Gönderen Konu: 1.4 ama nasil 1.4 cozmus degilim! (lutfen yardim)  (Okunma sayısı 23660 defa)

deniz44

Ynt: 1.4 ama nasil 1.4 cozmus degilim! (lutfen yardim)
« Yanıtla #25 : Haziran 26, 2010, 04:44:39 ÖS »
Buldum!! Sizin arabalar muhtemelen okunup üflenmiş :D Baska acıklama yapamıyoruz konuya :P
yani hacı data mı yüklenmiş demek istedin.

Hacı data :D Hondata gibi olmus :D

judassS2K

« Yanıtla #26 : Haziran 26, 2010, 05:10:41 ÖS »
tuketimden gayet memnunum.. yani gazlamadigim sure icinde bir depo ile 860 km yol gecebiliyorum.. sikintisiz... :artis >=ok
dostum senin durumun hepimizin başına olsun bu bir mucize gibi sır kapısı gibi bişey valla.

abicim gercekten saka gibi geliyo kulaga ama bu konuda ciddiyim.. hatta ve hatta bulgaristan depoyu fullediyimde babam kullaniyodu araci baba da tam devrinde kullanir depoyu fulledigimizde bana dediki olum 720 km yol gecmemiz lazim dedi bulgaristanda koyde yasadigimiz icin araci calistirdigimda kendini sondurmeye basladi ve 2 seferde problem olmuyodu.. 5 10 km sonra yeniden benzin aldim.. demek istedigim su ki arac kendini sondurmeye basladiginda tekleme yapmaya basladiginda arac km`si 834 kmyi gosteriyodu... ve tr de denedim ayni olayi arac tamamen sonene kadar denedim.. ve tam 860 kmde benzin bitti... full depo.. kursunsuz 97 full depo  187.5 TL.

kacaman

« Yanıtla #27 : Haziran 26, 2010, 05:20:56 ÖS »
dostum durumun diyorum ya hepimizin başına, şaka falan değil cidden ilginç bişey, senin adına sevindim.

judassS2K

« Yanıtla #28 : Haziran 26, 2010, 05:22:37 ÖS »
Araçtaki uygulamayı tam olarak çözdükten sonra bizimle de paylasabilir mısın

tabiki paylasirimm ama istee yeterki cozelim ne var bu aracta??? :S

judassS2K

« Yanıtla #29 : Haziran 26, 2010, 05:25:09 ÖS »
dostum durumun diyorum ya hepimizin başına, şaka falan değil cidden ilginç bişey, senin adına sevindim.

amiin abi amiin :) tesekkur ederim abi dusunmen yeter.. gercekten kendi aracim ama hala neye bindigimi bilmiyorum desem yeridir abi oyuzden burdayim.. herkes 1 kelime dahi yazsa raziyim valla cunki gercekten ihtiyacim var..

Nomad

« Yanıtla #30 : Haziran 26, 2010, 06:07:16 ÖS »
tuketimden gayet memnunum.. yani gazlamadigim sure icinde bir depo ile 860 km yol gecebiliyorum.. sikintisiz... :artis >=ok
mümkün deil.. olamazz diil 860 430 km bile zor gider motor'un bu haliyle ve performanssız kullanılsa bile..  Km göstergesi bozuktur :D
« Son Düzenleme: Haziran 26, 2010, 06:11:04 ÖS Gönderen: Nizar »

judassS2K

« Yanıtla #31 : Haziran 26, 2010, 06:59:57 ÖS »
mümkün deil.. olamazz diil 860 430 km bile zor gider motor'un bu haliyle ve performanssız kullanılsa bile..  Km göstergesi bozuktur :D

ruhsatimi koyarim ortaya... ;)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #32 : Haziran 26, 2010, 07:08:42 ÖS »
Ben hala şaşknlık içindeyim :) Bence komple motor indirin herşeyine bakın :D Ne var,ne yok herşey meydana çıkar  zaman. :D

Belkide farklı bir yazılım vs vardır.Ama yine yaktıqı yakıtı ben pek anlamamda yorumlara göre çok az yakıyor gazlanmadıqı durumlarda ve onca iyi araçlara vs kafa tutmak,qeçmekde cabası.Var bunda bir işte,hadi hayırlısı olsun :D

Belkide bu araç fabrika hatası değilde,fabrika harikasıdır :D Bence bi baktırın bu araca,bi ustaya gösterin ne var ne yok bi baksınlar bence :D Ben olsam şahsen baktırırdım.Çok merak ettim açıkçası :D

honda2002

« Yanıtla #33 : Haziran 26, 2010, 07:21:28 ÖS »
Ben hala şaşknlık içindeyim :) Bence komple motor indirin herşeyine bakın :D Ne var,ne yok herşey meydana çıkar  zaman. :D

Belkide farklı bir yazılım vs vardır.Ama yine yaktıqı yakıtı ben pek anlamamda yorumlara göre çok az yakıyor gazlanmadıqı durumlarda ve onca iyi araçlara vs kafa tutmak,qeçmekde cabası.Var bunda bir işte,hadi hayırlısı olsun :D

Belkide bu araç fabrika hatası değilde,fabrika harikasıdır :D Bence bi baktırın bu araca,bi ustaya gösterin ne var ne yok bi baksınlar bence :D Ben olsam şahsen baktırırdım.Çok merak ettim açıkçası :D

olay ortaya çıksın da aynı uygulamayı kendi araclarimiza da adapte edelim. :)
bu isin sevabı cok

judassS2K

« Yanıtla #34 : Haziran 26, 2010, 08:17:29 ÖS »

zamanim olsa hic oynamicam direk saglam bi ustaya goturup heryerini gostericem ama turizmle ugrasiyorum sabah is aksam ev :S ki okadar meragim olmasina ragmen okadar aracima asik olmama ragmen! ..  burda olmaminda sebebi bu araci bi cok kisi burda yemis bitirmis belki biras da olsa beni aydinlatirlar diye dusundm..

RattleSnake

« Yanıtla #35 : Haziran 26, 2010, 08:20:00 ÖS »
ilginç değerini bir arabanın

judassS2K

« Yanıtla #36 : Haziran 26, 2010, 08:24:20 ÖS »
ilginç değerini bir arabanın

VALLA hi abi samimi soluyorum dunya bi yana aracim bi yana ona duydugum aski harbi baska hic bisiye duymuyorum kafami yastiga koydugumda harbi harbi 2 saat kfadan onu dusunuyorum ne yapsam nasil olur sunu yapsam nasil durur bunu koysam olur mu?? neler neler.. ;)

kacaman

« Yanıtla #37 : Haziran 26, 2010, 08:34:38 ÖS »
şundan emin ol ki
bu sitede üye olan çoğu arkadaşımız uyurken arabalırını düşünerek uyuyordur, birisi de ben, acaba ne gibi değişiklik yapsam da daha güzel olsa diye.

judassS2K

« Yanıtla #38 : Haziran 26, 2010, 08:44:26 ÖS »
şundan emin ol ki
bu sitede üye olan çoğu arkadaşımız uyurken arabalırını düşünerek uyuyordur, birisi de ben, acaba ne gibi değişiklik yapsam da daha güzel olsa diye.

iste bu yaa gercekten abicim yorumun okurken tuylerimi diken diken etmeye yetti... valla cok iyi demissin.. ve dedigin gibi biride ben olarak.. aynen katiliyorum sana.. ama iste bide benim aracim gibi bi aracin olsa hiic uyuyamiyosun arkadas acaba bu aracta ne var ne diye :D :D :D artik dusunuyorum pug gti larimi kovalasam naapsam ;)

kacaman

« Yanıtla #39 : Haziran 26, 2010, 08:52:16 ÖS »
pug ları kovalayıp vakit harcama aracını sür ve keyif al.
geçenlerde birisi araba benim gözümde sadece binek bir eşyadır dedi.
ben de adama kızdığımı çok belli etmedim ama şu sözler döküldü ağzımdan.
binek diye baktığın bu araç belki metalden yapılı cansız bir varlık gibi görünüyor olabilir, fakat benim gözümde ruhu ve karakteri olan, benimle birlikte heycanlanıp, sakinleşen, sevinen, üzülen, tansiyonu benimle birlikte yükselen, seven, aşık olan yada üzülen ruhumun diğer katılımıdır, aynı ruhu paylaştığımızı söyledim sana evet yanlış duymadın, aynı ruhu paylaştığımızı nereden biliyorum diye sorma, söyleyeyim : çünki ikimizde hız yapmayı seviyoruz, dedim, adamın rengi morla lacivivert kırmızı gidip geliyo hiç bir şey söylemeden yanımdan gitti, eminim çatlak olduğumu düşünmüştür, ben de hemen o adamın düşüncelerine cevaben yazıyorum: eşşek hoşaftan ne anlar...  ;D

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #40 : Haziran 26, 2010, 08:57:39 ÖS »
beyler hemen ateşlenmeyin aracı depo hacmi kaç bir onu öğrenin 2. olarakta niye şaşırıyorsunuz ki brn 60 tl ye 440 km yapıyorum bu da ful depom 150 tl ye doluyor yani bu da 900 km ediyor kendi araçlarınızı hiç 90 km sabitle hiç basmadan kullanmayı denediniz mi ben denedim ankaradan buraya yani istanbula hiç gaza dokunmadan 440 km yolu 60 tl ye geldim ama kaç saatte 5.5 saatte geldim anlıcanız böyle işte

ysf55

« Yanıtla #41 : Haziran 26, 2010, 09:08:19 ÖS »
devirli kullanıyorum diyor ama olay o. yani 2bin devirde sabit hızda kullansa az yakar belki ama devirli kullanımda o km biraz fazla değil mi ? standart 1.4is deposu için söylüyorum.

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #42 : Haziran 26, 2010, 09:57:07 ÖS »
187 lıraya doldugunu yazmıs buda gayet normal. deposu bıraz buyuk sanırım. bende ıstanbul ayvalık arasını yarım depoyla gıdıyordum hatta yarım cızgısının hafıf ustunde kalıyordu 430 km yol.

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #43 : Haziran 26, 2010, 10:08:55 ÖS »
valla bu konu uzar gider bu iş böyle olmaz herkes bir şey der

kacaman

« Yanıtla #44 : Haziran 26, 2010, 10:11:42 ÖS »
en sağlamı arabanın test edilmesi dynoya çıksın bir de deposu ölçülsün

judassS2K

« Yanıtla #45 : Haziran 27, 2010, 08:29:44 ÖÖ »
en sağlamı arabanın test edilmesi dynoya çıksın bir de deposu ölçülsün

istiyorum abi dyno ya cikarmak istiyorum ama burdada saniyede dynoyu tutan gencler apaciler gecen bi vti cikarmislar 135 ps demisler oyuzden korkuyorum abi :S cikarmaya bu arada sunuda soliyim benim arac 1.4 is degil 1.4 i 75 ps..

judassS2K

« Yanıtla #46 : Haziran 27, 2010, 08:30:46 ÖÖ »
beyler hemen ateşlenmeyin aracı depo hacmi kaç bir onu öğrenin 2. olarakta niye şaşırıyorsunuz ki brn 60 tl ye 440 km yapıyorum bu da ful depom 150 tl ye doluyor yani bu da 900 km ediyor kendi araçlarınızı hiç 90 km sabitle hiç basmadan kullanmayı denediniz mi ben denedim ankaradan buraya yani istanbula hiç gaza dokunmadan 440 km yolu 60 tl ye geldim ama kaç saatte 5.5 saatte geldim anlıcanız böyle işte

abi senin yorumlarini bekliyorum acikcasi ama sende birsey solemedin bi arac hakkinda.. sanirim ben bolee binmeye devam edicem..veyada artik herseyini tamamen gosterene kadar..

judassS2K

« Yanıtla #47 : Haziran 27, 2010, 08:31:40 ÖÖ »
pug ları kovalayıp vakit harcama aracını sür ve keyif al.
geçenlerde birisi araba benim gözümde sadece binek bir eşyadır dedi.
ben de adama kızdığımı çok belli etmedim ama şu sözler döküldü ağzımdan.
binek diye baktığın bu araç belki metalden yapılı cansız bir varlık gibi görünüyor olabilir, fakat benim gözümde ruhu ve karakteri olan, benimle birlikte heycanlanıp, sakinleşen, sevinen, üzülen, tansiyonu benimle birlikte yükselen, seven, aşık olan yada üzülen ruhumun diğer katılımıdır, aynı ruhu paylaştığımızı söyledim sana evet yanlış duymadın, aynı ruhu paylaştığımızı nereden biliyorum diye sorma, söyleyeyim : çünki ikimizde hız yapmayı seviyoruz, dedim, adamın rengi morla lacivivert kırmızı gidip geliyo hiç bir şey söylemeden yanımdan gitti, eminim çatlak olduğumu düşünmüştür, ben de hemen o adamın düşüncelerine cevaben yazıyorum: eşşek hoşaftan ne anlar...  ;D

abi gercekten cok guzel demissin agzina saglik... ;)

judassS2K

« Yanıtla #48 : Haziran 27, 2010, 07:55:36 ÖS »
TARANTINO abiii nerdesin abi bsiiyler solee valla sana guveniyorum bu motor konusunda  :ağlaa

canguder

« Yanıtla #49 : Haziran 27, 2010, 08:11:00 ÖS »
bagajdaki 2.motoru göstermedin tabi uçuyor diyorsun :) şaka bir yana 1.4 ler iyi uzayan araçlar. ciğeri sağlam olduktan sonra çoğu 1.4 ve 1.6 araçları geçersin.