Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 742681 defa)

ALPİ

• Ziyaretçi
Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #600 : Mart 06, 2009, 07:33:54 ÖS »
arkadaşlar bu siteyi ve forumumuzu daha fazla euro civic ciye nasıl duyurabiliriz? bu konuda önerisi olan varsa lütfen bizlerle paylaşsınlar...

yesilkoy34

« Yanıtla #601 : Mart 06, 2009, 07:57:30 ÖS »
ALPİ kardes muradına ermıssın demekkı gonulden ıstemıssın ve allahta sana yardımcı olmus ve ıstedıgıne kavusmussun allah kaza bela vermesın arabana cizik degmesin gule gule kullanmayı nasıp etsın :)

cenqawer

« Yanıtla #602 : Mart 07, 2009, 08:38:18 ÖÖ »
ALPİ kardes muradına ermıssın demekkı gonulden ıstemıssın ve allahta sana yardımcı olmus ve ıstedıgıne kavusmussun allah kaza bela vermesın arabana cizik degmesin gule gule kullanmayı nasıp etsın :)

Sonunda Başarmışşın alpi kardes gule gule kullan arabanı allah kaza bela vermesin

obkavi

« Yanıtla #603 : Mart 07, 2009, 08:39:08 ÖÖ »
alpi dostum hayırlı olsun güle güle kullan Allah kaza bela vermesin.

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #604 : Mart 07, 2009, 09:18:33 ÖÖ »
:)
« Son Düzenleme: Mart 07, 2009, 09:19:55 ÖÖ Gönderen: ALPİ »

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #605 : Mart 07, 2009, 09:20:38 ÖÖ »

Sonunda Başarmışşın alpi kardes gule gule kullan arabanı allah kaza bela vermesin
alpi dostum hayırlı olsun güle güle kullan Allah kaza bela vermesin.

:) ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR DAHA TEMİZİ SİZLERİN OLSUN... :)

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #606 : Mart 07, 2009, 09:25:01 ÖÖ »
arkadaşlar bu siteyi ve forumumuzu daha fazla euro civic ciye nasıl duyurabiliriz? bu konuda önerisi olan varsa lütfen bizlerle paylaşsınlar...

cenqawer

« Yanıtla #607 : Mart 07, 2009, 11:01:35 ÖÖ »
yolda cevirip dövmeyi denesek :)

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #608 : Mart 07, 2009, 09:43:03 ÖS »
:) SÜPER FİKİR !!!

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #609 : Mart 07, 2009, 09:47:02 ÖS »
SEVGİLİ DOSTLARIM ,

FACEBOOK KULLANIYORMUSUNUZ BİLEMİYORUM AMA BEN FACEBOOK TA BİR GRUP KURDUM. ' HONDA EURO CIVIC TUTKUNLARI ' DİYE BİR GRUP.
EĞER KULLANIYORSANIZ GRUBA KATILIN VE EURO CIVIC SAHİBİ ARKADAŞLARINIZI DA DAVET EDİN. NİYE YAPTIM BİLMİYORUM AMA İÇİMDEN GELDİ :)

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #610 : Mart 08, 2009, 11:34:19 ÖÖ »
Bence Euro civic forumumuza daha çok üyenin katılmasını istiyorsak öncelikle bu forumu kuranlarla konuşmalıyız. Bannerlarda euro civic ile ilgili yazılar yazılmasını sağlamalıyız. Öncelikle Fatoş Hanımla bir konuşmamız lazım bence Kendisinin bize yardımcı olabileceğini düşünüyorum..

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #611 : Mart 08, 2009, 06:26:27 ÖS »
ÇOK GÜZEL YAPALIM...

BAŞKA ??? HADİ ARKADAŞLAR HER EURO CİVİC SAHİBİ BU FORUMU BİLSİN DAHA ÇOK BİLGİ PAYLAŞILSIN TANIŞILSIN DİYORSANIZ LÜTFEN ÖNERİLERİNİZİ YAZINIZ...

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #612 : Mart 08, 2009, 06:32:06 ÖS »
MESELA ,

ORTAK BİR METİN HAZIRLAYIP ARABAM.COM ARABA.COM SAHİBİNDEN.COM VB OTOMOBİL SİTELERİNDE SATILIK EURO CİVİC ARAÇ SAHİPLERİNE SİTE ÜYELİĞİNDEN GİRİŞ YAPIP MESAJ GÖNDERELİM. BU MESAJDA ARACINI SATACAĞI KİŞİYE MUTLAKA FORUM ADRES BİLGİSİNİ SÖYLEMESİNİ RİCA EDELİM. BENCE BÖYLECE ALAN KİŞİ DE FORUMA ÜYE OLUP BU BAŞLIK ALTINDA BİZİMLE TANIŞMA FIRSATI VE BİLGİ PAYLAŞIMLARINDAN YARARLANMA FIRSATI BULACAKTIR.

özertan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #613 : Mart 08, 2009, 08:07:36 ÖS »
Arkadaşlar arabama sağ ön davlumbaz lazım istanbullu arkadaşlardan haber bekliyom

yesilkoy34

« Yanıtla #614 : Mart 08, 2009, 11:07:28 ÖS »
Arkadaşlar arabama sağ ön davlumbaz lazım istanbullu arkadaşlardan haber bekliyom

özertan kardes istanbul radar honda, şeref usta
tel:5792521
burayı ara sanırın sana yardımcı olur

alonso

« Yanıtla #615 : Mart 09, 2009, 10:53:10 ÖS »
bendede aynı durum geçerli 3000 devirde vites değiştirdiğin sürece gitmesinde pek bi sorun yok ama altında değiştirdiğin zaman heleki bide eğimli yol çıkıyorsun gitmiyor araba bu arada bu euro civic iyi güzel araba her şeyiyle modeline göre fiyatına göre söylenecek pek bir şey yok ama gaza bastığın zaman araba gitmiyor nasıl 1.6 motor ben anlamış değilim ya 90 beygir olmasından kaynaklanıyor diyorum ama genede gaza bastığım zaman hem yakması hem gitmesi lazım bu gitme kısmını yetmiyor sanki gaza yumuşak dokunuyormuşsun gibi oluyor düşündüm baskı balata acaba bittimi diyordum ama ustaya gösterdim oda baskı balatanın iyi durumda olduğunu söyledi
bendede aynı durum geçerli 3000 devirde vites değiştirdiğin sürece gitmesinde pek bi sorun yok ama altında değiştirdiğin zaman heleki bide eğimli yol çıkıyorsun gitmiyor araba bu arada bu euro civic iyi güzel araba her şeyiyle modeline göre fiyatına göre söylenecek pek bir şey yok ama gaza bastığın zaman araba gitmiyor nasıl 1.6 motor ben anlamış değilim ya 90 beygir olmasından kaynaklanıyor diyorum ama genede gaza bastığım zaman hem yakması hem gitmesi lazım bu gitme kısmını yetmiyor sanki gaza yumuşak dokunuyormuşsun gibi oluyor düşündüm baskı balata acaba bittimi diyordum ama ustaya gösterdim oda baskı balatanın iyi durumda olduğunu söyledi

forumda ceyhun kardesın bogaz temızlıgı hakkında bır yazsı var ıdı sanırım buranın temız olmasıda cekıse etkı edıyor gerıye donuk bakılırsa ceyhun kardesın resımlı olarak gosterdıgı bogaz temızlıgı nasıl yapılır yazısı var

Ömerascibasi dostum yeşilköy dostum yazmış forumun ilk sayfalarından itibaren bir yazıları okursan görürsün. Aynı şeyi bende yaşamıştım.. Kaputu açınca zaten görülüyor. Emme manifoltu diyorlar. Benim ustam onu söktü ve benzinle bir güzel temizledi. Kompressörden de havayla dezenfekte etti.. Emme manifoltunu söktüğünde gözlerime inanamadım. Resmen içi bir parmak kurum bağlamış baca gibiydi. Manifoltun içinde bir kelebek var. Çokda anlamıyorum o kelebeğin ne işe yaradığın :)))) ama manifoltu temizledikten sonra gaza bastığımda arabanın üst tarafı sanki şaseden ayrılıp uçacakmış gibi oldu.
Emme manifoltunun üzerinde vida gibi bir yer var. Temizleme olayı bittikten sonra usta birde o vidayla bir ayar yaptı?
(Ceyhun dostum bu emme manifoltunun üzerindeki vida ayarı nedir bir açıklarsan sevinirim )

Gerçi ben aracı ilk aldığımda da araç daha performanslıydı. Son 2-3 aydır bir sıkıntı var ama bilemiyorum.. Neden ?
Bujilerle ilgili Ceyhun dostum KNG diye bir şey söylemişti ama maalesef ilgilienemedim bir türlü !!!

Bende sizler gibi aracı kullanırken 3. viteste bir çekiş düşüklüğü yaşıyorum. Son 2-3 aydır gaza bastığımda motor daha çok bağırıyor ama gitmiyor diye düşünüyorum. İlk aracı aldığımda araç daha sessiz ve daha seriydi. Bilemiyorum tabiki sebebi ne olabilir ? Araca alışmış olmamızın bir etkisi olabilir diye düşünüyorum.

Soru ???
Torpidonun altında sanırım kalorife var. Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. Oradan pırpırpır diye ses geliyor. Ne yapmam gerekir ? Aracı ilk aldığımda daha sıcak havayı açtığımda çabuk bir şekilde ve daha çok ısıtıyordu. Şimdi daha geç ve daha az ısıtıyor..

Herkese sevgiler saygılar..

Bu arada İstanbul Euro civic kullanıcıları bir pazar buluşup Marmara Honda Plazaya gidelim diyorum. Ne dersiniz ?
aynı sorun bendede  var ses de  geliyor ısıtma da az..yaz geliyor diye masraf yapmadım bekliyorum.tıkanlık olduğunu sölediler..

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #616 : Mart 10, 2009, 12:32:48 ÖS »
ALONSO dostum tıkanıklık varsa bunu nasıl çözeceklermiş ?? Polen filtresini alıp değiştirdiğimiz zaman bu sorunu çözemiyormuyuz o zaman ?

alonso

« Yanıtla #617 : Mart 10, 2009, 11:23:36 ÖS »
Ben öncelik
ALONSO dostum tıkanıklık varsa bunu nasıl çözeceklermiş ?? Polen filtresini alıp değiştirdiğimiz zaman bu sorunu çözemiyormuyuz o zaman ?
ben öncelikle iyi  bir radyetörcüye götürücem actırmak için bir madde koyuyorla onu denicem.o olmazsa gögüslüğü söktürüp temizlettiricem .Zaten göğüslük sökülünce oradaki sesin kaynağı belli olucak.Ayrıca motor belli bir ısıya geldikten sonra  bende  gelen ses  cok azalıyor  belki onu kafaya takmayabilirim ısıtma sorunu bence öncelikli problem!!..

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #618 : Mart 11, 2009, 11:15:43 ÖÖ »
Ben öncelik
ben öncelikle iyi  bir radyetörcüye götürücem actırmak için bir madde koyuyorla onu denicem.o olmazsa gögüslüğü söktürüp temizlettiricem .Zaten göğüslük sökülünce oradaki sesin kaynağı belli olucak.Ayrıca motor belli bir ısıya geldikten sonra  bende  gelen ses  cok azalıyor  belki onu kafaya takmayabilirim ısıtma sorunu bence öncelikli problem!!..

Dostum polen filtresi ile çözülebileceğine inanıyorum.. Ayrıca dediğin gibi motor ısınınca gelen sesde neredeyse kayboluyor. teması kaybetmeyelim birbirimizi bu konuda haberdar edelim..

yesilkoy34

« Yanıtla #619 : Mart 11, 2009, 10:03:06 ÖS »
bu gun ceyhunun resımlı olarak gosterdıgı bogaz temızlıgını yapmaya nıyetlendım havanında guzel olmasından faydalanarak ve hava gırısının olgugu yerden kelepceyı sokup hortumu cıkardım kelebegıde el ıle manuel acıp bezı daldırdım uyss  resmen zıft cıktı bayagı kırlı ımıs elımın yettıgınce bayagı bır temızledım aslında yuzde yuz temızlık ıcın parcayı sokmek gerek ama fazlaca baglantı oldugundan ve ayarı var ıse bozme korkusundan sokmeden  bayagı bır temızledım esasen bır kere ustanın nasıl sokup taktıgını gormekte fayda var nede olsa bır ayarı vardır ama hakıkatende soba borusundakı zıft gıbı kırlı ıdı aklınızda bulunsun bakıma gıdersenız burayıda temızletın

vega_0777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #620 : Mart 11, 2009, 10:41:25 ÖS »
tekrar cümleten selamınaleyküm civic kullanan kardeslerim.yeni katılan arkadaslarada hoşgeldiniz diyorum..epey uzunca bir süredir bingöl dışında görevde oldugum için forumdan ve siz kardeslerimden epey ayrı kaldım...maaşallah katılım baya artmış.insallah dahada artar.tüm sayfaları oturup tek tek okudum ve dahada bir bilgilendim aracım hakkında..allah hepinizden razı olsun.bu arada görev dönüşü memleketim antalyayada gittim.orada arabama far ayarı yaptırdım..osramın 90-100 diye gecen beyazını ve rölesini taktırdım.antalyadan bingöle arabamla epey gece sürüşü yaptım.inanın cok fark etti.benim fikrim ama farlarının zayıflığından şikayet eden tüm arkadaslara tavsiye ederim..toplam 50 tl tuttu ama değdi....unutmadan şuda var kaloriferden sıkıntısı olan arkadaslarda var okudugum kadarıyla..ben aracımınkini kendim tamir ettim...onuda anlatıyım.belki faydası olur.....herkese tekrar selam eder saygılar sunarım....kazasın belasız sürüşler dilerim....

vega_0777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #621 : Mart 11, 2009, 10:50:59 ÖS »
herkese selamlar...bir üstteki yazımda civic kullanıcıları diil civic aşıkları kardeslerim demem gerekirdi.özür dilerim...benim aracımdada kalorifer peteği tıkalı idi bingolde ustala gosterdim.parcanın değişmesi gerektiğini söledi.o parca plastil oldugu için tamir olmuyomuş!!!yenisini alayım dedim ateş pahası...çıkmasına bile 200-250 tl istediler.burda bir usta tuzruhu ile temizleriz demişti.bende sen temizliyosan bende temizlerim dedim ve actım kaputu..orada iç kısımdan gelen yani suyun dolastıgı 2 tana hortum var.hiç konsolu sökmeden direk olarak o hortumlardan içeri tuzruhu döktüm.2-3 dakika bekletip arkasından temiz su dökmek suretiyle bu işlemi 2 litre tuzruhu bitene kadar uyguladım.sonra hortumları tekrar takıp havasını aldım...ve sonuş mükemmel oldu...şu anda canavar gibi ısıtıyor...eger yapabiliyorsanız kendiniz bir deneyin derim...saygılar sunarım...

yesilkoy34

« Yanıtla #622 : Mart 11, 2009, 10:54:41 ÖS »
hosgeldın vega_0777  bılgı paylasımı guzel ınsan yenı bır seyler ogrenıp tatbık edıp basarması guzel bır sey umarım kalerufer sorunu olan arkadaslarda senın gıbı cozume ulasabılırler.bu arada osramların tam modelı nedır cok anlamam ama herhalde bır modelı vardır :)

vega_0777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #623 : Mart 11, 2009, 10:59:33 ÖS »
selamlar...ceyhun kardesim listede benim aracın eksikleri görünüyor.ben tekrar yazayım siz düzeltirsiniz....aracım 96 honda euro civic 1.4 i hb...lpg li..228000km de.renk bordo.bulundugu il bingöl ama memleket antalya:))...şimdiden teşekkür ederim...herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

vega_0777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #624 : Mart 11, 2009, 11:03:40 ÖS »
selam yeşilköy kardeşim.ben osram marka farları almaya elektrikçi arkadasla beraber gittim malzemeciye.o sadece osram 90-100 dedi.ayrı birşey sölemedi.malzemecide buldu getirdi.daha düşükleride vardı ama illede 90-100 olcakmış.tabiki rölesiz olmuyomuş..röle sart dedi elektirikçi...