Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 742683 defa)

ceyhunyazar

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #375 : Şubat 10, 2009, 07:48:49 ÖÖ »
Alıntı

1.EuroCivic Ankara Buluşması ;

Aktivite : Pazar Kahvaltısı
Tarih    :15 Şubat 2009 Pazar
Yer      : İstanbul Yolu - Demet/Çiftlik Kavşağı İlerisi -Macit Petrol (Petrol Ofisi) içindeki Çardak Pide Restorant.
             (İst.Yönüne, kavşaktan sonra sağdaki 1. değil 2. petrol ofisi istasyonu)
Saat    : 12:00

Ankete oy veren katılımcılar kendinizi listeye ekleyiniz:
1-ceyhunyazar
2-Hikmet Hoca
3-cenqawer
4-
5-
6-
7-

Günaydın Herkese,      Arkadaşlar Nerde bu 8 Kişi :)

cenqawer

« Yanıtla #376 : Şubat 10, 2009, 08:36:58 ÖÖ »

Geçen hafta, Ankara-Ostim-Yıldız sanayi de önden kaza yaptığı için pert olan açık yeşil 96 yada 97 model bi EuroCivic gördüm, bana sağ stop lazım ama satmadı, arka tarafı sağlam olduğu için komple satmaya çalışıyor..

selam euro cv sana bir yertarif edeyim oradan al ostimdeki hurdacılardan (DS) isimli dukkanı sor kim olsa gösterir orada aradıgın herseyi bulabilirsin en az 15 tane far var, saglam temizde cok git oradan al bendende selam söyle haaa bu arada orada sıfır da var

Hikmet Hoca

« Yanıtla #377 : Şubat 10, 2009, 08:56:50 ÖÖ »

Alıntı

Tarih    :15 Şubat 2009 Pazar
Yer      : İstanbul Yolu - Demet/Çiftlik Kavşağı İlerisi -Macit Petrol (Petrol Ofisi) içindeki Çardak Pide Restorant.
Saat    : 12:00

1-ceyhunyazar
2-Hikmet Hoca
3-cenqawer
4-
5-
6-
7-

Günaydın Herkese,      Arkadaşlar Nerde bu 8 Kişi :)

Günaydın... Anlaşılan üç kişi buluşacağız.

cenqawer

« Yanıtla #378 : Şubat 10, 2009, 09:27:13 ÖÖ »
bu dediğiniz yere telefon actım sanki pek işten anlamıyorlar gibi saten varmı diye sordum 25 sn sonra var diye mail geldi telefonla arayın parasını söyleyelim dedi araba sedan mı yoksa hatcback diye sordu bende bunlar tek tip dedim adam sasırdı bilmiyorlar ne oldugunu elektrikli dedim aaa dur ozaman sudur dedi fiyata bakın 150+kdv+kargo yani ortalama 210 felan bide tanesi sakın yanlıs anlamayın diyoraşmış yahu bunlar kendilerini allah kimseyi ellerine dusurmesin

notdream

« Yanıtla #379 : Şubat 10, 2009, 11:03:50 ÖÖ »
Bu arada herhangi bir röle alıp takmadan 100 wattlık ampul alıp takan arkadaşlar bu işleri çok iyi bildiğini düşündüğüm ustamla konuştum ve kendisi "rölesiz 100 wattlık ampuller tesisatı yakar "dedi benden söylemesi !!!

Bu konuyla ilgili arkadaşların da görüşlerini ve tecrübelerini yazması bizi sevindirir. Sevgiyle kalın.

notdream

« Yanıtla #380 : Şubat 10, 2009, 11:05:30 ÖÖ »
Bu arada yeni bir teyp alıp eski cd&mp3 çalarını (çalışır durumdaki tabii) satmayı düşünen var mı?

eurocv

« Yanıtla #381 : Şubat 10, 2009, 11:35:48 ÖÖ »

Geçen hafta, Ankara-Ostim-Yıldız sanayi de önden kaza yaptığı için pert olan açık yeşil 96 yada 97 model bi EuroCivic gördüm, bana sağ stop lazım ama satmadı, arka tarafı sağlam olduğu için komple satmaya çalışıyor..

selam euro cv sana bir yertarif edeyim oradan al ostimdeki hurdacılardan (DS) isimli dukkanı sor kim olsa gösterir orada aradıgın herseyi bulabilirsin en az 15 tane far var, saglam temizde cok git oradan al bendende selam söyle haaa bu arada orada sıfır da var

Bilgi için sağolun maalesef orada da yok..(önce de somuştum, şimdi bidaha sordum)

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #382 : Şubat 10, 2009, 12:47:00 ÖS »

Nitrogenius arkadasım sana sesleniyorum derdime care bul bu far motoru hangi arabanın tek eksigim o kaldı ilgilenirsen sewinirim  <nohapy

İnan bende cok fazla parcayı nereden bulurum bilemiyorum. Ama istanbuldaysan Aksarayda kızılca kıyamet senin arabanın parçaları var demişti bizim galerici bir abimiz. Bir aksarayı araştır derim...

Yav başım sıkışık bu aralar beylikdüzüne gidip geliyorum. Sabah 9 akşam ???? ama hondam sağolsun.. çok keyifli oluyor direksiyonda fazla vakit gecirmek. .Arada bakıyorum ama cumadan sonra buralarda olurum..

alonso

« Yanıtla #383 : Şubat 12, 2009, 07:22:14 ÖÖ »
Arkadaşlar markası federal power olan 2 adet amortisörü aldım 1-2 gün işçinde taktırıcam testlerden sonra sizlere de bilgi veriririm.1- Bana direksiyon pompasının  kucuk silindirik sekildeki pilastik yağ haznesi lazım.İzmirde bulabileceğim yer var mı ayrıca sizin oralarda varsa yolu düşenler sorarsa sevinirim.2-jantlarım sürekli temizlememe rağmen siyah kurum bağlıyor kısa surede.fren balatalarında birsey mi var ne var anlamadım her uğrasmamda 2 saat jant temizlemek zorunda kalıyorum.3- Aracıma pasta cila gerekiyor cizik ve curume başlangıçlarından dolayı.Kendim yapsam nasıl olur daha önce hiç yapmadım dısarıda da sordum 2 saatte yaparız diyorlar 70 tl  ye sizce değermi?

ceyhunyazar

« Yanıtla #384 : Şubat 12, 2009, 08:16:21 ÖÖ »

Arkadaşlar markası federal power olan 2 adet amortisörü aldım 1-2 gün işçinde taktırıcam testlerden sonra sizlere de bilgi veriririm.1- Bana direksiyon pompasının  kucuk silindirik sekildeki pilastik yağ haznesi lazım.İzmirde bulabileceğim yer var mı ayrıca sizin oralarda varsa yolu düşenler sorarsa sevinirim.2-jantlarım sürekli temizlememe rağmen siyah kurum bağlıyor kısa surede.fren balatalarında birsey mi var ne var anlamadım her uğrasmamda 2 saat jant temizlemek zorunda kalıyorum.3- Aracıma pasta cila gerekiyor cizik ve curume başlangıçlarından dolayı.Kendim yapsam nasıl olur daha önce hiç yapmadım dısarıda da sordum 2 saatte yaparız diyorlar 70 tl  ye sizce değermi?

alonso amortisörleri kaça aldın?

jantlarının aşırı kirlenmesi balatalardandır, herhalde kalite ile ilgilidir. Yani çabuk aşnıyorsa fazla toz bırakır.
Pasta cilayı yaptır derim. Fiyat çok iyi. Ben araıc aldıgımda 120ye boya temizligi ve cila yaptırmıştım.

ceyhunyazar

« Yanıtla #385 : Şubat 12, 2009, 08:22:53 ÖÖ »
Alıntı

Tarih    :15 Şubat 2009 Pazar
Yer      : İstanbul Yolu - Demet/Çiftlik Kavşağı İlerisi -Macit Petrol (Petrol Ofisi) içindeki Çardak Pide Restorant.
Saat    : 12:00[/glow][/color]

1-ceyhunyazar
2-Hikmet Hoca
3-cenqawer
4-
5-
6-
7-[/color]

Son 4 Gün
Evet Arkadaşlar, buluşmamıza az bir zaman kaldı. Bu pazar günü buluşmamızı gerçekleştireceğiz.Buluşma ilanımızı ilk verdiğimizde yer ve zaman bakımından konu tartışılmaya açıktı. Ancak en azından, Ankaralı dostlarımız da ilgisiz kalınca mevcut plana bağlı kalacağız.

Umuyorum katılım artar.Ankete oy veren 8 kişi kendilerini belli ederlerse seviniriz. Cumts akşam da foruma göz atacağım.İletişime geçmek isteyenler bana özelden msj atabilirler.Şimdilik Hikmet Hoca, Cenqawer ve Ben buluşmada olacağız.

alonso

« Yanıtla #386 : Şubat 12, 2009, 08:27:58 ÖÖ »
Amortisörlerin tanesine 60tl verdim.Taktırmasına da tane basına 20 tl vericem birde servisim rot  ayarı yaptırman gerekir dedi neden gereklidir bilen var mı ?Pasta cila artı boya rötüşlerini de  yapıcak elemen zaten rötüş boyam vardı 100gr kadar.

Hikmet Hoca

« Yanıtla #387 : Şubat 12, 2009, 08:58:58 ÖÖ »

Amortisörlerin tanesine 60tl verdim.Taktırmasına da tane basına 20 tl vericem birde servisim rot  ayarı yaptırman gerekir dedi neden gereklidir bilen var mı ?Pasta cila artı boya rötüşlerini de  yapıcak elemen zaten rötüş boyam vardı 100gr kadar.

Amotisörleri taktırırken fren balatalarına da bir baktır istersen... Rot balans ayarı da yaptırıp böylece aracın yürüyen aksamını gözden geçirmiş olursun... Pasta cila uygulaması Ankara'dan ucuz gibi geldi bana...

Hikmet Hoca

« Yanıtla #388 : Şubat 12, 2009, 09:00:58 ÖÖ »

Alıntı

Yer      : İstanbul Yolu - Demet/Çiftlik Kavşağı İlerisi -Macit Petrol (Petrol Ofisi) içindeki Çardak Pide Restorant.
Saat    : 12:00[/glow][/color]

1-ceyhunyazar
2-Hikmet Hoca
3-cenqawer
4-
5-
6-
7-[/color]

Son 4 Gün
Evet Arkadaşlar, buluşmamıza az bir zaman kaldı. Bu pazar günü buluşmamızı gerçekleştireceğiz.Buluşma ilanımızı ilk verdiğimizde yer ve zaman bakımından konu tartışılmaya açıktı. Ancak en azından, Ankaralı dostlarımız da ilgisiz kalınca mevcut plana bağlı kalacağız.

Umuyorum katılım artar.Ankete oy veren 8 kişi kendilerini belli ederlerse seviniriz. Cumts akşam da foruma göz atacağım.İletişime geçmek isteyenler bana özelden msj atabilirler.Şimdilik Hikmet Hoca, Cenqawer ve Ben buluşmada olacağız.

Üç kişi de olsa buluşacağız inşallah... Ama mümkün olduğunca tüm arkadaşların katılmasını da arzu ediyoruz.

ceyhunyazar

« Yanıtla #389 : Şubat 12, 2009, 09:05:13 ÖÖ »
Arkadaşlar

Buluşma için kroki yayınlıyorum.Yeri bilmeyenlere duyurulur.

Bir diğer tarif ise ist.yönünde Carefour a gelmeden 3-4 km önce.Veya 1.değil dediğimiz petrolün hemen yanında Honda-Efe Plaza var, ist. yönünde ondan sonraki petrol ofisi içierisinde. Petrole girer gibi girilecek, içerisinde düz devam edilip , istasyonun içerisinde mevcut yıkamacıdan sağa devam edildiginde arkadaki otoparka girilebilir.Zaten bizler buluşma saatinde orada olacağız.

notdream

« Yanıtla #390 : Şubat 12, 2009, 09:11:41 ÖÖ »
Ne diyelim Ceyhun Afiyet olsun. Artık bizim için de yersiniz. Kısmetse yaza doğru daha çok katılımlı bir organizayon yaparız. Sevgiyle kalın.

ceyhunyazar

« Yanıtla #391 : Şubat 12, 2009, 09:14:31 ÖÖ »

Ne diyelim Ceyhun Afiyet olsun. Artık bizim için de yersiniz. Kısmetse yaza doğru daha çok katılımlı bir organizayon yaparız. Sevgiyle kalın.

Saolasın Notdream....Yaza kapsamlı bir buluşma yapıcaz merak etmeyin. Şehirlerin arasında ortak bir mekan belirleriz...Forum üyelerinin illerine göre bir yer belirleyebiliriz.2-3 saatlik mesafede bir yer olabilir.

obkavi

« Yanıtla #392 : Şubat 12, 2009, 09:32:51 ÖÖ »
yazı iple çekiyoruz  hey istanbul tayfası bi organizede biz olalım yav

ceyhunyazar

« Son Düzenleme: Şubat 12, 2009, 10:02:45 ÖÖ Gönderen: ceyhunyazar »

ceyhunyazar

« Yanıtla #394 : Şubat 12, 2009, 10:19:15 ÖÖ »
--------------------------------------------------------------------------------
Saat    : 12:00

--------------------------------------------------------------------------------
Son 4 Gün
Evet Arkadaşlar, buluşmamıza az bir zaman kaldı. Bu pazar günü buluşmamızı gerçekleştireceğiz.Buluşma ilanımızı ilk verdiğimizde yer ve zaman bakımından konu tartışmaya açıldı. Ancak en azından, Ankaralı dostlarımız da ilgisiz kalınca mevcut plana bağlı kalacağız.

Umuyorum katılım artar.Önceki ankete oy veren 8 kişi kendilerini belli ederlerse seviniriz. Cumts akşam da foruma göz atacağım.İletişime geçmek isteyenler bana özelden msj atabilirler.Son bir anket açtım. Şimdilik Hikmet Hoca, Cenqawer ve Ben buluşmada olacağız.

Bir diğer tarif ise ist.yönünde Carefour a gelmeden 3-4 km önce.Veya 1.değil dediğimiz petrolün hemen yanında Honda-Efe Plaza var, ist. yönünde ondan sonraki petrol ofisi içierisinde. Petrole girer gibi girilecek, içerisinde düz devam edilip , istasyonun içerisinde mevcut yıkamacıdan sağa devam edildiginde arkadaki otoparka girilebilir.Zaten bizler buluşma saatinde orada olacağız.

notdream

ceyhunyazar

« Yanıtla #396 : Şubat 12, 2009, 03:04:52 ÖS »

Son 4 Gün
Evet Arkadaşlar, buluşmamıza az bir zaman kaldı. Bu pazar günü buluşmamızı gerçekleştireceğiz.Buluşma ilanımızı ilk verdiğimizde yer ve zaman bakımından konu tartışmaya açıldı. Ancak en azından, Ankaralı dostlarımız da ilgisiz kalınca mevcut plana bağlı kalacağız.

Umuyorum katılım artar.Önceki ankete oy veren 8 kişi kendilerini belli ederlerse seviniriz. Cumts akşam da foruma göz atacağım.İletişime geçmek isteyenler bana özelden msj atabilirler.Son bir anket açtım. Şimdilik Hikmet Hoca, Cenqawer ve Ben buluşmada olacağız.

Genelde yüksek beygir güçlü araçlarda çift eksantrik olur, yani 2 triger olur ;)
Turbo ve GTI araçlarda genelde öyledir...Hani 140-160 beygirlik arabalar vardır ya! Ve bunlar DOHC motor diye bilinir.Double'dan(çift), bizimkiler SOHC dir, Single'dan(tek)...

eurocv

« Yanıtla #397 : Şubat 12, 2009, 03:43:41 ÖS »
çift veya tek egsantrik güçle ilgili değil de motor yapısı(sistemi) ile ilgili diye biliyorum, Honda 1.4 is 98 modelde tek, 99 modelde çift kullanmış, bazı markaların (1.2 Corsa, 1.3 Toyota) daha düşüklerinde
çift kullanılmış..

sah_v_mat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #398 : Şubat 12, 2009, 06:47:00 ÖS »
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım...Bende 98 is petrol yeşili bir euro civic var. Allah'a şükür aracımdan çok memnunum. Bu arada buluşma için de çok üzgünüm kendi adıma. Çünkü öğretmen olduğum  ve Bursa'da görev yaptığım için bu buluşmaya katılamayacağım. Yalnız seçilen mekan gayet hoş. 20 yıl Ankara'da kaldım ve ailem hala orada.O mekanı da çok iyi bilirim. Güzel bir bahçe içerisinde gayet doğal ve sıcak bir ortam.Macit petrole gelmeden bir tır parkı vardır. ERDAL İLHAN tırlarının bulunduğu... Babam da orada çalışmaktadır. Bu açıdan çok iyi bildiğim bir yerdir orası. Çok isterdim gerçekten orada sizlerle buluşmayı. Kaç kişi olursunuz bilemiyorum ama o kadar euro civic i bir arada görmeyi gerçekten çok isterdim. Çünkü ben bu araçların ,amiyane tabirle ,gerçek bir hastasıyım.

ceyhunyazar

« Yanıtla #399 : Şubat 13, 2009, 07:39:08 ÖÖ »

Son 4 Gün

1-ceyhunyazar   97 1.6 ils düz vites lpg  89 binde  beyaz/Ankara
2-cenqawer       96 1.6 ils otomatik lpg li    140 binde metalik gri/Ankara
3-obkavi           96  ils 1,6 otomatik  lpg li 178 binde  metalik yeşil/İstanbul
4-bigvolf           96 ils lacivert 173 binde  (Yakıt?) /Malatya
5-powervtec      97 1.6 ils otomatik 158 binde bordo renkli lpg li/Aydın
6-ayalcin27       99 1.6 İes Düz Vites Gri Lpg'li /Samsun
7-Nitrogenius     98 1.4 is Düz Vites (Benzin) Beyaz/İstanbul-Bağcılar
8-efsunm          98 1.6 ies (Yakıt?Renk?) / Denizli
9-Serozkay        97 1.6iLS, Düz vites,benzinli 150 binde Siyah/İstanbul.
10-drtimurcin     97 1.4 is 130 binde (Yakıt?) lacivert /İzmir
11-taylantgov    96 1.4ies 110binde (Yakıt?Renk?) /Ankara
12-notdream      96 1.6 ils otomatik ve lpgli, metalik koyu füme 89binde / istanbul
13-vega_0777    96 1.4 ls (Yakıt?Renk?) Antalya/Bingöl   Tuğrul
14-bozlak          97 1.6 (Tip?Renk?Yakıt?) /Kayseri
15-Hikmet Hoca  98 1.6 ies, Otomatik vites, LPG'li, 195 binde, Beyaz / Ankara
16-yesilkoy34     96 14.i 71000 km  (Yakıt?) bordo / İstanbul
17-m.t.y           97 1.4i 143binde lpg li  lacivert/Niğde
18-sumitt          98 1.6 ies  103binde (Yakıt?) Gümüş Gri / Ankara
19-madalyon      96 1.4i    103binde Yeşil lpg li  / Ankara
20-necc7           97 1.4i    134binde lpg li  Koyu Yeşil /Ankara
21-eurocv          97 1.6 ils otomatik 168 binde benzinli metalik yeşil/Ankara
22-alonso           96 1.6 ils 155bin benzinli gümüş gri gaziemir/İZMİR
23-kuzeyank      98 1.6ies  (Yakıt?Renk?Km?)   /Ankara
24-cemyuklu      98 1.6ies 150bin / beyaz / lpgli / İstanbul
25-slurps          98 1.6ies 176bin / siyah / (Yakıt?)/ İstanbul
26-sah_v_mat    98 ies   (Km?Yakıt?)  Petrol Yeşili/Bursa

Şahvemat Kardeşim aramıza hoşgeldin. Senin gibi euro aşıklarını aramızda görmekten biz de memnuniyet duyuyoruz. Buluşmayı dert etme, gelmek isteyip gelemeyenlere havayı yansıtmak için bolca resim çekip yayınlayacağız meraklanma...Gönül isterdiki sen de gelesin ama kısmet! Ama daha önceki satırlarda da belirttiğim gibi yaza nasipse illerden de katılımın olabileceği bir buluşma gerçekleştireceğiz.Şimdiden buluşmanın olabileceği il hakkında fikirlerinizi de bekliyorum.

Bu arada Bursa'da nerdesin, ben  de 1 sene Bursa da çalışmıştım. Dikkaldırımda idim, nilüfer, çekirge altıparmak , çok severim...Halen orda yakınlarım var görüşürüz...Ankara ya gelmiyormusun? Buluşma olmasa da foruma yaz gelince görüşelim...

Macit petrolü bildigine göre memleket nere?:)

Hadi keyifli forumlar kardeşim....
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2009, 07:40:54 ÖÖ Gönderen: ceyhunyazar »