Gönderen Konu: Yeni sorunum direksiyon kutusu boşluğu hayırlı olsun  (Okunma sayısı 2046 defa)

whisky24

• Erkeklere Sor
Yeni sorunum direksiyon kutusu boşluğu hayırlı olsun
« : Kasım 13, 2015, 08:23:27 ÖS »
FD6 ım 7 aydır gram sorun çıkarmıyordu nazar değdi vites geçmeme problemiyle sanayi turuna başladık şimdide takır tukur yollarımız sağolsun direksiyon kutumuz boşluk yapmış 2009 ve öncesinde bu sorun var diyorlar şimdi tamir ettirsem 650 T

whisky24

• Erkeklere Sor
Ynt: Yeni sorunum direksiyon kutusu boşluğu hayırlı olsun
« Yanıtla #1 : Kasım 13, 2015, 08:34:29 ÖS »
Arkadaşlar yanlışlıkla Enter a basmışım düzenleme de aktif değil. Buraya yazıyorum...

-------------------------------

FD6 ım 7 aydır gram sorun çıkarmıyordu nazar değdi vites geçmeme problemiyle sanayi turuna başladık şimdide takır tukur yollarımız sağolsun direksiyon kutumuz boşluk yapmış 2009 ve öncesinde bu sorun var diyorlar şimdi tamir ettirsem 650 TL diyor sanayici arkadaşlar, fiyatta belli ha dikkatinizi çekerim daha içini açmadan sökmeden direk 650. 500 olurmu abi, olmaz abi ya parçanın kendisi zaten 500 tutuyor :) para kazanmak sanayi ortamında gerçekten çok kolay bunu gördüm herneyse şimdi ses harici sıkıntım yok ama işte takıntı yokmu ah o takıntı ordan neden ses geliyor! Arabamı çok seviyorum ama şu sıkıntılarıda olmasa dahada cok severim :) Şimdi arkadaşlar bi akıl verin bana yaptırayım mı dursun mu ses çoğalınca mı baktırayım?
Şimdi dışarda kutuyu oynatıp komple eline almak ta var yetkili servis desen 3000 TL fiyat çeker tahminimce. Ne yapmalıyım

gecetilkisi

« Yanıtla #2 : Kasım 15, 2015, 12:34:45 ÖÖ »
bosluk nasıl yapmış, kutuyu tutan  vidalardanmı yoksa kutunun kolları mı. kutu kolları ıse dişliler asınmıstır.   kutu  yerıne sabıtse   dıger secenek ıcın elletme.  zaten  bozuk zemınlı yolda frene bastıgında arac  gezeler bu sekılde.

whisky24

• Erkeklere Sor
« Yanıtla #3 : Kasım 16, 2015, 04:18:06 ÖS »
kutunun içinde sağ taraftan ses geliyor bozuk yola gelince lakır lukur ses harici sıkıntı olmayacağını söyledi usta zaten pek elletme taraftarı değilim oynatsam eskisi gibi olacak mı o kadar parayı vereceksin şimdilik kullanıyorum bakalım

gecetilkisi

« Yanıtla #4 : Kasım 16, 2015, 05:01:10 ÖS »
bencede kullan. bosluk ıcın ieslerde bi ayar vidası var sıkıyolar ama senın aracta varmı bılmıyorum. direksıyon az agırlasıyor ama ses azalıyor.

cobra34

« Yanıtla #5 : Kasım 16, 2015, 05:03:52 ÖS »
Fd6 da o ayar vidası var.ama sıkınca o ses tamamen gitmez.kutunun içindeki burç yapılacak.basit bir işlem.öncelikle kutu trapesten ayrılacak ve kutu dağılıp kramiyer burcu yapılacak.