Gönderen Konu: bakım yaptırdım yaptırmaz olaydım.  (Okunma sayısı 5162 defa)

gecetilkisi

bakım yaptırdım yaptırmaz olaydım.
« : Şubat 28, 2012, 07:21:22 ÖS »
165 binde aldıgım iesim 175 bine gelince yagı , yag filitressi ve polen filtresini degiştirdim.Usta arka tekerlere baktı ve denge buçlarının degişmesi gerektigini söyledi. aldım burçları büyük geldi tornada traşlatıım aksam karanlıga kadar o işleri hallettim ha bu ara tıkırtı yapan dış aks kafassınıda degiştirdim..
 sabah olunca çalıştırım ve çalışmasıyla stop etti. tamirci getirdim baktı bujilere elektrik gelmiyo diye benim işim degil dedi giitti. yeniden sanayiye gittim elektrikçi   getirdim. distribütörün üzerindeki kabloyu çıkardı taktı araç çalıştı. sanayiye gittim direksiyon kutusunu tutan  sag taraf vida boşa dönüyo, direksiyonu çevirdiginde direksiyon kutusuda gidip geliyodu.üstelik vidanın somunu şasenin içindeymiş. neyse şaseye oksijenle  küçük bir delik açıp somunu kesip yeni somun attık kemik gibi oldu.tam gidiyom araç stop etti ve elektrikçi bobin degişmesi gerektigini söyledi.aksam sanayi kapanırken 3 km yol yürüdüm dükkan dükkan gezdim yok.bitane benzer buldum. ona bakcam fiyatı 50 ile 150 arası degişiyor. arabam o ısıısz sanayide sokak lambasının altında yapayanlız kaldı soyulmaz inşallah.

sorum hangisini alıyım  ve 1.4-1.6 bobin  fark edermi 

bbhnda

Ynt: bakım yaptırdım yaptırmaz olaydım.
« Yanıtla #1 : Şubat 28, 2012, 07:28:00 ÖS »
geçmiş olsun diyim öncelikle.sen yarın işini hallet o ustayada güzel bir rahmet oku artık :D arabaya birşey olacağını zannetmiyorum.

Optimums

« Yanıtla #2 : Şubat 29, 2012, 08:19:14 ÖÖ »
Çok Çok Geçmiş Olsun.Aracın 1.4 ise 1.4 Al 1.6 ise 1.6 Al.Bazen Uyumsuz Oluyor Parçalar.
« Son Düzenleme: Şubat 29, 2012, 08:19:30 ÖÖ Gönderen: Optimums »

gecetilkisi

« Yanıtla #3 : Şubat 29, 2012, 09:35:46 ÖS »
bobini bugun bulamadım netten sipariş etdim. anlıyacagınız iki gun daha sanayi lambasının altında durcak  aracım. sırf bu parça yüzünden reno almadıgıma piman oluyorum yetkili servisin parça stoku sıfır herşeyi siparişle getiriyolar yazıklar olsun honda servislerine .............

55en082

« Yanıtla #4 : Şubat 29, 2012, 09:52:49 ÖS »
hocam bobin yakmak ciddi bir arızadır  bobin için bi sensör var bir kontrol et bobin için ise orjineli neyse onu taktır aksi taktirde bobinin tekrar yanacaktır

gecetilkisi

« Yanıtla #5 : Şubat 29, 2012, 10:06:18 ÖS »
alman malı olanı tercih etdim eger yanarsa komple cıkma disstribitör alcam 250 lira denildi. Servise sorsam bana binli rakamlar soyleyecegine eminim.

canguder

« Yanıtla #6 : Şubat 29, 2012, 10:08:08 ÖS »
geçen sanayide mercedes ustasına götürdüm benim slk buji çatlatmış. usta komple bujileri bobinleri bobin başlarını değiştirirsek iyi olur dedi.yaptırdım işçilik dahil 475 lira ödedim. arabada ciddi anlamda performans artışı oldu. bujileri 20.000 de bir değiştirmek gerekiyormuş.

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #7 : Şubat 29, 2012, 10:22:07 ÖS »
alman malı olanı tercih etdim eger yanarsa komple cıkma disstribitör alcam 250 lira denildi. Servise sorsam bana binli rakamlar soyleyecegine eminim.
sen neden beni aramıyorsun parçayı arızayı ben sana burdan da yardımcı olurdum ;)

birde şunu sana sölim araç bobin yüznden stop etmez bobinle beraber aşağıda resmini ekliyorum 8 numaralı parça modül.
 bobinle beraber onun da değişmesi lasım

gecetilkisi

« Yanıtla #8 : Mart 01, 2012, 07:14:28 ÖÖ »
galibo ona manyeto diyolar o varmış bizim elektrikçide istemedi. keske senden yardım isteyeydim. şimdi kargoya gidiyorum daha yollamadılarsa iptal etcem.

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #9 : Mart 01, 2012, 09:39:46 ÖÖ »
manyota dersen parçacılar anlar mı bilmiyorum

biz de modül diyoruz o parçamın ismine... :)

sanli90

« Yanıtla #10 : Mart 01, 2012, 09:48:08 ÖÖ »
Geçmiş olsun hocam...

Optimums

« Yanıtla #11 : Mart 01, 2012, 10:07:36 ÖÖ »
sen neden beni aramıyorsun parçayı arızayı ben sana burdan da yardımcı olurdum ;)

birde şunu sana sölim araç bobin yüznden stop etmez bobinle beraber aşağıda resmini ekliyorum 8 numaralı parça modül.
 bobinle beraber onun da değişmesi lasım

Mehmet Abi Tecrübesini Yine Konuşturmuş :)

gecetilkisi

« Yanıtla #12 : Mart 01, 2012, 04:10:16 ÖS »
kargo yolda yarın geliyomus bakalım nasıl bisey çıkcak. yine bize minibüs yolu gözüktü

gecetilkisi

« Yanıtla #13 : Mart 02, 2012, 08:42:21 ÖS »
kargo geldi gele gele aşagıdaki resimdeki parça geldi

ama bize bu lazımdı

aradım cok sey istemiyorum sadece resimdeki parcayı istiyorum ucakla yollayın zaten üç gündür aracım yatıyo desem de normal yolluycaz dedıler birde adaşımın dedigi modulu ustaya sordugumda onuda iste saglamsa geri yollarız deyınce ıyce canım sıkıldı. Bu hafta sonuda ayrıyız pazartesiye nolcak bakalım.

Muhsin07

« Yanıtla #14 : Mart 02, 2012, 09:37:46 ÖS »
geçmis olsun

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #15 : Mart 05, 2012, 10:02:01 ÖÖ »
ben sana şu şekilde yardımcı olayımmı ?

bana komple distirübitörünü gönder istersen hiç uğraşma yada sende ki bobinin veya distiribitörün resmini yolla buraya ma akendi resmi olsun hemen  parçaları alıp kargoya vereyim nasıl istersen...

gecetilkisi

« Yanıtla #16 : Mart 06, 2012, 07:27:13 ÖS »
adaş bu distribitör bitircek gibi bizi modül dedigin gibi biyerde yok. rsb57 diye geçiyo e bay da bile 54 dolar kargo hariç. yarında dolanıyım bi rover 400 lerde de aynı modül kullanılıyomuş. Hayırlısı bakalım

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #17 : Mart 07, 2012, 08:19:33 ÖÖ »
adaş bu distribitör bitircek gibi bizi modül dedigin gibi biyerde yok. rsb57 diye geçiyo e bay da bile 54 dolar kargo hariç. yarında dolanıyım bi rover 400 lerde de aynı modül kullanılıyomuş. Hayırlısı bakalım
evet rover ve civiclerin bazılarının distiribütörleri aynı ;)

gecetilkisi

« Yanıtla #18 : Mart 07, 2012, 03:46:16 ÖS »
Sonunda aracımı bugun çalıştırabildim modül  bilmiyom ne malı ama orjinal montaj malı felan dendi bms mi öylle biseyler yazıyodu kutusunda bana gelişi  150 liraya mal oldu. bu ay distribitöre çalıstık :)