Gönderen Konu: Honda Civic HB 1.4 İ-Shift Titreme  (Okunma sayısı 4901 defa)

DogukanAKD

Honda Civic HB 1.4 İ-Shift Titreme
« : Mayıs 20, 2015, 02:50:31 ÖS »
Merhaba,
Yaklaşık 2 hafta önce 2011 Model Civic HB i-shift 1.4 aldım, aracı almadan test sürüşü vs. yaptım hiçbir sorun yoktu, sabah işe giderken düz sayılabilecek bir yolda kalkış için normal oranda gaza bastım tak tak tak şeklinde bir ses geldi lastik mi falan derken tekrar gaz verdiğimde aracın vitesi ile ilgili olabileceği aklıma geldi daha önceki aracım Megane 2 idi onda da bu ses gelmişti daha sonra baskı balata değişimine gitmişti araç. Aldığım Honda henüz 48.000 km de ve şehir içi kullanılmış sorun baskı balata olabilir mi şayet ondansa bana maliyeti ne olur fikri olan var mı acaba? Malum aracı da yeni aldım şimdi bide bu masraf mı çıkacak acaba başıma? Temmuzda uzun yol yapacağım için bu durum beni tedirgin etti, servise götürsem çat diye diğişimi gerekiyor derler kesin. Yorumlarınızı bekliyorum.

şamlı

Ynt: Honda Civic HB 1.4 İ-Shift Titreme
« Yanıtla #1 : Aralık 19, 2016, 08:27:25 ÖÖ »
Merhaba.Anladığım kadarıyla sorun kronik(aynı sorunu ben de yaşıyorum),ancak motor ısındıktan sonra ortadan kalkıyor.Baskı balata bitmeye yakın zaten ekranda uyarı ışığı yanar,gittiği yere karar kullanın,bu sorunla ilgisi yok.Yani durum umutsuz ama ciddi değil.Kullanmaya devam.

spakal

« Yanıtla #2 : Aralık 06, 2017, 07:10:26 ÖÖ »
Evet.Bendede aynı sorun var.Araçda motor soğukken bunu yapıyor.Isındıktan sonra düzeliyor.Konu ile ilgili daha önce tecrübe yaşamış yada sorunun kaynağını çözebilen arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşmasını dilerim...

onuruzun34

« Yanıtla #3 : Aralık 06, 2017, 02:07:54 ÖS »
İyi bir Honda ustasına götürün size sorunu söyler.
Baskı balatadansa ihmal etmeyin , uzun yola gidince olmadık yerde sıkıntı çıkarabilir.