Gönderen Konu: ANKARALILAR HONDACI KADİR USTA  (Okunma sayısı 44118 defa)

ismiil

• İsmail ŞAHİN
Ynt: ANKARALILAR HONDACI KADİR USTA
« Yanıtla #25 : Ekim 01, 2010, 12:45:03 ÖS »
başkent özel honda servsi hakkında bilgisi olan yok mu honda mı oraya götüreceğim sizler yorum yapmayınca tereddüt ediyorum...

wordsman

« Yanıtla #26 : Ekim 01, 2010, 12:50:50 ÖS »
başkent özel honda servsi hakkında bilgisi olan yok mu honda mı oraya götüreceğim sizler yorum yapmayınca tereddüt ediyorum...

Bizim kayınbiradere aldığımız arabanın bütün bakımları başkent hondada yapılmış ama şu an bize yeri ters, sizin oraya götürmek için özel bir nedeniniz var mı? (hani fiyat, işçilik iyi ise bizde değerlendirelim)
« Son Düzenleme: Ekim 01, 2010, 12:55:40 ÖS Gönderen: wordsman »

ismiil

• İsmail ŞAHİN
« Yanıtla #27 : Ekim 02, 2010, 06:35:58 ÖÖ »
bir neden yok evimin yakını ve zamanım olmadığı için iyi bir imkan diye düşünüyorum fakat işinin ehli değilse bu servis başıma iş açmasından korkuyorum.

gazel1234567

« Yanıtla #28 : Ekim 06, 2010, 02:26:09 ÖS »
motor yağ eksiltiyor hangi ustaya gitsem diyorum ama gönlümden kadir usta geçiyor fiyatta ve ustalıkta iyi diyorlar bizzat ben şahidim:)

başkent

« Yanıtla #29 : Ekim 08, 2010, 08:12:27 ÖÖ »
Bir arkadaşımın 2004 hondasına triger kayışı ve debriyaj seti baskı balata takmıştı aradan 1 hafta geçmeden baskı balata bitmiş ve triger kayışı kopmanın eşiğine gelmiş halde yıpranmış bir şekilde başka bir Honda ustasında tekrar değiştirtmiş ve söylemesi güç ama ne baskı balata seti ne de triger kayışının üzerinden hiçbir marka yazısı vs.vs yoktu yani ne olduğu belirsiz bir set takmış bu usta.Ama orijinal takıyorum diye para almış arkadaşımdan.Bu ustaya toz kondurmayan arkadaşım şimdi bir yıldır adını bile andırmıyor.Çünkü bir haftada 2 kez triger 2 kez baskı balata değiştirdi.
Yan sanayi adı sanı duyulmamış markaları bazen müşteriler üzerinde denemek isteyenler çıkabiliyor galiba.
Fakat işçilik ücretleri düşük diye duymuştum.

wordsman

« Yanıtla #30 : Ekim 08, 2010, 08:38:22 ÖÖ »
Bir arkadaşımın 2004 hondasına triger kayışı ve debriyaj seti baskı balata takmıştı aradan 1 hafta geçmeden baskı balata bitmiş ve triger kayışı kopmanın eşiğine gelmiş halde yıpranmış bir şekilde başka bir Honda ustasında tekrar değiştirtmiş ve söylemesi güç ama ne baskı balata seti ne de triger kayışının üzerinden hiçbir marka yazısı vs.vs yoktu yani ne olduğu belirsiz bir set takmış bu usta.Ama orijinal takıyorum diye para almış arkadaşımdan.Bu ustaya toz kondurmayan arkadaşım şimdi bir yıldır adını bile andırmıyor.Çünkü bir haftada 2 kez triger 2 kez baskı balata değiştirdi.
Yan sanayi adı sanı duyulmamış markaları bazen müşteriler üzerinde denemek isteyenler çıkabiliyor galiba.

Bahsettiğin usta Kadir usta mı?

başkent

« Yanıtla #31 : Ekim 13, 2010, 10:10:04 ÖÖ »

Bahsettiğin usta Kadir usta mı?
Evet bahsettiğim usta Kadir Usta.Bazı bisiklete takılmayacak adsız sansız markasız merdiven altı imalatı parçaları müşterilerinden bazılarına ''daha önce çok araca taktım şikayet eden olmadı ''diyerek deniyor araçlarının üzerinde.

pcvirus

« Yanıtla #32 : Ekim 13, 2010, 11:34:31 ÖS »
valla ben şahsen gördüm konuştum görüştüm kadir ustayla
motor bilgisi beni tatmin etti
hakkını vererek iş yapıyor bence

carousal

« Yanıtla #33 : Ocak 19, 2011, 04:59:41 ÖS »
Bugün Hondacı kadir ustada aracımın bakımını yaptırdım, ilk Honda, ilk bakım. (2004 civic hb )

castrol 10w-40 yağ (4 lt) 60 tl
yağ filtresi- 10 tl
hava filtresi- 20 tl
(4'lü), orjinal NGK bujiler- 35 tl
AC DELCO akü-145 tl

4 lastik sökülüp balatalara ve disklere bakıldı, 5 bin km sonra ön balatalar, 10 bin km sonra da arka balataları değiştireceğiz büyük ihtimal.

Arabanın gidişi değişti, yeni yağ ve bujiler çok fark ediyor.

Polen filtresini kendim değiştirdiğim için periyodik bakımda değiştirtmedim, kendim alıp takıyorum. Basit bir iş.

ulucaglar

« Yanıtla #34 : Ocak 20, 2011, 07:52:57 ÖS »
Tabiki Şaşmaz Bar Honda... <^^Seyt

haluk 23

« Yanıtla #35 : Ocak 21, 2011, 11:35:32 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba,

Ankarada bir Hondacı Kadir Usta müdavimi olarak buraya dükkanına ulaşım haritası eklemek istiyorum. Başka forumlarda da kendisiyle ilgili tecrübelerimi aktarmıştım. Burada da adresini soranlar olmuş. Aşağıdaki haritadan ulaşabilirsiniz kendisine.

Haluk

Şaşmaza döndükten sonra yolun sonuna kadar gidiniz.

Sağınızda bankaları, opeti, hyundai servisini göreceksiniz.

Hepsini geçiniz.

Yolun sonundan sola dönünüz ki mecburi istikamet.

Hemen sağa dönünüz. Ünlü TOYOTO servisinin olduğu sokak. 4-5 dükkan ileride.

Bulmamanız imkansız.

Haritadaki kırmızı çizgi eski dükkanını gösteriyor.

Siz yeşil çizgiyi takip ediniz.

Kolay gelsin.

Haluk
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2011, 11:38:33 ÖÖ Gönderen: haluk 23 »

sasinti

« Yanıtla #36 : Ocak 29, 2011, 12:37:31 ÖS »
Arkadaşım sadece Kadir ustaya pislik atmak için foruma üye olduğun aleni olarak belli, üç tane iletin var ikisi zaten Kadir ustaya sallamakla geçmiş, amacın ne kim sağlam iş yapıyorsa o adam alır başını gider isminin aynısı olan servisten olmayasın, ustayı çok iyi tanırım ve evladım gibi sevdiğim aracımı sadece ona teslim ederim.

Issos

« Yanıtla #37 : Ocak 30, 2011, 07:37:03 ÖS »
Zaten Kadir ustanın müşteriye karşı yaklaşımını görürseniz, işinin ehli ve insani açıdan olumlu bir kişi olduğunu anlamamak mümkün değil. Ben Integta sahibiyim ve maalesef bygüne kadar çok yanlış yerlerde yaptırmışım aracımı. Bu arada boşu boşuna harcadığım paralar da cabası. Bana mutlaka değiştirmem gerektiği söylenilen 1.500 TL'lik bir parçayı 50 TL ye tamir etti. Hemen 700 km lik yola çıktım ve sorunsuz 6 aydır kullanıyorum aracımı. Şu an Gaziantep'te olmam büyük şanssızlık, ancak kendisini gerektiğinde telefonumla rahatlıkla arıyor bilgiler alabiliyorum. Hatta verdiği bilgiler ışıığında ustalarımı bile yönlendirebiliyorum. Ne diyeyim Allah razı olsun...

wolki1987

« Yanıtla #38 : Haziran 18, 2011, 08:47:03 ÖÖ »
Kadir Ustayı tanımam ama Bar Honda'nın sahibi Hüseyin Özdemir çok iyi bir usta.
HONDA BHR olarak Hüseyin ustaya gittim.
Aracım Honda HR-V
Alt tablanın komple değişmesi gerek dedi.
Tabla 633-TL koskoca bir parça arabanın altının tamamı nerdeyse,
O kadar param yok şuanda değiştiremem gelecek ay değiştiririz dedim. Arıza ışığı yanmış bu arada ve abs ışığı yanmış onları söndürdü. abs disklerden dolayı yanmış diskler yan sanayi dedi.
Servisten çıktım tüm arıza ışıkları geri yandı. Geri gittim servise. Abs'yi diskleri değiştirirsek söndürürüz dedi. Motor arıza ışığı da benzin al söner dedi. Benzin aldım sönmedi. Tabi bu arada diskleri de balataları da orada değiştirdim 400-TL de öyle gitti. eski diskler balatalar 10bin km yapmamıştı halbuki. Eski diskleri almadığıma pişmanım. 1 hafta sürmedi abs saçmalaya başladı. Kendi kendine devreye girmeler felan. Geri gittim Hüseyin ustaya. Hüseyin ustanın arabaya felan baktığı yok bu arada. çol çocukla iş yapılıyor. Abs fişleri gevşemiş onları sıktım daha abs yanmaz dedi oradaki mekanik ustası. BOŞ YERE DİSK DEĞİŞTİRDİLER. İLK BAŞTA ABS FİŞLERİNE BAKSALAR HİÇ PROBLEM YOKTU. Daha sonra diskler 2 gün sonra pat pat ses yapmaya başladı. Her seferinde telefonla önce aradım geleceğim diye. Bana hafta içi gel cumartesi yoğun dendi. Hafta içi izin almaktan papaz oldum iş yeriyle. Ben de müşteriyim hafta sonu benim arabama niye bakılmıyor dedim.   Daha sonra HONDA EFE'YE GİTTİM. ALT TABLA DEĞİŞMESİNE GEREK YOKMUŞ. Z ROTLARI DEĞİŞTİRDİLER DİREKSİYON PAMUK GİBİ OLDU. 633-TL lik tablayı değiştir diyen Hüseyin ustanın çıkarttığı masrafı yetkili serviste 100-tl’ye çözdüm. Tabla da hiç bir şey yok. Arka aks tan ses geliyordu. Hüseyin usta söküldü. Temizlendi ses yapmaz dedi .sağolsun uğul uğul ötüyor şimdi. yani ben yandım siz yanmayın. özellikle HR-Vciler
YAZACAK ÇOK ŞEY VAR DAHA. AMA GEREK YOK
İNSAN USTA DEĞİL GÜVENECEK BİRİNİ ARIYOR!
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2011, 08:49:03 ÖÖ Gönderen: wolki1987 »

wordsman

« Yanıtla #39 : Haziran 18, 2011, 11:36:38 ÖS »
Kadir Ustayı tanımam ama Bar Honda'nın sahibi Hüseyin Özdemir çok iyi bir usta.
HONDA BHR olarak Hüseyin ustaya gittim.
Aracım Honda HR-V
Alt tablanın komple değişmesi gerek dedi.
Tabla 633-TL koskoca bir parça arabanın altının tamamı nerdeyse,
O kadar param yok şuanda değiştiremem gelecek ay değiştiririz dedim. Arıza ışığı yanmış bu arada ve abs ışığı yanmış onları söndürdü. abs disklerden dolayı yanmış diskler yan sanayi dedi.
Servisten çıktım tüm arıza ışıkları geri yandı. Geri gittim servise. Abs'yi diskleri değiştirirsek söndürürüz dedi. Motor arıza ışığı da benzin al söner dedi. Benzin aldım sönmedi. Tabi bu arada diskleri de balataları da orada değiştirdim 400-TL de öyle gitti. eski diskler balatalar 10bin km yapmamıştı halbuki. Eski diskleri almadığıma pişmanım. 1 hafta sürmedi abs saçmalaya başladı. Kendi kendine devreye girmeler felan. Geri gittim Hüseyin ustaya. Hüseyin ustanın arabaya felan baktığı yok bu arada. çol çocukla iş yapılıyor. Abs fişleri gevşemiş onları sıktım daha abs yanmaz dedi oradaki mekanik ustası. BOŞ YERE DİSK DEĞİŞTİRDİLER. İLK BAŞTA ABS FİŞLERİNE BAKSALAR HİÇ PROBLEM YOKTU. Daha sonra diskler 2 gün sonra pat pat ses yapmaya başladı. Her seferinde telefonla önce aradım geleceğim diye. Bana hafta içi gel cumartesi yoğun dendi. Hafta içi izin almaktan papaz oldum iş yeriyle. Ben de müşteriyim hafta sonu benim arabama niye bakılmıyor dedim.   Daha sonra HONDA EFE'YE GİTTİM. ALT TABLA DEĞİŞMESİNE GEREK YOKMUŞ. Z ROTLARI DEĞİŞTİRDİLER DİREKSİYON PAMUK GİBİ OLDU. 633-TL lik tablayı değiştir diyen Hüseyin ustanın çıkarttığı masrafı yetkili serviste 100-tl’ye çözdüm. Tabla da hiç bir şey yok. Arka aks tan ses geliyordu. Hüseyin usta söküldü. Temizlendi ses yapmaz dedi .sağolsun uğul uğul ötüyor şimdi. yani ben yandım siz yanmayın. özellikle HR-Vciler
YAZACAK ÇOK ŞEY VAR DAHA. AMA GEREK YOK
İNSAN USTA DEĞİL GÜVENECEK BİRİNİ ARIYOR!

Geçmiş olsun,
aslında bu tür büyük masraflı işlerde birkaç yere gösterip fiyat almakta fayda var, sizin yaşadığınız olay gibi bir ustanın dediği diğerini tutmayabiliyor. Aslında gerçek ustalar böyle durumlarda belli oluyor, bazıları deneme yanılma yöntemiyle, insanı çileden çıkarıyor artı bir sürü masraf çabası, bazılarıda şak diye teşhisi koyuveriyor.

onurakbas

« Yanıtla #40 : Haziran 20, 2011, 05:47:10 ÖS »
Kadir Usta iyi ve güvenilir bir ustadır. Fiyatlara gelince telefonda fiyat vermez aracınızı götürün tanışın derim ben.

ismiil

• İsmail ŞAHİN
« Yanıtla #41 : Mart 19, 2012, 08:45:54 ÖS »
kadir ustaya üç defa gittim birinde
moralim bozuk
birinde başım ağrıyo
birindede bu arabanın işi uzun hafta başı gel demesi oldu.
yani arabaya bakıp teşhis etmesi için 3 defa gittim teşhis den sonrada başından savdı birtarafı oynayan insanları sevmiyorum. bu olay olalı 1 yıl oldu yüzünede söylemişimdir yazdıklarımı ama sorarsanız psikolojisi bozuk olduğu bir dönemim di hatırlamıyorum derse şaşırmam...

hakan06

« Yanıtla #42 : Mart 21, 2012, 11:19:01 ÖÖ »
ben arabamı kadir ustaya emanet ediyorum sağ olsun Allah korkusu olan bir insan cok para gözlü bir insan degil aracın ne eksigi varsa söylüyor acil yapılacak varsa bir ara yapılabilenler acık şecik söylüyo fiyatıda makul

nizo18

« Yanıtla #43 : Mart 30, 2012, 06:50:59 ÖS »
arabam arızalanınca aklıma ilk gelen kişi ustalığı dürüstlüğü herşeyi dört dörtlük gerci sağlık sorunları yaşıyor biraz ama olsun arabanın dilinden çok iyi anlıyor

usta1231

« Yanıtla #44 : Mayıs 26, 2012, 09:18:33 ÖÖ »
arkadaslar slm.2003 es civic im var.arabayı 2 sene önc e 23.250 aldım.ve 1 sene sonra kalkıslar da gaza bastıgımda aracın önünden gıcırdama sesi geliyordu.daha önceden aracta hici mekanik sorun yasamadıgımdan vbe ilk hondam oldugundan honda ya bakacak bir ustam da yoktu.arazayı sasmaz da ilk önce dogan marka arabama bakan ustama götürdüm.aracı yukarı kaldırdı hiç biseyini sökmeden söyle bi gevsek vida varmmi diye bi 10 dk kontrol etti.sonra bindi arabaya yine aynı ses.buı sefer ben direksiyon basında o kaput acık bi sekilde önde araba dan gelen sese bakıyor.on sonunda 1 saatlık uzun arayıslar sonunda motor kulagı teshisini koyduçbir motor kulagı o zaman tanesi ortalama 150 tl civarı.3 tane motor kulagı var artık kac tanesi arzalıysa degiştircez dedi.icime sinmedi.iş yerinde honda sı olan bi arkadşimi aradim o bi yer söledi sasmaz da ritimo diye bi yer.onlar la 1 saatlik teshisin arasından motor kulagı teshisine vardılar.yanı anlıcanız ortalama 500 tl girmiş bana.ordada yaptırtmadım aracı.en sonunda baska bir arkadasımın vasıtasıyla kadir ustayla tanıstimçaraca binmesiyle yemin ediyorum aractan inmesi 15 saniye.aracı icerde kaputunu acip direksiyonla olan ilgili bi yeri yaglayip gönderdi ve bir kurus almadı ne arza kaldi ne bişey.arkadaslar ben ustaya kefilim.sizi yemin ediyorum bu usta anam deil babam deil.ben sadece altınızdaki hondanın kiymeti bilin derim ve aracınızı kadir ustaya götürün derim.adım tarık dinç.bu arada koporta hizmeti yok.ve hondadan baska aracta giremiyo iceri haberiniz ola

efsaneprens

• Efsaneprens
« Yanıtla #45 : Eylül 01, 2014, 01:46:01 ÖS »
Kadir usta ile geçen ay tanıştım. Telefonda fiyat vermedi. Telefonda niye fiyat vermiyorsun dedim, Sorup sorup başkasına gidiyorlar dedi. E iş bittikten sonra malzemede senden sürpriz bi rakam çıkarsa nolcak dedim. Yağ bakımı çok bi şey tutmuyo zaten dedi. Normal yağ bakımı malzemeleri kendi deposundan temin etti. ( Yağ - Yağ Filtresi - Hava Filtresi - Polen Filtresi ) 180 TL tuttu. Telefonda bana bu fiyatı vermemekte haklı duyunca tabiki kendi ustama malzemelerimi alıp giderdim. Sohbeti, muhabbeti iyi güzel ancak verdiğim ücreti çok yüksek buldum. İlk intibam olduğu için ısınamadım. Bi dahada gitmem diye düşünüyorum. Bilemiyorum.

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #46 : Eylül 01, 2014, 02:11:37 ÖS »
Kadir usta ile geçen ay tanıştım. Telefonda fiyat vermedi. Telefonda niye fiyat vermiyorsun dedim, Sorup sorup başkasına gidiyorlar dedi. E iş bittikten sonra malzemede senden sürpriz bi rakam çıkarsa nolcak dedim. Yağ bakımı çok bi şey tutmuyo zaten dedi. Normal yağ bakımı malzemeleri kendi deposundan temin etti. ( Yağ - Yağ Filtresi - Hava Filtresi - Polen Filtresi ) 180 TL tuttu. Telefonda bana bu fiyatı vermemekte haklı duyunca tabiki kendi ustama malzemelerimi alıp giderdim. Sohbeti, muhabbeti iyi güzel ancak verdiğim ücreti çok yüksek buldum. İlk intibam olduğu için ısınamadım. Bi dahada gitmem diye düşünüyorum. Bilemiyorum.

Çok yüksek değil gibi sanki. Bir de fren-balata temizliği, fren ayarı gibi rutin bakımlar da dahilse uygun bile denebilecek bir rakam bence.

kayaci26

« Yanıtla #47 : Eylül 01, 2014, 03:55:12 ÖS »
her şey iyi güzel de bu Kadir Ustaya nasıl ulaşırız . . . iletişim ?

okanaral

« Yanıtla #48 : Ekim 31, 2014, 05:41:07 ÖS »
Hondacı Kadir' e dün ilk ve son kez gittim. Güler yüzünü  insanları kandırmak için kullandığını düşünüyorum. İşe başlamadan önce periyodik bakım (yağ, yağ fitresi, hava ve polen filtreleri değişimi) nin ve sibob ayarının ne kadar tutacağını sordum. 175 TL periyodik bakım+  80 TL sibob ayarı için  fiyat verdi. toplamı 255 TL eder fakat iş bitince 315 TL istedi. nedenini sordum farklı bir yağ kullandığını bu yağın 30 TL daha pahalı olduğunu (kullanırken bana hiçbir şekilde bu bilgiyi vermedi) 55 TL de işçilik ücreti olduğunu söyledi sabah bakım için 175 TL dediğini söylediğimde ise o sadece malzeme fiyatıydı işçilik yoktu dedi. böyle bir şey olabilir mi? Hondacı kadir malzememi satıyor ki malzeme fiyatı veriyor, veya işe başlamadan işçilik fiyatını ayrı olduğunu bedelinin ne olacağını niye söylemiyor Ayrıca yaptığı işe ait hiç bir döküm vermiyor parça fiyatı nedir işçilik nedir anlamıyorsunuz. Dürüst bir usta böyle yapmaz. ilk kez geldiğimi böyle yapmamazı gerektiğini söylediğimde gerçek yüzü ortaya çıktı birden çamurlaştı ve istersen bir daha gelme dedi, birde bu sevgili ustamız 3 kez hacca gitmiş (diğer müşteriler ile konuşurken duydum) herhalde günahlarını affettirmek için bu kadar sık hacca gidiyor ama kul hakkı hacca giderek ödenmez, ben hakkımı helal etmiyorum

perkstone

« Yanıtla #49 : Kasım 04, 2014, 12:29:09 ÖÖ »
2 yıl önce minumum 600 maximum 1200 tutar dediği işlem için 1 hafta sonra 1900 tl talep etti  tabi itiraz edincede sinirlendi bende şeker var falan filan yaptı şimdi soruyorum  sizce bu ahlaki bir yaklaşımmıdır ? bu olaydan sonra ben eskisi gibi düşünemiyorum maalesef