Gönderen Konu: ALTERPOWER  (Okunma sayısı 5069 defa)

HONDA

  • Ziyaretçi
ALTERPOWER
« : Aralık 20, 2005, 11:45:39 ÖÖ »
ALTERPOWER
 
 
 
Alternatör nedir?
Alternatör aracınızın aküsünü şarj etmeye yarayan cihazdır. Motorunuz çalıştığı sürece alternatör sürekli akünüzü şarj eder, bu şarj sırasında da belli bir miktar güç sürekli alternatör'e harcanır.

Alterpower nedir?
Alterpower, sizin güce ihtiyacınız olduğu anlarda alternatör bağlantısını devreden çıkartarak motorunuzdan çalınan 2 ila 6bg gücü tekrar size kazandırtan bir sistemdir.
Alterpower nasıl çalışır?
Gaz pedalına %75'ten fazla bastığınız zamanlarda Alterpower iş başına geçer ve alternatör bağlantısını devreden çıkartır,  bu sayede motorunuz aküyü şarj etmesi için alternatöre enerji sağlamak zorunda kalmaz, bu da alternatörün çalışması için gerekli olan gücü sizin kullanımınıza açar.Peki bu sırada akü şarj edilmeyince ne olur?
Alterpower sadece sizin anlık güç ihtiyaçlarınızı karşılamak için üretilmiş bir cihazdır, bu nedenle sadece gaza %75'ten daha fazla bastığınız zamanlarda çalışır. Siz şehiriçi trafiğindeyken, uzun yolda sabit hızda seyahat ediyorken, yani performansa ihtiyaç duymuyorken alternatörünüz sürekli devrede kalır ve akünüzü şarj etmeyi sürdürür, ta ki siz yeri geldiğinde gaz pedalına sonuna kadar basarsınız, işte o anda Alterpower devreye girer ve size ekstra bir güç kazandırır.

Sistemin güvenliği
Dolu bir akü yaklaşık 20 dakika boyunca şarj edilmeden görevini sürdürebilir, ancak akünüzde herhangi bir sebepten dolayı güç düşüklüğü yaşandığı zaman (siz tam gaz yapsanız bile) Alterpower otomatik olarak devreden çıkarak sistemin tekrar aküyü şarj etmesini sağlar. Yani Alterpower'de her türlü güvenlik düşünülmüştür, tamamen elektronik olarak akünün yük miktarı gözlenerek gerekli durumlarda şarj etme işlemi devam ettirilebilir.Alterpower ne kadar güç kazandırır?
Farklı araçlarda farklı kapasitelerde alternatörler bulunmaktadır, eski otomobillerde düşük kapasiteli alternatörler bulunduğu gibi, donanımı yüksek elektrik ihtiyacı fazla yeni otomobillerde daha yüksek kapasitede alternatörler bulunmaktadır.
Aracınızın yapısına göre Alterpower 2 ila 6bg arasında ekstra güç sağlar. Yeni nesil otomobillerde genelde yaklaşık en az 3-4bg güç artışı görülmektedir.ALG

  • İleti: 6376
    • THT
ALTERPOWER
« Yanıtla #1 : Aralık 20, 2005, 06:18:44 ÖS »

vtec_pu

  • İleti: 206
Ynt: ALTERPOWER
« Yanıtla #2 : Mayıs 13, 2006, 12:51:25 ÖÖ »
güzel bir sistemmiş...peki aramızda kullanan warmı?

Ahmet Malçok

  • İleti: 95
Ynt: ALTERPOWER
« Yanıtla #3 : Aralık 23, 2006, 06:18:02 ÖS »
saol bilgiler için ilk defa duyom bunu

grajuva

  • Ziyaretçi
Ynt: ALTERPOWER
« Yanıtla #4 : Şubat 05, 2007, 01:05:30 ÖÖ »
arkadsşlar yaptırmak istiyorum ancak bu nasıl uygulanıyor bir chip yada programlama ile berabermi ? fiyatlar nedr bilgisi olan varsa simdiden tesekkürler

caucass

  • Ziyaretçi
Ynt: ALTERPOWER
« Yanıtla #5 : Ekim 25, 2007, 08:07:13 ÖS »
ben kullanmıyorum, kullanacağımıda sanmıyorum

be-genc

  • İleti: 380
Ynt: ALTERPOWER
« Yanıtla #6 : Nisan 01, 2008, 03:22:41 ÖS »
ben elek-elok okuyorum bi ara görmüştük böle bişey ama chip yada programlamayla olabileceğini sanmıyorum :S