Gönderen Konu: 1.4 is beygir gücü  (Okunma sayısı 30775 defa)

wordsman

Ynt: 1.4 is beygir gücü
« Yanıtla #25 : Ekim 01, 2011, 10:41:04 ÖS »
ya ben nedıyrum mılelt endıry arkdslar altınızdakı arac 90 hp ve torku olmayan bı arac abartmayın ben kac senedır kullanıyorum kactane arkdsımda yuklu 1.4te var 1.4 is 3uncu vuıtese kadar ıyı 4ten sonra bayılır zaten son hızıda 4ın cu vıteste gorursun cekın vıdeo dumduz ylolda gorıyım bursada cektım dıyosun goruklede duz yolmu var 210 cıkana kadar yokusa denk gelmıyrmu

Ya polemik yaratmak istemiyorum, bu konuya yazmayacaktım artık ama dayanamadım yazdım yine,
Düz yolda 180'ni gördüm daha bassam tahminimce 190 rahat görür 200 ü de zorlardı, üstelik Ankara çevre yolunda düz yolda yaptım bunu, sizin aracınız gitmiyorsa sizin araçta sorun olabilir, yine söylüyorum kayın biraderimde aynı aracın 2001 model olanı var 1.4is gençtir kendisi ve sert kullanır arabayı, 2 nci viteste 100 km hızı rahat görüyor, o da en fazla 190 km hız yapmış şimdiye kadar
benim asıl söylemek istediğim şudur, honda civic 1.4is tam bir aile arabasıdır, eğer aracı normal kullanıyorsanız, kalkış yarışlarına katılmıyorsanız, ya da ne bileyim, sürekli otoyolda 200 km hızla gidecem gibi bir derdiniz yoksa, ya da yokuşları 120 ile çıkacam derdiniz yoksa fazlasıyla yeterli bir araçtır. Geçenlerde satılık bir araba gördüm, pejo partnerdi galiba (tipi öyle olan bi araba) 1.6 motor 90 beygir yazmışlar bir de yüksek modelli bir arabaydı . honda 90 beygiri 1.4 motora koymuş, yani arap beygiri var sütçü beygiri var, yani beygir güçleri aynı olsa bile motor güçler farklı olabilir. Bu nedenle de diyorumki honda'nın 1.4 ü bile piyasadaki bir çok arabaya da nal toplatır.
« Son Düzenleme: Ekim 01, 2011, 10:46:40 ÖS Gönderen: wordsman »

FF206

« Yanıtla #26 : Ekim 01, 2011, 11:01:39 ÖS »
yhaa arkadaşlar arabaya hava filtresi egzoz filan yapsanız da arabanın 2. vteste 100ü görüyosa değer odur ilginç olmuş konu neticede motorun çevirdiği devir ortada makina 7000devirde kesiciye giriyosa egzoz la hava filtresiyle artmaz bu devir ce araba her türlü gene 100ü görür ama chip dediğimiz şey sadece olumlu çalışma değil aynı zamanda kesiciyi de değiştirebiliyor yani 8000 devir yaptık mı 120yi görür onun için stok motor yapmaz demiyelim:) benim arabaya her gün farklı bişey ekliyom ama hep 2 de 100de bitiyo mesela bunun beygirle de alakası yok arabam 136hp yani şanzuman oranından kaynaklanıyo:)

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #27 : Ekim 01, 2011, 11:15:13 ÖS »
yhaa arkadaşlar arabaya hava filtresi egzoz filan yapsanız da arabanın 2. vteste 100ü görüyosa değer odur ilginç olmuş konu neticede motorun çevirdiği devir ortada makina 7000devirde kesiciye giriyosa egzoz la hava filtresiyle artmaz bu devir ce araba her türlü gene 100ü görür ama chip dediğimiz şey sadece olumlu çalışma değil aynı zamanda kesiciyi de değiştirebiliyor yani 8000 devir yaptık mı 120yi görür onun için stok motor yapmaz demiyelim:) benim arabaya her gün farklı bişey ekliyom ama hep 2 de 100de bitiyo mesela bunun beygirle de alakası yok arabam 136hp yani şanzuman oranından kaynaklanıyo:)

Sizde Si Var Heralde İptal Edin Kesiciyi 9 Binde Girsin Biraz Böyle Gidin O Kol Çıkınca Anlarsınız... Stock Araçta Kesici İptali Bir İşe Yaramaz 10 km Yarasın 10 Km fazla gidersiniz motor ömrü 10 kat azalır... Bunları Tahmin Ediyorsunuzdur. Gidemez Değil Gider ama İşin Ucunda Motor kucaklamak var. Stock Pistonlarla 9 bin çevirmek kolay değil ...

gknvt4

« Yanıtla #28 : Ekim 01, 2011, 11:17:09 ÖS »
yav 2ıncı vıteste 5o gorsem neolcak 1oo gorunce cokmu ıyı gıdıyor gozukuyr belkı sanzımanım kısa benım anlatmak ıstedıgım farklı he buarada benım aracımda sorun yok :) sen 1.6 paıoyla bı dene bakalım:)

FF206

« Yanıtla #29 : Ekim 01, 2011, 11:23:41 ÖS »
sadece gidebilir dedim sağlıklı gider demedim.. ayrıca vts lerin çoğu kesici iptaliyle gazlıyo 8k da vites atıyor henüz kol çıkartmışda değil hani millet arabamda kesici iptali var 9k çeviriyor die sürekli öyle gezmiyor, sadece egzozla hava filtresiyle beygirle olcak şey değil dedim o kdar;)

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #30 : Ekim 01, 2011, 11:26:02 ÖS »
sadece gidebilir dedim sağlıklı gider demedim.. ayrıca vts lerin çoğu kesici iptaliyle gazlıyo 8k da vites atıyor henüz kol çıkartmışda değil hani millet arabamda kesici iptali var 9k çeviriyor die sürekli öyle gezmiyor, sadece egzozla hava filtresiyle beygirle olcak şey değil dedim o kdar;)

Egzozla Filtreyle Uçuyoruz Demedim zaten ;)

FF206

« Yanıtla #31 : Ekim 01, 2011, 11:29:53 ÖS »
ben beygiri de koydum ama;) benim arabama turbo taksam kesicisini gene 7200le chiplesem gene arabam 2 de 100de biter onu demek istemiştim 300hp bile olsa;) yani bunun stoklukla alakası yok 1,4is o değerleri yapabilir sadece yapma süresi daha uzun olur o kadar..

wordsman

« Yanıtla #32 : Ekim 01, 2011, 11:41:14 ÖS »
yaw konular karıştı biraz galiba, tekrar konu başlığına dönecek olursak,
konuyu açan arkadaş sana yazıyorum bunu,
Honda civic 1.4 is : 90 beygirdir, full paket olanlarıda vardır olmayanlarıda
normal kullanımda gayet yeterli bir araçtır, gitmiyor, çekmiyor diyenlere hiç aldırış etme (tabi bu durum ne beklediğinle de alakalı bişey, örneğin yokuşları 120-130 la çıkacam dersen çıkamazsın, ama 90-100 le çıkarım dersen rahat gidersin,)
şehir dışı yolculuklarında 170-180 km hızı rahat görürsün daha fazlası gerçekten zarar. 150 km ye kadar aracın yol tutuşu çok iyi fakat 160 dan sonra araba gerçekten çok hafifliyor tedirgin oluyorsun, sonuç olarak yeterlidir.

Bu arada video buldum, 100 km hıza kaç saniyede çıkıyor bakın bakalım

http://www.youtube.com/watch?v=-5z4aUxFSMA

0mer

« Yanıtla #33 : Ekim 02, 2011, 09:11:31 ÖS »
kardeşim ben cevabımı aldım zaten konu konuluktan çıktı kimsenin burda yalan söliceni düşünmüyorum benim aracım stok tek performans hava filtre var oda o kadr kaliteli bişi deil benim aracım 2. viteste 100 ü çok çok rhat görüyor 110 diyen arkadaşlarada inanıyorum yapıyolardır neden bu kadar problem oldu bu olay onuda anlamadım yakıştıramadılarmı artık honda bu abi yapmış işte

poseidon999

« Yanıtla #34 : Ekim 02, 2011, 09:41:52 ÖS »
Öncelikle konuyu açan arkadaşa cevabını vereyim binde bir istisna olmakla birlikte (110 hp lik 1,4 is ler gibi)
1,4 motorları 90 hp dir. Ruhsatta hata oluyor benim de ruhsatta yanlış yazmışlardı trafikten yeni ruhsat çıkartırken düzelttim.

İkincisi 1,4 ler
2. viteste 100
3. viteste 150 den yukarısını göremez.
Fakat orjinalinden büyük ebatta lastik/jant ölçüsü kullanıyorsanız aracınızın kadran hızı gerçek hızından min % 10 kadar fazla görünür.
yani siz 160 ile gidiyor sanırken aslında 145 ile gidiyorsunuzdur. Bunu bir navigasyon cihazındaki hız ile kadran hızınızı karşılaştırarak anlayabilirsiniz.

Devir bandını yükseltmek de kolay bir durum değildir.
Kesinlikle öncelikle yazılım gerekir. Siz motoru 500 hp yapsanız da ecu bildiğini okur.
« Son Düzenleme: Ekim 02, 2011, 09:43:05 ÖS Gönderen: poseidon999 »

gknvt4

« Yanıtla #35 : Ekim 02, 2011, 09:54:12 ÖS »
1.4 e chıp yapılmaz beyler yazılım ıcın harness p28 lazım ve dıstrubutor

0mer

« Yanıtla #36 : Ekim 02, 2011, 10:53:21 ÖS »
teşekkür ederim posedion noktayı koydun dediğin gibi 150 yi geçmiyor zaten benim araç konuyla bi alakası y
ok ama geçen izmire giderken balıkesir yolunda
 96 -98 kasa sedan 1.5 gördüm araç yabancı plakaydı bi anlam veremedim nasıl olduna dair aracı baya bi takip ettim 96-98 lere cok benziyor ama kasa değişik gibi bu nedir bi bilgin varmı bi eski kasa deme bana deildi çünkü

wordsman

« Yanıtla #37 : Ekim 02, 2011, 10:56:34 ÖS »
teşekkür ederim posedion noktayı koydun dediğin gibi 150 yi geçmiyor zaten benim araç konuyla bi alakası y
ok ama geçen izmire giderken balıkesir yolunda
 96 -98 kasa sedan 1.5 gördüm araç yabancı plakaydı bi anlam veremedim nasıl olduna dair aracı baya bi takip ettim 96-98 lere cok benziyor ama kasa değişik gibi bu nedir bi bilgin varmı bi eski kasa deme bana deildi çünkü

euro civic'tir belki??

0mer

« Yanıtla #38 : Ekim 02, 2011, 11:08:13 ÖS »
yok kardeş deildi ya vala adamı takip ettim aracı baya süzdüm yanında kaldım biraz inceledim hayret ettim ya

fearless.32

« Yanıtla #39 : Ekim 02, 2011, 11:56:57 ÖS »
90 beygirdir. Yapıştırdığın zaman
2 nci viteste 110,
3 ncü viteste 160 görürsün.

arkandaki birçok araba da nal toplar  >=ok
tabi ya 5,0 var 500beygir motordu bu da zaten :) son kasa otm cıvıc bile 2de 129 3te 179 da kalıyo ki 125 hp araba :)

1.4ü Küçümsemeyin. Klima açık 3 kişi + bagaj 200 kg felan 215 Gördüm....

Seni tutan olmaz hacı :D helal olsun ne diyim

m-a-f

« Yanıtla #40 : Ocak 26, 2012, 12:24:51 ÖÖ »
Valla ben Vti kullanıyorum aracım 1 de 75 i görüyo .. bi gti kullanıcısı ile denk geldik 1 de 100 ü görüyomuş merak ettim nedir bu diye cevre yolunda yürüdük 3. vitesten sonra göremedim arkamda herifi ivmelemeyle ilgili bişi heralde bu birazda gidince motorun rahatması lazım heralde 5,5 lerde .. onlada tatmin olmadım kosiflerde arkadaşım çalşıyo pm ölctürdüm 170.4 cıktı aracta bulunan 4+1 headrs .. simota filtre.. 60 lık düz var beklediğim gibi bişi çıktı yani ortaya .. onu göruyo bunu görüyolara göre bişi olmadiğini oğrendim sonuçta

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Ocak 26, 2012, 12:51:47 ÖÖ »
yıl 2012 olmus hala şu viteste bu hızı gördüm muhabbeti dönmesi sadece bana mı komik geliyor ? azcık teknik acıdan mantıkla bakın su olaya yazarken güldürmeyin.

hangi viteste hangi hıza cıkabildiğinin hic bir önemi yoktur katılımda. önemli olan hangi hıza kac saniyede cıktıgındır. orjinalden cok uzun orana sahip sanzıman taksan o araca 1de 100 görse elinize ne gecicek 20 saniyede 100e cıkınca ? 

sonuc olarak vti değil typer değil , vtec'siz bir honda motoru. 1400cc 90hp. tamam 1.4 clioları yiyin 1.6palioyaları yiyin de abartmaya gerek yok iste 90hplik yer ucagını...........

20171026yuanyuan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Ocak 03, 2018, 05:22:21 ÖÖ »
clb0103
pandora jewelry store
ugg boots
nike outlet online
moncler uk
ferragamo shoes
adidas
ugg boots