Gönderen Konu: Vtec açmama ve 4000 devir problemi  (Okunma sayısı 2536 defa)

fatihaydemir

Vtec açmama ve 4000 devir problemi
« : Aralık 20, 2017, 07:17:47 ÖS »
Arkadaşlar herkese iyi  akşamlar . Aracım 2003 model otomatik vites arabamın hararet probleminden dolayı  termostatı değişti  ve motor üzerindeki  vida yağ  kaçırdığı  için  silindir  kapağı  sökülerek  yeni diş açılıp  geri takıldı. Toplama yapıldıktan sonra motor  dengesiz  çalışmaya başladı, usta bobinlerden birinin çalışmadığını  söyledi  ve bobini değiştirdi. Fakat aracım 4000 devire geldiğinde  tekleme yapıyor ayağımı  gazdan  çekince  toparlanıyor, özellikle  sollama yaparken  ve tepe tırmanırken  çok  hissediliyor .sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir teşekkürler

Ctn1982

Ynt: Vtec açmama ve 4000 devir problemi
« Yanıtla #1 : Aralık 27, 2017, 10:24:29 ÖS »
2002 civic otomatik vites araç var vites boşta iken 5000 devirde devir kesiciye giriyor. Hareket halinde iken ise 4000 devirde kesiciye giriyor ve vtec açmıyor. Nedenini bilen varsa daha önce böyle bir problem ile karşılaşan lütfen yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor bu normal bir durum mu? Arızalı bir durum ise sebebi arızası nedir?

Ctn1982

« Yanıtla #2 : Aralık 27, 2017, 10:28:34 ÖS »
Aynı problem bende de var usta selenoid valf temizle dedi temizledim düzelmedi değiştir dedi değiştirdim düzelmedi bulunduğum yerde anlayanda yok çözüm bulursan paylaşır mısın

fatihaydemir

« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2017, 05:05:11 ÖS »
Arkadaşlar gecen gün honda yetkili servisine hava yastığı şişirici için gittim.  Neyse yastıkları halletiler bilgisayara bagladiklarinda ayriyeten katalizör problemi ve vtec arızası raporu çıkardılar.  Bugün iş çıkışı arabamin motoruna bakayımbu vtec selonoidi nerdedir falan derken bbir arkadaşın tari ettiği yeri incelerken kulaklık kablosu kalinliginda bir kablonun yerinden çıktığını gördüm (muhtemelen usta toplarken takmayı unuttu) ve yerine taktımve aracı kisa mesafede denedim araba 5500 devire kadar çıktı tam deneme imkanım olmadı ama sanırım çözüldü gibi yarın deneme yapıp sonucu tekrar yazarım herkese kolay gelsin.