Gönderen Konu: yeni civic araç içinden gelen ses  (Okunma sayısı 2000 defa)

seaguard

yeni civic araç içinden gelen ses
« : Ekim 12, 2008, 07:57:05 ÖS »
mrb. arkadaşlar.aracım 2006 model dream. yaklaşık 2 ay önce aracın vites topuzunun önünden yani klima kontrol düğmelerinin alt kısmından acaip bi ses duymaya başladım.(her zaman değil bazen).ses de gıyyyyyyykkk diye bi ses.geçen hafta servise 30000 km bakımına götürdüğümde şikayetimi ilettim.birlikte test sürüşüne çıktık.genel sorundur ya servise gittiğinizde yapan arızalar usta kullanırken yapmaz.yaklasık yarım saat deneme sürüşünden sonra nihayet ustaya sesi duyurabildik.ilk defa böle bi sesle karşılaştıklarını söleyip olabilecek nedenleri söyledi fkat ses kontağı açtığınızda motor stop halindeyken,sürüş esnasında, rölantide beklerken yani ne zaman yapacağı belli olmuyor.herhangi bi zamanda yapabiliyor.servise döndükten sonra bunun abs kontrol merkezinden kaynaklanabileceğini, bilgisayara bağlayıp kontrol ettiklerini fakat bi sorun olmadığını söylediler.bu sesin normal de olabileceği söylendi fakat ben doğrusu inanmadım çünkü 2006 temmuz ayından bu yana böyle bi sesle karşılaşmamıştım.anlıcağınız bi müdahalede bulunulmadı.sizlerdende böyle bi sorunla karşılaşanınızvarmı acaba?sesin kaynağını hala bulamadım....

seaguard

Ynt: yeni civic araç içinden gelen ses
« Yanıtla #1 : Ekim 15, 2008, 08:19:53 ÖS »
kimsede yokmu ki benzer ses?

BLACK ORANGE

Ynt: yeni civic araç içinden gelen ses
« Yanıtla #2 : Ekim 15, 2008, 08:40:24 ÖS »
kardeşim bu tarz bi ses arkadaşımın 2006 civic indede olmuştu servis sana söylenenin aynısını söylemişti. arkadaşım ses gelen parçayı söküp attı yerine yenisini taktı ve ses geçti. servise gidip böyle yaptık dedik onlarda plastik aksam esnemiş olabilir ses ondan dolayı çıkabilir demişti. işine yarar mı bilmiyorum...