TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Problemler ve Çözümleri => Konuyu başlatan: hattori hanzo - Nisan 26, 2008, 10:16:21 ÖÖ

Başlık: 07 sedan cıvıc te yuksek süratte yol tutus ve fren sorunları
Gönderen: hattori hanzo - Nisan 26, 2008, 10:16:21 ÖÖ
arkadaslar yuksek suratlerde 150 nın uzerınde mesela yol tutus problemlerı yasıyorum hıc emnıyetlı gıtmıyo hele180 de falan bayagı bı korkutuyo bıde hava hafıf ruzgarlıysa resmen serıt degıstırıyorum hissiz bi sürüs hakım oluyo bıde yuksek suratte frenlerde ses.sısme. ve vibrasyon oluyo hemde cok rahatsız edıcı boyutlarda sankı balatalar dısklerın uzerınde dalgalanıyo gıbı oluyo garantının bozulmayacagını bılsem hemen yay , amortısor ve fren olayına gırecem ama bılıyosunuz bu garantı konusu sıkıntılı daha oncede sebrıng egzos aldım takmadılar...bu yol tutus sıkıntısı bı tek bendemı var yoksa dıye merak ettım eger genel bı prb varsa servıs yardımcı oluyomu acaba ılgılenır ve bılgı verırsenız cok sevınırım...
Başlık: Ynt: 07 sedan cıvıc te yuksek süratte yol tutus ve fren sorunları
Gönderen: bayburtlu69 - Nisan 26, 2008, 10:28:43 ÖÖ
bizdede 2008 civic var... yol tutuş konusunda hiç sorun yok rahat rahat 200 km. görüyor ve hiç ön taraf oynamıyor gayette güzel  yol tutuşu ama fren olayına gelince frene aniden basınca taktuk sesler geliyor abs dediler ama başka bişe olabilir... frenler pek ii deil galiba
Gönderen: mars - Nisan 26, 2008, 02:34:20 ÖS
Arkadaşım aynı sorunlar bendede var.araç 2008 dream.ve yol tutuşunu hiç beğenmiyorum.seninde bahsettiğin gibi ani frenlerde araba dağılıcakmış gibi takur tukur sesler geliyor...emanet araba kullanmayı sevmem bu yüzden başka arabaları bilmiyorum.ancak ford focusa binmiştim çok güzel yol tutuşu var.benim araba 170 den sonra havaya kalkıyor desem yeridir.gerçi bizimkilerde sanırım 15 inç jant var.zaten bu arabada sevemediğim birincisi yol tutuşu ikinciside çukurlarda çok sarsması.araba yeni amortisörler açılmamıştır filan diye düşünüyorum ama açılacağını ve arabanın esneyeceğini de pek sanmıyorum.bunun dışında son problemim : arabada bridstane  lastik var ve ilk aldığımda çok memnundum.ancak yavaş yavaş kaymaya başladı.ilk başta bu sorun yoktu.araç daha 4000 km de acaba lastikleri mi bitirdim diye düşünmeye başladım :)  ancak yinede arabadan genel anlamda memnunum.otobanda 150 ile giderken koca bir kamyon lastiği çıktı karşıma ve kurtardım.dün gece yine süratli giderken bir kedi çıktı ve Allah a şükürler olsun ani bir fren ve direksiyon hareketiyle kurtardım,ezmedim :) bunun haricinde dün gece birkaç araba ile katılımtık :) süratte epey vardı ve dediğin gibi nerdeyse direksiyon hakimiyetini kaybedicektim.hee şunuda söyliyeyim lastiklerinin havasına baktım sonra.sol ön 35 sağ ön 36 sol arka 34 sağ arka 16 çıktı :) bak buda çok önemli.ama yinede sana katılıyorum bir bilen bu konuyu açıklarsa sevinirim.çünkü cidden yol tutuşu iyi değil.araba resmen yerden kalkıyor.saygılar...
Gönderen: infaztim - Nisan 26, 2008, 02:41:52 ÖS
malesefki yeni civiclerin frenlerinden herkes şikayetçi aynı şekilde typerların yeni typerların frenlerindende şikayetçi.sınıfında en iyi yol tutuşa sahip araç yıllardır focus tur zaten selçuk baba frenleride çok iyidir.

sizin arabalar çok kla ama frenleri çok kalas.
Gönderen: fikito - Nisan 26, 2008, 02:43:11 ÖS
abi sizin lastikler 1 boy küçük ve jantlar küçük ondan olabilir valla ben şehir içinde 170 fln görüyorum baya rahat yola devam ediyo çukurda biraz hissetiriyo sadece, ama bizim araçlar 70-80 kg daha agır ondan olabilir diyicem ama çok büyük bir fark degil :) ama şunu sölim focusun verdigi güveni malasef genede veremiyo haklısın abi :( :(
Gönderen: mars - Nisan 26, 2008, 02:46:08 ÖS
fikito ben 90 kiloluk bir adamım.merak etme aradaki farkı kapatıyorumdur  >%6rol
Gönderen: infaztim - Nisan 26, 2008, 02:48:28 ÖS
ppppppp aksesuar farkını kapatıo selçuk baba :D :D bvende yanına binince saten manda kasa mercedesle fit oluoz :D
Gönderen: mars - Nisan 26, 2008, 02:50:29 ÖS
hain başkan  >ag
Gönderen: infaztim - Nisan 26, 2008, 02:51:26 ÖS
hattori hanzo sen bi servise git şikayetini dile getir ama 1 ytl bile para ödemeyi kabul etme ;9
Gönderen: fikito - Nisan 26, 2008, 02:52:10 ÖS
abi ben 96 kiloyum hehe onu yazmayı unuttum ondan demek ki daha iyi yol tutuyo benim araç :P :P :D
Gönderen: infaztim - Nisan 26, 2008, 02:56:24 ÖS
:D
Gönderen: hattori hanzo - Nisan 26, 2008, 03:51:47 ÖS
arkadaslar arabam dream degıl elegance ayrıca bende 98 kg bı adamım :emo
Gönderen: hattori hanzo - Nisan 26, 2008, 04:02:07 ÖS
daha once 98 cıvıc hb vardı bende sankı odaha ii yol tutuyodu gercı 1,4 motordu ve otomatıktı cok fazla gıtmıyodu ama daha derlı topluydu araba bıde bu kasa lar sankı cabuk daglıcak gıbı gelıyo bana bazı ıscılık sıkıntılarıda oluyo ulan aslında honda sever bı ınsan olarak vıcdan azabı duyuyorum bunları soylerken ama naapım abı bı suru arabam oldu en cok bunu severek aldım bundada boyle sorunlar olunca canım sıkılıyo acıkcası gercı su garantı sıkıntısı olmasa cok guzel ıstedıgım kıvama getırıcem ama ...yalnız yol tutus belkı bı nebze ama frenlerde kesın fabrıkasyon hata var arkadaslar bunun uzerıne gıtmekte yarar var dıye dusunuyoırum cunku servıslere toplu halde bı sıkayet yapılsa belkı aracları gerı bıle cagırtabılırız dıye dusunuyorum ...
Gönderen: Badboy® - Nisan 26, 2008, 04:04:09 ÖS

malesefki yeni civiclerin frenlerinden herkes şikayetçi aynı şekilde typerların yeni typerların frenlerindende şikayetçi.sınıfında en iyi yol tutuşa sahip araç yıllardır focus tur zaten selçuk baba frenleride çok iyidir.

sizin arabalar çok kla ama frenleri çok kalas.

+1

Zaten focusla yol tutuşu ve frenlerini kıyaslarsanız o sınıfta her arabayı kötü görürsünüz...

Bence yol tutuşu eskilerine göre iyi (225-40-18 lastik ve yayla baya toparlıyor) ama frenleri kesinlikle güvensiz..Açıkçası gaza abanırken frenlerin kendi aracımdaki gibi olmadığını hep aklımın kenarına koyuyorum..
Gönderen: infaztim - Nisan 26, 2008, 06:07:32 ÖS
hondanın zaten en yakışıksız huyu fren konusundaki tembelliği.bi tek ep3 typer frenleri iyi bide s2000 (40 m)

hele o vti ler civic iesler falan ne öle 48 m de duruolar :S
Gönderen: Badboy® - Nisan 26, 2008, 06:17:04 ÖS
40 metre bile o araçlara hiç yakışmıyor..Piyasada bir çok orta sınıf araç 38 metrede duruyor artık..
Gönderen: görkem - Nisan 27, 2008, 10:14:27 ÖÖ
benim geçen gün frenleri deneme imkanım oldu....gerçekten kötü frenlere sahip araba durmadı direksiyonu sağa kırmasam  vuruyodum bunun bi çözümü yokmu hiç güwen wermiyo bana ople den sonra
Gönderen: metin16 - Nisan 27, 2008, 10:29:56 ÖÖ

bizdede 2008 civic var... yol tutuş konusunda hiç sorun yok rahat rahat 200 km. görüyor ve hiç ön taraf oynamıyor gayette güzel  yol tutuşu ama fren olayına gelince frene aniden basınca taktuk sesler geliyor abs dediler ama başka bişe olabilir... frenler pek ii deil galiba

Doğru söylemişler onlar abs ve diğer fren sistemlerinden geliyor sorun yok
Gönderen: metin16 - Nisan 27, 2008, 10:30:49 ÖÖ
frenler gayet iyi bence
Gönderen: MaG - Nisan 27, 2008, 10:39:11 ÖÖ
frenler yüksek hızlarda ani fren yapınca titreme gibi bişey yapıyor..birde dreamlar gerçekten iyi değil , ama elegance bişey diyemem.. dreamın yol tutuşu bile bi garip ama VSA çok fark ediyormuş onu ögrendim..

Gönderen: görkem - Nisan 27, 2008, 10:44:15 ÖÖ
ben o seslerden dolayı servise gittim test edildi o takut tukur ses abs den ona bi lafım yok ama frenlerden ben yine memnun değilim bence istenile mesafede durmuyo
Gönderen: fikito - Nisan 27, 2008, 10:47:33 ÖÖ
ben frenlerden baya memnunum belki krdşim senin disklerde bir problem olabilir
Gönderen: görkem - Nisan 27, 2008, 11:00:48 ÖÖ
bnmm konuştuğum sorduğım herkes frenlerin zayıf olduğunu düşünüyo...opelden inip buna bindiğim için aradaki farkı net bi şekilde anlayabiliyorum
Gönderen: metin16 - Nisan 27, 2008, 11:23:23 ÖÖ

frenler yüksek hızlarda ani fren yapınca titreme gibi bişey yapıyor..birde dreamlar gerçekten iyi değil , ama elegance bişey diyemem.. dreamın yol tutuşu bile bi garip ama VSA çok fark ediyormuş onu ögrendim..

şasi ve frenler ortaktır donanımlar faklıdır.Dream farklı diğer modeller farklı diyemeyiz yol tutuşu hakkında VSA zaten denge kontrol sistemi tabiki büyük etkisi olacak dreamler iyi değil diye bir şey yok farklı model değil cıvıc şasi frenler ortaktır sadece özellikleri farklıdır donanım olarak
Gönderen: Badboy® - Nisan 27, 2008, 01:17:05 ÖS
Bence körü körüne honda milliyetçiliği yapmaya gerek yok.Eğer anadoldan falan indiyseniz yada yine hondadan indiyseniz yeni kasanın frenleri iyi gelecektir tabi ki ona bir şey diyemem.Ama rakiplerine göre çok çok zayıf durmuyor araba kesinlikle...

Bu arada vsa denen sistem virajlarda çok zorlarsanız devreye girer.Yoksa her an yol tutuşuna yada frenlere müdahele eden bir sistem değildir..Virajda arka kaymaya başladığı anda sistematik olarak tekerlere ayrı ayrı fren yaparak arabayı dengeye getirir.
Gönderen: metin16 - Nisan 27, 2008, 01:26:07 ÖS

Bence körü körüne honda milliyetçiliği yapmaya gerek yok.Eğer anadoldan falan indiyseniz yada yine hondadan indiyseniz yeni kasanın frenleri iyi gelecektir tabi ki ona bir şey diyemem.Ama rakiplerine göre çok çok zayıf durmuyor araba kesinlikle...

Bu arada vsa denen sistem virajlarda çok zorlarsanız devreye girer.Yoksa her an yol tutuşuna yada frenlere müdahele eden bir sistem değildir..Virajda arka kaymaya başladığı anda sistematik olarak tekerlere ayrı ayrı fren yaparak arabayı dengeye getirir.

Anadolu niye örnek verdiniz anlamdım honda cıvıc sadece anadollamı karşılaştırılıyor milliyetçilik yapan yok honda yı seviyorum ve fanatiğiyim
Gönderen: fikito - Nisan 27, 2008, 07:06:42 ÖS
badboy kardeşim vsa ön kaydıgında devreye girer :) ben daha önce focus kullandım bence bu frenler ondan daha iyi :)
Gönderen: Badboy® - Nisan 27, 2008, 10:18:07 ÖS
Burda hondayı sevmeyenin işi yok zaten.Ama tutupta frenleri fos olan bir aracı sırf markası honda diye ,övmek fanatikliktir.

Neyse kimseyi bir şeye ikna etmek zorunda değilim.Aracın bir çok pozitif özelliğinin yanında fren ve boya sorunlarını bilmeyen yok,ama ne ilginçtir ki bir sizin haberiniz yok,ürettiğiniz boyası hatalı ve frenleri oldukça zayıf araçlara toz kondurmamak yerine mantık çerçevesinde yorumlar yapsanız profesyonelliğinizi kanıtlamış olursunuz.Aksi taktirde bu sadece benim babam senin babanı döver muhabbetine dönecektir ki oda beni aşar..

İyi tartışmalar.
Gönderen: fikito - Nisan 27, 2008, 10:40:43 ÖS
badboy abicim metin abi haklı olarak kendi üretiminde çalıştıgı bir araç için kötü diyemez fakat sende anadolla karşılaştırınca biraz agır olmuş be abi :) zaten bu forumda tartışmalar uzamaz hepimiz burda abi krdş gibiyiz iyi geceler ve iyi forumlar :)
Gönderen: metin16 - Nisan 27, 2008, 11:01:32 ÖS

Burda hondayı sevmeyenin işi yok zaten.Ama tutupta frenleri fos olan bir aracı sırf markası honda diye ,övmek fanatikliktir.

Neyse kimseyi bir şeye ikna etmek zorunda değilim.Aracın bir çok pozitif özelliğinin yanında fren ve boya sorunlarını bilmeyen yok,ama ne ilginçtir ki bir sizin haberiniz yok,ürettiğiniz boyası hatalı ve frenleri oldukça zayıf araçlara toz kondurmamak yerine mantık çerçevesinde yorumlar yapsanız profesyonelliğinizi kanıtlamış olursunuz.Aksi taktirde bu sadece benim babam senin babanı döver muhabbetine dönecektir ki oda beni aşar..

İyi tartışmalar.

ben işin içindeyim olmazsam konuşmam fantikliklik dışında işin içindeyim arkadaşım
Gönderen: metin16 - Nisan 27, 2008, 11:03:01 ÖS

badboy abicim metin abi haklı olarak kendi üretiminde çalıştıgı bir araç için kötü diyemez fakat sende anadolla karşılaştırınca biraz agır olmuş be abi :) zaten bu forumda tartışmalar uzamaz hepimiz burda abi krdş gibiyiz iyi geceler ve iyi forumlar :)

dediği gibi buarda herkes kardeş gibidir asla tartışma uzamaz ve tartışma olmaz
Gönderen: metin16 - Nisan 27, 2008, 11:06:45 ÖS
profosyöneller emin oldukları şeyler için tartışmaya girmez  >=ok
Gönderen: Badboy® - Nisan 28, 2008, 12:31:26 ÖÖ

Yok estafurullha ben anadolla fln kıyaslamaya kalkmadım tabiki ,sadece frenlerinin iyi olduğunu söylemek için daha önceki tecrübelerine göre frenleri yine zayıf araçlara binmek gerekir diye öyle bir teşbihte bulundum :) sonuçta benim sıkça kullandığım bir araç.Hem ailemde hemde kız arkadaşmda mevcut.Beğenmesem satın almazdım di mi?Ayrıca neden gereksiz yere bir sıkıntısını dile getireyim ki ? Metin beyin bu işin içinde olduğunu biliyorum zaten bu yüzden üstte yazdıklarımı yazdım.Daha önceki tartışmalardada arkadaşlar boya konusunda sıkıntılarını dile getirmişler Metin beyde yok kardeşim kesinlikle söz konusu değil biz defalarca kontrol ediyoruz demekten öteye gidemedi..Neyse zaten gerçek anlamda yetkili olan biri konuya el atmadıkça forumda çözüm söz konusu değil.
Gönderen: erdemsss - Nisan 28, 2008, 08:52:55 ÖÖ
valla metin bey bence siz bu işin içinde olmaktan çok körü körüne honda milliyetçiliği yapıyosunuz.size soruyorum acaba hiç yeni honda civic kullandınızmı?gerçekten çok merak ediyorum.bana sanki kullanmadınız gibi geliyo.çünkü herşeye muhalefet ediyosunuz.frenleri iyiymiş yol tutuşu süpermiş hele boyasında hiç ama hiç sorun yokmuş siz bu arabayı kullansanız eminim bu kadar körü körüne savunma yapamazsınız.ben anadol örneğini veren arkadaşa katılıyorum.hadi bende lada vega falan diyim veya samara  diyim bu araçlara göre frenleri iyi diyebilirim.ama bu arabaların sınıfı bile meçhul bence sadece 4 teker ve karoserden mevcut.tamam bizde çoğu zaman hondalarımızı savunuyoruzda ama sizin yaptığınızda çok abartı.siz fabrikada çalışıyo olabilirizsiniz heralde siz bu arabayı fabrika alanı içersinde kullanıyonuz frenleri saatte 50 km ile falan  yol tutuşuda 60-65 km ile test ediyosunuz.doğru ozaman bu aracın frenleri süper yol tutuşuda süper sanırsız. siz yeni civiclerle bi trafiğe çıkın bi yüksek hızlara ulasın panik frenler yapın bakalım bu  civicim  yol tutuşu fren performansını yol sesini bi göründe o zaman da doğruları söyleyen arkadaşlara muhalefet yapın.açıkçası ben sizin yorumlarınıza genel olarak bakıyorumda çok abartısınız.insanlara yanlış bilgiler veriyorsunuz.lütfen ya milliyetçilik güzeldir malını savunmak güzeldirde herşeyi dozajında bırakmak gerekir fanlığa gerek yok hele körü körüne hiç gerek yok.DOĞRULARI SÖYLEYEN TÜM TEAM HONDA TURKEY AİLESİNE TŞK...
Gönderen: erdemsss - Nisan 28, 2008, 09:06:57 ÖÖ
he bu arada metin bey.benim arabam 2008 siyah premium civic.benim arabamın sol ön çamurluk soyuluyor 9000 kmde yağ ışığı yaktı arabayla bırak 180 190 nı 140 150 de geziniyo 190 laarda falan ise serit değiştirmeye teşebbus ediyo  panik frenlerde frenler şişiyo uzayıp gidiyoruz.yol sesini içeriye çok veriyoo.bunlara ne diyeceksiniz merak ediyorum
Gönderen: görkem - Nisan 28, 2008, 10:17:16 ÖÖ
bu boya sorunu ile ilgili servise gittiniz mi servisten ne  cvp geldii acaba
Gönderen: grl1903 - Nisan 28, 2008, 10:23:41 ÖÖ
fren konusu daha öncede tartışılmıştı sanırım can_dck ydı fren titremesi sorunu vardı servisten değiştirmişti diskleri

bende bu aya kadar herhangi bi sorun yoktu araç şu an 35000 km de 150 üstünde giderken hele bide hafif aşağı eğim varsa frenlerde titreme oluyor ayrıca zor duruyo.büyük ihtimal diskleri değiştircez garantiden.
Gönderen: erdemsss - Nisan 28, 2008, 10:48:09 ÖÖ
görkem arkadaşım.servise bu hafta gidicem inş.orada göstericem bakalım.bu problem bazı arkadaşlardada mevcut.sadece boyadıklarını duydum.he bide ilerde sorun olmasın diyede yazılı bi kağıt veriyolarmış boya probleminden dolayı boyanmıştır gibi vs.bakalım bu hafta belli olur
Gönderen: görkem - Nisan 28, 2008, 10:50:32 ÖÖ
erdemmss bizide bilgilendirirseniz çok iyi olur....yani 9000 km de bi arabada böyle bi sorun olması çok şaşırtıcı
Gönderen: erdemsss - Nisan 28, 2008, 10:52:49 ÖÖ
bu arada frenlerle ilgili daha önce servise gittim.yüksek hızlara fren esnasında bi uğultu geliyodu.diskleri torna yaptılar ama yine başladı.zaten ben disklerle balataları kendim değiştirecem.OMNİ diye firma hava kanalcıklı spor disk ve balata uretiyo.mayıs 15 gibi belki gelir türkiye dedi firma .inş gelirde değiştiririm.hem okdar da pahalı degil.ön diskler ve balatalar 800-1000 ytl arası.
Gönderen: görkem - Nisan 28, 2008, 10:55:56 ÖÖ
bende o seslerden dolayı servise gittim test sürüşü yapıldı hiç bi sorun yok gayet normal dendi bariz bi uğultu geliyo yani sanki böyle diskin bir bölümünde bi çıkıntı warda oraya sürter gibi ses geliyo ama sorun yok dendi....bende o servisi bıraktım artık önümüzdeki günlerde başka servise gidicem
Gönderen: erdemsss - Nisan 28, 2008, 10:56:26 ÖÖ
dostum böle bi problem benide şasırttı ama oldu bi kere.bakalım.iyi veya kötü sizide söylerim arkadaşlar.ama inş önemli bişy yoktur
Gönderen: erdemsss - Nisan 28, 2008, 11:01:40 ÖÖ
valla görkem.banada normal dediler gittik beraber test ettik.benim baskılarımla torna yaptılar.oda geçici bi çözüm işte.diskler bombe yapıyomuş ve bu sesler o yüzden çıkıyomus.ya ne uğraşıcam frenleri değiştirecekler bi süre sonra yine çıkacak çünkü aynı fren disk aynı balata.valla su firmanın  fren setini dört gözle bekliyorum.gelsin hemen alıcam.
Gönderen: görkem - Nisan 28, 2008, 11:20:22 ÖÖ
bencede yani başka bi marka almak en mantıklısı sanırım
Gönderen: Badboy® - Nisan 28, 2008, 01:10:54 ÖS
Erdem sağaduyulu mesajın için teşekkürler.Aynı şekilde sol ön çamurlukta bizim civictede ufak tefer delikler vardı.Gittik servise,söyledikleri aynen şu bu arabayı böyle satmış olmamış imkansız.Zorlasak boyarlar ama 1 haftalık arabanında boya görmesi insanın moralini alt üst eder tabi bizde rütüş yaptırdık..

Ayrıca Gu gibi bizim hondada beyaz.Ve gu'dada kaputta boya soyulmaları meydana geldi.Bir boya koruma firması tazikli sudan fln dedi ama bu bile boyanın kalitesini ortaya koyar.Sudan boyamı soyulurmuş?

Bahsi geçen araçların ikiside beyaz ve full pakettir..

Birde gu'da yüksek hızdaki frenajlardaki titreme problemi var ben jantların balansından olduğunu sanıyodum ama demekki kronikmiş.Onlarında üzerine gideyim en kısa zamanda..
Gönderen: CVC2008 - Nisan 28, 2008, 02:39:03 ÖS
160 ve üstü süratte hafif frene bile dokunsanız piyasa karışıyor ( değişik sesler uğultular. zannedersin uçak piste teker koyuyor ) ervise gittik kronik dendi bununla ilgili testler yapılıyormuş yani değişik firmalardan alınan diskler 100.000 km testindeymiş şuan  2009 da çözecekler heralde bizde bir şekilde garantiye sokmaya çalışacağız bakalım
Gönderen: metin16 - Nisan 28, 2008, 07:00:37 ÖS

valla metin bey bence siz bu işin içinde olmaktan çok körü körüne honda milliyetçiliği yapıyosunuz.size soruyorum acaba hiç yeni honda civic kullandınızmı?gerçekten çok merak ediyorum.bana sanki kullanmadınız gibi geliyo.çünkü herşeye muhalefet ediyosunuz.frenleri iyiymiş yol tutuşu süpermiş hele boyasında hiç ama hiç sorun yokmuş siz bu arabayı kullansanız eminim bu kadar körü körüne savunma yapamazsınız.ben anadol örneğini veren arkadaşa katılıyorum.hadi bende lada vega falan diyim veya samara  diyim bu araçlara göre frenleri iyi diyebilirim.ama bu arabaların sınıfı bile meçhul bence sadece 4 teker ve karoserden mevcut.tamam bizde çoğu zaman hondalarımızı savunuyoruzda ama sizin yaptığınızda çok abartı.siz fabrikada çalışıyo olabilirizsiniz heralde siz bu arabayı fabrika alanı içersinde kullanıyonuz frenleri saatte 50 km ile falan  yol tutuşuda 60-65 km ile test ediyosunuz.doğru ozaman bu aracın frenleri süper yol tutuşuda süper sanırsız. siz yeni civiclerle bi trafiğe çıkın bi yüksek hızlara ulasın panik frenler yapın bakalım bu  civicim  yol tutuşu fren performansını yol sesini bi göründe o zaman da doğruları söyleyen arkadaşlara muhalefet yapın.açıkçası ben sizin yorumlarınıza genel olarak bakıyorumda çok abartısınız.insanlara yanlış bilgiler veriyorsunuz.lütfen ya milliyetçilik güzeldir malını savunmak güzeldirde herşeyi dozajında bırakmak gerekir fanlığa gerek yok hele körü körüne hiç gerek yok.DOĞRULARI SÖYLEYEN TÜM TEAM HONDA TURKEY AİLESİNE TŞK...

2008 model cıvıc sahibiyim siyah renk şikayetçi olduğunuz renk
Gönderen: metin16 - Nisan 28, 2008, 07:03:13 ÖS
heralde tüm söylediklerinize güzel bir cevap
Gönderen: fikito - Nisan 28, 2008, 07:07:21 ÖS
bencede metin abi süper bir cvp :)
Gönderen: metin16 - Nisan 28, 2008, 07:17:02 ÖS

senin yazıdkların biraz kabaca buldum başkalarınada aynısını yapıyorsun yazdıklarına biraz önemsersen sevinirim
Gönderen: fikito - Nisan 28, 2008, 08:08:32 ÖS
erdem abi sat şu arabayı kurtulalım abi ya :D
Gönderen: hattori hanzo - Nisan 29, 2008, 12:00:51 ÖS
arkadaslar konu bıraz sankı dagıldı ben genel tum hondalardan bahsetmıyorum ve kotulemıyorum sadece benım gıbı sıkıntı yasıyanlar varsa toplu bı sekılde servıse sıkıntımızı ve sıkayetımızı bıldırelım ve geregını yaptıralım dıyorum... bazı arkadasların arabaları sorunsuz olabılır onlara bısey demıyorum ama bazı araclarda benımkı dahıl buyuk bı ıhtımalle fabrıkasyon hata var bu sekıldede devam etmek sınır bozucu bakın arkadslar arabanın en hayati sıstemınden bahsedıyoruz en ufak hata olumle sonuclanır ALLAH korusun metın bey sızde benım gıbı honda fanatıgısınız galıba ama bu gercegıde yokmus gıbı saymak sacma olur...erdem kardesım sende frenlerı baska bı marka ıle degıstırecegını soyluyosun ama garantı olayını ya atlıyosun yada onemsemıyosun bence bu cagre degıl orjınalını hakkın olan garantıden bedava degıstırmek varken (tabıkı daha ii olacaksa) nıye masraf yapalım abi...
Gönderen: Typerkan - Nisan 29, 2008, 03:11:58 ÖS

Benim Araç 2008 Elegance, Evet yol tutuşu konuşunda iyi hele hele VSA Konusunda süper ne gerek var diyip 1 hafta kapalı gezdim farkı çok anladım.

Ama şu fren muhabbetine gelince aracı durduramıyorum ???? Sıren mesafesi inanılmaz kötü ve abs ' den gelen sesi hiç hesaba katmıyorum bu ses konusunu defalarca konuşmuştuk hatta..

Aracımın iki şeyinden şikayetciyim Birincisi BENZİN, İkincisi Fren mesafesi... :S
Gönderen: erdemsss - Nisan 29, 2008, 03:23:25 ÖS
fikito valla satma gücüm olsa satacam.kredili aldım.ama biraz daha bekliyelim bakalım.bi yay takalım lastikleri yumusak hamur bi lastik takalım.marşbiyerleri takalım.diskleri falan da bi değiştirelim.belki ozaman düzelir.sonuçta ticaret yapıyoruz sağlam bi iş kaparsam krediyi kapatıcam.ama önce saydıklarımı bi yapım.bakalım ozaman arabada neler değişecek
Gönderen: fikito - Nisan 29, 2008, 03:25:34 ÖS
inş abi belki düzelir :) kesin düzelir ama lastikleri 225 fln al alcaksan hayırlısı olsun :)
Gönderen: fikito - Nisan 29, 2008, 03:25:57 ÖS
neyse konuya güncel
Gönderen: erdemsss - Nisan 29, 2008, 03:35:37 ÖS
orjinalinde denicem yumuşak lastiklerle.olmadı 17 inçjant  225 45 lastikle değiştirecem.bizim bi abi var anlaştık.he bu arada türkiyeye fren ekipmanı getiren bi firmayla görüştüm.oradaki beyefendi de yeni civic varmış adam abi git michelın al bak o zaman nekadar değişiyo dedi.sonuçta adam satmak ister dimi.sunuda soliyim continental lastikler brıdstonedan daha yumuşak olduğu için daha iyi yol tutuş ve fren mesafesi sağlıyomuş.benim arabayı aldığım firmadaki sahıs söledi siyah hariç bütün civiclere continental geliyomuş.diyorumki belki metin beyin lastikleri conti dir.
Gönderen: fikito - Nisan 29, 2008, 03:37:35 ÖS
metin abininde siyah civic var benimde civic siyah :)
Gönderen: mars - Nisan 29, 2008, 03:52:40 ÖS
Metine yüklenmeyin arkadaşlar.o honda aşığı birisi.bazı olaylara çok fazla objektif yaklaşamıyor .ama tanıdığım birisi olduğu için söylüyorum arabasını alsın oda aynı sorunlardan muzdarip olucak.sonuçta bunları bizde yaşıyoruz.ve bize hak verecek!!!
Gönderen: fikito - Nisan 29, 2008, 03:54:52 ÖS
abi metin abinin 2008 civici var
Gönderen: erdemsss - Nisan 29, 2008, 03:59:02 ÖS
doğrudur.ama ya siz arabalarınızı çok sevip toz kondurmak istemiyosunuz yada bazı seyleri görmezden geliyosunuz.CVC2008 arkadaşımızın dediğine göre frenlerde kronik hata var demiş servis .bu forumdakilerin neredeyse hepsi frenlerden sikayetçiyken metin bey senin sikayetçi olmamanız çok ilginç hemde focus tan daha iyi olduğunu iddaa ediyosun.metin bey zaten frenlerden gelen sesi bi sürü elektronik olaya bağlıyo.nasıl bi elektronik sesse resmen demir dövülüyo be arabamda.heralde honda size civic frenleri yerine accord frenleri takmış olabilirmi?
Gönderen: fikito - Nisan 29, 2008, 04:00:36 ÖS
abi focustan iyi oldugunu savunan benim :)
Gönderen: erdemsss - Nisan 29, 2008, 04:02:02 ÖS
bu arada metin 2008 SİYAH HONDA CİVİC i alsın gibi bi ibare kullanıldı.inş yanlış bilgi dir metin abi rezil olmaz tüm foruma
Gönderen: fikito - Nisan 29, 2008, 04:06:02 ÖS
metin abinin civic 2008 i varmış öle söledi kendi hatta siyah dedi ben sordum kendi aracıda kendi elinden geçmiş metin abi'nin dogruları söliceginden eminim
Gönderen: erdemsss - Nisan 29, 2008, 04:10:04 ÖS
valla ne diyim doğrudur inş.ama diğer arkadaşımızın dediğini dikkatli okursan tanıdığım birisi diyo o yüzden söledim
Gönderen: mars - Nisan 29, 2008, 04:15:09 ÖS
gençler onunda civici var diyimde şu gereksiz tartışmayı bitirin artık!!walla renodan sonra frenler bana mükemmel geldi.ama dediğiniz gibi sınıf farkı var...karşılaştırmak bile hata.ama genel anlamda da dediğiniz gibi uçak indirsek daha iyi.o gelen ses yüzünden araba parçalandı sandım bi ara :) sordum abs devreye giriyormuş.ben sizin gibi düşünmüyorum arkadaşlar.madem honda araçlarına güveniyor madem 6 yıl garanti veriyor.ne olursa olsun yapıcaklar (onlardan kaynaklananları) onun için benim içim çok rahat :)
Gönderen: hattori hanzo - Nisan 29, 2008, 04:18:38 ÖS
abi ben en iyisi bi servıse gıdıım de bı bakıım nolcak frenler zayıf ve problemlı abı kım ne derse desın bıkere kesın dısklerde bı arıza var artı balatalar yetmıyo abıcım yol tutusa gelınce ondada sorunlar var ama nasıl cozulur bılmıyorum belkı sımdıye kadar 15-20 araba gectı elımden bu kadar yuksek hızda korktugumu hatırlamıyorum resmen havalanıyo abi arac
Gönderen: erdemsss - Nisan 29, 2008, 04:18:43 ÖS
bencede halledicektir.ama honda ya bu hiç yakışmadı.bilirsiniz hondalara yağını suyunu koy başka bişy istemez derler.ki bende ilk defa honda almıyorum bundan öncede 2000 civic almıştım sıfırdı yemin ediyorum servise ssadece bakımdan bakıma gitti.ama bununla sürekli gidicez gibi geliyo
Gönderen: erdemsss - Nisan 29, 2008, 04:21:08 ÖS
çok doğru solüyosun hattori.valla bizde suan 407 var onu hiç sevmiyodum ama şimdi o bambaşka geliyo bana yüksek hızlarda.
Gönderen: hattori hanzo - Nisan 29, 2008, 04:35:36 ÖS
aslında honda yapmazdı boyle ama arabaya cok talep oldu da yetıstırmek ıcın cokmu sısırdıler naaptılar anlamadım yada ılk uretım sıkıntılarını mı cekıyoruz nedır bıde cabuk dokulecek gıbı bı hıs var ıcımde 6 yıl garantı aklıma gelınce rahatlıyorum valla neyse ınsallah baska sıkıntılar olmazda servıste ısı yokusa surmeden yardımcı olursa ii olur diyorum...
Gönderen: hattori hanzo - Nisan 29, 2008, 04:37:32 ÖS
bıde arkadaslar ben yazeks hondadan aldım arabayı servıse oraya gıdıyorum bı kere 10000 bakıma gıttım bıde ufak bı onden tampon kırılmıstı onun ıcın gıttım servıs notum ehh iidir diicem sızın servısler farklıysa dusuncelerınızı paylasırmısınız...
Gönderen: Badboy® - Nisan 29, 2008, 05:00:17 ÖS

abi focustan iyi oldugunu savunan benim :)

Kardeşim bunu sakın başka biyerde söyleme :)
Gönderen: fikito - Nisan 29, 2008, 05:45:23 ÖS
abi ben söledigim herşeyin arkasındayım :) daha önce focus ve golf kullandım golf belki biraz daha iyiydi ama arada inanın ki çok fark yok focus tan daha iyi frenler bana göre görüş faklılıgı ama ses konusunda haklısın yüksek hızda sert fren yapınca herkez size bakıyo  :emo :emo
Gönderen: metin16 - Nisan 29, 2008, 06:10:53 ÖS

bu arada metin 2008 SİYAH HONDA CİVİC i alsın gibi bi ibare kullanıldı.inş yanlış bilgi dir metin abi rezil olmaz tüm foruma

yeni aldım aracı ok daha önce aracı kullandım bu araçların tüm huylarını bilirim
Gönderen: metin16 - Nisan 29, 2008, 06:11:58 ÖS

orjinalinde denicem yumuşak lastiklerle.olmadı 17 inçjant  225 45 lastikle değiştirecem.bizim bi abi var anlaştık.he bu arada türkiyeye fren ekipmanı getiren bi firmayla görüştüm.oradaki beyefendi de yeni civic varmış adam abi git michelın al bak o zaman nekadar değişiyo dedi.sonuçta adam satmak ister dimi.sunuda soliyim continental lastikler brıdstonedan daha yumuşak olduğu için daha iyi yol tutuş ve fren mesafesi sağlıyomuş.benim arabayı aldığım firmadaki sahıs söledi siyah hariç bütün civiclere continental geliyomuş.diyorumki belki metin beyin lastikleri conti dir.
brıdgestone turanza
Gönderen: fikito - Nisan 29, 2008, 06:12:57 ÖS
hayırlı olsun metin abi :)
Gönderen: metin16 - Nisan 29, 2008, 06:14:03 ÖS

doğrudur.ama ya siz arabalarınızı çok sevip toz kondurmak istemiyosunuz yada bazı seyleri görmezden geliyosunuz.CVC2008 arkadaşımızın dediğine göre frenlerde kronik hata var demiş servis .bu forumdakilerin neredeyse hepsi frenlerden sikayetçiyken metin bey senin sikayetçi olmamanız çok ilginç hemde focus tan daha iyi olduğunu iddaa ediyosun.metin bey zaten frenlerden gelen sesi bi sürü elektronik olaya bağlıyo.nasıl bi elektronik sesse resmen demir dövülüyo be arabamda.heralde honda size civic frenleri yerine accord frenleri takmış olabilirmi?
abs ve acil fren destek sistemli araçlarada frene fazla yüklenince ani frenlemede bu sessin gelmesi normaldir kitapçığına göz gezdirisen görürsün yazıyordu sanırım
Gönderen: metin16 - Nisan 29, 2008, 06:15:42 ÖS

hayırlı olsun metin abi :)

sağol teşekkürler hondada çalışan olarak bu aracı kullanmamam çok büyük hata olurdu
Gönderen: metin16 - Nisan 29, 2008, 06:21:56 ÖS
ayrıca ben güvenmediğim  bir hatasını gördüğüm şey hakkında asla olumlu yorum yapmam bir kötü tarafını görsem olumsuz eleştiri yazardım.Bu araçlar segmentindeki araclara göre çok üstün bunu kabul edin
Gönderen: CVC2008 - Nisan 30, 2008, 05:44:18 ÖS
Tasarım, motor gücü konusunda rakiplerini aşıp bir üst sınıfı yakalama gibi bir üstünlüğü olsada frenaj ve yol tutuş allaha emanet bir araç artık 120 yi geçmiyorum çünkü aracımın frenlerine güvenmiyorum. Dürüst söylemek gerekirse benim 2004 ford fiesta m daha sağlam basıyordu yere.
Gönderen: CVC2008 - Nisan 30, 2008, 05:45:38 ÖS
beyler abs deki seste gayet normal ama aracın yalıtımı zayıf olduğu için ses olduğu gibi içeride :) yoksa her araçta öyle sesler var
Gönderen: forzablack - Mayıs 06, 2008, 10:20:44 ÖS
ben 1 ay kadar oldu hondamı alalı..07 premium..Daha önce 2 sene kadar focus kullandım..Bana göre yol tutuş açısından pek bir farkı yok...Frenlerde gayet iyi şimdilik..Ama sizler anladığım kadarıyla benden daha uzun zamandır kullanıyorsunuz hondaları..Bana şimdilik bir sorun varmış gibi gelmedi..İyi muhabbetler
Gönderen: _ulu_ - Mayıs 07, 2008, 02:57:58 ÖS
Fren konusunda haklı olabilirsiniz ama civic' in vites aralıklarına bence focus yanasamaz bile! Cok saglıklı bi oneri olmasa bile gozunuz arkada kalmadan cok cok rahat bir sekilde 100 km de 2.vitese cekip motor freni ile durmanız mumkun! Degisken motor gucune sahip vvt-i, vtec, gibi motorların aksamları herzaman daha saglam elementlerden yapılır. Yani korkmayın motoru kucaklamazsınız, hondanız varsa motor freninin keyfine varın derim! Saygılar...
Gönderen: fikito - Mayıs 07, 2008, 09:22:24 ÖS
geçenlerde bir abimiz typerla 4 ten 2 ye çekmiş sonuç 22 milyar :D :D :D
Gönderen: Badboy® - Mayıs 07, 2008, 11:37:43 ÖS
Oha almış mı vitesi ? Koruma olması gerekiyor...Bende 5'ten 4 yerine 2 ye çekmiştim bi kere..Almamıştı şanzıman..Koruması varmış..

Bu arada arabının frenleri yetersiz ama motor freni yaptırın şanzıman aralıkları müsait demek biraz komik olmuş...
Araba otomatikse ne olacak?
Gönderen: fikito - Mayıs 08, 2008, 01:30:05 ÖS
ewt vitese geçmiş motor patlamış ve şanzıman dagılmış araç 4 aydır serviste :) benim araç otomatik yani motor freni malasef olmuyo ve bu konu üstüne denedim frenleri 100 km hıza kadar bence çok iyi ama biraz daha yüksek hızlarda problem yaşatıyo malasef ama bence rakiplerinden geri degil genede :)  
Gönderen: metin16 - Mayıs 08, 2008, 01:37:42 ÖS
frenler muhteşem
Gönderen: CVC2008 - Mayıs 09, 2008, 12:51:13 ÖÖ
metin beyi 160 tan sonra golf le fren yapma ile civic ile fren yapmaya davet ediyorum. Bir soru sormak istiyorum metin bey'e. eğer bu derece frenler iyi ise neden ilk kullanıcılar veya düşük sınıf araç kullanıcıları hariç iyi diyen görmedim? varmı böyle biri?
Gönderen: Badboy® - Mayıs 09, 2008, 01:14:56 ÖÖ

metin beyi 160 tan sonra golf le fren yapma ile civic ile fren yapmaya davet ediyorum. Bir soru sormak istiyorum metin bey'e. eğer bu derece frenler iyi ise neden ilk kullanıcılar veya düşük sınıf araç kullanıcıları hariç iyi diyen görmedim? varmı böyle biri?

Abi boşuna yazma ya modena 1 ,civic 2 zaten :) aşk insanın gözünü kör edermiş
Gönderen: metin16 - Mayıs 09, 2008, 09:43:09 ÖÖ
ben kimsenin görüşüne karışmıyorum iyi diyende olur kötü diyende.Saygı duyarım ama bence cıvıc ın frenleri gayet iyi.Her düşünce yazana saygım vardır.
Gönderen: metin16 - Mayıs 09, 2008, 09:44:46 ÖÖ
evet dediğin gibi honda frimasına büyük sevgim var.Ama kötü olna birşey için iyi diye yazamam
Gönderen: TIBURON80 - Mayıs 09, 2008, 02:07:30 ÖS
Bu fren konusunu forumda dün ilk kez okudum tesadüf akşam kasisi biraz geç farkedince 80-90 km. hızla giderken frene bastım ama araba biraz zor durdu. Hatta frene bastıktan sonra hiç duramayacağım gibi bir hava verdi. Frenlerden çıkan sesi tarif etmeme gerek yok. Açıkçası arabanın frenleri beni tedirgin etti. Servise götüreceğim gibi görünüyor.  
Gönderen: metin16 - Mayıs 09, 2008, 02:23:45 ÖS

Ben düşük sınıf hiç kullanmadım. 2000 yılından beri 2 yılda bir değişken olarak honda cıvc alarım ve 2000 yılından beri çıkan cıvıclerin içinde en iyisi ses yalıtımı olarak freanler olarak danamım ve kalite olarak.Sadece cıvıc değil bazen diğer firimaların araçlarınıda kullandım orta sınıf ve onlara göre çok iyler tabi topluluk içinde kimsis iyi der kimisi kötü saygı duyarım
Gönderen: mars - Mayıs 09, 2008, 03:51:36 ÖS
dün gece başkan benim arabayı test etti onayladı.frenleri ii dedi.o söylüyorsa doğrudur konu kapanmıştır ark lar :)  bi ayarına daha baktı ama adını unuttum.neden unuttum ? hepimiz kafamızı camlara çarptık.ama o ayarını beğenmedi!!başkan neydi onun adı???  >%6rol
Gönderen: By_BuGr4 - Mayıs 09, 2008, 03:58:34 ÖS
hayret yaw bu kadar kişi neden bu kadar şikayet edior bu frenlerden bizim crv de çok şükür ne fren problemi ne içeriye ses alması var koyuyoruz benzini gidio :) gerçi yakında gaz koycaz ama :)
Gönderen: infaztim - Mayıs 09, 2008, 04:05:34 ÖS
beyler ben daha önce bi civic otomatik kullandım onun frenlerini cidden beğenmedim ama dün selçuğun aracını test ettik 120 km de panik fren yaptım sonuç benim mercedes kadar iyi durdu.

demekki frenlerda hata var hepsi bir değil selçuğun frenler harikaydı

60 km ile giderken ayak sağa dayalı 45 derece direksyon hareketleri ile bir nevi hunisiz slalom yaptık 8 manevra sonrası araç kopmadı ama 2 manevra daha olsaydı kopucaktı yavaşça.amartsorler yumuşak oyüzden kaynaklanıyo ve bu onun kötü yol tuttuğu anlamına asla gelmio

mercedeslerde böledir yumuşak süspasnsyonu muhteşem komfor verir fakat ani üst üste manevralarda içerdekileri çok sarsar.

sonuç olarak ben frenlerini beğendim civic in daha önce metin babayla konuşuoduk ve diodumki frenleri iyi değil ve o bana ısrarla iyi olduğunu sölüyodu haklıymışsın metin baba ;)

benim test ettiğim araç dream modeli üstündede berbat bi lastik var tümsek çıkışlarında yerden bağlantısı kesilebiliyo.

bu araçlar daha çok ergonomi ve komfor hedef alınarak üretilmiştir honda bilmiomuki bu işi kötü yapsın bakınız typera pistte 4 çeker arabadan wrx den 1 saniye daha hızlı dereceye imza attı.demekki bu aracın layıkı böle süspansyon adamlar yıllarca mühendislik hesapları yapıyo bi bildikleri vardır dimi.

şimdi bu araç daha daha iyi yol tutsun diye sert amartsor kullansalar ozaman bu araç 2 senede dökülür çünkü çok yumuşak bir montajlama var kokpitte ve komplike bir düzenek ile kurulu ozaman ne diicektik ulan okadar sert suspansyon varki heryeri dökülüo zamanla darbelerden.

ben iyi bir lastikle çok daha iyi bir yol tutuşu ve frenaj yakalanıcağını iddia ediyorum

misalen michelin takın lastiğiniz bitince ozaman farkı görüceksiniz. bide şöle bişe var çoğumuzun araçlarının amartsorleri daha kıvam aşamasında bi müddet sonra o asıl inme ve çıkma değerini yakalayacaktır ozaman dahada iyi basacaktır yere.

hepimnize keyifli sürüşler.
Gönderen: infaztim - Mayıs 09, 2008, 04:12:08 ÖS
absden gelen o ses ve pedala o baskıyı uygulayan sarsıntı tüm arabalarda var

sadece yeni nesil mercedes modellerinin bi modelinden itibaren gidrerilmiş olarak piyasaya sunuldu yenilik olarak

bunuda sanırım hassas yaya sistemi ile çözdüler düşününce aklıma bu gelio sadece civa kullanmış olabilirler pedal körüğüne.
Gönderen: fikito - Mayıs 09, 2008, 05:21:49 ÖS
serkan abi noktayı koydu galiba :)
Gönderen: CVC2008 - Mayıs 12, 2008, 05:06:04 ÖS
bilmiyorum kendi aracım hariç bir civic kullanmadım o yüzden yorum yok ama benimkiler pek iyi gibi gelmedi aslında yakınım metin bey e bi gün teste beklerim benim aracı...
Gönderen: onur34 - Mayıs 19, 2008, 08:44:51 ÖS
ark ben edırne yolunda 190 gordum tııkk yok (elegance) frenlerde sert bastıgın zaten ses gelıyor oda abs tıtresımı....
Gönderen: avansis - Mayıs 19, 2008, 08:57:02 ÖS
arkadaslar sızın bu bahsettınız olayları ben 2005 es ımded yasıyordum ama bı momo nun spor yayını taktırınca hıcbı problemım kalmadı tabı mıclenın performans lastınıde yabana atmamak lazım lastıkle ılgılı problemı olan arkadaslara buyuk tavsıyem dır lastık fıatı bıraz tuzlu ama ınanın deyıyor tanesını 350 ytleye aldım  aracımda esp olmamasına ramen her yere tabırı caızse allah ne verdıyse 140 150 arası hıc sarsuntı yasamadan gırıyorum..bunun en buyuk kanıtıda arkadasımda olan golf gti de onu trafıkte gerıde burakarak anladım...
isin kotu tarafıysa bıraz konforum gıttı yayları taktırunca ama ınanın otobanda sanat ıcra edıyorum
Gönderen: hattori hanzo - Mayıs 20, 2008, 01:12:54 ÖS
avensıs kardes seın bu soyledıklerını bılıyorum ama maalesef bu ıslemlerı yapınca 6 yıl garantıden cıkıyo araba benım derdım bu kadar para verıp standarta kotu yol tutan ve frenı tutmayan bı araca sahıp olmamız hondanın buna bı cozum bulması lazım bence ve sorun yasıyan aracları ınsanların sıkayetlerı dogrultusunda gerı cagırıp duzeltmesı...
Gönderen: metin16 - Mayıs 20, 2008, 01:15:20 ÖS
olmamız derken ben değilim şikayetim yok gayet iyi
Gönderen: hattori hanzo - Mayıs 21, 2008, 10:18:51 ÖÖ
metın anladık abı senın arabanda bısey yok fakat ben dun servıse gıttım ve fren dısklerım ve balatalarım degısıyo cunku servısde hatayı gordu senın aracın sansına ya sorunsuz cıktı yada yuksek suratlere cıkmıyosun 160 170 le otobanda gıderken frenlerınden ses ve tutmamazlık yapmıyosa senın aracında bısey yok demekkı abı ben zaten butun bı genelleme yapmıyorum sagolsun servıstekılerde yardımcı oluyolar hondaya yakısan bı nezaket ve anlayısla ısımızı goruyolar amacımız uzum yemek abı bagcıyı dovmek degıl anlamsız polemıge gırıldı yukarda bazı yazılarda hıc gerek yok hepımız hondayı sevıyoruzkı o kadar para verdık onu tercıh ettık dımı abı...
Gönderen: erdemsss - Mayıs 21, 2008, 10:38:31 ÖÖ
ya hattori cim tabiki ya metin beyin araba honda tarafından bütün aksamı ses izolasyonu yürüyen aksam frenler(brembo) metin abiye özel yapıldı.sen bilmiomuydun.yada tahmin edemedinmi.çünkü ben biçok sey tartıştım metin beyle ama hondanın ona özel araba ürettiğini unutmuşum.sende bu hataya düştün heralde.bizim civicler fabrikasyon unutma.o yüzden bazı problemler yasıyabiliriz...bosuna tartışma metin beyle(en azından ben öle yapıyorum artık)
Gönderen: metin16 - Mayıs 21, 2008, 12:46:23 ÖS

ya hattori cim tabiki ya metin beyin araba honda tarafından bütün aksamı ses izolasyonu yürüyen aksam frenler(brembo) metin abiye özel yapıldı.sen bilmiomuydun.yada tahmin edemedinmi.çünkü ben biçok sey tartıştım metin beyle ama hondanın ona özel araba ürettiğini unutmuşum.sende bu hataya düştün heralde.bizim civicler fabrikasyon unutma.o yüzden bazı problemler yasıyabiliriz...bosuna tartışma metin beyle(en azından ben öle yapıyorum artık)

senin tartışmaya girmene gerek yok ben girmiyorum senle dikkat et yazılarıma
Gönderen: metin16 - Mayıs 21, 2008, 12:51:51 ÖS

metın anladık abı senın arabanda bısey yok fakat ben dun servıse gıttım ve fren dısklerım ve balatalarım degısıyo cunku servısde hatayı gordu senın aracın sansına ya sorunsuz cıktı yada yuksek suratlere cıkmıyosun 160 170 le otobanda gıderken frenlerınden ses ve tutmamazlık yapmıyosa senın aracında bısey yok demekkı abı ben zaten butun bı genelleme yapmıyorum sagolsun servıstekılerde yardımcı oluyolar hondaya yakısan bı nezaket ve anlayısla ısımızı goruyolar amacımız uzum yemek abı bagcıyı dovmek degıl anlamsız polemıge gırıldı yukarda bazı yazılarda hıc gerek yok hepımız hondayı sevıyoruzkı o kadar para verdık onu tercıh ettık dımı abı...

denedim öyle yazıyorum zaten sorun yok diye olabilir bir hata olmuştur.Senin araçta ve düzeltilir.Erdemsss arkadaşımız bir dakine araç almadan söylesin yapalım ona güzellik :)
Gönderen: infaztim - Mayıs 21, 2008, 01:29:39 ÖS
bakın beyler şimdi bazı geröekler var ortada bunları size anlatiym da bidaha aynı hatalara düşmeyin

1-bir arabada kasa değişikliği yapıldıktan sonra kasası değişen araba makyajlama görmeden o araç alınmaz çünkü makyaj aşaması sadece farların şeffaflaşması direkson simidinin zarifleşmesi amponun daha kıvrak dizayn edilmesiylwe sınırlı kalmaz

makyaj aşamasına gelene kadar şikayetler gözönünde bulundurulur ve oralarda iyleştirmeye gidilir (örnk:mercedes e serisi 2260 parçası değişti)

2-araçlar parti parti üretlir bu sebebten şanslı motor şanlı araba gibi kavramlar doğmuştur

örnğ:akrabamda aynoı kmde aynı temizlikte kompressor var ama bizim araç her seferinde 3 boya yakın arayı açıyor
arkadaşımda bizim kompressorun 163 hp lik olanından var bizimkisi 186 hp ama bana burun çıkarıyor

bi tanıdık baba oğul 0 km c200 kompressor aldı babasınınki gitmiyor ama oğlununki gidiyor servis bakıyor makineye bağlıyor sorun yok ama babasınınki oğlunun arabasını geçiyor

bursada çok yeni civic kullanıcısı var ve ben hiç birinden şikayet duymadım gayet sorunsuz araba diyor

2009 sonunda makyajlanıcak 2010 başıda olabilir hem civicler hem typerlar ozaman görüceksinizki sorunlar bitmiş olucak ama siz bence makyaj dönemine 6 ay kala satın aracınızı hem güncel kasa sahibi olun hem zarar etmeyin hem sorunlardan kurtulun
Gönderen: fikito - Mayıs 21, 2008, 04:57:27 ÖS
valla bende metin abi gibi çok memnunum aracımdan hatta bu konuşmalardan sonra 120 km hızla sonuna kadar tam fren yaptım müthiş bir ses çıktı ama çok güzelde durdu :)
Gönderen: hattori hanzo - Mayıs 27, 2008, 12:35:31 ÖS
eveeet arkadaslar dıskler ve balatalar degıstı cok fazla hız yapmadım daha ama ses yok gıbı fren mesafesıde  ii lestı gıbı bakalım ılerleyen zamanlarda nolacak zaten servısede bu arızadan cok araba gelıyormus 1 arkadasta aynı prblemden degıstırmıs soonra gene yapmıs aynı arızayı bakalım bızde olucakmı tekrar soyluyorum metın bey körü körüne honda sevdana bisey demııcem artık ama gerceklerı gor bence sıkıntı varsa vardır yoksa yoktur demmekkı bu problemı bıcok arkadas yasıyo ve servısınde haberı var demekkı hatasız bı araba degıl muhım olan duzeltmek sagolsunlar duzelttıler ınsallah tekrar sorun yasamayız...
Gönderen: metin16 - Mayıs 27, 2008, 05:52:37 ÖS

eveeet arkadaslar dıskler ve balatalar degıstı cok fazla hız yapmadım daha ama ses yok gıbı fren mesafesıde  ii lestı gıbı bakalım ılerleyen zamanlarda nolacak zaten servısede bu arızadan cok araba gelıyormus 1 arkadasta aynı prblemden degıstırmıs soonra gene yapmıs aynı arızayı bakalım bızde olucakmı tekrar soyluyorum metın bey körü körüne honda sevdana bisey demııcem artık ama gerceklerı gor bence sıkıntı varsa vardır yoksa yoktur demmekkı bu problemı bıcok arkadas yasıyo ve servısınde haberı var demekkı hatasız bı araba degıl muhım olan duzeltmek sagolsunlar duzelttıler ınsallah tekrar sorun yasamayız...

sorun yok bunda sonuna kadar iddalıyım.Sorun yok dedikçe var diyorsunuz aracımda sorunmu yaratayım boyada yok frende sorun yok diyorum var deniliyor var olan arkadaşlara birşey demiyorum.Bende yok boyasınımı çiziyim fren disklerini bozayımmmı öyle sorunmu oluşturayım kendi aracımda yok arkadaşlar yok
Gönderen: TIBURON80 - Haziran 17, 2008, 09:33:00 ÖÖ
Metin Bey,

Benim aracım 2008 model premium ve aracım resmen durmuyor. Biz arkadaşlarla sorunlarımızı paylaşırken keskin konuşmuyoruz ve en önemlisi sorunu çözmeye yönelik cevaplar vermeye çalışıyoruz. Bütün honda camiası olarak sizin mükemmel hondanıza bağlılığınızı takdirle karşılıyoruz. Forumda yer alan honda modelleri arasında
sizin civiciniz için bir kısım açılırsa merek eden arkadaşlar bu araç ile ilgili güncel bilgileri takip ederler. Problemlerimize çok doyurucu cevaplar verme imkanınız varken. Sürekli bir sorun yok, her şey çok güzel bu da nereden çıktı havasında konuları ilerletiyorsunuz. Sanki arabanın problemleri şahsınıza mal edilecek endişesi içindesiniz. Ama bu arabayı siz tek başınıza yapmıyorsunuz. Bir ekip işi sonuçta. Herkesin adına bu kadar emin konuşmanız şaşırtıcı. Orada çalıştığınız muhakkak ama hangi bölümde çalıştığınızı ben de merak ettim doğrusu.
Gönderen: memo_honda - Haziran 17, 2008, 01:41:33 ÖS
metin bey biraz sert konusuyo olabilir ama birbirimizi kırmayalım.herkes sorununu paylaşabilir burda.bende bu arada kendi fikrimi söleyim yol tutuşu ve frenlerde bi sorun yok ikisindende gayet memnunum.
Gönderen: metin16 - Haziran 17, 2008, 10:36:07 ÖS

metin bey biraz sert konusuyo olabilir ama birbirimizi kırmayalım.herkes sorununu paylaşabilir burda.bende bu arada kendi fikrimi söleyim yol tutuşu ve frenlerde bi sorun yok ikisindende gayet memnunum.

ben artık fazla yorumda bulunmuyorum konuşmalarımı sert anlıyanlar olabilir.Zaten bu konuya en son mayıs 27 cevap yazıp kapatmışım ben artık ne yorum nede yazı yazmıyorum.Evet tek başıma değil bir ekip var bu ekip mükenmel hondaları çıkarıyor ve biz bunlara ben dahil biniyoruz çünkü neden araçlarımızdan memnunuz ve hiç bir kafamız karıştıran unsur yok bunların olmasınıda hondada çalışan arkadaşlarımızın özveriyle çalışmasında yatıyor.Ben cıvıc i alalı 1.5 ay oldu ve 7 bin km doldurdu aracım herhangi bir sorunla karşılaşmadım karşılaşsaydım burada sizinle paylaşırdım.Ama inanın hiç bir sorunla karşılaşmadım.Fren dediniz frenler iyi boya dediniz boyada sorun yok rüzgar sesi diyen arkadaşlar oldu eski cıvıclerden yeni cıvıcler daha başarılı az ses veriyor.Aracın gezindiğinden bahseden arkadaşlar oldu öyle birşey yok bu araç gezme olayı biraz aracın gittiği yola bağlı.Yakıt konusuna gelnce yeni cıvıcler ve eski cıvıcler yakıt konusunda her zaman ekonomikti ve hala öyle.Araçlarında sorun olan arkadaşlar vardır tabiki onlarda bu sorunları burada paylaşmalı ve herkez bu sorunları bilmemli.Ama ben aracımda hiç bir sorunla karşılaşmadım 2000 yılından beri honda kullanıcısıyım ve bu araçların hangi sesin ne olduğunu bilirim ve bu araçları ezberledim hata olup olmadığını neden öyle yaptığını biliyorum bu bilmek hem 2000 yılından beri honda kullanmam dayanıyor diğer olarakta fazla araştırmacı olmamdan neyse arkadaşlar ben artık yorum yapmıyorum fazla ve ben bu konuya en son 27 mayısta cevap yazmışım şuan ayın 18 daha fazla bu konuyu deşelemek veya benim hakkımda yorum yapmak yanlış bir başka başlık olarak (Yeni cıvıcte farkettiniz mi !!) cıvıcteki eğrilik konusu bu konu kilitlenmiş ama bana karşı yazılan yazılar hala duruyor ve ben bu yazılara baktıkca hiç iyi olmuyorum konuyu kilitleyen adminlerimiz bana karşı yazlılan konularıda kaldırmasını rica ederim bana karşı hiç hoş olmayan yazılar yazan arkadaşlar var bu konu içinde tekrar rica ediyorum bu yazıların kaldırılmasını.Arkadaşlar ben son yorumumu yaptım ve benim yorumumun üzerine bana karşı bir şey yazılmasını istemiyorum diğer konuda olduğu gibi.Herkesi saygıyla selamlıyorum ve herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.Bu siteye üye olduğumdan dolayı mutluyum ve güzel bir site buradad olmaktan mutluyum hondayı çok seviyorum bu bir gerçek honda sevgimi hiç birşey alamaz bu kadar neden seviyorsunuz diyebilirsiniz bu sevgi uzun hikaye ama benim gibi hondaya bağlı olan kimse tanımıyorum.Bu açıklamamdan herkes birşey anlamıştır umarım.Herkese iyi geceler
Gönderen: mars - Haziran 18, 2008, 01:08:22 ÖÖ
ark lar biliyorsunuz sanırım ben Bursa lıyım.bakıyorum bu bursaspor için canını vericek taraftarlar var...adam laf söyletmiyor.kaldıki bende Bursa nın yedi göbek yerlisiyim...hee sorarsanız bende önce gs li sonra bursasporluyum.şimdi diyeceksiniz ki ne alaka?metine biraz yükleniliyor.hee diyeceksiniz ki onun avukatımısın?tabiki hyr :)  ben birşeye fanatik olmayı pek anlamamışımdır.bu da benim görüşüm.metin için honda fanatiği diyelim.ancak sorun konusunda bende katılıyorum ona.benimde 7 500 km oldu aracım ve kayde değer bir problemim yok çok şükür.problem yokmudur?vardır tabiki.mutlaka vardır.bir elin parmakları bir değildir.tek söylemek istediğim bu çocuk honda aşığı ve gerçekten çok seviyor.çünkü yakınen tanıyorum kendisini.soruna gelince :  evet yüksek süratte özellikle 170 den sonra yol tutuşu güzel değil.hee bu bir problem mi?bana göre değil.170 ide geçmeyelim can taşıyoruz.bunu honda biliyormudur?bence biliyordur...fren?evet şu abs dedikleri şeyden gelen ses beni çok korkutuyor.ancak bugün atlattığım kazayı başka bir arabada olsaydım sanırım bunları yazıyor olmazdım.biraz sağa çekti ama durdu :) (çok sert bir frendi ve çok süratliydim) metin ark senden sonra yazdım ama kusura bakma.ok?
Gönderen: korkuz - Haziran 18, 2008, 09:19:57 ÖÖ
problem ve çözümleri başlığı altında bu sitenin bütün sakinleri,araçlarında olup olabilecek bütün problemleri yazıyorlar.sağolsunlar bizde okuyup bilgileniyor,kendi görüşlerimizi yazıyoruz.bu demek değilki bu insanlar(buna bende dahilim) aracı karalamaya çalışıyor.
ama metin arkadaşımız 'artık yorum yapmıyorum' diyerek isabetli bir karar almış bence.zaten düşünsenize siz aracınızı sevdiğiniz ve daha iyi olmasını istediğiniz için eleştiriyor ve bilgi alışverişi yapıyorsunuz(bu sitenin amacı bu), ordan birileri çıkıp herseferinde hayır,mümkün değil,imkansız,yanlış düşünüyorsunuz tarzında yazı yazıyor.
        bilemiyorum,hiç hoş değil.honda sevgisi ve aşkı böyle olmaz bence.
Gönderen: metin16 - Haziran 18, 2008, 09:28:43 ÖÖ

problem ve çözümleri başlığı altında bu sitenin bütün sakinleri,araçlarında olup olabilecek bütün problemleri yazıyorlar.sağolsunlar bizde okuyup bilgileniyor,kendi görüşlerimizi yazıyoruz.bu demek değilki bu insanlar(buna bende dahilim) aracı karalamaya çalışıyor.
ama metin arkadaşımız 'artık yorum yapmıyorum' diyerek isabetli bir karar almış bence.zaten düşünsenize siz aracınızı sevdiğiniz ve daha iyi olmasını istediğiniz için eleştiriyor ve bilgi alışverişi yapıyorsunuz(bu sitenin amacı bu), ordan birileri çıkıp herseferinde hayır,mümkün değil,imkansız,yanlış düşünüyorsunuz tarzında yazı yazıyor.
        bilemiyorum,hiç hoş değil.honda sevgisi ve aşkı böyle olmaz bence.

niye yorum yapmıyorum siz ve sizin gibiler için değil yorum yapmamanın nedeni sorunsuz bir arca yok veya vardır yazmam onun için senin için değil merek etme belki yaparım o kadar sevinmemne gerek yok sen benim nasıl honda sevgim olduğunu bilemezsin ve hondaya olan bağlılığımı ve saygımı bu saygı ve sevgi oluşunun nedeni uzun artık benim hakkımda bu çirkin olan ve seviyesiz yorumlarda bulunmayın hakkımda.Mars arkadaşımızada teşekkür ederim.
Gönderen: korkuz - Haziran 19, 2008, 08:10:20 ÖÖ
güzel arkadaşım, msj ından inan hiçbirşey anlamadım(özellikle ilk kısımlarından).herneyse,sizde hak verirsiniz ki insan bir servis çalışanından daha samimi, daha çözümleyici ve daha bilgilendirici bir tavır bekliyor, diğer türlü çok itici oluyor çünkü.yorumlarınızı bu çerçevede yaparsanız yazılarınız, zevkle okunur ve takip edilir.saygılar...
Gönderen: metin16 - Haziran 19, 2008, 08:23:28 ÖÖ

güzel arkadaşım, msj ından inan hiçbirşey anlamadım(özellikle ilk kısımlarından).herneyse,sizde hak verirsiniz ki insan bir servis çalışanından daha samimi, daha çözümleyici ve daha bilgilendirici bir tavır bekliyor, diğer türlü çok itici oluyor çünkü.yorumlarınızı bu çerçevede yaparsanız yazılarınız, zevkle okunur ve takip edilir.saygılar...
mesaj anlaşılmıştır anlamamazlık gibi bir takıntı izlemeyin.Yorumlarımı takip eden ediyor.Ben servis çalışanı değilim.
Gönderen: korkuz - Haziran 20, 2008, 08:06:55 ÖÖ
:)
Gönderen: TUNCER07 - Temmuz 06, 2008, 01:35:41 ÖS
arkadaşlar bende frenerden çok çektim, hatta sizler kadar şanslı değildim 55-60 la dolmuşa girdim arkadan. fabrikayı aradım ilgilendiler saolsunlar. müşteri ilişkilerindeki arkadaş baya bi damardan girdi. eğer bir problem varsa gereken ne ise hiçbirşeyden kaçınmadan yaparız diyorlar. yani hata frenlerdense kanunlar gereği yeni araba alma, sorunu giderme yada parayı geri alma hakkı müşteridedir.sonuçta araba artık darbeli oldu. gereken bütün testleri yapacaklarını söylediler. bakalım güvendik adamlara, bekleyip göreceğiz. hondaya yakışır bir sonuç beklemekteyim
Gönderen: CoreMax - Kasım 05, 2008, 06:52:55 ÖS
Arkadaşlar bende 2008 Premium Otm. var.. Suan 16.000 km de. 1 seneyi geçti trafiğe çıkalı, araç henuz 100 km.lerdeyken izmir çeşme otobanında 200 km/h sürate kadar çıktım ve açıkcası ne yalan söyleyim araç adeta ok gibi gidiyordu, Tek problem araç düz giderken direksiyon sağa doğru hafif eğik duruyordu. İzmirdeki yetkili servislerden birinde (aracı aldığım yer) şikayetim üzerine müdahale edildi ancak arzu ettiğim gibi olmasını bırakın daha beter ettiler arabayı. Sonra yine izmirde öteki yetkili servise götürdüm, sol amortisör rulmanı problemli imiş o değişti, ama her ne hikmetse yetkili servislerimizdeki ön düzen ayar cihazları hep bozuk oldugundan anlaşmalı bir yere yönlendirdiler, ancak oradada istediğim performansı tam olarak alamadım. Araç başka yerlerde bir kaç defa daha ön düzen ayarına girdi, ancak cihazların kalibrasyonundaki farklılıklardandır sanırım her cihaz farklı bir değer ölçtü. En sonunda bornovada 3. oto sanayide bir yer buldum, şimdiye kadar belkide bir çoğumuzun görmediği bir cihaz galiba. İnce bir işçilikle güzel bir ayar yaptılar ve direksiyonuda istediğim gibi ayarladılar. İşin özü şunu diyeceğim, yüksek süratte eğer aracınız gezinme yapıyor yada sizi tedirgin ediyorsa öncelikle sağlam bir ön düzencide kontrol ettirmenizi tavsiye ediyorum. Genelde araçlar fabrika çıkışında seri üretim oldugundan yada vardiyadaki personelin tutumundan dolayı olması gerekenden farklı bir ayarda çıkabiliyor. Fren konusunda ise genele katılıyorum, 130 la filan giderken ani bir fren yaptım ve gacır gucur seslerle birlikte araçta titreme oldu ve beni tedirgin etti. yol ıslak vs de değildi. Yüksek süratte problem yaşayan arkadaşlarıma tavsiyem önce güzel bi kontrol ettirin, ondan sonra muhtemelen aracınızda önden darbe vuruk çırık bişey yoksa güzel bir performans alacağınızı düşünüyorum...
Gönderen: metin16 - Kasım 05, 2008, 06:56:24 ÖS
son kelimelrinizde çok yanlışlık görüyorum fabrika çalışanlarına hitaben herşeyin standardı mevcuttur o araç başındaki eleman kafasına göre ayarlama yapmaz ilk önce biraz düşünüp sonra tazınız.Gacır gucur demişsiniz ABS etkisi olur o ses ondan çıkar.Fabrikada çalışan arkadaşlarımız asla kafasına göre bir ayar veya takım satndartı getiremz herşeyin fab standartı mevcuttur son sözlerinizi düzeltmenizi tavsiye ederim...
Gönderen: canguder - Aralık 06, 2008, 09:05:25 ÖÖ
  frenler çok sert biraz alışmak gerekiyor.Şimdiye kadar 120yi geçmedim ancak yol tutuş konusunda başarılı bulmuyorum.Virajlarda güven vermiyor.Bunlar dışında gayet güzel araba.Bu arada bende honda civic elegance var kilosu 1296 yazıyor ruhsatta.
Gönderen: hondaaaaa - Aralık 10, 2008, 03:51:12 ÖS
Su fren problemi sadece yuksek hızlrada mı oluyor? Frenlerden gelen ugultu var ancak bu bende ani fren yaptıgım zaman kaygan zeminlerde oluyor. Ben de bu sesi abs ye bagladım. Ancak daha once kullandıgım hicbir abs li aracta bu kadar cok ses gelmiyordu. Gurrrrrrrr diye bir homurtu sesi geliyor. Acaba benim aractada mı sorun var?
Gönderen: metin16 - Aralık 10, 2008, 03:54:19 ÖS
arkadaşım kendini bize ilgili bölümde tanıtırsan seviniriz
Gönderen: canguder - Aralık 10, 2008, 06:45:17 ÖS
  benim frenlerden ses gelmiyor şimdiye kadar sert fren yapmadım hep mesafeyi ayarlayarak durdum.Fren mesafesi iyi değil.Yol tutuş arabaya alıştıkça iyileşiyor.Biraz arabayı öğrenmek tanımak gerekiyor yani sert virajlar direksiyon hareketleri tepkileri diğer araçlardan farklı.
Gönderen: yorumdk - Aralık 10, 2008, 10:52:22 ÖS
arabanın yol tutusunda ki sorun DIREKSIYON SISTEMININ hıza duyarlı olmayışı bende 1.8 civic var 2007 o yuzden araç sapıtabilior normaldir bu çok buyuk bir eksik onun dışında yol tutus konusunda MC PERSHON suspansıon var bu araçlarda senin etkilesimin direksiyondan kaynaklı sertlesmediginden yuksek hızlarda dengeyi bozuor bu konuda bir şey yapamazsin frenler konusunda bende sıkayetcıyım araba resmen bır tarafları parcalıor o konuda servıse gıttıgımde halletmeye calıscam garantıden yapmaları lazım sen bı dene olumlu sonuc alırsan banada soyle yanal ruzgarlardan etkılenecek kadar kalas bır araba degıl ayrıca  ruzgarı yarma direncı yuksek kanımca onun dısında pek bır sorun yok dıyebılırım
Gönderen: kral_civic_25 - Aralık 11, 2008, 09:08:53 ÖS
arkadaşlar bu fren sorunu bendede vardı servise götürdüm 2006-2007-2008 serilerinde balatalar disklere uymuyomuş .Garantiden balataları değiştirdiler sorun ortadan kalktı.Aynı sorunu olan arkadaşlarda bence gitsin ama servisin ilk sölediği tornaya girsin sakın siz bunu kabul etmeyin direk balatalar değiştirin
Gönderen: nofear1907 - Aralık 28, 2008, 09:51:21 ÖS
direkt frenleyerek durmaya calısmak yerine direksiyon arkasından vites küçülterek kompresyon yapın daha kısa mesafedew güvenle durursunuz :D
bende hiç sorun yok
Gönderen: caffeine - Aralık 28, 2008, 11:09:33 ÖS
arkadaşım bende de 2007 elegance var frenlerden şikayetçi değilim yada yol tutuşundan.sadece ilk başlarda sert frene basınca oluşan ses ve titreme ürkütüyordu ama sonradan bunun abs den kaynaklandığını öğrendim.
Gönderen: blackeagle76 - Aralık 29, 2008, 09:20:28 ÖÖ
2007 elegnce ım var, araç yüksek hızlarda stabil değil bencede özellikle 130 dan sonra, direksiyon yeteri kadar sertleşmiyor hızlanınca,  frenler ise ısındıkça hissizleşiyor ne yazıkki, bir çok marka ve model araç kiralıyorum işim dolayısıyla bu konuda özellikle focusun yol tutuşunu,pejo 207 lerin direksiyon sistemlerini çok başarılı buluyorum, ama civicin rahatı ve oturma poziyonu hiç bir araçta yok, diğerlerinde kamyon sürüyormuş gibi hissediyorum..
Gönderen: okan_06 - Aralık 31, 2008, 12:14:43 ÖÖ
arkadaşalr bende daha önce 2003 civic es vardı şidide vti var.ben hondayı çok severim ama bu yazdıklarınızı okuduktan sonra hondadan soğuyacağım neredeyse.bence en büyük eksiklik servislerde hiçbihalttan anlamıyorlar yanlış bilgilendiriyorlar vs. vs. o arabanın boyası solarmı ya bizim bi tanıdığımızda 83 model 124 vardı sıfırken almış arabası beyaz bugune kadar orjinalliğini korumuş fabrika çıkışı boya üzerindeydi boyasında gram bozulma yoktu tabi zamanın getirdiği bazı çürükler hariç:)
Gönderen: canguder - Aralık 31, 2008, 02:36:30 ÖS
arkadaşlar yol tutuş konusunda biraz yanılmışım.Arabayı kullanmayı öğrenince araca alışınca isterseniz 160la makas atarsınız.Aracını yeni almış kişilerde ilk fren ve yol tutuş güvensizliği oluyor ama alışınca gerçekten çok stabil ve frenleride orta seviyede bir araç.benim aracım elegance otomatik 1300kmde aracı yeni yeni keşfetmeye başladım.Direksiyona aşırı tepkide bulunmazsanız yoldan hiç çıkmıyor.Vsa aracı dengelemekte başarılı.Eski arabam cooper ile karşılaştırınca yol tutuşu neredeyse aynı.
Gönderen: Tesisatcı - Ocak 01, 2009, 09:04:23 ÖS
01 civic frenler çok zayıf çoook
Gönderen: FieBeR - Ocak 24, 2009, 01:57:56 ÖS
Arkadaşlar bendede 2007 model civic var premium 67000 km de
frenlerden çok memnunum bugüne kadar onlarca kez hayatımı kurtardı ve fazlasıyla sert , stabil duruşlar yaşayabiliyorum ama abs ye girmeden
frenlere alıştıktan sonra çok daha iyi bi frenleme yapabiliyosunuz abs nin ne zman devreye giriceğini kestimek şart
yüksek hızda giderken ani frenlemelerde uğultu ve vibrasyonun nedeni , fabrika çıkışı bazı disklerdeki sorunlardı bunu çok çnceden de tartışmıştık eski konularda bulabilirsiniz , garanti kapsamında şikayetinizi dile getirdiğinizde servisler ilgilenebilir.

yol tutuşu konusuna gelince yien arabanın alışma sürecinde bu kadar erken yorum yapmamanızı tavsiye ederim 100 km ile viraja girdiğimde bile çok sorunsuz bi şekilde iraj alabiliyorum sadece direksiyon hakimiyeti ve tepkisi önemli ...
Gönderen: blackeagle76 - Ocak 26, 2009, 11:40:14 ÖS
benim enteresan bir sorunum var ama henüz servise gidemedim,geri giderken frene bastığımda arka frenlerden tak diye bir ses geliyor ne olduğunu anlamadım
Gönderen: lozyuvaci - Nisan 15, 2009, 01:48:39 ÖS
2003 Civic kullanıyorum yüksek süratlerde yaptığım ani frenlemelerde bi ruğultu oluyor bu normalmi sizce? daha önce kullandığım hiç bir araçta olmuyordu , şimdi disk ve balatalarımı değiştirdim yakında bir test yapacağım bakalım nasıl olacak.
Gönderen: cacaca - Nisan 18, 2009, 01:06:06 ÖS
selam arkadaşlar. ben de frenlerden şikayetçiyim. 2009 civic elegance var bende 3.500 kmde daha. genelde şehir içi kullanıyorum hafta sonları cıkıyorum. ama gecen hafta otobanda gıderken ilk defa 195 - 200 gördüm önüme araba çıktı ve fren yapmak zorunda kaldım. ama rahatsız edici bi şekilde uğultu ve titreme yapıyor. (bi ara yol bozuksa ondan yapıyordur sandım) ve hızımı 60-70 km ye düşürene kadar fren yaptım (hatta aralıklı olarak).
Gönderen: cacaca - Nisan 18, 2009, 01:11:06 ÖS
yanlışlıkla göndere bastım devam ediyorum :D
acayip rahatsız edici bi ses. ve görüyorum ki bu arabalarda sıkıntı. ama bunun bi çözümü olması lazım. bi honda özel servise sordum. frenleri diskleri taşlamak gerekebilir dedi. servise göstericem 3-5 gün sonra. izmire gidecegimden dolayı yolda sorun yasamak ıstemıyorum. ne yapmak gerekiyor bunun çözümü için ya da neden kaynaklanıyor tavsiye önerileriniz nelerdir. yardımcı olursanız cok sevinirim. şimdiden tesekkurler.
Gönderen: lozyuvaci - Nisan 20, 2009, 10:25:59 ÖÖ
slm,
taşlamak konusunda bir fikrim yok ama bence yaptığı süratlere göre fren sistemi zayıf ondan dolayı bu şekilde sesler duyuyoruz
bilmiyorum daha süratli modelleri kullanan arkadaşlar da da bu şekilde bir sorun varmı
yani bu honda ya has bir durummu yoksa civic serisinin bir sorunumu merak ediyorum
Gönderen: xeline - Temmuz 21, 2009, 10:17:55 ÖÖ
merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. ben aynı sorunları yaşadım ve honda parka gittim benim disk ve balataları değiştirdiler yüksek sürate çıkmadım ama merak etmeyin bu sorun bitti japonya sesi kabul ediyor ama durmasında bir problem yok diyormuş ama yinede müşteri memnuniyeti için sorun yaşayanları değiştiriyormuş benimkide değişti testi yapınca yazarım
Gönderen: canac20 - Eylül 07, 2012, 03:59:14 ÖS

2 ay önce 2003 honda civic e http://www.trwaftermarket.com dan bayiini öğrenip fren diski, balatası aldım sitesinde orjinal ekipman üreticisi olduğunu yazması kararımda etgili oldu.Fren diski takıldıktan 1000km sonra frenleme esnasında titreme yapmaya başladı.TRWye şikayetimi ilelettiğimde fren diskini söktürüp göndermem ve incelenmesi gerektiği söylendi. ancak fren diskini söktürüp incelemeye göndermem için TRW den yeni bir fren diski satın alıp işçilik ücreti ödeyip çıkanlarıda göndermem gerekecek 1 aylık incelemeden sonra haklı bulunursam ona göre işlem yapılacakmış, bende araç üstünde incelenip ona göre işlem yapılmasını yada inceleme için değiştirilme işlemin kendileri tarafından yaptrılmasını talep ettim kabul edilmedi. orjinal disk ve balatasını 77000km hiç problemsiz kullandım, freni bozacak bi hatamda olmadı. inceleme işlemi için freni kendim değiştirirsem TRW GARANTİSİnin ne anlamı var.
anlaşılan TRW satığı malın arkasında durmuyor iş başa düştü frendeki titreme sorunu nasıl çözülür,
yada TRW yi atıp (fren disk ve değişim işçilik maliyeti 200 tl yi buldu )200 tl zararı sineye çekip  yerine EBC ATE falanmı alsam, ancak onlarda piyasada pek bulunmuyor.