Gönderen Konu: Otomatik vites araca egsoz nasıl olur?  (Okunma sayısı 11233 defa)

bad_mad

• M.A.D's deviantart gallery
Otomatik vites araca egsoz nasıl olur?
« : Eylül 08, 2008, 09:43:39 ÖÖ »
konu sabit deil genel bi konu olduu için sohbet bölümüne açmak istedim :)  daha önce 2004 Accord olduumu sölemiştim 2400 CC 190 bg, typer düşünüodum ama durumlar deişti bende accorda bişeyler yapabilirmiyim die düşündüm, egsoz olarak dedim başlasam , araç otomatik olduu için manuel araçtaki gibi tatmin eden sesi alabilirmiyim die şüphede kaldım, biliosunuz otomatik araba yüklendiğinizde yarım saniye veya bi sanie gibi geç alıor gazı, beyni gereği, o sorun çıkarırmı, ve iki egsoz a da otto taksam ,şu son susturucuları söküp, ekstradan ne takmam lazım tok ve kalın ses alabilmek için ... otomatik arabasına egsoz takanlar , takacak olanları aydınlatırsa çok iyi olur :)  >=ok

merburvehan

Ynt: Otomatik vites araca egsoz nasıl olur?
« Yanıtla #1 : Eylül 08, 2008, 10:25:03 ÖÖ »
Tabiki otomotik arabaya egzos olur sitemizde murat abide var gayet güzel ama sadece son susturucuyla olmuyo hiç bağırmıyo pek bir anlamı kalmıyo orta susturucuyuda çıkartman lazım.Ben ilk başta sadece arka susturucuyu değiştirdim hiç bişey farketmedi ama orta susturucuyuda çıkarttığımda ses tamamen değişti ve çok güzel oldu...

bad_mad

« Yanıtla #2 : Eylül 08, 2008, 10:52:27 ÖÖ »
tek egsozlu arabalarda son susturucuyla alınan sesi veriomu peki otomatikteki orta susturucu.. bi de şu var çift egsoz benim accord

merburvehan

« Yanıtla #3 : Eylül 08, 2008, 11:11:27 ÖÖ »
Murat abinin egzosu benim egzosa göre daha küçük çaplı o daha az bağırıyodu hayliyle.Aynı egzos olduğunda aynı sesi vericeğine inanıyorum.Sorunuda tam olarak çözemedim doğrusu ne demek istediğini...

can34

« Yanıtla #4 : Eylül 08, 2008, 11:41:56 ÖÖ »
triptronik değil mi aracınız?

bad_mad

« Yanıtla #5 : Eylül 08, 2008, 02:04:48 ÖS »
@merburvehan
demek istediiğim mesela otto var şu geniş çaplı ondan iki tane taksam tek egsozlu arabadaki vites düşürdüündeki gürültüyü alabilirmiyim..

@can34
evet triptonik

can34

« Yanıtla #6 : Eylül 08, 2008, 02:54:54 ÖS »
bndede 2.0 ı var.bnde egzos takmayı düşünüorum ses alırsın merak etme.bn bide orta susturucu iptali yapmayı düşünüom ama arıza ışığı yakar mı diye bilmiom bilen varsa sölesin arkadaşlar :S

can34

« Yanıtla #7 : Eylül 08, 2008, 02:55:48 ÖS »
takmayı düşündüğüm egzosta OTTO Carbon ucuz fiyata iyi verim ;) ama 2.4 üm olsaydı HKS ve DC SPORTS takardım .para sorun değilse öle yap.bn ciddi olarak yüklemeyi düşünmedgm için aracı otto koyucam
« Son Düzenleme: Eylül 08, 2008, 02:57:10 ÖS Gönderen: can34 »

bad_mad

« Yanıtla #8 : Eylül 09, 2008, 08:26:06 ÖÖ »
tek egsoz dimi senin araç ?

merburvehan

« Yanıtla #9 : Eylül 09, 2008, 03:06:06 ÖS »

@merburvehan
demek istediiğim mesela otto var şu geniş çaplı ondan iki tane taksam tek egsozlu arabadaki vites düşürdüündeki gürültüyü alabilirmiyim..Bunun için bişey söyliyemicem arkadaşım çünkü görmedim...

@can34
evet triptonik
Bunun için bişey söyliyemicem arkadaşım çünkü görmedim...

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #10 : Eylül 09, 2008, 04:52:33 ÖS »

@merburvehan
demek istediiğim mesela otto var şu geniş çaplı ondan iki tane taksam tek egsozlu arabadaki vites düşürdüündeki gürültüyü alabilirmiyim..

@can34
evet triptonik

düz viteslerde vites düşürünce kopresöre bindiği içinyaptığı sesten bahsediyorsun sanırım onu bizim otomatiklerde alman için 1-2- yada d3 de olman gerekiyor hızına bağlı olarak. ozaman alıyorsun kopresör sesini

GEKIDO

« Yanıtla #11 : Eylül 10, 2008, 11:21:28 ÖÖ »
bende 1.6ies var otomatik header düz boru hks egsoz  var 3 senedirde başka bşa hep otomatik kullanıyorum gayette güzel oluyo yanlış anlaşılmazsa accordlarla denemek isterim..