Gönderen Konu: debriyajıma bişeyler oldu  (Okunma sayısı 3605 defa)

sürüngen

debriyajıma bişeyler oldu
« : Nisan 11, 2006, 01:12:43 ÖS »
arkadaşlar sabah kalkıp arabay bindiğimde debriyaj pedalının basılı şekilde paspasa takıldığını farkettim.bütün gece öle durmuş yani.şimdi kavrama yaklaşık 2 cm içinde gerçekleşiyo.pedalın geri kalan yeri bomboş.bırakınca laaap die yukarı kalkıyo.noooldu ki buna,ne yapmam gerekio?

vtimania

« Yanıtla #1 : Nisan 11, 2006, 03:53:02 ÖS »
servise gösterirsen kavrama derecesını ayarlayabılırler...ama debriyaj paspasa nasıl takılmıs ilginç yani... sen genede bir servise sor derım

Onu-R

« Yanıtla #2 : Nisan 11, 2006, 04:11:44 ÖS »
ben de servise sormanı tavsiye ederim ya da sanayi tarzı güvendiin bi ustan varsa göster yani...

sürüngen

« Yanıtla #3 : Nisan 11, 2006, 04:53:16 ÖS »
bi anlasam zaten pedalın o paspasa nasıl takıldıını hangisinden kaynaklanıyosa söküp atıcam onu arabadan :x

asimo

« Yanıtla #4 : Nisan 13, 2006, 09:24:26 ÖÖ »
aslında tam anlamadım,
debriyaj pedalı paspasa mı takılı kaldı? yoksa debriyaj pedalı mı düştü?

1) debriyaj pedalı paspasa takılı kaldıysa (ki bu zayıf bir ihtimal görünuyor) ve paspası çektikten sonra pedal yerine geldiyse, problem yok

2) eğer debriyaj pedalı kendiliğinden aşaya kadar düştuyse, debriyaj merkezlerinden (alt merkez veya pedal meskezi) bir tanesinde yağ kaçağı olabilir, yağı bitirik baskı yapamaz oldu. Bu durumda yağını tamamlayıp (DOT4 fren yağı) havası alınırsa, servise kadar sorun çıkmaz, ancak mutlaka bir kaçak varsa giderilmesi gerekiyor, aksi takdirde daha büyük sorunlar olabilir.

sürüngen

« Yanıtla #5 : Nisan 13, 2006, 11:55:38 ÖÖ »
arkadaşlar sorunun çıktığı gün gece eve dönüp otaparka girdiğimde debriyajım eski haline dömüştü bu ne şimdi...cumartesi götürüyorum sürüngeni aguşa bakalım rahatsızlığı neymiş...

Volkanvti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Nisan 13, 2006, 03:48:18 ÖS »
en güzel cevabı saolsun asimo vermiş , 2. şıktaki seçenek doğru merkezlerin birinde problem var......