Gönderen Konu: 07 sedan cıvıc te yuksek süratte yol tutus ve fren sorunları  (Okunma sayısı 43120 defa)

metin16

• Ziyaretçi
Ynt: 07 sedan cıvıc te yuksek süratte yol tutus ve fren sorunları
« Yanıtla #25 : Nisan 27, 2008, 01:26:07 ÖS »

Bence körü körüne honda milliyetçiliği yapmaya gerek yok.Eğer anadoldan falan indiyseniz yada yine hondadan indiyseniz yeni kasanın frenleri iyi gelecektir tabi ki ona bir şey diyemem.Ama rakiplerine göre çok çok zayıf durmuyor araba kesinlikle...

Bu arada vsa denen sistem virajlarda çok zorlarsanız devreye girer.Yoksa her an yol tutuşuna yada frenlere müdahele eden bir sistem değildir..Virajda arka kaymaya başladığı anda sistematik olarak tekerlere ayrı ayrı fren yaparak arabayı dengeye getirir.

Anadolu niye örnek verdiniz anlamdım honda cıvıc sadece anadollamı karşılaştırılıyor milliyetçilik yapan yok honda yı seviyorum ve fanatiğiyim

fikito

« Yanıtla #26 : Nisan 27, 2008, 07:06:42 ÖS »
badboy kardeşim vsa ön kaydıgında devreye girer :) ben daha önce focus kullandım bence bu frenler ondan daha iyi :)

Badboy®

« Yanıtla #27 : Nisan 27, 2008, 10:18:07 ÖS »
Burda hondayı sevmeyenin işi yok zaten.Ama tutupta frenleri fos olan bir aracı sırf markası honda diye ,övmek fanatikliktir.

Neyse kimseyi bir şeye ikna etmek zorunda değilim.Aracın bir çok pozitif özelliğinin yanında fren ve boya sorunlarını bilmeyen yok,ama ne ilginçtir ki bir sizin haberiniz yok,ürettiğiniz boyası hatalı ve frenleri oldukça zayıf araçlara toz kondurmamak yerine mantık çerçevesinde yorumlar yapsanız profesyonelliğinizi kanıtlamış olursunuz.Aksi taktirde bu sadece benim babam senin babanı döver muhabbetine dönecektir ki oda beni aşar..

İyi tartışmalar.
« Son Düzenleme: Nisan 27, 2008, 10:19:12 ÖS Gönderen: Badboy® »

fikito

« Yanıtla #28 : Nisan 27, 2008, 10:40:43 ÖS »
badboy abicim metin abi haklı olarak kendi üretiminde çalıştıgı bir araç için kötü diyemez fakat sende anadolla karşılaştırınca biraz agır olmuş be abi :) zaten bu forumda tartışmalar uzamaz hepimiz burda abi krdş gibiyiz iyi geceler ve iyi forumlar :)

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Nisan 27, 2008, 11:01:32 ÖS »

Burda hondayı sevmeyenin işi yok zaten.Ama tutupta frenleri fos olan bir aracı sırf markası honda diye ,övmek fanatikliktir.

Neyse kimseyi bir şeye ikna etmek zorunda değilim.Aracın bir çok pozitif özelliğinin yanında fren ve boya sorunlarını bilmeyen yok,ama ne ilginçtir ki bir sizin haberiniz yok,ürettiğiniz boyası hatalı ve frenleri oldukça zayıf araçlara toz kondurmamak yerine mantık çerçevesinde yorumlar yapsanız profesyonelliğinizi kanıtlamış olursunuz.Aksi taktirde bu sadece benim babam senin babanı döver muhabbetine dönecektir ki oda beni aşar..

İyi tartışmalar.

ben işin içindeyim olmazsam konuşmam fantikliklik dışında işin içindeyim arkadaşım

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Nisan 27, 2008, 11:03:01 ÖS »

badboy abicim metin abi haklı olarak kendi üretiminde çalıştıgı bir araç için kötü diyemez fakat sende anadolla karşılaştırınca biraz agır olmuş be abi :) zaten bu forumda tartışmalar uzamaz hepimiz burda abi krdş gibiyiz iyi geceler ve iyi forumlar :)

dediği gibi buarda herkes kardeş gibidir asla tartışma uzamaz ve tartışma olmaz

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Nisan 27, 2008, 11:06:45 ÖS »
profosyöneller emin oldukları şeyler için tartışmaya girmez  >=ok

Badboy®

« Yanıtla #32 : Nisan 28, 2008, 12:31:26 ÖÖ »

Yok estafurullha ben anadolla fln kıyaslamaya kalkmadım tabiki ,sadece frenlerinin iyi olduğunu söylemek için daha önceki tecrübelerine göre frenleri yine zayıf araçlara binmek gerekir diye öyle bir teşbihte bulundum :) sonuçta benim sıkça kullandığım bir araç.Hem ailemde hemde kız arkadaşmda mevcut.Beğenmesem satın almazdım di mi?Ayrıca neden gereksiz yere bir sıkıntısını dile getireyim ki ? Metin beyin bu işin içinde olduğunu biliyorum zaten bu yüzden üstte yazdıklarımı yazdım.Daha önceki tartışmalardada arkadaşlar boya konusunda sıkıntılarını dile getirmişler Metin beyde yok kardeşim kesinlikle söz konusu değil biz defalarca kontrol ediyoruz demekten öteye gidemedi..Neyse zaten gerçek anlamda yetkili olan biri konuya el atmadıkça forumda çözüm söz konusu değil.

erdemsss

« Yanıtla #33 : Nisan 28, 2008, 08:52:55 ÖÖ »
valla metin bey bence siz bu işin içinde olmaktan çok körü körüne honda milliyetçiliği yapıyosunuz.size soruyorum acaba hiç yeni honda civic kullandınızmı?gerçekten çok merak ediyorum.bana sanki kullanmadınız gibi geliyo.çünkü herşeye muhalefet ediyosunuz.frenleri iyiymiş yol tutuşu süpermiş hele boyasında hiç ama hiç sorun yokmuş siz bu arabayı kullansanız eminim bu kadar körü körüne savunma yapamazsınız.ben anadol örneğini veren arkadaşa katılıyorum.hadi bende lada vega falan diyim veya samara  diyim bu araçlara göre frenleri iyi diyebilirim.ama bu arabaların sınıfı bile meçhul bence sadece 4 teker ve karoserden mevcut.tamam bizde çoğu zaman hondalarımızı savunuyoruzda ama sizin yaptığınızda çok abartı.siz fabrikada çalışıyo olabilirizsiniz heralde siz bu arabayı fabrika alanı içersinde kullanıyonuz frenleri saatte 50 km ile falan  yol tutuşuda 60-65 km ile test ediyosunuz.doğru ozaman bu aracın frenleri süper yol tutuşuda süper sanırsız. siz yeni civiclerle bi trafiğe çıkın bi yüksek hızlara ulasın panik frenler yapın bakalım bu  civicim  yol tutuşu fren performansını yol sesini bi göründe o zaman da doğruları söyleyen arkadaşlara muhalefet yapın.açıkçası ben sizin yorumlarınıza genel olarak bakıyorumda çok abartısınız.insanlara yanlış bilgiler veriyorsunuz.lütfen ya milliyetçilik güzeldir malını savunmak güzeldirde herşeyi dozajında bırakmak gerekir fanlığa gerek yok hele körü körüne hiç gerek yok.DOĞRULARI SÖYLEYEN TÜM TEAM HONDA TURKEY AİLESİNE TŞK...

erdemsss

« Yanıtla #34 : Nisan 28, 2008, 09:06:57 ÖÖ »
he bu arada metin bey.benim arabam 2008 siyah premium civic.benim arabamın sol ön çamurluk soyuluyor 9000 kmde yağ ışığı yaktı arabayla bırak 180 190 nı 140 150 de geziniyo 190 laarda falan ise serit değiştirmeye teşebbus ediyo  panik frenlerde frenler şişiyo uzayıp gidiyoruz.yol sesini içeriye çok veriyoo.bunlara ne diyeceksiniz merak ediyorum

görkem

« Yanıtla #35 : Nisan 28, 2008, 10:17:16 ÖÖ »
bu boya sorunu ile ilgili servise gittiniz mi servisten ne  cvp geldii acaba

grl1903

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Nisan 28, 2008, 10:23:41 ÖÖ »
fren konusu daha öncede tartışılmıştı sanırım can_dck ydı fren titremesi sorunu vardı servisten değiştirmişti diskleri

bende bu aya kadar herhangi bi sorun yoktu araç şu an 35000 km de 150 üstünde giderken hele bide hafif aşağı eğim varsa frenlerde titreme oluyor ayrıca zor duruyo.büyük ihtimal diskleri değiştircez garantiden.

erdemsss

« Yanıtla #37 : Nisan 28, 2008, 10:48:09 ÖÖ »
görkem arkadaşım.servise bu hafta gidicem inş.orada göstericem bakalım.bu problem bazı arkadaşlardada mevcut.sadece boyadıklarını duydum.he bide ilerde sorun olmasın diyede yazılı bi kağıt veriyolarmış boya probleminden dolayı boyanmıştır gibi vs.bakalım bu hafta belli olur

görkem

« Yanıtla #38 : Nisan 28, 2008, 10:50:32 ÖÖ »
erdemmss bizide bilgilendirirseniz çok iyi olur....yani 9000 km de bi arabada böyle bi sorun olması çok şaşırtıcı

erdemsss

« Yanıtla #39 : Nisan 28, 2008, 10:52:49 ÖÖ »
bu arada frenlerle ilgili daha önce servise gittim.yüksek hızlara fren esnasında bi uğultu geliyodu.diskleri torna yaptılar ama yine başladı.zaten ben disklerle balataları kendim değiştirecem.OMNİ diye firma hava kanalcıklı spor disk ve balata uretiyo.mayıs 15 gibi belki gelir türkiye dedi firma .inş gelirde değiştiririm.hem okdar da pahalı degil.ön diskler ve balatalar 800-1000 ytl arası.

görkem

« Yanıtla #40 : Nisan 28, 2008, 10:55:56 ÖÖ »
bende o seslerden dolayı servise gittim test sürüşü yapıldı hiç bi sorun yok gayet normal dendi bariz bi uğultu geliyo yani sanki böyle diskin bir bölümünde bi çıkıntı warda oraya sürter gibi ses geliyo ama sorun yok dendi....bende o servisi bıraktım artık önümüzdeki günlerde başka servise gidicem

erdemsss

« Yanıtla #41 : Nisan 28, 2008, 10:56:26 ÖÖ »
dostum böle bi problem benide şasırttı ama oldu bi kere.bakalım.iyi veya kötü sizide söylerim arkadaşlar.ama inş önemli bişy yoktur

erdemsss

« Yanıtla #42 : Nisan 28, 2008, 11:01:40 ÖÖ »
valla görkem.banada normal dediler gittik beraber test ettik.benim baskılarımla torna yaptılar.oda geçici bi çözüm işte.diskler bombe yapıyomuş ve bu sesler o yüzden çıkıyomus.ya ne uğraşıcam frenleri değiştirecekler bi süre sonra yine çıkacak çünkü aynı fren disk aynı balata.valla su firmanın  fren setini dört gözle bekliyorum.gelsin hemen alıcam.

görkem

« Yanıtla #43 : Nisan 28, 2008, 11:20:22 ÖÖ »
bencede yani başka bi marka almak en mantıklısı sanırım

Badboy®

« Yanıtla #44 : Nisan 28, 2008, 01:10:54 ÖS »
Erdem sağaduyulu mesajın için teşekkürler.Aynı şekilde sol ön çamurlukta bizim civictede ufak tefer delikler vardı.Gittik servise,söyledikleri aynen şu bu arabayı böyle satmış olmamış imkansız.Zorlasak boyarlar ama 1 haftalık arabanında boya görmesi insanın moralini alt üst eder tabi bizde rütüş yaptırdık..

Ayrıca Gu gibi bizim hondada beyaz.Ve gu'dada kaputta boya soyulmaları meydana geldi.Bir boya koruma firması tazikli sudan fln dedi ama bu bile boyanın kalitesini ortaya koyar.Sudan boyamı soyulurmuş?

Bahsi geçen araçların ikiside beyaz ve full pakettir..

Birde gu'da yüksek hızdaki frenajlardaki titreme problemi var ben jantların balansından olduğunu sanıyodum ama demekki kronikmiş.Onlarında üzerine gideyim en kısa zamanda..

CVC2008

« Yanıtla #45 : Nisan 28, 2008, 02:39:03 ÖS »
160 ve üstü süratte hafif frene bile dokunsanız piyasa karışıyor ( değişik sesler uğultular. zannedersin uçak piste teker koyuyor ) ervise gittik kronik dendi bununla ilgili testler yapılıyormuş yani değişik firmalardan alınan diskler 100.000 km testindeymiş şuan  2009 da çözecekler heralde bizde bir şekilde garantiye sokmaya çalışacağız bakalım

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Nisan 28, 2008, 07:00:37 ÖS »

valla metin bey bence siz bu işin içinde olmaktan çok körü körüne honda milliyetçiliği yapıyosunuz.size soruyorum acaba hiç yeni honda civic kullandınızmı?gerçekten çok merak ediyorum.bana sanki kullanmadınız gibi geliyo.çünkü herşeye muhalefet ediyosunuz.frenleri iyiymiş yol tutuşu süpermiş hele boyasında hiç ama hiç sorun yokmuş siz bu arabayı kullansanız eminim bu kadar körü körüne savunma yapamazsınız.ben anadol örneğini veren arkadaşa katılıyorum.hadi bende lada vega falan diyim veya samara  diyim bu araçlara göre frenleri iyi diyebilirim.ama bu arabaların sınıfı bile meçhul bence sadece 4 teker ve karoserden mevcut.tamam bizde çoğu zaman hondalarımızı savunuyoruzda ama sizin yaptığınızda çok abartı.siz fabrikada çalışıyo olabilirizsiniz heralde siz bu arabayı fabrika alanı içersinde kullanıyonuz frenleri saatte 50 km ile falan  yol tutuşuda 60-65 km ile test ediyosunuz.doğru ozaman bu aracın frenleri süper yol tutuşuda süper sanırsız. siz yeni civiclerle bi trafiğe çıkın bi yüksek hızlara ulasın panik frenler yapın bakalım bu  civicim  yol tutuşu fren performansını yol sesini bi göründe o zaman da doğruları söyleyen arkadaşlara muhalefet yapın.açıkçası ben sizin yorumlarınıza genel olarak bakıyorumda çok abartısınız.insanlara yanlış bilgiler veriyorsunuz.lütfen ya milliyetçilik güzeldir malını savunmak güzeldirde herşeyi dozajında bırakmak gerekir fanlığa gerek yok hele körü körüne hiç gerek yok.DOĞRULARI SÖYLEYEN TÜM TEAM HONDA TURKEY AİLESİNE TŞK...

2008 model cıvıc sahibiyim siyah renk şikayetçi olduğunuz renk

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Nisan 28, 2008, 07:03:13 ÖS »
heralde tüm söylediklerinize güzel bir cevap

fikito

« Yanıtla #48 : Nisan 28, 2008, 07:07:21 ÖS »
bencede metin abi süper bir cvp :)

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : Nisan 28, 2008, 07:17:02 ÖS »

senin yazıdkların biraz kabaca buldum başkalarınada aynısını yapıyorsun yazdıklarına biraz önemsersen sevinirim