Gönderen Konu: Pet shop  (Okunma sayısı 1526 defa)

kty94kty

Pet shop
« : Temmuz 30, 2013, 03:47:41 ÖS »
İyi günler, pet shoplardan kedi köpek alırken neye dikkat etmem lazım. Yani hayvanla ilgili ne verilicek bana ben sadece kimlik verildiğini biliyorum başka bir şey verilmesi lazımmı ?

can3520

Ynt: Pet shop
« Yanıtla #1 : Temmuz 30, 2013, 03:48:41 ÖS »
:D

cihan_ozgul

• Cihan ÖZGÜL
« Yanıtla #2 : Temmuz 30, 2013, 04:07:46 ÖS »
Bir Veteriner Hekim olarak diyorum ki; eğer petshoplardan hayvan almaktan kastınız kedi köpekse ki kimliğinden bahsediyorsunuz? Ve amaç bir hayvan barındırmaksa bakmak beslemek şefkat göstermekse şahsi görüşüm en yakın bir hayvan barınağına gidip istediğiniz cins ve yaşta hayvanı er yada geç temin edebilir ve onlar için çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz. sonuçta oradakilerde petshoplardan alınıp el bebek gülbebek beslenip hevesi geçtikten sonra sokağa atılan havanlarla dolup taşmaktadır. Lütfen bağışlayın ama bu sadece benim şahsi görüşümdür.
 ama petshop dan alacaksanız yaşına göre, yapıldıysa hangi aşının yapıldığını gösteren bir karne verecekler. bu alacağınız petshop un profsyonelliğine göre değişmekle birlikte kulaktan chip uygulaması veya gps sistemi takılı ise bunlar ile ilgili gerekli evrakları vereceklerdir. Saygılar...

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #3 : Temmuz 30, 2013, 04:08:13 ÖS »
eğer kedi veya köpek düşünüyorsanız, ben pet shopa karşıyım bu işlerde fikir olarak. Barınaklar bir sürü ev bekleyen köpek-kedi dolu, üstelik bunların bir kısmı daha önceden evde bakılmış        (hatta cins) ve sonrasında sokakta kalmış hayvanlar. Barınaklar için ise hiç iyi şeyler duymuyoruz malum.
Buradan bir hayvan edinip, tüm bakım...vs işini veterinerde sizin yapmanız daha hayırlı gibi. En azından bir hayvan kurtulur.

Tabi bu benim acizane fikrimdir, katılmayan varsa da saygı beklerim.

teşekkürler

kty94kty

« Yanıtla #4 : Temmuz 30, 2013, 04:28:43 ÖS »
Teşekkür ederim, verdiğiniz fikirlerden dolayı en yakın zamanda bir hayvan barınağına gideceğim