Gönderen Konu: arkadaşlar arabanın alarmı durduk yere çalmaya başlıyor,sebebi ne olabilir?  (Okunma sayısı 30983 defa)

orlins

Arkadaşlar,2 haftadır arabanın alarmı durduk yere çalmaya başlıyor,günde 5-8 (gece-günüz) kez çalıyor.gürültü yok, temas yok, zaten alarm hassas değil, anca kapıyı açarsan o zaman çalıyordu öyle ayarlatmıştım. Araç civic 2006 ls vtec, aracı sıfır aldığımda ekstradan takmışlardı alarmı (serviste) markasını hatırlamıyorum.Birde bu alarm aracın neresindedir acaba?hiç göremedim..Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar,yardımlarınızı bekliyorum...

mehmet1971

Benim öneki aracımda çok sıcakta kalınca çalıyordu ama ???

gknvt4

kapılar tam kapanıyormu kontrol et :)

23korg23

darbe sensörü arızalı olabilir yada darbe sensörünün ayarı ile oynayın belki ne olduğu çıkar ortaya

orlins

arkadaşım bu darbe sensörü dediğin arabanın neresindedir acaba?bu alarm arabanın neresinde biliyormusunuz?

23korg23

ben tahminen söylüyorum darbe sensörü sonradan takılan alarmlarda direksiyonun altında oluyor genelde orada minki siyah bir kutucuk var ve üzerinde ayar yapmak iin bri pot vardır o pot çok hassaa duruma gelmişse bazen rüzgardan bile ötebilir araç sallanınca darbe almış gibi algılıyor o vida ile ayarlayın eğer arızali ise iptalde ettirebilirsiniz ama iptal ettirirseniz o zaman da biri arabaya vurduğunda alarm ötmez sadece kapı açıldığında öter.. birde aklıma geldi alarmınızda hareket sensörü varsa o da yapabilri hatta hareket sensörünüz varsa ilk önce öne bakın.. nedir hareket sensörü? ağar hırsız bir şekilde alarmı öttürmeden kapıyı açtıysa araca bindiği anda araç içindeki hareketi algılayıp alarmı çalıştıran bir parçadır yada arabanın camı açık kalsın arabaya dokunmadan camdan elinizi içine soktuğunuzda alarm öter.. bu parçada ya orta direğe monteli olur yada sol ön direğe montelidir kablolar döşemenin altında olur sensör ise hareketi algılamak için aracın içine dönük şekilde olur görünür bi haldedir yani

avans

arabanın akusune baktır dostum bazen sapıtıyor aku bıtmeye yakın 2 kere basıma geldı...

orlins

yardımınız için teşekkürler arkadaşlar.problemi buldum.darbe sensorunun hassasıyeti artmış,kıstım bir daha yapmadı..

pxinrorh

nasıl kıstın darbe sensörünü

orlins

Direksiyonun altında küçük siyah bi kutu var, onun üzerinde de bir trimpot var çevirip kısıbilirsin.

ozN

kapılar tam kitlenmiosa ondan olabilir baskan

idedeler

hmm ilginç
« Son Düzenleme: Ocak 15, 2012, 11:02:41 ÖS Gönderen: idedeler »

serkanhaymana

orlins arkadaşım bendede aynı sorun var araç 2003 vtec sedan es modeli hiç bir darbe yokken araç kesik kesik ve 20 - 30 sn kadar düzenli bir şekilde korna çalıyor darbe sensörünü tarif etmişsin acaba resimle tarif etmen mümkünmü çünkü bulamadım acil yardım istiyorum arkadaşlar bilen varsa lütfen yardım 2 gündür araç böyle park sensörü taktım sonra bu oldu belki alakası vardır şase yapıyor olma olasılığı varmı peki bu arada resimdeki aracım eski olan
« Son Düzenleme: Kasım 03, 2013, 03:05:56 ÖS Gönderen: serkanhaymana »