Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 742752 defa)

nakoma

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #1950 : Aralık 22, 2013, 11:55:00 ÖÖ »
ha bu arada aracım 172 binde ve motor aksamı gayet temiz.japon araçlarının km sorunu olmadığı söyleniyor.sizler ne dersiniz?birde üzerinde daha henüz yeni takılmış ''tartarini lpg sistemi'' mevcut.bu sistemin kalitesi ne durumda ve bakımları hakkında fazla bilgimde yok.bana biraz lpg nin rutin bakımları hakkında yazarsanız sevinirim arkadaşlar. >=ok
« Son Düzenleme: Aralık 22, 2013, 11:57:09 ÖÖ Gönderen: nakoma »

nakoma

« Yanıtla #1951 : Aralık 22, 2013, 11:59:59 ÖÖ »
üzerinde 185 65 r14 lastikler var.bunlar bu araca uygunmudur.bu ara jant değiştirmek için yeterli bütçem yok.onun için mecbur 14 le devam edecem.bu arabada 185 60 r14 kullanabilirmiyim.ne dersiniz.ne kadar nasıl farkeder?

mevun

« Yanıtla #1952 : Aralık 22, 2013, 08:44:52 ÖS »
nakoma hayırlı olsun güle güle bin arabaya.. rutin bakımlarını zamanında yaptır yeter.. kolay kolay arıza çıkarmaz.. ben hiç tüp takmadığım için bilmiyorum tüp işlerini.. aracın orjinal lastik ebadı 185 60 14 tür zaten.. sende takılı olan lastikler büyük değiştirirken orjinal ebatla değiştir şöför kapısının yanında yazar orjinal ebat..

nakoma

« Yanıtla #1953 : Aralık 24, 2013, 06:23:25 ÖS »
mevun kardeşim teşekkür ederim iyi dileklerin için.foruma pek giren yok galiba.cevap bir tek sen yazmışsın.ben arabama baya bir titiz bakan biriyim.sanırım bende kolay kolay sorun çıkartmıcak diye düşünüyorum.şöyleki  motor yağını yıllarca kullandığım tofaş şahinde bile henüz 5000 dolmadan 3500-4000 km gibi değiştiriyordum.buna nasıl bakacağımı var sen tahmin et.eurocivic müptelası olduğumdan bu araba benim göz bebeğim olacak.zaten fazla araba kullanan biri değilim.arabanında garajımda muhafazalı bir şekilde kalacağını göz önüne alırsak uzun bir süre minimum 5 yıl binerim ben bu araca.umarım beni üzmez ve utandırmaz.bütün euroculara keyifli sürüşler..''honda hayat onda''  nokta

mevun

« Yanıtla #1954 : Aralık 27, 2013, 08:37:38 ÖS »
eyvallah nakoma kardeş.. aracın kıymetini bilenlerdensin.. honda iyi araba yapar.. iyi günlerde kullan..

nakoma

« Yanıtla #1955 : Aralık 31, 2013, 05:10:55 ÖS »
 slm arkadaşlar.2 gündür aracımı kullanıyorum.1998 model euro civic.görenler çok beğeniyor arabamı.harika ötesi bir keyfi var.yer uçağı gibi.50km falan dolaştım.tartarini lpg o kadar üst düzey bir performans veriyorki bu arabada gidişinin benzinden hiç farkı yok.bu derece atak bir araca sahip olduğum mutluyum.yol tutuşu hakeza.çok güzel.tabi zaman ne gösterir bilemem ama çokda narin bir araç olmadığıda aşikar.içersinde ayrı bir dünayada gibiyim.100 den sonra motor sesi verir dediler.ben çokda rahatsızlık veren bir durum görmedim.kalitesi belli oluyor.passat gibi yol tutuşu var.otomatik rahatlığıda cabası.yıllardır manuel araba kullanan biri olarak bundan sonraki tercihim kesinlikle otomatik olacak.deneyin görün.honda da bu konuda sorunsuz zaten.şimdilik sorun yok.aracımın şu anlık tek problemi ki bence mühim değil kalorifer düğmesinin ilk 2 kademesi çalışmıyor.ben 3 ve 4 te kullanıyorum ki zaten 1 -2 ye gerek olmuyor.yani sorun değil.hamam gibi oluyor içersi.camlarda buhar birikmesi falan yok.harika ısıtıyor.kullandıkça yazarım.valla işin ticari kısmını yani 2.elinin biraz zayıf olduğunu bi kenara koyun.alın binin bu araçlara kalite görün derim.2.eli yokda neden satılıkmı diye soruyolarki.buda bi tezat değilmi.şimdilik bu kadar.herkese keyifli sürüşler ve tabiki de mutlu seneler... >=ok
« Son Düzenleme: Aralık 31, 2013, 05:15:27 ÖS Gönderen: nakoma »

nakoma

« Yanıtla #1956 : Aralık 31, 2013, 05:27:25 ÖS »
yazmayı unutmuşum arkadaşlar

http://www.hepsiburada.com/liste/sony-dsx-a30-usb-ve-aux-girisli-kumandali-dijital-medya-alicisi/productDetails.aspx?productId=otsonydsxa30&categoryId=26080&SKU=OTSONYDSXA30&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotsonydsxa30%26fh_lister_pos%3d3%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dsony%255cu0020teyp%26fh_refview%3dsearch

bugün bu teybi arabama taktırdım.direksiyon kumandasından muzdarip olanlar korkmayın bizim eurolarda sorun yapmıyor.orjinal sony kasetçaları yerinde çıkardık.ustayla baktıkki benim arabanın teybin takıldığı yerin arkasında bu ürünün arkasına takılan şu meşhur adaptör jackı mevcutmuş.hepsinde varmı bilmiyorum ama benim euro da varmış.sanırım diğer euroların çoğunda da vardır.yeni teybi taktık direk kumanda etmeye başladım direksiyondan ve çokda sevindim.çalışmıcağını göze almıştım zaten ama bu özelliğinde arabamdan kaybolmamasına sevindim doğrusu.bu arada sony dsx a30 öyle ses veriyoki kolonlar az geliyor.sonuna kadar açamadım sesini.ses şiddetinin katılımında bile fazla geliyor.euro civicçiler teyp arayanlara bu ürünü öneririm ben.şimdilik hiç sorunu yok.kullandıkça yazıcam.herkese keyifli sürüşler..

kurt.ozturk

« Yanıtla #1957 : Ocak 08, 2014, 11:46:03 ÖÖ »
selam arkadaşlar bende 97 model otomatik vites eurocivic sahibiyim. araç rölantide iken alttan vuruntu yapıyor resmen beşik gibi sallıyor sebebini bilen var mı acaba

nakoma

« Yanıtla #1958 : Ocak 13, 2014, 07:13:50 ÖS »
arkadaşlar foruma fazla katılım yok sanırım.cevap yazılmıyor.hadi hareketlenin biraz.nerde hareket orda bereket demişler.nerelerdesiniz yahu.bugün hondamı motor aksamının keçe ve conta değişimleri için tanıdığım bir ustaya bıraktım.kafam daha rahat binmek için yaptım bunu.orjinal contalarını takıcak.1-2 yerinde yağ kaçağı vardı.ya yolda bırakmazda.yoksa arabama sonsuz güvenim var.bakalım ne kadar masraf çıkacak.ayrıca bor powerda koyuyorum motora.motorun ömrüne ömür katmak için gerekli dedi.denemelerimden sonra yine size yazarım.eurolarınızla keyifli sorunsuz tısır tısır sürüşler.arabalarınızın kıymetini bilin arkadaşlar.bu araçlar kolay bulunmaz..

obkavi

« Yanıtla #1959 : Ocak 16, 2014, 02:29:49 ÖS »
selam,
eski bir Euro civic kullanıcısı olarak yardımcı olmaya çalışayım.

kurt.ozturk  boğaz kelebeğine baktırdınmı ?
nakoma   ne yaptın durum nasıl.

nakoma

« Yanıtla #1960 : Ocak 16, 2014, 06:21:12 ÖS »
sanırım bu akşam motorun toparlanma işi bitecek ama ancak hafta sonu deneme şansım olacak gibi.yine yazarım.iyi olacağını sanıyorum.bakıcaz tabi.

nakoma

« Yanıtla #1961 : Ocak 17, 2014, 06:25:25 ÖS »
arkadaşlar bu akşam arabamı aldım.ustam gerçekten iyi iş çıkarmış.krank keçesi başta olmak üzere (zaten problem onda idi.) motor üzerindeki bütün keçe ve conta vs parçaları değiştirdi.antifriz de eklemiş.3000 km sonra da yağını komple değiştirip bor koyucaz.motor yağı normalden fazlaydı.onuda biraz tahliye edip azaltmış.normal seviyeye getirmiş.parçalar ve antifriz toplam 100tl.motoru komple indirdiği içinde işçiliğe 200tl aldı.yani toplam 300tl ile hallettim.ama eminim bir honda servisine gitseydim bu iş bana en azındam 2 katına patlardı.servisleri biliyosunuz.1-2 tur attım.eski halinden de performans olarak bir farkı yok.yani nasıl verdiysem öyle aldım.ustama bunun için teşekkür ettim.temiz bir şekilde yaptığı için yani.bundan sonra kafam rahat olarak binecem inşllh hondama.herhangi bir kusuru olup olmadığını sorduğumda maaşallah dedi.araban çok güzel.kendide nissan kullanıyor.japon arabaları hararet yapmaz dedi.yani euro civiclerde yapmıyor.korkulacak bişey yok yani.yeterki iyi bakın araçlarınıza.valla benim araba baya bi ilgi çekiyor.konforu,şıklığı,dizaynı etraftan ilgi görüyor.satarmısın diye soranlar oldu.arkadaşlar tamam servisler ok ama bu tarz şeyler içinde ulaşabileceğiniz ve güvenilir bir ustanızın olmasında da zarar yok diye düşünüyorum.herkese eurolarıyla keyifli sürüşler...iyi forumlar...

akademisyen4234

« Yanıtla #1962 : Ocak 20, 2014, 11:11:48 ÖS »
Arkadaşlar hepinize merhaba.  Bende bu hafta içerisinde honda civic 1.6 ies hb almayı düşünüyorum. Otomatik Vites düşünüyorum.   Ne dersiniz tavsiye eder misiniz. Yakıt benim için önemli.  Şehir içi istanbul trafiğinde kaç litre yakar acaba. Honda city ile bu araç arasında kararsız kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim. 

nakoma

« Yanıtla #1963 : Ocak 24, 2014, 08:14:39 ÖÖ »
yakıt konusunda 1.6 larının çokda cimri olduğunu söyleyemem ve hatta otomatiklerinin de daha fazla yaktığı aşikar.bendeki de 1.6 otomatik ordan biliyorum.ama arabaya gelince kesinlikle memnun kalırsın.hatta daha başka arabada aramazsın.yer uçağı gibi bir araç.gaza bastığın sürece gider.gayet seri bir araç.otomatiğinin hele turboya geçişi vs falan yaşaman gerek bence.temizse eğer araç almanı öneririm.bende henüz 1 aya yakındır kullanıyorum.o model de başka bir aracın asfaltta senin önüne geçeceğini sanmam.çok güçlü motorlar var bu euro hondalarda.umarım alır ve hayrını görürsün.şimdiden keyifli ve sorunsuz sürüşler.(bu arada city modelinin bunun yanında esamesi bile olmaz..)

muratimali

« Yanıtla #1964 : Ocak 25, 2014, 08:11:03 ÖS »
Slm.
Bende Honda Euro Civic dünyasına katıldım.
Araç 97 1.6 ils otomatik. Allah utandırmasın :)

nakoma

« Yanıtla #1965 : Şubat 02, 2014, 06:10:00 ÖS »
dostlar yokmu aranızda eurocu hiç.dirhem dirhem yazıyonuz ya.hadi biraz hareketlenin.benim hondada şu ana kadar belirgin bir sorun yok.süper sürüş keyfi ve otomatik konforunu yaşıyorum.euro civic derim başka bişey demem.alın kullanın farkı görün.her zamanki gibi HONDA HAYAT ONDA >=ok
« Son Düzenleme: Şubat 02, 2014, 06:11:16 ÖS Gönderen: nakoma »

mevun

« Yanıtla #1966 : Şubat 06, 2014, 05:25:56 ÖS »
aynen kardeşim arabanın dibidir euro kasalar.... hurdaya çıkana kadar devam allah kaza bela vermesin...

samayer61

« Yanıtla #1967 : Şubat 19, 2014, 08:30:10 ÖÖ »
merhaba arkdaslar 1,6 eurocivic 2006 modelini almayı dusunuyorum araba 110.000 de arabada tupte var ... acaba yakıt harcaması tupte nasıl fiyat olarakta 24.500

nakoma

« Yanıtla #1968 : Mart 06, 2014, 08:06:35 ÖS »
arkadaşlar bu euroların abs teker sensör fiyatını bilen var mı aranızda.abs lambam sürekli yanıyor.bana lazımda.ön sol tekerin sensörü arızalı.yapımı çok acil olmamakla beraber onarımını düşünüyorum yakında kaça malolur dersiniz.yorumlarınızı beklicem.iyi forumlar..

kadircanim

« Yanıtla #1969 : Mart 10, 2014, 12:02:38 ÖÖ »
97   1.6i LS Euro Civic  226Bin de . yenı aldık . degısenı yok . 2 parça boya . ancak 1 den 2 ye gecerken bir çırpma yapıyor biraz . kadircanim@hotmail.com

kadircanim

« Yanıtla #1970 : Mart 10, 2014, 12:05:55 ÖÖ »
arkadaşlar hoşgeldiniz banada euro civic otomatik kullanıcıları lasımdı  :dil yaa kime sorduysam cevap vermedi arabası otomatik olan arkadaslar 1. vitesten 2. vitese gecerken sizin araclarınızdada bir sarsılma kendini öne atma oluyormu merakım bu eger olmuyorsa ustanın yanına gidecem ve şansumana baktıracam cevaplarınızı bekliyorum

tekrar hoş geldiniz  :artis
aynen kardesım bende bugun aldım Hondayı . aynı sıkıntı bende de var . şanzımanda sıkıntı yok ancak 1-2 arası çırpma yapıyor

nakoma

« Yanıtla #1971 : Mart 10, 2014, 08:57:33 ÖÖ »
evet 1 den 2 ye geçerken hafif bi ileri hamle var ama sanırım normali de bu olsa gerek.çünkü bu arabaların modeline binayen o günün şartlarında üretimde bu gibi eksikleri olmuş olabilir diye düşünüyorum.bu bence bi arızadan daha çok şanzımanın yapısının bir gereği.çok kafaya takılacak bişey değil.sonuçta altınızdaki araba honda.yolda bırakmaz hiç bir zaman.valla sadece gaz pedalına basıyorum keyfime bakıyorum.düz civic olan arkadaşlarımda var.siz bide euroya bininde araba görün diye de bazı vakit konuşmadan edemiyorum doğrusu.euroya binen diğer civiclere binmez ben bunu bilir bunu söylerim.eurolarınıza gözünüz gibi bakın arkadaşlar.siz boşverin diğerlerini.biz daha ucuza konfor yaşıyoruz.millet bu arabaların farkına varana kadar keyfini biz çıkaralım.herkese keyifli sürüşler.

kadircanim

« Yanıtla #1972 : Mart 10, 2014, 11:21:18 ÖÖ »
evet 1 den 2 ye geçerken hafif bi ileri hamle var ama sanırım normali de bu olsa gerek.çünkü bu arabaların modeline binayen o günün şartlarında üretimde bu gibi eksikleri olmuş olabilir diye düşünüyorum.bu bence bi arızadan daha çok şanzımanın yapısının bir gereği.çok kafaya takılacak bişey değil.sonuçta altınızdaki araba honda.yolda bırakmaz hiç bir zaman.valla sadece gaz pedalına basıyorum keyfime bakıyorum.düz civic olan arkadaşlarımda var.siz bide euroya bininde araba görün diye de bazı vakit konuşmadan edemiyorum doğrusu.euroya binen diğer civiclere binmez ben bunu bilir bunu söylerim.eurolarınıza gözünüz gibi bakın arkadaşlar.siz boşverin diğerlerini.biz daha ucuza konfor yaşıyoruz.millet bu arabaların farkına varana kadar keyfini biz çıkaralım.herkese keyifli sürüşler.
o çırpma olayı sanzımanda ayarla alakalymış . 2ye gecme devri 4500 iken 2500e ındırdık . sorun kalmadı . bı baktırın derim

nakoma

« Yanıtla #1973 : Mart 13, 2014, 02:39:29 ÖS »
bende sıkıntı olmuyor.alıştım ama devir 2000-2500de falan 2ye geçtiğini hissediyorum.

kadircanim

« Yanıtla #1974 : Mart 15, 2014, 06:07:02 ÖS »
sizde yakıt tüketimi nasıl . 97-98 ov için ?