Gönderen Konu: 2010 ELEGANCE***AUX GİRİŞİ HAKKINDA  (Okunma sayısı 2634 defa)

fk001938

2010 ELEGANCE***AUX GİRİŞİ HAKKINDA
« : Kasım 25, 2010, 07:41:10 ÖS »
ARKADAŞLAR MERHABA...2010 ELEGANCE SAHİBİYİM.ARAÇTA ÇAKMAKLIĞIN YANINDA BULUNAN AUX GİRİŞİ İÇİN USB Lİ GİRİŞ KABLOSUNU NE ŞEKİLDE VEYA NERDEN ELDE EDEBİLİRM.ARANIZDA BU AUX GİRİŞİNİ KULLANAN VARMI..

PearL GreY MoNsteR

Ynt: 2010 ELEGANCE***AUX GİRİŞİ HAKKINDA
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2010, 07:55:19 ÖS »
hocam soru tam oLarak söyLemi
bi kabLo oLacak bunun bir ucu aux a diğeride usb girişi oLacak
eqer böyLeyse bu kabLodan yok
böyLe bi çözüm üretiLse çok iyi oLcak
fakat çakmakLıqa giren fm trismistor miydi neydi onLardan var usb girişLi hafıza kart girişLi sesi ne kadar oLur biLmiyorum ama zaten orjinaL sistem heraLde fazLa bi kayıp yapmassınız heraLde.?
dediğim trismistör Lerde 30 tL feLan teknoLojik marketLerde buLabiLirsiniz (Bimeks,Teknosa vs vs..)

fk001938

« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2010, 08:00:06 ÖS »
CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER ANCAK İSTEDİĞİM BU DEĞİL..MP3 ÇALARLARI BİLİYORUM AMA BİZİM ARAÇLAR İÇİN BUTÜR BİR CİHAZA GEREK YOK ZATEN....AMA MESALA BİR DVD , NAVİGASYON NE BİLEYİM BU TÜR BİR İLAVE CİHAZ VEYA CEP TELEFONUI İÇİN SARJ ALAETİNE DÖNÜŞEBİLECEK ŞEİKLDE OLCAK BİR KABLO YANİ BİR TARAFI AUX GİRİŞ DİĞER YANI USB GİRİŞLİ OLCAK..BİLMİYORUM TAM BİR ŞEKİLDE TARİF EDEBİLDİMMİ..

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2010, 08:15:01 ÖS »
dediğinizi anLadım hocam bende bunu çok araştırmıştım fakat sizin yapacaqınız alet veya düşüncede
mesela diyeLim bi nagigasyon cihazı usp qirişi var birde aux çıkışı var kabLoyu uzattınız navigasyondan teypteki aux girişine buraya kadar tamam fakat usb deki veriLeri aux çıkışına göre ayarLayacak bir çaLışma prensibi oLması lazım anLatabiliyormuyum
yani hem aux çıkışı hemde usb girişide olsa usb verilerini aux a göre ayarLamadıktan sonra bir sonuç elde edemezsiniz maLesef...
birde meseLa usb girişLi birde ayrıca normaL tel .şarj aLetLeri var fakat buna usb taksanız biLe veriyi iLetemediği için sonuç eLde ediLmiyor.
inş yardımcı oLabiLmişimdir...

Loss Minute

« Yanıtla #4 : Ocak 09, 2011, 07:12:06 ÖS »
CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER ANCAK İSTEDİĞİM BU DEĞİL..MP3 ÇALARLARI BİLİYORUM AMA BİZİM ARAÇLAR İÇİN BUTÜR BİR CİHAZA GEREK YOK ZATEN....AMA MESALA BİR DVD , NAVİGASYON NE BİLEYİM BU TÜR BİR İLAVE CİHAZ VEYA CEP TELEFONUI İÇİN SARJ ALAETİNE DÖNÜŞEBİLECEK ŞEİKLDE OLCAK BİR KABLO YANİ BİR TARAFI AUX GİRİŞ DİĞER YANI USB GİRİŞLİ OLCAK..BİLMİYORUM TAM BİR ŞEKİLDE TARİF EDEBİLDİMMİ..

Şarj kablosunun ucu usb olacak şekilde bir cihazı (mesela Ipod, Iphone) şarj edebileceğin adaptörler var ama çakmak girişine olacak şekilde ve sadece cihazı şarj edebilirsin. Demek istediğin; adaptörün bir ucu 3.5mm jack diğer ucu da dişi usb olsun ve bu adaptörle hem cihazımı şarj edeyim hem de cihazın içindeki müzikleri otomobilin müzik sisteminden dinleyeyim ise böyle bir adaptör olmaz. Çünkü aux girişi dediğin yer sadece ses sinyali kabul eder. Aux girişinde elektrik yoktur. Usb girişte ise hem elektrik vardır hem de veri alışverişi yapabilmeni sağlar.