Gönderen Konu: yakıt tüketimi  (Okunma sayısı 8038 defa)

eroser

• Eray
Ynt: yakıt tüketimi
« Yanıtla #25 : Şubat 25, 2011, 08:11:49 ÖS »
bu araba şehir dışı müthiş ekonomikken şehir için 40 kuruşun altında kesinlikle yakmıyor yakmaz..  benzinde bu denli yükselmişken

2009 elegance OV

chevasil

« Yanıtla #26 : Şubat 26, 2011, 02:54:43 ÖS »
dün itibarı ile zavolli taktırmış bulunmaktayım evo pan sistemi arıza ışıgım yanmadı cok şükür arabanın yolda gidişatı gayet iyi.

23korg23

« Yanıtla #27 : Şubat 26, 2011, 07:55:45 ÖS »
dün itibarı ile zavolli taktırmış bulunmaktayım evo pan sistemi arıza ışıgım yanmadı cok şükür arabanın yolda gidişatı gayet iyi.

hayırlı olsun.. kazasız belasız sürüşler

chevasil

« Yanıtla #28 : Şubat 28, 2011, 10:55:58 ÖÖ »

hayırlı olsun.. kazasız belasız sürüşler

sagol üstadım

galantus

« Yanıtla #29 : Mart 02, 2011, 04:12:32 ÖS »
Yav bu lpg nin motoru bitirdiğinide nerden cıkarıyolar anlamak mümkün değil. Arkadaşlar artık yeni nesil sıralı sistemler tam tersi hem motor dostu hemde cevre. Kimse yanlış anlamasın kişisel görüşümdür cevremdeki hala benzinde binmekte direten ve benzine onca para veren insalara enayi gözüyle bakıyorum. 2005 civic es var. Tam 2 yıldır BRC kitiyle bu aracı kullanıyorum ve lpg den kaynaklanan en kücük bir sorun yaşamadım. Araştırın göreceksinizki lpg ye en iyi uyum sağlayan araçlar toyota ve honda gibi japon araçlarıdır. lpg ye zaman gelecek diyen arkadaş benzin yerindemi sayacak sanıyorsun. Göreceksiniz en fazla 6 aya kalmaz benzin 5 lira olcak. Heleki şu seçim bitsinde bir görün. Yani lpg ye zam gelirse benzinede gelir o yönden aradaki farkın kapanacağını sanmıyorum. Ayrıca bütün avrupa ülkelerinde artık devlet kullancıya lpg teşviği veriyo. Sizin lpg dönüşüme ödediğiniz parayı devlet size geri ödüyor. Araştırın göreceksiniz. Kısacası motor konusunda ikilemde kalan arkadaşlar bence bu kadra sağlam honda motorunuz varken hiç düşünmeyin taktırın benim gibi lpg taktırın diyenlerede sonra dua edin.

integtant_83

« Yanıtla #30 : Mart 03, 2011, 06:39:36 ÖS »
Yav bu lpg nin motoru bitirdiğinide nerden cıkarıyolar anlamak mümkün değil. Arkadaşlar artık yeni nesil sıralı sistemler tam tersi hem motor dostu hemde cevre. Kimse yanlış anlamasın kişisel görüşümdür cevremdeki hala benzinde binmekte direten ve benzine onca para veren insalara enayi gözüyle bakıyorum. 2005 civic es var. Tam 2 yıldır BRC kitiyle bu aracı kullanıyorum ve lpg den kaynaklanan en kücük bir sorun yaşamadım. Araştırın göreceksinizki lpg ye en iyi uyum sağlayan araçlar toyota ve honda gibi japon araçlarıdır. lpg ye zaman gelecek diyen arkadaş benzin yerindemi sayacak sanıyorsun. Göreceksiniz en fazla 6 aya kalmaz benzin 5 lira olcak. Heleki şu seçim bitsinde bir görün. Yani lpg ye zam gelirse benzinede gelir o yönden aradaki farkın kapanacağını sanmıyorum. Ayrıca bütün avrupa ülkelerinde artık devlet kullancıya lpg teşviği veriyo. Sizin lpg dönüşüme ödediğiniz parayı devlet size geri ödüyor. Araştırın göreceksiniz. Kısacası motor konusunda ikilemde kalan arkadaşlar bence bu kadra sağlam honda motorunuz varken hiç düşünmeyin taktırın benim gibi lpg taktırın diyenlerede sonra dua edin.
"Lpg, aracı kullanım sıklığına ve yapılan kılometreye göre dönüşüme harcanan miktarla aracın kullanılacağı süre de gözönüne alınarak  yapılacak bireysel hesaplarla uygulanacak veya uygulanmayacak bir yöntemdir" demek varken böyle göreceli bir uygulama hakkında "benzin almak" ve "enayilik"  kavramını ne de rahat kullanıyorsunuz. Tebrikler.
Başka hangi konularda enayilik tespitleriniz var bilmiyorum

galantus

« Yanıtla #31 : Mart 04, 2011, 04:07:28 ÖS »
evet öyle hissediyorum dedim neden dolandırayımki. Allahın bildiğini kuldanmı saklayayım. Açıkca söyledim ne hissettiğimi. LÜtfen kimse üstüne alınmasın. Altınızda bu kadar sağlam motoru olan ve lpg ye en iyi uyum sağlayan arabalardan biri varken neden benzine para vereyimki diye düşünüyorum. Haaa parası cok olan için durum tabiki farklı ona kimse bişey diyemez. Yani düşünün adamlar bu lpg yi doğana şahine serceye bilmem neye takıyolar adamlar yıllarca km lerce sorunsuz biniyo. Taksiciler dandik lpg li araçlara ne km ler yaptırıyolar.  Değilki honda motoru sorun cıkarsın. Benimde vardı 98 model doğan slx sim. Aldığımda zaten tüplü idi ne zaman takıldı allah bilir bende 3 sene bindim tüpte hiçte bir sorun yaşamadım. Köpek gibide gidiyordu valla. Şahsi görüşüm benim aracım sırf lpg kullanıyorum diye 200.000 km de bitecekse yada sorun cıkaracaksada cıkarsın başlarım öyle honda motoruna diyesim geliyo.