Gönderen Konu: bijon ve levye  (Okunma sayısı 1726 defa)

mhmtdzgn

bijon ve levye
« : Haziran 24, 2009, 11:33:14 ÖÖ »
Arkadaşlar epeydir bu sitenin takipcisiyim her ne kadar aktif mesaj göndermesemde.ayrıca 9-10 yıllık hondacıyım başkasına binmeyenlerdenim.
geçenlerde problemler ve çözümler kısmını incelerken honda cıvıc 2005  model araçlarda (diğer modellerde de olabilir) krikoyu kaldıracak levyenin bulunamadığını okudum.şimdi lazım değil deyip üzerinde durmadım,okumadım ayrıntıyı.
dün orman da geri geri giderken arka aksın demiri bir taşa denk geldi ve kilitlenip kaldım ve işte o zaman o alete ihtiyacım oldu.aradım taradım yok.krikove lastik hiç yerinden bile oynamamıştı belki ama bizim o levye yoktu. bileniniz var mı nedir bu diye.nereye koymuşlar ve niye böyle bir şey yapma ihtiyacı hissetmişler.
mehmet düzgün
muğla

ilkeronat

Ynt: bijon ve levye
« Yanıtla #1 : Haziran 24, 2009, 11:53:32 ÖÖ »
kriko stepne ile arka tampon arasinda (neredeyse tamponun icinde) yatiyor. iyi gizlenmis bir yeri vardir kendilerinin. :) levye de yedek lastigin ortasinda cantasinin icinde diye hatirliyorum.(mavi bir alet cantasi)
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2009, 11:55:28 ÖÖ Gönderen: ilkeronat »

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
« Yanıtla #2 : Haziran 25, 2009, 10:58:35 ÖS »
levye aynı zamanda stepneyi sıkmıyor muydu ya :S öyle hatırlıyorum sanki :S

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 25, 2009, 11:11:17 ÖS »
kriko stepne ile tampon arasında kaldırma vidasını gevşetirsen yerinden çıkar.
bi adet kanca var uzun ince saplı onu krikoya takıyosunuz kanca kısmını.
bijon anahtarınıda ( sizin levye dediğiniz ) ince kancanın diğer ucuna takıp çeviriyorsunuz bukadar basit.

mhmtdzgn

« Yanıtla #4 : Haziran 26, 2009, 05:56:48 ÖS »
çok aradım çoook.dediğiniz yerde yoktu.ama özümü karaboğa 18 arkadaşımızın dediği gibi yapmıştım en sonunda stepnenin vidasıylasıkmıştım.
ilginize teşekkür ederim.