Gönderen Konu: ARKADAŞLAR OKUYUN LÜTFEN  (Okunma sayısı 3344 defa)

EMİR_VTI

• Ziyaretçi
ARKADAŞLAR OKUYUN LÜTFEN
« : Ağustos 01, 2006, 03:18:42 ÖÖ »
arkadaşlar noolucak bu yapılan yollar we asfaltlar dökülen asfaltların kalitesi çok düşük (fren denemelerinde 100 -0 km 40 metre asfalat aralığında mesafe deişiyo bi yerde 97 vtı 42 43 m lerde dururken 40 m ilerde bu mesafe 50 m üstüne çıkıyo bu nası asfalt? ) sapaklari bitirdik dediler sapakların girişinde we çıkışında hala problem war (atatürk otosanayi çıkışı levent istikameti hala iş makinası duruyo sayesinde bnm araba pert oldu) bitirdik dediler o tarihten sonra 2 3 kere daha asfalta atıldı her seferinde en kaliteli asfalt parası alınıp en ucuz asfalt yapılıyo kalan para özel sektöre akıyo yolları yapıcaz die dewletten para alınıyo komple asfalt parası ama sadece çukurlara yama yapılıyo çukur oluyo tümsek (e-5 cevizlibağ ataköy istikameti özellikle mertere gelirken köprü altlarına dikkat edin ayrıca asfaltın duruşu we görüntüsüne dikkat edin) we son olarak yapılan tüm yolların virajları ters eğimli (etiler ulus yeni yol asfalt kaliteside çok düşük en ufak yağmurda buz üstünde gidiomuşunuz gibi oluyo) bunlara bi çağre yokmu ?? allah bu yolları eğitimsiz kişilere yaptıranın neyse sinilendim şimdi

bazen insanın aklına geliyo bunlar nüfus planlamasının bi parçasımı ? eyer öleyse dewlete sesleniyorum sizi seçenler kaç kişiyse o kdr ... msj alınır

HERKEZ HAK ETTİĞİ GİBİ YÖNETİLİR DERLER SİZCE BİZ BUNU HAK EDİYOMUYUZ ?

deeperblack

• Ziyaretçi
Ynt: ARKADAŞLAR OKUYUN LÜTFEN
« Yanıtla #1 : Ağustos 01, 2006, 09:41:46 ÖÖ »
üzücü bir cevap ama neyazıkki hak ediyoruz dostum. Hangimiz sesini çıkardıki bugüne kadar??? 

caucass

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 16, 2006, 06:25:53 ÖS »
sesimizi çıkarsak ne olacakki , kim insana değer verir memleketimizde

Tolga-R

« Yanıtla #3 : Ağustos 17, 2006, 12:19:08 ÖÖ »
ya az evel acıbadem de eve gelirken bi çukura düştüm... Kahretsin bunları ya...
ist-bodrum-ist 1500 km yol yaptım daha yeni , bu çukur gibi görmedim... çukur deil resmen hendek... haram olsun verilen vergiler...

bad_nightmare

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ağustos 17, 2006, 08:17:07 ÖÖ »
arakdaşlar bu kadar yakınıyouz ama hata aslında bizlerde memleketimizi yöneten aklı başaında olmayan ve sadece cebini düşünen yönetici vasfında ki kişileri kim seçiyor bizler aslında halk olarak kendimize zarar veren bizleriz. ben tatil için romanya ya gittim o küçümsediğimiz ülke de ben böyle saçma sapan yapılan bişeyler görmedim gerisini siz düşünün

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 17, 2006, 09:27:11 ÖÖ »
ya az evel acıbadem de eve gelirken bi çukura düştüm... Kahretsin bunları ya...
ist-bodrum-ist 1500 km yol yaptım daha yeni , bu çukur gibi görmedim... çukur deil resmen hendek... haram olsun verilen vergiler...
acıbadem köprüsünün sonundaki çukurdan bahsediyosan bende düştüm o çukura ve arabadan inip azıma ne geliosa söyledim. İş bence yönetimden falan değil. Herkes kendine verilen görevi yerine getirmemesinden kaynaklanıyor. Ordaki işçi işini düzgün yapsa ki yapmıyor; onun başındaki şef işi takip ve kontrol etse ki oda etmiyor falan filan.  yani boşvermişlik belediyelerde sinsile şeklinde ilerliyor. Altunizadedeki yola kim ne diyebilir arkadaşlar?  Aranızda illaki geçen vardır o yoldan... saçma sapan yerleri düzeltiyolar ama 2 senedir o yola kimse elini sürmüyor. amortisör test sahası gibi.

ALG

• THT
« Yanıtla #6 : Ağustos 18, 2006, 08:11:25 ÖÖ »
bu çukur korkusundan muhit seçer oldum, bildiğim yolların dışında pek arabayı kullanmamaya gayret ediyorum, gerci bildiğin yolda ertesi gün karşına ne çıkacağını bilmiyorsun buda ayrı bir konu..

MoRtAl_AnGeL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ağustos 18, 2006, 12:18:06 ÖS »
arklar size bi olay sonra gerisine siz karar verin benim enişte izsuda usta alsancakta su kanalları döşüyolar bizim enişte su kanalına bakıyo bu su kanalı ince yarın çatlar diyo.işin yapan firma ise abi kırılsın ki bidaha yapalım yoksa taşmı yicez diyor ben bu lafın üstüne bişey diyemedim karar sizin

ALG

• THT
« Yanıtla #8 : Ağustos 18, 2006, 01:05:38 ÖS »
yazık bu ulkeye ve vergisini odeyen insanlar, bir kac serefsiz uc kurus fazla kazanacak diye vursunlar yuku vatandasin beline..

gercekten yazık..

bende farklı bir olay dinledim, jeoloji muhendisi bir arkadaşım var, bir sure karayollarinda calismisti..bu arkadaşımın anlatıklarını dinledikten sonra asfaltların neden bu hale geldiğini daha iyi anladım..

yorum sizin artık..

-asfalt işinde çalışan elemanların normal şartlarda belli bir eğitimden geçmesi gerekiyor, ama ülkemizde bu işi ya amaleler yapıyor, yada özel sektörün ucuza çalıştırdığı diğer illerden göç etmiş asfalt işiyle alakası olmayan adamlar yapıyor..

-asfaltın mukavemetini artıran bir baz madde var, bu baz madde sayesinde asfalt demir gibi oluyor, çözülmüyor, fakat bu hammadde pahalı, ama kullanılması gereken belli bir oran var, bu orandan az kullandınızmı asfalttan hayır beklemeyin..tahmin edeceginiz gibi bu hammaddeden çalınıyor...
ingiltere, almanya, fransa gibi ülkeler gitmiş olanınız varsa oradaki asfalta dikkat etsinler..

-çoğu asfaltın stabilize alt yapısı zayıf ve bu yuzden çökmeler meydana geliyor..