Gönderen Konu: Kar lastigi  (Okunma sayısı 4814 defa)

honda2002

Kar lastigi
« : Kasım 17, 2011, 05:20:58 ÖS »
Arkadaslar fiyat/performans orani en yuksek kar lastigi tavsiyelerinizi alabilir miyim.Tesekkurler

prevailingboy

Ynt: Kar lastigi
« Yanıtla #1 : Kasım 17, 2011, 06:29:40 ÖS »
petlas aldım memnunum:)500 tl 4ü 185/65/14

fastest40

« Yanıtla #2 : Kasım 17, 2011, 08:14:21 ÖS »
petlas aldım memnunum:)500 tl 4ü 185/65/14
+5500 helal olsun valla bende bundan sonra performans lastiği olarak petlas alcam hem memleketimin üretimi hemde 80 den fazla ülkeye ihrac ediliyo uçak lastiğine kadar fiyatıda uygun kendi üretimimizi desteklememiz gerek artık....

honda2002

« Yanıtla #3 : Kasım 17, 2011, 08:40:41 ÖS »
Petlas kar lastigi kullanipta memnun olan baska arkadas var mi?
Ya da baska oneriniz var mi?
Bir de hangi seriyi tavsiye edersiniz?

can98

« Yanıtla #4 : Kasım 17, 2011, 08:49:28 ÖS »
Kar Lastiği değil Kış Lastiği

honda2002

« Yanıtla #5 : Kasım 17, 2011, 08:54:26 ÖS »

Dogru kis lastigi. Sizin var mi tavsiyeniz ?

can98

« Yanıtla #6 : Kasım 17, 2011, 09:58:03 ÖS »

Dogru kis lastigi. Sizin var mi tavsiyeniz ?
Daha ilk arabam olduğu için tavsiyem yok ama internette goodyear en iyi gibi 4 mevsimde Michelin en iyi (yollar bozuksa çabuk balon yapıyormuş)

hondaciwic

« Yanıtla #7 : Kasım 18, 2011, 12:13:44 ÖÖ »
mıchelın yumusak o yuzden

prevailingboy

« Yanıtla #8 : Kasım 18, 2011, 12:58:01 ÖÖ »
michelin yaz lastiği olarak iyi diyolar,petlas ın da kışlıkları iyiymiş,yazlıkları değil,hatta petlas grubunun ithal ettiği starmax var,petlastan 5-10tl pahalı ama onun testleri falşan daha farklıymış,yabancılar kalitesiz mal sokmaz:) bi de 4 lastiğe 1 yıl yol yardımı hediye:)

kayaci26

« Yanıtla #9 : Kasım 18, 2011, 09:11:28 ÖÖ »
Arkadaslar fiyat/performans orani en yuksek kar lastigi tavsiyelerinizi alabilir miyim.Tesekkurler

Araç 06 görünüyor... ankara da bineceksen ve 16 janta takacaksan... para sıkıntı yapmaz diorsan UG8 Goodyear yeni çıktı... UG7 nin namı nı duymayan kalmadı zaten... UG8 in geçtiği testlerde rüştünü ispatladığını göreceksin.

http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/campaign-page/goodyear_dan_kis_kampanyalari.jsp?gclid=CIyG1Ljcv6wCFYlZmAodwy7frQ

yok olmaz diorsan geçen yıl yeni seris A4 olarak satışa sunulan michelin alpin e bakacaksın.... ama fiyatı daha da yüksek gibi....

araca çok biniyorum, keçiören deyim, dikmendeyim falan diyorsan daha iddialı olan goodyear ultragripextrem takacaksın ki Ankarada bu lastikleri çivilettirenler ve çivili kullannanlar da var (çivisiz de son derece güvenli)
http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/ultragrip-extreme/index.jsp

Yooookk olmadı... az biniyorum, karda buz da mecbur kalmadıkça binmem dersen ya da evin işin yolu çok merkezi ve düzlükse... Petlas - Kumho - Marshall gibi ucuzundan dört lastik al 450 TL ye falan ya çıkmacılarda 250 - 300 TL ye 4 tane al tak... Kendi kendini mutlu etmiş olursun aracımda kış lastiği var diye....

honda2002

« Yanıtla #10 : Kasım 18, 2011, 10:19:00 ÖÖ »

Araç 06 görünüyor... ankara da bineceksen ve 16 janta takacaksan... para sıkıntı yapmaz diorsan UG8 Goodyear yeni çıktı... UG7 nin namı nı duymayan kalmadı zaten... UG8 in geçtiği testlerde rüştünü ispatladığını göreceksin.

http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/campaign-page/goodyear_dan_kis_kampanyalari.jsp?gclid=CIyG1Ljcv6wCFYlZmAodwy7frQ

yok olmaz diorsan geçen yıl yeni seris A4 olarak satışa sunulan michelin alpin e bakacaksın.... ama fiyatı daha da yüksek gibi....

araca çok biniyorum, keçiören deyim, dikmendeyim falan diyorsan daha iddialı olan goodyear ultragripextrem takacaksın ki Ankarada bu lastikleri çivilettirenler ve çivili kullannanlar da var (çivisiz de son derece güvenli)
http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/ultragrip-extreme/index.jsp

Yooookk olmadı... az biniyorum, karda buz da mecbur kalmadıkça binmem dersen ya da evin işin yolu çok merkezi ve düzlükse... Petlas - Kumho - Marshall gibi ucuzundan dört lastik al 450 TL ye falan ya çıkmacılarda 250 - 300 TL ye 4 tane al tak... Kendi kendini mutlu etmiş olursun aracımda kış lastiği var diye....

Oncelikle tavsiyeler icin cok tesekkurler.
Plakam 06 ancak ikametim Istanbul.
Arac Ankarali idi, 2.el alirken sigorta, kasko fiyat avantaji vs nedenlerle plakayi degistirmedim.

Istanbul kis sartlari Ankara kadar agir degil ancak yagdigi zaman problem yasamamak adina alacagim. Sonucta kullandigim mevcut lastikleri illaki 2 seneye yenilemek gerekecek. Almisken kis lastigi olsun, kisin da rahat edeyim dedim.

Petlas starmaxx daha uygun gibi. Ancak sadece kendimi mutlu etmek icon de almak istemiyorum. :) bu arada starmaxx 4 lastik 700tl civari.

Demek istedigin Petlas alirsin pek bi ise yaramaz mi?
Almisken 200-300 tl neyse daha fazla verip en kotu UG7 almak mi lazim?

kayaci26

« Yanıtla #11 : Kasım 18, 2011, 11:54:02 ÖÖ »
 Demek istedigin Petlas alirsin pek bi ise yaramaz mi?
Almisken 200-300 tl neyse daha fazla verip en kotu UG7 almak mi lazim?
[/quote]

yani... hatta ug8 . . .

Çünkü lastik adı üstünde elastik madde... ve sen bunu yılın 4 - 5 ayı kullancaksın normal kullanıcı isen 10 bin km anca çevirecen (max) eee lastiği 4 kış kullanacaksın demektir....

Diğer ucuz lastiklerin bu kadar beklemeye tahammulu yok çünkü kauçuk ve slika oranları farklı, naylon yüzdeleri yüksek... vs vs veeee bu yüzden ucuz yani... Ama ucuz demek EKONOMİK demek değildir...

Seçim tabii ki sizin. . .

can98

« Yanıtla #12 : Kasım 19, 2011, 11:11:45 ÖS »
Kar lastiğinde en iyi petlasmış yukarıda yanlış yazmışım 2009 dan sonra el değiştirmiş ve Michelinle aynı maddeleri kullanıyorlarmış kullananlarda hepsi memnun