Gönderen Konu: Xenon far ve kulaklikla konusma cezasi ile ilgili haber  (Okunma sayısı 2049 defa)

ilkeronat

Xenon far ve kulaklikla konusma cezasi ile ilgili haber
« : Eylül 13, 2010, 08:39:02 ÖÖ »
http://www.internethaber.com/bu-haberi-okuyun-ceza-odemeyin--290310h.htm
belki paylasilmistir ama ben yine de konu actim.

okn84

Ynt: Xenon far ve kulaklikla konusma cezasi ile ilgili haber
« Yanıtla #1 : Eylül 13, 2010, 08:43:30 ÖÖ »
güzelbi paylasım

zeybek

« Yanıtla #2 : Eylül 14, 2010, 01:45:32 ÖÖ »
faydalı bi paylaışm.

kacaman

« Yanıtla #3 : Eylül 14, 2010, 01:56:24 ÖÖ »
paylaşım için teşekkürler
kulaklıkla cep görüşmesine güzel bir örnek verilmiş, ambulansa duymadığı için yol vermeyen sürücü örneği, bir orta yol bulunur elbet.

vtec power

« Yanıtla #4 : Eylül 14, 2010, 09:59:26 ÖÖ »
Net anlaşılamayan bir durum var, yazıda şöyle diyor:

Yani aracınızın farını xenon ya da başka bir farla değiştirebilirsiniz. Bunun için tek koşul aracınıza takılacak farın TİP ONAYI alınmış ilk haliyle uyumla olmasıdır. Bu da üzerindeki (E) işaretinden anlayabilirsiniz.

Nedirki E tipi?Mercekli farmı? Mercekli farda xenon serbestisini biliyoruz, oda far yıkamayla birlikte...

23korg23

« Yanıtla #5 : Eylül 15, 2010, 10:20:26 ÖÖ »
arkadaslar orada ki ifadede '' TİP ONAYI ALINMIŞ İLK HALİYLE UYUMLU OLMASI'' diyor. yani aracın ilk hali halogen far ise siz buna xenon kit takamazsınız demek oluyor.. eğer eski model bir araca komple xenon far tasarlanıp xenon ampül uygulanırsa o zaman nolur bilemiyorum sanırım polis ceza yazamaz cünki dersin bu farlar zaten xenona göre tasarlanmış vs ama tüv ise far yıkama ve arka akstan alınan otomatik seviye sensörü olmadığından sorun çıkarabilir. halogen farlar ile xenon farların reflektör ve mercek yapıları odakları vs farklıdır. bu arada yeni bir gelişme daha var yakında piyasaya d5 ampüller çıkacak (yarı xenon denebilir) 2000 lümen ışık veren bu ampüller ve kitler çıkınca durum ne olur onu da kestiremiyoruz şimdilik

kacaman

« Yanıtla #6 : Eylül 15, 2010, 03:12:20 ÖS »
arkadaslar orada ki ifadede '' TİP ONAYI ALINMIŞ İLK HALİYLE UYUMLU OLMASI'' diyor. yani aracın ilk hali halogen far ise siz buna xenon kit takamazsınız demek oluyor.. eğer eski model bir araca komple xenon far tasarlanıp xenon ampül uygulanırsa o zaman nolur bilemiyorum sanırım polis ceza yazamaz cünki dersin bu farlar zaten xenona göre tasarlanmış vs ama tüv ise far yıkama ve arka akstan alınan otomatik seviye sensörü olmadığından sorun çıkarabilir. halogen farlar ile xenon farların reflektör ve mercek yapıları odakları vs farklıdır. bu arada yeni bir gelişme daha var yakında piyasaya d5 ampüller çıkacak (yarı xenon denebilir) 2000 lümen ışık veren bu ampüller ve kitler çıkınca durum ne olur onu da kestiremiyoruz şimdilik
bahsettiğiniz ampuller daha iyi aydınlatma yapacak mı

zeybek

« Yanıtla #7 : Eylül 15, 2010, 11:00:08 ÖS »
nası yani şimdi ben civice xenon taktırsam sakıncalı mı?