Gönderen Konu: Honda Civic 1.6 Vtec ES ? 1.6 Vti ? 1.6Si ?  (Okunma sayısı 48986 defa)

By_emre

Ynt: Honda Civic 1.6 Vtec ES ? 1.6 Vti ? 1.6Si ?
« Yanıtla #100 : Ekim 02, 2013, 05:20:34 ÖS »
1.5 ex alma kardeş 1.6 si 12-14 tl'lik al motorada bakım yaptırırsın güzelce binersin :) 1.5 ex'ler karbürörlü lpg takılı olucak büyük ihtimal ve sıralı olmadığı için performans düşük olucak o yüzden kötüde olsa bir si olsun

http://www.youtube.com/watch?v=qy7GpSKlx7s

Ufak bir modifiye ile çok güzel olmuş araç

Gayet yeterli performansı bence seri :)

Caner34

« Yanıtla #101 : Ekim 02, 2013, 05:25:13 ÖS »
1.5 ex alma kardeş 1.6 si 12-14 tl'lik al motorada bakım yaptırırsın güzelce binersin :) 1.5 ex'ler karbürörlü lpg takılı olucak büyük ihtimal ve sıralı olmadığı için performans düşük olucak o yüzden kötüde olsa bir si olsun

http://www.youtube.com/watch?v=qy7GpSKlx7s

Ufak bir modifiye ile çok güzel olmuş araç

Gayet yeterli performansı bence seri :)

Bende öyle düşünüyorum.Yani bu araçtan alıp tabi bu aracın temizini Si'den daha rahat bulabiliriz diye düşünüyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=SveEPTDYeug&feature=c4-overview&list=UU5DsJfqfi4gBrUkhIJqSR7g
buda başka bir video aynı kişi araç bu videoda stok halde :)

Buda gazda kalkış :D stok araç http://www.youtube.com/watch?v=A9-oqa63EuU

1.5 EL 1.5 EX arasında ne fark var ?

« Son Düzenleme: Ekim 02, 2013, 05:26:50 ÖS Gönderen: Caner34 »

speedline

• Co-Admin
« Yanıtla #102 : Ekim 02, 2013, 06:07:53 ÖS »
Benim bildiğim 1.5EL ler sedan EX ler hatch diye oluyor.Yanlışsa düzeltin lütfen.EX ler çokta kötü değil benzinde seri fakat lpg de biraz hantal kalıyor araç devirlenmiyor gibi.Ama imkan varsa bir Si çok daha iyi olur.

Yalnız youtube daki 1.5 araçların çoğu enjeksiyonlu onu da göz önünde bulunduralım :)
« Son Düzenleme: Ekim 02, 2013, 06:09:37 ÖS Gönderen: speedline »

Caner34

« Yanıtla #103 : Ekim 02, 2013, 06:23:41 ÖS »
Benim bildiğim 1.5EL ler sedan EX ler hatch diye oluyor.Yanlışsa düzeltin lütfen.EX ler çokta kötü değil benzinde seri fakat lpg de biraz hantal kalıyor araç devirlenmiyor gibi.Ama imkan varsa bir Si çok daha iyi olur.

Yalnız youtube daki 1.5 araçların çoğu enjeksiyonlu onu da göz önünde bulunduralım :)

Türkiyede Enjeksiyonlu yok mu ? Onu tam bilmiyorum acaba hepsi karbiratörlü mü?

speedline

• Co-Admin
« Yanıtla #104 : Ekim 02, 2013, 06:25:03 ÖS »
Orjinal olarak enjeksiyonlu 1.5 Türkiye'de yok ama çevrilebiliyor.

Caner34

« Yanıtla #105 : Ekim 02, 2013, 06:26:50 ÖS »
Orjinal olarak enjeksiyonlu 1.5 Türkiye'de yok ama çevrilebiliyor.

Anladım... Bu kötü oldu işte peki sizde sanırım ex var 0-100 benzin ve gaz hızlanma nasıl ?

speedline

• Co-Admin
« Yanıtla #106 : Ekim 02, 2013, 06:47:26 ÖS »
Açıkçası hiç süre tutmayı denemedim.Zaten neredeyse hiç benzinde kullanmadım.Ama az önce ki mesajda 2 tane video paylaşmıştınız.Birinci videodakine lpg de çok yakın zaten o araç da karbüratörlü , video açıklamasına d15b3 yazmış.1.5 ex lerin de motor kodu aynı.

Caner34

« Yanıtla #107 : Ekim 02, 2013, 06:52:11 ÖS »
Açıkçası hiç süre tutmayı denemedim.Zaten neredeyse hiç benzinde kullanmadım.Ama az önce ki mesajda 2 tane video paylaşmıştınız.Birinci videodakine lpg de çok yakın zaten o araç da karbüratörlü , video açıklamasına d15b3 yazmış.1.5 ex lerin de motor kodu aynı.

8.5S 100 Km Karbiratörlü bir motor için gerçekten çok iyi diye düşünüyorum.Normalde bu yaşta hangi araç olursa olsun bende HONDA dışında hiç bir araç böyle bir gidiş sağlayamaz.Videodaki araç stok olduğunu düşünüyorum.Bide stok olmasa neler olur onu hiç düşünemiyorum. :) Sizin görüşleriniz varsa yine yazarsanız sevinirim.

İnternette biraz araştırdım çok temiz olanları var.

Bu arada 1.5 Ex'ler diğer model 1.5 lere göre en dolusu (4 cam oto,klima sunroof vb...)

Örnek bir araç:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-cok-temiz-honda-klimali-lpg.li-manuel-2015-muayeneli-139123136/detay
« Son Düzenleme: Ekim 02, 2013, 06:57:00 ÖS Gönderen: Caner34 »

speedline

• Co-Admin
« Yanıtla #108 : Ekim 02, 2013, 07:00:28 ÖS »
Kesinlikle katılıyorum.Bu motoru yapmak için seçenekler var .Mesela kendi aracımda headers,düz boru var.Headers ı takınca zaten arabanın alt devirleri direk canlandı :).Ama çok fazla modifikasyon yapılacak bir motor değil diye düşünüyorum.Yani biraz gereksiz kalıyor çok fazla performanslı bir motor değil. 1.5ex lere swap yapmak bana daha mantıklı geliyor.
« Son Düzenleme: Ekim 02, 2013, 07:01:02 ÖS Gönderen: speedline »

Caner34

« Yanıtla #109 : Ekim 02, 2013, 07:02:06 ÖS »
Kesinlikle katılıyorum.Bu motoru yapmak için seçenekler var .Mesela kendi aracımda headers,düz boru var.Headers ı takınca zaten arabanın alt devirleri direk canlandı :).Ama çok fazla modifikasyon yapılacak bir motor değil diye düşünüyorum.Yani biraz gereksiz kalıyor çok fazla performanslı bir motor değil. 1.5ex lere swap yapmak bana daha mantıklı geliyor.

peki aracınız performansından memnun musunuz ? Gidişi kalkışı benzinde veya gazda nasıl ?

Swap yapmak için çok fazla masraf olur bence en iyisi kısa yoldan pekte fazla para harcamadan motorda güzel bir modifiye tabi motoru zorlamadan. ;)
« Son Düzenleme: Ekim 02, 2013, 07:03:45 ÖS Gönderen: Caner34 »

speedline

• Co-Admin
« Yanıtla #110 : Ekim 02, 2013, 07:05:16 ÖS »
Performansından memnunum beni yeterince tatmin ediyor, ne de olsa ilk aracım :) .ama piyasada dizel araç çok onların yanında biraz sönük kalmaya başladı :).Gazda %10-20 arası bir performans kaybı var gibi.Benzine aldığımda boşta bile gaza dokununca farkı direk hissedebiliyorsun.

Caner34

« Yanıtla #111 : Ekim 02, 2013, 07:11:31 ÖS »
Performansından memnunum beni yeterince tatmin ediyor, ne de olsa ilk aracım :) .ama piyasada dizel araç çok onların yanında biraz sönük kalmaya başladı :).Gazda %10-20 arası bir performans kaybı var gibi.Benzine aldığımda boşta bile gaza dokununca farkı direk hissedebiliyorsun.

Piyasada dizel araç çok onların yanında sönük kalıyor derken ne demek istediniz onu anlamadım.

Birde şuanda bir araç buldum 1993 model 1.5 ex klimalı 220 binde ama araçta çelik jant bile yok o kadar oynanmamış gibi duruyor 10 tl istiyor.Tek sorunu klimalı arızalı ve araç komple boyalı bayandan temiz diyor :)

speedline

• Co-Admin
« Yanıtla #112 : Ekim 02, 2013, 07:16:22 ÖS »
Sönük dediğim dizeller torklu bastın mı gidiyor.Honda lar hızlanması zaman alıyor :). o fiyatlarda genellikle jant vermiyorlar ve çoğunda da klima arızalı oluyor ya da hiç yok.Araba bakmak sabır işi 1 sene boyunca Honda lara baktım sonunda bir tane temiz düştü çok şükür :)
İlanlarda araç ne kadar temiz dursa da yanına gidip bakmadan neyin ne olduğu anlaşılmıyor.
« Son Düzenleme: Ekim 02, 2013, 07:17:54 ÖS Gönderen: speedline »

Caner34

« Yanıtla #113 : Ekim 02, 2013, 07:19:53 ÖS »
Sönük dediğim dizeller torklu bastın mı gidiyor.Honda lar hızlanması zaman alıyor :). o fiyatlarda genellikle jant vermiyorlar ve çoğunda da klima arızalı oluyor ya da hiç yok.Araba bakmak sabır işi 1 sene boyunca Honda lara baktım sonunda bir tane temiz düştü çok şükür :)

Sen sanşlısın heralde bende senin kadar arıyacağım gibime geliyor. :) Dediğinde haklısın dizellerde örnek olarak bizde fiat doblo var 1.6 105 hp 290 nm tork var :D kalkışta çok iyi ama 120-130 dan sonra hızlanması çok düşüyor. :) neyse seninde zamanını aldım kusura bakma ama dediğine göre kötü araçlar değil, 1.5 exler ben özellikle sedan bakıyorum daha hoşuma gidiyor tabi temiz olduktan sonra hb 'de alınır. :)

speedline

• Co-Admin
« Yanıtla #114 : Ekim 02, 2013, 07:24:20 ÖS »
İşin içinde şansta var tabi.Sedanlar da güzel hem hblere göre fiyatları daha uygun hem de daha fazla temizleri var.

Caner34

« Yanıtla #115 : Ekim 02, 2013, 07:28:10 ÖS »
İşin içinde şansta var tabi.Sedanlar da güzel hem hblere göre fiyatları daha uygun hem de daha fazla temizleri var.

Anlıyorum yardımların için teşekkürler. :) Aklınıza başka birşey gelirse yazarsanız sevinirim.Aracın artı veya eksileri ile ilgili.Şimdiden konuya yorum yazan herkese teşekkürler...

Caner34

« Yanıtla #116 : Ekim 04, 2013, 03:48:11 ÖS »

Anlıyorum yardımların için teşekkürler. :) Aklınıza başka birşey gelirse yazarsanız sevinirim.Aracın artı veya eksileri ile ilgili.Şimdiden konuya yorum yazan herkese teşekkürler...

Yok mu başka düşüncesi olan ?

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #117 : Ekim 04, 2013, 03:58:49 ÖS »
Caner, 6 sayfa yazılmış çizilmiş kardeş daha ne düşüncesi beklemektesin ? Bütçen ne kadar ve sadece kendin içinmi aile tarzı bir kullanımmı sergileyeceksin net bir şekilde belirtilsen sana göre uygun aracı belirleyelim.
« Son Düzenleme: Ekim 04, 2013, 03:59:31 ÖS Gönderen: Carismatiq »

Caner34

« Yanıtla #118 : Ekim 04, 2013, 06:50:10 ÖS »
Caner, 6 sayfa yazılmış çizilmiş kardeş daha ne düşüncesi beklemektesin ? Bütçen ne kadar ve sadece kendin içinmi aile tarzı bir kullanımmı sergileyeceksin net bir şekilde belirtilsen sana göre uygun aracı belirleyelim.

Hemen kısaca özetliyim o zaman sana aile aracı değil spor düşünüyorum.Sonuçta 19 yaşında aile aracı düşünmek saçma olur.Hız konusunda abartıyı pek sevmiyorum ama bastığımda da gitsin istiyorum tabi.Özellikle Eg kasaları çok beğeniyorum.O yüzden en son mesajlarımda karbiratörlü ex kasalara yer verdim.Aslında gönlümden geçen Si tabi ki ama nette ne kadar aradıysam temiz Si bulmak çok çok zor. :( 1.5ex alıp modifiye etsem ne olur onu bilmiyorum.Kafam çok karışık durumda sedan ve hb farketmez her iki aracıda seviyorum.Ama özellikle sedanlar bana daha güzel geliyor.Kısacası bu :)

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #119 : Ekim 05, 2013, 02:59:53 ÖÖ »

Hemen kısaca özetliyim o zaman sana aile aracı değil spor düşünüyorum.Sonuçta 19 yaşında aile aracı düşünmek saçma olur.Hız konusunda abartıyı pek sevmiyorum ama bastığımda da gitsin istiyorum tabi.Özellikle Eg kasaları çok beğeniyorum.O yüzden en son mesajlarımda karbiratörlü ex kasalara yer verdim.Aslında gönlümden geçen Si tabi ki ama nette ne kadar aradıysam temiz Si bulmak çok çok zor. :( 1.5ex alıp modifiye etsem ne olur onu bilmiyorum.Kafam çok karışık durumda sedan ve hb farketmez her iki aracıda seviyorum.Ama özellikle sedanlar bana daha güzel geliyor.Kısacası bu :)

Başlangıç için 1.5 EX sedan al o halde. Kurcalar kurcalar durursun .

Caner34

« Yanıtla #120 : Ekim 05, 2013, 09:22:37 ÖÖ »

Bende tavsiyede bulunacaksın sandım.Kurcalar kurcalar durursun derken ne demek istiyorsun?

ferit4834

• Burak
« Yanıtla #121 : Ekim 05, 2013, 11:40:34 ÖÖ »

yanlıs biliyorsun kardesim 1.5 EL in de 1.5 EX in de hem sedanı hem HB var. EL lerde on camlar da otomatik degil arka camlar da otomatik degil.

ferit4834

• Burak
« Yanıtla #122 : Ekim 05, 2013, 11:44:45 ÖÖ »
1.5 EX ya da 1.5 EL e ne yaparsan yap olmaz. performans arıyorsan yani

Caner34

« Yanıtla #123 : Ekim 05, 2013, 12:39:11 ÖS »
1.5 EX ya da 1.5 EL e ne yaparsan yap olmaz. performans arıyorsan yani

1.6İes'te performans konusunda ne yapılabilir.Model olarak daha yeni araçlar en azından temizini bulmakta kolay?

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #124 : Ekim 05, 2013, 12:42:14 ÖS »

Bende tavsiyede bulunacaksın sandım.Kurcalar kurcalar durursun derken ne demek istiyorsun?

Sevgili arkadaşım zaten tavsiyede bulundum. Bütçenden bahsetmiyorsun.. 10-12 bin gibi paran varsa 1.5 EX al , 14-15 gibi varsa 1.6 Sİ lere bakabilirsin. 1.5 EX den performans beklentin olmasın.