Gönderen Konu: race headers  (Okunma sayısı 4207 defa)

vti18

race headers
« : Aralık 10, 2006, 06:21:31 ÖS »
arabama(typer) race headers almayi dusunuyorum ama sanirim cat.i iptal ettigi için ariza işigi yaniyormus bunun cozumu için headers satan bi yerle konustum bu problemi hallettiklerini ama her 450-500 km de bi işigin yandigini kisa bir işlemle tekrar sonduruldugunu(kendimiz yapabiliyormusuz) soylediler... bu konuda en iyisi iskender usta bildigim kadariyla orda yaptirildiginda bu işik problemi kesin cozumleniomu yoksa tekrar tekrar sondurmek gerekiyomu bir de işigin sonmesi için yapilan işlem nedir tam olarak mesela bu işlemden sonra sensorler tamamen işlevini kayip mi edio yani iptal mi ediliyor bilgisi olup yardimci olabilicek biri varsa sevinirim...(biraz uzun bi soru oldu ama simdiden yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim)...

vtimania

Ynt: race headers
« Yanıtla #1 : Aralık 10, 2006, 06:30:47 ÖS »
Evet race headers taktıgın ıcın otomatik olarak katalızor ıptal oluıyor ve katalızorde bulunan sensorler arıza ısıgı yakıyor...her 400-500 km de bır soner dedıklerı kendınız ecuya reset atıyorsunuz...yanı aracın orjınal beynıne reset atıyorsunuz ve belırlı bır sure arıza ısıgı sonuyor...iskender ustaya gelınce kendısı katalızorun oldugu yere ufak bır sensor takıyor ve arıza ısıgı sonuyor..bu ıslem sonunda arıza ısıgı tekrar yanmaz..yanı ıskender usta kesın cozum dıyebılırım..ayrıca arıza ısıgı yanarken dyno ya cıkamıyorsun...ve arıza ısıgı yanarken aracın tam performanslı calısmayabılır cunku arac kendısını korumaya alıyor ecu'dan....

vti18

« Yanıtla #2 : Aralık 10, 2006, 06:48:12 ÖS »
yani hem kesin cozum hemde sensorler işlevini kaybetmiyo yani gecen egzost gazini okumaya devam ediyo anladigim kadariyla(işlevini dogru biliyosam tabii)?? bir de iskender ustada bu işin maliyeti nedir acaba yakin zamanda yaptiran varsa??

vtimania

« Yanıtla #3 : Aralık 10, 2006, 07:05:28 ÖS »
yani hem kesin cozum hemde sensorler işlevini kaybetmiyo yani gecen egzost gazini okumaya devam ediyo anladigim kadariyla(işlevini dogru biliyosam tabii)?? bir de iskender ustada bu işin maliyeti nedir acaba yakin zamanda yaptiran varsa??

Asi-L nickli arkadasımız yaptırdı ...ona sorabılırsın

ALG

• THT
« Yanıtla #4 : Aralık 10, 2006, 07:10:50 ÖS »
motor içindeki sigorta kutusu var, arıza lamba ışığının resminin olduğu mavi sigorta pulunu çıkar ve tak, ışık sönüyor ..bu geçici çözüm ama, by-pass la sorun çözülüyor..

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Aralık 10, 2006, 07:20:27 ÖS »
İskender 'de yaptır derim ben başka yere gitme , montajıda by-pass 'ıda orada yaptır.

vti18

« Yanıtla #6 : Aralık 10, 2006, 07:29:08 ÖS »
orda yaptiricam heralde tabi once bi headersi almak lasim :d bu arada iskender ustaya ulasabilecek bi tel nosu falan bilen var mi acaba??

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Aralık 10, 2006, 07:31:38 ÖS »
KM yolladım.

erischman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 12, 2006, 10:25:26 ÖÖ »
ECU reset sadece 20-30 km ışığı söndürür.

type-RRR

« Yanıtla #9 : Aralık 12, 2006, 11:47:17 ÖÖ »
bende kat yok ışık falan da yanmıyo katın olduğu yere bi susturucu koydum önüne ve arkasına da 2 somun kaynattım sensörleri bağladım ışık falan yanmadı headers yok ama sadece kat iptal

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Aralık 12, 2006, 08:30:58 ÖS »
bende kat yok ışık falan da yanmıyo katın olduğu yere bi susturucu koydum önüne ve arkasına da 2 somun kaynattım sensörleri bağladım ışık falan yanmadı headers yok ama sadece kat iptal

Bazılarında yanılmıyor type-r'ın akıllı beyni :) o yüzden iskender usta yanıltıcı yapıyor , benimki mesela yanılmadı , asil'inkide yanılmadı...

vti18

« Yanıtla #11 : Aralık 13, 2006, 12:32:10 ÖÖ »
enterasan..bakalim benmki yanicak mi..

GÜRSEL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Aralık 13, 2006, 01:45:11 ÖÖ »
herkese iyi aksamlar,
iskender'in cep telefonunu vti'in ozeline attim ama isteyen olursa verebilirim.

GÜRSEL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Aralık 13, 2006, 01:48:14 ÖÖ »
birde su forum sayfasini tam anlami ile nasil kullanacagimi ogrenemedim.Birisi bana egitim veriversin azicik.sorulan soruya cevabi ana sayfaya nasil yazabilecegimi tam bilemedigimden bende ozellerine atiyorum.Eee 36 dan sonra kafa bazen basmiyor bu islere!!!