyo. bizim arabada zaten chip uygulamasindan ziyade mecbur AEM EMS lazim yada bir Mugen yada J's beyin lazim. VAFC de kullanan oluyo, tabikide kotu degil. hic olmamasindan olmasi daha iyi ancak kimse diger arabalarin chip le yada ayarla aldigi gucleri s2000 in atmosferiginden beklemesin
K20 serilerinde K-pro ile araç normal halinden baya bi iyi yürüyor üstelik stock sayılır sadece headers ile egzost var ama sonuç 3 boy-4 boy :) 34 Eds plaka Type R mesela şimdi bu aralar 34 Gns Yılmaz'da aldı K-pro bakalım sonuç nasıl olcak :)