Gönderen Konu: honda ilk kez beni yolda bıraktı...  (Okunma sayısı 2189 defa)

06gny19

honda ilk kez beni yolda bıraktı...
« : Mayıs 31, 2010, 05:44:50 ÖS »
evet arkadaşlar 1 yıldır kullandığım hondam bugün beni yolda bıraktı marş basıyor fakat bitürlü çalışmıyor geçenlerde aynısını yaptı kontak değiştirdim yani yedeği ile çalıştı immobilizer kilitledi dedi üç gün sonra yine aynısı tecrübeli arkadaşlardan yardım....

tarantino

• Co-Admin
Ynt: honda ilk kez beni yolda bıraktı...
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2010, 11:08:17 ÖS »
arabayı düz bir zemine çek 20tlden fazla benzin koy bas maarşa
çalışmazsa bujileri sök boş şekilde bas marşa daha sonra bujileri kurut ve bas marşa eğer imoda arıza yoksa kesin çalışıcaktır
birde torpido kapağının arkasındaki darbe sensörünü bir kontrol et bazen kapı vurmasıyla bile atabiliyor

fzthgosm

« Yanıtla #2 : Mayıs 31, 2010, 11:29:28 ÖS »
immobilizer hatası olursa marş basmaz tık eder sadece.arabanda ateşleme sorunu var bujilere bakmak lazım yada akü zayıf geliyordur.

06gny19

« Yanıtla #3 : Haziran 01, 2010, 04:11:26 ÖS »
cevaplarınız için saolun bugün tamirci çagırdım, benzin pompasından şüphelendi deilmiş, sorun distribütörün içinde bobin varmış buji kablolarını uzun zamandır deiştirmediğim için bobini yakmış lpgli araçlarda deişmesi gerekiyormuş,iskitlerden sadece bobini aldım 110 tl komple distribütöre 350 tl dediler 110+usta 100tl  210 lira sıkışmış anlayacağınız en kısa zamanda buji ve kablolarını değiştireceğim...